PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnetgroup: νέο πακέτο Nova για νέους συνδρομητές με 29,90€ το μήνα



Σελίδες : [1] 2

nnn
25-09-12, 20:48
Κάντζα, 25 Σεπτεμβρίου 2012 – Ο Όμιλος Forthnet θέτει, για άλλη μια φορά, νέα δεδομένα στον τομέα της ψυχαγωγίας, με μια νέα super προσφορά: το πλούσιο τηλεοπτικό θέαμα της Nova, για όλη την οικογένεια, σε πολύ προσιτή τιμή.

Τώρα, μόνο με 29,90€ το μήνα, η Nova προσφέρει τις καλύτερες ταινίες από τα μεγαλύτερα στούντιο του Χόλιγουντ σε Α’ προβολή, νέες εκπληκτικές σειρές, αλλά και αγαπημένες σε νέους κύκλους επεισοδίων, τα περισσότερα και καλύτερα ντοκιμαντέρ, φανταστικά παιδικά και βέβαια τα μεγαλύτερα ελληνικά κανάλια.

Αναλυτικότερα:

4 εξαιρετικής ποιότητας κινηματογραφικά κανάλια της Nova με περισσότερες από 300 κινηματογραφικές πρεμιέρες τον χρόνο, από τα μεγαλύτερα studios του Hollywood (20th Century Media, Columbia, Walt Disney Pictures, Paramaount, Universal, Warner Bros, HBO, Miramax, CBS και Sony Pictures) και με τις καλύτερες Ελληνικές ταινίες σε συμπαραγωγή της Nova.
Οι καλύτερες τηλεοπτικές σειρές που μαγνητίζουν εκατομμύρια τηλεθεατές ανά τον κόσμο: Newsroom, Boardwalk Empire III, CSI XIII, Person of Interest.
Τα νέα επεισόδια των σειρών Game of Thrones III, NCIS X, μόνο λίγα εικοσιτετράωρα μετά την προβολή τους στις ΗΠΑ! Νέες κινηματογραφικές ζώνες που καλύπτουν τα κινηματογραφικά ενδιαφέροντα κάθε μέλους της οικογένειας!

Παράλληλα, με τα 4 κινηματογραφικά κανάλια της Nova προσφέρονται:

Οι διασημότερες σειρές από το Fox, όπως: Greys Anatomy 9ος κύκλος, η βραβευμένη με Emmy Awards, Homeland και πολλές άλλες.
Τα καλύτερα ντοκιμαντέρ από τα: Discovery Channel, Animal Planet, National Geographic Channel, The History Channel, Travel Channel, Nat Geo Wild.
Όλη η αθλητική επικαιρότητα και οι καλύτερες στιγμές στην Ελλάδα και τον κόσμο από το Novasports Highlights, όλα τα σπορ από τα Eurosport1, Eurosport2, μηχανοκίνητος αθλητισμός από το Motors TV.
Καταπληκτικά παιδικά από τα διεθνούς φήμης κανάλια Disney Channel, Disney XD, Cartoon Network, Boomerang και Nickelodeon.
Όλη η μουσική από τα: MAD TV, Nova MAD Greekζ, MTV, VH1, Mezzo, Nova Mad music (hits), Nova Mad music (Ελληνικά αγαπημένα) και Nova Mad music (My Rock).
Μόδα και ψυχαγωγία από τα: Fashion TV, World Fashion, TV 5 Europe και E! Entertainment.
Παγκόσμια ενημέρωση από τα μεγαλύτερα ειδησεογραφικά κανάλια του κόσμου: Euronews, CNN International, BBC World, France 24 (english version), France 24 (french version), Al Jazeera (english version), Al Jazeera (arab version), Russia today, Bloomberg και DW-TV.
Όλα τα ελεύθερα ψηφιακά κανάλια μαζί με τα μεγαλύτερα ελληνικά για να μη σας λείπει τίποτα!

Η προσφορά ισχύει για έναν ολόκληρο χρόνο, απευθύνεται σε νέους συνδρομητές Nova με 12μηνη σύμβαση και ισχύει μέχρι τις 20 Οκτωβρίου 2012.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκεφθούν ένα από τα Καταστήματα Forthnet σε όλη την Ελλάδα, το δίκτυο εξουσιοδοτημένων συνεργατών, να καλέσουν στο 18345 (αστική χρέωση/κλήση) ή να μπουν στο www.forthnetgroup.gr.

Πηγή : Δ.Τ. Forthnetgroup

rudxai
25-09-12, 21:20
Είναι πολλα, πάρα πολλα.

orelink
25-09-12, 21:48
Αν δεν υπηρχαν οι τοσες πολλες επαναληψεις στα cinema καλα θα ηταν .Απο οτι ειδα στο site εχει 34,90 για υπαρχον γραμμη και 51,57 για νεα.Αυτο το τελος ενεργοποιησης ποτε δεν το καταλαβα

deninho
25-09-12, 21:50
γελάει ο κόσμος με τις τιμές που ζητάει η Νόβα.Και σε θεωρούν δυνητικό κλέφτη, οπότε σου κλειδώνουν και την κάρτα με τον αποκωδικοποιητή...

marios79
25-09-12, 22:07
"Σπαει ο τσαμπουκας".....
Κατω απο 20ευρω φουλ πακετο κ θα το σκεφτουμε!!!

npil
25-09-12, 22:27
Γιατι δεν τολμαει να βαλει την ιδια τιμη για ολα τα αθλητικα ...?
ετσι που πανε θα χανουν συδρομητες

Sebu
25-09-12, 22:34
Κανουν μαγκες γιατι εχουν ακομα το αισχρο προϊον της Superleague. Αλλα τα εσοδα πεφτουν και θα συνεχισουν να πεφτουν μαζι με τους συνδρομητες. Αν δεν δωσει το φουλ πακετο τουλαχιστον στα 30 ευρω (και κατω) απο 65 περιπου που εχει σημερα, τη βλεπω να ψαχνεται καποια στιγμη.

xhaos
25-09-12, 22:48
καλα κρασια νοβα...... δεν υπαρχουν μπικικινια καρδια μου.

