PDA

Επιστροφή στο Forum : Τσιγαρα Online



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

stakar
02-03-13, 15:37
any help? :worthy:
Το www.http://discountcigarettes.in στην 2η σελιδα (http://www.taxfreebilling.com) που ολοκληρωνεις την παραγγελια,
εχεις επιλογη να μιλησεις μαζι τους με:
1) με Live chat η 2) με Send us an email
Κανε μια προσπαθεια να επικοινωνησεις μαζι τους, μηπως μπορουν να δεχτουν και mastercard...
Το site τους, παντως δειχνει μονο για Visa, δεν ξερω κατι παραπανω για να σε βοηθησω!

stathis75
02-03-13, 15:45
Γνωρίζει κανείς για το http://www.cheapcigarette.cc/ ? πολύ φθήνο για να είναι αληθινό !!! :hmm:

- - - Updated - - -

Σ' ευχαριστώ stakar !!!το έκανα κ δε δέχονται mastercard

pan34
02-03-13, 17:07
ουτε να το σκεφτεσαι.Κατακοκκινο το wot και γραφουν για κινεζικα

stathis75
02-03-13, 18:55
Ευχαριστώ που μπήκες στον κοπο να το τσεκάρεις ... κάτι μου μύριζε κ μένα.

nyannaco
02-03-13, 19:08
Τα πακέτα έχουν barcode απο 50 δηλαδή χώρα παραγωγής Αγγλία.Πολύ κοινή παρανόηση, αλλά δεν ισχύει! Η "χώρα" στο barcode δεν είναι ή χώρα παραγωγής του προϊόντος, αλλά η χώρα στην οποία μία εταιρεία έχει αγοράσει το range των barcodes. Κανείς δεν εμποδίζει μία πολυεθνική να αγοράζει ένα range σε μία χώρα και να το χρησιμοποιεί και σε προϊόντα που παράγονται σε άλλες. Επίσης κανείς δεν εμποδίζει μια διεθνή αλυσίδα λιανικής να βάζει "δικό της" barcode σε ένα προϊόν που παράγεται φασόν για λογαριασμό της. Αύριο το πάει σε άλλο προμηθευτή, σε άλλη χώρα παραγωγής, το προϊόν εξακολουθεί να γράφει made in EU, φυσικά με το ίδιο barcode, κι ούτε γάτα ούτε ζημιά. Επομένως μη θεωρείς δεδομένη τη χώρα παραγωγής από το barcode.

InTranceWeTrust
03-03-13, 02:50
Πολύ κοινή παρανόηση, αλλά δεν ισχύει! Η "χώρα" στο barcode δεν είναι ή χώρα παραγωγής του προϊόντος, αλλά η χώρα στην οποία μία εταιρεία έχει αγοράσει το range των barcodes. Κανείς δεν εμποδίζει μία πολυεθνική να αγοράζει ένα range σε μία χώρα και να το χρησιμοποιεί και σε προϊόντα που παράγονται σε άλλες. Επίσης κανείς δεν εμποδίζει μια διεθνή αλυσίδα λιανικής να βάζει "δικό της" barcode σε ένα προϊόν που παράγεται φασόν για λογαριασμό της. Αύριο το πάει σε άλλο προμηθευτή, σε άλλη χώρα παραγωγής, το προϊόν εξακολουθεί να γράφει made in EU, φυσικά με το ίδιο barcode, κι ούτε γάτα ούτε ζημιά. Επομένως μη θεωρείς δεδομένη τη χώρα παραγωγής από το barcode.

περίεργο... με την λογική αυτή πάντως ούτε το 52 είναι ελληνικά προιόντα. Γενικά δηλαδή δεν καταλαβαίνεις τίποτα απο το barcode. Σωστά ?

TheUser
03-03-13, 09:00
any help? :worthy:


Άσε τις mastercard και τις maestro είναι για τα μπάζα.

Visa και κατά προτίμηση προπληρωμένη να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.


Update για τις παραγγελίες μου από το dutyfreemegastore.com

Τελικά είναι μεγάλο μπάχαλο οι τύποι. Όπως έλεγα στο τελευταίο μου μήνυμα, δεν ενημέρωσαν τη σελίδα τους ότι ο καπνός Καρέλια είναι out of stock και παρήγγειλα 4 κούτες με 85 ευρώ περίπου. Από τότε για 15 μέρες με πέρνανε κάθε μέρα τηλέφωνο, και δυο-τρεις φορέ τη μέρα πολλές φορές να μου πούνε να αλλάξω την παραγγελία γιατί δεν ξέρουνε πότε θα ξαναέρθουν. Την προηγούμενη φορά που είχαν ήταν το καλοκαίρι, ξαναφέρανε τα χριστούγεννα, είχα πάρει 2 κούτες και ήρθαν κανονικά, πήρα άλλες 4 για να έχω καβάτζα για χρόνια και δεν πρόλαβα. Έτσι μετά από όλα τα τηλέφωνα και ενώ τους είχα πει στην αρχεί ότι θα περιμένω ένα μήνα μπας και ξαναέρθει, τελικά άλλαξα την παραγγελία σε 3 κούτες Golden Virginia 50γρ.
Δεν έχουν ιδέα πότε και πως θα πάρουν καινούριες παρτίδες από τους προμηθευτές. Και ενώ βλέπουν ότι ο κόσμος θέλει Καρέλια και Old Holborn, αυτά είναι μονίμως out of stock δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε φέρνουν περισσότερα κομμάτια.

