PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15

subzer0
31-01-13, 01:07
Κι εμένα σήμερα με πήραν τηλέφωνο και κλείσαμε ραντεβού για το Σάββατο το πρωί.
Ωραία, να τελειώνουμε.

wezor
01-02-13, 11:48
Κι εμένα σήμερα με πήραν τηλέφωνο και κλείσαμε ραντεβού για το Σάββατο το πρωί.
Ωραία, να τελειώνουμε.

Φίλε πότε σου ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία (internet/τηλέφωνο) ? Για να δώ μετά από πόσες μέρες περίπου σε καλέσανε για να σου δώσουν τον αποκωδικοποιητή της Nova. Γιατί κι εγώ στο περίμενε είμαι...

dimos78
01-02-13, 14:08
εδω χανια παντως ουτε φωνη ουτε ακροαση.Κι εκανα την αιτηση 21/12..Κανεις απο χανια να εχει βαλει και να περιμενει το δεκτη?

TitanForce
01-02-13, 16:16
Και φυσικά η Wind ακύρωσε ακόμη μία φορά την αίτηση λόγω "ανεξόφλητων λογαριασμών". Μόλις πριν από λίγο ενημερώθηκα από Forthnet. Έκανα ήδη την καταγγελία στην ΕΕΤΤ και το απογευμα, βρισίδι και ενημέρωση στην Wind. Ένα ακόμη σταθερό και ένα κινητό θα φύγουν από εκεί γιατί έχουν καταντήσει ΑΗΔΙΑ....
και τώρα περιμένουμε...

Όποιος έχει ακόμα προβλήματα με Wind, καλύτερα να ακολουθήσει αυτή την οδό. Έχω κάνει την καταγγελία, και προφανώς υπήρξε ενημέρωση από ΕΕΤΤ (μου έστειλε και εμένα την "ενημέρωση" που στείλανε στην Wind) οπότε επιτέλους με πήραν τηλ και μου είπαν ότι δόθηκε εντολή στο "αρμόδιο τμήμα" να δώσουν την γραμμή στην Forthnet. Εδώ και 5 μέρες (να μη λέω μεγάλες κουβέντες) φαίνεται ότι πάει καλά. Επίσης, αυτά που μου είπε η Wind τους είπα να τα στείλουν και γραπτώς σε ενα mail με στοιχεία (όπως και έγινε).
Οπότε καταγγελία, και καθημερινό βρίσιμο. Και φυσικά σημειώνετε ονόματα και ώρες.

Xouzouris
01-02-13, 17:10
Να ρωτησω τι σημαινει "παει καλα";

Γιατι κι εμενα με ταλαιπωρουν ακομη, με πηραν τηλεφωνο απο τη φορθνετ να ρωτησουν αν εχω ανεξοφλητους λογαριασμους και ζητησαν να τους στειλω με φαξ τον τελευταιο εξοφλημενο γιατι "φαινεται οτι ειναι παγια πρακτικη της wind και κινουμαστε νομικα εναντιον τους" (sic). Εγιναν αυτα, η wind ισχυριζεται οτι φυσικα και δεν υπαρχουν ανεξοφλητοι λογαριασμοι και οτι η γραμμη ειναι ελευθερη για φορητοτητα αλλα η φορθνετ δεν την εχει παρει.

Οποτε τωρα περιμενω την φορητοτητα για 12/2. Τι πρεπει να βλεπω στην προοδο της καταστασης για να ξερω οτι παμε καλα;

xtrem75
02-02-13, 00:25
12/12/2012 13:05:45 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
12/12/2012 13:05:45 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
14/12/2012 10:00:54 Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ
24/12/2012 11:49:01 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση.
11/01/2013 10:22:57 Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ
22/01/2013 09:06:39 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση.
22/01/2013 16:30:14 Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ
31/01/2013 23:48:39 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση. μα δεν βλεπουν στον οτε την αιτηση γιατι?μιλαμε για συγκεκριμενο καφαω.

subzer0
02-02-13, 11:27
Φίλε πότε σου ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία (internet/τηλέφωνο) ? Για να δώ μετά από πόσες μέρες περίπου σε καλέσανε για να σου δώσουν τον αποκωδικοποιητή της Nova. Γιατί κι εγώ στο περίμενε είμαι...

