PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15

sdikr
27-02-13, 23:09
απόσο διάβασα ο ΟΤΕ έχει αρχίσει να αντιμετωπίζει το πρόβλημα με την έλλειψη τεχνικών όποτε μάλλον θα αντιμετωπίζονται πιο γρήγορα τα αιτήματα κ των εναλλακτικών. όπως και να έχει όμως αυτό το πράγμα είνια "φυλακή" για τους εναλλακτικούς.

Οι εναλλακτικοί πότε θα αντιμετωπίσουν την έλλειψη τεχνικών;
Μέχρι τώρα τους κάθισε καλά (στείλε τα όλα στον ΟΤΕ, αν δώσει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα τότε θα το δούμε)

DSLaManiaC
27-02-13, 23:18
Οι εναλλακτικοί πότε θα αντιμετωπίσουν την έλλειψη τεχνικών;
Μέχρι τώρα τους κάθισε καλά (στείλε τα όλα στον ΟΤΕ, αν δώσει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα τότε θα το δούμε)

Κατα την αποψη μου, ποτέ.
Σιγά μην έχει (πχ) η Forthnet ποτέ επαρκή αριθμό τεχνικών για κάλυψη 500.000 πελατών σε διαφορετικές περιοχές.

Είναι πολλά τα λεφτά Αρη.

Sent from my HTC Desire using Forum Runner

panagism
27-02-13, 23:23
Eδώ κάνει μειώσεις προσωπικού τι μου λες τώρα για κάλυψη σε διάφορες περιοχές...

ntoremi
28-02-13, 01:09
Στο σπιτι μου το ενεργοποιησαν σε 25 ημερολογιακες μερες απο την μερα της αιτησης και στο σπιτι των γονιων μου σε 35 μερες. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Lapetr
01-03-13, 00:15
όσους τεχνικούς και να έχει αν το πρόβλημα είναι στο κομμάτι που ανήκει στον ΟΤΕ τι να κάνουν?

mpoukomass
02-03-13, 13:14
όσους τεχνικούς και να έχει αν το πρόβλημα είναι στο κομμάτι που ανήκει στον ΟΤΕ τι να κάνουν?

Καταγγελια στην ΕΕΤΤ. :hmm:

balander
02-03-13, 19:34
Που ειναι η σελιδα στην 4νετ που αναφερε για 2play economy + nova start pack? η έστω το economy? Το καταργησανε και αλλαξανε και τα πακετα στα καινουργια;

Θελω να μαθω ποσο εκανε το 2play economy τον μηνα... και τι προσφερει...!

panagism
02-03-13, 22:28
Που ειναι η σελιδα στην 4νετ που αναφερε για 2play economy + nova start pack? η έστω το economy? Το καταργησανε και αλλαξανε και τα πακετα στα καινουργια;

Θελω να μαθω ποσο εκανε το 2play economy τον μηνα... και τι προσφερει...!


Σταμάτησαν τις συνδυαστικές προσφορές...

balander
02-03-13, 22:29
Ναι, εγω που εχω 2play economy + nova startpack, που μπορω να δω τι μου προσφερει το 2play economy και ποσο ειναι το παγιο του καθε μηνα;

panagism
02-03-13, 22:31
Να μιλήσεις μαζί τους...

sakels
02-03-13, 22:49
Ναι, εγω που εχω 2play economy + nova startpack, που μπορω να δω τι μου προσφερει το 2play economy και ποσο ειναι το παγιο του καθε μηνα;

δειτε μια στιγμη στο site. δεν ειναι τοσο δυσκολο.

http://www.forthnetgroup.gr/media/broadband/timokatalogos/timokatalogos_f_2playeconomy.pdf

balander
02-03-13, 22:52
δειτε μια στιγμη στο site. δεν ειναι τοσο δυσκολο.

http://www.forthnetgroup.gr/media/broadband/timokatalogos/timokatalogos_f_2playeconomy.pdf

Ναι 100 ωρες ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα. Καλο θα ηταν να μας πεις που το βρηκες για να ξερουμε. Δεν γραφει πουθενα "παλαια προγραμματα" για παραδειγμα και εχει ΜΟΝΟ τα καινουργια...

sakels
02-03-13, 22:58
Ναι 100 ωρες ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα. Καλο θα ηταν να μας πεις που το βρηκες για να ξερουμε. Δεν γραφει πουθενα "παλαια προγραμματα" για παραδειγμα και εχει ΜΟΝΟ τα καινουργια...