Αυτά, μπάχαλο με λίγα λόγια, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι απατεώνες.

nyannaco
03-03-13, 13:36
περίεργο... με την λογική αυτή πάντως ούτε το 52 είναι ελληνικά προιόντα. Γενικά δηλαδή δεν καταλαβαίνεις τίποτα απο το barcode. Σωστά ?Καταλαβαίνεις μόνο ποιά εταιρεία έχει αγοράσει το range, και σε ποιά χώρα. Τίποτε άλλο. Για παράδειγμα, το πρόθεμα 520 και 521 σημαίνει "range αγορασμένο στην Ελλάδα", και τα επόμενα 4 ψηφία είναι ο κωδικός της εταιρείας που έχει αγοράσει το range.
Για παράδειγμα, ένα σούπερ μάρκετ στην Ελλάδα διαθέτει ένα είδος private label, του οποίου την παραγωγή αναθέτει φασόν σε ένα προμηθευτή. Το σούπερ μάρκετ λέει στον παραγωγό, θέλω να έχει αυτό το barcode (από το δικό του, ελληνικό range). Αύριο, βρίσκει καλύτερη τιμή από ένα παραγωγό στη Βουλγαρία, του αναθέτει την παραγωγή, και κρατάει το barcode (και όλη τη συσκευασία/ετικέτα, εφόσον το μόνο που γράφει είναι "παράγεται στην ΕΕ"). Κι εσύ χαίρεσαι που καταναλώνεις ελληνικά. Και για να μη νομίζεις ότι είμαι συνωμοσιολόγος, είμαι υπέυθυνος για τα barcodes στην παραγωγική/εμπορική εταιρεία που εργάζομαι, και μπορώ να σε βεβαιώσω ότι οι πελάτες σούπερ μάρκετ του εξωτερικού για τους οποίους παράγουμε κάποια προϊόντα φασόν, επιλέγουν να βάζουν δικά τους barcodes στα προϊόντα, το οποία (barcodes) φυσικά δεν είναι "ελληνικά".

Geocheats2
03-03-13, 14:01
Παιδιά εγώ τον συνήθυσα τον καπνό, μια χαρά ειναι και 42€ το μισό κιλό είναι άπεχτος :p

npil
03-03-13, 19:02
τα τσιγαρα ηταν οντως αυτα η ειχανε διαφορα μεγαλη? πληρωσατε κατι εξτρα για παραλαβη? ερχετει με ταχυδρομειο σε πακετο χωρις προβλημα τελωνιου? σε ποσες μερες περιπου φιλε μου ερχεται?

παντως οταν παω στο site Μου γραφει το wot οτι δεν ειναι εμπιστο και ειναι scam και επικινδυνο

stathis75
03-03-13, 22:35
Προπληρωμένη είναι κ η mastercard φίλε user κ μάλιστα την εβγαλα ειδικά για να παραγγείλω καπνο
Που να το ξερα οτι όλα δέχονται visa ??? Δεν ηξερες δεν ρωταγες θα μου πεις!!!

- - - Updated - - -


Προπληρωμένη είναι κ η mastercard φίλε user κ μάλιστα την εβγαλα ειδικά για να παραγγείλω καπνο
Που να το ξερα οτι όλα δέχονται visa ??? Δεν ηξερες δεν ρωταγες θα μου πεις!!!

Εντέλει παράγγειλα με μια cashcard visa απο dutyfreedepot k συνέβει το εξής περίεργο ... ενώ στην αρχη της
παραγγελίας η τιμη ήταν 27+ στο τελος κ αφού ειχα βάλει κ τα στοιχεία της κάρτας μου βγαίνει οτι ολοκλήρωσα
κ κωδικός κτλ αλλα απο κάτω ένας πινακας με το ένα πακέτο golden virginia 5x50 g με σύνολο 36+
Πρεπει να είναι μπάχαλο όλα αυτά τα site οπως λέει ο the user πιο πάνω... Δεν ξέρω αν θα δεχτούν την χρεωστική τελικά αλλα μου στείλαν mail με πήραν κ τηλέφωνο κ λένε οτι πρέπει να ενημερώσω την τράπεζα να
αποδεχτεί τις επόμενες μέρες μια διεθνής συναλλαγή αλλιώς λέει θα την απορίψει!!!!!! ??????
Τα αγγλικά μου δεν είναι καλά και δεν ξέρω αν εξήγησα σωστα για το αν τελικά ισχύει η πρώτη ή η δεύτερη τιμή.... αλλα θα με ξαναπάρουν είπαν

TheUser
04-03-13, 15:33
Προπληρωμένη είναι κ η mastercard φίλε user κ μάλιστα την εβγαλα ειδικά για να παραγγείλω καπνο
Που να το ξερα οτι όλα δέχονται visa ??? Δεν ηξερες δεν ρωταγες θα μου πεις!!!

