PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnetgroup: νέο πακέτο Nova για νέους συνδρομητές με 29,90€ το μήνα



Σελίδες : 1 [2]

redshift
27-09-12, 02:35
"Σπαει ο τσαμπουκας".....
Κατω απο 20ευρω φουλ πακετο κ θα το σκεφτουμε!!!

+1000. Ευχαριστούμε τον οτε που επιτέλους έφερε τον σοβαρό ανταγωνισμό στην συνδρομητικη τηλεόραση και έδειξε στον καταναλωτή που ακριβώς έπρεπε να ειναι οι τιμές σε αυτή την αγορά.

Κυρά νόβα, ότι τέρατα έβγαλες, έβγαλες. Αν δεν βάλεις μυαλό σε βλέπω του χρόνου με μόνους συνδρομητές τα καφενεία, να πηγαίνουν οι ολυμπιακοί να βλέπουν ελληνικο πρωτάθλημα!

thoidis
27-09-12, 08:40
+1000. Ευχαριστούμε τον οτε που επιτέλους έφερε τον σοβαρό ανταγωνισμό στην συνδρομητικη τηλεόραση και έδειξε στον καταναλωτή που ακριβώς έπρεπε να ειναι οι τιμές σε αυτή την αγορά.

Κυρά νόβα, ότι τέρατα έβγαλες, έβγαλες. Αν δεν βάλεις μυαλό σε βλέπω του χρόνου με μόνους συνδρομητές τα καφενεία, να πηγαίνουν οι ολυμπιακοί να βλέπουν ελληνικο πρωτάθλημα!

και στα καφενεία έκανε έφοδο και έκλεισε αυτά που δεν ήταν επαγγελματικά... και καλά σε περιοχές που έχουν κάποια κίνηση (πόλεις και χωριά μεγάλα) είμαι απόλυτα σύμφωνος με αυτήν την κίνηση... αλλά σε χωριά μέχρι 500 κατοίκους από τους οποίους το 70% είναι υπερήλικες το ένα καφενείο που υπάρχει και είχε Nova οικιακό δεν είναι δυνατό να βάλει επαγγελματικό γιατί απλά δεν πρόκειται ποτέ να μαζέψει ούτε τα μισά της επαγγελματικής συνδρομής από τους πελάτες του. Τόσα χρόνια έκανε τα στραβά μάτια... και τώρα τι κατάφερε... να μην έχουν τα συγκεκριμένα χωριά τη δυνατότητα να δουν nova γιατί φυσικά διέκοψαν την συνδρομή τους.

haris23
27-09-12, 09:02
Οι ταινίες της ΝΟΒΑ ειναι πλεον τραγικές, δεν μιλάω για παρανομους τρόπους. Στον ΟΤΕ τουλάχιστον θα δώσεις καποια ευρώ μεμονωμένα και θα δεις κατι που θέλεις. Αλλωστε για ποιο λογο να τρεχει συνδρομη 50+ όταν με λιγα ευρω συν οποιο χαμηλό παγιο μπορει καποιος να δει πολυ προσφατες ταινίες, σχεδον ιδιες κυκλοφοριες με τα βιντεοκλαμπ αλλα τσιμπάει και αλλες 3-4 ταινιες τον μήνα απο το καναλι Βιλατζ και τον βγάζει τον μήνα. Αλλωστε και στην ΝΟΒΑ πλεον οι ταινίες που αξιζουν και μπορεις να δεις ειναι καπου στις 6-7 το μήνα. Οι αλλες ειναι ειτε επαναλήψεις είτε χαμηλης ποιοτητας πρεμιέρες. Μειονεκτημα του ΟΤΕ ειναι ο δεκτης με σκληρο δισκο. Προσωπικά αυτο περιμενω για να φυγω απο την ΝΟΒΑ. Μεχρι τωρα ειχα φουλ πακετο, σιγα σιγα πηγα στις ταινίες και τωρα ειμαι στο σταρτ πακ με 20 ευρω και περιμένω απλά τον ΟΤΕ. Οσο για τα συμβολαια με τις ταινίες της ΝΟΒΑ αυτα σπανε απο την μια ημέρα στην αλλη. Μηνυματα στο facebook του ΟΤΕ απο ατομα που μιλάνε για συναρπαστικές ανατροπες και νέα στο θεμα των ταινιών, νομίζω πως εκει οδηγούν. Σιγουρα θα μπει σφηνα και ο ΟΤΕ καπου αναμεσα αφού δεν νομίζω πως οι αποκλειστικότητες δεν εχουν και ρήτρες. Αν βαλι η ΝΟΒΑ παντως videoclub με καποιο τρόπο (δορυφορο-ιντερνετ) εγω θα της έδινα μια ευκαιρία. Αλλα ποιος ξέρει, θα το κανει καποια στιγμή επιτέλους; Θα δουμε.