...... εχει με εντονα μαυρα γραμματα ''Μη εμπορικα διαθεσιμες υπηρεσιες'' στις επιλογες για το σπιτι

balander
02-03-13, 23:00
...... εχει με εντονα μαυρα γραμματα ''Μη εμπορικα διαθεσιμες υπηρεσιες'' στις επιλογες για το σπιτι

Μαλιστα. ΠΟΛΥ λογικο... επρεπε να παω απο πανω.. ενω δυσκολο ηταν να το βαλουν και στα προγραμματα τα υπαρχοντα τερμα κατω για παραδειγμα... τεσπα...

Καλη συνεχεια. Ευχαριστω και παλι

sakels
02-03-13, 23:02
Μαλιστα. ΠΟΛΥ λογικο... επρεπε να παω απο πανω.. ενω δυσκολο ηταν να το βαλουν και στα προγραμματα τα υπαρχοντα τερμα κατω για παραδειγμα... τεσπα...

Καλη συνεχεια. Ευχαριστω και παλι

ναι ειναι λογικο που δεν το εχει κατω επειδη ειναι ΜΗ διαθεσιμα. (δε θα εχει πρωτη μουρη τα ΜΗ διαθεσιμα)

balander
03-03-13, 08:49
ναι ειναι λογικο που δεν το εχει κατω επειδη ειναι ΜΗ διαθεσιμα. (δε θα εχει πρωτη μουρη τα ΜΗ διαθεσιμα)

Δεν ειπα να τα εχει πρωτη μουρη. Αλλα κατω στο τελος, ενα λινκ για αυτους που εχουν τα παλια, ειδικα τωρα που ειναι φρεσκα τα... καινουργια... οπως τα εχει η vodafone κατα καποιον τροπο.

antreas9
05-03-13, 22:48
ερώτηση.
μου ήρθε ο 1ος λογ/σμος, και εχει μια ανάλυση:
voip-031 Κλήσεις προς σύντομους κωδικούς (800, 801),
και
voip-081, κλήσεις προς σύντομους κωδικούς αυξ.χρέωσης (90 κλπ).
καταρχήν, γιατί χρεώνει τα πρώτα *(που ειναι 800 +801)?
και 2ον, που μπορώ να βρω ανάλυση των τηλεφωνικ'ών κλήσεων, για να δω τι έχει συμβεί, καθώς η χρέωση των 8 ευρω, μου φαίνεται πολύ περίεργη (είναι ζήτημα αν πήρα μία φορά σε τηλέφωνο για ραντεβού στο ικα, και να πήρα και ενα 800αρι τηλ ακόμα. τα υπόλοιπα, δεν ξέρω πως βγήκαν)!

- - - Updated - - -

λοιπόν, ακούστε τα εξής κουφά.
κλήσεις, σε 800κατι, ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ κανονικά, είναι εκτός πακέτου.
Επίσης, κλήσεις προς νόβα, χρεώνονται με χρονοχρέωση.
ο κωδικός 081, ειναι για κλήσεις σε 11880-11888, και για κλήσεις προς τηλέφωνα ικα.
Ενεργοποίησα μόλις το e-bill, προκειμένου να μπορώ να ελέγχω τις κλήσεις...

