PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

nikoslykos
03-12-12, 13:49
τελικα θα κανω την αιτηση σημερα κιεγω... το ιντερνετ με φοβηζει λιγο μονο... παντος αν τωρα ειμαι συγχρονισμενος στα 14820 και κατεβαζω με 1.6-1.7mb/sec λογικα στη forthnet καπου εκει θα κατεβαζω παλι? (με adsl ) λογικα θα συγχρονισω και λιγο παραπανω μιας και η forthnet εχει οριο snr στα 6dB (τωρα εχω 7)

panagism
03-12-12, 15:34
Γεια χαρα σε ολους
η περιοχη μου δεν καλειπτεται απο το ιδιοκτητο της forthnet , εγω ομως θα ηθελα να βαλω την χριστουγενιατικη προσφορα της νοβα με το ιντερνετ και τα απεριοριστα τηλεφωνα.Τι γινεται σ αυτη την περιπτωση?Πληρωνω το παγιο του ΟΤΕ?

kataras
03-12-12, 17:24
δεν ισχυει εκτος δικτυου η προσφορα ουτε καν η εκπτωση 20%

sakels
03-12-12, 17:47
Το -20% ισχυει και σε ΧΕΓ. Αρα και σε μη ιδιοκτητο

kataras
03-12-12, 19:15
ουπς!πιαστηκα αδιαβαστος
μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ισχυε
thanks

Gianniskriti
03-12-12, 22:41
Γειά σας.
Τωρα που ωριμασε/επικαιροποιηθηκε το νημα μπορει καποιος συμφορουμιτης να αναφερει αναλυτικα και ξεκαθαρα τί ακριβως υπηρεσίες περιλαμβανει η προσφορα και σε τί ακριβως τιμη ? Ευχαριστω

sakels
03-12-12, 22:45
Γειά σας.
Τωρα που ωριμασε/επικαιροποιηθηκε το νημα μπορει καποιος συμφορουμιτης να αναφερει αναλυτικα και ξεκαθαρα τί ακριβως υπηρεσίες περιλαμβανει η προσφορα και σε τί ακριβως τιμη ? Ευχαριστω

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4871

Gianniskriti
03-12-12, 22:52
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4871

Ευχαριστω, δεν γνωριζα οτι το ειχε ανεβασει στην σελιδα η φορθνετ, ειχα μεινει ακομη στην φαση που καποιοι συμφορουμιτες ελεγαν οτι προωθειται μονο μεσω τηλ...

geomix72
03-12-12, 23:05
Σημερα πηγα και εκανα και εγω αιτηση.Παρα την ταλαιπωρια της αναμονης (περιπου 40 λεπτα ) την πρωτη φορα λογω το οτι δεν ειχα τον αριθμο βρονχου ,και τη δευτερη γυρω στα 30 λεπτα σε καταστημα forthnet επιτελους τα καταφερα.Εχουμε και λεμε .Μου ζητησαν παλιο λογαριασμο της hol που πρεπει απαραιτητα να γραφει τον αριθμο βρονχου.Εαν δεν τον ξερετε ενα τηλεφωνο στον παροχο σας και τον περνετε.Μαζι με τον λογαριασμο απαραιτητα ταυτοτητα .Μετα τη χαρτουρα που ετοιμαζει ο υπαλληλος καταβαλεις 49 ευρω για τον εξοπλισμο που ειναι υποχρεοτικα . Παιρνεις τον δεκτη και το montem .Το πακετο περιεχει το novasport 1 , ολα τα ντοκυμαντερ . τα ελληνικα καναλια, τα παιδικα και αυτα με τισ σειρες .( FOX) οπως και τα eyrosport.
Δεν περιεχει κανενα novacinema οπως και το οτι ξερουμε οτι τον Ολυμπιακο δεν τον δειχνει το novasport1( ισως καποια παιχνιδια με ασθενεστερους αντιπαλους) Η τιμη του ειναι 29.90 για παντα .Δηλαδη σε ενα χρονο που θα ληξη η προσφορα δεν θα παει πχ στα 35 ευρω. Ελαχιστη παραμονη ομως ειναι οι 12 μηνες. Το πρωτο μηνα θα ερθει απο τη forthnet ενας λογαριασμος με τα τελη ενεργοποιησης στα 35 ευρω οπως και απο τη nova o πρωτος λογαριασμος θα ειναι τα τελη αυτου του μηνα συν η προπληρωμη του επομενου ,δηλαδη γυρω στα 45 ευρω .Απο δω και μετα θα ερχεται ενας λογαριασμος το μηνα μονο απο nova me 29.90 ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΦΠΑ.Τυχον τηλεφωνα σε κινητα , γραμες ΕΟΠΥ ,εξωτερικο ,ροζ τηλεφωνα ,ωρα ελλαδος ΧΡΕΟΝΟΝΤΑΙ!!!Ξεχασα να αναφερω οτι το πιατο το φαιρνει ο τεχνικος που θα κανει την εγκατασταση κατοπιν ραντεβου.Πηρα το πακετο πηγα σπιτι ειχα ηδη πιατο ,συνδεσα το αποκοδοικοποιητη πηρα τηλεφωνο και με ενεργοποιησαν αμεσως .Περιμενω και την forthnet τωρα.
(

