PDA

Επιστροφή στο Forum : nvidia windows kernel mode driver, version 306.23



ObiGoSu
16-09-12, 22:21
Ποια η γνωμη σας για το απο πανω θεμα???
Εκανα αναβαθμιση της καρτας γραφικων μου στον τελευταιο driver της Nvidia, και το pc τα εχει παιξει τελειως...Μου πεταει συνεχεια αυτο το μηνυμα που αναφερω στον τιτλο, και κολλαει ολο το pc...Μεχρι και BSOD εφαγα...

Υπαρχει καποια λυση για το εξης προβλημα???Μου ειχα συμβει και παλιοτερα αλλα εφτιαξε μονο του χωρις να κανω κατι συγκεκριμενο...

Επισης οταν παω να κανω καθαρο install του driver δεν μπορει να εγκαταστησει ολα τα parts του driver οπως φαινεται στην εικονα...109527

Hodad
16-09-12, 23:14
Κάνε ό,τι update δεν έχεις κάνει στα Windows σου (αν υπάρχει) και δοκίμασε πάλι ή ακόμη καλύτερα απεγκατέστησε τους drivers και ξαναεγκατέστησέ τους.

Κάπου διάβασα για γεκικότερες αστάθειες για το συγκεκριμένο driver, αν δεις ότι εξακολουθείς να έχεις προβλήματα βάλε τους προηγούμενους και δοκίμασε σε 2-3 μέρες μήπως είναι θέμα της nVidia και το διορθώσουν.

ObiGoSu
16-09-12, 23:31
Δεν εχει καποιο Windows update, μεχρι τωρα παντως που καθομαι ψιλο παιζω οκ...

Αλλα γιατι τα υπολοιπα parts toy driver δεν μπορει να τα κανει install??? Οπως το Nvidia update?

Hodad
16-09-12, 23:56
Μπορείς να δεις στο Event Viewer τί παίζει και δε μπορεί να γίνει η εγκατάσταση στο Update Components (και μάλλον εκεί παίζει θέμα και δεν μπορεί να συνεχίσει η εγκατάσταση στα 'not installed').
Κατά τα άλλα οι divers εγκαθήστανται κανονικά, που είναι και το σημαντικό κομμάτι.

ObiGoSu
17-09-12, 00:03
Τι να πω, αφου δεν ειναι σημαντικα τα υπολοιπα και μεχρι στιγμης καλα παμε ενταξει ειναι...

Nilos
17-09-12, 00:18
Και εγώ τα πέρασα εχτές και δεν είχα κανένα πρόβλημα (εκτός του ότι μου ανακάτεψε τα εικονίδια, επειδή έχω δύο οθόνες). Ίσα-ίσα εντυπωσιάστηκα που δεν χρειάστηκε να κάνω επανακίνηση!! ;-)

ObiGoSu
17-09-12, 00:19
Εκανες καθαρη εγκατασταση ή ενημερωσες ουσιαστικα τον driver??? Εννοω απεγκατεστησες πρωτα τον παλιο, καθαρισες τα υπολειμματα και μετα τον εγκατεστησες, ή ετρεξες απλα τον καινουργιο driver?

@ ADSLgr.com All rights reserved.