GREGORY
25-09-12, 23:14
Ποιά 29,90; βάλε και 4 Ευρώ το μήνα ο υποχρεωτικός αποκωδικοποιητής = 33,90 τον μήνα για ένα χρόνο δηλαδή πάνω από 400 Ευρώ, δεν πάμε καθόλου καλά, να μη βάλω και τις επαναλήψεις που ειπώθηκε, καλά είπε ο xhaos "καλά κρασια νοβα..... δεν υπαρχουν μπικικινια καρδια μου"(ας πούμε οτι έχω αποκωδικοποιητή)

Vitruvian78
25-09-12, 23:16
Αν θέλει να επιβιώσει θα πρέπει να δώσει το πλήρες πακέτο στην αντίστοιχη τιμή που το έχει και ο ΟΤΕ......διαφορετικα οσοι κάθονται ακόμη και πληρώνουν τη ΝΟΒΑ με τις τιμές που έχει αυτή τη στιγμή, είναι κορόιδα!
Και μια άλλη αποροία: Αν ενας παλιός συνδρομητής καλέσει και ζητησει να επανασυνδεθεί στην τιμή της προσφοράς αυτής θα του πούνε όχι είναι μόνο για καινούριους;;; Μήπως υποτιμούν την νοημοσύνη μας;;; Γιατι αν είναι έτσι, και ημουν παλιός συνδρομητής θα τους έλεγα ευχαριστώ......κρατήστε τα πακέτα σας να τα χαίρεστε μόνοι σας!!

panatas
25-09-12, 23:59
οτι να κανουν λεφτα δεν υπαρχουν για να κερδισουν πελατες πρεπει να κανουν προγραμματα οπως τα θελει ο καθενας π.χ εχω προσωπικα τα μονο καναλια που θα εβλεπα ειναι αυτα με τα ζωακια ας επελεγε ο καθενας πια καναλια θελει και ας πληρωνε π.χ 3 e το καναλι οχι 65e που θελουν ας το σκευφτουν καλα αν θελουν να υπαρχουν

Vitruvian78
26-09-12, 01:04
Και αυτο......πολυ καλη ιδεα!!

Zer0c00L
26-09-12, 01:07
κατι δεν μου αρεσει στο 29.90 ευρω...ισως τα "μικρα γραμματα"

παντως λεφτα δεν υπαρχουν αρα...

Avesael
26-09-12, 01:38
Δεν σας καταλαβαίνω ρε παιδιά. Σας έπιασε με το ζόρι η ΝΟΒΑ και η κάθε ΝΟΒΑ να γίνετε συνδρομητές της; Ήμαρτον δηλαδή!
Δεν λέω, λίγο ακριβό το full pack αλλά δείτε και τι πληρώνουν σε δικαιώματα για ταινίες, κανάλια (π.χ. Discovery), αγώνες κτλ.
Λειτουργικά έξοδα δεν έχουν; Οι υπάλληλοι δεν πρέπει να πληρώνονται;
Έχουμε γίνει πολύ μάγκες εδώ στην Ελλάδα για αυτό πήγαμε κατά διαόλου. Τα θέλουμε όλα τσάμπα γιατί έτσι μας αρέσει αμα λάχει να ουμ! Και να έχουμε γνώμη για τα πάντα ακόμα κι αν είμαστε άσχετοι επί πολλών θεμάτων.
Δε θες ΝΟΒΑ ελληναρά μου; Πάρε ΟΤΕTV που είναι "τσάμπα πράμα" και έχει και πολλά καλούδια.
Αλλά ξέχασα, Super Ligda δεν έχει ο ΟΤΕ... Τι; είναι ελεεινό και τρισάθλιο το πρωτάθλημα μας; Μαζί σας! Αλλά μη γονατίζετε όλα τα P2P sites κάθε Σ/Κ για να δείτε Super Ligda... Δε γίνεται, πως να το κάνουμε δηλαδή...

Sorry για το ύφος, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανέναν, απλά κάνω ένα γενικό σχόλιο.

dsluser1
26-09-12, 01:44
Avesael +1

Zer0c00L
26-09-12, 02:02
μιας και λες για δικαιωματα πολυ σωστα αν και διαφωνω καθως θελω να τα εχω ΤΣΑΜΠΑ τι να κανουμε ειμαι ΤΣΑΜΠΑΤΖΗΣ πληρωνω οτι αξιζει τα λεφτα του.

να σε ρωτησω κατι φιλε μου χωρις παρεξηγηση και χωρις να απευθυνομαι προσωπικα

η ΟΤΕ TV δεν πληρωνει δικαιωματα? γιατι εχει στο μισο την τιμη?

αν παμε στο εξωτερικο υπαρχουν παρα πολλα πακετα σε χαμηλοτερες τιμες και με καλυτερη ποιοτητα

αυτοι δεν πληρωνουν? μονο η NOVA πληρωνει?

εγω παντως δεν παρακολουθω την "σαπιολιγκα" υπαρχουν καλυτερα πραγματα να δω.

οτι αφορα τους υπαλληλους? για τι πραγμα τους πληρωνει ειπαμε...για ελλιπεις υπηρεσιες? που φιλος στον πειραια που ετυχε να ειναι "γαυρος" πηρε FORTHnet + NOVA και η συνδεση του ενω ειναι 500μ απο το DSLAM ειναι χαλιααααααα και του λενε αν ερθει τεχνικος να δει....θα πληρωσετε?