030366
03-12-12, 23:18
Τυχον τηλεφωνα σε κινητα , γραμες ΕΟΠΥ ,εξωτερικο ,ροζ τηλεφωνα ,ωρα ελλαδος ΧΡΕΟΝΟΝΤΑΙ!!!

Πολύ λογικό ακούγεται

subzer0
03-12-12, 23:59
Ψήθηκα ήδη με την προσφορά αυτή. Έψησα και την γυναίκα που είναι εξίσου σημαντικό (ρεμάλι θα βλέπεις μπάλα στο σπίτι , καλά ήταν που έφευγες και λίγο - όχι γυναίκα δεν θα τους δείχνει όλους τους αγώνες , πάλι θα πηγαίνω έξω :p )

2 πράγματα μόνο με προβληματίζουν.
Το ένα είναι το "μέχρι εξάντλησης των αποθεμάτων" γιατί θέλω να την κάνω αργά μέσα στον Δεκέμβρη. Έχω συμβόλαιο με την ΟΝ μέχρι 8 Φλεβάρη. Με βάση το γεγονός οτι προπληρώνουμε τον μήνα , στις αρχές Γενάρη θα πληρώσω και τον τελευταίο μήνα ΟΝ οπότε δεν θα έχω κάποια επιβάρυνση (εκτός από τα 20 παρά κάτι την απενεργοποίησης που χρεώνει η ΟΝ). Και με βάση οτι οι διαδικασίες αλλαγής παροχου θέλουν και τις μέρες του θα είμαι καλυμμένος με μια αίτηση τέλη Δεκέμβρη.
Από την άλλη διαβάζοντας τον geomix72 , ενώ κατάλαβα τι γίνεται , μπερδεύτηκα με την άμεση ενεργοποίηση της ΝΟΒΑ και την αναμονή για το ίντερνετ σχετικά με το οικονομικό κομμάτι.

Το άλλο πράγμα που με προβληματίζει είναι ο αποκωδικοποιητής.
Αυτός που δίνει η ΝΟΒΑ δεν είναι PVR , νομίζω;
Αν θέλω PVR τι κάνω;

030366
04-12-12, 00:45
Δίνει και pvr, αλλά είναι πιο ακριβός από τον απλό hd.

subzer0
04-12-12, 00:48
Ξέρουμε διαφορά;

sakels
04-12-12, 00:54
Ξέρουμε διαφορά;

149 εχει ο pvr. δλδ 100 ευρω εξτρα

subzer0
04-12-12, 01:00
Αν πούμε οτι ξεκινάμε με τον απλό και θελήσουμε κάποια στιγμή στο μέλλον να βάλουμε PVR την διαδικασία θα την κάνουμε μόνοι μας; Εννοώ δεν παίζει επιστροφή στην NOBA και αλλαγή αποκωδικοποιητή να πληρώσεις μόνο την διαφορά.

sakels
04-12-12, 01:12
Αν πούμε οτι ξεκινάμε με τον απλό και θελήσουμε κάποια στιγμή στο μέλλον να βάλουμε PVR την διαδικασία θα την κάνουμε μόνοι μας; Εννοώ δεν παίζει επιστροφή στην NOBA και αλλαγή αποκωδικοποιητή να πληρώσεις μόνο την διαφορά.

