PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημιουργία λίστας αναπαρωγής ραδιοφωνικών σταθμών στον Windows Media Player



Anapiastos
11-09-12, 12:08
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας λίστας αναπαραγωγής ραδιοφωνικών σταθμών στον windows media player
δλδ (με δικα μου λογια :) ) θελω να φτιάξω μια λίστα αναπαραγωγής που μόλις την ανοίγω να ειναι αποθηκευμένοι όλοι οι ραδιοφωνικοί σταθμοί με τα ονόματά τους και να κάνω επιλογή ακρόασης.

hemlock
11-09-12, 12:35
Ραδιοφωνικούς σταθμούς ψάχνεις? Ξεκίνα με το Shoutcast...

konc
13-09-12, 01:57
Φτιάχνεις ένα απλό αρχείο κειμένου με το notepad και το ονομάζεις πχ σταθμοί.m3u
Σε κάθε γραμμή βάζεις το streaming url του σταθμού, επαναλαμβάνεις για όσους θέλεις και το σώζεις.
Το ανοίγεις με τον windows media player και έχεις μια playlist με τους σταθμούς που θέλεις ;p

Anapiastos
02-12-12, 12:48
Φίλε μου σε ευχαριστώ για την βοήθεια. το έκανα και μου δουλεύει μια χαρά. Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα. Στην λίστα που βλέπω στον
windows media player δεν υπάρχει το όνομα του σταθμού (πχ ταδεfm..) αλλά σε άλλα ειναι το streaming url, σε άλλα μια λέξη οτι ναναι και αλλού τίποτα. Μπορώ εγω να βάλω μέσα στο αρχείο της λίστας που έφτιαξα το όνομα του ραδιοφωνικού σταθμού και να το βλέπω μετά στη λίστα στον windows media player? Σε ευχαριστώ και πάλι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.