η λες για τους υπαλληλους που σε ζαλιζουν στα τηλεφωνα η στα SMS για να αγορασεις υπηρεσιες...

geost91gr
26-09-12, 02:05
Καλώς ή κακώς η Nova παίζει μπάλα μόνη της τώρα. Εντάξει, στις ταινίες και τις σειρές έχει έναν ανταγωνισμό από τον ΟΤΕ, αλλά στα αθλητικά είναι μόνη της. Κι όπως λέει και ο Avesael από πάνω, υποτιμά ο καθένας το βασικό αθλητικό προϊόν της Nova, που είναι η Super League, αλλά κρα κάνουμε να βρούμε ένα λινκ κάθε Σ/Κ. Όσο δεν υπάρχει κάποιος να ανταγωνιστεί τη Nova, οι τιμές της θα είναι εκεί που είναι και πιο πάνω.

marcus1
26-09-12, 02:38
Στις σημερινές οικονομικές συνθήκες, η nova θα έπρεπε να χρεώνει 10 ευρώ για κινηματογραφικά κανάλια και σειρές, και 20 το πολύ για το πλήρες πακέτο (με αθλητικά κλπ). Με τα μυαλά που κουβαλάνε, δεν θα τους μείνουν πελάτες πέρα από τις καφετέριες που προβάλλουν αγώνες ποδοσφαίρου.

xhaos
26-09-12, 08:15
....
Και μια άλλη αποροία: Αν ενας παλιός συνδρομητής καλέσει και ζητησει να επανασυνδεθεί στην τιμή της προσφοράς αυτής θα του πούνε όχι είναι μόνο για καινούριους;;; Μήπως υποτιμούν την νοημοσύνη μας;;; Γιατι αν είναι έτσι, και ημουν παλιός συνδρομητής θα τους έλεγα ευχαριστώ......κρατήστε τα πακέτα σας να τα χαίρεστε μόνοι σας!!

ναι έτσι είναι, ο υπάρχον συνδρομητής δεν έχει πρόσβαση στις προσφορές για νέους. είναι ο βασικός λόγος που διαολόστειλα τη 4Net και μετά από 6 χρονια σταθερός πελάτης έφυγα για άλλη παραλία.

thoidis
26-09-12, 08:22
Δεν σας καταλαβαίνω ρε παιδιά. Σας έπιασε με το ζόρι η ΝΟΒΑ και η κάθε ΝΟΒΑ να γίνετε συνδρομητές της; Ήμαρτον δηλαδή!
Δεν λέω, λίγο ακριβό το full pack αλλά δείτε και τι πληρώνουν σε δικαιώματα για ταινίες, κανάλια (π.χ. Discovery), αγώνες κτλ.
Λειτουργικά έξοδα δεν έχουν; Οι υπάλληλοι δεν πρέπει να πληρώνονται;
Έχουμε γίνει πολύ μάγκες εδώ στην Ελλάδα για αυτό πήγαμε κατά διαόλου. Τα θέλουμε όλα τσάμπα γιατί έτσι μας αρέσει αμα λάχει να ουμ! Και να έχουμε γνώμη για τα πάντα ακόμα κι αν είμαστε άσχετοι επί πολλών θεμάτων.
Δε θες ΝΟΒΑ ελληναρά μου; Πάρε ΟΤΕTV που είναι "τσάμπα πράμα" και έχει και πολλά καλούδια.
Αλλά ξέχασα, Super Ligda δεν έχει ο ΟΤΕ... Τι; είναι ελεεινό και τρισάθλιο το πρωτάθλημα μας; Μαζί σας! Αλλά μη γονατίζετε όλα τα P2P sites κάθε Σ/Κ για να δείτε Super Ligda... Δε γίνεται, πως να το κάνουμε δηλαδή...

Sorry για το ύφος, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανέναν, απλά κάνω ένα γενικό σχόλιο.

Ποιος μίλησε για ζόρι... σχόλιο για την αξία του πακέτου και για το περιεχόμενο γίνεται... εσύ δεν κατάλαβα γιατί θίχτηκες; Μέτοχος της Nova είσαι ή έχεις αναλάβει την προώθηση του νέου πακέτου;

aenaos15
26-09-12, 09:17
Εσυ εισαι μετοχος στον οτε και θιχτηκες;

mephisto
26-09-12, 09:25
Στην παρουσα φαση και 30 να εβαζε το full πακετο δυσκολα θα μαζεύε κοσμο...

thoidis
26-09-12, 09:26
Εσυ εισαι μετοχος στον οτε και θιχτηκες;
Φαίνομαι θιγμένος !!!
το δικαίωμα να γράφει κανείς την άποψή του και να σχολιάζει τις προσφορές υπερασπίστηκα...

panatas
26-09-12, 09:26
Στην παρουσα φαση και 30 να εβαζε το full πακετο δυσκολα θα μαζεύε κοσμο...
ακριβως

Aris_Ger
26-09-12, 09:28
το κακο ειναι οτι με ολες αυτες τις προσφορες δε σεβονται τους ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ πελατες της οπου στην ουσια δεν εχουν καμια προσφορα ή επιβραβευση οτι παραμενουν σε αυτους.