pat122
27-09-12, 10:47
Οι ταινίες της ΝΟΒΑ ειναι πλεον τραγικές,

δείχνει πολύ καλές σειρές όμως(game of thrones, person of intrest) και γενικά φέρνει κάθε χρόνο καινούριες.
όσον αφορά το video club στη nova, θα το ήθελα και εγώ και μακάρι να το βάλει

Avvocato
27-09-12, 11:33
ΡΕ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ??????????????

Ντροπη Σας κυριοι, εδω το κρατος μας θελει να δουλευουμε για 400 ευρω και μαλιστα πρεπει για να τα φερουμε βολτα να κανουμε 3 δουλειες την ημερα κι εσεις συζητατε ακομη για να βρειτε χρονο να δειτε TV?????

Τι δουλεια κανετε ρε απορω, να ρθω κι εγω να δουλεψω εκει...........:rofl:

(Ειναι ελπιζω ευκρινες το χιουμοριστικο υφος του μυνηματος μου)

xhaos
27-09-12, 11:34
λογω τηλεορασης κ home cinema δεν εχω προβλημα να περιμενω λιγο και μιλαμε παντα με νομιμους τροπους φιλε μου

νόμιμος ξενόμιμος τρόπος, η τρελή πλειοψηφία κάτω από 40 βλέπεις τις ταινίες παράνομα κατεβασμένες. είτε αρέσει είτε όχι στον κάθε παροχέα περιεχόμενου (content) αυτό είναι το περιβάλλον στο οποίο πρέπει να ανταγωνιστεί και να επιβιώσει.
δες:

http://video.google.com/videoplay?docid=-5784491546260835222

Zer0c00L
27-09-12, 11:54
ΡΕ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ??????????????

Ντροπη Σας κυριοι, εδω το κρατος μας θελει να δουλευουμε για 400 ευρω και μαλιστα πρεπει για να τα φερουμε βολτα να κανουμε 3 δουλειες την ημερα κι εσεις συζητατε ακομη για να βρειτε χρονο να δειτε TV?????

Τι δουλεια κανετε ρε απορω, να ρθω κι εγω να δουλεψω εκει...........:rofl:

(Ειναι ελπιζω ευκρινες το χιουμοριστικο υφος του μυνηματος μου)

αμα ειναι 400 ευρω καλα ειναι...

κατσε να γινουν 150-300 ευρω οι μισθοι και οι συνταξεις και τοτε θα δεις ποσο καλα θα περναμε...

haris23
27-09-12, 11:56
Και ομως γνωρίζω πως οι ιθυνοντες στον ΟΤΕ ειναι πραγματικά εντυπωσιασμένοι με τις ενοικιάσεις ταινιών απο την διαδικτυακή πλατφόρμα αλλά και απο την δορυφορική επίσης. Επίσης, άλλο βλέπω την ταινία ρυθμιζοντας την καιγοντάς την σε δισκάκι, περιμένω να κατέβει (αν μιλάμε για ματρόσκες ειναι αρκετή η αναμονή) συγχρονιζοντας υποτιτλους γιατι δεν βλεπω μονο εγω που μπορει να ξέρω απταιστα την αγγλική. Προσωπικά οταν αρχισα να νοικιαζω ειτε απο μαγαζια ειτε απο τον ΟΤΕ μεσω ιντερνετ είδα την διαφορά "βλεπω" με το "παρακολουθώ". Μπορει να μου κοστίζει ενα δεκάρικο με δεκαπέντε για να δω 5-7 ταινίες αλλά ειναι εκεί οταν το θέλω, χωρις κρατήσεις για κοπιες, χωρίς καθυστερήσεις και πρόστιμα με κανονικούς υποτιτλους ωραια εικόνα και οταν πραγματικά θέλω να δω κατι θα το κανω. Δεν θα κατεβάζω οτιδήποτε ετσι απλά γιατι μπορώ και θα αφήσω την εγγραφή στο δισκο μου ή στο δισκάκι μου. Προσωπική μου αποψη παντα και μην ξεχνάμε πως και εγώ υπήρξα ανηψιος του θείου καποτε αλλά πλέον δεν τον κανω κέφι, εχει γινει τελευταια πολύ ..... μαρτυριάρης και του αρέσει επίσης να "παίρνει" τα γλυκά "κάτω" απο το "τραπέζι". Δεν μας εμαθε ετσι εμάς τα ανήψια του ....:whistle:

