PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορολογια εισοδηματος 2013



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22

manoulamou
13-08-13, 20:55
Προσωπικα παρ ολο που ο τελικος φορος θα ειναι περιπου το ενα τριτο του περσινου (λογω της προηγηθεισης τμηματικης καταβολης του τελους αλληλεγγυης και φυσικα των μειωμενων εισοδηματων απο συνταξη και ενοικιο) και εφ οσον ακομη δεν εγινε οριστικη εκκαθαριση
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το πληρωσω στις δυο δοσεις, ποσο μαλλον εφ απαξ... παω ολοταχως για συνειδητο διακανονισμο εκπροθεσμης οφειλης!

JJX
13-08-13, 21:13
Εχει δοκιμασει κανεις να πληρωσει τις δοσεις μεσω web banking της Alpha bank?
Παλιοτερα εφγαζε επιλογη να χρεωση την καρτα και να βαλω και δοσεις (μεχρι 6 ατοκες)
Πλεον εχει χρεωση ΜΟΝΟ λογαριασμου καταθεσεων και χωρις δοσεις.....

Ισχυει και σε αλλους αυτο?

hedgehog
13-08-13, 21:18
Εχει δοκιμασει κανεις να πληρωσει τις δοσεις μεσω web banking της Alpha bank?
Παλιοτερα εφγαζε επιλογη να χρεωση την καρτα και να βαλω και δοσεις (μεχρι 6 ατοκες)
Πλεον εχει χρεωση ΜΟΝΟ λογαριασμου καταθεσεων και χωρις δοσεις.....

Ισχυει και σε αλλους αυτο?
κι εγώ αυτό είδα πριν λίγες ώρες...
πιθανός κατά λάθος να είχα μπει σε λάθος συναλλαγή, αλλά πριν καμία εβδομάδα νομίζω πως έδινε και την δυνατότητα χρέωσης της πιστωτικής!
Δεν ξέρω τι παίζει :(

3lbereth
13-08-13, 22:12
Ερωτηση... Ειναι λογικο ενω εχω υποβαλει δηλωση απο 25/6, δεν ειναι να παρω επιστροφη (αλλα να πληρωσω), δεν κληθηκα να προσκομισω στοιχεια στην εφορια (αλλωστε εναν ξερο μισθο δηλωνω και ενα αμαξι και δεν εχω αλλα περιουσιακα στοιχεια) να αναμενω ακομη την εκκαθαριση;
:hmm: Άργησες...
Υπέβαλα δήλωση τα μεσάνυχτα της 5/8 και 12/8 εκκαθαρίστηκα. Χρεωστικό φυσικά!
Δεν εμφανίζεται ακόμα το pdf, αλλά η 1η σελίδα του Ε1 εμφανίζει το ποσό πληρωμής.

21706
13-08-13, 22:44
Ναι το βρηκα και εγω. Να εισαι καλα.
Θα τους καλεσω αυριο το πρωι να δω τι στο καλο παιζει...

Το πιθανότερο είναι ότι ο εργοδότης σου άργησε
να τους στείλει το Ε7 (ΦΜΥ) και δεν μπορούν να
κάνουν τη διασταύρωση.

Burning Skies
13-08-13, 23:19
Το πιθανότερο είναι ότι ο εργοδότης σου άργησε
να τους στείλει το Ε7 (ΦΜΥ) και δεν μπορούν να
κάνουν τη διασταύρωση.

ΔΥ ειμαι. Λες;

21706
14-08-13, 08:25
ΔΥ ειμαι. Λες;
Α, όχι. Στην περίπτωση αυτή κάτι άλλο συμβαίνει...

Burning Skies
14-08-13, 08:44
Α, όχι. Στην περίπτωση αυτή κάτι άλλο συμβαίνει...

Η απαντηση της ΓΓΠΣ στο τηλ ειναι οτι απλα πρεπει να περιμενω και οτι πολλες δηλωσεις δεν εχουν εκκαθαριστει ακομη...

21706
14-08-13, 08:49
Τι να πω και τι να πεις...
Ό,τι και να πούμε χαμένο θα πάει.

Burning Skies
14-08-13, 08:50
Τι να πω και τι να πεις...
Ό,τι και να πούμε χαμένο θα πάει.