adok13
26-09-12, 09:53
Καλώς ή κακώς η Nova παίζει μπάλα μόνη της τώρα. Εντάξει, στις ταινίες και τις σειρές έχει έναν ανταγωνισμό από τον ΟΤΕ, αλλά στα αθλητικά είναι μόνη της. Κι όπως λέει και ο Avesael από πάνω, υποτιμά ο καθένας το βασικό αθλητικό προϊόν της Nova, που είναι η Super League, αλλά κρα κάνουμε να βρούμε ένα λινκ κάθε Σ/Κ. Όσο δεν υπάρχει κάποιος να ανταγωνιστεί τη Nova, οι τιμές της θα είναι εκεί που είναι και πιο πάνω.
εχει ανταγωνισμο στις ταινιες και στα αθλητικα παιζει μονη της;αναποδα τα ειπες.ταινιες ο οτε δεν εχει τιποτα
το village ειναι χαλια.απο αθλητικα ομος ειναι πολυ μπροστα φιλε ο οτε.εκτος βεβαια αν θες να βλεπεις την ομαδα σου,οποτε δεν διαφωνο οτι μονοδρομος η nova,αλλα ετσι οπος εχουν γινει ολες οι ομαδες ποιος θα πληρωσει 55 ευρω για να δει την ομαδα του πλην του ολυμπιακου.π.χ. οι παναθηναικοι να πληρωνουν 54 ευρω να βλεπουν αυτα τα χαλια;δεν σου λεω,αν ειχαμε ομαδα και αν το πρωταθλημα ηταν ανταγωνιστικο κιεγω ελληνικο θα προτιμουσα,αλλα με τα χαλια πουχει εχει ξενερωσει παρα πολυς κοσμος και προτιμαει να βλεπει ξενα πρωταθληματα που εκει μονοδρομος ειναι ο οτε.

kataras
26-09-12, 10:09
Φαίνομαι θιγμένος !!!
το δικαίωμα να γράφει κανείς την άποψή του και να σχολιάζει τις προσφορές υπερασπίστηκα...

μη στεναχωριεσαι φιλε μου
υππαληλος της νοβα ,μετοχος της φορτνετ,δικηγορος του οτε
ειναι σταθερες και αρκετα συχνες απαντησεις σε ολα τα φορα
συνεχισε με τις αποψεις σου

swaron
26-09-12, 10:36
Δείτε λιγάκι τις τιμές στην Κυπρο http://www.novacyprus.com/ContentI.aspx?a_id=786 για το full pack και μετά ξεκατινιαστείτε!! (με όλο τον σεβασμό!) Δηλαδή εκεί κάτω στο νησί πως την είδε η Nova;;

manicx
26-09-12, 10:43
Η Nova, επί σειρά ετών εκμεταλλεύτηκε πλήρως το μονοπώλιο και 'βάραγε' στο ψαχνό. Οι τιμές της είναι, και με τα σημερινά δεδομένα, προκλητικές. Για να έχεις full πακέτο με τα HD, θέλεις σχεδόν ένα 70άρι και δεν μιλάω για συνδυαστικά πακέτα γιατί δεν έχουν όλοι διάθεση να αλλάξουν τηλεφωνία. Να χρεώνουν τα HD κανάλια είναι ελεεινό. Αυτή τη στιγμή, αξίζει μόνο για ένα History κι ένα Travel Channel, άντε και κανά Animal αν είσαι φιλόζωος ή έχεις μικρά παιδιά. Στο τομέα των αθλητικών, μόνο το CHL αξίζει. Φαίνεται κι εκεί ότι οι υπεύθυνοι αθλητικού προγράμματος της Nova έχουν βαθιά μεσάνυκτα. Από premium μηχανοκίνητα τίποτε, από NBA τίποτε, από Extreme sports τίποτε, από ιστορικά αθλητικά γεγονότα τίποτε. 0 από 0, 0. Χώρια ότι και οι blockbuster ταινίες μεταδίδονται ένα χρόνο μετά τη προβολή τους στους κινηματογράφους τη στιγμή που πλέον και στα Video Clubs (για να μην μιλήσω για την 'πλάγια οδό') κυκλοφορούν σχεδόν παράλληλα όλες οι ταινίες με το εξωτερικό. Ήδη ο ΟΤΕ φτάνει τους 100.000 συνδρομητές. Με 2-3 κινήσεις στο θέμα ταινιών (χωρίς να μιλάω για το VOD), η Nova θα καταλήξει να πουλάει μόνο για την Super League και το CHL.

Zer0c00L
26-09-12, 11:14
επαναλαμβανω λετε για 29.90 ευρω

εχετε δει τα "μικρα γραμματα" που περνανε στις διαφημισεις για προσεξτε καλυτερα και θα δειτε οτι δεν θα πληρωσετε 29.90 ευρω αλλα κατι παραπανω.

σαφως ειναι δικαιωμα του καθενα απο μας να επιλεξει τι θελει

εγω ημουν απο τους πρωτους πελατες-συνδρομητες της εν λογω εταιρειας εποχης φιλμνετ που μετα αναβαθμιστηκα σε νοβα αλλα οταν εχασα την δουλεια μου τον ιανουαριο του 2009 ειπα τελος η συνδρομη απο τοτε ξερετε ποσες φορες με εχουν καλεσει....για να ξαναγινω πελατης τους....η απαντηση ειναι ιδια....

μια χαρα με καλυπτουν τα ελευθερα καναλια DTV και το διαδικτυο

οταν με το καλο εχω δουλεια σταθερη τοτε θα σκεφτω αν θα παω ΟΤΕ η ΝΟΒΑ

haris23
26-09-12, 11:53
Ένα βήμα πριν το γκρεμό η Forthnet (http://www.bankwars.gr/2012/09/26/%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B2%CE%AE%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%84%CE%BF-%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B5%CE%BC%CF%8C-%CE%B7-forthnet/)

Αρχισαν τα οργανα...

