PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

sakels
29-11-12, 00:25
Εννοώ αν αξίζει πχ. μπορεί να δείχνει τα ματς με τις πιο "μικρές" ομάδες στο novasports1 (που έχουν δλδ πιο μικρή τηλεθέαση, για να μη θίξω καμιά ομάδα :p ) αφού προσφέρεται σε πιο φθηνά πακέτα και πιο σημαντικά ματς σε άλλα novasports. πχ Με ενδιαφέρουν τα ματς του ΠΑΟ και στην Αγγλία δεν θέλω να βλέπω πχ Σαουθάμπτον-ΚΠΡ αλλά τις πιο μεγάλες ομάδες. Γι' αυτό ρωτάω αν κάποιος ξέρει πάνω κάτω τι ματς παίζει.

εν ταχυ... το σαββατο δειχνει αγγλια και την κυριακη super league.

makfil
29-11-12, 09:37
Βασικά στο vdsl λένε ότι μπορείς με 10 ευρώ να αναβαθμίσεις και τις προσφορές που δίνει σε συνδυασμό με νόβα. Οπότε πιστεύω ότι εάν κάνεις πρώτα αυτή την προσφορά και μετά βάλεις και vdsl θα έχεις με 40 ευρώ και τα δυο μαζί. Καθόλου άσχημα πιστεύω.

Μοον ο ΟΤΕ διαθέτει πραγματικό vdsl σήμερα και μάλιστα σε λιγότερες περιοχές από αυτές που έχει επεκτείνει το νέο δίκτυο (οτική, νέες καμπίνες κλπ) αλλά σύντομα θα δώσει και στις υπόλοιπες. Οι εναλλακτικοί δεν μπορούν να διαθέσουν, προς το παρόν, το vdsl και ανακοίνωσαν τη Δευτέρα 26.11 τη μέθοδο Cyta, δηλαδή κάποια βελτιωμένη ταχύτητα σε όδους βρίσκονται σε μικρή απόσταση από το ΑΚ.

Επομένως, όσοι σκέπτονται για vdsl και συνδυαστικά πακέτα με Nova+Forthnet καλό είναι να έχουν υπόψη τα παραπάνω.

adok13
29-11-12, 10:52
Εννοώ αν αξίζει πχ. μπορεί να δείχνει τα ματς με τις πιο "μικρές" ομάδες στο novasports1 (που έχουν δλδ πιο μικρή τηλεθέαση, για να μη θίξω καμιά ομάδα :p ) αφού προσφέρεται σε πιο φθηνά πακέτα και πιο σημαντικά ματς σε άλλα novasports. πχ Με ενδιαφέρουν τα ματς του ΠΑΟ και στην Αγγλία δεν θέλω να βλέπω πχ Σαουθάμπτον-ΚΠΡ αλλά τις πιο μεγάλες ομάδες. Γι' αυτό ρωτάω αν κάποιος ξέρει πάνω κάτω τι ματς παίζει.
euroleague δεν δειχνει καθολου.τους αγωνες της δευτερας της superleague δεν τους δειχνει.ch. league τους αγωνες του γαυρου δεν τους δειχνει.καταταλλα ομως δειχνει ολα τα ντερμπυ της super league,full πρεμιερ λιγκ,champions league.

Mythos
29-11-12, 11:16
Εως τωρα εδινε το πακετο 2play Economy + start pack με €34,90 και δωρο τον εξοπλισμο!!!
Τωρα σου πεταει ενα αχρηστο novasports1 μαζι, μειωνει €5 το παγιο (€60 ετησιο κερδος), ΑΛΛΑ πληρωνεις €49 εξοπλισμο!!!
Οποτε για ποια προσφορα μιλαμε σε σχεση με πριν? Τα €10 το χρονο που και καλα κερδισες?!!!
Μαλλον για θυματα ψαχνουν... και ειμαι σε αναζητηση παροχου, αλλα δε θα παρω τετοιες κοροιδιες!

adabter
29-11-12, 11:41
το champion league για εμένα πάντως δεν είναι άχρηστο.
σε γενικές γραμμές εμένα μου φαίνεται σαν καλό deal

Mondler
29-11-12, 18:08
Καλησπέρα! Όποιος έχει Nova και έχει εμπειρία ας μας πει την άποψή του αν το Novasports1 δείχνει αξιόλογα ματς ή μόνο του χωρίς τα άλλα novasports δεν αξίζει. Ξέρω πάντως ότι ευρωλίγκα δεν δείχνει ποτέ.