dimos78
06-03-13, 02:14
Αναλυση κλησεων επρεπε να σου στειλουν.Μηπως στην αιτηση ειχες ζητησει e-bill και γιαυτο δεν εστειλαν?Αλλα πρεπει να υπαρχει αναλυτικος στο e-bill.τα 800 ειναι χωρις χρεωση το γραφεi καθαρα στο pdf που εχω και που τωρα δεν υπαρχει στο σαιτ(τιμοκαταλογος λοιπων κλησεων)

sakels
06-03-13, 03:12
ερώτηση.
μου ήρθε ο 1ος λογ/σμος, και εχει μια ανάλυση:
voip-031 Κλήσεις προς σύντομους κωδικούς (800, 801),
και
voip-081, κλήσεις προς σύντομους κωδικούς αυξ.χρέωσης (90 κλπ).
καταρχήν, γιατί χρεώνει τα πρώτα *(που ειναι 800 +801)?
και 2ον, που μπορώ να βρω ανάλυση των τηλεφωνικ'ών κλήσεων, για να δω τι έχει συμβεί, καθώς η χρέωση των 8 ευρω, μου φαίνεται πολύ περίεργη (είναι ζήτημα αν πήρα μία φορά σε τηλέφωνο για ραντεβού στο ικα, και να πήρα και ενα 800αρι τηλ ακόμα. τα υπόλοιπα, δεν ξέρω πως βγήκαν)!

- - - Updated - - -

λοιπόν, ακούστε τα εξής κουφά.
κλήσεις, σε 800κατι, ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ κανονικά, είναι εκτός πακέτου.
Επίσης, κλήσεις προς νόβα, χρεώνονται με χρονοχρέωση.
ο κωδικός 081, ειναι για κλήσεις σε 11880-11888, και για κλήσεις προς τηλέφωνα ικα.
Ενεργοποίησα μόλις το e-bill, προκειμένου να μπορώ να ελέγχω τις κλήσεις...

οι κλησεις 800 ειναι ατελως. μην λεμε ανακριβειες στον κοσμο. επισης για τη νοβα μπορεις να παιρνεις στο 210660200 που θα ειναι δωρεαν

antreas9
06-03-13, 11:22
Αναλυση κλησεων επρεπε να σου στειλουν.Μηπως στην αιτηση ειχες ζητησει e-bill και γιαυτο δεν εστειλαν?Αλλα πρεπει να υπαρχει αναλυτικος στο e-bill.τα 800 ειναι χωρις χρεωση το γραφεi καθαρα στο pdf που εχω και που τωρα δεν υπαρχει στο σαιτ(τιμοκαταλογος λοιπων κλησεων)

είχα ζητήσει να μη μου στέλνουν αναλυτικό λογ/σμο, παρά μόνο την 1η σελίδα. Τώρα βεβαια, ζήτησα να μπαίνω στο e-bill, προκειμένου να βλέπω τι κλήσεις έχουν γίνει, γιατί μου φάνηκαν κάποια τηλέφωνα πολύ περίεργα.
Για τα 800+801, μου είπε η εξυπ.πελατών, ότι αν αναφέρουν χρέωση μιας αστικής μοναδας=> οτι τη μονάδα αυτή την πληρώνεις, δεν ειναι στο πακέτο των "απεριοριστω κλήσεων σε αστικα + υπεραστικά"!

makfil
06-03-13, 11:38
Έχω την εντύπωση ότι τα 800 είναι δωρεάν μόνο για κλήσεις από τηλέφωνα του ΟΤΕ.
Οι κλήσεις στα 801 χρεώνονται με μια αστική μονάδα όταν γίνονται από τα τηλέφωνα του ΟΤΕ.
Στους εναλλακτικούς, οι κλήσεις αυτές χρεώνονται, όπως και όλες προς πενταψήφιους εκτός από εκείνον του κάθε εναλλακτικού, δηλαδή όταν καλείς τον πενταψήφιο του παρόχου σου.

dimos78
06-03-13, 11:59
τα 800 επαναλαμβανω,ειναι ατελως σε ΟΛΟΥΣ τους παροχους,τα 801 εχουν αστικη χρεωση.