- - - Updated - - -


Με 2-3 κινήσεις στο θέμα ταινιών (χωρίς να μιλάω για το VOD), η Nova θα καταλήξει να πουλάει μόνο για την Super League και το CHL.

Δεν μπορω να φανταστώ πιθανές κινήσεις σχετικές με ταινίες (πλην του VOD) εφόσον οι υπογραφές που έχει η ΝΟΒΑ ειναι μεχρι το 2015 (οτι υπογραφες και να ναι αυτες). Μακαρι αλλα δυσκολο το βλεπω. Μπορει καποιος να σκεφτει κατί;

panatas
26-09-12, 12:02
Δείτε λιγάκι τις τιμές στην Κυπρο http://www.novacyprus.com/ContentI.aspx?a_id=786 για το full pack και μετά ξεκατινιαστείτε!! (με όλο τον σεβασμό!) Δηλαδή εκεί κάτω στο νησί πως την είδε η Nova;;

ετσι ετσι εμεις στην ελλαδα εχουμαι πολλα λεφτα

- - - Updated - - -

παντος με ενα ψαξιμο στο google μπορεις να βρεις καπια καναλια nat geo wild /animal planet βεβαια χωρις υποτιτλους και στο τζαμπα απο ινδια κινα βραζιλια εχω βρει παρα πολλα αφου ειναι ντοκυμαντερ πιος ο λογος να τα σκας

npil
26-09-12, 12:35
Δεν σας καταλαβαίνω ρε παιδιά. Σας έπιασε με το ζόρι η ΝΟΒΑ και η κάθε ΝΟΒΑ να γίνετε συνδρομητές της; Ήμαρτον δηλαδή!
Δεν λέω, λίγο ακριβό το full pack αλλά δείτε και τι πληρώνουν σε δικαιώματα για ταινίες, κανάλια (π.χ. Discovery), αγώνες κτλ.
Λειτουργικά έξοδα δεν έχουν; Οι υπάλληλοι δεν πρέπει να πληρώνονται;
Έχουμε γίνει πολύ μάγκες εδώ στην Ελλάδα για αυτό πήγαμε κατά διαόλου. Τα θέλουμε όλα τσάμπα γιατί έτσι μας αρέσει αμα λάχει να ουμ! Και να έχουμε γνώμη για τα πάντα ακόμα κι αν είμαστε άσχετοι επί πολλών θεμάτων.
Δε θες ΝΟΒΑ ελληναρά μου; Πάρε ΟΤΕTV που είναι "τσάμπα πράμα" και έχει και πολλά καλούδια.
Αλλά ξέχασα, Super Ligda δεν έχει ο ΟΤΕ... Τι; είναι ελεεινό και τρισάθλιο το πρωτάθλημα μας; Μαζί σας! Αλλά μη γονατίζετε όλα τα P2P sites κάθε Σ/Κ για να δείτε Super Ligda... Δε γίνεται, πως να το κάνουμε δηλαδή...

Sorry για το ύφος, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανέναν, απλά κάνω ένα γενικό σχόλιο.

Χωρις να εχω κατι προσωπικο μαζι σου αλλα νομιζω δεις σε αλλο κοσμο.....η μαλλον αλλη χωρα.....Αν μια εταιρεια υπηρεσιων οπως η Νοβα θελει να συμβαδιζει με τα δεδομενα που υπαρχουν , θα ειχε κανει το εξης απλο και οικονομικο ωστε να προσεγγισει αρκετους πελατες. Αυτο λεγεται pay-per view , ειναι ενα συστημα που το εχει η νοβα μονο στο εξωτερικο οπως και αλλα δορυφορικα καναλια. Αν γινοταν αυτο στην Ελλαδα ο ΟΤΕ θα εσβηνε απο το χαρτη..... Αλλα ειπαμε εδω εχουμε τα προβατα και τα ταιζουμε οπτε και οτι θελουμε......
Οποιος λοιπον του αρεσει να πληρωνει πακετα,μπουκετα κτλ. ας δινει 40-60€ το μηνα , εγω (και οι 1.200.000 ανεργοι και οι 2000000 χαμηλοσυνταξιουχοι κ.α. ) παντως οχι , και ας μην ειχα και ιντερνετ....

haris23
26-09-12, 12:38
Αυτο λεγεται pay-per view , ειναι ενα συστημα που το εχει η νοβα μονο στο εξωτερικο οπως και αλλα δορυφορικα καναλια. Αν γινοταν αυτο στην Ελλαδα ο ΟΤΕ θα εσβηνε απο το χαρτη.....

Τι εννοεις; Ποια ΝΟΒΑ το έχει στο εξωτερικό; Δίνει PPV η δικιά μας ΝΟΒΑ σε άλλες χωρες; :hmm::hmm:

npil
26-09-12, 12:43
υπαρχει καποια υπηρεσια που μπορεις να δεις streaming τον αγωνα μονο αν εισαι στο εξωτερικο. Μην σε παρω στο λαιμο μου αλλα περσι το ειχα δει απο novasports