Δεν εχει να κάνει το να με το άλλο , μάλλον.
Έτυχε σε εμένα να ενργοποιηθει ιντερνετ-τηλεφωνο Πέμπτη 24/1 και να πάρω τον αποκωδικοποιητή την επόμενη μέρα , προφανώς γιατι τότε ήρθε η παρτίδα.

giwrgosth
02-02-13, 12:28
Ενεργοποιήθηκα και εγώ χθες και όλα πήγαν σύμφωνα με την ενημέρωση που είχε στο site.
Δεν άλλαξα καν modem, έχω το ΖΤΕ της Wind προς το παρόν και έπαιξε αμέσως βάζοντας user/pass και σαν πρώτη εντύπωση ελαφρά πιο γρήγορο από τη Wind.
Στο τηλέφωνο δεν ξέρω καν αν υπήρξε κάποια διακοπή, όποτε το χρειάστηκα δούλευε!
Μένει να βάλω και το πιάτο σήμερα μπας και δω κανέναν αγώνα "κανονικά" πια ;)

BARKOULETOS
02-02-13, 18:44
Πεμπτη πηρα δεκτη, Παρασκευη εκλεισα ραντεβου, σημερα (Σαβατο) το εβαλαν, ενεργοποιησα και τα HD αλλα εχει πολυ λιγα πραγματα οποτε δεν θα τα ανανεωσω στο διμηνο.

subzer0
02-02-13, 19:25
Κι εμένα σήμερα έβαλαν το ΝΟΒΑ. Όλα καλα λοιπόν. Για τα HD ούτε κρύο ούτε ζέστη προς το παρόν.

noname85
03-02-13, 22:59
παιδια εγω έχω ένα θέμα.
η νόβα κάνει σπασίματα πιο πολύ και απο Ontv....
για hd δεν το συζητώ....
έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;
ευχαριστώ!

nnn
03-02-13, 23:06
Κάπου στο menu του δέκτη πρέπει να σου εμφανίζει την ποιότητα και την ισχύ του σήματος, δες το, είναι η εγκατάσταση καινούρια ?

noname85
04-02-13, 00:09
80%
και η ακρίβεια είναι στο 60%

Serafeim Karakostas
04-02-13, 00:29
Ακρίβεια πρέπει να έχεις 90 ή 100%. Το κάτοπτρο δεν έχει τοποθετηθεί σωστά.

DSLaManiaC
04-02-13, 00:30
Ακρίβεια πρέπει να έχεις 90 ή 100%. Το κάτοπτρο δεν έχει τοποθετηθεί σωστά.

+1....

Serafeim Karakostas
04-02-13, 00:32
Και για να είμαι πιο σωστός, το κάτοπτρο δεν έχει κεντραριστεί άριστα αλλά στο περίπου.

DSLaManiaC
04-02-13, 00:33
Και για να είμαι πιο σωστός, δεν έχει κεντραριστεί άριστα αλλά στο περίπου.

60% δεν είναι στο περίπου.

Είναι, "α εκεί κοιτάνε όλα, βάλτο έτσι" :p

noname85
04-02-13, 00:48
τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω χωρίς να καλέσω τεχνικό;

sakels
04-02-13, 01:00
τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω χωρίς να καλέσω τεχνικό;

να το κανεισ μονος. απλο πραγμα ειναι... το κουνας απαλα στην κατευθυνση που βλεπεις βελτιωση. δεν ειναι και καμια επιστημη πια...

noname85
04-02-13, 01:11
έγινε
ευχαριστώ πολύ!

Serafeim Karakostas
04-02-13, 01:22
Ασφαλώς και μπορείς να δοκιμάσεις και μόνος σου. Ωστόσο στη θέση σου θα καλούσα τον τεχνικό και πάλι γιατί ανέλαβε μια υποχρέωση και δεν την έφερε εις πέρας.

aiantas
04-02-13, 01:39
Ξερει καποιος πως αλλαζουμε την ωρα γιατι εχει 2 λεπτα λαθος και εχω προβλημα με το EPG;
Δεκτης : NOVA HD 831

giwrgosth
04-02-13, 09:28
τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω χωρίς να καλέσω τεχνικό;
Δες κατ΄ αρχήν μήπως το LNB σου είναι τελείως κάθετο.
Θα πρέπει να είναι κάπως λοξά, όπως το κοιτάς από μπροστά να έχει μια κλίση προς τα δεξιά.

nnn
04-02-13, 10:57
Δες κατ΄ αρχήν μήπως το LNB σου είναι τελείως κάθετο.
Θα πρέπει να είναι κάπως λοξά, όπως το κοιτάς από μπροστά να έχει μια κλίση προς τα δεξιά.
Σωστά, αλλά εφόσον πλήρωσε τον τεχνικό αυτός είναι υποχρεωμένος να πάει να το φτιάξει σωστά.