- - - Updated - - -



Εντέλει παράγγειλα με μια cashcard visa απο dutyfreedepot k συνέβει το εξής περίεργο ... ενώ στην αρχη της
παραγγελίας η τιμη ήταν 27+ στο τελος κ αφού ειχα βάλει κ τα στοιχεία της κάρτας μου βγαίνει οτι ολοκλήρωσα
κ κωδικός κτλ αλλα απο κάτω ένας πινακας με το ένα πακέτο golden virginia 5x50 g με σύνολο 36+
Πρεπει να είναι μπάχαλο όλα αυτά τα site οπως λέει ο the user πιο πάνω... Δεν ξέρω αν θα δεχτούν την χρεωστική τελικά αλλα μου στείλαν mail με πήραν κ τηλέφωνο κ λένε οτι πρέπει να ενημερώσω την τράπεζα να
αποδεχτεί τις επόμενες μέρες μια διεθνής συναλλαγή αλλιώς λέει θα την απορίψει!!!!!! ??????
Τα αγγλικά μου δεν είναι καλά και δεν ξέρω αν εξήγησα σωστα για το αν τελικά ισχύει η πρώτη ή η δεύτερη τιμή.... αλλα θα με ξαναπάρουν είπαν


Πρόσεχε, εγώ μίλησα για μπάχαλο στα προϊόντα που δεν ξέρουν πότε θα τα ξαναφέρουν επειδή δεν έχουν ενημέρωση από τους προμηθευτές του κάθε καπνού. Αυτό το μπάχαλο εννοώ. ΟΧΙ "μπάχαλο" στις τιμές, διότι εκεί δεν υπάρχει θέμα μπάχαλου αλλά θέμα απατεωνιάς! ΠΡΙΝ βάλεις τα στοιχεία της κάρτας, σου πρέπει να σου βγάζει συγκεκριμένη τιμή μαζί με τα μεταφορικά αν υπάρχουν, μαζί με την ασφάλιση του δέματος αν υπάρχει, και αυτή η τιμή να είναι η ίδια που πληρώνεις στο τέλος και αφαιρείται από την κάρτα σου. Αλλιώς είναι ύποπτο. Και αν είναι visa και δέχονται visa, συνήθως δε χρειάζεται άλλου είδους επικοινωνία με την τράπεζα, η συναλλαγή γίνεται αυτόματα....

Helene
04-03-13, 18:49
Παιδιά εγώ λέω να κόψουμε όλοι το τσιγάρο να ησυχάσουμε μ' αυτή την ιστορία....

pan34
04-03-13, 22:03
παρελαβε την παραγγελια απο το ταχυδρομειο ο φιλος μου απο (dutyfreedepot) και ο κιτρινος old holborn πραγματι ειναι λιγο πιο ελαφρυς.Ο φιλος μου ομως λεει οτι ειναι ακριβως ιδιος αν παρεις απο duty free καταστημα.Μια χαρα καπνιζεται παντως και θα τιμηθει

stathis75
04-03-13, 22:45
Πρόσεχε, εγώ μίλησα για μπάχαλο στα προϊόντα που δεν ξέρουν πότε θα τα ξαναφέρουν επειδή δεν έχουν ενημέρωση από τους προμηθευτές του κάθε καπνού. Αυτό το μπάχαλο εννοώ. ΟΧΙ "μπάχαλο" στις τιμές, διότι εκεί δεν υπάρχει θέμα μπάχαλου αλλά θέμα απατεωνιάς! ΠΡΙΝ βάλεις τα στοιχεία της κάρτας, σου πρέπει να σου βγάζει συγκεκριμένη τιμή μαζί με τα μεταφορικά αν υπάρχουν, μαζί με την ασφάλιση του δέματος αν υπάρχει, και αυτή η τιμή να είναι η ίδια που πληρώνεις στο τέλος και αφαιρείται από την κάρτα σου. Αλλιώς είναι ύποπτο. Και αν είναι visa και δέχονται visa, συνήθως δε χρειάζεται άλλου είδους επικοινωνία με την τράπεζα, η συναλλαγή γίνεται αυτόματα....

