PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

manoz
05-12-12, 21:27
Υπάρχει ακόμη το δελτίο τύπου:

http://www.forthnetgroup.gr/News.aspx?a_id=4872

pirobola
05-12-12, 21:38
Εξαντλήθηκε η προσφορά, υπάρχει σχετικό μήνυμα αν πάρεις την εξυπηρέτηση.

beatnick
05-12-12, 22:01
Η ημ/νία λήξης είναι 31 Δεκέμβρη...
Εξαντλήθηκαν τα αποθέματα εξοπλισμών;

- - - Updated - - -

όντος, πήρα το 18345, έχει μύνημα ότι "λόγω μεγάλης ζήτησης της χριστουγεννιάτικης προσφοράς, τα αποθέματα εξοπλισμών εξαντλήθηκαν."

FSHOPAXD
05-12-12, 22:02
Υπομονή από όλους, τα αποθέματα εξοπλισμών έχουν εξαντληθεί. Οχι η προσφορά.

Lapetr
05-12-12, 22:19
πήρε τηλ και ένας συνάδελφος για να πάρει την προσφορά και του είπαν ότι ισχύει η προσφορά. Μόλις λάβει εξοπλισμός και συνδεθεί θα ενεργοποιηθεί. Δεν την χάνει απο τη στιγμή που κάνει αίτηση.

Gianniskriti
05-12-12, 22:25
Παίδες, απ' οτι βλεπω εγινε μακελειο με την προσφορα. Πεσαν ολοι με τα μουτρα, δεν το περιμενε μαλλον η φορθ οτι θα είχε τοση ανταπόκριση, φανταζομαι εχουν κανει κι αυτοί περικοπές προσωπικού, και ......... κλαταραν ! Αφηστε τους να αναπνευσουν μερικεσ ημερες ! Ευτυχως δεν με ενδιαφερει η νοβα και παραμενω στην tellas !

sakels
05-12-12, 22:29
αιτησεις ομως δεχονται???

δλδ ποσες χιλιαδες πουλησαν?

dnik
05-12-12, 23:05
Ακούγεται ότι δεν θα συνεχιστεί. Δεν έχει να κάνει μόνο με την νοβα, που πολλοί για αυτό το λόγο πηγανε. Έχει να κάνει και με το Internet. Φαίνεται ότι δεν θα μπορεί να δίνει αξιόπιστο Internet εάν "μπουκωσουν" τις "πόρτες".
Και καλα κάνουν. Διότι σε διαφορετική περίπτωση με αποκωδικοποιητες, ταψιά και ρουτερ θα τους κυνηγούσαν....:)

Να δείτε σε καταστηματα, να πηγαίνουν άνθρωποι ηλικίας 55+ και να λένε στους υπαλλήλους "μην μου λες για το Internet, πες μου για την τηλεόραση ( όχι για την νόβα) για την τηλεόραση.!!!! Χαχαχαχα

xpan
06-12-12, 11:12
Τελικά ισχύει η προσφορά ή όχι; Εμένα με πήραν τηλέφωνο χτες (υποτίθεται πως έπρεπε να περάσει ο Courier να υπογράψω την αίτηση) και με παρέπεμψαν στο κοντινότερο κατάστημα forthnet. Κάτι που δεν μου άρεσε.

makfil
06-12-12, 11:32
Η προσφορά έχει αποσυρθεί, που σημαίνει ότι πούλησε τρελλά.
Η αιτία μπορεί να είναι είτε η έλλειψη δεκτών ή/και εξοπλισμού είτε το ενδεχόμενο "μπούκωμα" του internet (αν και το βρίσκω απίθανο, εκτός εάν όλες οι συνδέσεις πέσανε στην Αθήνα).

Όσοι ενδιαφέρονται, όμως, ας εξακολουθήσουν να παίρνουν τηλέφωνο στα μαγαζιά και στη 4νετ.

xpan
06-12-12, 14:25
Όντως η προσφορά έληξε. Όμως! (υπάρχει ένα όμως εδώ που είναι πολύ σημαντικό)

Όμως, την έχουν ακόμη οι εταιρείες που προωθούν προσφορές. Μόλις πριν από λίγο έλαβα μια ενημέρωση από μια κυρία που με πήρε τηλέφωνο για να προωθήσει την προσφορά. Μου είπε ότι έχουν δικαίωμα μέχρι και σήμερα να προωθούν την προσφορά τηλεφωνικά. Μετά τέλος. Μου είπε πως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο εξοπλισμός και όχι το δίκτυο το οποίο αντέχει (καλά, δεν είμαι και σίγουρος). Δεν ήξερε να μου πει αν παραλάβουν νέο εξοπλισμό και αν θα ξανακάνουν την προσφορά.