πληρωνεις 149 ευρω με νεα 12 μηνη δευσμευση... αλλα εξαρταται και τι παζαρια θα γινουν κιολας...

subzer0
04-12-12, 01:16
πληρωνεις 149 ευρω με νεα 12 μηνη δευσμευση... αλλα εξαρταται και τι παζαρια θα γινουν κιολας...

Ναι αλλά τώρα το παίρνεις με προσφορά και με ιντερνετ-τηλεφωνία μέσα. Οπότε μπέρδεμα. Θα ρωτήσω αύριο που θα πάω απο μαγαζί Forthnet.

Αν δεν βγάλω άκρη θα το ρισκάρω με τον απλό. Το τι θα γίνει θα φανεί , όταν θα βλέπω snooker στο Eurosport στο σαλόνι , από το μέγεθος και το βάρος της παντόφλας. :p

eagle12
04-12-12, 01:33
Σήμερα πήγα για την ανανέωση σε κατάστημα forthnet (έχω 2Play+Nοva start=41,24€)
Ο υπάλληλος μου είπε ότι μπορώ να πάω στο πακέτο της Χριστουγεννιάτικης προσφοράς 29,90€ και θα έχω επιπρόσθετα το novasports1 αλλά δεν θα έχω κινητά και κλήσεις εξωτερικού.....
Οπότε την απέρριψα αφού τα χρειάζομαι και τα 2 (απεριόριστες εξωτερικού & 1 ώρα κινητά) και ανανέωσα πάλι στα 41,24€

HELL_pegaSOS
04-12-12, 01:39
σε αλλα forum εχουν αναφερει οτι παλιους τους εχουν βαλει... μαλλον θελει και λιγο πιεση

Σύμφωνα με ένα παραδίπλα φόρουμ, το να είσαι πελάτης Forhtnet δεν σε περιορίζει.
Σε περιορίζει να ήσουν κάποτε συνδρομητής της nova.



Η προσφορά παραείναι ελκυστική. Για μένα αλλού είναι το ζήτημα.
Εχω φιλαράκι στην Αθήνα, που το σκέφτεται. Περιοχή Γαλάτσι.
(δεν έχω ιδέα πως τα πάει εκεί κάτω η forthnet)
Δεν έχει υφιστάμενη τηλεφωνική σύνδεση(μόνο κινητό + ασύρματο internet)

Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι για το επίπεδο εξυπηρέτησης της εταιρείας.
1) Με τέτοια προσφορά θα γίνει χαμός από νέες αιτήσεις. Oντως έτσι λέγεται ότι γίνεται στο τηλεφωνικό κέντρο και ότι υπάρχουν ουρές στα καταστήματα. Δεν ξέρω κατα πόσο έχουν βελτιώσει το δίκτυο τους , αλλά προβλέπεται τρελό μπούκωμα σε adsl γραμμές και τηλεφωνικό κέντρο
2) Μένει σε ισόγειο και η πολυκατοικία έχει πέντε ορόφους...
Στο ισόγειο θα πρέπει να τρέμει μην βουτήξουν το πιάτο...
3) Ακούγεται έντονα ότι υπάρχουν οικονομικά προβλήματα στην εταιρεία και μέρος των εργαζομένων κάνει κινητοποιήσεις. Από αυτή την άποψη φαίνεται πω η εταιρεία ΒΟΓΓΑΕΙ για ζεστό χρήμα και η προσφορά κράχτης φαίνεται να το επιβεβαιώνει.
4) Ετσι και βαρέσει κανόνι ή λήξει το 12μηνο ο εξοπλισμός (ρούτερ) θα πρέπει να επιστραφεί?