Με συγχωρείς φιλε μου αλλα δεν ειμαι καλος σε ολα αυτα (δικτυο, κομπιουτερ καρτες κτλ) οπως κ στα αγγλικα μου... Μέχρι την συμπλήρωση των στοιχειων μου λοιπον ηταν 27+ δεν ειχε μεταφορικα(free shiping) ουτε ασφαλιση δεματος
Μετα το τελος της συναλλαγης μου βγαζει επομενη σελιδα οτι πραγματοποιήθηκε η παραγγελία με κωδικο ταδε κτλ. Απο κατω ομως ενα πινακα με το πακετο των 5x50g Golden virginia με τιμή 35 κατι + 1€ ασφαλεια δεματος = 36 και... Μου φανηκε περιεργο αλλα αφου καποιοι εχουν παρει απο dutyfreedepot νομίζω δεν θα την πατησω εγώ.
Σημερα μου ηρθε το εξης mail που κάνω επικόλληση πιο κατω:

Dear........ My name............

Regarding your order:....3367890...
placed on 3/2/2013 at www.DutyFreeDepot.com

Please be advised that the name appearing on the credit card/Echeck/ACH holders' statement can be one of the following names:"DFShop.net1503334353 Beijing China","itito.net + 13105478487 Beijing China","Paris France- AW:KLIKANDPAY.COM +41 21 695 6000","PES*+17074001035UniTech Beijing China","Shoppingkings.com","Synapse Merchant-SuperPet".
Sometimes depending on the bank statement format, this descriptor may appear only partially.



Please be advised that we’ve received payment approval for your order and your order has now been moved on for shipment.

Considering the complicated international shipping procedures, the estimated delivery time below is just for reference:
Please take into account that the shipment of your order can take up to 21 business days from the date of this email, if you already pay for the express shipping option the shipment of your order should take up to 8 business days.

Please Note:
All cigarette orders will be shipped as follows: one or two cartons at a time per parcel, with a few days interval between them.

Should the first part of your shipment exceed the 21 business days period for arrival, please contact us directly at support@dutyfreedepot.com

If a dispute arises, we urge you to contact us in order to try and resolve this matter. If you have any questions about this order, please contact us at:
support@dutyfreedepot.com
Billing inquiries should be directed to:
service@dutyfreedepot.com

Yours Sincerely,
The dutyfreedepot Team
www.dutyfreedepot.com
Tel:
+1 (877)-850-0707
Fax:
+1 (866)-834-0724

Δεν το πολυκαταλαβα κ δεν ξερω αν εχει κανείς σας την ορεξη να μου εξηγησει.
Στην τελικη το πολυ πολυ να χασω 33€ που ειχα στην καρτα

Τελικά πρέπει να είμαι πολύ άσχετος και να με συγχωρείται... Η τιμή αρχικά 27,51ευρώ λογικά πρέπει να
άλλαξε σε 35,78+1=36,78 γιατί έγινε η ισοτιμία της σε δολάρια.... θα μάθω που θα μου πάει!!!!!!:sorry:

sifi
05-03-13, 04:23
Ώ ρε μόλις μπήκες το 20"13" (το γρουσούζικο)...τι έγινε!!! Είχα μπει πριν από κάμποσο καιρό σ' αυτό το post και με είχε ενθουσιάσει η ιδέα γιατί κάναμε μάγκα τον περιπτερά και κάθε κερατά πολιτικό ώστε να μπορεί να κάνει πασαρέλα στα παχιά κόκκινα χαλιά. Φτάνει! Τότε βέβαια που είχα μπει το post ήταν 2-3 σελίδες κι εγώ δεν είχα φράγκο για να παραγγείλω. Τελικά έκανα σήμερα μία παραγγελία...

www.dutyfreemegastore.com
5x50 Drum Original = 35,33€ + 1,41 Insurance

...και λέω κάτσε να μπω να δω τι γίνεται κι εκεί. Η κρίση έχει βάλει φωτιά στο πληκτρολόγιο!!! Την επόμενη φορά θα παραγγείλω κι εγώ από http://www.dutyfreedepot.com που έχει ακόμη καλύτερες τιμές και ασύγκριτα μεγαλύτερη ποικιλία. Και αφού λέει το παλικάρι ότι παρέλαβε και είναι και ικανοποιημένος...

Πιάστηκα "κορόιδο" αλλά δεν πειράζει, πρώτη φορά είναι...και πάλι ικανοποιημένος είμαι. Θα ενημερώσω όταν παραλάβω για το πόσες μέρες έκανε να έρθει και τι ποιότητας πράμα είναι. Να ευχαριστήσουμε αυτόν που άνοιξε το post και μαζί με αυτό και τα στραβάδια μας...να 'σαι καλά μάγκα!

