PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά tablet



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96

steliosnats
09-04-13, 14:25
This: http://www.focalprice.com/CE0356X/Allfine_Fine7_Genius_7_Android_411_Quad_Core_ATM7029_15GHz_Tablet.html/?utm_source=FP&utm_medium=1304356X&utm_campaign=FP_1304356X_BN#.UWNE85Mwpok

1gb μνήμη
quad core
ips οθόνη

σε ευχαριστω πολυ!
πολυ δυνατο...καμια σχεση με οσα κοιταζα... αγοραζω κατευθειαν απο το site??? ειμαστε οκ απο εκει?? στην ελλαδα λιγο που εψαξα δεν το βρηκα...

υπαρχει και τπτ αλλο, διαθεσιμο στη χωρα που να εχεις υποψιν σου??


υγ: καποιο απο αυτα ειναι????
http://www.myprice.gr/allfine/

leros2004
09-04-13, 16:25
σε ευχαριστω πολυ!
πολυ δυνατο...καμια σχεση με οσα κοιταζα... αγοραζω κατευθειαν απο το site??? ειμαστε οκ απο εκει?? στην ελλαδα λιγο που εψαξα δεν το βρηκα...

υπαρχει και τπτ αλλο, διαθεσιμο στη χωρα που να εχεις υποψιν σου??


υγ: καποιο απο αυτα ειναι????
http://www.myprice.gr/allfine/

Το site είναι μια χαρά,φυσικά αποφεύγεις η παράδοση να μην γίνει με courier (για το θέμα τελωνείου) απλά googlαρε το μοντέλο για τυχόν εντυπώσεις πριν καταλήξεις.

Icebox
09-04-13, 16:51
δες απο pandawill.com , καλο και το focalprice, αλλα πιο πολυ εμπιστευομαι το pandawill

Hellinas
09-04-13, 18:37
PIPO M8pro Quad Core RK3188 1.8GHz 9.4 inch IPS 1280*800 Android 4.1 Dual Camera Bluetooth 5MP Cam 2GB RAM (http://www.merimobiles.com/pipo-m8pro-quad-core-rk3188-1-8ghz-9-4-inch-ips-1280-800-android-4-1-dual-camera-bluetooth-5mp-cam-2gb-ram_p/meri7394.htm)

220 $

steliosnats
10-04-13, 02:10
τι εννοεις να αποφυγω το courier, Λογω τελωνειου??? ειμαι τελειος ασχετος με αυτο...

υγ: υπαρχει κατι απο ελλαδα, για να αποφυγω μια τελειως αγνωστη (σε μενα, προφανως) και αρκετα χρονοβορα διαδικασια???

πχ εδω, κατι που να αξιζει.. http://www.bazaarelectric.gr/


υγ: πρωτη φορα βλεπω χιλιαδες εταιριες να κατασκευαζουν κατι ηλεκτρονικο....tablet..απιστευτο ποσα υπαρχουν

leros2004
10-04-13, 16:25
τι εννοεις να αποφυγω το courier, Λογω τελωνειου??? ειμαι τελειος ασχετος με αυτο...

υγ: υπαρχει κατι απο ελλαδα, για να αποφυγω μια τελειως αγνωστη (σε μενα, προφανως) και αρκετα χρονοβορα διαδικασια???

πχ εδω, κατι που να αξιζει.. http://www.bazaarelectric.gr/

υγ: πρωτη φορα βλεπω χιλιαδες εταιριες να κατασκευαζουν κατι ηλεκτρονικο....tablet..απιστευτο ποσα υπαρχουν

Ναι για το τελωνείο το είπα :)

Ελλάδα είναι σχεδόν αδύνατον να βρείς κατι αντίστοιχο...

Η διαδικασία απο Κίνα προϋποθέτει: υπομονή ~20 μέρες , και να διαθέτεις λογαριασμό paypal ώστε να έχεις κάποια ασφάλεια στα χρήματα σου...

steliosnats
10-04-13, 19:50
paypal έχω...ενεχει ρισκο, οσο να ναι????

