PDA

Επιστροφή στο Forum : Τσιγαρα Online



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

pan34
10-02-13, 22:36
Καλα ξηγηθηκες με την μοιρασια.Ελπιζω να πανε ολα καλα

BigBlack
11-02-13, 03:24
Παιδιά, δεν είναι scam. Θα έρθουν τα προιόντα από την Ασντόντ του ισραήλ και δεν πρόκειται να σας χρεώσουν κάτι άλλο.
Αλλά και τα spam στο mailbox σας θα πολλαπλασιαστουν!

stakar
11-02-13, 11:11
Και τα δικα μου παντως απο το αλλο "site" ηρθαν απο Ashdod Israel! Για να το λεει και ο φιλος BigBlack νομιζω κι εγω η παραγγελια θα ερθει κανονικα! Απο την αλλη αν δεν παρεις & ενα ρισκο οπως εκανα κι εγω δεν μπορει να σχηματισεις προσωπικη γνωμη :-) ...Υπομονη σε καμια 20αρια μερες θα ξερουμε σιγουρα!

no_logo
11-02-13, 11:50
θα γράψω μόνο ένα μήνυμα για τα παρελκόμενα του στριφτού τσιγάρου μια και βλέπω πως γκρινιάζεται για τις τιμές
Στα περίπτερα πουλάνε άδεια/κενά τσιγάρα με φίλτρο.Το πακέτο περιλαμβάνει 100 άδεια τσιγάρα σε τιμή 1.20
Με αντίστοιχο ειδικό μηχανηματάκι στο σπίτι τα γεμίζεις με τον καπνό της αρεσκείας σου και τα βάζεις σε τσιγαροθήκη ή σε άδειο πακέτο από τσιγάρα για χρήση

Υπερ
Χαμηλή τιμή, ομοιομορφία τσιγάρων, μοιάζουν σαν κανονικά τσιγάρα

Κατά
Η διαδικασία γίνεται στο σπίτι και όχι on the fly γιατί το κουτί με τα άδεια τσιγάρα όπως είναι λογικό είναι εύκολο να στραπατσαριστεί

Τέλος για τους περισσότερο μάγκες υπάρχουν χαρτάκια με τζιβάνες στα 1.20 επίσης για να γλυτώνετε τα φιλτράκια

Geocheats2
11-02-13, 11:54
Τέλος για τους περισσότερο μάγκες υπάρχουν χαρτάκια με τζιβάνες στα 1.20 επίσης για να γλυτώνετε τα φιλτράκια

και πώς θα το καπνίσεις αυτό το πράγμα??? Μπορεί το φιλτράκι να βοηθάει μόνο σαν ιδέα αλλά βοηθάει

pan34
11-02-13, 13:05
stakar απο το σαιτ που εκανες παραγγελια εσυ και εγω μετα εξαφανιστηκαν τα old holborn.Εκανα παραγγελια χθες για ενα φιλο και εφαγα ακυρο και δεν ξερουν ποτε θα ξαναφερουν.Οποτε Geocheats2 ελπιζω να πανε ολα καλα με σενα γιατι μονο αυτο εχει την μαρκα μου

Geocheats2
11-02-13, 13:16
stakar απο το σαιτ που εκανες παραγγελια εσυ και εγω μετα εξαφανιστηκαν τα old holborn.Εκανα παραγγελια χθες για ενα φιλο και εφαγα ακυρο και δεν ξερουν ποτε θα ξαναφερουν.Οποτε Geocheats2 ελπιζω να πανε ολα καλα με σενα γιατι μονο αυτο εχει την μαρκα μου

και εγώ για αυτό παράγγειλα απευθείας χωρίς σχεδόν δεύτερη σκέψη καθώς ήταν το μόνο που τον έχει διαθέσιμο

pan34
11-02-13, 13:44
εκανα και εγω πριν λιγο παραγγελια για τον φιλο μου.Εχω αγχωθει γιατι δεν ειναι για μενα αλλα του εξηγησα βεβαια το ρισκο.

Geocheats2
11-02-13, 18:25
Λοιπόν μου έδωσαν tracking number RY900754xxxIL άρα δίκιο έχει ο stakar από Ισραήλ ξεκινάνε 3εις μέρες για αποστολή καλά είναι

pan34
11-02-13, 23:17
καλα ξεκινησε αντε να δουμε στον φιλο μου τωρα.