haris23
26-09-12, 12:49
Αυτο λεγεται pay-per view

Σε μια επικοινωνία περυσι τετοια εποχή μου είχανε πει πως το παλεύουνε για να βγει κατι τετοιο ταυτόχρονα με το ondemand που βγήκε μόνο του τελικά (και ειναι και ανόυσιο μεταξύ μας) αλλα επειδη υπάρχει το irdeto (συγκριτικά με άλλα) τους εμποδίζει να προσαρμοσουνε στο δορυφορικό σύστημα τέτοια υπηρεσία. Τωρα για να γίνει μέσω δικτύου δύσκολο το βλέπω με τις ταχύτητες που υπάρχουν. Πάντως ορισμένοι όντως εκει μέσα δεν μπορούν να καταλάβουν πως οι μεμονωμένες υπηρεσίες (videoclub) λειτουργούν κερδοφόρα αφού σε πολλές των περιπτώσεων οι ενοικιάσεις ξεχωριστά δεν φαίνονται στον τελικό καταναλωτή πολύ απλά γιατι πληρωνει εν γνώση του και βλέπει εκεινη την ώρα κατι που θέλει χωρίς να δίνει πάγια και τελικά με τετοιες επαναλήψεις ειναι σαν να μην βλέπει τίποτα. Γιαυτό τον λόγο άλλωστε απο όσο ξέρω και έμαθα η συγκεκριμένη υπηρεσία του ΟΤΕ πετάει στην κυριολεξία. Αντι καποιος να δώσει 60 ευρώ και να βλεπει τα ίδια και τα ίδια, δίνει 1,5 έως 3 ευρώ και με ένα χαμηλο σχετικά πάγιο έχει καλυφθεί για τον μήνα του. Επίσης θα μπορούσε να γίνει τροποποίηση στην ήδη υπάρχουσα υπηρεσία nova on demand δημιουργώντας ενα δεύτερο προγραμμα που τρέχει παράλληλα (ας πούμε εβδομάδα κωμωδίας στην υπηρεσία Nova on demand) ή εβδομάδα θρίλερ με τις αντίστοιχες ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ταινίες ώστε να δημιουργήσετε μεσω της ιδίας πλατφόρμας εσωτερικό ανταγωνισμό των συνδρομητών και να "αναγκάσετε" αρκετούς να αναβαθμιστούν ώστε να απολαμβάνουν την διαφοροποιημένη πλέον υπηρεσία μέσω του pvr. Θα ξέρει δηλαδή ο συνδρομητής πως οταν θα πάει στον 865 δεν θα έχει μόνο τη δυνατότητα να γραφει κτλ αλλά θα του παρέχεται και η δυνατότητα της παρακολουθησης ενός νέου, άλλου, διαφορετικού προγράμματος που θα αλλάζει κάθε εβδομάδα ή καθε 15 ημέρες με ταινίες που δεν παιζονται καθόλου στα καναλια ροής. Σημειωτέον οταν αναφέρομαι σε τιτλους διαφοροποιημένους αναφέρομαι σε τίτλους που δεν παιζονται καθόλου στα κανάλια ροής. Με τον τρόπο αυτό μειώνεται και ο ήδη μεγάλος αριθμός των επαναλήψεων

konsniper
26-09-12, 13:00
Εγώ έχω γύρω στο 30άρι τα αθλητικά μόνο. Και αυτό γιατί μένω τώρα πια επαρχια και δεν μπορω να πηγαίνω γηπεδο. Ούτε μπάσκετ ούτε ποδοσφαιρο. Και έτσι θέλω να βλέπω ch.l , euroleague κτλ.
Πέρα από αυτό, η nova είναι πανάκριβη και εκμεταλλεύεται. Ας βάλει την τιμή που έχει στην Κύπρο , να πάρουμε Full pack με 30-35 ευρώ. Ως εκεί αξίζει max!!
Επίσης να κοιτάξει να κάνει ολα τα κανάλια HD στην ίδια τιμή. Το σήμα της αποτελεί ντροπή!!!! Και θέλει και 5 ευρώ εξτρα για να βλέπεις 1-2 κανάλια σε HD!! Τραγικοί...

xhaos
26-09-12, 13:02
από τότε που άλλαξε το logo της χάλασε τελείως η εταιρία. κρίμα γιατί ήταν πρωτοπόρος και ένας από τους βασικούς (αν όχι ο βασικότερος) λόγος που έπεσαν οι τιμές σύνδεσης στο internet.

geost91gr
26-09-12, 15:28
εχει ανταγωνισμο στις ταινιες και στα αθλητικα παιζει μονη της;αναποδα τα ειπες.ταινιες ο οτε δεν εχει τιποτα
το village ειναι χαλια.απο αθλητικα ομος ειναι πολυ μπροστα φιλε ο οτε.εκτος βεβαια αν θες να βλεπεις την ομαδα σου,οποτε δεν διαφωνο οτι μονοδρομος η nova,αλλα ετσι οπος εχουν γινει ολες οι ομαδες ποιος θα πληρωσει 55 ευρω για να δει την ομαδα του πλην του ολυμπιακου.π.χ. οι παναθηναικοι να πληρωνουν 54 ευρω να βλεπουν αυτα τα χαλια;δεν σου λεω,αν ειχαμε ομαδα και αν το πρωταθλημα ηταν ανταγωνιστικο κιεγω ελληνικο θα προτιμουσα,αλλα με τα χαλια πουχει εχει ξενερωσει παρα πολυς κοσμος και προτιμαει να βλεπει ξενα πρωταθληματα που εκει μονοδρομος ειναι ο οτε.

Βασικά σε θέμα ποικιλίας μεγάλων αθλητικών γεγονότων είναι συγκρίσιμες οι δυο υπηρεσίες. Το βασικό ατού της Nova όμως είναι η "αξιαγάπητη" Superleague και το Champions League. Ο ΟΤΕ έχει Bundesliga, Ιταλικό, F1, MotoGP και άλλα, όμως δεν έχει τα άλλα δύο που έχει η Nova. Κι από κει είναι που χάνει.