στα χαρακτηριστικα δυσκολα θα βρω ιδιο... απλα σκεφτηκα οτι η χρηση που το θελω ειναι πολυ απλη, για να μπλεξω με τετοια διαδικασια....

και αυτο μου κανει νομιζω...

http://bazaarelectric.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1490&virtuemart_category_id=159&Itemid=817

αρκει να βρω να μεγαλωσω την αποθηκευτικοτητα του... παντως βλεπω πολλοι αγοραζουν απο κινα, hong kong, κλπ

γενικα κατι απο ελλαδα, και ας υστερει καπως, υπαρχει κατι??? ψαχνω, ψαχνω και ακρη δε βγαζω

leros2004
10-04-13, 22:21
paypal έχω...ενεχει ρισκο, οσο να ναι????

στα χαρακτηριστικα δυσκολα θα βρω ιδιο... απλα σκεφτηκα οτι η χρηση που το θελω ειναι πολυ απλη, για να μπλεξω με τετοια διαδικασια....

και αυτο μου κανει νομιζω...

http://bazaarelectric.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1490&virtuemart_category_id=159&Itemid=817

αρκει να βρω να μεγαλωσω την αποθηκευτικοτητα του... παντως βλεπω πολλοι αγοραζουν απο κινα, hong kong, κλπ

γενικα κατι απο ελλαδα, και ας υστερει καπως, υπαρχει κατι??? ψαχνω, ψαχνω και ακρη δε βγαζω

Εύκολα είναι... Γενικοι κανόνες για το τι να πάρεις:
1) Μνήμη Ραμ 1gb
2) Dual Core
3) IPs Οθόνη

tsavman
10-04-13, 23:22
Εύκολα είναι... Γενικοι κανόνες για το τι να πάρεις:
1) Μνήμη Ραμ 1gb
2) Dual Core
3) IPs Οθόνη

4) Bluetooth-HDMI

steliosnats
11-04-13, 00:05
στα 512 μνημη εχουν προβλημα γενικα τα tablet???εχετε δουλεψει και ειναι απογοητευτικα???

blade_
11-04-13, 00:11
δυσκολευεται παρα πολυ.το προβλημα του ανδροιδ ειναι η μνημη..οση κ να του δωσεις την τρωει :p

steliosnats
11-04-13, 00:16
πολυ χρησιμη γνωση αυτη.. ευχαριστω....

σε ελλαδα δυσκολα βρισκεις....

ειδα αυτο, περναει τα 100 ευρω, αλλα οκ....απλα δεν εχει ips panel... εχει τοση διαφορα για ιντερνετ που το θελω εγω???


http://www.cshop.gr/el/7-inch-tablets/17-ainol-novo7-mars-cortex-a9-amlogic-8726-m3-android-403-tablet-7-inch-8gb-6946795800781.html

υγ: τα ηχεια των ταμπλετ αυτης της κατηγοριας ειναι οκ???

υγ2: αν δε βρω τελικα, και προχωρησω στην επιλογη του πρωτου απο το focal price, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω>?

leros2004
11-04-13, 00:44
πολυ χρησιμη γνωση αυτη.. ευχαριστω....

σε ελλαδα δυσκολα βρισκεις....

ειδα αυτο, περναει τα 100 ευρω, αλλα οκ....απλα δεν εχει ips panel... εχει τοση διαφορα για ιντερνετ που το θελω εγω???


http://www.cshop.gr/el/7-inch-tablets/17-ainol-novo7-mars-cortex-a9-amlogic-8726-m3-android-403-tablet-7-inch-8gb-6946795800781.html

υγ: τα ηχεια των ταμπλετ αυτης της κατηγοριας ειναι οκ???

υγ2: αν δε βρω τελικα, και προχωρησω στην επιλογη του πρωτου απο το focal price, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω>?

