PDA

Επιστροφή στο Forum : Τσιγαρα Online

Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

nikoslykos
21-06-12, 21:44
Ξερει κανεις κανα εμπιστο site που να αγοραζεις τσιγαρα απο εξωτερικο??? και συγκεκριμενα αν ξερει κανεις με ενδιαφερει ενας καπνος που υπηρχε παλια και στην ελλαδα "Harvest Vanilla".

BOBBY
24-06-12, 18:15
Εγώ αγοράζω καπνό από εξωτερικό,περισσότερα γραμμάρια από ότι εδώ,λιγότερα χρήματα ανά τεμάχιο.Έχει και τσιγάρα,αρκετές ίδιες μάρκες σε σχέση με τα Ελληνικά που ξέρεις.

stelios4711
24-06-12, 19:09
Εγώ αγοράζω καπνό από εξωτερικό,περισσότερα γραμμάρια από ότι εδώ,λιγότερα χρήματα ανά τεμάχιο.Έχει και τσιγάρα,αρκετές ίδιες μάρκες σε σχέση με τα Ελληνικά που ξέρεις.

Δε μας δίνεις και κανένα Link;

nikoslykos
25-06-12, 02:07
ναι θα βοηθαγε παρα πολυ αν μας εδινες ενα link :P

mitridi_g
25-06-12, 09:55
τώρα που το'κοψα ρε παιδιά?

nikoslykos
25-06-12, 12:25
καποιο λινκ μπορεις να μας δωσεις? :P

TheUser
25-06-12, 17:27
http://e-tobaccos.com/

Είχα ανοίξει κι εγώ παρόμοιο θέμα εδώ πριν λίγο καιρό, ψάχνοντας μόνος μου βρήκα το παραπάνω, από αγγλόφωνα σάιτ. Έχει πάρα πολλά προϊόντα, όλα τα γνωστά τσιγάρα και καπνούς, ΚΑΙ τους Χάρβεστ, αλλά είναι ή το ίδιο ή πιο ακριβά τα πράγματα, εκτός αν έχει κατά τύχη κάποια προσφορά σε συγκεκριμένο προϊόν. Το σκέφτομαι να κάνω αγορά γύρω στα 100 για καπνικές προμήθειες, 80 στην ουσία, αφού για Ελλάδα είναι 20 ευρώ σταθερή τιμή τα μεταφορικά... περιμένω κι εγώ το λινκ που αναφέρεται παραπάνω..

BOBBY
26-06-12, 07:09
Ξεκινήστε από εδώ

http://www.dutyfreemegastore.com/

και μετά,μέσω του www.freetaxpayments.com,που θα γίνει και η πληρωμή,θα γίνονται όλες οι συννενοήσεις.Εμένα φανταστείτε,πλέον με παίρνουν τηλέφωνο,και μιλάμε στο τηλέφωνο και κάνουμε παραγγελία.Δεν μπαίνω καν σε site,και δεν είναι μόνο αυτό το site που έδωσα,αλλά είναι δικό τους και αυτό.Κάνει γύρω στο μήνα να φέρουν τα καπνά,υπομονή θέλει,και μεθοδικότητα,να πάρετε σωστές ποσότητες,μην ξεμείνετε.

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν,η τιμή είναι αυτή που γράφουν μέσα.Εγώ αγόρασα τον κίτρινο Old Holborn 50γρ, 5,40 €.Πήρα 20 τεμάχια,και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Edit : Τώρα είδα ότι έχουν ανεβάσει λίγο τις τιμές.Ίσως με ένα mail στο support@freetaxpayments.com ,να δώσετε στοιχεία,όνομα,τηλέφωνο κλπ,και να σας πάρουν να γίνει τηλεφωνικά η παραγγελία,μήπως παζαρέψετε την τιμή.Εγώ,τελευταία φορά αυτό έκανα.