Geocheats2
15-02-13, 00:10
Aπό εδώ (http://www.israelpost.co.il/itemtrace.nsf/mainsearch?OpenForm&L=EN) βλέπετε που είναι στο israil εμένα λέει ότι έφυγε σήμερα

InTranceWeTrust
15-02-13, 20:46
Σήμερα έκανα και εγώ παραγγελία, για να δούμε ....

pan34
15-02-13, 21:38
χθες πηρε tracking number ο φιλος μου.Μεχρι στιγμης καλα φαινονται ολα

InTranceWeTrust
16-02-13, 03:55
υπάρχει περίπτωση να περάσουμε τελωνείο ?

stakar
16-02-13, 04:16
Δεν περνανε τελωνείο γιατι ερχονται σαν γραμμα/μικροδεμα χωρις να λεει τι περιεχει μεσα! Αυτος ειναι μαλλον και ο λογος που τα στελνουν λιγα-λιγα ακομα κι αν παραγγείλεις μεγαλη ποσοτητα! Εμενα εκανα 18 μερες να ερθουν παντως!

InTranceWeTrust
16-02-13, 05:49
ευχαριστώ γιατί αγχώθηκα μήπως πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι...

πάντως μετα το σοκ του 5,4 για το μικρό πακέτο ήρθε σήμερα και η σφαλίαρα του μεγάλου (40γρ) με 8,90Ε και έδεσε το γλυκό.

Gordito
18-02-13, 18:00
Για δειτε και εδω:

http://www.e-mporio.net/

Εχει τα φιλτρακια 60 λεπτα ανα τεμαχιο και τα χαρτακια 24 λεπτα!! Ελληνικο site! Εχουν και γραφεια στην ομονοια!

Μου ειχαν στειλει mail πριν απο 2 χρονια, και εχουν ακομα τις ιδιες τιμες, επομενως θεωρω το site αξιοπιστο!

Εχει και διαφορα αλλα (μπαταριες κλπ) αλλα δεν ξερω κατα ποσο οι τιμες ειναι ανταγωνιστικες σε αυτα!!

TheUser
18-02-13, 18:20
Πήγα σε αυτό το σάιτ που πρότεινες φίλε και παρήγγειλα 18 Ιουνίου δύο κούτες των δέκα, καρέλια καπνό 25 γραμμαρίων, ενώ στα περίπτερα εδώ έχει των 20 γραμμαρίων. Πρίν από μια βδομάδα παρέλαβα τη μία κούτα και από ότι βλέπω ήρθε ειδοποίηση για την δεύτερη και θα πάω από Δευτέρα να την πάρω...

Κάποια περίεργα πράγματα βέβαια με αυτούς, αν κατάλαβα καλά είναι στην Αμερική η επιχείρηση και στέλνουνε σε όλον τον κόσμο, ΑΠΟ όλον τον κόσμο αυτά τα duty free προϊόντα, δεν ξέρω με ποιον τρόπο ακριβώς. Όταν έκανα την παραγγελία με πήρε τηλ μετά από λίγο αμερικάνος και μου είπε ότι η παραγγελία μου "εγκρίθηκε" και τις λεπτομέρειες. Μετά από κάποιες ώρες, με πήρε αμερικάνα, και μου είπε τα ίδια. Γύρω στις 10 Ιουλίου, με πήρε πάλι άλλος αμερικάνος, να μου πει ότι η παραγγελία μου "εγκρίθηκε", κάτσε του λέω, τι "εγκρίθηκε", την περιμένω να έρθει. Ναι μου λέει, αυτό εννοούσε και είπαμε ξανά τις λεπτομέρειες της παραγγελίας. Όπως είπα έκανε ένα μηνα περίπου να έρθει. Το άλλο περίεργο είναι τα email που άρχισα να λαμβάνω. Τα οποία λένε, αγοράσατε δύο κούτες Καρέλια, για αυτό σας δίνουμε κουπόνι εκπτωτικό 3-5% από την επόμενη παραγγελία σας και μου δίνουν ένα ότι να ναι λινκ που όμως βγάζει πάντα στο σάιτ τους με τα duty free προϊόντα. Έχω λαβει περίπου 10 τέτοια μέχρι τώρα σε βαθμό που να θυμίζει σπαμ, αφού κάποια από αυτά λένε ότι να ναι, πχ "παραγγείλατε ένα κουτί Ρόθμανς κτλπ για αυτό σας δίνουμε εκπτωτικό κουπόνι", ενώ δεν έχω κάνει τέτοια παραγγελία. Αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω όλα αυτά τα κουπόνια μαζί, αλλά δε νομίζω, μάλλον ένα για κάθε παραγγελία θα είναι. Δεν ξέρω, το σκέφτομαι να χτυπήσω κανένα ουισκάκι αν βρω καλές τιμές ή τίποτα πουράκια, που εδώ πουλιούνται λες και είναι από χρυσάφι.. γενικά λίγο περίεργη κατάσταση αλλά ευκαιρία απο άποψη κόστους για τον καπνό που πήρα..

