PDA

Επιστροφή στο Forum : χάλια φορμάτ!!



Pekovits
12-09-12, 22:34
Προσπάθησα για πρώτην φορά να κάνω φορμάτ και επανεγκατάσταση windows xp σε ενα σταθερό pc που έχω, στην εγκατάσταση και το φορμάτ όλα πήγαν καλά αλλά όταν πήγα στο windows update για να εγκαταστήσω ενημερώσεις και το service pack δεν μπορούσε να συνδεθει(όχι πρόβλημα ιντερνετ). Ενας φίλος που προσπάθησε να με βοηθήσει μου είπε να εγκαταστήσω τους οδηγούς απο ένα σιτε που μου έδωσε και μετά τα service pack. κατέβασα το εργαλείο για τους οδηγούς αλλά δεν μπορούσε να εγκαταστήσει το .NET framework 2.0,πήγα να το εγκαταστήσω μόνο του αλλά δεν γινόταν γιατί δεν είχα κάποιο service pack...
Κάποια πρόχειρη ιδέα??

cranky
12-09-12, 22:40
Δοκίμασε να κατεβάσεις το service pack απο εδώ (http://www.microsoft.com/el-gr/download/details.aspx?id=24).

Αν τα ΧΡ σου είναι σε άλλη γλώσσα, την αλλάζεις, εννοείται.

Pekovits
12-09-12, 22:48
Δοκίμασε να κατεβάσεις το service pack απο εδώ (http://www.microsoft.com/el-gr/download/details.aspx?id=24).

Αν τα ΧΡ σου είναι σε άλλη γλώσσα, την αλλάζεις, εννοείται.
να κατεβάσω πρώτα το service pack και μετα τους οδηγούς?? κανονικά δεν πρέπει να κατεβάσω τα service pack την σειρά απο το 1 στο 3??

cranky
12-09-12, 22:52
Τελειώνεις πρώτα με τους drivers των συσκευών, και μετά κατεβάζεις το sp3.


κανονικά δεν πρέπει να κατεβάσω τα service pack την σειρά απο το 1 στο 3??
Όχι, το SP3, περιέχει όλες τις ενημερώσεις.

Pekovits
12-09-12, 22:55
ωραιά!!
αλλά με τους drivers είναι το θέμα μου, και δεν ξέρω τι να κάνω...

cranky
12-09-12, 22:57
Τους drivers θα τους κατεβάσεις απο τις σελίδες των κατασκευαστών του υλικού.

FuS
12-09-12, 22:59
Όπως σου είπαν το SP3 θέλει manual installation γιατί πολλές φορές βγάζει errors με το online update.

Mε τους drivers ποιο είναι το πρόβλημα σου, δεν κατάλαβα..;
(εννοώ, εφόσον έχεις περάσει το SP3)

Pekovits
12-09-12, 23:06
δηλαδή να ψάξω κάθε ένα υλικό και να κατεβάσω τους drivers η απο κάποιο σιτε όλους μαζί όπως αυτό που κατέβασα την πρώτη φορά http://xpdrivers.com/scsi/abit/_3_2349.cfm
Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά όπως είπα πιο πάνω πρώτη φορά :oops:

- - - Updated - - -


Όπως σου είπαν το SP3 θέλει manual installation γιατί πολλές φορές βγάζει errors με το online update.

Mε τους drivers ποιο είναι το πρόβλημα σου, δεν κατάλαβα..;
(εννοώ, εφόσον έχεις περάσει το SP3)

Δεν έχω περάσει το service pack 3 και απο ότι φαίνεται δεν έχω και τους drivers...

cranky
12-09-12, 23:07
δηλαδή να ψάξω κάθε ένα υλικό και να κατεβάσω τους drivers ...
Αυτό είναι το καλύτερο.

FuS
13-09-12, 04:03
Φίλε μου κατέβασε πρώτα το SP3 από το site που πολύ σωστα σου έδωσε ο cranky και κάνε χειροκίνητη εγκατάσταση.

Μετά κατέβασε κάθε οδηγό ξεχωριστά όπως ειπώθηκε και πριν.
Αν δεν γνωρίζεις τι components έχεις, μπες στο πίνακα ελέγχου και στις συσκευές να δεις τι έχεις ακριβώς. Και μετά μπες στο official site της κάθε συσκευής να ψάξεις για updates. Αν δεν βρεις, ψάξε και αλλού αλλά πρόσεχε για malwares σε άλλες σελίδες ειδικά όπως driverguide(dot)com, download(dot)com κλπ..

@ ADSLgr.com All rights reserved.