xhaos
27-09-12, 12:15
Και ομως γνωρίζω πως οι ιθυνοντες στον ΟΤΕ ειναι πραγματικά εντυπωσιασμένοι με τις ενοικιάσεις ταινιών απο την διαδικτυακή πλατφόρμα αλλά και απο την δορυφορική επίσης. Επίσης, άλλο βλέπω την ταινία ρυθμιζοντας την καιγοντάς την σε δισκάκι, περιμένω να κατέβει (αν μιλάμε για ματρόσκες ειναι αρκετή η αναμονή) συγχρονιζοντας υποτιτλους γιατι δεν βλεπω μονο εγω που μπορει να ξέρω απταιστα την αγγλική. Προσωπικά οταν αρχισα να νοικιαζω ειτε απο μαγαζια ειτε απο τον ΟΤΕ μεσω ιντερνετ είδα την διαφορά "βλεπω" με το "παρακολουθώ". Μπορει να μου κοστίζει ενα δεκάρικο με δεκαπέντε για να δω 5-7 ταινίες αλλά ειναι εκεί οταν το θέλω, χωρις κρατήσεις για κοπιες, χωρίς καθυστερήσεις και πρόστιμα με κανονικούς υποτιτλους ωραια εικόνα και οταν πραγματικά θέλω να δω κατι θα το κανω. Δεν θα κατεβάζω οτιδήποτε ετσι απλά γιατι μπορώ και θα αφήσω την εγγραφή στο δισκο μου ή στο δισκάκι μου. Προσωπική μου αποψη παντα και μην ξεχνάμε πως και εγώ υπήρξα ανηψιος του θείου καποτε αλλά πλέον δεν τον κανω κέφι, εχει γινει τελευταια πολύ ..... μαρτυριάρης και του αρέσει επίσης να "παίρνει" τα γλυκά "κάτω" απο το "τραπέζι". Δεν μας εμαθε ετσι εμάς τα ανήψια του ....:whistle:

προφανώς υπάρχει χώρος και τρόπος για να γίνει η κάθε forthnet ανταγωνιστική. και ο βασικότερος είναι να σε απαλλάξει από όλη την βαβούρα του κατεβάζω, αντιγράφω, διατηρώ σερβερ, πως να το πάω στην τηλεόραση μου κλπ. απλά θα πρέπει να καταλάβουν ότι σειρές και ταινίες ο πελάτης θέλει να τις δει όταν βγαίνουν και όχι μετά από ένα χρόνο, θέλει να τις δει την ώρα που μπορεί και όχι βάση προγράμματος και με κόστος το οποίο να μην του κακοφαίνεται. Αν οποιοδήποτε από τα παραπάνω 3 δεν συντρέχει αυτόματα θα πάει σε πειρατική λύση όπου θα κάνει τη δουλειά του με ένα net top με xbmc το οποίο κατεβάζει αυτόματα σωστούς υπότιτλους, με transmission torrent και ένα flexget για να μην ασχολείται καν σαν χρήστης πότε βγαίνει η κάθε σειρά. και όλα αυτά με ένα περιβάλλον Player τέτοιο:


http://www.youtube.com/watch?v=Y9mIyhAQeZI
συνολικό κόστος hardware γύρω στα 100 με 120€ max (rasbPi, τσάμπα usb remote (http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=15663&cat=111), και ένα usb hdd)
είτε τους αρέσει είτε όχι αυτό είναι το περιβάλλον ανταγωνισμού. Όλα τα άλλα περί νομιμότητας είναι στρουθοκαμηλισμός και υποκρισία. στο κάτω κάτω αν έχει τα κάκαλα ο κάθε isp ας μπλοκάρει το torrent traffic να δούμε πόσοι συνδρομητές θα του απομείνουν.

