PDA

Επιστροφή στο Forum : Πώς κολλάς υπότιτλους σε video ?



hulkmania
23-12-06, 18:39
υπαρχει ενα απλο και ευχριστο προγραμα με διο βηματακια να του δινεις τα subs kai to videaki (avi mpg κ.τλ.) και να στο βγαζει ετοιμο με τους υποτιτλους κολιμενους στην ταινια?

(δεν θελω απλα να βλεπω την ταινια με τους υποτιτλους χωριστα οπως κανει ο bs player θελω να 'κολησω' τους υποτιτλους στο βιντεο)

γνωριζει κανεις??:hmm:

AddictedToChaos
23-12-06, 18:49
Με το VobSub (http://dl.afterdawn.com/VobSub_2.23.exe) της Gabest.

Κάνε edit το μήνυμα σου και γράψε το στα ελληνικά. Τα greeklish δεν επιτρέπονται.

hulkmania
23-12-06, 19:35
ευχαριστω addicted περιμενω και αλλες προτασεις αν και θα δοκιμασω και αυτο.
thrash til death.

AddictedToChaos
23-12-06, 19:41
Με αυτό την κάνεις την δουλειά μια χαρά και χωρίς να χρειαστεί re-encoding.

Με το subdemux που έχει μέσα ;)

Destruction \,,/

hulkmania
23-12-06, 19:57
μολις το εβαλα και ετρεξα το subdemux και απο οτι αντιλαμβανομαι πρεπει να ριξεις στην κενη οθονιτσα το βιντεο και τους ιποτιτλους και μετα mux και περιμενεις.σωστα?
ομως θα συγχρονισει τους υποτιτλους με την ταινια σωστα απο μονο του?

spartacus
23-12-06, 20:27
εγώ το κάνω αλλά το μόνο που μου δίνει είναι ένα αρχείο avi 260 kb, ας εξηγήσει κάποιος πως γίνεται

AddictedToChaos
23-12-06, 20:31
Τον συγχρονισμό θα τον ρυθμίσεις πρώτα με το subresync.

spartacus
23-12-06, 20:51
συγχρονίζω τους υπότιτλους μετά παίρνω το avi και τους υπότιτλους και τους βάζω μέσα στο subdemux το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο: ένα αρχείο avi 265 kb

AddictedToChaos
23-12-06, 21:03
Ίσως να υπάρχει πρόβλημα με το avi. Δηλαδή να μην μπορεί το subdemux να επεξεργαστεί το avi.

Με ποιό codec έχει γίνει encoded η ταινία; Κατέβασε το gspot να ελέγξεις ;)

Gordito
23-12-06, 21:09
Και αντε και εγινε σωστα αυτο με ποιο προγραμμα γραφουμε αρχεια avi,mpeg,divx σε DVD?
Υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο αλλα να υποστηριζει πολλα φορματς? Κατι εχει παρει το αυτι μου για ενα προγραμα της ULEAD

hulkmania
23-12-06, 21:10
βεβαια εδω που τα λεμε εγω εχω 50 βιντεο avi. σιγα μην κατσω να κανω σε ενα ενα αυτη τη δουλεια ασε που δεν βριηκα και υποτιτλους για ολα.τα βλεπω κι ετσι στα αγγλικα δεν ειναι εκει το θεμα.το προβλημα ειναι οτι απο οτι θυμαμαι παλιοτερα που το ειχα δοκιμασει το dvd player μου δεν παιζει avi αρχεια.θελουν καποια μετατροπη για να τα τρεξει η θελω αλλο dvd player? και αν το δευτερο προτεινεται καποιο καλο?

AddictedToChaos
23-12-06, 21:11
Και αντε και εγινε σωστα αυτο με ποιο προγραμμα γραφουμε αρχεια avi,mpeg,divx σε DVD?
Υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο αλλα να υποστηριζει πολλα φορματς? Κατι εχει παρει το αυτι μου για ενα προγραμα της ULEAD

Το ConvertXtoDVD κάνει αυτή τη δουλειά. Δεν είναι δωρεάν όμως.

spartacus
23-12-06, 21:14
Ίσως να υπάρχει πρόβλημα με το avi. Δηλαδή να μην μπορεί το subdemux να επεξεργαστεί το avi.

Με ποιό codec έχει γίνει encoded η ταινία; Κατέβασε το gspot να ελέγξεις ;)



σαν να έχεις δίκιο, έτρεξα το avi με το windvd και το έκανα εκ νέου avi, τώρα δούλεψε thanks

AddictedToChaos
23-12-06, 21:24
:oneup:

hulkmania
23-12-06, 21:27
καμια ιδεα?

point456
27-12-06, 18:39
ναι φιλε μου virtual dub ειναι free κανε κανα τεστ αρκετα καλο και με plugins
http://virtualdub.sourceforge.net/ κατεβασε το απο εδω

@ ADSLgr.com All rights reserved.