TheUser
05-03-13, 19:36
Δεν το πολυκαταλαβα κ δεν ξερω αν εχει κανείς σας την ορεξη να μου εξηγησει.
Στην τελικη το πολυ πολυ να χασω 33€ που ειχα στην καρτα

Τελικά πρέπει να είμαι πολύ άσχετος και να με συγχωρείται... Η τιμή αρχικά 27,51ευρώ λογικά πρέπει να
άλλαξε σε 35,78+1=36,78 γιατί έγινε η ισοτιμία της σε δολάρια.... θα μάθω που θα μου πάει!!!!!!:sorry:


Υπάρχουν και εργαλεία μετάφρασης στο ίντερνετ, αν βάλεις οποιαδήποτε γλώσσα ένα κείμενο μπορεί να σου το μεταφράσει στα ελληνικά. Κανονικά έγινε η διαδικασία από ότι σου λένε στο μαίηλ.

Όσο για την ισοτιμία, τα μαγαζιά που υποστηρίζουν διαφορετικά νομίσματα, συνήθως έχουν κάπου την δυνατότητα να διαλέξεις αυτή που χρησιμοποιείς, πχ ευρώ, βλέπεις τις τιμές σε ευρώ και ολοκληρώνεις την πληρωμή βάση αυτών των τιμών.

stathis75
06-03-13, 02:21
Υπάρχουν και εργαλεία μετάφρασης στο ίντερνετ, αν βάλεις οποιαδήποτε γλώσσα ένα κείμενο μπορεί να σου το μεταφράσει στα ελληνικά. Κανονικά έγινε η διαδικασία από ότι σου λένε στο μαίηλ.

Όσο για την ισοτιμία, τα μαγαζιά που υποστηρίζουν διαφορετικά νομίσματα, συνήθως έχουν κάπου την δυνατότητα να διαλέξεις αυτή που χρησιμοποιείς, πχ ευρώ, βλέπεις τις τιμές σε ευρώ και ολοκληρώνεις την πληρωμή βάση αυτών των τιμών.


Nαι τελικά κανονικά πρεπει να εγινε φίλε μου και σ' ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες.'
Απ' την κάρτα τραβήξαν 28,80 , που σημαίνει κάτω απο 6 ευρώ για 50 γρ καπνό , την ώρα που στα περίπτερα
θες 10,80 για την ίδια ποσότητα .... Μπορεί να εχουμε γίνει λίγο Σκρουτζ αλλα με τετοια τοκογλυφία δικαιολογήται.... Θα ενημερώσω μολις παραλαβω και για την ποιοτητα του καπνού γιατί καπνίζω μια ζωη
golden virginia

TheUser
06-03-13, 08:30
Ώ ρε μόλις μπήκες το 20"13" (το γρουσούζικο)...τι έγινε!!! Είχα μπει πριν από κάμποσο καιρό σ' αυτό το post και με είχε ενθουσιάσει η ιδέα γιατί κάναμε μάγκα τον περιπτερά και κάθε κερατά πολιτικό ώστε να μπορεί να κάνει πασαρέλα

Λάθος αγαπητέ. Τον περιπτερά και 1 κιλό καπνούς να αγοράσεις ΔΕΝ τον κάνεις μάγκα, διότι το κέρδος του είναι κάπου στο 5% από τα τσιγάρα και τους καπνούς! Τους ΑΛΛΟΥΣ κερατάδες να βρίζεις γιατί από αυτούς εξαρτάται η εξωφρενική αυτή φορολογία που εκτός των άλλων έχει και αμφίβολα αποτελέσματα για αυτό που λένε ότι θέλουν να πετύχουν ("ανάκαμψη" κτλπ).

Αναρωτιέμαι πόσο θα πληρώναμε στο περίπτερο τσιγάρα και καπνούς αν πηγαίναμε στην δραχμή.

pan34
07-03-13, 21:19
μολις τωρα εκανα παραγγελια απο dutyfreedepot 10 old holborn.Οταν ερθουν ενημερωνω

- - - Updated - - -

χμ ενω μου τραβηξαν τα λεφτα κανονικα απο την καρτα στο order status γραφει waiting for fresh stock.

pan34
08-03-13, 21:18
μαγκες πανε τα λεφτακια μου.Μπαινω στο σαιτ και συνεχιζει να γραφει waiting for fresh stock.Μπαινω να ψαξω για τα old holborn και δεν υπαρχουν πλεον στο σαιτ.Εχω στειλει 3 μειλ και ουτε φωνη ουτε ακροαση.

InTranceWeTrust
09-03-13, 01:38
μαγκες πανε τα λεφτακια μου.Μπαινω στο σαιτ και συνεχιζει να γραφει waiting for fresh stock.Μπαινω να ψαξω για τα old holborn και δεν υπαρχουν πλεον στο σαιτ.Εχω στειλει 3 μειλ και ουτε φωνη ουτε ακροαση.
χαλάρωσε περιμένουν ανεφοδιασμό ...