:hmm:

sakels
04-12-12, 01:46
Σύμφωνα με ένα παραδίπλα φόρουμ, το να είσαι πελάτης Forhtnet δεν σε περιορίζει.
Σε περιορίζει να ήσουν κάποτε συνδρομητής της nova.



Η προσφορά παραείναι ελκυστική. Για μένα αλλού είναι το ζήτημα.
Εχω φιλαράκι στην Αθήνα, που το σκέφτεται. Περιοχή Γαλάτσι.
(δεν έχω ιδέα πως τα πάει εκεί κάτω η forthnet)
Δεν έχει υφιστάμενη τηλεφωνική σύνδεση(μόνο κινητό + ασύρματο internet)

Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι για το επίπεδο εξυπηρέτησης της εταιρείας.
1) Με τέτοια προσφορά θα γίνει χαμός από νέες αιτήσεις. Oντως έτσι λέγεται ότι γίνεται στο τηλεφωνικό κέντρο και ότι υπάρχουν ουρές στα καταστήματα. Δεν ξέρω κατα πόσο έχουν βελτιώσει το δίκτυο τους , αλλά προβλέπεται τρελό μπούκωμα σε adsl γραμμές και τηλεφωνικό κέντρο
2) Μένει σε ισόγειο και η πολυκατοικία έχει πέντε ορόφους...
Στο ισόγειο θα πρέπει να τρέμει μην βουτήξουν το πιάτο...
3) Ακούγεται έντονα ότι υπάρχουν οικονομικά προβλήματα στην εταιρεία και μέρος των εργαζομένων κάνει κινητοποιήσεις. Από αυτή την άποψη φαίνεται πω η εταιρεία ΒΟΓΓΑΕΙ για ζεστό χρήμα και η προσφορά κράχτης φαίνεται να το επιβεβαιώνει.
4) Ετσι και βαρέσει κανόνι ή λήξει το 12μηνο ο εξοπλισμός (ρούτερ) θα πρέπει να επιστραφεί?


:hmm:


1) σκεψου ποσοι συνδρομητες εχουν φυγει ολον αυτον τον καιρο... γενικα παντως καλα τα παει το δικτυο
2)ας το βαλει ψηλα... (ταρατσα?)
3) 29,90 θα δινει το μηνα... τι τον νοιαζει αμα χρωσταει η εταιρια? η προσφορα επισης αναφερεται και στον ανταγωνιστικο οτε.

η ΟΝ ειναι σε τραγικη κατασταση εδω και μηνες αλλα κρατιεται... σε τοσο τραγικο σημειο που δεν κανει δεκτες νεες συνδεσεις λογο ωφειλων στον οτε

δεν ειναι και τοσο κραχτης. απλα επι χρονια η νοβα ειχε εξωφρενθκες τιμες. με αυτη τη λογικη και τα 19,90 του οτε κραχτης ειναι...
4)οχι. ο δεκτης ειναι δικος σου.

DSLaManiaC
04-12-12, 02:30
Εγώ την έκανα την αίτηση και τη δέχτηκαν κανονικά.

Είμαι στο ForthNet ADSL τώρα, χωρίς Nova, και δεν έχω κλείσει χρόνο.

johnsruro
04-12-12, 10:45
ερώτηση:
Ποια ελληνική επιχείρηση δεν "βογγάει" για χρήμα αυτή την εποχή????

Προφανώς και οι προσφορές γίνονται για να προσελκηθούν πελάτες και να υπάρχει νέα ροή χρημάτων ως έσοδα!