Τι πιστεύω εγώ; Πιστεύω πως ενδεχομένως να ήθελαν να ξεστοκάρουν. Γιατί μια εταιρεία να θέλει να ξεστοκάρει; Ίσως να παίζει κάτι με την ενδεχόμενη πώληση της εταιρείας και την εφορία.

Επίσης ίσως να θέλει να στραφεί σε εντελώς επίγειο σήμα και να φύγει από το δορυφορικό. Τι λέτε;

makfil
06-12-12, 15:31
Τι πιστεύω εγώ; Πιστεύω πως ενδεχομένως να ήθελαν να ξεστοκάρουν. Γιατί μια εταιρεία να θέλει να ξεστοκάρει; Ίσως να παίζει κάτι με την ενδεχόμενη πώληση της εταιρείας και την εφορία.

Επίσης ίσως να θέλει να στραφεί σε εντελώς επίγειο σήμα και να φύγει από το δορυφορικό. Τι λέτε;


Στηρίζεις το σκεπτικό σου σε μια υπόθεση και όχι σε ένα δεδομένο και μάλιστα σε μια υπόθεση που έχει αποδειχθεί λανθασμένη, με βάση το μήνυμα που αναρτήθηκε στην προηγούμενη σελίδα, δηλαδή ότι πουλήθηκαν 25.000 προσφορές.

Θεωρείς, επομένως, ότι η 4νετ είχε 25.000 δέκτες που δεν είχε τι να τους κάνει και σκέφτηκε να τους "ξεστοκάρει" με την προσφορά;
Θεωρείς αφύσικο και απίθανο να είχε σχεδιάσει και προγραμματίσει αυτή την προσφορά, που ομολογουμένως ταρακούνησε την αγορά (καταναλωτές και ανταγωνιστές), για ένα συγκεκριμένο αρθμό πακέτων και αφού τον έπιασε, σταμάτησε την προσφορά;

Εγώ, τουλάχιστον, πιστεύω ότι ολοκληρώθηκε (; ) το δεύτερο σενάριο.

jap
06-12-12, 15:45
Εγώ πάντως ταρακούνημα από ανταγωνιστές δεν αισθάνθηκα... Βγήκε καμιά σημαντική προσφορά και δεν το πήραμε χαμπάρι;

xpan
06-12-12, 16:09
Στηρίζεις το σκεπτικό σου σε μια υπόθεση και όχι σε ένα δεδομένο και μάλιστα σε μια υπόθεση που έχει αποδειχθεί λανθασμένη, με βάση το μήνυμα που αναρτήθηκε στην προηγούμενη σελίδα, δηλαδή ότι πουλήθηκαν 25.000 προσφορές.
...
Εγώ, τουλάχιστον, πιστεύω ότι ολοκληρώθηκε (; ) το δεύτερο σενάριο.

Δεν ξέρω. Συνήθως υπάρχει κάποια σκοπιμότητα πίσω από κάθε προσφορά. Οι εταιρείες δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Όταν έχεις ένα προϊόν που κοστίζει 50 Ευρώ στην καλύτερη και το δίνεις 30€ για ένα μήνα όπου εξαντλείται σε 5 μέρες τελικά τρία πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:

1. Είτε όντως ήθελαν να ξεστοκάρουν το συντομότερο δυνατό (στην Ελλάδα της κρίσης το να σου περισσέψει στοκ 25.000 πακέτων είναι ένα πολύ λογικό σενάριο)
2. Ότι το τμήμα προώθησης και προσφορών τα έχει χαμένα και δεν ξέρει τι του γίνεται (αφού υπολογίζει να προωθήσει 25.000 πακέτα στο μήνα και τελικά του φεύγουν σε μια βδομάδα)
3. Το τμήμα πωλήσεων και κοστολόγησης τόσα χρόνια υπερτιμολογούσε τα προϊόντα αισχροκερδίζοντας.

Κοίτα, ενδεχομένως να έχεις και δίκιο και απλά να ήθελαν να μαζέψουν κόσμο. Θα το ξέρουμε σε λίγους μήνες αυτό.