Ακριβως...

JJX
14-08-13, 12:42
Αν και το εοχυν ξαναπει πολλες φορες απο τον Απριλη:
http://www.naftemporiki.gr/finance/story/686372
Το λογικο ειναι να ερθουν τελη Αυγουστου, αφου ο κοσμος εχει παει διακοπες και εχει ξοδεψει οσα μπορει (ή πιστευει οτι μπορει) για να κινηθει και λιγο η αγορα....



κι εγώ αυτό είδα πριν λίγες ώρες...
πιθανός κατά λάθος να είχα μπει σε λάθος συναλλαγή, αλλά πριν καμία εβδομάδα νομίζω πως έδινε και την δυνατότητα χρέωσης της πιστωτικής!
Δεν ξέρω τι παίζει :(

Για την πληρωμη του Ε1 σε ποια επιλογη πηγες?

hedgehog
14-08-13, 14:11
[...]
Για την πληρωμη του Ε1 σε ποια επιλογη πηγες?

είμαι λίγο αναποφάσιστος μεταξύ του


Βεβαιωμένες Οφειλές ΔΟΥ (Φόρος Εισοδήματος, ΦΑΠ, ΕΕΤΗΔΕ κλπ)

Μέσω αυτής της συναλλαγής μπορείτε να πληρώσετε Φόρο Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων (Ε.Ε.Σ.Φ.Π.), Φόρο Ακίνητης Περιουσίας (Φ.Α.Π.) , Έκτακτο Ειδικό Τέλος Ηλεκτροδοτημένων Δομημένων Επιφανειών (Ε.Ε.Τ.Η.Δ.Ε.) και άλλες Βεβαιωμένες Οφειλές προς ΔΟΥ.

και του


Πληρωμή Φόρων και Τελών Χαρτοσήμου
(αφορά εισοδήματα από εμπορικές επιχειρήσεις, ελεύθερα επαγγέλματα, μισθωτές υπηρεσίες, λοιπά)

Κλίνω περισσότερο προς το πρώτο, αλλά έτσι κι αλλιώς, σε κανένα από τα δύο δεν βλέπω επιλογή για πιστωτική, όπως για παράδειγμα υπάρχει επιλογή "Τέλη κυκλοφορίας".

aroutis
14-08-13, 14:44
Πάντως εκκαθαρίστηκα γρήγορα (20 μέρες μου πήρε), επιστροφή 43 ευρώ :p

ntoremi
14-08-13, 15:01
Επιλεγουμε παντα το "βεβαιωμενες οφειλες δου".

JJX
14-08-13, 21:10
Επιλεγουμε παντα το "βεβαιωμενες οφειλες δου".


Αν πας βεβαιωμενη οφειλη ΔΟΥ πρεπει να χρησιμοποιησεις και τον αντιστοιχο κωδικο απο την Προσωπικη ΠΛηροφορηση > Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης

Αν θελεις να χρηισμοποιησεις τους κωδικους που δινει το Ε1 πρεπει να πας Πληρωμή Φόρων και Τελών Χαρτοσήμου

Βεβαια καμια δυνατοτητα για πιστωτικη καρτα ή δοσεις :(

Για την ωρα περιμενω, μηπως και ενεργοποιηθει η δυνατοτητα αργοτερα

ntoremi
14-08-13, 21:13
το ε1 δεν δινει κωδικους. το εκκαθαριστικο εννοεις μαλλον.
εμενα η ταυτοτητα οφειλης στο εκκαθαριστικο και στα "στοιχεια οφειλων" ηταν ιδια.

JJX
14-08-13, 21:19
Αν πατε Προσωπικη ΠΛηροφορηση > Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης αρχισαν να φαινονται τα ΦΑΠ 2011 και ΦΑΠ 2012

- - - Updated - - -


το ε1 δεν δινει κωδικους. το εκκαθαριστικο εννοεις μαλλον.
εμενα η ταυτοτητα οφειλης στο εκκαθαριστικο και στα "στοιχεια οφειλων" ηταν ιδια.