βασικα μπες και δες το εβδομαδιαιο προγραμμα για να μπορεσεις να κρινεις καλυτερα αμα σε καλυπτει προσωπικα :)

sakels
29-11-12, 18:15
Εως τωρα εδινε το πακετο 2play Economy + start pack με €34,90 και δωρο τον εξοπλισμο!!!
Τωρα σου πεταει ενα αχρηστο novasports1 μαζι, μειωνει €5 το παγιο (€60 ετησιο κερδος), ΑΛΛΑ πληρωνεις €49 εξοπλισμο!!!
Οποτε για ποια προσφορα μιλαμε σε σχεση με πριν? Τα €10 το χρονο που και καλα κερδισες?!!!
Μαλλον για θυματα ψαχνουν... και ειμαι σε αναζητηση παροχου, αλλα δε θα παρω τετοιες κοροιδιες!

γκρινιαξε και αλλο. μπορεις. και 5 ευρω να το εδιναν παλι γκρινια.

dnik
29-11-12, 19:57
Ερώτηση.
Στο πακέτο των 29.90€, αναφέρει για απεριοριστες αστικές και υπεραστικές. Λέει βεβαια εντος δικτυου forthnet. Τι εννοεί;; Ότι ειναι δωρεάν μόνο σε όσους καλω και ταυτόχρονα εχουν forthnet;;
Δηλαδή εαν καλέσω στο πατρικό μου που εχω ΟΤΕ, θα χρεωθώ;

kataras
29-11-12, 20:27
οχι φιλε μου

dnik
29-11-12, 20:37
Τότε τι εννοεί εντος δικτυου forthnet?

theofanis
29-11-12, 20:45
Καλησπέρα σας,

Οσο περιμένω να με καλέσουν, θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα...

όλα ωραία και καλά για όσα δίνει.
Ποιά είναι όμως αυτά που δεν σου λένε ότι δεν σου δίνουν?

Nova Christmas Offer 2012 (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4871)
ΠΧ. Σταθερή τηλεφωνία ναι. Διεθνείς? Εγώ πχ, θέλω διεθνείς ανελλειπώς. Πόσο παραπάνω θα πληρώσω;

Συνολικά το κουστούμι πόσο θα είναι στον πρώτο λογαριασμό;
49€ το μηχάνημα, 34,99€ το τέλος ενεργοποίησης, 29,90€ Ο λογαριασμός, ή είναι και κάτι άλλο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

sakels
29-11-12, 21:01
Καλησπέρα σας,

Οσο περιμένω να με καλέσουν, θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα...

όλα ωραία και καλά για όσα δίνει.
Ποιά είναι όμως αυτά που δεν σου λένε ότι δεν σου δίνουν?

Nova Christmas Offer 2012 (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4871)
ΠΧ. Σταθερή τηλεφωνία ναι. Διεθνείς? Εγώ πχ, θέλω διεθνείς ανελλειπώς. Πόσο παραπάνω θα πληρώσω;

Συνολικά το κουστούμι πόσο θα είναι στον πρώτο λογαριασμό;
49€ το μηχάνημα, 34,99€ το τέλος ενεργοποίησης, 29,90€ Ο λογαριασμός, ή είναι και κάτι άλλο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

για κλησεις στο εξωτερικο βαλε skype με 5-6 ευρω και εισαι οκ..

αν δεν εχεις ηδη forthnet τοτε θα πληρωσεις τα 35. αλλιως οχι.

τα υπολοιπα ειναι οπως τα λες

makfil
29-11-12, 21:17
Τότε τι εννοεί εντος δικτυου forthnet?

Εννοεί ότι δίνει τα απεριόριστα μόνο στις περιπτώσεις που η οπτική της ίνα φτάνει μέχρι το ΑΚ.

kataras
29-11-12, 21:35
Τότε τι εννοεί εντος δικτυου forthnet?