- - - Updated - - -


Εγώ πάντως ταρακούνημα από ανταγωνιστές δεν αισθάνθηκα... Βγήκε καμιά σημαντική προσφορά και δεν το πήραμε χαμπάρι;

Νομίζω πως ακόμα είναι νωρίς

makfil
06-12-12, 16:10
Βγήκε από την wind την προηγούμενη βδομάδα κάποια προσφορά με 9,90

nnn
06-12-12, 16:18
Χτες το απόγευμα με πήραν να μου πουλήσουν την προσφορά, ισχύει ακόμα.

sakels
06-12-12, 17:18
επανηλθε και στο site

haniabal
06-12-12, 17:35
Φαίνεται ότι η προσφορά έκανε πάταγο. Εάν όντως τελείωσαν τα αποθέματα πιστεύω ότι θα την συνεχίσουν γιατί ο κόσμο τσιμπάει.

nnn
06-12-12, 17:37
Επίσης προσοχή, τα δωρεάν τηλέφωνα αφορούν χρήση μεταξύ συνδρομητών Forthnet


* Ισχύει 12μηνη παραμονή στην προσφορά και για υπηρεσίες Forthnet εντός ιδιόκτητου δικτύου. Τέλος ενεργοποίησης για ενεργή τηλεφωνική γραμμή: 34,90€

antreas9
06-12-12, 17:37
αφού έπεισαν εμένα, που είμαι από τους μεγαλύτερους πολέμιους της φόρθνετ, φαντάζομαι ότι ο παταγος, ειναι μικρή λέξη για να το περιγράψει!
Παντως, αυτό που έζησα χθες στο μαγαζί της 4νετ, ΔΕΝ υπάρχει. Ο κόσμος σε ουρά, λες και μοιραζαν τις συνδέσεις τσάμπα!

giorgosthess
06-12-12, 18:02
Επίσης προσοχή, τα δωρεάν τηλέφωνα αφορούν χρήση μεταξύ συνδρομητών Forthnet


* Ισχύει 12μηνη παραμονή στην προσφορά και για υπηρεσίες Forthnet εντός ιδιόκτητου δικτύου. Τέλος ενεργοποίησης για ενεργή τηλεφωνική γραμμή: 34,90€
Είναι σίγουρο αυτό; Για τα δωρεάν τηλέφωνα εννοεί ή διευκρινίζει πως η προσφορά προϋποθέτει να μπεις στο ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet;

nnn
06-12-12, 18:10
Καλό είναι να πάρει όποιος ενδιαφέρεται ένα τηλέφωνο να το ξεκαθαρίσει.

antreas9
06-12-12, 18:12
Επίσης προσοχή, τα δωρεάν τηλέφωνα αφορούν χρήση μεταξύ συνδρομητών Forthnet


* Ισχύει 12μηνη παραμονή στην προσφορά και για υπηρεσίες Forthnet εντός ιδιόκτητου δικτύου. Τέλος ενεργοποίησης για ενεργή τηλεφωνική γραμμή: 34,90€
εγω δεν εχω καταλαβει αυτο...
εισαι σιγουρος?

giorgosthess
06-12-12, 18:17
Πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα Forthnet και μου είπαν πως οι δωρεάν κλήσεις είναι προς όλα τα δίκτυα.
Το κακό είναι πως αν δεν φέρουν καινούριο εξοπλισμό δεν μπορούν να δεχτούν νέες αιτήσεις.

antreas9
06-12-12, 18:25
Πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα Forthnet και μου είπαν πως οι δωρεάν κλήσεις είναι προς όλα τα δίκτυα.

θα το θεωρούσα ΟΤΙ πιο παράλογο να μην ισχύει αυτό.
αλλά καλό θα ήταν να το πάρουμε κάπως και γραπτά.

HELL_pegaSOS
06-12-12, 18:39
Το σκεφτομαι σοβαρά κι εγώ αλλά εκτός από το θέμα του μπουκώματος του δικτύου υπάρχει και κάτι άλλο:

Στην ουσία θα έχω γρηγορότερη σύνδεση και νοβα σταρτ πακ στα ίδια χρήματα που δίνω τώρα αλλα χωρίς την μία ώρα σε κινητά.