Εγω δεν πρόσεξα ότι δεν εχει hdmi, δεν ξέρω αν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό ...

blade_
11-04-13, 00:46
απο ηχεια απο οποιαδηποτε κατηγορια μη περιμενεις κατι δραματικο,μαλλον λιγο καλυτερα απο ενα τηλεφωνο.υπαρχει βεβαια και η λυση ενος bluetooth ηχειου που θα το εχεις κοντα σου

steliosnats
11-04-13, 01:12
δεν το χρειαζομαι αυτο... εχω ηδη λαπτοπ χωρις hdmi και ζω με d-sub και ενα jack ηχου στην τηλεοραση!!!

το χρειαζομαι καθαρα για ιντερνετ και καποια παιχνιδια (τυπου cover orange) , για αυτο δε θελω να μπλεξω με κινες ,και δινω λιγα λεφτα...

το θεμα ειναι παραγγελια απο κινα και δυνατα χαρακτηριστικα σε προσιτη τιμη, ή ελληνικο μαγαζι, πας ,πληρωνεις παιρνεις και εχεις το κεφαλι σου ησυχο??


υγ: συγνωμη αν σας ζαλισα!!! ;)

blade_
11-04-13, 01:20
εσυ διαλεγεις.και τα δυο εχουν πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα :)

RASTAVIPER
11-04-13, 10:44
δεν το χρειαζομαι αυτο... εχω ηδη λαπτοπ χωρις hdmi και ζω με d-sub και ενα jack ηχου στην τηλεοραση!!!

το χρειαζομαι καθαρα για ιντερνετ και καποια παιχνιδια (τυπου cover orange) , για αυτο δε θελω να μπλεξω με κινες ,και δινω λιγα λεφτα...

το θεμα ειναι παραγγελια απο κινα και δυνατα χαρακτηριστικα σε προσιτη τιμη, ή ελληνικο μαγαζι, πας ,πληρωνεις παιρνεις και εχεις το κεφαλι σου ησυχο??


υγ: συγνωμη αν σας ζαλισα!!! ;)

Επειδή σε βλέπω λίγο ζοριζεσαι και δεν το έχεις με τις αγορές από εξωτερικό και ειδικά από Κίνα που είναι μια κατηγορία από μόνη της, θα πρότεινα και αφού δεν έχεις προηγούμενη εμπειρία από ταμπλετ, να ξεκινήσεις με κάτι απλό και φτηνό από Ελλάδα και κάποια άλλη στιγμή να δεις για αγορά πιο ακριβου μοντέλου από εξωτερικό.

karatzes
11-04-13, 11:34
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο Forum.

Είμαι εντελώς πρωτάρης στα Android tablets. Πριν λίγες μέρες πήρα το Intenso 814 και σιγά σιγά εξερευνώ τις δυνατότητές του.

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος και καλύπτει απόλυτα τις βασικές μου ανάγκες (ανάγνωση pdf, μουσική, ταινίες, διάρκεια μπαταρίας, δυνατό Wi-Fi). Η επέκταση του αποθηκευτικού χώρου είναι εύκολη με κάρτες microSD.

Παρόλα αυτά θα με βόλευε να μπορώ να συνδέω και USB αποθηκευτκά μέσα (εξωτερικούς δίσκους, στικάκια). Μια πρώτη προσπάθειά μου με ένα στικάκι των 8GB απέτυχε. Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να το καταφέρω, εκτώς και αν το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει αυτή τη δυνατότητα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

stelios4711
11-04-13, 16:08
Τα στικάκια οι εξωτερικοί δίσκοι κλπ αναγνωρίζονται αυτόματα στο Android
Τι εννοείς απέτυχε ; Αν περιμένεις autorun δεν υπάρχει. Στον αποθηκευτικό χώρο το αναφέρει σαν SD
Αν έχεις ήδη κάρτα SD συνδεμένη θα δεις 2 αποθηκευτικούς χώρους που αναφέρονται σαν SD

karatzes
11-04-13, 16:56
Δεν μου βγάζει κάποιο μήνυμα αλλά ούτε και μου το εμφανίζει σε κάποιο File manager (χρησιμοποιώ τα File Browser και ASTRO File Manager), ενώ οι δύο SD κάρτες φαίνονται κανονικά.
Για τη σύνδεση χρησιμοποιώ το καλώδιο σύνδεσης με το PC, που είχε η συσκευασία, microUSB-USB το οποίο συνδέω με το στικάκι παρεμβάλλοντας μία μούφα Θηλυκό-Θηλυκό. Έψαξα για καλώδιο microUSB-Θηλυκό USB, αλλά δεν βρήκα στο Πλαίσιο και στο Media Markt. Μήπως εδώ κάνω κάποιο λάθος;

tsavman
11-04-13, 16:59
Το καλώδιο πρέπει να είναι USB-OTG.

karatzes
11-04-13, 17:12
Το καλώδιο πρέπει να είναι USB-OTG.