Billykid
26-09-12, 16:38
Είχα πρόσφατα αυτή την κουβέντα αρκετές φορές και πολλά άτομα άτομα μου είπαν ότι έβγαλαν την Nova..οι λόγοι ήταν οι εξής:

1) Δεν τους ενδιέφερε να βλέπουν άλλο Σουπα-Λίγκα και γενικότερα ποδόσφαιρο (!!) καθώς επίσης ότι στα κανάλια σινεμά έπαιζε συνεχώς επαναλήψεις και δεν είχε κάτι ας πούμε "εναλλακτικό"- φρέσκο πέρα από Animal Planet και documentaries. Επειδή ασχολούμαι, υπάρχει πληθώρα νέων ντοκιμαντέρ για όλα τα γούστα, που εδώ δεν ξέρω αν και πότε θα προβληθούν.

2) Δεν υπάρχει "εκτίμηση" στους ήδη συνδρομητές. Οι προσφορές γίνονται σε νέους πελάτες γιατί τους ενδιαφέρει να προσελκύσουν όλο και περισσότερους. (Θα μπορούσε ας πούμε,για παράδειγμα,να γίνει μια μικρή μείωση ή να έχουν πρόσβαση σε νέα ή κλειδωμένα κανάλια, ως επιβράβευση για τα χρόνια παραμονής στην υπηρεσία τους).

Από εκεί και πέρα όσοι έχουν και θέλουν να διαθέσουν χρήματα για συνδρομητική το σκέφτονται σοβαρά να βάλουν OTE TV. Το αθλητικό του πακέτο έχει δυναμώσει αρκετά αν λάβουμε υπ όψιν ότι πήρε και το ΝΒΑ μέχρι το 2015 + ότι έχει τα καλύτερα πρωταθλήματα εκτός από το Αγγλικό. Για ταινίες υπάρχει το pay per view,το οποίο έχει περιθώρια βελτίωσης.
Η Nova ας πούμε πληρώνει αυτό που έγινε στην Αγγλία με την ιδιοκτήτρια της pub με τη Nova και το πρόγραμμα στην Ελλάδα δεν δείχνει όλους τους αγώνες από Premiere League. Το μεγάλο συν της Nova είναι το Champions και το Europa League, που στην τελική μπορείς να συμβιβαστείς βλέποντας το με παρέα σε καφετέρια κτλ. Κακά τα ψέματα όποια ομάδα και αν υποστηρίζεις, η Superleague δεν είναι να πληρώνεις για να την βλέπεις αλλά να σε πληρώνουν. Επίσης, το live streaming για Premiere League είναι σουπερ!! :)
Μαθαίνω πάντως πως γίνονται πολλές διεργασίες στη Nova και ο OTE περιμένει με το χαμόγελο στα χείλη. Μπορεί να υπάρχουν συμβόλαια κτλ. και τηλεοπτικά δικαιώματα αλλά όσο δεν υπάρχει ρευστό,τα πάντα μπορούν να αλλάξουν, για αυτό και γίνονται και συνομιλίες με την Σουπερ-λιγκα ώστε να "πέσουν" τα τηλεοπτικά συμβόλαια.
Τέλος, τα πακέτα καναλιών (cinema pack,family pack κτλ.) αν και με μια πρώτη ματιά φαίνονται καλή λύση δεν έχουν και τις ποιο πρόσφατες παραγωγές.

thodoris31
26-09-12, 17:56
δε πανε καλα οι ανθρωποι.....

orelink
26-09-12, 18:37
Θα μπουνε στο κλιμα οταν το ταμειο αρχισει να δειχνει μειον.Λεφτα δεν υπαρχουν και οι μονοι πελατες τους θα ειναι τα cafe και τα βορεια προαστεια.Δεν ειναι προσφορες αυτες .Εχει δει τι κανει ο ανταγωνισμος στην Ευρωπη?

kostthem
26-09-12, 19:18
Γιατί το θεωρούμε υποχρέωσή μας να πούμε την γνώμη μας. Λοιπόν, μέχρι τον Μάιο ήμουν συνδρομητής. Όσα πληρώνει ο Άγγλος για το full pack, τόσα πλήρωνα και εγώ (65 ευρώ)! Και δεν είχε να πληρώσει ούτε μισθούς Αγγλίας ούτε δικαιώματα στα Αγγλικά οικονομικά δεδομένα. Και γιατί αυτή η προσφορά δεν λέει πάνω πάνω πιο πακέτο αφορά; Για να μπερδευτούν κάποιοι και να το τσιμπήσουν; Σχετικά με την SuperLeague φίλε Avesael υπάρχει μία λογική απάντηση: Δεν αξίζει τόσα λεφτά. Αν βρω τον αγώνα που με ενδιαφέρει σε link θα τον δω αν όχι, δεν θα σκάσω. Πιο πολύ σκάω για κάτι Αγγλικά ματσάκια σε HD που έχασα.
Με λίγα λόγια: Πααααααάρα πολλά λεφτά. Αν θέλουν να διατηρήσουν τον αριθμό των συνδρομητών τους πρέπει να μειωθεί η τιμή του Full Pack κατά 50% και όχι σε προσφορά μπλα μπλα μπλα..... κανονική μείωση.

Zer0c00L
26-09-12, 19:19
Θα μπουνε στο κλιμα οταν το ταμειο αρχισει να δειχνει μειον.Λεφτα δεν υπαρχουν και οι μονοι πελατες τους θα ειναι τα cafe και τα βορεια προαστεια.Δεν ειναι προσφορες αυτες .Εχει δει τι κανει ο ανταγωνισμος στην Ευρωπη?

δυστυχως αν κρινω απο τον φιλο μου που εξακολουθει αν ειναι πελατης τους με τα χιλια προβληματα στην συνδεση του (σε σημειο που τον εχουν πεισει οτι φταιει εκεινος) για να μην χασει τα ματς του ολυμπιακου και την ευρωπη

θα αργησει πολυ να ειναι μειον το ταμειο τους...