Ο άλλος προβληματισμός έιναι αυτός:

Επίσης προσοχή, τα δωρεάν τηλέφωνα αφορούν χρήση μεταξύ συνδρομητών Forthnet


* Ισχύει 12μηνη παραμονή στην προσφορά και για υπηρεσίες Forthnet εντός ιδιόκτητου δικτύου. Τέλος ενεργοποίησης για ενεργή τηλεφωνική γραμμή: 34,90€

Σίγουρα-σίγουρα?
Γιατί κατα τα άλλα το Forthnet 2play Economy (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841)στην επίσημη σελίδα περιλαμβάνει


Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα
Και τώρα με δωρεάν 30' προς κινητά1


Δηλαδή και 30' προς κινητά.
Τελικά το πακέτο της προσφορά τι περιλαμβάνει?
Δεν υπάρχει ένα printscreen? :p

antreas9
06-12-12, 18:55
θα το θεωρούσα ΟΤΙ πιο παράλογο να μην ισχύει αυτό.
αλλά καλό θα ήταν να το πάρουμε κάπως και γραπτά.
quotαρω τον εαυτο μου! γελοιο!
προσπαθησ α να στείλω μαίηλ.
απέτυχα. (μου βγαζει οτι εστειλα παραπάνω χαρακτήρες από 1.000 ενώ έχω στείλει μόνο 240)!!!!!
οπότε, next one please!

maloukaki
06-12-12, 19:02
Η προσφορά ισχύει κανονικά. Πήγα σήμερα στη φορθνετ Γλυφάδας και ζήτησα πληροφορίες.
Δεν την έκλεισα την (πολύ καλή όντως προσφορά) γιατί σκέφτομαι μήπως κάνω την υπέρβαση και βάλω ΟΤΕ TV (δορυφορικό). Έχει περισσότερα κανάλια αθλητικά, λιγότερα ντοκιμαντέρ, HD αρκετά από αυτά αλλά δεν έχει History channel(-)!!!
Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι αποκλειστικά οικονομικό το θέμα (όχι πως δεν είναι σημαντικός παράγοντας - γι' αυτό μιλάω για υπέρβαση).

HELL_pegaSOS
06-12-12, 19:02
Ωραία.
Μένει η απορία για τα 30' προς κινητά
Αν υφίσταται, τότε πάω για την προσφορά
(χωρίς να καίγομαι αν δίνουν σαν εξοπλισμό την "χουβανέζικη" κινεζιά )

Επίσης στην σελιδα μπορεί να αφαιρέσαν την Χριστουγενιάτικη προσφορα αλλα υπάρχει στα εταιρικά νέα (http://www.forthnetgroup.gr/News.aspx?a_id=4872)
Δελτία Τύπου
Nova Christmas Offer 2012

Φέτος τα Χριστούγεννα η Nova προσφέρει δωρεάν τηλέφωνο και internet για πάντα! Με μόνο 29,90? το μήνα κάθε οικογένεια μπορεί να απολαύσει το πλούσιο αθλητικό πρόγραμμα του Novasports 1 με όλα τα derby και 4 από τους 8 αγώνες κάθε αγωνιστικής της Superleague, βραβευμένες ξένες σειρές, τα καλύτερα ντοκιμαντέρ, φανταστικά παιδικά, κανάλια μόδας, μουσικής και lifestyle, όλα τα μεγάλα ελληνικά κανάλια ελεύθερης λήψης και για μια ζωή απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις & γρήγορο internet έως 24Mbps από τη Forthnet.

Αυτά τα Χριστούγεννα, η μαγεία θα κρατήσει για πάντα! Το NOVA Christmas Offer 2012 αναλυτικά περιλαμβάνει:
. Το πλούσιο αθλητικό πρόγραμμα του Novasports1 (με όλα τα derby & 4 από τους 8 αγώνες κάθε αγωνιστικής της Superleague ΟΠΑΠ, επιλεγμένους αγώνες από την Premier League, αναμετρήσεις από τις κορυφαίες διασυλλογικές αναμετρήσεις UEFA Champions League & UEFA Europa League και μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις από όλα τα sport), και το Novasports Highlights, το Eurosport, το Eurosport2 και το Motors TV.
. Τις διασημότερες ξένες σειρές σε νέους κύκλους επεισοδίων σε Α' τηλεοπτική προβολή από το Fox και το Fox Life.
. Τα καλύτερα ντοκιμαντέρ από τα: Discovery, Animal Planet, National Geographic, History, Travel, Nat Geo Wild.
. Καταπληκτικά παιδικά από τα διεθνούς φήμης κανάλια Disney Channel, Disney XD, Cartoon Network, Boomerang και Nickelodeon.
. Όλη η μουσική από τα MAD TV, Nova MAD Greekζ, MTV, VH1, Mezzo, Nova Mad music (hits), Nova Mad music (Ελληνικά αγαπημένα) και Nova Mad music (My Rock).
. Μόδα και ψυχαγωγία από τα Fashion TV, World Fashion, TV 5 Europe και E! Entertainment.
. Όλα τα μεγάλα Ελληνικά κανάλια ελεύθερης λήψης.
Και για μια ζωή απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις & γρήγορο internet έως 24Mbps από τη Forthnet δωρεάν.