αναφερεται στην ταχυτητα του ιντερνετ

- - - Updated - - -

διορθωση
οι υπηρεσιες παρεχονται στο ιδιοκτητο δικτυο της φορτνετ που θα δεις αν σε καλυπτει βαζοντας το τηλ.νουμερο σου στο σαιτ της φορτνετ και ο makfil εχει μαλλον δικιο

dnik
29-11-12, 21:59
Τελικά, τι απο τα 2 είναι;;
Ή και τα 2...?

sakels
29-11-12, 22:01
Τελικά, τι απο τα 2 είναι;;
Ή και τα 2...?

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

αυατο ειναι το προγραμμα χωρις τα 30' προς κινητα.

dnik
29-11-12, 22:26
Ευχαριστώ...

Billykid
30-11-12, 03:11
Η καλύτερη προσφορά θα ήταν

1) Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις
2) Απεριόριστες κλήσεις προς εξωτερικό
3) VDSL internet εως 50 Mbs
4) Nova Full Pack με δωρεάν εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας
5) 160 λεπτά σε κινητά
6) Κάθε μήνα κουπόνια για την Pizza Fun με έκπτωση 50%

και όλα αυτά στην τιμή των 30 ευρώ το μήνα! Και μετά ήρθε ο Αϊ Βασίλης..
Μου φαίνεται δεν μπορούμε να αποδεχτούμε που φτάνει η τσέπη μας.

Μιλάω εντελώς φιλικά.

alive
30-11-12, 06:29
Ποσο ειναι ο χρονος μεταφορας απο την On Telecom στη Fortnet?Και τι διαδικασιες χρειαζονται?Πληρωνω καποιο κοστας διακοπης στην On?Ειμαι πανωαπο 4 χρονια σ'αυτην.Ευχαριστω.

argi73
30-11-12, 11:34
Συνήθως 15 μέρες, και δεν μένεις χωρίς τηλέφωνο/Ιντερνετ παρά μόνο 1-2 ώρες την μέρα της σύνδεσης.Από ΟΝ μετά τον χρόνο δεν πληρώνεις τίποτα για διακοπή.. (Πληρώνεις 35€ στην forthent τέλη ενεργοποίησης..)

DiM
30-11-12, 12:25
Πληρωνω καποιο κοστας διακοπης στην On?Ειμαι πανωαπο 4 χρονια σ'αυτην.Ευχαριστω.

http://www.adslgr.com/forum/threads/480184-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%87%CE%AE-%CE%97-%CE%9F%CE%9D-%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%BF-12%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%BF

http://www.adslgr.com/forum/threads/603865-%CE%97-On-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D


Και πλερώνεις και δίνεις πίσω εξοπλισμό διάβασε τα παραπάνω

mpoukomass
30-11-12, 13:28
Συγγνωμη ρε παιδια,δν ξερω αν εχει αναφερθει παλι αλλα σημερα σε καινουριο λογαριασμο ειδα μια ακυρη χρεωση ΣΥΝΔΡΟΜΗ ADD ON ΔΩΡΕΑΝ ΛΕΠΤΑ 60 επι λεξει.Αρχιζουμε και χρεωνουμε τωρα το 60αρι των κινητων?Το ποσο χρεωσης ειναι 9,76.

makfil
30-11-12, 13:35
Μήπως ξεπέρασεις το όριο των 60;

nyannaco
30-11-12, 13:49
Από ΟΝ μετά τον χρόνο δεν πληρώνεις τίποτα για διακοπή.. Κι όμως, η αποσύνδεση στην On χρεώνεται παρά κάτι ψιλά €20, και μετά τη λήξη του δωδεκαμήνου (και στον αιώνα τον άπαντα). Είναι ο μόνος πάροχος που χρεώνει το τέλος αποσύνδεσης.

mpoukomass
30-11-12, 13:49
Μήπως ξεπέρασεις το όριο των 60;

οχι δν υπαρχει τετοια περιπτωση,αθροιστικα τα κινητα φτανουν 30 λεπτα και τους 2 μηνες κι εχει μηδενικη χρεωση.

haniabal
30-11-12, 14:35
Η καλύτερη προσφορά θα ήταν

1) Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις
2) Απεριόριστες κλήσεις προς εξωτερικό
3) VDSL internet εως 50 Mbs
4) Nova Full Pack με δωρεάν εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας
5) 160 λεπτά σε κινητά
6) Κάθε μήνα κουπόνια για την Pizza Fun με έκπτωση 50%

και όλα αυτά στην τιμή των 30 ευρώ το μήνα! Και μετά ήρθε ο Αϊ Βασίλης..
Μου φαίνεται δεν μπορούμε να αποδεχτούμε που φτάνει η τσέπη μας.