antreas9
06-03-13, 12:04
Μπήκα στο e-bill.
Προφανώς από λάθος, ο πατέρας μου έχει καλέσει (πριν απο το σωστό 14884), τους αριθμούς 14880, 14888.
στον 14880 , 2 δευτερόλεπτα κλήσης=1,4959 ευρω.
στον 14888, 8 δευτερόλεπτα κλήσης =1,2060 ευρω.
!!!!
Ερώτηση. Γνωρίζει κανείς, αν με τηλε΄φωνοσ την εξυπηρέτηση πελατών, μπορούμε να μπλοκάρουμε συγκεκριμένους αριθμούς, ή ολόκληρο range αριθμών, εκτός από κάποιους επιλεγμένους?

ntoremi
06-03-13, 12:12
Aλλο τα 800 (δωρεαν), αλλο τα 801 (αστικη χρεωση εκτος πακετου), αλλο τα 5ψηφια (με χρεωση).
Για να αποφευγεις την χρεωση στα 801, ψαξε και βρες σε ποιον αληθινο γεωγραφικο αριθμο αντιστοιχουν (πχ αντιστοιχει στο 210ΧΧΧΧΧΧΧ) και παιρνε αυτον. Συνηθως ειναι ο αριθμος που λεει "για κλησεις απο κινητο". Αφου εχεις πακετο για αστικα-υπεραστικα, δεν θα χρεωθεις αν καλεσεις εναν τετοιο αριθμο.

makfil
06-03-13, 12:24
τα 800 επαναλαμβανω,ειναι ατελως σε ΟΛΟΥΣ τους παροχους,τα 801 εχουν αστικη χρεωση.

Έχεις δίκιο.
Αναφέρεται στον οδηγό της ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT_12SELIDO.pdf).

- - - Updated - - -


Μπήκα στο e-bill.
Προφανώς από λάθος, ο πατέρας μου έχει καλέσει (πριν απο το σωστό 14884), τους αριθμούς 14880, 14888.
στον 14880 , 2 δευτερόλεπτα κλήσης=1,4959 ευρω.
στον 14888, 8 δευτερόλεπτα κλήσης =1,2060 ευρω.
!!!!
Ερώτηση. Γνωρίζει κανείς, αν με τηλε΄φωνοσ την εξυπηρέτηση πελατών, μπορούμε να μπλοκάρουμε συγκεκριμένους αριθμούς, ή ολόκληρο range αριθμών, εκτός από κάποιους επιλεγμένους?

Τα τηλέφωνα που πήρε ο πατέρας σου είναι από αυτά που κλείνεις ραντεβού στον ΕΟΠΥΥ και χρεώνονται άγρια.
Το φτηνότερο από τα πενταψήφια αυτά είναι το 14884.

Αλλά, νομίζω ότι σε κάθε πρώην ΙΚΑ, όπως πχ στου Χαλανδρίου, έχουν βάλει αστικό τηλέφωνο στο οποίο μπορείς να κλείσεις ραντεβού για τους γιατρούς του συγκεκριμένου υποκαταστήματος, χωρίς να καλέσεις τους πενταψήφιους.

dimos78
06-03-13, 12:32
Aλλο τα 800 (δωρεαν), αλλο τα 801 (αστικη χρεωση εκτος πακετου), αλλο τα 5ψηφια (με χρεωση).
Για να αποφευγεις την χρεωση στα 801, ψαξε και βρες σε ποιον αληθινο γεωγραφικο αριθμο αντιστοιχουν (πχ αντιστοιχει στο 210ΧΧΧΧΧΧΧ) και παιρνε αυτον. Συνηθως ειναι ο αριθμος που λεει "για κλησεις απο κινητο". Αφου εχεις πακετο για αστικα-υπεραστικα, δεν θα χρεωθεις αν καλεσεις εναν τετοιο αριθμο.

αλλη απατη αυτη το "για κλησεις απο κινητο".Δε γραφουν οτι μπορεις να παρεις και απο σταθερο σε αυτο τον αριθμο.Για να παιρνει ο ασχετος (η αυτος που τελος παντων νομιζει οτι μονο απο κινητο μπορεις να παρεις εκει)στον 5ψηφιο και να χρεωνεται.Και το κανουν ολοι ανεξεραιτως...