Ξερει κανεις κανα εμπιστο site που να αγοραζεις τσιγαρα απο εξωτερικο??? και συγκεκριμενα αν ξερει κανεις με ενδιαφερει ενας καπνος που υπηρχε παλια και στην ελλαδα "Harvest Vanilla".

Σε αυτο το σαιτ αναφερομαι: http://www.tobaccopub.net/


Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Θα μας τρελάνετε; Κάποιος quoτάρει ένα μήνυμά μου της πρώτης σελίδας του θέματος (http://www.adslgr.com/forum/threads/635351-%CE%A4%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B1-Online?p=4763755#post4763755)

από
ISP: PatrickMurrey

προσθέτοντας και μερικές εξτρά φράσεις στο τέλος που είναι πάλι δικές μου, από κάπου αλλού που δεν θυμάμαι που ακριβώς;;;

Περίεργα πράγματα... "LuMurrey".....



Όσον αφορά τις παραγγελίες, στο dutyfreemegastore.com, αρχές του χρόνου ήρθαν πάλι σε stock τα Καρέλια καπνός, που ήταν εκτός στοκ, από το καλοκαίρι.
Έτσι, είχα πάρει δύο κούτες (20Χ25γρ) το καλοκαίρι και ήμουν στον τελευταίο καπνό όταν είδα ότι επιτέλους ήρθε σε στοκ. Αμέσως έκανα παραγγελία άλλες δύο κούτες. Πριν λίγες μέρες παρέλαβα τη μία και περιμένω την άλλη. Σκεπτόμενος για το μέλλον, είπα να πάρω μερικές ακόμα για να μη βγει πάλι από στοκ ο καπνός.
Έτσι έκανα μαζική παραγγελία (με προπληρωμένη κάρτα πάντα, αφού δε χρησιμοποιούν Paypal), 140 ευρώ, 4 κουτιά Καρέλια καπνό, μια κούτα Lucky Strike για τη γεύση, και μια κούτα έναν αρωματικό καπνό Amphora.

Εκεί, στην τρίτη παραγγελία είναι που αρχίσαν τα μπερδέματα και με νευριάσαν κάπως. Στην παραγγελία πλήρωσα ΚΑΙ ασφάλεια σε περίπτωση που χαθεί κάποιο πακέτο και έβαλα και έναν από τους δεκάδες κωδικούς έκπτωσης (3% κόβουν μόνο, έναν μπορείς να βάλεις σε κάθε αγορά). Με παίρνει λοιπόν τηλέφωνο ένας τυπάκος την επόμενη μέρα και μου λέει ότι δεν πλήρωσα την ασφάλεια απώλειας των δεμάτων και πρέπει να ξαναγίνει ο υπολογισμός και να αναβαθμιστεί η τιμή. Για τα επόμενα 40 λεπτά, εξηγούσα στον Φιλιππινέζο από τις Φιλιππίνες (εκεί ήταν το τηλεφωνικό κέντρο όπως που είπε) ότι πλήρωσα κανονικά την ασφάλεια, έκανα τικ στα κουτάκια. Αυτός φόρτωνε και ξαναφόρτωνε το σύστημά του και μου έλεγε τη μία ότι πρέπει να πληρώσω άλλα 15 δολλάρια περίπου, την άλλη ότι σίγουρα ΔΕΝ πλήρωσα την ασφάλεια, την άλλη ότι δεν πειράζει που δεν πλήρωσα, αφού νομίζω ότι πλήρωσα θα μου κάνει τη χάρη να το περάσει ότι πληρώθηκε. Του έλεγα, να μπούμε μαζί στην σελίδα τους, να κάνουμε add στο cart τα προϊόντα που πήρα ΚΑΙ την ασφάλεια και το σύνολο θα είναι αυτό που έχω πληρώσει. Στο τέλος, το σύστημά τους τα διάβασε σωστά και μου λέει, οκ ναι τα έχεις πληρώσει όλα και είμαστε εντάξει!
Την επόμενη μέρα λαμβάνω 3 πανομοιότυπα email ότι η παραγγελία μου έχει αποσταλεί. Την επόμενη μέρα με παίρνει τηλ άλλος, αμερικάνος και μου λέει ότι ΤΑ ΚΑΡΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ out of stock! Του λέω για όλα όσα προηγήθηκαν και ότι δεν το έλεγε όταν έκανα την παραγγελία, μου λέει μπορώ να παραγγείλω κάτι άλλο και μέχρι και 20 δολλάρια παραπάνω από ότι έχω πληρώσει, για να με καλοπιάσει. Τα lucky strike και ο άλλος καπνός υπήρχαν και στάλθηκαν κανονικά που είπε.
Σε λίγες εβδομάδες θα ξαναέχουμε Καρέλια μου λέει, ενώ την τελευταία φορά έκαναν αρκετούς μήνες για την ακρίβεια να τα ξαναφέρουν, αλλά τέλος πάντων του είπα θα περιμένω, αφού και τα old holborn ήταν εκτός στοκ. Είδωμεν.

