PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]

BARKOULETOS
28-03-13, 16:48
Mε το πιατο και τον δεκτη εχεις τα Free to air που δινει η Νοβα, χοντρικα rai1,2,3 , rtl2, zdf, arte, vouli, ert world, tv5, tve κτλ.

Mε το πιατο και εναν αλλο δεκτη του εμποριου εχεις και καποια εξτρα καναλια, RTL (απευθειας την φορμουλα), rai sports 1,2 , τρια του μπερλουσκονι, το das erte και καποια πολωνικα, σλοβενικα, κροατικα.

avelte
28-03-13, 23:57
Mε το πιατο και τον δεκτη εχεις τα Free to air που δινει η Νοβα, χοντρικα rai1,2,3 , rtl2, zdf, arte, vouli, ert world, tv5, tve κτλ.

Mε το πιατο και εναν αλλο δεκτη του εμποριου εχεις και καποια εξτρα καναλια, RTL (απευθειας την φορμουλα), rai sports 1,2 , τρια του μπερλουσκονι, το das erte και καποια πολωνικα, σλοβενικα, κροατικα.

χωρίς να χρειάζεται γύρισμα το πιάτο; με τον ίδιο δορυφόρο; π.χ. για το rtl (όχι πως με χαλάει το live streaming για F1 :) )

Serafeim Karakostas
29-03-13, 03:42
Ναι, χωρίς να πειράξεις το κάτοπτρο.

BARKOULETOS
31-03-13, 00:45
οχι δεν πειραζεις τιποτα, απλα αλλαζεις δεκτη και τα πιανεις ολα αυτα.

hlias_3
03-11-13, 12:50
Μπορεί να έχει περάσει πολύς καιρός για κάποιο σχόλιο για το συγκεκριμένο θέμα αλλά, μιας και από αυτό το πρόγραμμα πήγα στη φορθνετ, γράφω το σχόλιό μου εδώ !

Τον Ιούλιο με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν με 10 € επιπλέον και με ένα χρόνο από τότε συμβόλαιο εννοείται, αν ήθελα ή το novasports, ή to novacinema. Επέλεξα το novacinema και όλα καλά.

Το θέμα είναι ότι εδώ και 1 μήνα ( τότε το κατάλαβα τυχαία μιας και παρακολουθώ μόνο τα κανάλια που έχω στα μπουκέτα δλδ καμιά 15αριά ) ) έχω ελεύθερα και τα 3 κανάλια ενηλίκων. Φυσικά δεν είχα κάποια ενημέρωση γι’ αυτό και αυτό που δεν ξέρω είναι αν κάποια στιγμή θα έχω κάποια επιπλέον χρέωση.

Θα τους πάρω τηλ. Αλλά η αναμονή τους είναι 20-25 λεπτά. Έλεος.
Τον Αύγουστο που τους έπαιρνα τηλέφωνο να ξανάενεργοποιήσουμε τον κωδικό μέσω internet για παρακολούθηση του λογαριασμού μου, έμαθα ότι με το καινούριο συμβόλαιο απενεργοποιήθηκε ο παλιός, το οποίο πάλι έμαθα τυχαία ψάχνοντας κάτι και μου είπαν ότι έπρεπε να το πω τηλεφωνικά. Πώς να το ξέρω όταν δε μου είπε κάποιος ότι με το νέο συμβόλαιο απενεργοποιείται ο κωδικός ??? . Τελικά δεν τα κατάφερα !!!

Τέλος πάντων πιστεύω σε ένα κατάστημα φορθνετ να βρω μια άκρη.

billstamaniac
03-11-13, 13:14
Μπορεί να έχει περάσει πολύς καιρός για κάποιο σχόλιο για το συγκεκριμένο θέμα αλλά, μιας και από αυτό το πρόγραμμα πήγα στη φορθνετ, γράφω το σχόλιό μου εδώ !

Τον Ιούλιο με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν με 10 € επιπλέον και με ένα χρόνο από τότε συμβόλαιο εννοείται, αν ήθελα ή το novasports, ή to novacinema. Επέλεξα το novacinema και όλα καλά.

Το θέμα είναι ότι εδώ και 1 μήνα ( τότε το κατάλαβα τυχαία μιας και παρακολουθώ μόνο τα κανάλια που έχω στα μπουκέτα δλδ καμιά 15αριά ) ) έχω ελεύθερα και τα 3 κανάλια ενηλίκων. Φυσικά δεν είχα κάποια ενημέρωση γι’ αυτό και αυτό που δεν ξέρω είναι αν κάποια στιγμή θα έχω κάποια επιπλέον χρέωση.

Θα τους πάρω τηλ. Αλλά η αναμονή τους είναι 20-25 λεπτά. Έλεος.
Τον Αύγουστο που τους έπαιρνα τηλέφωνο να ξανάενεργοποιήσουμε τον κωδικό μέσω internet για παρακολούθηση του λογαριασμού μου, έμαθα ότι με το καινούριο συμβόλαιο απενεργοποιήθηκε ο παλιός, το οποίο πάλι έμαθα τυχαία ψάχνοντας κάτι και μου είπαν ότι έπρεπε να το πω τηλεφωνικά. Πώς να το ξέρω όταν δε μου είπε κάποιος ότι με το νέο συμβόλαιο απενεργοποιείται ο κωδικός ??? . Τελικά δεν τα κατάφερα !!!