makis74
27-09-12, 15:52
Η NOVA λέει ότι έχει περίπου 330.000 ενεργούς συνδρομητές.
Για προσθέστε τις παρακάτω κατηγορίες, που για διάφορους λόγους αναγκαστικά δεν κόβουν την συνδρομή τους :
πρακτορεία ΟΠΑΠ - καφετέριες - καφενεία - εστιατόρια - σουβλατζίδικα - bars - pubs - εταιρικές συνδέσεις - ευκατάστατοι πολίτες βορείων και νοτίων προαστείων - κάτοικοι απομακρυσμένων περιοχών χωρίς δυνατότητα αναλογικού σήματος (υπάρχουν πολλές περιοχές και εντός Αττικής) - γήπεδα 5Χ5 - σύνδεσμοι οπαδών - ''καμμένοι οπαδοί'' - επαγγελματίες που τους χρειάζεται στην δουλειά τους (ποδοσφαιριστές-προπονητές-δημοσιογράφοι-διαφημιστές κλπ κλπ ) και είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλες κατηγορίες που δεν μου έρχονται τώρα στο μυαλό.
Σίγουρα όλοι οι παραπάνω αθροίζουν κοντά στο νούμερο 330.000 και προφανώς αρκούν στην NOVA για να βγάζει και κέρδος.
Μην ξεχνάμε ότι η συνδρομητική τηλεόραση είναι ένα premium προϊόν που δεν απευθύνεται στο ευρύ κοινό.
Για όλους εμάς που δεν ανήκουμε στις παραπάνω κατηγορίες υπάρχουν τα τούρκικα και οι σαβούρες της φοβερής ελεύθερης τηλεόρασης.....

ardi21
27-09-12, 15:56
Την nova απο τοτε που την θυμαμαι 330.000 συνδρομητες ειχε. Πρεπει να προσπαθουν πολυ για να το καταφερνουν αυτο...

makis74
27-09-12, 16:17
Αυτό λέω και εγώ.
Αν αληθεύουν τα στοιχεία που ανακοινώνει η NOVA τότε εύκολα συμπεραίνουμε ότι έχει μία πολύ σταθερή πελατειακή βάση που την στηρίζει βρέξει-χιονίσει. Και το δείγμα ότι όλοι έχουμε έναν φίλο που την έκοψε και πήγε στον ΟΤΕ τελικά μπορεί να αντικαθίσταται από ένα καινούριο μαγαζί.
Άσχετο αλλά έχεται παρατηρήσει ότι κάθε 50 μέτρα έχει ανοίξει και ένα φαγάδικο?? (σουβλατζίδικο-hot dogαδικο-τυροπιτάδικο κλπ κλπ )

sakels
27-09-12, 22:06
Δεν σας καταλαβαίνω ρε παιδιά. Σας έπιασε με το ζόρι η ΝΟΒΑ και η κάθε ΝΟΒΑ να γίνετε συνδρομητές της; Ήμαρτον δηλαδή!
Δεν λέω, λίγο ακριβό το full pack αλλά δείτε και τι πληρώνουν σε δικαιώματα για ταινίες, κανάλια (π.χ. Discovery), αγώνες κτλ.
Λειτουργικά έξοδα δεν έχουν; Οι υπάλληλοι δεν πρέπει να πληρώνονται;
Έχουμε γίνει πολύ μάγκες εδώ στην Ελλάδα για αυτό πήγαμε κατά διαόλου. Τα θέλουμε όλα τσάμπα γιατί έτσι μας αρέσει αμα λάχει να ουμ! Και να έχουμε γνώμη για τα πάντα ακόμα κι αν είμαστε άσχετοι επί πολλών θεμάτων.
Δε θες ΝΟΒΑ ελληναρά μου; Πάρε ΟΤΕTV που είναι "τσάμπα πράμα" και έχει και πολλά καλούδια.
Αλλά ξέχασα, Super Ligda δεν έχει ο ΟΤΕ... Τι; είναι ελεεινό και τρισάθλιο το πρωτάθλημα μας; Μαζί σας! Αλλά μη γονατίζετε όλα τα P2P sites κάθε Σ/Κ για να δείτε Super Ligda... Δε γίνεται, πως να το κάνουμε δηλαδή...

Sorry για το ύφος, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανέναν, απλά κάνω ένα γενικό σχόλιο.

Δεν ειναι μονο αυτο φιλε.

καθε εταιρια πρεπει να αφουγκραζεται την αγορα.

η φορθνετ-νοβα δεν το εκανε τοσο καιρο με αποτελεσμα μαζικες διακοπες συνδρομων τοσο στην σταθερη τηλεφωνια αλλα και στην νοβα. πεζει να ειναι η μονη εταιρια που σημειωσε απωλειες στην συδρομητικη βαση. Αυτο δειχνει οτι κατι δεν κανουν σωστα.

kataras
27-09-12, 23:16
Δεν ειναι μονο αυτο φιλε.