Πάντως από ότι κατάλαβα το να έχουν διαφορετικά γραφεία σε όλον τον πλανήτη για να λειτουργεί αυτό το σύστημα του duty free, σημαίνει ότι λείπει κάποιες φορές και ο συντονισμός.... δεν παύει να είναι ευκαιρία, πχ το κοκκινο Lucky Strike ήταν 25 ευρώ περίπου η κούτα, ενώ στην Ελλάδα πόσο κάνει, 4Χ20=80 ευρώ; Έλεος....
Και αν θυμάμαι καλά, λένε ότι εγγυώνται ότι όλα τα προϊόντα τους είναι παρασκευασμένα στην Ευρωπαϊκή Ένωση, ότι κι αν σημαίνει αυτό....

stakar
18-02-13, 18:24
Απο το e-emporio "Gordito" ψωνιζω εγω (κατ'ευθειαν απο το καταστημα) αλλα χτες εμαθα για ενα αλλο στο Κορυδαλλό με ακομα πιο φτηνες τιμες... αλλα δεν εχω προλαβει να το επισκεφτω!

stefp
18-02-13, 19:32
Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Θα μας τρελάνετε; Κάποιος quoτάρει ένα μήνυμά μου της πρώτης σελίδας του θέματος (http://www.adslgr.com/forum/threads/635351-%CE%A4%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B1-Online?p=4763755#post4763755)

από
ISP: PatrickMurrey

προσθέτοντας και μερικές εξτρά φράσεις στο τέλος που είναι πάλι δικές μου, από κάπου αλλού που δεν θυμάμαι που ακριβώς;;;

Περίεργα πράγματα... "LuMurrey".....


αυτό δε λέει απαραίτητα κάτι , μπορεί κάλλιστα να έχει περάσει από έναν anonymizer proxy ή κάτι τέτοιο
Για τα φιλτράκια που λές Gordito να επανέλθω με το Montechristo, 0,45 το πακέτο τα swan! (και αντίστοιχες τιμές χαρτάκια κτλ, κάποιες μάρκες και με 0,18 τις βρίσκεις!)
Και το μνημονεύω γιατί όντως πολύ το χάρηκα το site, παρήγγειλα συνολικά περίπου 50 πακέτα χαρτάκια, από 20 διαφορετικές μάρκες (είπα να τα δοκιμάσω σχεδόν όλα για να ξέρω για άλλη φορά!! εε, παρασύρθηκα λίγο! :oops: ) και μου'ρθαν μια χαρά μέσα σε 2 μέρες..

Nic
20-02-13, 00:43
Γειά σας. Καινούργιος στο forum.
Γράφτηκα για να ρωτήσω τα παιδιά που παράγγειλαν από το dutyfreedepot αν τελικά παρέλαβαν τα δέματα και αν υπάρχει πιθανότητα
να είναι αντιγραφές απο Κίνα όπως γράφουν μερικά σχόλια για αυτούς http://www.topix.com/forum/business/tobacco/T0BA5975FDI5471IE/p2.
Με 1,5€ το πακέτο Muratti και 43€ Old holborn 0,5kg σώζεται κάπως η τσέπη :rolleyes:

InTranceWeTrust
20-02-13, 01:05
Με 1,5€ το πακέτο Muratti και 43€ Old holborn 0,5kg σώζεται κάπως η τσέπη :rolleyes:
αυτά κάπνιζα πριν 5 χρόνια. Τώρα μόνο Old holborn

Geocheats2
20-02-13, 01:05
Γειά σας. Καινούργιος στο forum.
Γράφτηκα για να ρωτήσω τα παιδιά που παράγγειλαν από το dutyfreedepot αν τελικά παρέλαβαν τα δέματα και αν υπάρχει πιθανότητα
να είναι αντιγραφές απο Κίνα όπως γράφουν μερικά σχόλια για αυτούς http://www.topix.com/forum/business/tobacco/T0BA5975FDI5471IE/p2.
Με 1,5€ το πακέτο Muratti και 43€ Old holborn 0,5kg σώζεται κάπως η τσέπη :rolleyes:

Παράγγειλα δεν παρέλαβα, έρχονται από Ισραίλ και όχι από κίνα

InTranceWeTrust
25-02-13, 23:03
ήρθε καμιά παραγγελία ?