Δηλαδή; Είναι ειδικός τύπος USB; Συγχώρεσέ μου την άγνοια. Αν το ζητήσω με αυτό το όνομα θα το καταλάβουν οι πωλητές; Το λέω γιατί στα παραπάνω καταστήματα που τους περιέγραψα ακριβώς τι θέλω να κάνω μου πρότειναν τη λύση της μούφας.

tsavman
11-04-13, 17:16
Ναι, έχει ελαφρώς διαφορετική συνδεσμολογία.
Αγόρασε ένα από το ebay (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sop=15&_sacat=0&_from=R40&_nkw=micro+usb-otg&LH_BIN=1) και θα είσαι εντάξει.

karatzes
11-04-13, 17:55
Θα πρέπει να ψάξω καλώδιο που να είναι ειδικά για το Intenso 814 ή κάνει οποιοδήποτε "USB OTG Type A Female to Micro Male";

- - - Updated - - -

Για να μην μπλέκω με ebay (δεν έχω και λογαριασμό PayPal) το παρακάτω καλώδιο που βρήκα εδώ κάνει;

http://www.ebw.gr/el/Product/54513/Cable-USB-OTG-LogiLink-AA0035

tsavman
11-04-13, 19:08
Δεν υπάρχει ειδικό OTG καλώδιο.
Χρειάζεσαι απλά ένα από micro usb male σε female usb για να κουμπώνεις επάνω του συσκευές αποθήκευσης. Οποιοδήποτε τέτοιο καλώδιο (otg) θα δουλέψει.
Αν αυτό που δείχνεις στο link είναι microusb από την μεριά που κουμπώνει στο tablet (το οποίο και υποθέτω πως είναι και αυτό micro usb) και otg, θα δουλέψει, αγόρασέ το.

karatzes
11-04-13, 19:26
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το προχωράω και θα επανέλθω με τα αποτελέσματα.

tsavman
14-04-13, 17:12
Να ενημερώσω ότι παρέλαβα το Ainol Novo 10 Hero. Παραγγελία 31/3 από minideal, άφιξη στο σπίτι μου στις 12/4 με singapore post. Γρήγορα και χωρίς προβλήματα. :oneup:
Περισσότερα για το tablet όταν το πιάσω στα χέρια μου, από βδομάδα, η sister όμως που το δούλεψε λέει ότι είναι ίδιο με το cube u30GT (το προηγούμενο που είχαμε).

Να ρωτήσω για root-custom rom εδώ ή θα βγω πολύ offtopic; :p

blade_
15-04-13, 01:19
φαινεται κορυφαιο,αναμενουμε εντυπωσεις.και μακρυα απο usb :p

leros2004
15-04-13, 01:25
Να ενημερώσω ότι παρέλαβα το Ainol Novo 10 Hero. Παραγγελία 31/3 από minideal, άφιξη στο σπίτι μου στις 12/4 με singapore post. Γρήγορα και χωρίς προβλήματα. :oneup:
Περισσότερα για το tablet όταν το πιάσω στα χέρια μου, από βδομάδα, η sister όμως που το δούλεψε λέει ότι είναι ίδιο με το cube u30GT (το προηγούμενο που είχαμε).