καθε εταιρια πρεπει να αφουγκραζεται την αγορα.

η φορθνετ-νοβα δεν το εκανε τοσο καιρο με αποτελεσμα μαζικες διακοπες συνδρομων τοσο στην σταθερη τηλεφωνια αλλα και στην νοβα. πεζει να ειναι η μονη εταιρια που σημειωσε απωλειες στην συδρομητικη βαση. Αυτο δειχνει οτι κατι δεν κανουν σωστα.

το κυριωτερο λαθος ? ειναι οτι ολες σχεδον οι προσφορες ειναι για νεους συνδρομητες
τους παλιους τους εχουν ....

Avesael
27-09-12, 23:52
Ένα βήμα πριν το γκρεμό η Forthnet (http://www.bankwars.gr/2012/09/26/%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B2%CE%AE%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%84%CE%BF-%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B5%CE%BC%CF%8C-%CE%B7-forthnet/)

Αρχισαν τα οργανα...

- - - Updated - - -



Δεν μπορω να φανταστώ πιθανές κινήσεις σχετικές με ταινίες (πλην του VOD) εφόσον οι υπογραφές που έχει η ΝΟΒΑ ειναι μεχρι το 2015 (οτι υπογραφες και να ναι αυτες). Μακαρι αλλα δυσκολο το βλεπω. Μπορει καποιος να σκεφτει κατί;

Ψάχνω ποιος υπογράφει το "δημοσίευμα" και κόιτα να δεις ρε παιδί μου ένα πράμα, δεν βρίσκω παρά μόνο ένα "Posted by: admin"

Σύμφωνα με τέτοια "έγκυρα δημοσιεύματα" η ΟΝ TELECOMS κλείνει κάθε 2-3 μήνες τα τελεταία 4 χρόνια, η HOL είναι ένα βήμα πριν την πτώχευση, η WIND εξαγοράζεται συνεχώς για να "σωθεί", η CYTA κάνει "περικοπές" και απολύει κόσμο, κτλ κτλ κτλ κτλ, ααα! και ο ΟΤΕ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ όπως και αυτοί που ονειρεύονται το ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΟ του.

- - - Updated - - -


Δείτε λιγάκι τις τιμές στην Κυπρο http://www.novacyprus.com/ContentI.aspx?a_id=786 για το full pack και μετά ξεκατινιαστείτε!! (με όλο τον σεβασμό!) Δηλαδή εκεί κάτω στο νησί πως την είδε η Nova;;

Η διαφορά έγκειται στα δικαιώματα (ναι, παντού υπάρχουν δικαιώματα) τα οποία είναι διαφορετικά για την Κύπρο (ανεξάρτητο κράτος αν το ξεχνάτε) και στην τιμολογιακή πολιτική στο σκέλος των συχνοτήτων και σχετικών νόμων της Κύπρου όπως και του δικαίου (που έχει πάρα πολλά κοινά με το Βρετανικό).

Ας ψάχνουμε πρώτα κάτι και μετά ας σχολιάζουμε.

Υ.Γ. ΔΕΝ είμαι υπάλληλος του Forthnet Group, είμαι πελάτης πολύ ευχαριστημένος (μέχρι στιγμής), ο εργοδότης μου, μου έκανε μείωση το μισθό μου από 1585 ευρώ τον Αύγουστο του 2011, σε 970 τώρα και δεν έχω ούτε 1 ευρώ στην τράπεζα, αντίθετα χρωστάω 15000 σε δάνεια και πιστωτικές. Έχω 2 πτυχία και εργάζομαι από τα 15 μου χρόνια.
Ευχαριστώ

sakels
28-09-12, 00:22
το κυριωτερο λαθος ? ειναι οτι ολες σχεδον οι προσφορες ειναι για νεους συνδρομητες
τους παλιους τους εχουν ....

αμα ανανεωσεις με 12μηνο εντασσεσαι. παρε τηλ.

Zer0c00L
28-09-12, 00:30
Ψάχνω ποιος υπογράφει το "δημοσίευμα" και κόιτα να δεις ρε παιδί μου ένα πράμα, δεν βρίσκω παρά μόνο ένα "Posted by: admin"

Σύμφωνα με τέτοια "έγκυρα δημοσιεύματα" η ΟΝ TELECOMS κλείνει κάθε 2-3 μήνες τα τελεταία 4 χρόνια, η HOL είναι ένα βήμα πριν την πτώχευση, η WIND εξαγοράζεται συνεχώς για να "σωθεί", η CYTA κάνει "περικοπές" και απολύει κόσμο, κτλ κτλ κτλ κτλ, ααα! και ο ΟΤΕ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ όπως και αυτοί που ονειρεύονται το ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΟ του.