Crosswind
29-06-12, 19:56
Ξεκινήστε από εδώ

http://www.dutyfreemegastore.com/

Λοιπόν, μπήκα σ'αυτό το site, έβαλα τα στοιχεία μου ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ το κουμπί για να μπει η παραγγελία αφού είδα ότι δεν στέλνουν Ιρλανδία, έκλεισα το tab και μετά από περίπου 2 ώρες με πήρανε τηλέφωνο!!!:p

stelios4711
30-06-12, 04:06
Οι τιμές όμως δεν είναι δελεαστικές
Παραπλήσιες με τις κανονικές τις βρίσκω
Για να κερδίσεις μερικά ευρώ πρέπει να πάρεις 10 κουτες

BOBBY
30-06-12, 05:01
Οι τιμές όμως δεν είναι δελεαστικές
Παραπλήσιες με τις κανονικές τις βρίσκω
Για να κερδίσεις μερικά ευρώ πρέπει να πάρεις 10 κουτες

Συγκεκριμένα,για τον καπνό που κάνω εγώ,με συμφέρει,γιατί και περισσότερα γραμμάρια είναι,και λιγότερη τιμή.Όπως έγραψα και παραπάνω,όντως ανέβασαν τις τιμές,αλλά σε καμιά δεκαρία μέρες που θα κάνω παραγγελία,θα σου πω το πόσο το παζάρεψα τελικά.

TheUser
28-07-12, 02:20
Συγκεκριμένα,για τον καπνό που κάνω εγώ,με συμφέρει,γιατί και περισσότερα γραμμάρια είναι,και λιγότερη τιμή.Όπως έγραψα και παραπάνω,όντως ανέβασαν τις τιμές,αλλά σε καμιά δεκαρία μέρες που θα κάνω παραγγελία,θα σου πω το πόσο το παζάρεψα τελικά.

Πήγα σε αυτό το σάιτ που πρότεινες φίλε και παρήγγειλα 18 Ιουνίου δύο κούτες των δέκα, καρέλια καπνό 25 γραμμαρίων, ενώ στα περίπτερα εδώ έχει των 20 γραμμαρίων. Πρίν από μια βδομάδα παρέλαβα τη μία κούτα και από ότι βλέπω ήρθε ειδοποίηση για την δεύτερη και θα πάω από Δευτέρα να την πάρω...

Η τιμή ήταν καλή θα έδινα 3.5 Χ 20 = 70 ευρώ για 20Χ20 = 400 γραμμάρια καπνού από περιπτερο, τώρα έδωσα γύρω στα 45-50 για 20Χ25 = 500γραμμάρια καπνου.

Κάποια περίεργα πράγματα βέβαια με αυτούς, αν κατάλαβα καλά είναι στην Αμερική η επιχείρηση και στέλνουνε σε όλον τον κόσμο, ΑΠΟ όλον τον κόσμο αυτά τα duty free προϊόντα, δεν ξέρω με ποιον τρόπο ακριβώς. Όταν έκανα την παραγγελία με πήρε τηλ μετά από λίγο αμερικάνος και μου είπε ότι η παραγγελία μου "εγκρίθηκε" και τις λεπτομέρειες. Μετά από κάποιες ώρες, με πήρε αμερικάνα, και μου είπε τα ίδια. Γύρω στις 10 Ιουλίου, με πήρε πάλι άλλος αμερικάνος, να μου πει ότι η παραγγελία μου "εγκρίθηκε", κάτσε του λέω, τι "εγκρίθηκε", την περιμένω να έρθει. Ναι μου λέει, αυτό εννοούσε και είπαμε ξανά τις λεπτομέρειες της παραγγελίας. Όπως είπα έκανε ένα μηνα περίπου να έρθει. Το άλλο περίεργο είναι τα email που άρχισα να λαμβάνω. Τα οποία λένε, αγοράσατε δύο κούτες Καρέλια, για αυτό σας δίνουμε κουπόνι εκπτωτικό 3-5% από την επόμενη παραγγελία σας και μου δίνουν ένα ότι να ναι λινκ που όμως βγάζει πάντα στο σάιτ τους με τα duty free προϊόντα. Έχω λαβει περίπου 10 τέτοια μέχρι τώρα σε βαθμό που να θυμίζει σπαμ, αφού κάποια από αυτά λένε ότι να ναι, πχ "παραγγείλατε ένα κουτί Ρόθμανς κτλπ για αυτό σας δίνουμε εκπτωτικό κουπόνι", ενώ δεν έχω κάνει τέτοια παραγγελία. Αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω όλα αυτά τα κουπόνια μαζί, αλλά δε νομίζω, μάλλον ένα για κάθε παραγγελία θα είναι. Δεν ξέρω, το σκέφτομαι να χτυπήσω κανένα ουισκάκι αν βρω καλές τιμές ή τίποτα πουράκια, που εδώ πουλιούνται λες και είναι από χρυσάφι.. γενικά λίγο περίεργη κατάσταση αλλά ευκαιρία απο άποψη κόστους για τον καπνό που πήρα..

venumis
28-12-12, 15:49
Η ποιότητα / γευση του καπνού είναι η ίδια ?