Το εκκαθαριστικο του ε1 προφανως

Στο εκκαθαριστικο του ε1, αν ειναι π[ανω απο 300ε , εχει και 3 κωδικους για δοσεις που ξεκινανε με Δ

21706
14-08-13, 21:35
Στο εκκαθαριστικο του ε1, αν ειναι π[ανω απο 300ε , εχει και 3 κωδικους για δοσεις που ξεκινανε με Δ

Και ταυτίζονται όλοι με τον κωδικό ολικής πληρωμής.
Ουσιαστικά δηλαδή ένας είναι ο κωδικός.

ntoremi
14-08-13, 21:35
ναι και ειναι ιδιοι για ολα τα Δ (δοσεις) και για το Ο (ολικη εξοφληση) και στα στοιχεια οφειλων στο gsis.

21706
14-08-13, 21:46
Αν πατε Προσωπικη ΠΛηροφορηση > Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης αρχισαν να φαινονται τα ΦΑΠ 2011 και ΦΑΠ 2012


Σε μένα δεν εμφανίζονται.

ntoremi
14-08-13, 23:40
πηγαινε στην εφαρμογη ε9 και μετα εκει που λεει εκκαθαριστικα.
εχεις ακινητη περιουσια πανω απο 200.000€; μονο τοτε πληρωνεις φαπ.

Basilhs23_
14-08-13, 23:57
Εμένα μου έχει έρθει εκκαθαριστικό ΦΑΠ2011, το 2012 όχι ακόμα. (και ελπίζω να αργήσει όσο περισσότερο γίνεται)

21706
15-08-13, 08:48
Εγώ βλέπω μόνο για το 2010.

- - - Updated - - -

127489

JJX
15-08-13, 11:12
Σταδιακα εμφανιζονται ....

pakitis
15-08-13, 14:51
Μου ήρθε εχθές ταχυδρομικώς. Εισόδημα σχεδόν ίδιο με πέρυσι. Την προηγούμενη μου ήρθε 711€. Τώρα 292€ και αν το πληρώσω μέχρι 30/09 288€..........

no_logo
15-08-13, 16:28
Μου ήρθε εχθές ταχυδρομικώς. Εισόδημα σχεδόν ίδιο με πέρυσι. Την προηγούμενη μου ήρθε 711€. Τώρα 292€ και αν το πληρώσω μέχρι 30/09 288€..........

κάνε σούμα και το ΦΜΥ ;)

pakitis
15-08-13, 17:19
κάνε σούμα και το ΦΜΥ ;)

Αχ αυτός ο ΦΜΥ.. Και γενικά οι κρατήσεις που μας κάνουν..

JJX
15-08-13, 17:37
Φαινονται λιγοτερα στο τελος της χρονιας γιατι ειχαν υπολογισει πιο σωστα το ΦΜΥ στο τελος της χρονιας.
Περσι ειχε αλλαξει κατα την διαρκεια και στο τελος μαζευετε καλο ποσο ...

pakitis
18-08-13, 13:35
Ευχαριστώ για την πληροφορία jjx ;)

stratus
18-08-13, 18:04
Μια ερωτηση δυσκολη.Η πεθερα μου εχει 2 ακινητα και ενα κτημα,αρα πρεπει να ξανακανει το Ε9.Το προβλημα ειναι οτι βρισκεται εδω και 8 ημερες σε καταστολη και διασωληνομενη στην εντατικη με σχεδον μηδαμινες ελπιδες να ξυπνησει.Τη δηλωση της την εκανα εγω παντα,αλλα το προβλημα ειναι οτι αυτη μου εδινε το κωδικο,οποτε δεν μπροω να κανω το Ε9 εγω.Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;
ΥΓ Δεν μπορω να βρω καποιο λογιστη ή δικηγορο λογω διακοπων,γιαυτο αρχικα ρωταω εδω για να δω ποιες μπορει να ειναι οι πιθανες ενεργειες.

mezger
18-08-13, 18:42
Μια ερωτηση δυσκολη.Η πεθερα μου εχει 2 ακινητα και ενα κτημα,αρα πρεπει να ξανακανει το Ε9.Το προβλημα ειναι οτι βρισκεται εδω και 8 ημερες σε καταστολη και διασωληνομενη στην εντατικη με σχεδον μηδαμινες ελπιδες να ξυπνησει.Τη δηλωση της την εκανα εγω παντα,αλλα το προβλημα ειναι οτι αυτη μου εδινε το κωδικο,οποτε δεν μπροω να κανω το Ε9 εγω.Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;
ΥΓ Δεν μπορω να βρω καποιο λογιστη ή δικηγορο λογω διακοπων,γιαυτο αρχικα ρωταω εδω για να δω ποιες μπορει να ειναι οι πιθανες ενεργειες.

Θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με το πραγματικό πρόβλημα και να ξεχάσεις λεπτομέρειες όπως το Ε9. Η απαίτηση να μπουν όλοι να οριστικοποιήσουν τα αγροτεμάχια, ακόμα και αν δεν έχουν αλλαγή, εκ των πραγμάτων δεν θα γίνει από το σύνολο των ενδιαφερόμενων και σίγουρα δεν μπορουν να βάλουν πρόστιμο γιαυτό. Στο τέλος θεωρώ πως θα κάνουν μαζικά την οριστικοποίηση, θα στείλουν το φόρο και θα μας πουν να κάνουμε μετά διορθώσεις αν είναι λάθος, όπως έγινε με ΦΑΠ και ΕΤΑΚ.

Basilhs23_
18-08-13, 19:38
Πολύ δύσκολη περίπτωση φίλε μου. Άσε τα πράγματα ως έχουν με τα φορολογικά, προέχει η υγεία του ανθρώπου πρώτα.

honda22
19-08-13, 20:14
Έχει έρθει σε κανένα σας το εκκαθαριστικό σπίτι;
Εμένα τίποτα ακόμα. Στο taxis έχει βγει το εκκαθαριστικό.

21706
19-08-13, 20:21
Έχει έρθει. Εδώ (https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2013/income/e1search/index.jsp) πότε σου λέει ότι θα έρθει;

honda22
19-08-13, 20:30
Έχει έρθει. Εδώ (https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2013/income/e1search/index.jsp) πότε σου λέει ότι θα έρθει;

Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής εκκαθαριστικού : 09/08/2013 :scratch

21706
19-08-13, 20:38
Αύριο μεθαύριο πρέπει να έρθει.
Η προθεσμία πληρωμής είναι 30/8;

honda22
19-08-13, 20:47
Αύριο μεθαύριο πρέπει να έρθει.
Η προθεσμία πληρωμής είναι 30/8;


Το επιστρεφόμενο ποσό θα είναι διαθέσιμο στις : 13/08/2013 :p

21706
19-08-13, 21:20
Το επιστρεφόμενο ποσό θα είναι διαθέσιμο στις : 13/08/2013 :p

Αν έχεις δηλώσει σε ποια τράπεζα τα θέλεις
ίσως να είναι ήδη στον λογαριασμό σου.

- - - Updated - - -

Παράταση (http://www.minfin.gr/portal/el/resource/contentObject/id/9192ac96-fdd3-4c01-95d6-3281d434064c) για όλα τα ΑΦΜ 30/8.

cool11
20-08-13, 17:39
Που λεει ρε παιδια, για εκτιμωμενη ημερομηνια παραλαβης εκκαθαριστικου;
Εγω εκανα δηλωση απο τους πρωτους, αρχες ιουνη, κι ακομη ειμαι με 'ενδεικτικο' εκκαθαριστικο, κι ουτε φυσικα εχω λαβει εντυπο.

jkoukos
20-08-13, 17:44
Στο link που έδωσε παραπάνω (http://www.adslgr.com/forum/threads/659598-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-2013?p=5159138#post5159138) ο @21706.

prekageo
20-08-13, 18:22
Για όσους είμαστε στην κατάσταση "Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ.": Πέρασα από τη ΔΟΥ για μία άλλη υπόθεση και παρεμπιπτόντως ρώτησα για την εκκαθάριση. Στο δικό τους σύστημα φαίνεται ότι εκκρεμεί ο έλεγχος των δικαιολογητικών. Μου είπαν ότι το σύστημα μέσω του οποίου θα γίνει ο έλεγχος άνοιξε πριν μία εβδομάδα, οπότε θα αρχίσουν να περνάνε σιγά σιγά τις δηλώσεις. Μου είπε να ξαναρωτήσω μετά τις 10 Σεπτέμβρη.