Geocheats2
09-03-13, 06:44
μαγκες πανε τα λεφτακια μου.Μπαινω στο σαιτ και συνεχιζει να γραφει waiting for fresh stock.Μπαινω να ψαξω για τα old holborn και δεν υπαρχουν πλεον στο σαιτ.Εχω στειλει 3 μειλ και ουτε φωνη ουτε ακροαση.

Πάρε τους τηλέφωνο, μέσω Skype είναι τζάμπα

Sent from my Ideos X5 using SwiftKey Flow

pan34
09-03-13, 16:20
παιδια χαλαρος ειμαι αλλα τα γεγονοτα δειχνουν τα πραγματα οπως τα λεω.Εχω στειλει μειλ μεχρι και στον υπευθυνο τους αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.Τους εστειλα μνμ αν ειναι να μου στειλουν τσιγαρα αντι για καπνο αλλα τιποτα.Ενταξει εχασα 43 ευρω.Bad luck

sifi
09-03-13, 18:42
Λάθος αγαπητέ. Τον περιπτερά και 1 κιλό καπνούς να αγοράσεις ΔΕΝ τον κάνεις μάγκα, διότι το κέρδος του είναι κάπου στο 5% από τα τσιγάρα και τους καπνούς! Τους ΑΛΛΟΥΣ κερατάδες να βρίζεις γιατί από αυτούς εξαρτάται η εξωφρενική αυτή φορολογία που εκτός των άλλων έχει και αμφίβολα αποτελέσματα για αυτό που λένε ότι θέλουν να πετύχουν ("ανάκαμψη" κτλπ).

Αναρωτιέμαι πόσο θα πληρώναμε στο περίπτερο τσιγάρα και καπνούς αν πηγαίναμε στην δραχμή.

Φίλε μου γνωρίζω πολύ καλά πόσα κερδίζει ο περιπτεράς από τα τσιγάρα, για να συνεχίζει όμως να τα πουλάει πάει να πει ότι κάποιο κέρδος έχει. Και πιο είναι αυτό...αν πας στο περίπτερο δεν θα πάρει και κάτι ακόμα??? Ή μάλλον να το θέσω αλλιώς, αν στο περίπτερο δεν είχε τσιγάρα, θα πήγαινες??? Δεν νομίζω. Τώρα λοιπόν που δεν θα πηγαίνω στο περίπτερο για τσιγάρα προφανώς ο περιπτεράς θα χάσει και τα υπόλοιπα. Αλήθεια, περιπτεράς είσαι???:lol::lol::lol:

InTranceWeTrust
11-03-13, 02:01
παιδια χαλαρος ειμαι αλλα τα γεγονοτα δειχνουν τα πραγματα οπως τα λεω.Εχω στειλει μειλ μεχρι και στον υπευθυνο τους αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.Τους εστειλα μνμ αν ειναι να μου στειλουν τσιγαρα αντι για καπνο αλλα τιποτα.Ενταξει εχασα 43 ευρω.Bad luck

σήμερα πήρα tracking number για παραγγελία από 05/03/2013
Date Shipped 3/10/2013

Sleeper
11-03-13, 14:31
παιδια χαλαρος ειμαι αλλα τα γεγονοτα δειχνουν τα πραγματα οπως τα λεω.Εχω στειλει μειλ μεχρι και στον υπευθυνο τους αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.Τους εστειλα μνμ αν ειναι να μου στειλουν τσιγαρα αντι για καπνο αλλα τιποτα.Ενταξει εχασα 43 ευρω.Bad luck

Έκανα και εγώ μία παραγγελία old holborn την ιδια μέρα νομίζω με εσένα από το dutyfreedepot, Την επόμενη είδα στο status της DELETED και έστειλα email για να δω τι γίνετε , μου απάντησαν ότι ειναι out of stock. Τα λεφτά δεν τα πηρανε ποτέ, ενω έχω την εντύπωση οτι ολοκλήρωσα σωστά τη παραγγελία. Σε μία αναζήτηση πάντως, που έκανα στα site που έχουν αναφερθεί στο θέμα, όλα είναι out of stock στον Old Holborn..

giwrgosth
12-03-13, 14:11
Έκανα και εγώ παραγγελία στις 7/3 στο dutyfreedepot old holborn και κάτι άλλο και σήμερα μου βγάζει ότι έφυγε κάτι και το άλλο (λογικά ο old holborn) είναι σε αναμονή για νέο στοκ.
To περίεργο είναι ότι δε μου έχουν χρεώσει την κάρτα!
Μια ώρα μετά την παραγγελία με πήρε κάποιος τύπος, μου είπε τα καλωσήρθατε κλπ και μετά μου ήρθε email να τους πάρω τηλέφωνο και να τους στείλω φωτοτυπία της κάρτας για πιο γρήγορα.
Δεν έκανα τίποτα από τα δύο, αλλά τελικά βλέπω πως προχωρά!
Για να δούμε...