Βασικά μαθήματα Οικονομικής Θεωρίας: Σκοπός μιας επιχείρησης είναι η μεγιστοποίηση του κέρδους! ...ΝΟΜΟΣ!
Γιατί λοιπόν μια εταιρία να μην κάνει ότι μπορεί για να αυξήση τα έσοδα της βγάζοντας προσφορές που συμβιβάζονται και με τα νέα δεδομένα της αγοράς? Δεδομένου λοιπόν ότι μειώνεται οι καιροί το επιτάσσουν η προσφορά είναι αρκετά δελεαστική.

xpan
04-12-12, 11:20
Καλημέρα με ενδιαφέρει και μένα η προσφορά. Τώρα είμαι στη HOL. Γενικά είμαι ευχαριστημένος από τη HOL. Σήμερα θα με πάρουν από τη Forth για να "κλείσουμε" την προσφορά.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής, αν μάθουν από την HOL ότι φεύγω υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν για να αναδιαπραγματευτώ την τρέχουσα προσφορά που έχω (όπου να ναι λήγει και το bonus του -5€ στους λογαριασμούς της Voda)

makfil
04-12-12, 11:51
Φυσικά και θα σε καλέσουν αλλά το θέμα είναι να είσαι έτοιμος να διαπραγματευτείς σε ίσους όρους.
Η HOL προσφέρει κάτι που να μοιάζει με Nova;

xpan
04-12-12, 12:22
Φυσικά και θα σε καλέσουν αλλά το θέμα είναι να είσαι έτοιμος να διαπραγματευτείς σε ίσους όρους.
Η HOL προσφέρει κάτι που να μοιάζει με Nova;

Δεν γνωρίζω. Όμως αν (λέμε αν) μου προσφέρουν στα 30€ τηλέφωνο/internet+HOL video club δεν είναι επίσης μια καλή προσφορά;

makfil
04-12-12, 13:36
Εξαρτάται πως βλέπει το θέμα καθένας.
Η μια περίπτωση είναι συγκεκριμένη τηλεφωνία και συνδρομητική τηλεόρααη, με αυτά που προσφέρει (κινηματογράφος και sports), και η άλλη κάποιο (;;) πρόγραμμα τηλεφωνίας και ένα videoclub.

Προσωπικά, θα διάλεγα την πρώτη περίπτωση.

subzer0
04-12-12, 15:14
Πήγα σήμερα σε μαγαζί Forthnet και ρώτησα για την προσφορά.
Θα το κάνω όπως το σκέφτηκα , θα πάω στο τέλος του μήνα.
Ο PVR έχει 149€ όπως είπαν τα παιδιά πιο πάνω.

Όπως μου είπε ο άνθρωπος στο μαγαζί σχετικά με το "μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων" , η εξάντληση έχει να κάνει μόνο με τους αποκωδικοποιητές , και τέτοιοι υπάρχουν.

Δεν θα ανησυχούσα με την απάντηση αλλά όσο περίμενα στο μαγαζί , ήταν ήδη ένας που συμπλήρωνε την αίτηση και άλλοι 5 που περιμέναμε για να ρωτήσουμε για την προσφορά. Πραγματικά ενδιαφέρουσα.

sakels
04-12-12, 16:03
Πήγα σήμερα σε μαγαζί Forthnet και ρώτησα για την προσφορά.
Θα το κάνω όπως το σκέφτηκα , θα πάω στο τέλος του μήνα.
Ο PVR έχει 149€ όπως είπαν τα παιδιά πιο πάνω.

Όπως μου είπε ο άνθρωπος στο μαγαζί σχετικά με το "μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων" , η εξάντληση έχει να κάνει μόνο με τους αποκωδικοποιητές , και τέτοιοι υπάρχουν.

Δεν θα ανησυχούσα με την απάντηση αλλά όσο περίμενα στο μαγαζί , ήταν ήδη ένας που συμπλήρωνε την αίτηση και άλλοι 5 που περιμέναμε για να ρωτήσουμε για την προσφορά. Πραγματικά ενδιαφέρουσα.

Ποτε δεν τελειωνουν τα αποθεματα... :-)

subzer0
04-12-12, 16:17
Ποτε δεν τελειωνουν τα αποθεματα... :-)

Μακάρι , γιατί θέλω να την κάνω την αίτηση.

sakels
04-12-12, 16:19
Μακάρι , γιατί θέλω να την κάνω την αίτηση.

