PDA

Επιστροφή στο Forum : Δινω εκτυπωση απο Win8 αλλα δεν εκτυπωνει ο ΗP B110c



Nik_Gr
19-09-12, 16:04
Στα Win8 Pro ενω βρισκουν τον ασυρματο εκτυπωτη μου και τοναναγνωριζουν κανονικα, οταν δινω μια εκτυπωση, απλα ποτε δεν εκτυπωνει, μπαινει στην ουρα το αρχεια απλα ,δεν εκτυπωεται.

τον βλεπω ως http://192.168.1.3 και οταν δινω εκτυπωση αυτοδιοαγνωστικου ελεγχουν το εκτυπωνει κανονικα αλλα αρχερια δεν καταλαβαινω απο το λαπτοπ γιατι δνε μου εκτυωνει οταν ακνω δεκι κλικ εκτυπωση ηξ μεσα απο εγγραφο word.

ευχαριστω.

stefan_city
19-09-12, 16:40
ριξε μια ματια εδω (http://www.adslgr.com/forum/threads/643051-%CE%94%CE%B5%CE%BD-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%89-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CF%85%CF%80%CF%89%CF%83%CF%89), μηπως σε βοηθησει. αν και ειναι για windows 7, δε νομιζω να υπαρχει μεγαλη διαφορα.

Nik_Gr
19-09-12, 16:48
HP10C3CC (HP Photosmart B110 series)

This is a web services printer

HP Photosmart B110 series Class Driver

Τα 8 μονα τους τον αναγνωρισαν και τον αναφερουν οπως λεω παραπανω αλλα και να δωσω εκτυπσωη απλα μπαινει στην ουρα και τιποτα.

το driver τςν 7 δεν παιζει στα 8.

stefan_city
19-09-12, 16:51
μην περασεις τον driver των 7, απλα διαβασε το αλλο θεμα, γιατι αναφερονται καποια βηματα, με τα οποια τελικα ο εκτυπωτης δουλεψε. ελεγξε αυτα τα βηματα κι εσυ.

biggeo65
20-09-12, 09:55
Στα Win8 Pro ενω βρισκουν τον ασυρματο εκτυπωτη μου και τοναναγνωριζουν κανονικα, οταν δινω μια εκτυπωση, απλα ποτε δεν εκτυπωνει, μπαινει στην ουρα το αρχεια απλα ,δεν εκτυπωεται.

τον βλεπω ως http://192.168.1.3 και οταν δινω εκτυπωση αυτοδιοαγνωστικου ελεγχουν το εκτυπωνει κανονικα αλλα αρχερια δεν καταλαβαινω απο το λαπτοπ γιατι δνε μου εκτυωνει οταν ακνω δεκι κλικ εκτυπωση ηξ μεσα απο εγγραφο word.

ευχαριστω.

Δοκίμασε να καθαρίσεις την ουρά εκτύπωσης.

Στα 8 άνοιξε το μενού Έναρξη και στην καρτέλα Settings βρες και πάτα το Τοπικες υπηρεσίες (Local Services.)

Στο παράθυρο που θα ανοίξει βρες στην λίστα το "Ουρά Εκτύπωσης" (Print Qeue) κάνε δεξι κλικ πάνω του κι επέλεξε διακοπή (Stop)

Μετά πάνε στον φάκελο C:\Windows\system32\spool\printers και καθάρισε ότι υπάρχει εκεί μέσα.
Προσοχή στην παραπάνω διαδρομή, μην σβύσεις κάτι άλλο. Δοκίμασε να κάνεις εκτύπωση.

Nik_Gr
20-09-12, 13:17
To δοκιμασα , παλι δνε εκτυπωνει.

biggeo65
21-09-12, 11:13
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο πλέον παρά μόνο drivers.
Στα 7 όταν εκτύπωνε την σελίδα διαγνωστικού ελέγχου και καμία άλλη,
καθαρισμός της ουράς εκτύπωσης έλυνε το πρόβλημα.

Αν δεν το έλυνε τότε κοιτούσα για πρόβλημα στους drivers. Mε τα 8 δεν ξέρω αν είναι κάτι άλλο.
Ακόμη είναι καινούργια.

HackFreak
28-09-12, 16:54
Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου -> Υλικό και ήχος -> Συσκευές και εκτυπωτές -> Δεξί κλικ πάνω στον εκτυπωτή -> Ιδιότητες εκτυπωτή -> Θύρες - > Ρύθμιση παραμέτρων θύρας -> Και στο πεδίο Διεύθυνση εκτυπωτή δεώσε την ip που δίνει στον browser για να μπείς στο web interface του εκτυπωτή. Επίσης σιγουρέψου οτι είναι ο προεπιλεγμένος εκτυπωτής.

Nik_Gr
28-09-12, 17:02
Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου -> Υλικό και ήχος -> Συσκευές και εκτυπωτές -> Δεξί κλικ πάνω στον εκτυπωτή -> Ιδιότητες εκτυπωτή -> Θύρες - > Ρύθμιση παραμέτρων θύρας -> Και στο πεδίο Διεύθυνση εκτυπωτή δεώσε την ip που δίνει στον browser για να μπείς στο web interface του εκτυπωτή. Επίσης σιγουρέψου οτι είναι ο προεπιλεγμένος εκτυπωτής.

Aυτο που ειπες δουλεψε μια χαρα σε ευχαριστω πολυ!!

meletis
07-10-12, 23:23
Nik_Gr . To ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με εκτυπωτή hp officejet 7000 με εγκατάσταση drivers σε windows 7. Σιγουρέψου ότι το όνομα χρήστη του υπολογιστή είναι με αγγλικούς χαρακτήρες και βάλε ξανά τούς drivers. Πρέπει να σου βγάζει πρόβλημα λογικά με την ουρά εκτύπωσης. Κάτι γίνεται με την κωδικοποίηση γραμμάτων στα Windows7.

@ ADSLgr.com All rights reserved.