Η νέα εκπληκτική προσφορά του Ομίλου Forthnet ισχύει μέχρι τις 31/12/2012 και μόνο για νέους συνδρομητές Νova. Η εγκατάσταση (αξίας 50?) καθώς και ο εξοπλισμός Forthnet παρέχονται δωρεάν, ενώ ο εξοπλισμός Nova (δορυφορικός δέκτης HD και δορυφορική κεραία) προσφέρεται στην τιμή των 49? μόνο.

Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε ένα από τα Καταστήματα Forthnet σε όλη την Ελλάδα ή το δίκτυο εμπορικών συνεργατών Forthnet & Nova ή καλέστε 18345 με αστική χρέωση ή επισκεφθείτε το www.forthnetgroup.gr Νοva Christmas Offer 2012. H προσφορά της χρονιάς θα κρατήσει για λίγο αλλά το θέαμα Nova & το δωρεάν τηλέφωνο και internet για πάντα!

Serafeim Karakostas
06-12-12, 19:22
Ωραία.
Μένει η απορία για τα 30' προς κινητά
Αν υφίσταται, τότε πάω για την προσφορά
http://www.forthnetgroup.gr/media/PayTV/Offer_Christmas/Nova%20Christmas%20Offer%202012%20QA.pdf ερώτηση 12.

makfil
06-12-12, 19:35
Μου φαίνεται ότι η κουβέντα γίνεται για το άν περιλαμβάνονται στο πακέτο 30' ΔΩΡΕΑΝ γιατί η απάντηση 12 αναφέρεται σε τιμολογούμενα τηλεφωνήματα σε κινητά.

sakels
06-12-12, 19:42
Επίσης προσοχή, τα δωρεάν τηλέφωνα αφορούν χρήση μεταξύ συνδρομητών Forthnet


* Ισχύει 12μηνη παραμονή στην προσφορά και για υπηρεσίες Forthnet εντός ιδιόκτητου δικτύου. Τέλος ενεργοποίησης για ενεργή τηλεφωνική γραμμή: 34,90€
προσ ΟΛΑ ειναι

nnn
06-12-12, 19:44
Λοιπόν, διάβασα το Faq, οι κλήσεις προς σταθερά είναι δωρεάν εφόσον είσαι σε full LLU δίκτυο Forthnet, ενώ τα κινητά είναι χρεώσιμα.

Ενδιαφέρον έχει που δείχνει να διαχωρίζει τις 2 υπηρεσίες, μπορείς να πάρεις μόνο Nova, αν δεν θέλεις το Internet και να πληρώνεις πάλι 29,90€, βρε λες να πηγαίνει για πώληση η Nova ?

sakels
06-12-12, 19:50
Λοιπόν, διάβασα το Faq, οι κλήσεις προς σταθερά είναι δωρεάν εφόσον είσαι σε full LLU δίκτυο Forthnet, ενώ τα κινητά είναι χρεώσιμα.

Ενδιαφέρον έχει που δείχνει να διαχωρίζει τις 2 υπηρεσίες, μπορείς να πάρεις μόνο Nova, αν δεν θέλεις το Internet και να πληρώνεις πάλι 29,90€, βρε λες να πηγαίνει για πώληση η Nova ?

την τελευταια φορα η νοβα ειναι μειωση εσοδων 10% μαλλον αυτο θελουν να μπαλωσουν...

η forthnet παρα τη μειωση συνδρομητων ειχε οριακη αυξηση εσοδων

dnik
06-12-12, 22:15
προσ ΟΛΑ ειναι

ΣΩΣΤΟΣ
ΠΡΟΣ ΌΛΑ ΕΙΝΑΙ..

- - - Updated - - -

Ποιοι μποροφν να πάρουν τθν προςφορά;
Η προςφορά ιςχφει μόνο για νζουσ ςυνδρομθτζσ Nova. Tο δϊρο των απεριόριςτων αςτικϊν / υπεραςτικϊν κλιςεων και internet ζωσ 24Mbps, ιςχφει εντόσ ιδιόκτθτου δικτφου Forthnet. ΢τισ υπόλοιπεσ περιοχζσ, οι πελάτεσ μποροφν να λάβουν μόνο τισ υπθρεςίεσ Nova ςτθν ίδια τιμι (29,90€).