χαχα!:rofl: Ε τι να κάνουμε είμαστε λίγο αχόρταγοι. Εγώ πιστεύω ότι εάν βάλεις χρόνο για κινητά ή διεθνής κλήσεις και vdsl μαζί εφόσον μπορείς βέβαια τότε είναι πολύ καλή προσφορά και θα την έχεις για πάντα.

makfil
30-11-12, 14:50
Νομίζω ότ,ι πριν ανοίξεις αυτό το θέμα, έπρεπε να επικοινωνήσεις με την εταιρεία και να ζητήσεις εξηγήσεις.

mpoukomass
30-11-12, 15:08
Νομίζω ότ,ι πριν ανοίξεις αυτό το θέμα, έπρεπε να επικοινωνήσεις με την εταιρεία και να ζητήσεις εξηγήσεις.

ποσταρα εαν ειναι κατι απλο και παρομοιο και σ αλλους :cool:

No_spoon
30-11-12, 15:19
ξερουμε ποιο ρουτερ δινει η forthnet? νομιζω οτι εχει μονο μια θυρα εθερνετ

mpoukomass
30-11-12, 15:47
Τελικα η ADD-ON χρεωση ειναι για τα κινητα,στα πακετα συνδυασμου με τη νοβα δν συμπεριλαμβανονται τα δωρεαν λεπτα για κινητα και τα πληρωνεις εξτρα,δν ξερω αν ισχει σ ολα τα πακετα η μονο αυτα με νοβα επειδη και καλα ειναι καλη η προσφορα,αν ισχυει και σε απλο 2πλαυ τοτε υπαρχει θεμα.

argi73
30-11-12, 15:57
Εμένα Router μου έδωσαν 585V8....

Serafeim Karakostas
30-11-12, 17:07
Τελικα η ADD-ON χρεωση ειναι για τα κινητα,στα πακετα συνδυασμου με τη νοβα δν συμπεριλαμβανονται τα δωρεαν λεπτα για κινητα και τα πληρωνεις εξτρα,δν ξερω αν ισχει σ ολα τα πακετα η μονο αυτα με νοβα επειδη και καλα ειναι καλη η προσφορα,αν ισχυει και σε απλο 2πλαυ τοτε υπαρχει θεμα.
Τα ίδια έπαθε και γνωστός μου σήμερα (έχει το συνδυαστικό των 53,90€). Όταν είχε κάνει το συμβόλαιο, δεν τον ενημέρωσαν για αυτή τη "λεπτομέρεια".

dnik
01-12-12, 21:13
Πήγα σε κατάστημα για την Christmas offer 2012. Ενημέρωσα τον υπάλληλο ότι απο το 2008, μου χρεώνουν 3 λογαριασμούς συνολικής αξίας 140,-€. Το είπα διότι θα το έβλεπαν σε καθε περίπτωση. Αυτα τα είχα πληρώσει και είχα στείλει και τα παραστατικά με μαιλ. Ήταν οι εποχές που η forthnet προσπαθούσε να βρει τα βήματα της.
Χαρακτηριστικά, θα σας πω ότι μια φορά που είχα αμελήσει να πληρώσω ενα λογαριασμό, τους πήρα τηλέφωνο για να επιβεβαίωσω ότι δεν θα μου το κόψουν, και μου είπαν ότι ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΟΥΣΑ. !!! Ότι να ναι. Τέλος πάντων. Τότε, τηλεφωνικά είχαν αναγνωρίσει τις πληρωμές, αλλά μάλλον δεν περάστηκαν.
Εν κατακλείδι, το κατάστημα θα στείλει μαιλ στα κεντρικά και θα με ενημερώσουν.
Είδωμεν.......