σιγουρα δεν θα πληρωσεις στην on?

HELL_pegaSOS
04-12-12, 16:20
Η προσφορά μπορεί να πάρει σφήνα + μερικά λεπτά προς κινητά?
Εχω καλομάθει με την Cyta που είναι όλα modular.


Πέρα από τον φίλο μου που θα κάνει αίτηση, το σκέφτομαι κι εγώ.

subzer0
04-12-12, 16:29
σιγουρα δεν θα πληρωσεις στην on?

Στην ΟΝ δεν υπάρχει στάνταρ ποσό που πληρώνεις αν φύγεις πιο νωρίς. Πληρώνεις τα πάγια που σου μένουν μέχρι να κλείσεις το χρόνο του συμβολαίου σου.
Οπότε αν κάνω την αίτηση τέλη Δεκέμβρη όσο γρήγορα και να την κάνουν την ενεργοποίηση της γραμμής , το πολυ-πολυ να μείνει μισό πάγιο.
Εγώ έτσι κι αλλιώς θα έφευγα από ΟΝ στο τέλος του συμβολαίου , όποτε όλα καλά.

haniabal
04-12-12, 18:28
Δεν γνωρίζω. Όμως αν (λέμε αν) μου προσφέρουν στα 30¤ τηλέφωνο/internet+HOL video club δεν είναι επίσης μια καλή προσφορά;


Aποψη μου είναι να δεχτείς την προσφορά της forthnet. Είναι ίδια λεφτά αλλά το πλεονέκτημα της Νόβα είναι το καλύτερο περιεχόμενο.

RORYG
04-12-12, 19:00
Να ρωτήσω: 1.) όταν λέει οτι η προσφορά αφορά νέους πελάτες νοβα μπορεί κάποιος που χε βάλει παλιότερα νοβα και τη διέκοψε να την βάλει?
2.) έχει ιδέα κανείς κάποιος που είναι σε κάποιο άλλο πακέτο της 4νετ (που δε περιλαμβάνει νοβα) και ναι για 12 μηνη ισχύ αν πρέπει να τελειώσει πρώτα το πακέτο για να την βάλει?

sakels
04-12-12, 19:03
Να ρωτήσω: 1.) όταν λέει οτι η προσφορά αφορά νέους πελάτες νοβα μπορεί κάποιος που χε βάλει παλιότερα νοβα και τη διέκοψε να την βάλει?
2.) έχει ιδέα κανείς κάποιος που είναι σε κάποιο άλλο πακέτο της 4νετ (που δε περιλαμβάνει νοβα) και ναι για 12 μηνη ισχύ αν πρέπει να τελειώσει πρώτα το πακέτο για να την βάλει?

1) ναι συμφωνα με αλλα μελη

2) μαλλον ναι. παρε ενα τηλ στο 13831

RORYG
04-12-12, 19:26
Σ'ευχαριστώ!

FSHOPAXD
04-12-12, 23:54
Η προσφορά μπορεί να πάρει σφήνα + μερικά λεπτά προς κινητά?
Εχω καλομάθει με την Cyta που είναι όλα modular.

Μπορείς να προσθέσεις όσα κινητά θες με +6€/ώρα

- - - Updated - - -


Να ρωτήσω: 1.) όταν λέει οτι η προσφορά αφορά νέους πελάτες νοβα μπορεί κάποιος που χε βάλει παλιότερα νοβα και τη διέκοψε να την βάλει?
2.) έχει ιδέα κανείς κάποιος που είναι σε κάποιο άλλο πακέτο της 4νετ (που δε περιλαμβάνει νοβα) και ναι για 12 μηνη ισχύ αν πρέπει να τελειώσει πρώτα το πακέτο για να την βάλει?