Το παραπάνω είναι copy/paste απο το FAQ της προσφοράς. Αφορά ΌΛΑ τα σταθερά. Έχει να κάνει με το εάν υπάρχει η δυνατότητα να είσαι full forthnet σε μια περιοχή και όχι εάν αυτός που καλούμε είναι στον ΟΤΕ ή κάπου αλλού.
Πχ, εάν στο Γαιδουρονήσι έχει δίκτυο η forthnet, τότε ισχύει το δωρεάν ΌΛΑ τα σταθερά. Εάν όμως δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου, τότε απλά δεν ισχύει και παίρνεις την νοβα με 29.90€...

pskouras
07-12-12, 00:36
Ξαναβγηκε η προσφορα στο σαιτ.... Εγω την εβαλα την προσφορα... Ξερετε ποτε θα μου βαλουν την νοβα; δηλ ποσες ημερες τους περνει να σου στειλουν τεχνικο;

FSHOPAXD
07-12-12, 01:31
Η προσφορά συνεχίζει να ισχύει κανονικά έως τις 31/12/2012 όποιος θέλει μπορεί να την κλείσει σε ένα κατάστημα FORTHNET
Λογω όμως της εξάντλησης των εξοπλισμών HD831 για την NOVA ακολουθείτε η παρακάτω διαδικασία :
1. Πηγαίνετε σε ένα κατάστημα και βάζετε την παραγγελία σας
2. Γινεται το αίτημα φορητότητας - νέας γραμμής για Internet - Τηλεφωνια 2Play Economy - συμπληρώνονται όλα τα απαραίτητα έγγραφα-δικαιολογητικά (διαδικαστικά αυτό συνηθως παίρνει ημέρες)
3. Μπαίνει προπαραγγελία ο εξοπλισμός HD 831 και εξοφλείτε στο κατάστημα , άρα ουσιαστικά κλείνετε το πακέτο
4. Αναμονή: ή να σας καλέσουν για την εγκατάσταση ή να πάρετε τον εξοπλισμό όταν έρθει και μετά να γίνει η εγκατάσταση που είναι δωρεάν από εξουσιοδοτημένο τεχνικό της NOVA.

Με τον όγκο που υπάρχει όμως να είστε προετοιμασμένοι για υπομονή στο χρόνο ολοκλήρωσης τα έχουν αυτά τέτοιου είδους προσφορές δυστυχώς.

Το αποτέλεσμα έδειξε ότι η συγκεκριμένη προσφορά ήταν και είναι μακρά η καλύτερη Best for Value προσφορά της αγοράς για το 2012 και ίσως για τον επόμενο χρόνο.
* Σε περίπτωση που είχατε παλιά NOVA (HD 831 αποκωδικοποιητή) και είχατε διακόψει πριν βγει η προσφορά , μπορείτε να πάτε στο κατάστημα και να την πάρετε άμεσα μέχρι 31/12.

* Για αυτούς που ρωτάνε για τον χρόνο εγκατάστασης του δορυφορικού πιάτου από τον τεχνικό NOVA, ενημερώνω ότι οι εγκαταστάσεις εξαρτώνται από τον καιρό (αρα βροχερές ημέρες & κακοκαιρία δημιουργούνε προβλήματα) όπως και ότι ως διαδικασία διαρκεί αρκετές ώρες πολλές φορές και έτσι όσα συνεργεία και να υπάρχουν δυστυχώς καθυστερούνε. Επειδή όμως είναι Δωρεάν πιστεύω ότι αξίζει η αναμονή. Προσοχή το Δωρεάν αφορά την εγκατάσταση με τα υφιστάμενα υλικά που δινει η NOVA π.χ. 30 μέτρα καλώδιο... αμα εσεις έχετε απόσταση 50μέτρων από το πιάτο ο τεχνικός θα σας ενημερώσει για επιπλέον κόστος , κάτι που ειναι φυσιολογικό όταν η εγκατάσταση δεν είναι "συνηθισμένη".