Geocheats2
26-02-13, 16:54
ήρθε καμιά παραγγελία ?

εδω τσου, δεν εχει εμφανιστει ακομα στα ελτα

- - - Updated - - -

Μάλλον δεν εμφανίζεται στα ΕΛΤΑ. Μου ήρθε ειδοποίηση σήμερα αλλά 99% δεν προλαβαίνω να τον παραλάβω σήμερα θα τον παραλάβω αύριο και θα σας πω εντυπώσεις

Μιλάω για τον old horborn κίτρινο από το dutyfreepot

InTranceWeTrust
26-02-13, 18:53
με το καλό... πες μας εντυπώσεις άμα παραλάβεις...

pan34
26-02-13, 22:40
εγω εχω παραλαβει απο το σαιτ discountcigarettes.in και αναμενω να παραλαβει ο φιλος μου απο το dutyfreedepot γιατι μονο εκει υπαρχουν πλεον κιτρινοι old holborn για να πεσω με τα μουτρα στα πακετα

Geocheats2
27-02-13, 23:02
παιδιά κατα 99% δεν είναι ίδιος ο καπνος , μου φαίνετε ποιο ελαφρύς. Θα ηθελα να τον αφήσω να ξεραθεί λιγάκι γιατό είναι αρκετά υγρός αλλά 99% δεν είναι ο ιδιος

Nic
27-02-13, 23:45
παιδιά κατα 99% δεν είναι ίδιος ο καπνος , μου φαίνετε ποιο ελαφρύς. Θα ηθελα να τον αφήσω να ξεραθεί λιγάκι γιατό είναι αρκετά υγρός αλλά 99% δεν είναι ο ιδιος
Μπορεί απλά να είναι από εργοστάσιο διαφορετικό που να προμηθεύει άλλες χώρες και να χρησιμοποιει διαφορετικά καπνά ή να είναι απο παράνομο εργοστάσιο χωρίς την έγκριση της εταιρειας και κανέναν έλεγχο

Είχα δοκιμάσει μια φορά malburo κόκκινο με αγγλικα πάνω γράμματα "smoking kills" και ήταν πολύ διαφορετικό, σαν πιο ελαφρύ από το malburo που παίρνεις από τα περίπτερα. Κατι για Αμερική και κούτα κατάλαβα από το παιδί που μου έδωσε πριν 2 χρόνια.

Πως είναι η συσκευασία? Διαφέρει καθόλου από πλευράς χρώματος και ανάλυσης? Καπνίζεται τουλάχιστον?

InTranceWeTrust
28-02-13, 01:53
αυτό παίζει στάνταρ με την αμερική. φίλος που έφυγε πρόσφατα μου έλεγε ότι και ο καφές τους (γαλικός) είναι πιο "ελαφρύς"¨απο την ελλάδα.

Σήμερα μου ήρθε χαρτάκι απο το ταχυδρομείο, μόλις παραλάβω θα σας ενημερώσω.

npil
28-02-13, 02:01
τελικα αυτο http://www.discountcigarettes.in/old-holborn-products/cheapest-old-holborn-yellow-rolling-tobacco-10-x-50g.html ειναι εμπιστο? εχει παραλαβει κανεις?

Geocheats2
28-02-13, 02:21
Τo σχέδιο είναι σχεδόν ίδιο με εξαίρεση το αυτοκόλλητο για τα χαρτάκια (δεν έχει) και οτι γράφει οτι είναι made in uk. Επίσης οι κωδικοί στο πλάι χωρίζονται σε 2 8ψιφιους σε σχέση με τον έναν από εδώ.


ΚΑΠΝΙΖΕΤΑΙ. δεν είναι το ότι θα πάνε χαμένα 40€ αλλά κάποιος που κάνει αυτόν τον καπνό θα καταλάβει την διαφορά

- - - Updated - - -


αυτό παίζει στάνταρ με την αμερική. φίλος που έφυγε πρόσφατα μου έλεγε ότι και ο καφές τους (γαλικός) είναι πιο "ελαφρύς"¨απο την ελλάδα.