x_man
01-12-12, 21:56
Η καλύτερη προσφορά θα ήταν

1) Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις
2) Απεριόριστες κλήσεις προς εξωτερικό
3) VDSL internet εως 50 Mbs
4) Nova Full Pack με δωρεάν εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας
5) 160 λεπτά σε κινητά
6) Κάθε μήνα κουπόνια για την Pizza Fun με έκπτωση 50%

και όλα αυτά στην τιμή των 30 ευρώ το μήνα! Και μετά ήρθε ο Αϊ Βασίλης..
Μου φαίνεται δεν μπορούμε να αποδεχτούμε που φτάνει η τσέπη μας.

Μιλάω εντελώς φιλικά.

Ζωγράφισες :) Μην έχεις αμφιβολία ότι ουκ ολιγοί θεωρούν ότι αυτή θα έπρεπε να είναι η "σωστή" τιμολόγηση...

makfil
01-12-12, 22:25
Η πραγματικότητα, όμως, είναι άλλη και αυτό που διαπίστωσα σήμερα, σε επικοινωνία που είχα για λογαριασμό φίλου, είναι ότι γίνεται λογική συζήτηση με υπάλληλο και, στα πλαίσια των εντολών που τους έχουν δώσει, γίνεται, τελικά, συμφωνία με βελτιωμένους όρους, εάν το θέλεις και εάν οι απαιτήσεις σου ξεπερνούν τις δυνατότητες του υπαλλήλου καταγράφεται το αίτημα για εξέταση από ανώτερο στέλεχος.

nikoslykos
01-12-12, 23:35
Πηρα καιγω τηλ σημερα. παλια ειχα nova full pack (παλιαααααααααααα...) μετα βαλαμε την επιγεια την κοψαμε κιαυτη... τους ρωτησα αν τη δικαιουμαι και μου ειπανε ναι ! και οτι δεν χρειαζεται να παρω αποδικοποιητη εφοσον εχω ηδη τον Novabox HD 831. λοιπον εν ολιγοις το πακετο βγηκε απεριοριστα σταθερα vdsl και nova startpack + novasports 1 39,90€ το μηνα !!!

makfil
01-12-12, 23:39
Διαθέτει vdsl ο ΟΤΕ στην περιοχή σου;

nikoslykos
01-12-12, 23:40
δεν ξερω ο wizard του οτε δεν λεει. ο wizard της forthnet λεει οτι μπορω να βαλω.

makfil
01-12-12, 23:44
Εάν δεν είναι το σωστό vdsl, μέσω του δικτύου του ΟΤΕ, προσωπικά, δεν θα έδινα τα 10 ευρώ τώρα.

nikoslykos
01-12-12, 23:47
τι οτε τη φορθνετ τι wind δν εχει διαφορα....ολοι τις ιδιες γραμμες χρησιμοποιουν.θα το βαλω για δοκιμη αν δεν πιανει καλα απλα το γυρναω σε adsl

makfil
02-12-12, 09:31
τι οτε τη φορθνετ τι wind δν εχει διαφορα....ολοι τις ιδιες γραμμες χρησιμοποιουν.θα το βαλω για δοκιμη αν δεν πιανει καλα απλα το γυρναω σε adsl

Κάνεις λάθος.
Όλοι οι εναλλακτικοί χρησιμοποιούν το χάλκινο δίκτυο του ΟΤΕ, από το ΑΚ έως το χώρο σου, για τηλεφωνία και adsl.
Για το vdsl, ΜΟΝΟΝ ο ΟΤΕ, σε συγκεκριμένες περιοχές, προς το παρόν, το προσφέρει από το ΑΚ μέχρι την πλησιέστερη ΝΕΑ (γκρι) καμπίνα, όπου έχει τοποθετηθεί το minidslam, με οπτική ίνα και από εκεί στο χώρο σου με το χάλκινο δίκτυο, σε απόσταση που δεν ξεπερνάει τα 200μ.