Να ρωτήσω για root-custom rom εδώ ή θα βγω πολύ offtopic; :p

Μεγειές .. μακρυά απο το usb της τηλεόρασης :p

Ριξε μια ματιά εδω: http://www.slatedroid.com/forum/423-ainol-novo-10-hero/

tsavman
15-04-13, 14:53
φαινεται κορυφαιο,αναμενουμε εντυπωσεις.και μακρυα απο usb :p


Μεγειές .. μακρυά απο το usb της τηλεόρασης :p

Ριξε μια ματιά εδω: http://www.slatedroid.com/forum/423-ainol-novo-10-hero/

LOL! Έχω κρύψει όλα τα καλώδια του σπιτιού! :p


Μόλις το έπιασα στα χέρια μου για πρώτη φορά, φαίνεται πολύ ποιοτική κατασκευή, χωρίς τριγμούς κλπ. Το νιώθω μικρότερο και ελαφρύτερο από το cube U30GT και με σωστό ήχο (έχει δύο ηχεία στο πίσω μέρος).
Από εφαρμογές έχει τις γνωστές κινεζιές/παιχνίδια, οπότε θα χρειαστεί root για το ξήλωμά τους.
Θα δω και το link του leros για καμία custom rom γιατί αν και φοράει JB 4.1.1 με κάποιον custom kernel κατάλαβα ότι δεν μου εμφανίζει όλες τις εφαρμογές στο play store. Για παράδειγμα, ήθελα να βάλω το tripadvisor και δεν το έβρισκε καν.

Κατά τα άλλα, όλα καλά, το μηχάνημα είναι (φαίνεται τουλάχιστον) πολύ δυνατό, και η τιμή του το έκανε value for money. Πιστεύω είναι καλύτερη στιγμή για διπύρηνο, αλλιώς όποιος ενδιαφέρεται θα πρέπει να περιμένει λίγο για να δοκιμαστούν οι πρώτες υλοποιήσεις με 4πύρηνα rockchips.

Φτου-φτου μην το ματιάξω, και με γεια μας :)

EnDLess
15-04-13, 19:39
ωραίος καλορίζικο

Δώσε και info για browsing, wifi εμβέλεια και mkv.:)

tsavman
15-04-13, 20:46
Λοιπόν το tablet φοράει την τελευταία επίσημη έκδοση τελικά, η οποία είναι pre-rooted. Καλό αυτό, γιατί μπήκε titanium backup και ξηλώθηκαν όλες οι κινέζικες εφαρμογές/παιχνίδια. :oneup:

Από μπαταρία είμαι στο 53% μετά από 6:45 ώρες χρήσης (wifi on πάντα) με 3:50 ώρες αναμμένη οθόνη. Πιστεύω έχει άνετα τις 8 ώρες πραγματικής χρήσης, με σβηστή οθόνη μπορεί να βγάζει τις 3πλές ώρες (πχ web radio). Θα το δούμε όμως στην πορεία.

Εμβέλεια wifi πολύ καλή, πιάνει έναν όροφο κάτω από το router μου, στο σπίτι της αδερφής μου (εκεί που θα χρησιμοποιείται κατά κόρον δηλαδή). Θα τσεκάρω και στην αυλή (2 ορόφους πιο κάτω).

Ματρόσκες 720p άνετα και με HDMI, 1080 δεν έχω γιατί δεν τις παίζει καλά το laptop :p

Λύθηκε και ένα μικρό θεματάκι με το playstore, έγινε αλλαγή fingerprint της συσκευής ώστε να μην "κόβει" δήθεν ασύμβατες εφαρμογές (μου έκοβε το tripadvisor for crying out loud :p), και πλέον έχω πρόσβαση στα πάντα.

Το tablet έχει δικό του recovery, αλλά εφόσον είμαι με την τελευταία stable και λειτουργεί άψογα, δεν πρόκειται -σύντομα τουλάχιστον- να περάσω clockwork mod και custom rom. Δεν έχω ψαχτεί και όλας να δω τι παίζει από developers, πρώτη επαφή γαρ, αλλά προς το παρόν δεν μου χρειάζεται. Θα ακολουθήσω τις official roms, όσο βγαίνουν και αργότερα βλέπουμε για 4.2