Σήμερα μου ήρθε χαρτάκι απο το ταχυδρομείο, μόλις παραλάβω θα σας ενημερώσω.

Τι συγκρίνεις αυτοί ούτε ενα frappογαλο σωστό δεν ξέρουν να πιουν, μπαίνεις σε starbucks και σου δίνουν ενα μενού σαν τον χρυσό οδηγό :p και λες για καφέ ήρθα ρε πο@στη μου οχι να βρω ηλεκτρολόγο.

Περιμένω εναγώνιος την άποψη σου επί του θέματος (φιλόλογος, δεν το γράφει αυτό :crazy: )

pan34
28-02-13, 21:16
τελικα αυτο http://www.discountcigarettes.in/old-holborn-products/cheapest-old-holborn-yellow-rolling-tobacco-10-x-50g.html ειναι εμπιστο? εχει παραλαβει κανεις?

ναι εχουμε παραλαβει εγω και ο stakar.

npil
01-03-13, 00:21
ναι εχουμε παραλαβει εγω και ο stakar.

τα τσιγαρα ηταν οντως αυτα η ειχανε διαφορα μεγαλη? πληρωσατε κατι εξτρα για παραλαβη? ερχετει με ταχυδρομειο σε πακετο χωρις προβλημα τελωνιου? σε ποσες μερες περιπου φιλε μου ερχεται?

pan34
01-03-13, 01:07
kανονικος ηταν ο καπνος.Με ειδοποιηση ταχυδρομειου και παραλαβη απο εκει.Χωρις μεταφορικα και περιπου 22-23 μερες

Dimitris35
01-03-13, 11:07
http://www.kapnomania.gr/shop/products για φιτρακια χαρτακια
οσο για καπνο,παιζει αγρινιοτικος πολυ φτηνοτερος αμα ψαχτειτε

InTranceWeTrust
01-03-13, 14:57
Χωρίς να πάμε στο Αγρίνιο ?

- - - Updated - - -

παρέλαβα από http://www.dutyfreedepot.com [Old Holborn κίτρινο]

άψογα όλα. ΤΕΛΟΣ στο περίπτερο. Θα κάνω σύντομα και την επόμενη παραγγελία να μην ξεμείνω ...

Να δω πόσους φόρους θα χάσουν τελικά από την μλ#@$@#$@# που τους βαράει ...

kontinos
01-03-13, 18:10
http://www.kapnomania.gr/shop/products για φιτρακια χαρτακια
οσο για καπνο,παιζει αγρινιοτικος πολυ φτηνοτερος αμα ψαχτειτε

Το συγκεκριμενο site ειναι πανακριβο, επιβαρυνει και με μεταφορικα για αγορες κατω των 50ευρω. Δεδομενου οτι μπορει να εχει εδρα-αποθηκη στο σπιτι του που λεει ο λογος, αρα κατα πασα πιθανοτητα ελαχιστα λειτουργικα κοστη, ακομη και οι προσφορες που δουλευει ειναι με κερδος που αγγιζει ανετα και το 100%.
Αν συνυπολογισεις οτι εμφανιζει αρχικες τιμες ιδιες η και πιο ακριβες απο οτι πουλανε τα μικρα μαγαζια, που εχουν πραγματι λειτουργικα κοστη, μονο το ενοικιο να σου βαλω, ειναι αν μη τι αλλο παραπλανητικο-απατεωνιστικο.
Οποιος εχει μια σχετικα καλη σχεση με τον περιπτερα η τον ψιλικατζη του, μπορει να τα παρει σε ποσοτητα ανετα στις ιδιες περιπου τιμες, ισως και καλυτερες.

Geocheats2
01-03-13, 18:52
Χωρίς να πάμε στο Αγρίνιο ?

- - - Updated - - -

παρέλαβα από http://www.dutyfreedepot.com [Old Holborn κίτρινο]

άψογα όλα. ΤΕΛΟΣ στο περίπτερο. Θα κάνω σύντομα και την επόμενη παραγγελία να μην ξεμείνω ...

Να δω πόσους φόρους θα χάσουν τελικά από την μλ#@$@#$@# που τους βαράει ...


Σοβαρά???? θες να βρεθούμε καπου αθήνα την παραπάνω εβδομάδα για καφέ να δοκιμάσεις απο το δικό μου γτ δεν μου φένετε ίδιο.

Ποια είναι η γνώμη σου??