Με εχει ξενερώσει απίστευτα που κάνανε τις συσκευασίες 20γρ και πλέον είναι και πιο ακριβοί !!
Ηδη στο vanel πήγε τα 20γρ 4,50€
Εγω κάνω old holborn και απ οτι φαινεται θα ακριβίνει και αυτος

- - - Updated - - -

Μπήκα στο site και είδα οτι είναι σαν χονδρική, το λιγότερο είναι αγορά 2 κούτες 10x50γρ ισως κερδίσω κάποια χρήματα αλλά είναι πολύς ο καπνος και φοβάμαι οτι θα ξεραθεί και θα καπνίζω άχυρο.

tsavman
28-12-12, 15:52
Εγώ μετά από 6 χρόνια που έκανα craven πλέον το γύρισα στον Καρέλια.
Έλεος, από 3 ευρώ τα 25 γραμμάρια το πήγαν 4.5 για 20. Μιλάμε για αύξηση πάνω από 50%.

Καρέλια πλέον, και τον είχα υποτιμήσει. Είναι απαλός καπνός, αρκετά ελαφρύτερος (ευτυχώς) από τον craven και κρατάει ανοιχτός πάνω από 2 μέρες όπου ο holborn (o κίτρινος) αρχίζει και ξεραίνεται.

TheUser
29-12-12, 17:18
Εγώ μετά από 6 χρόνια που έκανα craven πλέον το γύρισα στον Καρέλια.
Έλεος, από 3 ευρώ τα 25 γραμμάρια το πήγαν 4.5 για 20. Μιλάμε για αύξηση πάνω από 50%.

Καρέλια πλέον, και τον είχα υποτιμήσει. Είναι απαλός καπνός, αρκετά ελαφρύτερος (ευτυχώς) από τον craven και κρατάει ανοιχτός πάνω από 2 μέρες όπου ο holborn (o κίτρινος) αρχίζει και ξεραίνεται.

Εγώ μόνο για χαρτάκια και φιλτράκια πληρώνω στα περίπτερα, δεν θα δίνω 95% φόρο στο ψευδοκράτος για καπνό και τσιγάρα...

σε συνέχεια του μηνήματός μου πιο πάνω, είχα πάρει με 40-45 ευρώ τότε 20Χ25γρ Καρέλια καπνό, και γω σε αυτόν καταλήγω, ελαφρούτσικος και γεύση καλή εώς ουδέτερη, και μετά από έξι μήνες μου έχουν μείνει περίπου 3 πακετάκια καπνού. Τόσο καιρό, αυτοί οι καραγκιόζηδες του duty free μαγαζιού μου στέλνουν διαφημιστικά email πάντα δίνοντας ένα αλαμπουρνέζικο λινκ που βγάζει στο μαγαζί τους μετά από Redirection, και έναν κωδικό που θα έχω λέει 5% έκπτωση σε ότι πάρω. Λίγο μετά το καλοκαίρι που είχα παραγγείλει, είχε βγει out of stock το Καρέλια καπνός και μέχρι τώρα έτσι είναι, γιατί δεν παραγγέλνουν κι άλλο άραγε, αφού βλέπουν ότι έχει ζήτηση και φεύγει;

tsavman
29-12-12, 18:55
Που βρήκες τόσο φθηνό Καρέλια καπνό;

stakar
04-01-13, 04:36
Γεια χαρα και καλη χρονια σε ολους!
Κι εγω τα δυο τελευταια χρονια που ουσιαστικα καπνιζω στριφτο ειμουν φανατικος λατρης του CRAVEN!!!
Προσφατως βεβαια μολις αγορασα τα 20gr 4,30 ευρω μου ηρθε κολπος...:clap:
Ειχα ψαξει κατα διαστηματα μεσω ιντερνετ μηπως βρω on-line μαγαζι με CRAVEN αλλα τιποτα...:hmm:

Στην Γερμανια που ειχα παει τον Ιανουαριο του '12 προσεξα οτι σχεδον ολα τα καπνοπωλεια εκτος απο τις γνωστες σε μας συσκευασιες, πουλουσαν και συσκευασιες καπνου σε κουτι των 80 η 100gr αντιστοιχα σε καλυτερες τιμες σε συγκριση με τις τιμες στην Ελλαδα! (Van Nelle Halfzware 100g νομιζω ειχε γυρω στα 12,80 €) Ειχαν αρκετες μαρκες και ποικιλιες, πολλες απο τις οποιες δεν ηξερα! Δυστυχως δεν ειχαν CRAVEN αλλα πηρα και δοκιμασα καποιους. Εχω βρει και ενα site αλλα ειναι μονο στα γερμανικα αλλα μπορειτε να παρετε μια ιδεα για τις ποικιλιες και τις τιμες (προσφατα πρεπει να πηραν κι εκει μια μικρη αυξηση γιατι το κουτι 100gr του Van Nelle το βλεπω τωρα να εχει τωρα 15,66 € εχει βεβαια και αλλες μαρκες σε κουτια των 80gr που κοστιζουν και 10,30 € - αν καποιος φιλος ειναι πιο εμπειροσ ας μας πει...ειναι καταχωρημενες αλφαβητικα!
http://www.tabak-brucker.de/themes/kategorie/index.php?kategorieid=126

Με τις νεες αυξησεις ομως πλεον στην Ελλαδα δεν το συζηταω οτι οι τιμες του ειναι τωρα πιο ελκυστικες και σκεφτομουν να παραγγελνα στην φιλη μου που μενει Φρανκφουρτη να μου εστελνε καμια 10αρια κουτια. Τον τελευταιο μηνα (μετα τις αυξησεις εχω ξεκινησει να καπνιζω Golden Virginia πρασινο)

Θα κανω ομως μια προσπαθεια να παραγγείλω απο το site
http://www.dutyfreemegastore.com που ανεφερε ο φιλος παραπανω το οποιο το ειχα δει αλλα δεν ειμουν σιγουρος τι παιζει...
παντως τωρα που βλεπω την τιμη (Golden Virginia 5 X 50g στα €31.85) μια χαρα...

TheUser
04-01-13, 17:18
Που βρήκες τόσο φθηνό Καρέλια καπνό;

Το λέω παραπάνω

FuS
04-01-13, 20:13
Προφανώς είναι παράνομο (και δεν σε προτρέπω, το τονίζω αυτό) αλλά εναλλακτικά μπορείς να πας μια βόλτα από Αγρίνιο και γυρίζεις φορτωμένος με 2 μαύρες σακούλες.
(από 15 ευρώ/kg)

stakar
04-01-13, 20:29
Προφανώς είναι παράνομο (και δεν σε προτρέπω, το τονίζω αυτό) αλλά εναλλακτικά μπορείς να πας μια βόλτα από Αγρίνιο και γυρίζεις φορτωμένος με 2 μαύρες σακούλες.
(από 15 ευρώ/kg)

Εμενα παντως που μου εφερε περυσι μια φιλη δωρο μια σακουλα καπνο (δεν θυμαμαι αν ηταν απο Αγρινιο η απο αλλου...) μου φανηκε πολυ βαρυς και δεν μπορεσα να τον καπνισω. Φανταζομαι οτι σιγουρα αν υπαρχουν ακρες υπαρχει και λυση...
Οσο για το νομιμο & παρανομο σε αυτη τη χωρα μαλλον καλυτερα ας μην το αγγιξουμε γιατι ωρωμαει απο το κεφαλι...;)

FuS
04-01-13, 20:33
Υπάρχουν (εγώ τουλάχιστον γνωρίζω προσωπικά) τουλάχιστον 3 είδη.
Ο regular, o mild και ο extra mild.
Τους καταλαβαίνεις και από το χρώμα. Ο regular έχει "μελί" χρώμα πχ ενώ ο extra mild "ξανθό" χρώμα.
Από ποιότητα είναι αρκετά πιο 'καθαρός' από του εμπορίου, όσες ποικιλίες γνωρίζω.
(της Κρήτης είναι αρκετά βαρύς btw)

stakar
04-01-13, 20:46
Αν υπάρχει καμια ακρη εδω στην Aθηνα να προμηθευτουμε... στειλε κανενα pm...
γιατι μιλαμε για γελοίους πολιτικούς χωρις κανενα οικονομικο πλανο και καμια προοπτικη...
η μια γκαφα ακολουθει την αλλη και στο τελος χανει το ιδιο κρατος εσδα απο βλακεια!
βλεπε αποδειξεις, πετρελαιο θερμανσης, τελη κυκλοφοριας κλπ.