Αντίθετα, οι εναλλακτικοί, που ΔΕΝ έχουν συμφωνήσει ακόμη να αποδεχτούν το τιμολόγιο του ΟΤΕ για το vdsl, ανακοίνωσαν από τη ΔΕ 26.11, που το διαθέτει ο ΟΤΕ σε συγκειμένες περιοχές, ότι προσφέρουν, με 10 ευρώ επί πλέον, μια υπηρεσία που οπωσδήποτε περνάει μέσα από το χάλκινο δίκτυο, σε συνδρομητές που βρίσκονται κοντά στο ΑΚ.

Εάν θεωρείς ότι αυτό που σου προσφέρουν οι εναλλακτικοί, με 10 ευρώ επί πλέον είναι vdsl, τότε δοκίμασέ το.
Εγώ, πάντως, θα περιμένω λίγο ακόμη, να ενταχθούν στο πρόγραμμα του vdsl οι περιοχές που με ενδιαφέρουν (Γλυφάδα, στην οποία έχει ολοκληρωθεί το έργο και Φιλοθέη, στην οποία εξελλίσεται) και τότε θα σκεφτώ τη μεταφορά από τη 4νετ στον ΟΤΕ, εάν δεν αποδεχτεί η 4νετ το τιμολόγιο και το δίκτυο του ΟΤΕ με την οπτική ίνα.

dnik
02-12-12, 12:00
Κάνεις λάθος.
Όλοι οι εναλλακτικοί χρησιμοποιούν το χάλκινο δίκτυο του ΟΤΕ, από το ΑΚ έως το χώρο σου, για τηλεφωνία και adsl.
Για το vdsl, ΜΟΝΟΝ ο ΟΤΕ, σε συγκεκριμένες περιοχές, προς το παρόν, το προσφέρει από το ΑΚ μέχρι την πλησιέστερη ΝΕΑ (γκρι) καμπίνα, όπου έχει τοποθετηθεί το minidslam, με οπτική ίνα και από εκεί στο χώρο σου με το χάλκινο δίκτυο, σε απόσταση που δεν ξεπερνάει τα 200μ.

Αντίθετα, οι εναλλακτικοί, που ΔΕΝ έχουν συμφωνήσει ακόμη να αποδεχτούν το τιμολόγιο του ΟΤΕ για το vdsl, ανακοίνωσαν από τη ΔΕ 26.11, που το διαθέτει ο ΟΤΕ σε συγκειμένες περιοχές, ότι προσφέρουν, με 10 ευρώ επί πλέον, μια υπηρεσία που οπωσδήποτε περνάει μέσα από το χάλκινο δίκτυο, σε συνδρομητές που βρίσκονται κοντά στο ΑΚ.

Εάν θεωρείς ότι αυτό που σου προσφέρουν οι εναλλακτικοί, με 10 ευρώ επί πλέον είναι vdsl, τότε δοκίμασέ το.
Εγώ, πάντως, θα περιμένω λίγο ακόμη, να ενταχθούν στο πρόγραμμα του vdsl οι περιοχές που με ενδιαφέρουν (Γλυφάδα, στην οποία έχει ολοκληρωθεί το έργο και Φιλοθέη, στην οποία εξελλίσεται) και τότε θα σκεφτώ τη μεταφορά από τη 4νετ στον ΟΤΕ, εάν δεν αποδεχτεί η 4νετ το τιμολόγιο και το δίκτυο του ΟΤΕ με την οπτική ίνα.

Έτσι ακριβώς.

@nikols lykos Γιατί βιάζεσαι τόσο και ενθουσιάζεσαι χωρίς προφανή λόγο; Μην δίνεις τσάμπα τα χρήματα σου.
Κανε λίγο υπομονή και αξιολόγησε καλύτερα αυτά που εχεις μπροστά σου. :)

makfil
02-12-12, 13:04
Έτσι ακριβώς.