Καλα για την απαραδεκτη χρεωση που επεβαλαν με το ΙΚΑ ας μη μηλισουμε.ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ

antreas9
06-03-13, 12:51
Τα τηλέφωνα που πήρε ο πατέρας σου είναι από αυτά που κλείνεις ραντεβού στον ΕΟΠΥΥ και χρεώνονται άγρια.
Το φτηνότερο από τα πενταψήφια αυτά είναι το 14884.

Αλλά, νομίζω ότι σε κάθε πρώην ΙΚΑ, όπως πχ στου Χαλανδρίου, έχουν βάλει αστικό τηλέφωνο στο οποίο μπορείς να κλείσεις ραντεβού για τους γιατρούς του συγκεκριμένου υποκαταστήματος, χωρίς να καλέσεις τους πενταψήφιους.

οχι οχι, πρόσεξε:
Τα τηλέφωνα για το ικα ειναι τα: 14784, 14554, 14900, 14884, που χρεώνουν χοντρικά ενα ευρω το λεπτό. Οκ.
Τα 2 τηλέφωνα που πήρε ο πατέρας μου απο λάθος, μοιάζουν με το 14884, ειναι ασχετα όμως, και χρέωσαν τα 2 δευτερόλεπτα, ενάμιση ευρω!!!!

ntoremi
06-03-13, 12:59
αλλη απατη αυτη το "για κλησεις απο κινητο".Δε γραφουν οτι μπορεις να παρεις και απο σταθερο σε αυτο τον αριθμο.Για να παιρνει ο ασχετος (η αυτος που τελος παντων νομιζει οτι μονο απο κινητο μπορεις να παρεις εκει)στον 5ψηφιο και να χρεωνεται.Και το κανουν ολοι ανεξεραιτως...

Καλα για την απαραδεκτη χρεωση που επεβαλαν με το ΙΚΑ ας μη μηλισουμε.ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ

Εσυ βλεπεις "καλεστε το 210ΧΧΧΧΧΧΧ απο κινητο". Δεν σου κοβει οτι προφανως κι απο σταθερο θα μπορεις να το καλεσεις; Καταλαβαινει το 210ΧΧΧΧΧΧΧ απο πού το καλεσες;; Ή τελος παντων, δεν σου κοβει τουλαχιστον να δοκιμασεις να το καλεσεις και να διαπιστωσεις αν ειναι εφικτο ή οχι;;
Η διατυπωση "καλεστε το 801ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ για αστικη χρεωση απο σταθερο και το 210ΧΧΧΧΧΧΧ απο κινητο" δεν ειναι ακριβως απατη.
Ο μη γεωγραφικος αριθμος 801ΧΧΧΧΧΧΧΧ αντιστοιχει στον γεωγραφικο αριθμο 210ΧΧΧΧΧΧΧ. Η υπαρξη του μην γεωγραγικου 801ΧΧΧΧΧΧΧ εχει το νοημα οτι καποιος που θα καλεσει απο ενα χωριο/πολη της ελληνικης επαρχιας, θα χρεωθει με αστικη χρεωση, ενω αν καλουσε κατευθειαν τον γεωγραφικο αριθμο 210ΧΧΧΧΧΧΧΧ, που ειναι στην αθηνα, θα χρεωνοταν με υπεραστικη χρεωση. Η κληση των 801 απο κινητο δεν προσφερει αστικη χρεωση, αρα σου λεει ποιον γεωγραφικο αριθμο να καλεσεις.