Basilhs23_
21-08-13, 16:35
ροωθείται νομοθετική ρύθμιση για την αλλαγή του καφέ από το 23% στο 13% σε όλες τις περιπτώσεις


Προωθείται νομοθετική ρύθμιση για την αλλαγή του ΚΑΦΕ από το 23% στο 13% σε όλες τις περιπτώσεις. (Είτε σερβίρεται εντός καταστήματος, είτε παραδίδεται εκτός.)

Σύμφωνα με δήλωση του γενικού Γραμματέα προωθείται νομοθετική διάταξη για την αλλαγή της δασμολογικής κλάσης του ΚΑΦΕ που παρασκευάζεται από καφετέριες κλπ, έτσι ώστε να ενταχθεί και αυτός στον χαμηλό συντελεστή ΦΠΑ και να ακολουθήσει την πρόσφατη μείωση του ΦΠΑ της εστίασης.

Σημειώνεται ότι ο ΚΑΦΕΣ και τα λοιπά ροφήματα που περιέχονται στις εξαιρέσεις της παραγράφου 28 του παραρτήματος ΙΙΙ (Αγαθά και υπηρεσίες με χαμηλό συντελεστή) του κώδικα ΦΠΑ, σύμφωνα με την ΠΟΛ.1189/29.7.2013 χρεώνεται με 13% ΦΠΑ όταν σερβίρεται εντός καταστήματος για επιτόπια κατανάλωση,διότι θεωρείται παροχή υπηρεσίας εστίασης, ενώ χρεώνεται με 23% όταν παραδίδεται εκτός διότι θεωρείτε παράδοση αγαθού.

Τα ροφήματα που παρασκευάζονται με βάση τον ΚΑΦΕ ανήκουν στην δασμολογική κλάση 2101 η οποία ανήκει στα αγαθά με συντελεστή 23% σύμφωνα με την παράγραφο 28 του παραρτήματος ΙΙΙ του κώδικα ΦΠΑ.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14865


Μειώνεται ο ΦΠΑ του καφέ, και έρχεται η ανάπτυξη :lol:

JJX
23-08-13, 18:45
Για όσους είμαστε στην κατάσταση "Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ.": Πέρασα από τη ΔΟΥ για μία άλλη υπόθεση και παρεμπιπτόντως ρώτησα για την εκκαθάριση. Στο δικό τους σύστημα φαίνεται ότι εκκρεμεί ο έλεγχος των δικαιολογητικών. Μου είπαν ότι το σύστημα μέσω του οποίου θα γίνει ο έλεγχος άνοιξε πριν μία εβδομάδα, οπότε θα αρχίσουν να περνάνε σιγά σιγά τις δηλώσεις. Μου είπε να ξαναρωτήσω μετά τις 10 Σεπτέμβρη.

Ακριβως το ιδιο ειπαν και σε μενα: Αυτη την στιγμη κυριε πηζουμε! Αυγουστιατικα θα τα ανοιξουμε? Απο Σεπετμβρη σιγα σιγα θα ανοιηουμε τους φακλεους!

cool11
24-08-13, 14:20
ΜΠΑΝΑΝΙΑ!
http://www.naftemporiki.gr/finance/story/689643
Ντροπή!

manoulamou
24-08-13, 19:19
Εκει που καταργηθηκαν ηδη ή προκειται να καταργηθουν οι ΔΟΥ
εκει να δειτε ταλαιπωρια, δηθεν καταργειται η γραφειοκρατεια τωρα με τις ηλεκτρονικες δηλωσεις...
Ειδικα στα μικρα - ακριτικα νησια όπου δεν υπαρχει δυνατοτητα οδικης - αμεσης μετακινησης.
Πρωτα τις κλεινουν
και μετα δημιουργουν τις υποδομες αναπληρωσης - εξυπηρετησης!
:twisted:

cool11
25-08-13, 17:40
Υπαρχει περιπτωση, να πρεπει καποιος να πληρωσει δοσεις, πχ μεχρι τελος αυγουστου, ενω δεν εχει γινει διαθεσιμη η εκκαθάρισή του στο gsis.gr και ουτε εχει λαβει εντυπο εκκαθαριστικο ταχυδρομικα; Και να κινδυνευει με προστιμο, χωρις να φταιει και χωρις να μπορει να κανει κατι?

no_logo
25-08-13, 18:12
Υπαρχει περιπτωση, να πρεπει καποιος να πληρωσει δοσεις, πχ μεχρι τελος αυγουστου, ενω δεν εχει γινει διαθεσιμη η εκκαθάρισή του στο gsis.gr και ουτε εχει λαβει εντυπο εκκαθαριστικο ταχυδρομικα; Και να κινδυνευει με προστιμο, χωρις να φταιει και χωρις να μπορει να κανει κατι?