Με το "μάτι" έχω στήσει 3 πιάτα με ακρίβεια 90+.

adabter
04-02-13, 11:07
Σω
Με το "μάτι" έχω στήσει 3 πιάτα με ακρίβεια 90+.
:lol:

εγώ λέω να πάρεις την τεχνική υποστήριξη να κλείσεις ένα ραντεβου για να στο φτιάξουν. το έχεις πληρώσει αυτό οπότε το δικαιούσαι

vfragos
04-02-13, 13:33
Με αφορμή για την ποιότητα σήματος που μιλάτε πήγα και εγώ να δώ και δεν θυμάμαι το pin, ποιο είναι;

nnn
04-02-13, 13:36
χμμμ 9949 ?

vfragos
04-02-13, 13:47
Πρέπει να είστε σίγουροι, μου έχει μείνει μια προσπάθεια και μετά θα κλειδώσει και πρέπει να πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών.

noname85
04-02-13, 14:27
πατα δυο φορες το πρασινο help και στο εμφανιζει
εμενα ο κωδικος εγκαταστατη ειναι 1234, αλλα μεσω help δεν χρειαζεται κωδικο.

Serafeim Karakostas
04-02-13, 16:58
1234 είναι.

vfragos
04-02-13, 22:27
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!:)
Λέω να κράτησω τα HD κανάλια που δίνουν για 2 μήνες δωρεάν και μετά με χρέωση 4.99€ το μήνα. Εσείς τι θα κάνετε;

giwrgosth
04-02-13, 23:59
Λέω να κράτησω τα HD κανάλια που δίνουν για 2 μήνες δωρεάν και μετά με χρέωση 4.99€ το μήνα. Εσείς τι θα κάνετε;
Ούτε δωρεάν δεν τα πήρα, όπως και τις τσόντες.
Τυράκια...

DSLaManiaC
05-02-13, 00:04
Εγώ παίρνω για να το καταργήσω (τελευταία δωρεάν μέρα).

- - - Updated - - -

Και είναι κλειστό -.-

Αύριο..

wezor
05-02-13, 02:42
Δεν εχει να κάνει το να με το άλλο , μάλλον.
Έτυχε σε εμένα να ενργοποιηθει ιντερνετ-τηλεφωνο Πέμπτη 24/1 και να πάρω τον αποκωδικοποιητή την επόμενη μέρα , προφανώς γιατι τότε ήρθε η παρτίδα.

Πήγα να ρωτήσω την παρασκευή τι παίζει με τον αποκωδικοποιητή και είχαν έρθει και μου έδωσαν, και σήμερα ήρθε ο τεχνικός και έκανε την σύνδεση. Μέχρι στιγμής όλα καλά.. ( ελπίζω να μην αλλάξει κάτι :bless: ) . Τα HD κανάλια και εγώ τα πήρα μιας και είναι δωρεάν οι 2 πρώτοι μήνες και μετά μάλλον θα τα κόψω.

TitanForce
05-02-13, 12:51
Να ρωτησω τι σημαινει "παει καλα";

Γιατι κι εμενα με ταλαιπωρουν ακομη, με πηραν τηλεφωνο απο τη φορθνετ να ρωτησουν αν εχω ανεξοφλητους λογαριασμους και ζητησαν να τους στειλω με φαξ τον τελευταιο εξοφλημενο γιατι "φαινεται οτι ειναι παγια πρακτικη της wind και κινουμαστε νομικα εναντιον τους" (sic). Εγιναν αυτα, η wind ισχυριζεται οτι φυσικα και δεν υπαρχουν ανεξοφλητοι λογαριασμοι και οτι η γραμμη ειναι ελευθερη για φορητοτητα αλλα η φορθνετ δεν την εχει παρει.