- - - Updated - - -



Η διαφορά έγκειται στα δικαιώματα (ναι, παντού υπάρχουν δικαιώματα) τα οποία είναι διαφορετικά για την Κύπρο (ανεξάρτητο κράτος αν το ξεχνάτε) και στην τιμολογιακή πολιτική στο σκέλος των συχνοτήτων και σχετικών νόμων της Κύπρου όπως και του δικαίου (που έχει πάρα πολλά κοινά με το Βρετανικό).

Ας ψάχνουμε πρώτα κάτι και μετά ας σχολιάζουμε.

Υ.Γ. ΔΕΝ είμαι υπάλληλος του Forthnet Group, είμαι πελάτης πολύ ευχαριστημένος (μέχρι στιγμής), ο εργοδότης μου, μου έκανε μείωση το μισθό μου από 1585 ευρώ τον Αύγουστο του 2011, σε 970 τώρα και δεν έχω ούτε 1 ευρώ στην τράπεζα, αντίθετα χρωστάω 15000 σε δάνεια και πιστωτικές. Έχω 2 πτυχία και εργάζομαι από τα 15 μου χρόνια.
Ευχαριστώ

μπορει να φαινονται "ραδιο-αρβυλα" τα δημοσιευματα αλλα πιστεψε με τα περισσοτερα μετα απο λιγο καιρο βγαινουν αληθινα...

για το FORTHnet group δεν θα εκφερω αποψη γιατι θα γινω κακος...

τωρα για το "επαγγελματικο σου" εχω να πω καλο κουραγιο να θεωρεις τυχερο τον εαυτο σου που εχεις δουλεια ακομα...(καθως θα μπορουσες να εισαι ανεργος οπως ειμαι εγω και τοτε θα ειχες προβλημα
παντως σου ευχομαι τα καλυτερα και σε προσωπικο και σε επαγγελματικο και σε καταλαβαινω πως ειναι να σου μειωνουν το μισθο καθως τα ιδια ζει και η κοπελια μου απο 1500 ευρω την πηγαν στα 700 μετα στα 550 και τωρα 420 ευρω...

manicx
28-09-12, 10:52
Η διαφορά έγκειται στα δικαιώματα (ναι, παντού υπάρχουν δικαιώματα) τα οποία είναι διαφορετικά για την Κύπρο (ανεξάρτητο κράτος αν το ξεχνάτε) και στην τιμολογιακή πολιτική στο σκέλος των συχνοτήτων και σχετικών νόμων της Κύπρου όπως και του δικαίου (που έχει πάρα πολλά κοινά με το Βρετανικό).

Στην Ελλάδα επομένως που υπάρχουν 2 συνδρομητικές πλατφόρμες και οι οποίες έχουν πάρα πολλά κοινά κανάλια, μπορείς να εξηγήσεις γιατί ο ΟΤΕ έχει πακέτο στο 1/3 της τιμής της Nova;

aenaos15
28-09-12, 13:49
Ψάχνω ποιος υπογράφει το "δημοσίευμα" και κόιτα να δεις ρε παιδί μου ένα πράμα, δεν βρίσκω παρά μόνο ένα "Posted by: admin"

Σύμφωνα με τέτοια "έγκυρα δημοσιεύματα" η ΟΝ TELECOMS κλείνει κάθε 2-3 μήνες τα τελεταία 4 χρόνια, η HOL είναι ένα βήμα πριν την πτώχευση, η WIND εξαγοράζεται συνεχώς για να "σωθεί", η CYTA κάνει "περικοπές" και απολύει κόσμο, κτλ κτλ κτλ κτλ, ααα! και ο ΟΤΕ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ όπως και αυτοί που ονειρεύονται το ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΟ του.

- - - Updated - - -



Η διαφορά έγκειται στα δικαιώματα (ναι, παντού υπάρχουν δικαιώματα) τα οποία είναι διαφορετικά για την Κύπρο (ανεξάρτητο κράτος αν το ξεχνάτε) και στην τιμολογιακή πολιτική στο σκέλος των συχνοτήτων και σχετικών νόμων της Κύπρου όπως και του δικαίου (που έχει πάρα πολλά κοινά με το Βρετανικό).

Ας ψάχνουμε πρώτα κάτι και μετά ας σχολιάζουμε.