1. Εαν έχεις διακόψει NOVA παλαιότερα (προ της προσφοράς φυσικά πάντα , όχι... σήμερα) , μπορείς να την πάρεις - για ακριβείς διευκρινήσεις και έλεγχο πάνε σε κατάστημα, γενικά μπορείς να την πάρεις.
2. Δεν έχει κανένα πρόβλημα για την λήξη παλαιότερου συμβολαίου, ανανεώνεις άλλωστε με νέα 12μηνη δέσμευση. Μοναδική περίπτωση αποτελεί έαν έχεις ακριβότερο πακέτο π.χ. 2play / 2play 240 unlimited στα οποία πάλι παίρνεις την προσφορά, αλλά πληρώνεις τέλος υποβίβασης (25€ εαν δεν έχεις κλήσει έτος, πράγμα αρκετά σπάνιο).

Και τέλος μια συμβουλή προς όλους, λίγο υπομονή και στα καταστήματα και στην εγκατάσταση, εκτίμησή μου είναι ότι όλοι θα την προλάβουν την προσφορά γιατι θα ισχύει έως 31/12/12 . Απλά η εξυπηρέτηση λόγω της πολύ υψηλής ζήτησης θα είναι δυσκολότερη και οι εξοπλισμοί καθυστερούν , ακόμη και οι εγκαταστάτες δεν θα προλάβουν να τα βάλουν όλα. Βεβαια γίνονται σοβαρές προσπάθειες από όλους να εξυπηρετηθούν όσο το δυνατό περισσότεροι.

Mondler
05-12-12, 13:23
Θεσσαλονικη παντως Πεμπτη μεσημερι εκλεισα τηλεφωνικα την προσφορα ,σαββατο με πηρε ο τεχνικος αλλα ελειπα και ηρθε δευτερα και το περασε!!πολυ γρηγορα για τα δεδομενα που ειχα συνηθησει!

haniabal
05-12-12, 14:10
Και τέλος μια συμβουλή προς όλους, λίγο υπομονή και στα καταστήματα και στην εγκατάσταση, εκτίμησή μου είναι ότι όλοι θα την προλάβουν την προσφορά γιατι θα ισχύει έως 31/12/12 . Απλά η εξυπηρέτηση λόγω της πολύ υψηλής ζήτησης θα είναι δυσκολότερη και οι εξοπλισμοί καθυστερούν , ακόμη και οι εγκαταστάτες δεν θα προλάβουν να τα βάλουν όλα. Βεβαια γίνονται σοβαρές προσπάθειες από όλους να εξυπηρετηθούν όσο το δυνατό περισσότεροι.


Πολύ καλή συμβουλή και πράγματι χρειάζεται υπομονή γιατί φίλος από Θεσσαλονίκη που πήγε να βάλει την προσφορά στο κατάστημα της γειτονιάς περίμενε αρκετή ώρα μου είπε για υποθέσεις που σχετίζονται με την προσφορά.

lordelesar
05-12-12, 14:43
Πήγα χθες στον ΟΤΕ να ρωτήσω αν έχει τελειώσει προηγούμενη δέσμευση που είχα στον οργανισμό και όταν ανέφερα την προσφορά μου είπε "πρόσεχε, γιατί στα ψιλά γράμματα δεν λέει ότι τα απεριόριστα σταθερά αφορούν μόνο σε κλήσεις μεταξύ forthnet". Δηλαδή μόνο αν και ο άλλος έχει forthnet είναι στα δωρεάν.

Τελικά ξέρει κανείς σίγουρα τι ισχύει?
Επίσης, μπορεί η νέα σύνδεση να γίνει σε κατάστημα συνεργάτη (πλαίσιο, κωτσόβολο κλπ)?

sakels
05-12-12, 14:49
Πήγα χθες στον ΟΤΕ να ρωτήσω αν έχει τελειώσει προηγούμενη δέσμευση που είχα στον οργανισμό και όταν ανέφερα την προσφορά μου είπε "πρόσεχε, γιατί στα ψιλά γράμματα δεν λέει ότι τα απεριόριστα σταθερά αφορούν μόνο σε κλήσεις μεταξύ forthnet". Δηλαδή μόνο αν και ο άλλος έχει forthnet είναι στα δωρεάν.