balander
06-03-13, 13:19
Εχω το 2play economy+start pack στα 35ευρω τον μηνα και δεν εχω δωρεαν 30 λεπτα προς κινητα. Ειναι λογικο;

dimos78
06-03-13, 13:50
Εσυ βλεπεις "καλεστε το 210ΧΧΧΧΧΧΧ απο κινητο". Δεν σου κοβει οτι προφανως κι απο σταθερο θα μπορεις να το καλεσεις; Καταλαβαινει το 210ΧΧΧΧΧΧΧ απο πού το καλεσες;; Ή τελος παντων, δεν σου κοβει τουλαχιστον να δοκιμασεις να το καλεσεις και να διαπιστωσεις αν ειναι εφικτο ή οχι;;
Η διατυπωση "καλεστε το 801ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ για αστικη χρεωση απο σταθερο και το 210ΧΧΧΧΧΧΧ απο κινητο" δεν ειναι ακριβως απατη.
Ο μη γεωγραφικος αριθμος 801ΧΧΧΧΧΧΧΧ αντιστοιχει στον γεωγραφικο αριθμο 210ΧΧΧΧΧΧΧ. Η υπαρξη του μην γεωγραγικου 801ΧΧΧΧΧΧΧ εχει το νοημα οτι καποιος που θα καλεσει απο ενα χωριο/πολη της ελληνικης επαρχιας, θα χρεωθει με αστικη χρεωση, ενω αν καλουσε κατευθειαν τον γεωγραφικο αριθμο 210ΧΧΧΧΧΧΧΧ, που ειναι στην αθηνα, θα χρεωνοταν με υπεραστικη χρεωση. Η κληση των 801 απο κινητο δεν προσφερει αστικη χρεωση, αρα σου λεει ποιον γεωγραφικο αριθμο να καλεσεις.

φιλε μου ειδες αυτο που γραψα στην παρενθεση η οτι θελεις βλεπεις?ειπα για τους ασχετους.

ntoremi
06-03-13, 13:53
φιλε μου ειδες αυτο που γραψα στην παρενθεση η οτι θελεις βλεπεις?ειπα για τους ασχετους.

Nαι κι εγω στους ασχετους απευθυνομουν...

mpoukomass
06-03-13, 14:05
Μπήκα στο e-bill.
Προφανώς από λάθος, ο πατέρας μου έχει καλέσει (πριν απο το σωστό 14884), τους αριθμούς 14880, 14888.
στον 14880 , 2 δευτερόλεπτα κλήσης=1,4959 ευρω.
στον 14888, 8 δευτερόλεπτα κλήσης =1,2060 ευρω.
!!!!
Ερώτηση. Γνωρίζει κανείς, αν με τηλε΄φωνοσ την εξυπηρέτηση πελατών, μπορούμε να μπλοκάρουμε συγκεκριμένους αριθμούς, ή ολόκληρο range αριθμών, εκτός από κάποιους επιλεγμένους?

ειχα ρωτησει την 4νετ για μπλοκο σε ορισμενους αριθμους και μου ειχαν πει δν γινεται,δν ξερω τι μπορει να γινει αν την ψαξεις αλλιως με κανενα ασυρματο πχ.

antreas9
06-03-13, 14:43
ειχα ρωτησει την 4νετ για μπλοκο σε ορισμενους αριθμους και μου ειχαν πει δν γινεται,δν ξερω τι μπορει να γινει αν την ψαξεις αλλιως με κανενα ασυρματο πχ.

θα το προσπαθήσω, για το γαμώτο. Δεν ειναι μεγάλο το ποσό, αλλά είναι απίστευτα γελοία η χρέωση των 3 ευρω, για 10 δευτερόλεπτα, σε λάθος κλήσεις...

dimos78
06-03-13, 14:55
θα το προσπαθήσω, για το γαμώτο. Δεν ειναι μεγάλο το ποσό, αλλά είναι απίστευτα γελοία η χρέωση των 3 ευρω, για 10 δευτερόλεπτα, σε λάθος κλήσεις...