FuS
04-01-13, 20:49
Δυστυχώς δεν γνωρίζω καμία άκρη εδώ... Μόνο απο εκεί..

tsavman
05-01-13, 12:09
Το λέω παραπάνω

Ναι, ο Καρέλια είναι out of stock (http://www.dutyfreemegastore.com/george-karelias-and-sons-10-x-25g.php)

pan34
05-01-13, 22:49
ακρη για φτηνα χαρτακια και φιλτρακια βρηκα.Απομενει ακρη για το λευκο old holborn που καπνιζω και ειμαι οκ μετα αφου και σε αυτον ο 20αρης θα παει 4.50

stakar
06-01-13, 01:47
Ποσο παιρνεις τα χαρτακια και τα φιλτρακια σου?...
Μηπως εχουμε να σου προτεινουμε φτηνοτερα....

pan34
06-01-13, 20:42
22 ευρω δινω και παιρνω 60 χαρτακια και 20 κουτακια φιλτρακια

stakar
06-01-13, 21:08
Ποια μαρκα χαρτακια και φιλτρακια αγοραζεις?...

pan34
06-01-13, 21:14
rizzla γαλαζια και swan κοκκινα.Κατι που διαβασα ειναι οτι δεν υπαρχει ο λευκος old holborn στο εξωτερικο αρα πρεπει να συμβιβαστω με κιτρινο.Το σαιτ που ανεφερες συμφερει αλλα δεν καταλαβαινω Γερμανικα.Εχει εξοδα αποστολης;

tsavman
06-01-13, 21:32
rizzla γαλαζια και swan κοκκινα.Κατι που διαβασα ειναι οτι δεν υπαρχει ο λευκος old holborn στο εξωτερικο αρα πρεπει να συμβιβαστω με κιτρινο.Το σαιτ που ανεφερες συμφερει αλλα δεν καταλαβαινω Γερμανικα.Εχει εξοδα αποστολης;

Ρίζλα σιέλ και σουάν κόκκινα χρησιμοποιώ και εγώ.
Από που τα αγοράζεις;

Geocheats2
06-01-13, 21:33

20€ αν δεν με απατά η μνήμη μου με DHL

pan34
06-01-13, 21:39
20 ε;ζημια.Ενας φιλος μου μου φερνει τα παρελκομενα.Εχει γνωστο που προμηθευει περιπτερα κλπ και δινει και σε αυτον.Επωφελουμαι εγω και και καμμια δεκαρια γνωστοι του:)Βρηκα αυτο το σαιτ.Τι λετε;θα τα φερουν; http://discountcigarettes.in/old-holborn-products/cheapest-old-holborn-yellow-rolling-tobacco-10-x-50g.html

Geocheats2
06-01-13, 23:11
20 ε;ζημια.Ενας φιλος μου μου φερνει τα παρελκομενα.Εχει γνωστο που προμηθευει περιπτερα κλπ και δινει και σε αυτον.Επωφελουμαι εγω και και καμμια δεκαρια γνωστοι του:)Βρηκα αυτο το σαιτ.Τι λετε;θα τα φερουν; http://discountcigarettes.in/old-holborn-products/cheapest-old-holborn-yellow-rolling-tobacco-10-x-50g.html

Πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα απο τιμές φυσικά, στο wot δεν δίνει τίποτα και κατά πάσα πιθανότητα είναι scam γτ δεν βρίσκω πουθενά διεύθυνση, όνομα τηλέφωνο εκτός και αν μου ξέφυγε κάτι

pan34
06-01-13, 23:38
εχεις δικιο.Ενθουσιαστηκα με τις τιμες.Αρα τζιφος

stakar
07-01-13, 04:19

Απο κει που ψωνιζω εγω βγαινουν πιο ακριβα απ' οτι βλεπω:
1) Rizzla γαλαζια 60φύλλα, κουτα των 50 τεμ. στα 12,00€ - (0,24€/τεμάχιο)
2) Swan κοκκινα 102 φίλτρων, κουτα 20 Τεμ. στα 12,00€ (0,60€/τεμάχιο) ΣΥΝΟΛΟ: 24 €
Εσυ τα παιρνεις απο μαγαζι η στα παιρνει καποιος χονδρικη?