Τελικά ξέρει κανείς σίγουρα τι ισχύει?
Επίσης, μπορεί η νέα σύνδεση να γίνει σε κατάστημα συνεργάτη (πλαίσιο, κωτσόβολο κλπ)?

οι κλησεις ειναι προς OΛΑ τα σταθερα

lordelesar
05-12-12, 15:01
οι κλησεις ειναι προς OΛΑ τα σταθερα

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Επίσης, υπάρχει κανένα θέμα στη forthnet με κελιδώματα στο royter, κόψιμο torrents κλπ?

DSLaManiaC
05-12-12, 15:06
Απο οργάνωση πάντως άλλο τίποτα.

Όταν μίλησα μαζί τους στις πωλήσεις όταν έκανα παραγγελια, μου παν ότι θα υπέγραφα ένα συμβόλαιο για τη νοβα που θα φερει ο τεχνικός αντιπρόσωπος καθώς και ενα της forthnet που θα έφερνε σήμερα ένας κουριερ μέχρι 12:30.

Δεν ήρθε κανείς, και τους ξαναπαιρνω, περιμένω 32 λεπτά αναμονή, για να μου πούνε "α ξέρετε, τελικά θα υπογράψετε μόνο στον τεχνικό αύριο".

Προβλέπω μπλέξιμο

antreas9
05-12-12, 16:12
πήρα τηλ (25 λεπτά αναμονή, κακό σημάδι).
κοπέλα, εξυπηρετική, αλλά χωρίς γνώσεις!
anyway.
με εστειλε να υπογράψω σε μαγαζί, στο οποίο είχε ουρά. ΤΡΕΛΛΗ ΟΥΡΑ!
πανω απο μία ωρα! (ο υπάλληλος μου ειπε οτι ειναι....χαλαρά σήμερα)!
Τα άσχημα είναι, ότι υπογράφεις, αγοράζεις τον εξοπλισμό (50ευρω), σου βάζουν νόβα σχετικά άμεσα, και τηλεφωνο οποτε να ναι. Αρα, για το κενό μεταξύ των 2 ημερ/νιών ενεργοποίησης, πληρώνεις κ τα 30 ευρω, και την παλιά σου εταιρεία.
Υποτίθεται ότι θα μείνω 1 ώρα χωρίς ίντερνετ, κατα την αλλαγή, και ότι δε θα χρειαστεί καμία αλλαγή στις πρίζες του σπιτιού (είχα voip cyta).
Συνδεση σε 2 δωμάτια (που θα δείχνουν βεβαια το ίδιο κανάλι), γίνεται, και θα την κάνει λέει ο τεχνικός.
Αυτά.

Ειχα υποσχεθεί να μην μπλέξω ποτέ με τη φόρθνετ, μετά από μια παλιά στραβή που μου είχαν κάνει, αλλά βρήκα εξαιρετική την πρότασή τους...


(κανείς στο dslam ηρακλείου, για εντυπώσεις? Λογικά, αφού κρατάω τον ίδιο αριθμό, δε θα πρέπει να είναι το ίδιο σταθερή η γραμμή μου?)

pirobola
05-12-12, 19:13
Σε ανανέωση συμβολαίου ισχύει η χριστουγεννιάτικη προσφορά ?

sakels
05-12-12, 19:21
Σε ανανέωση συμβολαίου ισχύει η χριστουγεννιάτικη προσφορά ?

εχεις ηδη νοβα?

pirobola
05-12-12, 19:31
Ναι με τον panasat.

sakels
05-12-12, 19:34
Ναι με τον panasat.

μαλλον οχι

ποιο πακετο εχεις? με fothnet?

pirobola
05-12-12, 20:07
2Play+Nοva start=41,24€ και λήγη σε δύο μήνες

Va_Va
05-12-12, 21:01
Που πήγε η περιβόητη Christmas offer 2012? Κάνω λάθος ή εξαφανίστηκε από το site της Forthnet? Δεν τη βρίσκω ούτε στις προσφορές, ούτε στο τμήμα της nova, ούτε στο banner!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.