@nikols lykos Γιατί βιάζεσαι τόσο και ενθουσιάζεσαι χωρίς προφανή λόγο; Μην δίνεις τσάμπα τα χρήματα σου.
Κανε λίγο υπομονή και αξιολόγησε καλύτερα αυτά που εχεις μπροστά σου. :)

Επειδή, ίσως, δεν τον ικανοποίησαν οι προηγούμενες απαντήσεις, άνοιξε νέο θέμα (http://www.adslgr.com/forum/threads/682682-%CE%9C%CE%B5-%CF%84%CE%BF-VDSL-%CF%84%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9) για το vdsl.

nikoslykos
02-12-12, 17:50
οχι τοχα ανοιξει πριν μιλισω εδω :Ρ κοιταξτε εγω θα το δοκιμασω και αν ΔΕΝ ειμαι ευχαριστημενος απλα το γυρναω σε adsl ! απλα ! τωρα δινω 37ευρω το μηνα στην ΟΝ . με το 29,90 + 10 το vdsl ποια η διαφορα?...

makfil
02-12-12, 18:00
Δεν καταλαβαίνω αυτό που λες "αν ΔΕΝ ειμαι ευχαριστημενος απλα το γυρναω σε adsl", αφού στο πακέτο των 29,90 περιλαμβάνεται adsl και το 12μηνο συμβόλαιο που θα κάνεις, εάν δεν το έχεις κάνει ήδη, προβλέπεται penalty για την περίπτωση διακοπής ή αλλαγής πακέτου.

Αλλά, περί ορέξεως ...

nikoslykos
02-12-12, 19:15
το vdsl δεν ειναι πακετο ουσιαστικα "addon" θεωρειται. και οπως και ναχει μου ειπαν οι τεχνικοι αν βαλω vdsl και τελικα ειναι adsl....απλα μου το γυρνανε μου ειπανε και βγαζω απτο πακετο την υπηρεσια χωρις να τη πληρωσω ( εφοσον ενημερωσω απτην επομενη ημερα )

BARKOULETOS
03-12-12, 00:22
Βλεπω αυτην την προσφορα και δεν ξερω αν κανει για μενα, ειχα κανει πριν μερικους μηνες ανανεωση και εχω το εκονομυ με τα 30 λεπτα προς κινητα στα 25 ευρω, μπορω να παω ανεμποδιστα σε αυτο το πακετο? Αν η συνδεση ηταν αοριστου θα μπορουσα διοτι δεν ειμαι πελατης νοβα, αλλα τωρα που εχω την προσφορα μπορω ή θα υπαρχει ποινη επειδη η προσφορα που εχω ειναι για ενα χρονο? Ποσα περιπου θα ειναι η ποινη ξερουμε?

ΥΣ: Βλεπω στα στοιχεια του λογαριασμου μου

Περιγραφή: Forthnet 2play Economy
Ημ/νία Έναρξης: Τρίτη, 15 Μαΐου 2012
Ημ/νία Λήξης: Αορίστου
Κύκλος Τιμολόγησης: ΑΟΡΙΣΤΟΥ - ΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ

Ειμαι αοριστου δηλαδη, δεν εχω 12μηνη δεσμευση μετα την ανανεωση που ειχα κανει??? Η' απλα ετσι το γραφει σε ολους???

sakels
03-12-12, 00:32
Βλεπω αυτην την προσφορα και δεν ξερω αν κανει για μενα, ειχα κανει πριν μερικους μηνες ανανεωση και εχω το εκονομυ με τα 30 λεπτα προς κινητα στα 25 ευρω, μπορω να παω ανεμποδιστα σε αυτο το πακετο? Αν η συνδεση ηταν αοριστου θα μπορουσα διοτι δεν ειμαι πελατης νοβα, αλλα τωρα που εχω την προσφορα μπορω ή θα υπαρχει ποινη επειδη η προσφορα που εχω ειναι για ενα χρονο? Ποσα περιπου θα ειναι η ποινη ξερουμε?

λογικα δεν εχει ποινη καθως πας σε μεγαλυτερο παγιο. μαλλον θα γινεται να αλλαξεις

maxmad
03-12-12, 01:29
κριμα που ειναι μονο για καινουργιους... ολοι πελατες θελουν... και τους υφισταμενους τους γραφουν κανονικα...

sakels
03-12-12, 01:35
κριμα που ειναι μονο για καινουργιους... ολοι πελατες θελουν... και τους υφισταμενους τους γραφουν κανονικα...

σε αλλα forum εχουν αναφερει οτι παλιους τους εχουν βαλει... μαλλον θελει και λιγο πιεση

@ ADSLgr.com All rights reserved.