Λευκο Old Holborn δεν εχω δει κι εγω σε κανενα ξενο site, καπνιζει κι ενας φιλος μου και το ειχα ψαξει κι εγω...
Ουτε γω ξερω Γερμανικα...κανω διαφορα search μηπως πετυχω κανενα γερμανικο που να εχει και Αγγλικα που σιγουρα θα υπαρχει αλλα δεν εχω βρει ακομα τιποτα...

- - - Updated - - -

Πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα απο τιμές φυσικά, στο wot δεν δίνει τίποτα και κατά πάσα πιθανότητα είναι scam γτ δεν βρίσκω πουθενά διεύθυνση, όνομα τηλέφωνο εκτός και αν μου ξέφυγε κάτι

Απο οτι καταλαβα φιλε "Geocheats2" τα Old Holborn δεν ειναι διαθεσιμα για αυτο οταν πατας το "buy" δεν κανει τιποτα...
Εγω μολις εκανα παραγγελια απο την ιδια σελιδα: http://www.discountcigarettes.in/
για "Golden Virginia Rolling Tobacco 5 X 50g" στα $42 (32.14 EUR)
Μετα την ολοκληρωση της παραγγελιας μιλησα μεσω της φορμας "Live chat" που εχουν επειδη δεν ελαβα αμεσως e-mail, μου απαντησαν live και αμεσως με πηραν στο σταθερο μου τηλεφωνο και καναμε αναλυτικη επιβεβαίωση της παραγγελιας και της διευθυνσης αποστολης.
Μολις ελαβα και το e-mail επιβεβαίωσης που αναγραφει τα παντα αναλυτικα και κωδικο για να μπορω να ελεγχω την κινηση της παραγγελιας μεχρι να φτασει (Check your Order Status Online) κι ενα εκπτωτικο κουπονι για επομενη παραγγελια.
Επισης η κοπελα μου εδωσε και Toll Free International Νumber (Δωρεαν τηλεφωνο) να το χρησιμοποιησω σε μελοντικη παραγγελια
και απο οτι ειδα ειναι το ιδιο με αυτο που γραφουν στο site.
Στο e-mail επιβαιωσης παντως εμφανιζεται οτι χρεωση εγινε στην εταιρια: Premium-smokes USD
http://www.premium-smokes.com η οποια εχει διευθυνση και τηλεφωνα στην Κυπρο!

Θα σας ενημερωσω για την εξελιξη και φυσικα μολις τα παραλαβω...
αλλα μεχρι στιγμης τιποτα δεν θυμιζει scam και τα εγραψα αναλυτικα για οσους εχουν επιφυλαξεις...

Geocheats2
07-01-13, 12:41
Απο κει που ψωνιζω εγω βγαινουν πιο ακριβα απ' οτι βλεπω:
1) Rizzla γαλαζια 60φύλλα, κουτα των 50 τεμ. στα 12,00€ - (0,24€/τεμάχιο)
2) Swan κοκκινα 102 φίλτρων, κουτα 20 Τεμ. στα 12,00€ (0,60€/τεμάχιο) ΣΥΝΟΛΟ: 24 €
Εσυ τα παιρνεις απο μαγαζι η στα παιρνει καποιος χονδρικη?

Λευκο Old Holborn δεν εχω δει κι εγω σε κανενα ξενο site, καπνιζει κι ενας φιλος μου και το ειχα ψαξει κι εγω...
Ουτε γω ξερω Γερμανικα...κανω διαφορα search μηπως πετυχω κανενα γερμανικο που να εχει και Αγγλικα που σιγουρα θα υπαρχει αλλα δεν εχω βρει ακομα τιποτα...