πληροφοριακα θα σου πω απο το pdf που εχω:

14880 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ 1,840 € ανά κλήση
14888 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΔΕΙΚΤΩΝ 0,980 € ανά λεπτό

οποτε το 1,4959 γινεται 1,84 με το φπα(στην αναλυτικη του e-bill οι χρεωσεις γραφονται χωρις φπα)
τωρα το 14888 1,206 που λες δεν κολαει με την τιμη που γραφει ο τιμοκαταλογος.προφανως το εχουν αυξησει χωρις να ενημερωσουν τον τιμοκαταλογο...

antreas9
06-03-13, 15:51
πληροφοριακα θα σου πω απο το pdf που εχω:

14880 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ 1,840 € ανά κλήση
14888 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΔΕΙΚΤΩΝ 0,980 € ανά λεπτό

οποτε το 1,4959 γινεται 1,84 με το φπα(στην αναλυτικη του e-bill οι χρεωσεις γραφονται χωρις φπα)
τωρα το 14888 1,206 που λες δεν κολαει με την τιμη που γραφει ο τιμοκαταλογος.προφανως το εχουν αυξησει χωρις να ενημερωσουν τον τιμοκαταλογο...

ενδιαφέρον. thanks a lot!!!! (ακους εκει 1,84 η κλήση. απιστευτο)!

mpoukomass
06-03-13, 22:03
αυτο το 1,79 που λεει για τα κινητα ειναι σωστα υπολογισμενο?

FSHOPAXD
07-03-13, 03:31
Με τις ψηφιακές ευκολίες μπορείς να μπλοκάρεις κατηγορίες χρεώσεων π.χ. προς εξωτερικό , διεθνή, υψηλής χρέωσης κ.ο.κ. πάνε στην υποστήριξη στο Site και θα τα βρεις είναι ένα διφυλλο με οδηγίες για να ενεργοποιήσεις - απενεργοποιήσεις.
Οι χρεώσεις προς 801 είναι πάντα αστική χρέωση και από ΟΛΟΥΣ τους παρόχους δεν περιλαμβάνονται στα δωρεάν αστικά-υπεραστικά γιατί ειναι αριθμοί ειδικών χρεώσεων. ΔΕΝ χρεώνεσαι κλήσεις προς 800, απλά αναφέρονται ως 800 όλοι οι χρεώσιμοι 801 - 802 κ.ο.κ.
Με ebill εχει πλήρη και γρήγορη άμεση ενημερωση τι κλήσεις, πόσες κλήσεις , τι χρεώσεις κοκ.

antreas9
07-03-13, 14:40
Με τις ψηφιακές ευκολίες μπορείς να μπλοκάρεις κατηγορίες χρεώσεων π.χ. προς εξωτερικό , διεθνή, υψηλής χρέωσης κ.ο.κ. πάνε στην υποστήριξη στο Site και θα τα βρεις είναι ένα διφυλλο με οδηγίες για να ενεργοποιήσεις - απενεργοποιήσεις.
Οι χρεώσεις προς 801 είναι πάντα αστική χρέωση και από ΟΛΟΥΣ τους παρόχους δεν περιλαμβάνονται στα δωρεάν αστικά-υπεραστικά γιατί ειναι αριθμοί ειδικών χρεώσεων. ΔΕΝ χρεώνεσαι κλήσεις προς 800, απλά αναφέρονται ως 800 όλοι οι χρεώσιμοι 801 - 802 κ.ο.κ.
Με ebill εχει πλήρη και γρήγορη άμεση ενημερωση τι κλήσεις, πόσες κλήσεις , τι χρεώσεις κοκ.
ναι,το βρήκα, εδώ. (http://www.forthnet.gr/media/double_play/%CE%A8%CE%B7%CF%86%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82%20%CE%95%CF%85%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82.pdf).
θα ψάξω λίγο τι σημαίενι ο κάθε τίτλος (προσθετη χρέωση, προσβαση δεδομένων, κλπ κλπ) και ελπιζω να βρω μια υπηρεσία που να με καλύψει!

DSLaManiaC
07-03-13, 17:04
Να μη ξεχνάμε την (κάποτε) Netone η οποία δε χρέωνε τα 801 και τα περνούσε ως αστικά.