Τέλος πάντων πιστεύω σε ένα κατάστημα φορθνετ να βρω μια άκρη.


απο οσο ξερω αν εχεις ολα τα novacinema στα δινουν για 3 μηνες δωρο μετα ειναι με χρεωση στα 10ε οποτε καλου κακου μιλα μαζι τους γιατι δεν απανεργοποιουνται αυτοματα πρεπει να ενημερωσεις εσυ

Chris Bow
03-11-13, 14:07
Το θέμα είναι ότι εδώ και 1 μήνα ( τότε το κατάλαβα τυχαία μιας και παρακολουθώ μόνο τα κανάλια που έχω στα μπουκέτα δλδ καμιά 15αριά ) ) έχω ελεύθερα και τα 3 κανάλια ενηλίκων. Φυσικά δεν είχα κάποια ενημέρωση γι’ αυτό και αυτό που δεν ξέρω είναι αν κάποια στιγμή θα έχω κάποια επιπλέον χρέωση.

Ακριβως την ιδια κινηση εκανα κι εγω, δηλαδη απο το Christmas offer που ειχα αρχικα τον Ιουνιο δεχτηκα την προσφορα με +10€ να παρω ολα τα novasports και τα 720' σε κινητα. Με ενημερωσαν φυσικα οτι τα καναλια ενηλικων θα τα εχω δωρεαν 1 μηνα και τα HD 2 μηνες εκ νεου. Μετα ομως εαν δεν ζητησω εγω τη διακοπη τους θα συνεχισω να τα εχω και φυσικα θα χρεωνονται κανονικα.
Απο τη στιγμη παντως που εσυ δεν ζητησες τη διακοπη τους μετα το τελος της δωρεαν περιοδου, τοτε ναι θα τα εχεις χρεωθει κανονικα.

hlias_3
03-11-13, 17:31
Δε μου είπαν τίποτα από το τηλέφωνο. Τα έχω πάρει κρανίο. Δεν είναι το 10€ που έχω να το δώσω προς το παρόν, όσο είναι η πουστιά που δεν ανέχομαι.

stavrosa2
03-11-13, 23:14
Μπορείς να κάνεις αίτηση σε κάποιο κατάστημα της Forthnet με την ταυτότητά σου, για διακοπή των πρόσθετων είτε HD ή κανάλια ενηλίκων.

BARKOULETOS
05-11-13, 03:48
Παγκοσμια πρωτοτυπια!

Εκει που λες οτι τα χεις δει ολα απο αυτην την εταιρια, δεν σταματα να σε εκπλησει!!

Αφου λοιπον με την μετροπη του κριστμας πακ σε 3play εχασα το novago που ειχα κανονικα μεχρι τοτε,
Αφου ζητησα 5 Αυγουστου διακοπη της δωρεαν προβολης adult και HD που εληγαν 15 Αυγουστου και 15 Σεπτεμβρη αντιστοιχα, αυτα οχι μονο δεν κοπηκαν αλλα χρεωθηκα επιπλεον!! Τους ζητησα λοιπον να να μου εκδωσουν λογαριασμο χωρις την επιπλεον χρεωση... δεν ηθελα να πληρωσω λογαριασμο που ειχε λαθος... Οταν λοιπον επιτελους εκδοθηκε ο σωστος λογαριασμος αυτες τις μερες που αφαιρουσε την χρεωση (δυο μηνες μετα) και θα τον πληρωνα, εξι παρα δεκα το πρωι κοβουν την συνδεση!! Και το κορυφαιο στις δεκα μου ερχεται το προειδοποιητικο sms αφου εχει κοπει η συνδεση....

Μαλλον ζηταω υπερβολικα πραγματα στο να μην χρεωνομαι ασκοπα και οταν γινεται αυτο να ισοφαριζεται στον αμεσως επομενο λογαριασμο...

Η' το sms να ερχεται μερικες μερες πριν την διακοπη και οχι μετα απο αυτην...

giorg
05-11-13, 13:43
Ακριβως την ιδια κινηση εκανα κι εγω, δηλαδη απο το Christmas offer που ειχα αρχικα τον Ιουνιο δεχτηκα την προσφορα με +10€ να παρω ολα τα novasports και τα 720' σε κινητα. Με ενημερωσαν φυσικα οτι τα καναλια ενηλικων θα τα εχω δωρεαν 1 μηνα και τα HD 2 μηνες εκ νεου. Μετα ομως εαν δεν ζητησω εγω τη διακοπη τους θα συνεχισω να τα εχω και φυσικα θα χρεωνονται κανονικα.
Απο τη στιγμη παντως που εσυ δεν ζητησες τη διακοπη τους μετα το τελος της δωρεαν περιοδου, τοτε ναι θα τα εχεις χρεωθει κανονικα.
Μην είμαστε και αχάριστοι . όσο έχεις δωρεάν τα κανάλια μια χαρά είναι . Μετά είναι αν θες τα κόβεις ώστε να μην έχεις χρέωση ή τα συνεχίζεις . Εγώ πάντως δεν ξέρω και πολλές εταιρείες να δίνουν κάτι δωρεάν .