Οποτε τωρα περιμενω την φορητοτητα για 12/2. Τι πρεπει να βλεπω στην προοδο της καταστασης για να ξερω οτι παμε καλα;

Προς το παρον "πάει καλά" σημαίνει ότι μίλησα κανα 2-3 φορές ακόμα με Forthnet αν έχουν κανα νέο από την αίτηση όσον αφορά την Wind, και μου είπαν οι ίδιοι ότι δε φαίνεται να υπάρχει προς το παρόν πρόβλημα. Η πρόοδος της κατάστασης δεν ενημερώνεται πάντα on time.

nnn
05-02-13, 13:09
[QUOTE=giwrgosth;4969762 όπως και τις τσόντες.
...[/QUOTE]
Να τις πάρεις, που θα ξαναδείς τσόντες σε repeat/rerun ?

:p:p

giwrgosth
05-02-13, 14:06
Να τις πάρεις, που θα ξαναδείς τσόντες σε repeat/rerun ?

:p:p
Στην Ομόνοια, στο Cine Αλάσκα μήπως? :p

Ερώτηση: ο δέκτης κλείνει από το τηλεκοντρόλ, αλλά δεν ανοίγει όμως!
Ανοίγει μόνο από τον δέκτη. Φυσιολογικό ή πρόβλημα?
Μιλάω αν τον αφήσεις ώρες κλειστό, αν το κάνεις άμεσα είναι οκ.
Λογικά αν ήταν φυσιολογικό δεν θα έδιναν τηλεκοντρόλ αλλά σκουπόξυλο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

wezor
05-02-13, 14:29
Στην Ομόνοια, στο Cine Αλάσκα μήπως? :p

Ερώτηση: ο δέκτης κλείνει από το τηλεκοντρόλ, αλλά δεν ανοίγει όμως!
Ανοίγει μόνο από τον δέκτη. Φυσιολογικό ή πρόβλημα?
Μιλάω αν τον αφήσεις ώρες κλειστό, αν το κάνεις άμεσα είναι οκ.
Λογικά αν ήταν φυσιολογικό δεν θα έδιναν τηλεκοντρόλ αλλά σκουπόξυλο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

Και με εμένα συμβαίνει το ίδιο ακριβώς. Δεν ανοίγει από το τηλεκοντρόλ αλλά παρά μόνο από τον δέκτη και μάλιστα αργεί μέχρι να βρει το σήμα και να διαβάσει την κάρτα. Είναι το φυσιολογικό αυτό ? Αν κάποιος γνωρίζει από Nova ας μας ενημερώσει.

vfragos
05-02-13, 15:00
Κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να πάτε στις τεχνικές ρυθμίσεις=>Περιβαλλοντολογικές ρυθμίσεις και να επιλέξετε "Αδρανοποίηση": όχι.

leros2004
05-02-13, 15:10
Μάλλον πρόβλημα είναι... στο δικό μου ανοιγοκλείνει κανονικά χωρίς σκουπόξυλο ....

vfragos
05-02-13, 15:14
Μάλλον πρόβλημα είναι... στο δικό μου ανοιγοκλείνει κανονικά ....

Η αδρανοποίηση εσένα είναι ενεργοποιημένη ή όχι, υποψιάζομαι ότι δεν είναι γι' αυτό και δεν έχεις πρόβλημα.

giwrgosth
05-02-13, 15:14
Κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να πάτε στις τεχνικές ρυθμίσεις=>Περιβαλλοντολογικές ρυθμίσεις και να επιλέξετε "Αδρανοποίηση": όχι.
Α μάλιστα, είδα την επιλογή αλλά δεν ήξερα τι ακριβώς κάνει.
Προφανώς βγάζει εκτός τελείως τον δέκτη μετά από κάποιο χρόνο που είναι κλειστός.
Ευχαριστώ! :oneup:

leros2004
05-02-13, 15:41
Η αδρανοποίηση εσένα είναι ενεργοποιημένη ή όχι, υποψιάζομαι ότι δεν είναι γι' αυτό και δεν έχεις πρόβλημα.

Πρεπει να το τσεκάρω για σιγουρα .... Νομίζω ο εγκαταστάτης την είχε απενεργοποιήσει...

wezor
05-02-13, 16:51
Κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να πάτε στις τεχνικές ρυθμίσεις=>Περιβαλλοντολογικές ρυθμίσεις και να επιλέξετε "Αδρανοποίηση": όχι.