- - - Updated - - -

Απο οτι καταλαβα φιλε "Geocheats2" τα Old Holborn δεν ειναι διαθεσιμα για αυτο οταν πατας το "buy" δεν κανει τιποτα...
Εγω μολις εκανα παραγγελια απο την ιδια σελιδα: http://www.discountcigarettes.in/
για "Golden Virginia Rolling Tobacco 5 X 50g" στα $42 (32.14 EUR)
Μετα την ολοκληρωση της παραγγελιας μιλησα μεσω της φορμας "Live chat" που εχουν επειδη δεν ελαβα αμεσως e-mail, μου απαντησαν live και αμεσως με πηραν στο σταθερο μου τηλεφωνο και καναμε αναλυτικη επιβεβαίωση της παραγγελιας και της διευθυνσης αποστολης.
Μολις ελαβα και το e-mail επιβεβαίωσης που αναγραφει τα παντα αναλυτικα και κωδικο για να μπορω να ελεγχω την κινηση της παραγγελιας μεχρι να φτασει (Check your Order Status Online) κι ενα εκπτωτικο κουπονι για επομενη παραγγελια.
Επισης η κοπελα μου εδωσε και Toll Free International Νumber (Δωρεαν τηλεφωνο) να το χρησιμοποιησω σε μελοντικη παραγγελια
και απο οτι ειδα ειναι το ιδιο με αυτο που γραφουν στο site.
Στο e-mail επιβαιωσης παντως εμφανιζεται οτι χρεωση εγινε στην εταιρια: Premium-smokes USD
http://www.premium-smokes.com η οποια εχει διευθυνση και τηλεφωνα στην Κυπρο!

Θα σας ενημερωσω για την εξελιξη και φυσικα μολις τα παραλαβω...
αλλα μεχρι στιγμης τιποτα δεν θυμιζει scam και τα εγραψα αναλυτικα για οσους εχουν επιφυλαξεις...

Μακάρι γτ εχει πολυ καλές τιμές

stakar
07-01-13, 20:24
Εφτασε και το 2ο e-mail οτι η παραγγελια σταλθηκε με εκτιμωμενο χρονο άφιξης: 21/01 εως 29/01/2013
Στο mail υπαρχει και η διευκρινηση:
(Ένα άλλο σημαντικό πράγμα που πρέπει να θυμάστε είναι ότι λόγω καθήκον φορολογικής νομοθεσίας, οι μεγάλες παραγγελίες χωρίζονται σε ξεχωριστές συσκευασίες και αποστέλλονται ξεχωριστά.
Μπορεί να χρειαστούν έως και 10 ημέρες μετά την άφιξη του πρώτου αντικειμενου για να λάβετε τα υπόλοιπα αντικειμενα της παραγγελίας σας.)

pan34
07-01-13, 21:05
stakar ενδιαφερον.Θα τολμησω παραγγελια και εγω αν και η εταιρεια premium smokes ειναι κατακοκκινη στο wot.Οσο για τα φιλτροχαρτακια φιλος μου μου τα προμηθευει

stakar
07-01-13, 22:22
stakar ενδιαφερον.Θα τολμησω παραγγελια και εγω αν και η εταιρεια premium smokes ειναι κατακοκκινη στο wot.Οσο για τα φιλτροχαρτακια φιλος μου μου τα προμηθευει

Κανε υπομονη κανενα 10ημερο θα σας ενημερωσω μολις τα παραλαβω για να το σιγουρεψουμε αλλα 99% δειχνουν ολα ΟΚ οπως εχουν εξελιχθει!!!
Ιδια διαδικασια αγορας & παραλαβης παντως
περιγραφει και πιο πανω αλλος απο το http://www.dutyfreemegastore.com
που ειναι παρομοιο site!

InTranceWeTrust
08-01-13, 02:30
Το Old Holborn είναι out of stock sto http://www.dutyfreemegastore.com/
Υπάρχει κανένα άλλο αξιόπιστο site γιατί ξενέρωσα με το τάλιρο στο περίπτερο. Τι γελοία που έγινε πλέον η κατάσταση. άκου 5 ευρο

stakar
08-01-13, 15:13
Το Old Holborn είναι out of stock sto http://www.dutyfreemegastore.com/
Υπάρχει κανένα άλλο αξιόπιστο site γιατί ξενέρωσα με το τάλιρο στο περίπτερο. Τι γελοία που έγινε πλέον η κατάσταση. άκου 5 ευρο