ναι υπάρχει
για πρόστιμο δεν γνωρίζω
Νομίζω πως σε αυτή την περίπτωση, αν χαθεί η δόση του Αυγούστου, δεν ισχύουν συνολικά οι δόσεις. Θα τα ακουμπήσει ντούκου
να εκτυπώσεις μόνος σου το εκκαθαριστικό και να πας να πληρώσεις

21706
25-08-13, 18:27
Υπαρχει περιπτωση, να πρεπει καποιος να πληρωσει δοσεις, πχ μεχρι τελος αυγουστου, ενω δεν εχει γινει διαθεσιμη η εκκαθάρισή του στο gsis.gr και ουτε εχει λαβει εντυπο εκκαθαριστικο ταχυδρομικα; Και να κινδυνευει με προστιμο, χωρις να φταιει και χωρις να μπορει να κανει κατι?

Αν δεν είναι διαθέσιμη η εκκαθάριση στο gsis.gr
δεν πληρώνεις κανένα πρόστιμο.
Αν είναι διαθέσιμη μπορείς να πληρώσεις με web
banking χωρίς το έντυπο εκκαθαριστικό.

cool11
25-08-13, 22:47
ναι υπάρχει
για πρόστιμο δεν γνωρίζω
Νομίζω πως σε αυτή την περίπτωση, αν χαθεί η δόση του Αυγούστου, δεν ισχύουν συνολικά οι δόσεις. Θα τα ακουμπήσει ντούκου
να εκτυπώσεις μόνος σου το εκκαθαριστικό και να πας να πληρώσεις

Ο Αυγουστος τελειωνει, πολλοι ανθρωποι θα κληθουν να πληρωσουν, κι αν δεν ειναι διαθεσιμο ουτε στο νετ το εκκαθαριστικο, τι γινεται?
Θα τα πληρωσει ντουκου, χωρις να φταιει?

- - - Updated - - -


Αν δεν είναι διαθέσιμη η εκκαθάριση στο gsis.gr
δεν πληρώνεις κανένα πρόστιμο.
Αν είναι διαθέσιμη μπορείς να πληρώσεις με web
banking χωρίς το έντυπο εκκαθαριστικό.

Δηλαδη οσο δεν εμφανιζεται διαθεσιμη η εκκαθαριση στο web, δεν τιθεται θεμα προστιμου?
Ή πχ θα αναρτηθει σε καποιον η εκκαθαριση τον οκτωβρη, και θα εχει πανω αποκομματα για πληρωμη δοσεων απο τον αυγουστο?
Πως θα αποδειξει ο πολιτης, οτι του το ανηρτησαν στο web, την συγκεκριμενη ημερομηνια;;;;;;;;;;;;;

21706
25-08-13, 23:01
Δηλαδη οσο δεν εμφανιζεται διαθεσιμη η εκκαθαριση στο web, δεν τιθεται θεμα προστιμου?
Ή πχ θα αναρτηθει σε καποιον η εκκαθαριση τον οκτωβρη, και θα εχει πανω αποκομματα για πληρωμη δοσεων απο τον αυγουστο?
Πως θα αποδειξει ο πολιτης, οτι του το ανηρτησαν στο web, την συγκεκριμενη ημερομηνια;;;;;;;;;;;;;

Εφόσον δεν εμφανίζεται διαθέσιμη η εκκαθάριση στο web
δεν υπάρχει και ημερομηνία έναρξης πληρωμής των δόσεων.
Αν η εκκαθάριση εμφανιστεί στις 10/9 η ημερομηνία πληρωμής
θα είναι 30/9 και όχι 30/8.

@ ADSLgr.com All rights reserved.