Sovjohn
02-03-13, 00:03
Σοβαρά???? θες να βρεθούμε καπου αθήνα την παραπάνω εβδομάδα για καφέ να δοκιμάσεις απο το δικό μου γτ δεν μου φένετε ίδιο.

Ποια είναι η γνώμη σου??

Να προσθέσω κάτι μετά λόγου γνώσεως. Αναφέρατε ότι ο Old Holborn κίτρινος είναι made in UK. Αυτό εξηγεί πολλά :)

Έχοντας ζήσει στην Αγγλία κάποια χρόνια, είχαν τον μπλε. Μόνο τον μπλε. Στην εγχώρια αγορά τους - και ας έλεγε ο κίτρινος ότι κατασκευάζεται εκεί / είναι από Αγγλική μάρκα / κτλ. Ο κίτρινος, ως "light" είχε βγει για τη Νότια Ευρώπη.

Κάποια στιγμή, γύρω στο 2006 πρέπει να ήταν, έφεραν τον κίτρινο. Επειδή εκεί οι καπνοί ήταν...ακόμα ακριβότεροι απ' όσο είναι εδώ σήμερα (τρελή φορολόγηση), ορισμένες, λίγες φορές πήρα μερικά πακέτα των 12.5g να δοκιμάσω κίτρινο.

Δεν ήταν ίδιος με τον ελληνικό. Παρόμοιος, αλλά όχι ίδιος. Προφανώς είχαν προσαρμόσει τα πρόσθετα στο χαρμάνι για να είναι πιο αρεστά στο Αγγλικό κοινό. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι "ποιοτικότερος - με λιγότερα χημικά" στην Αγγλία, καθαρά επειδή με τόσο φόρο που τρώνε στο δόξα πατρί, θα τους ενδιαφέρει όσοι...ασχολούνται με το σπορ να είναι ικανοποιημένοι. Αλλά είναι γεγονός - Ίδιος, δεν είναι. 90% ίδιος, ναι.

Τώρα βέβαια, αφού παραλάβατε από το Depot που είναι πάμφτηνο του κερατά, με βάλατε σε σκέψεις να παραγγείλω Van Nelle...άτιμοι! Άτιμοι! Χμμ...

stefp
02-03-13, 00:03
Χωρίς να πάμε στο Αγρίνιο ?

ο γνωστός του γνωστού τον γνωστό...αρκεί να βρεις έναν που να ξέρει κάποιον από το Αγρίνιο και κάπως έτσι. Μιλάμε για 15-25€/κιλό, το αντίστοιχο σε Old Holborn είναι 200€... τι να λέμε τώρα!?

InTranceWeTrust
02-03-13, 02:43
Σοβαρά???? θες να βρεθούμε καπου αθήνα την παραπάνω εβδομάδα για καφέ να δοκιμάσεις απο το δικό μου γτ δεν μου φένετε ίδιο.

Ποια είναι η γνώμη σου??

Μπλέ κάνω κανονικά. Δεν ξέρω αν η γεύση του κίτρινου που πήρα είναι ίδια με τον εδώ, αλλά δεν με χάλασε. Καλή την βρίσκω και με 45Ε αντί για 105E που θα έδινα στο περίπτερο είναι όλα ΟΚ. Φαντάζομαι ότι μετά απο 4 -5 πακέτα δεν θα μου φαίνεται διαφορά.

Τα πακέτα έχουν barcode απο 50 δηλαδή χώρα παραγωγής Αγγλία.

Για τον καφέ μου φαίνεται δύσκολο γιατί εσύ είσαι στο original Ηράκλειο (Κρήτης) και εγώ στο imitation (Αττικής) :)

Αν ανέβεις Αθήνα παίζει

- - - Updated - - -


ο γνωστός του γνωστού τον γνωστό...αρκεί να βρεις έναν που να ξέρει κάποιον από το Αγρίνιο και κάπως έτσι. Μιλάμε για 15-25€/κιλό, το αντίστοιχο σε Old Holborn είναι 200€... τι να λέμε τώρα!?

έχεις δίκιο ... θα πρέπει να το ψάξω και αυτό...

BigBlack
02-03-13, 07:54
Τώρα βέβαια, αφού παραλάβατε από το Depot που είναι πάμφτηνο του κερατά, με βάλατε σε σκέψεις να παραγγείλω Van Nelle...άτιμοι! Άτιμοι! Χμμ...
Να μην παραγγείλεις Van Nelle. Θα έρθει ξερός και τρισάθλιος επειδή οι σακκούλες του είναι ανοιχτές και δεν έχει και κατανάλωση. Van Nelle για διεθνείς αποστολές μόνο σε κουτιά 100 γραμμαρίων, κλεισμένα αεροστεγώς.