Μιλησα σημερα μαζι τους τηλεφωνικα αλλα δεν εχουν καποια ενημερωση για το ποτε θα ειναι διαθεσιμος ο Old Holborn και προς το παρον δεν εχω υπ'όψιν μου αλλο site εκτος των δυο παραπανω!
Απο οτι θυμαμαι παντως απο παλιοτερες αναζητησεις ειναι αρκετους μηνες "out of stock" αρα χλωμο το κοβω...
BTW o International τηλεφωνικος αριθμος επικοινωνιας ανηκει στην Αμερικη,
και η κλιση που εκανα ειχε διαρκεια 4' & 15" και η χρεωση που εγινε απο την ΟΝ ηταν 0,12 € (συµπεριλαµβανοµένου ΦΠΑ)

pan34
08-01-13, 21:58
Κανε υπομονη κανενα 10ημερο θα σας ενημερωσω μολις τα παραλαβω για να το σιγουρεψουμε αλλα 99% δειχνουν ολα ΟΚ οπως εχουν εξελιχθει!!!
Ιδια διαδικασια αγορας & παραλαβης παντως
περιγραφει και πιο πανω αλλος απο το http://www.dutyfreemegastore.com
που ειναι παρομοιο site!
δεν εχεις και αδικο.Θα περιμενω ενημερωση.Αλλοι 3 μαζι με μενα θελουν να παραγγειλουν.Δυσβασταχτο πλεον το κοστος

BigBlack
08-01-13, 22:11
Έχω παραλάβει από αυτούς 2 φορές μέχρι τώρα. Όλα πήγαν καλά, εκτός από δύο ζητηματάκια, το δεύτερο σοβαρό:

1) Έχει γεμίσει το spam folder με δεκάδες προσφοροsite του εξωτερικού, άρα προωθούν τα mail σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις.
2) Ο καπνός που παράγγειλα ήρθε ξεραμένος. Προφανώς η συγκεκριμένη μάρκα δεν έχει κίνηση, αλλά είναι απαράδεκτο να μην υπάρχει ένας ποιοτικός έλεγχος.

Κατά τα άλλα τιμή, ποσότητες, χρόνος αποστολής, συνεννόηση, όλα άψογα. Όμως δεν ξαναπαραγγέλνω...

Seitman
09-01-13, 10:20
Σε ποιον καπνό αναφέρεσαι BigBlack;

BigBlack
09-01-13, 15:20
Van Nelle.

Seitman
09-01-13, 15:23
:blink:
Αυτόν έλεγα να παραγγείλω.

BigBlack
09-01-13, 15:28
Δυστυχώς δεν έχω βρει ολλανδικό κατάστημα. Κάνε δοκιμή με 5 πακέτα, μπορεί να είσαι τυχερός.
Εγώ τους έβαλα στο ψυγείο με ένα κομματάκι μήλο στο κάθε πακέτο και κάπως έστρωσαν, αλλά όπως είπα, δεν ξαναπαραγγέλνω αφού δεν μπορώ να εξασφαλίσω την ποιότητα.

Gordito
09-01-13, 16:22
Να σας πω, δεν ερχεστε μια βολτα Βελιγραδι;
Eδω ο Van Nelle 40g εχει 2,1€ !!!

Αληθεια, ενας ταξιδιωτης, ποσα καπνά μπορει να φερει μαζι του;

Θα γυρισω σε καμια 10ρια μερες και σκεφτομαι να αγορασω ποσοτητα!!!

Seitman
09-01-13, 16:26
Αν θυμάμαι καλά, μέχρι 2 δεκάδες δεν υπάρχει πρόβλημα.

Βελιγράδι ε; Δεν κάνεις μια στάση εδώ πάνου κατά την επιστροφή; :p

BigBlack
09-01-13, 19:47
Να σας πω, δεν ερχεστε μια βολτα Βελιγραδι;
Eδω ο Van Nelle 40g εχει 2,1€ !!!

Αληθεια, ενας ταξιδιωτης, ποσα καπνά μπορει να φερει μαζι του;

Θα γυρισω σε καμια 10ρια μερες και σκεφτομαι να αγορασω ποσοτητα!!!

Ωραίος! Στο 1/3 της ολλανδικής τιμής και στο 1/4 της ελληνικής. Δυστυχώς δεν επιτρέπεται να κουβαλάς πολλά, ότι μπορεί να θεωρηθεί προσωπική χρήση μόνο. Πες 10 πακέτα καπνό ή 2 κούτες τσιγάρα.

Βέβαια φέρνεις όσα περισσότερα μπορείς και δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.

Copyright © Keen Notion Co (2002-2014) Copyright Keen Notion Co.