Υ.Γ. ΔΕΝ είμαι υπάλληλος του Forthnet Group, είμαι πελάτης πολύ ευχαριστημένος (μέχρι στιγμής), ο εργοδότης μου, μου έκανε μείωση το μισθό μου από 1585 ευρώ τον Αύγουστο του 2011, σε 970 τώρα και δεν έχω ούτε 1 ευρώ στην τράπεζα, αντίθετα χρωστάω 15000 σε δάνεια και πιστωτικές. Έχω 2 πτυχία και εργάζομαι από τα 15 μου χρόνια.
Ευχαριστώ

Και γιατι απολογεισαι ; Ετσι ειμαστε οι ελληνες.... Οποιος δεν γουσταρει τη νοβα την κοβει , οποιος δεν γουσταρει τον οτε τον κοβει.Ετσι γουσταρουν να κανουν ετσι κανουν , αφεντικα στο μαγαζι τους θα μας κανουν; ρε δεν παμε καλα...

- - - Updated - - -


μπορει να φαινονται "ραδιο-αρβυλα" τα δημοσιευματα αλλα πιστεψε με τα περισσοτερα μετα απο λιγο καιρο βγαινουν αληθινα...

για το FORTHnet group δεν θα εκφερω αποψη γιατι θα γινω κακος...

τωρα για το "επαγγελματικο σου" εχω να πω καλο κουραγιο να θεωρεις τυχερο τον εαυτο σου που εχεις δουλεια ακομα...(καθως θα μπορουσες να εισαι ανεργος οπως ειμαι εγω και τοτε θα ειχες προβλημα
παντως σου ευχομαι τα καλυτερα και σε προσωπικο και σε επαγγελματικο και σε καταλαβαινω πως ειναι να σου μειωνουν το μισθο καθως τα ιδια ζει και η κοπελια μου απο 1500 ευρω την πηγαν στα 700 μετα στα 550 και τωρα 420 ευρω...

Εσυ ανεργος , η κοπελια σου με 400 το μηνα και ασχολεισαι με την νοβα;

Zer0c00L
28-09-12, 22:01
Και γιατι απολογεισαι ; Ετσι ειμαστε οι ελληνες.... Οποιος δεν γουσταρει τη νοβα την κοβει , οποιος δεν γουσταρει τον οτε τον κοβει.Ετσι γουσταρουν να κανουν ετσι κανουν , αφεντικα στο μαγαζι τους θα μας κανουν; ρε δεν παμε καλα...

- - - Updated - - -



Εσυ ανεργος , η κοπελια σου με 400 το μηνα και ασχολεισαι με την νοβα;

οπως ειπα δεν εχω ΝΟΒΑ την εκοψα απο τοτε που εμεινα ανεργος το 2009 και ας ημουν απο τους πρωτους συνδρομητες τους.

απο τηλεοραση εχω μονο τα ελευθερα ψηφιακα καναλια της DIGEA κτλ.

δεν πληρωνω συνδρομητικα

johnsruro
03-10-12, 13:44
οι απόψεις ενός δημοσιογράφου σε ένα site είναι πάντα απόψεις. Ούτε ειδήσεις είναι, ούτε inside info. Γιατί αν είναι inside info θα είχε πέσει η μήνυση σύννεφο. Επομένως θεωρώ ότι το άρθρο είναι απλά μια άποψη σαν και αυτή που θα μπορούσε να έχει ο καθένας κι αν είχε ένα βήμα θα την εξέφραζε. Από εκεί και πέρα θα συμφωνήσω ότι ο καθένας επιλέγει αν θα έχει το ένα πακέτο ή το άλλο ή κανένα. Είναι όλα θέμα στάθμισης. Τα περί 1/3 της τιμής του ενός από τον άλλο θα μπορούσε κάλιστα κάποιος να τα αντικρούσει με επιχειρήματα περι περιεχομένου που ο άλλος δε θα τα δεχόταν και πάει λέγοντας. Επομένως ας κρίνει ο καθένας μόνος του ποιο είναι το πιο σόφρων για τον ίδιο!