Gordito
12-03-13, 15:16
Ασχετο, αλλα τι σας αρεσει απο τον Old Holborn?

Δεν μπορω να καταλαβω τη δημοφιλια του, οποτε τον εχω παρει αναγκαστικα, μου φαινεται σαν να καπνιζω σανό.

tsavman
12-03-13, 15:45
Είναι ούτε βαρύς, ούτε ελαφρύς. Ούτε στεγνός, ούτε υγρός. Ούτε νόστιμος, ούτε άγευστος. Κοινώς είναι μία μέση λύση :p

Εγώ πάντως, καπνίζοντας καπνό σερί τα τελευταία 10 χρόνια, πρόσφατα έκοψα τον Craven (λόγω και της αύξησης τιμής/μείωσης ποσότητας) για τον Karelia. Και είναι αρκετά καλός, πολύ πιο ωραίος από τον Old Holborn, και ένα κλικ πιο κάτω σε άρωμα (καθότι μη αρωματικός) από τον Craven.

value_
12-03-13, 19:54
Δυστυχώς και ο Karelia έφαγε ουσιαστικά αυξηση, γιατι μειώθηκε η ποσότητα απο 20 σε 15 γρ, παρολο που μειώθηκε η τιμη κατα 20 λεπτα.

( Τι να λέμε τώρα... 15γρ)

tsavman
12-03-13, 20:59
15;
Εγώ τον 20άρι παίρνω, με €3.50. Πιο πριν ήταν 25άρης.

value_
12-03-13, 21:19
Ναι, μάλλον παιρνεις τα τελευταία.

tsavman
12-03-13, 21:28
Δηλαδή 3.30 ο 15άρης πλέον; Έλεος! :evil:

value_
12-03-13, 21:38
Ναι γ@μ@σ@τα!Πικρα, και δεν μπορώ να καπνισω αλλο καπνο.

Εκτός ίσως τον Craven αλλά τον βρίσκω πολύ βαρύ.

Sovjohn
12-03-13, 21:56
Karelia πουλάνε (νομίζω) αυτά τα μυστήρια site τσιγάρων, δοκιμάστε (όταν έχουν stock) φαντάζομαι!

protonium
13-03-13, 13:03
Καλημέρα και από εμένα. Ψήνομαι να αγοράσω από το http://www.tabak-brucker.de. Θα γίνει παραγγελία για 2 άτομα οπότε θα καλυφθεί το κόστος αποστολής. Γνωρίζετε μήπως με την αποστολή με dhl (όχι ότι έχει και άλλη επιλογή) υπάρχει η περίπτωση να περάσει τελωνείο και να μας έρθει κανά χαράτσι.

Μπορεί να είναι χαζομάρα αυτό που ρωτάω καθώς είναι αποστολή εντός ΕΕ αλλά με τους παλαβούς πολιτικούς που έχουμε όλα είναι πιθανά...

Sovjohn
13-03-13, 13:45
Όχι. Αν είσαι Αττική (και γενικά αν ενδιαφέρεται κανείς να κάνουμε tabak brucker club), να παραγγείλω και γω μαζί σας? :D Παίζει να έχουμε 1-2 άτομα που να θέλουν...

pan34
14-03-13, 20:56
Ενα update.Tελικα επικοινωνησαν μαζι μου και μου ανεφεραν οτι εχει εξασφαλιστει για μενα η παραγγελια που εκανα και την στειλανε χθες.Μου δωσανε και ενα μειλ με ενα ονομα αν θελω να μιλαω αποκλειστικα μαζι του.Old holborn δεν υπαρχει ουτε για δειγμα και αγνωστο ποτε θα φερουνε.

TheUser
15-03-13, 16:53
Μου την έσπασαν αυτοί στο dutyfreemegastore.com, εκτός από αυτά που ανέφερα, που πήγα να πάρω 4 κούτες Καρέλια καπνό για μακρόχρονη καβάτζα και δεν είχαν τελικά και αναγκάστηκα να πάρω 3 κούτες 50gr Golden Virginia, είχα πάρει και έναν άλλο καπνό για να τον δοκιμάσω. Αρωματικός έλεγε, και επειδή έψαχνα έναν αρωματικό σαν τον κίτρινο Harvest που κυκλοφορούσε παλιότερα στην Ελλάδα, είπα να πάρω μια κούτα να δοκιμάσω. Πήρα λοιπόν έναν Amphora καπνό. Τώρα που ήρθε βλέπω ότι είναι ΚΑΠΝΟΣ ΓΙΑ ΠΙΠΑ! Ενώ στη σελίδα τους λέγανε καθαρά ότι πρόκειται για rolling tobacco. Άστο διάλο τα ρεμάλια.