Sent from my HTC Desire using Forum Runner

antreas9
08-03-13, 11:24
Να μη ξεχνάμε την (κάποτε) Netone η οποία δε χρέωνε τα 801 και τα περνούσε ως αστικά.

Sent from my HTC Desire using Forum Runner

με τα όποια προβλήματά της, για μένα η ΝΕΤΟΝΕ ήταν όαση!
γιαυτο και δεν άντεξε, μέσα στον ανταγωνισμό αυτόν.
Ημουν...netone groupie !!! :P

BARKOULETOS
09-03-13, 03:03
παντως σχεδον ολα τα 801 εχουν και ενα τηλεφωνο 210-211 οποτε μπορει να καλεις δωρεαν...

hlias_3
23-03-13, 11:07
Ξέρει κάποιος, όταν λήξει το ( συγκεκριμένο ) ετήσιο πρόγραμμα και κάποια στιγμή θέλεις φύγεις από τη Forthnet και Nova, πρέπει να επιστρέψεις το router, τον αποκωδικοποιητή και το πιάτο ?
Επίσης πληρώνεις κάποιο τέλος όπως στην On ?

ntoremi
23-03-13, 12:05
δεν ληγει, η προσφορα ειναι για παντα.
παντως εγω χαιρομαι πολυ με την υπηρεσια που εχω και δεν σκοπευω να φυγω ποτέ.
ιντερνετ και απεριοριστα αστικα και απεριοριστα υπεραστικα και νοβα μονο με 29.90€;; ειναι πολυ καλό.
αν ομως εσυ για δικους σου λογους αποφασισεις να φυγεις, ε λογικο ειναι να πρεπει να επιστρεψεις τον εξοπλισμο.
κοστος απενεργοποιησης δεν θυμαμαι αν εχει, κοιτα το συμβολαιο.

kosmasdel
23-03-13, 14:14
Οσον αφορα το πιατο κ τον αποκωδικοποιητη τουλαχιστον, τους εχεις πληρωσει, δεν τους παιρνουν πισω.

sakels
23-03-13, 15:37
Ολος ο εξοπλισμος σου ανηκει

hlias_3
23-03-13, 16:04
Ωραία ! Εάν λοιπόν φύγω από τη Forthnet - Nova πως μπορώ να εκμεταλλευτώ τον εξοπλισμό. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή το πιάτο είναι άχρηστο.
Δεν είναι κακό να ξέρουμε αν υπάρχει δυνατότητα, ώστε να γλιτώσουμε κάτι στο μέλλον !

sakels
23-03-13, 17:06
Το πιατο μπορεις να το χρησιμοπορισεις για ληψη κσνονικα. Απλα ο δεκτης θα παιζει μετα μονο τα ελευθερα καναλια που εχει περασμενα η νοβα. Αλλα μη νομιζεις οτι αξιζει ιδιαιτερα καποιο free καναλι....

- - - Updated - - -

Το πιατο μπορεις να το χρησιμοπορισεις για ληψη κσνονικα. Απλα ο δεκτης θα παιζει μετα μονο τα ελευθερα καναλια που εχει περασμενα η νοβα. Αλλα μη νομιζεις οτι αξιζει ιδιαιτερα καποιο free καναλι....

vforvendetta85
23-03-13, 18:30
Η εγκατάσταση,γενικά, είναι που σου μένει.Όχι μόνο το πιάτο.

thomNikolaou
24-03-13, 20:10
Eάν είναι να μείνεις με τα ελεύθερα τότε ο εξοπλισμός είναι ουσιαστικά άχρηστος. :rofl:

mpoukomass
28-03-13, 00:12
πως ειναι η κατασταση για το πακετο με τις αιτησεις για νεα γραμμη η για φορητοτητα?εχει ομαλοποιηθει γενικα η κατασταση η ο πΟΤΕ κανει ακομα τσαλιμια?

(προφανως βεβαια δν υπαρχει συνδυαστικο πακετο τωρα εννοω σ αυτους που εκαναν αιτηση μεχρι και πριν 2 εβδομαδες).

@ ADSLgr.com All rights reserved.