Dimitris35
02-03-13, 10:32
Το συγκεκριμενο site ειναι πανακριβο, επιβαρυνει και με μεταφορικα για αγορες κατω των 50ευρω. Δεδομενου οτι μπορει να εχει εδρα-αποθηκη στο σπιτι του που λεει ο λογος, αρα κατα πασα πιθανοτητα ελαχιστα λειτουργικα κοστη, ακομη και οι προσφορες που δουλευει ειναι με κερδος που αγγιζει ανετα και το 100%.
Αν συνυπολογισεις οτι εμφανιζει αρχικες τιμες ιδιες η και πιο ακριβες απο οτι πουλανε τα μικρα μαγαζια, που εχουν πραγματι λειτουργικα κοστη, μονο το ενοικιο να σου βαλω, ειναι αν μη τι αλλο παραπλανητικο-απατεωνιστικο.
Οποιος εχει μια σχετικα καλη σχεση με τον περιπτερα η τον ψιλικατζη του, μπορει να τα παρει σε ποσοτητα ανετα στις ιδιες περιπου τιμες, ισως και καλυτερες.

εγω που εχω παρει φιλτρακια απο κει ειναι πολυ ποιο φτηνα,πχ 10τεμ 8 ευρω εναντι 10τεμ 15 ευρω απο περιπτερο.Τα ποιο φτηνα που εχω βρει σε ψιλικατζιδικο ειναι 1ε τα φιλτρακια και 40λ τα χαρτακια

stathis75
02-03-13, 12:27
Καλημέρα σε ολους ... είμαι νέο μέλος... διάβαζα τις συζητήσεις στο φορουμ κ προσπάθησα να παραγγείλω απο καποια site που αναφέρονται αλλα δέχονται visa ενώ εγώ έχω mastercard . Ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο site που να δέχεται mastercard για να παραγγείλω καπνό? Η μάρκα μου είναι golden virginia

Sovjohn
02-03-13, 14:31
Να μην παραγγείλεις Van Nelle. Θα έρθει ξερός και τρισάθλιος επειδή οι σακκούλες του είναι ανοιχτές και δεν έχει και κατανάλωση. Van Nelle για διεθνείς αποστολές μόνο σε κουτιά 100 γραμμαρίων, κλεισμένα αεροστεγώς.

Κουτί 100 γραμμαρίων? Ποιος έχει τέτοιο?

stakar
02-03-13, 14:38
Κουτι Van Nelle 100g κυκλοφορει στην Γερμανια!
Εχω και αντιστοιχο site αλλα ειναι μονο στα Γερμανικα αν σε ενδιαφερει...
http://www.tabak-brucker.de/themes/kategorie/detail.php?artikelid=195332&source=2

BigBlack
02-03-13, 14:51
Αυτό ακριβώς. Έχει ακριβά ταχυδρομικά και είναι για μεγάλες παραγγελίες για να συμφέρει. Εγώ βάζω για μένα και 3-4 άλλους και μας έρχονται με κάτι λιγότερο από ένα ευρώ επιβάρυνση ανά κουτί.
Ο Van Nelle κάπου 14,4 ευρώ (22 ευρώ αντίστοιχα στην ελλάδα) και ο Old Holborn 14,90.

Sovjohn
02-03-13, 14:57
Κουτι Van Nelle 100g κυκλοφορει στην Γερμανια!
Εχω και αντιστοιχο site αλλα ειναι μονο στα Γερμανικα αν σε ενδιαφερει...
http://www.tabak-brucker.de/themes/kategorie/detail.php?artikelid=195332&source=2

Α ναι, το Tabak Brucker ε. Ωραίο site, συμπαθητικές τιμές (χαμηλότερες από Ελλάδα, ω ναι), αλλά τα 17,50 € μεταφορικά τσούζουν λίγο. Αν βρω ακόμα 1 άτομο για παραγγελία θα γίνει πολύ καλύτερο βέβαια...Να βάλω αγγελία? :D

stathis75
02-03-13, 15:13
Καλημέρα σε ολους ... είμαι νέο μέλος... διάβαζα τις συζητήσεις στο φορουμ κ προσπάθησα να παραγγείλω απο καποια site που αναφέρονται αλλα δέχονται visa ενώ εγώ έχω mastercard . Ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο site που να δέχεται mastercard για να παραγγείλω καπνό? Η μάρκα μου είναι golden virginia

any help? :worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.