ξερουν τι κανουν

υπαρχουν παρα πολλα ΠΡΟΒΑΤΑ

blade_
26-09-12, 21:12
κ παλι πολλα ειναι.μονο καλο κανει ο οτε

GREGORY
26-09-12, 21:51
Εντάξει, δίκιο έχεις σε όσα λες και φυσικά κάνεις καλά και τα σχολιάζεις, αλλά μπορεί να μας πει κάποιος, έστω και στο περίπου, πόσες εισπράξεις έχει η κυρία από τις συνδέσεις και πόσα έξοδα έχει; , τότε μπορούμε να πούμε αν ζητάμε τζάμπα ή αν οι τιμές είναι ακριβές, χωρίς στοιχεία, οι διάφορες εκτιμήσεις μπορεί να αδικούν την κυρία, μπορεί όμως να είναι και πραγματικότητα τα υπερκέρδη.

Δεν σας καταλαβαίνω ρε παιδιά. Σας έπιασε με το ζόρι η ΝΟΒΑ και η κάθε ΝΟΒΑ να γίνετε συνδρομητές της; Ήμαρτον δηλαδή!
Δεν λέω, λίγο ακριβό το full pack αλλά δείτε και τι πληρώνουν σε δικαιώματα για ταινίες, κανάλια (π.χ. Discovery), αγώνες κτλ.
Λειτουργικά έξοδα δεν έχουν; Οι υπάλληλοι δεν πρέπει να πληρώνονται;
Έχουμε γίνει πολύ μάγκες εδώ στην Ελλάδα για αυτό πήγαμε κατά διαόλου. Τα θέλουμε όλα τσάμπα γιατί έτσι μας αρέσει αμα λάχει να ουμ! Και να έχουμε γνώμη για τα πάντα ακόμα κι αν είμαστε άσχετοι επί πολλών θεμάτων.
Δε θες ΝΟΒΑ ελληναρά μου; Πάρε ΟΤΕTV που είναι "τσάμπα πράμα" και έχει και πολλά καλούδια.
Αλλά ξέχασα, Super Ligda δεν έχει ο ΟΤΕ... Τι; είναι ελεεινό και τρισάθλιο το πρωτάθλημα μας; Μαζί σας! Αλλά μη γονατίζετε όλα τα P2P sites κάθε Σ/Κ για να δείτε Super Ligda... Δε γίνεται, πως να το κάνουμε δηλαδή...

Sorry για το ύφος, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανέναν, απλά κάνω ένα γενικό σχόλιο.

billstamaniac
26-09-12, 22:28
αρκετα καλη τιμη τωρα για αυτους που ονειρευονται φαντασματα η μονη δεσμευση που υπαρχει ειναι η παραμονη για τον ενα χρονο στην υπηρεσια οπως σε ολες τις εταιρειες αλλωστε το αναφερει κ εδω (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=620). Τωρα για αυτους που λενε οτι δεν αξιζει το πακετο ας βαλουν του ΟΤΕ κ αν δουν καμια σοβαρη ταινια εδω ειμαστε τα μεγαλυτερα studio εχουν κλεισει στην nova σε αντιθεση με ΟΤΕ που εχει ουσιαστικα μονο 1 . Παντως αν σκεφτει κανεις οτι για να δει μια οικογενεια μια ταινια στο cinema θελει το 30αρι στο νερο ειναι αρκετα καλη προταση η συγκεκριμενη προσφορα της nova ας ελπισουμε να δουμε αναλογες τιμες κ στo sports και full

xhaos
26-09-12, 22:43
αρκετα καλη τιμη τωρα για αυτους που ονειρευονται φαντασματα η μονη δεσμευση που υπαρχει ειναι η παραμονη για τον ενα χρονο στην υπηρεσια οπως σε ολες τις εταιρειες αλλωστε το αναφερει κ εδω (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=620). Τωρα για αυτους που λενε οτι δεν αξιζει το πακετο ας βαλουν του ΟΤΕ κ αν δουν καμια σοβαρη ταινια εδω ειμαστε τα μεγαλυτερα studio εχουν κλεισει στην nova σε αντιθεση με ΟΤΕ που εχει ουσιαστικα μονο 1 . Παντως αν σκεφτει κανεις οτι για να δει μια οικογενεια μια ταινια στο cinema θελει το 30αρι στο νερο ειναι αρκετα καλη προταση η συγκεκριμενη προσφορα της nova ας ελπισουμε να δουμε αναλογες τιμες κ στo sports και full

Δηλαδή εσύ περιμένεις γιά να δείς ταινία τη νόβα η πας σινεμά?? Καί αυτή είναι η στρατηγηκη εταιρίας? Την ώρα πού τά p2p κυριαρχούν τό δίκτυο καί τα βιντεοκλαμπ φέρνουν τίς ταινίες στό εξάμηνο?

billstamaniac
26-09-12, 22:48
Δηλαδή εσύ περιμένεις γιά να δείς ταινία τη νόβα η πας σινεμά?? Καί αυτή είναι η στρατηγηκη εταιρίας? Την ώρα πού τά p2p κυριαρχούν τό δίκτυο καί τα βιντεοκλαμπ φέρνουν τίς ταινίες στό εξάμηνο?

λογω τηλεορασης κ home cinema δεν εχω προβλημα να περιμενω λιγο και μιλαμε παντα με νομιμους τροπους φιλε μου

Vitruvian78
26-09-12, 23:58
hol video club!! Με 8 Ευρώ είμαι υπερ ικανοποιημενος με το υλικο που προσφέρει.....οσο για τα αθλητικά δεν με νοιαζουν!

@ ADSLgr.com All rights reserved.