* Τα αστικά - υπεραστικά ισχύουν για όλα τα δίκτυα φυσικά όπως το κανονικό πακέτο 2PLAY Economy της Forthnet , δεν αποτελει ιδιαίτερο πακέτο το Christmas εκτός του ότι δεν σου έρχετε λογαριασμός εαν δεν πάρεις κλήσεις προς κινητά-εξωτερικό κλπ. Επίση μπορείς εύκολα να προσθέσεις όσο χρόνο προς κινητά θέλεις τον μήνα μόνο με 6€ / μήνα με ΦΠΑ και έχει +60λεπτά/6€ αρκετά οικονομικό =0,10€/λεπτό

* Εκτός ιδιόκτητου δικτύου Forthnet (LLU), μπορεί κάποιος να πάρει εναλλακτικά ή το Christmas μόνο σε NOVA (29,90€) -χωρίς το τηλέφωνο & internet δυστυχώς- ή τις τρέχουσες προσφορές 53,90€ 2PLAY Economy+NOVA Sports Pack και 49,90€ 2PLAY Economy+NOVA Cinema Pack που ισχύουν εντός & εκτός δικτύου Forthnet σε ολοκληρη την Ελλάδα με Χοντρική Εκμίσθωση Γραμμής (ΧΕΓ) ή Full LLU.

HELL_pegaSOS
07-12-12, 02:29
http://www.forthnetgroup.gr/media/PayTV/Offer_Christmas/Nova%20Christmas%20Offer%202012%20QA.pdf ερώτηση 12.


TY.

Με 6 ευρώ μου είπαν πως βάζω και 1 ώρα για κινητά.
Not bad...


Απο κει και πέρα το μόνο που μένει είναι να περιμένω να ξεκαθαρίσει η κατάσταση από βδομάδα.
Ο εξοπλισμός εξαντλήθηκε και στα υποκαταστήματα λένε ότι περιμένουν ενημέρωση προς το Σάββατο...


Τεσπα.
Η "χουβανέζικη" κινεζιά είναι πολύ σαπίλα.
Εχω διαβάσει ότι συγχρονίζει χαμηλότερα από άλλα ρούτερ ενώ και στο ασύρματο κάνει νερά. Επίσης έχει μόνο 1 ethernet...

Ας ελπίσουμε να βρεθεί τόμσον, διαφορετικά θα πρέπει να σετάρω τo Pirelli...
Αλήθεια είναι εύκολο το σετάρισμα του Pirelli A DSG 225G (by Cyta) στην forthnet ή θα μας βγάλει την ψυχή?

leros2004
07-12-12, 02:42
TY.

Με 6 ευρώ μου είπαν πως βάζω και 1 ώρα για κινητά.
Not bad...


Απο κει και πέρα το μόνο που μένει είναι να περιμένω να ξεκαθαρίσει η κατάσταση από βδομάδα.
Ο εξοπλισμός εξαντλήθηκε και στα υποκαταστήματα λένε ότι περιμένουν ενημέρωση προς το Σάββατο...


Τεσπα.
Η "χουβανέζικη" κινεζιά είναι πολύ σαπίλα.
Εχω διαβάσει ότι συγχρονίζει χαμηλότερα από άλλα ρούτερ ενώ και στο ασύρματο κάνει νερά. Επίσης έχει μόνο 1 ethernet...

Ας ελπίσουμε να βρεθεί τόμσον, διαφορετικά θα πρέπει να σετάρω τo Pirelli...
Αλήθεια είναι εύκολο το σετάρισμα του Pirelli A DSG 225G (by Cyta) στην forthnet ή θα μας βγάλει την ψυχή?

Πάλι ριγμένη η μπουγατσούπολη :p
Στο Αθήνα αν είσαι λίγο πιεστικός τσιμπάς Thomson .... έλλειψη υπάρχει στους Nova αποκωδικοποιητές , όχι στα ρούτερ.... Απλά θέλουν να σπρώχνουν το κουτσό άλογο

HELL_pegaSOS
07-12-12, 03:53
Το άλλο κουλό που ξέχασ ανα αναφέρω είναι ότι έρχεται χώρια ο λογαριασμός της ΝΟVA από την Forthnet!!

Φυσικά μην ξεχάσετε ότι εκτός τα 50 ευρώ του εξοπλισμού χρεώνουν και το τέλος σύνδεσης ανάλογα με τον αν υπάρχει ήδη σταθερό ή όχι.
Οπότε ΜΠΡΑΦ ένα 80άρι και κάτι...!

dnik
07-12-12, 12:01
http://www.digitallife.gr/tha-eksagorasei-o-ote-ti-nova-37492

No_spoon
07-12-12, 12:22
διαβαζοντας το λινκ του αποπανω αναρωτιεμαι μηπως βρεθουμε προ δυσαρεστων εκπληξεων οσοι αγορασαμε την προσφορα

kosmasdel
07-12-12, 14:17
Τεσπα.
Η "χουβανέζικη" κινεζιά είναι πολύ σαπίλα.
Εχω διαβάσει ότι συγχρονίζει χαμηλότερα από άλλα ρούτερ ενώ και στο ασύρματο κάνει νερά. Επίσης έχει μόνο 1 ethernet...