Πρώτες εντυπώσεις επομένως, πολύ θετικές, το προτείνω. Θα τολμήσω να πω ότι το νιώθω καλύτερο από το U30GT που είχαμε πριν, φαίνεται ότι έχει καλύτερη σχεδίαση. Θα έχω το νου μου τις επόμενες ημέρες να παρατηρήσω τυχόν bugs ώστε να τα αναφέρω και εδώ.

blade_
15-04-13, 21:23
μια χαρα,ωραιοτατο!απο αποκριση στην οθονη πως ειναι?εχει καλη αισθηση?

tsavman
15-04-13, 21:35
Ακαριαία απόκριση και εξαιρετική ακρίβεια.
Είναι καλύτερο από ό,τι το περίμενα, και σε αυτά τα λεφτά το πιο πλήρες. Θεωρώ επομένως πως έκανα καλή αγορά. :oneup:

Rama
16-04-13, 10:05
Καθυστερίσεις - μπουκώματα όταν παίζει έντονο I/O έχεις;

tsavman
16-04-13, 10:27
Πριν από λίγο έκανα ενημέρωση εφαρμογών, βίντεο στο youtube με bluetooth streaming, facebook messenger και skype ανοιχτά από πίσω + ό,τι push notifications υπάρχουν στο περιθώριο, κανένα πρόβλημα.
Για πιο έντονο I/O πες μου αν θέλεις τι να δοκιμάσω.

RASTAVIPER
16-04-13, 13:00
Πριν από λίγο έκανα ενημέρωση εφαρμογών, βίντεο στο youtube με bluetooth streaming, facebook messenger και skype ανοιχτά από πίσω + ό,τι push notifications υπάρχουν στο περιθώριο, κανένα πρόβλημα.
Για πιο έντονο I/O πες μου αν θέλεις τι να δοκιμάσω.

Antutu γύρω στο 11500 βγάζει;

Rama
16-04-13, 13:45
Πριν από λίγο έκανα ενημέρωση εφαρμογών, βίντεο στο youtube με bluetooth streaming, facebook messenger και skype ανοιχτά από πίσω + ό,τι push notifications υπάρχουν στο περιθώριο, κανένα πρόβλημα.
Για πιο έντονο I/O πες μου αν θέλεις τι να δοκιμάσω.

με καλυψες :oneup:
στο Cube U30GT που έχω με το που ανοίγω wifi + sync lagαρει για λίγο.

tsavman
16-04-13, 15:12
Antutu γύρω στο 11500 βγάζει;

Δεν το'χω μπεντσάρει, αλλά μπορώ να το δω το βραδάκι και να σου απαντήσω.

- - - Updated - - -


με καλυψες :oneup:
στο Cube U30GT που έχω με το που ανοίγω wifi + sync lagαρει για λίγο.

Με 6-7 συνδεδεμένους λογαριασμούς (facebook, hotmail, google, twitter, yahoo κ.α) και push ενεργά για όλους, δεν καταλαβαίνεις ότι στο background συγχρονίζει, μέχρι να βγάλει ειδοποιήσεις. Πάει καλά, προς το παρόν τουλάχιστον που είναι σχετικά "καθαρό".

blade_
16-04-13, 18:40
ωραιοτατο.ποσο σου βγηκε τελικη?

tsavman
16-04-13, 21:09
€143 από minideal.comcom [fixed]
Μου έκανε εντύπωση η πολύ γρήγορη αποστολή με απλό ταχυδρομείο (singapore post). Σύνολο 12-13 ημέρες, είχα προετοιμαστεί να παραλάβω κοντά στο Πάσχα :p

- - - Updated - - -


Antutu γύρω στο 11500 βγάζει;

Έτρεξα Antutu και ορίστε τα αποτελέσματα. Ομολογώ ότι περίμενα να τα πάει καλύτερα.
Μήπως φταίει το ό,τι του έχω αλλάξει το fingerprint ώστε να βλέπει συμβατές όλες τις εφαρμογές τους play store;
:hmm:

122747

122748

122749

122750

blade_
16-04-13, 21:25
μη δινεις σημασια σαυτα,μονος κριτης εισαι εσυ

leros2004
16-04-13, 21:58
€143 από minideal.com
Μου έκανε εντύπωση η πολύ γρήγορη αποστολή με απλό ταχυδρομείο (singapore post). Σύνολο 12-13 ημέρες, είχα προετοιμαστεί να παραλάβω κοντά στο Πάσχα :