stakar
15-03-13, 17:59
Επειδη γυρισα προσφατα απο Γερμανια ενημερωτικα να σας αναφερω, αν κανεις περασει απο το αεροδρομιο της Φρανκφουρτης... πουλανε τα καταστηματα των Travel Value την συσκευασια GOLDEN VIRGINIA των 10Χ50gr στα 79,50 €! Στην πολη τον βρισκεις στα 8,50 €

InTranceWeTrust
20-03-13, 01:30
Σήμερα παρέλαβα την 2η παραγγελία από το http://www.dutyfreedepot.com/ και την 1η από το http://www.discountcigarettes.in/. Όλα καλά. Περίπτερο τέλος για εμένα. Over and out.

giwrgosth
20-03-13, 11:36
Σήμερα παρέλαβα και εγώ από το dutyfreedepot κάτι πούρα, τον old holborn τον περιμένω.
Γρήγορη αποστολή όντως, μέσα σε 2 βδομάδες από την παραγγελία!
Ερώτηση:
Από το discountcigarettes.in πως κάνουμε παραγγελία?
Πατάω buy στον old holborn, με πάει στην άλλη σελίδα να πληρώσω, αλλά μου βγάζει πως δεν έχω τίποτα στο καλάθι.

- - - Updated - - -

edit
αγοράζοντας άλλη μάρκα μου το βγάζει κανονικά, μάλλον δεν θα έχει διαθέσιμα.

Nic
21-03-13, 13:29
Σήμερα παρέλαβα και εγώ από το dutyfreedepot κάτι πούρα, τον old holborn τον περιμένω.
Γρήγορη αποστολή όντως, μέσα σε 2 βδομάδες από την παραγγελία!
Ερώτηση:
Από το discountcigarettes.in πως κάνουμε παραγγελία?
Πατάω buy στον old holborn, με πάει στην άλλη σελίδα να πληρώσω, αλλά μου βγάζει πως δεν έχω τίποτα στο καλάθι.

- - - Updated - - -

edit
αγοράζοντας άλλη μάρκα μου το βγάζει κανονικά, μάλλον δεν θα έχει διαθέσιμα.
Ποιά πούρα? Λένε τίποτα?

giwrgosth
21-03-13, 17:49
Ποιά πούρα? Λένε τίποτα?
Montecristo No5 για ένα φίλο.
Θα ρωτήσω αν τα δοκίμασε.

tsavman
21-03-13, 19:05
Έχει πάρει κανείς καπνό Karelias από το dutyfreedepot (http://www.dutyfreedepot.com/buy-duty-free-cigars-george-karelias-and-sons-b669-c0.htm);
Εδώ πλέον στοιχίζει 3.30 ο 15άρης (0.22/γρ) ενώ από εκεί βγαίνει 2.45 ευρώ ο 25άρης (0.098/γρ).

Τα μεταφορικά για μια απλή παραγγελία 10 πακέτων, πόσο βγαίνουν περίπου; Η ποιότητα (για όποιον έχει δοκιμάσει) είναι καλή;

giwrgosth
22-03-13, 11:29
Έχει πάρει κανείς καπνό Karelias από το dutyfreedepot (http://www.dutyfreedepot.com/buy-duty-free-cigars-george-karelias-and-sons-b669-c0.htm);
Εδώ πλέον στοιχίζει 3.30 ο 15άρης (0.22/γρ) ενώ από εκεί βγαίνει 2.45 ευρώ ο 25άρης (0.098/γρ).

Τα μεταφορικά για μια απλή παραγγελία 10 πακέτων, πόσο βγαίνουν περίπου; Η ποιότητα (για όποιον έχει δοκιμάσει) είναι καλή;
Τα μεταφορικά είναι δωρεάν, παραλαβή μετά από δύο βδομάδες περίπου.
Λογικά η ποιότητα είναι ίδια με τα εδώ.

tsavman
22-03-13, 11:33
Αν είναι δωρεάν, τότε με ενδιαφέρει πολύ το θέμα!
Και πως πληρώνουμε, απευθείας πιστωτική ή γίνεται και με paypal ενδιάμεσο;

giwrgosth
22-03-13, 11:49
Αν είναι δωρεάν, τότε με ενδιαφέρει πολύ το θέμα!
Και πως πληρώνουμε, απευθείας πιστωτική ή γίνεται και με paypal ενδιάμεσο;
Μόνο Visa, δυστυχώς δεν έχουν paypal.
Πάντως δεν είχα πρόβλημα στην πληρωμή.
Αν κάνεις την παραγγελία θα σε πάρουν τηλέφωνο για επιβεβαίωση, θα σου πουν τα τυπικά, ευχαριστούμε κλπ και αυτό είναι όλο!

tsavman
22-03-13, 11:51
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.