Ας ελπίσουμε να βρεθεί τόμσον, διαφορετικά θα πρέπει να σετάρω τo Pirelli...
Αλήθεια είναι εύκολο το σετάρισμα του Pirelli A DSG 225G (by Cyta) στην forthnet ή θα μας βγάλει την ψυχή?

Ποιο router δίνει η Forthnet με αυτή την προσφορά; Το Siemens sl2-141 που έχω θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω; Το είχα παλαιότερα από τη Forthnet πριν φύγω για τη Wind αλλά δεν είναι branded.

BARKOULETOS
07-12-12, 15:15
Δεν ερχονται δυο λογαριασμοι, εγω που εχω φορθνετ, μου ειπε οτι θα σταματησει να ερχεται φορνετ και θα ερχεται μονο ΝΟΒΑ, αφου οπως λεει και η διαφημιση, παιρνεις νοβα και σου δινουν δωρο το double-play...

antreas9
07-12-12, 15:24
Δεν ερχονται δυο λογαριασμοι, εγω που εχω φορθνετ, μου ειπε οτι θα σταματησει να ερχεται φορνετ και θα ερχεται μονο ΝΟΒΑ, αφου οπως λεει και η διαφημιση, παιρνεις νοβα και σου δινουν δωρο το double-play...
δύο λογ/σμοι θα έρχονται, μόνο αν υπάρξει έξτρα κλήση με χρέωση (5ψηφια νούμερα, ή κινητά). αλλιώς, θα έρχεται μόνο η νοβα.

DSLaManiaC
08-12-12, 13:34
Να ενημερώσω πως το On Demand δεν είναι συμβατό με αυτό το πρόγραμμα.

sakels
08-12-12, 14:22
Να ενημερώσω πως το On Demand δεν είναι συμβατό με αυτό το πρόγραμμα.

προφανως...

ολοι αυτοι οι λογοι θα ειναι πλεον ττο τυρακι να απο τα 29,90 να πας στα 49,90....(cinema+dp eco)

haniabal
08-12-12, 17:09
διαβαζοντας το λινκ του αποπανω αναρωτιεμαι μηπως βρεθουμε προ δυσαρεστων εκπληξεων οσοι αγορασαμε την προσφορα


Οι καταναλωτές δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Εξάλλου όπως είπαν και στον ΟΤΕ δεν υπάρχει συζήτηση. Όλα αυτά είναι επιχειρηματικά παιχνίδια εντυπωσιασμού.



Το infocom.gr απεύθυνε σχετικό ερώτημα στον ΟΤΕ. Αρμόδιο στέλεχος του Οργανισμού, διέψευσε κατηγορηματικά ότι υπάρχει σε εξέλιξη συζήτηση περί εξαγοράς της Nova.

HELL_pegaSOS
08-12-12, 19:20
Πάντως η εταιρία ψοφάει για συνδρομητές...
Ετσι ανεβάζει την μεταπωλητική της αξία. Αρκεί να μην βαρέσει κανένα κανόνι πριν το καλοκαίρι και ψαχνόμαστε.

Τεσπα.
Ρίσκαρα κι εγώ με τυράκι την δορυφορική. Ημουν 50-50 γιατί η Cyta ήταν σταθερότατη και η τηλεφωνάι της αν και Voip καθαρή.
Ρόλο έπαιξε και το ότι μπόρεσα τελικά να βρω Thomson και το ότι εξυπηρετούμουν οριακά στην 4άρα.
Ας ελπίσουμε ότι μετα την μετάβαση οι σελίδες θα ανοίγουν όπως είχα συνηθίσει και τα ping θα είναι ανεκτά...

Ενημερωτικά:
Ο εξοπλισμός NOVA θα έρθει μέσα ή τέλη Γενάρη.
Μέχρι τότε Double Play Economy στα 24 και κάτι.

Η προσφορά στην ουσία τρέχει τώρα με προκράτηση...

sakels
08-12-12, 20:09
Η πιο απλη λυση νομιζω δεν ειναι πωληση...

Στρωσιμο στη δουλεια θελει με φρεσκιες ιδεες καλες τιμες και καλο περιεχομενο. Οι συνδρομητες θα ερθουν με ολα αυτα.

Αλλα αμα εχεις ενεμπευστο προσωπικο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.