Μήπως εννοείς το Minideal.net ? Αν δεν σου κάνει κοπος; βάλε ένα λίνκ , ενδιαφέρεται φιλαράκι :)

tsavman
16-04-13, 22:23
μη δινεις σημασια σαυτα,μονος κριτης εισαι εσυ

Απλά με παραξένεψε γιατί ο rastaviper περίμενε γύρω στο 11500 :hmm:
Έτρεξα ένα ακόμα AnTuTu μετά από restart και βελτιώθηκαν κάπως τα αποτελέσματα:

122753



Μήπως εννοείς το Minideal.net ? Αν δεν σου κάνει κοπος; βάλε ένα λίνκ , ενδιαφέρεται φιλαράκι :)

Σωστός, από κεκτημένη ταχύτητα έγραψα .com . Το σωστό είναι το minideal.net, το διόρθωσα παραπάνω.
To link του tablet είναι αυτό (http://www.minideal.net/ainol-novo10-hero-dual-core-10-1-inch-16gb-rom-1280-800-high-resolutiondual-camera-hdmi-bluetooth-gps-tablet-pc.html)

leros2004
16-04-13, 22:43
Απλά με παραξένεψε γιατί ο rastaviper περίμενε γύρω στο 11500 :hmm:
Έτρεξα ένα ακόμα AnTuTu μετά από restart και βελτιώθηκαν κάπως τα αποτελέσματα:

122753


Σωστός, από κεκτημένη ταχύτητα έγραψα .com . Το σωστό είναι το minideal.net, το διόρθωσα παραπάνω.
To link του tablet είναι αυτό (http://www.minideal.net/ainol-novo10-hero-dual-core-10-1-inch-16gb-rom-1280-800-high-resolutiondual-camera-hdmi-bluetooth-gps-tablet-pc.html)

Γκαβομάρα μου!! Θενκς,
Ερώτηση υπήρχε λόγος που δεν το πήρες απο pandawill http://www.pandawill.com/ainol-novo-10-hero-android-41-tablet-pc-ips-hd-screen-101-inch-16gb-bluetooth-dual-camera-p69460.html ? Εννοώ να το αποφύγω ?

Μη τρελαίνεσαι με τα μπεντς , μαι χαρά είναι ;)

tsavman
16-04-13, 22:49
Είχα διαβάσει κάποια μυστήρια πράγματα για το pandawill τελευταία (γενικά αλλά και για τα tablets τους) και αποφάσισα να μην το ρισκάρω για $9 λιγότερα. Στο minideal με κέρδισε και η άμεση επικοινωνία που είχαμε πριν προβώ στην αγορά, και όπως φάνηκε εκ των υστέρων, η ταχύτατη αποστολή του.

RASTAVIPER
17-04-13, 00:00
μη δινεις σημασια σαυτα,μονος κριτης εισαι εσυ

Όταν όλα τα RK3066 χτυπάνε γύρω στα 12000,τότε δεν είναι περίεργο να παίζει τόσο κάτω;

tsavman
17-04-13, 01:00
Μήπως είναι θέμα της ROM τότε;
Δεν θυμάμαι πόσο έπιανε το cube u30GT.

blade_
17-04-13, 02:29
Όταν όλα τα RK3066 χτυπάνε γύρω στα 12000,τότε δεν είναι περίεργο να παίζει τόσο κάτω;

με στοκ ρομ?μπορει με αλλη ρομ να πεταει,σιγουρα και γω θα πετουσα αυτη που φοραει,αν υπηρχε κατι καλυτερο ..

RASTAVIPER
17-04-13, 08:29
Μήπως είναι θέμα της ROM τότε;
Δεν θυμάμαι πόσο έπιανε το cube u30GT.
Πιστεύω ότι αυτό φταίει. Η μαμά ρομ.
Όταν αποφασίσεις να την αλλάξεις, το ξαναδοκιμάζεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.