Φίλε @vfragos αυτό ήταν, επέλεξα "Αδρανοποίηση": όχι και τώρα ανοίγει και κλείνει από το τηλεκοντρόλ χωρίς πρόβλημα και μάλιστα ανοίγει αμέσως, ενώ πριν έπρεπε να διαβάσει και την κάρτα και αργούσε. Απλά την αναστολή έχω αφήσει στις 4 ώρες. Αν μπει σε αναστολή μετά ξανά ανοίγει από το τηλεκοντρόλ ή θέλει πάλι από την συσκευή; Γιατί ακόμα δεν το δοκίμασα μήπως το γνωρίζεις; Γενικά εσύ τον κλείνεις από το power off ή τον αφήνεις συνέχεια ανοιχτό ;

vfragos
05-02-13, 23:34
Φίλε @vfragos αυτό ήταν, επέλεξα "Αδρανοποίηση": όχι και τώρα ανοίγει και κλείνει από το τηλεκοντρόλ χωρίς πρόβλημα και μάλιστα ανοίγει αμέσως, ενώ πριν έπρεπε να διαβάσει και την κάρτα και αργούσε. Απλά την αναστολή έχω αφήσει στις 4 ώρες. Αν μπει σε αναστολή μετά ξανά ανοίγει από το τηλεκοντρόλ ή θέλει πάλι από την συσκευή; Γιατί ακόμα δεν το δοκίμασα μήπως το γνωρίζεις; Γενικά εσύ τον κλείνεις από το power off ή τον αφήνεις συνέχεια ανοιχτό ;

Έτσι τον έχω και εγώ στις 4 ώρες, δεν θυμάμαι όμως αν τον έχω ξεχάσει ανοιχτό και έκλεισε απο μόνος του μετά απο τις 4 ώρες. Πάντως δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα, η αδρανοποίηση προκαλεί το πρόβλημα. Εγώ τον κλείνω από το remote, standby δηλαδή.

cpnemo
06-02-13, 13:09
Φίλε @vfragos αυτό ήταν, επέλεξα "Αδρανοποίηση": όχι και τώρα ανοίγει και κλείνει από το τηλεκοντρόλ χωρίς πρόβλημα και μάλιστα ανοίγει αμέσως, ενώ πριν έπρεπε να διαβάσει και την κάρτα και αργούσε. Απλά την αναστολή έχω αφήσει στις 4 ώρες. Αν μπει σε αναστολή μετά ξανά ανοίγει από το τηλεκοντρόλ ή θέλει πάλι από την συσκευή; Γιατί ακόμα δεν το δοκίμασα μήπως το γνωρίζεις; Γενικά εσύ τον κλείνεις από το power off ή τον αφήνεις συνέχεια ανοιχτό ;
Κλείνει μετά από 4 ώρες και μετά ανοιγοκλείνει κανονικά από το τηλεκοντρόλ. Το πρόβλημα ήταν η ρύθμιση στην "αδρανοποίηση" και μόνο.Την είχα πατήσει και εγώ στην αρχή :whistle:

PnatelisD
06-02-13, 15:31
Έχω κάνει αίτηση και προ κρατηση για την προσφορά nova christmas offer 2012 και ακόμα δεν έχω καμία ειδοποίηση για εγκατάσταση εξοπλισμού, σύνδεση nova κλπ. Όντως αργούν τόσο;

spideman3
07-02-13, 00:48
Εγώ σήμερα ενεργοποίησα το nova christmas και όλα μια χαρά

wezor
07-02-13, 10:58
Κλείνει μετά από 4 ώρες και μετά ανοιγοκλείνει κανονικά από το τηλεκοντρόλ. Το πρόβλημα ήταν η ρύθμιση στην "αδρανοποίηση" και μόνο.Την είχα πατήσει και εγώ στην αρχή :whistle:

Ναι όντος μετά από 4 ώρες αν κλείσει μόνος του και μπει σε αναστολή μετά ανοίγει αμέσως.. το δοκίμασα κ εγώ τυχαία..
Η αδρανοποίηση έφταιγε και σε εμένα πάλι καλά που το είπε ο @vfragos.:oneup:

giwrgosth
07-02-13, 13:36
Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό:

07/02/2013 12:28:32 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet
07/02/2013 12:30:49 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
07/02/2013 12:30:55 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

Έχω ενεργοποιηθεί από τις 1/2 και σήμερα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι η αίτηση προχωράει!

@ ADSLgr.com All rights reserved.