swatsquadgr
05-11-13, 14:34
Ακριβως την ιδια κινηση εκανα κι εγω, δηλαδη απο το Christmas offer που ειχα αρχικα τον Ιουνιο δεχτηκα την προσφορα με +10€ να παρω ολα τα novasports και τα 720' σε κινητα. Με ενημερωσαν φυσικα οτι τα καναλια ενηλικων θα τα εχω δωρεαν 1 μηνα και τα HD 2 μηνες εκ νεου. Μετα ομως εαν δεν ζητησω εγω τη διακοπη τους θα συνεχισω να τα εχω και φυσικα θα χρεωνονται κανονικα.
Απο τη στιγμη παντως που εσυ δεν ζητησες τη διακοπη τους μετα το τελος της δωρεαν περιοδου, τοτε ναι θα τα εχεις χρεωθει κανονικα.


Κι εμενα οταν προσθεσα απο Christmas offer τα κινητα και cinema pack με ενημερωσαν και αποφασισα να μην βαλω καθολου HD για τη δωρεαν περιοδο .
Το φαουλ που εγινε σ' εμενα ηταν οτι ενω ενεργοποιησαν τα καναλια cinema μετα απο 2-3 μερες , το ολο πακετο ενεργοποιηθηκε μετα απο 1 μηνα , οπως μου ειπαν εκ των υστερων , με αποτελεσμα να χρεωνομαι τα κινητα . Σε ερωτηση μου πως γινεται η ενεργοποιηση να γινεται τμηματικα και με τοσο μεγαλη διαφορα χρονου δεν ειχαν κατι να απαντησουν και οτι τα cinema τα εβλεπα δωρεαν για 1 μηνα μεχρι την πληρη ενεργοποιηση (δεν μου τα ειχαν χρεωσει)!!!

BARKOULETOS
05-11-13, 17:49
Σημερα που τα πληρωσα ρωτησα και μου ειπαν οτι ο ενας μηνας δωρα με πληρωμη παγιας εντολης δεν ισυει πλεον...

antreas9
13-11-13, 19:38
Σημερα που τα πληρωσα ρωτησα και μου ειπαν οτι ο ενας μηνας δωρα με πληρωμη παγιας εντολης δεν ισυει πλεον...
ναι, πράγματι. η nova, συνεχίζει να διαφημίζει, πληρώστε με πιστωτική, ενας μήνας δώρο, και όταν τους παίρνεις, σου λένε,α ααα, για εσάς δεν ισχύει!

sokgiorgos
14-11-13, 12:55
Καλημερα. Σημερα το πρωι με πηραν απο τη Forthnet για την προσφορα με τα 29,90 τηλεφωνο ιντερντετ και το startpack της Νοβα και μου ειπαν οτι γινεται δωρεαν εγκατασταση εξοπλισμου εκτος απο το σπιτι και σε ενα αλλο σπιτι αν υπαρχει εξοχικο π.χ. Δηλ τοποθετει 2 δορυφορικα πιατα και μπορεις να παιρνεις τον αποδικωποιητη μαζι σου και να βλεπεις και στο εξοχικο οταν πηγαινεις. Η μονη επιβαρυνση ειναι ο αποδικωποιητης 49 ευρω. Τα 2 πιατα και η εγκατασταση στα 2 σπιτια δωρεαν. Τι λετε για την προσφορα αυτη? Αξιζει?

kataras
14-11-13, 13:44
αν δεν δεσμευεσαι στον οτε μην το σκεφτεσαι καθολου
γλυτωνεις πολλα λεφτα

sokgiorgos
15-11-13, 16:23
Καλημερα. Σημερα το πρωι με πηραν απο τη Forthnet για την προσφορα με τα 29,90 τηλεφωνο ιντερντετ και το startpack της Νοβα και μου ειπαν οτι γινεται δωρεαν εγκατασταση εξοπλισμου εκτος απο το σπιτι και σε ενα αλλο σπιτι αν υπαρχει εξοχικο π.χ. Δηλ τοποθετει 2 δορυφορικα πιατα και μπορεις να παιρνεις τον αποδικωποιητη μαζι σου και να βλεπεις και στο εξοχικο οταν πηγαινεις. Η μονη επιβαρυνση ειναι ο αποδικωποιητης 49 ευρω. Τα 2 πιατα και η εγκατασταση στα 2 σπιτια δωρεαν. Τι λετε για την προσφορα αυτη? Αξιζει?

Τελικά έκανα αιτηση στην forthnet

kataras
17-11-13, 17:39
και πολυ καλα εκανες

@ ADSLgr.com All rights reserved.