Doxaios
15-06-14, 20:08
Να ρωτήσω λίγο για το basic πακέτο της nova(όχι ιντερνετ κτλ μόνο τν). Στο αθλητικό κανάλι που αναφέρει τί ΔΕ θα δείχνει σε σχέση με τα υπόλοιπα κανάλια(novasport 2,3 κτλ).

theprofesso
15-06-14, 23:38
το βασικο δεν εχει κανενα απ τα novasports και nova cinema

xhaos
16-06-14, 07:47
έχω το πακέτο με τα 29 και γενικά το start pack είναι λίγο απογοήτευση όσο αφορά τα κανάλια του (βασικά η ποιότητα των εκπομπών). 30 εκπομπές pawn shop έχει στην ουσία.
μόνο το nat geo κάπως μπορείς και να το δεις. discovery και history είναι τρελές απογοητεύσεις, όπως και ότι ενώ έχει το discovery science το έχει ΜΟΝΟ HD και άρα είναι έξω από το πακέτο.

πραγματικά περιμένω να τελειώσει ο χρόνος να πάω στο πακέτο με τα 15€ μόνο Internet. ούτως ή άλλως πληρώνω voipdiscount οποτε έχει δωρεάν χρόνο ομιλίας (και προς εξωτερικό) από εκεί, οποτε τα απεριόριστα τηλέφωνα που έχει το πακέτο δεν μου λένε τίποτα.

Nikiforos
16-06-14, 10:22
Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το πακέτο + 5 ευρώ ακόμα για 720λεπτα σε όλα τα κινητά. Βέβαια δεν βλέπω εγώ καθόλου για τον πατέρα μου το έχω βάλει. Οποτε δεν μπορώ να κρίνω προγραμματα κτλ αλλά δεν εχω προβλήματα. Για τα ντοκιμαντερ το θελαμε οποτε μας καλυπτει απόλυτα.

xhaos
16-06-14, 10:34
Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το πακέτο + 5 ευρώ ακόμα για 720λεπτα σε όλα τα κινητά. Βέβαια δεν βλέπω εγώ καθόλου για τον πατέρα μου το έχω βάλει. Οποτε δεν μπορώ να κρίνω προγραμματα κτλ αλλά δεν εχω προβλήματα. Για τα ντοκιμαντερ το θελαμε οποτε μας καλυπτει απόλυτα.

και εγώ για τα ντοκιμαντέρ το έβαλα, (δεν με ενδιαφέρει μπάλα και ταινίες) αλλά τελικά ο ΣΚΑΙ παίζει περισσότερα δυστυχώς. είναι πραγματικά για τα μπάζα αυτά που βάζει. μόνο το nat geo κάπως μπορείς να δεις, αλλά και αυτό όταν δεν παίζει animal shelter.

Nikiforos
16-06-14, 10:41
Ο πατέρας μου παντως εχει λιωσει με τα ντοκιμαντερ και ειναι πολυ ευχαριστημενος. Εγω δεν βλεπω tv εχω σταματησει μερικα χρονια τωρα. Αλλιως δεν θα εβαζα και nova. Στον υπολογιστη μπορω να εχω οτι θελω οποτε θελω....:oneup:

periklakis
16-06-14, 11:38
και εγώ για τα ντοκιμαντέρ το έβαλα, (δεν με ενδιαφέρει μπάλα και ταινίες) αλλά τελικά ο ΣΚΑΙ παίζει περισσότερα δυστυχώς. είναι πραγματικά για τα μπάζα αυτά που βάζει. μόνο το nat geo κάπως μπορείς να δεις, αλλά και αυτό όταν δεν παίζει animal shelter.

Δεν συγκρίνεται ο σκαι με το nat geo που έχει όλο το 24ωρο ντοκιμαντέρ εκτός από κάτι επαναλήψεις που βάζει αργά το βράδυ και όχι πάντα

Helene
17-06-14, 02:00
Εγώ πάντως δεν θα έδινα τόσα λεφτά για Nova αυτή τη στιγμή, ακόμα κι αν τα είχα

Nikiforos
17-06-14, 06:28
Εγω παντως εδινα πολλα περισσοτερα στον ΟΤΕ πριν και δεν ειχα και τηλεοραση μαζι.....οποτε κερδισμενος εχω βγει και με το παραπανω. Αναλογα πως το βλεπει κανεις. Εγω σκεφτηκα να γλιτωνω και λεφτα να εχω και παραπανω υπηρεσιες δεν ειναι ωραια??? :oneup:

Doxaios
17-06-14, 19:55
το βασικο δεν εχει κανενα απ τα novasports και nova cinema
http://www.forthnet.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=5567
Αφού εδώ λέει novasports

kataras
18-06-14, 12:17
Novasports 24 hd
Δειχνει μονο στιγμιοτυπα απο αγωνες η αθλητικα γεγονοτα σε επαναληψη

@ ADSLgr.com All rights reserved.