PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play economy + start pack + novasports1 = 29.90



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15

HELL_pegaSOS
12-12-12, 23:20
Η προσφορά είναι μια χαρα σχεδιασμένη για να τσιμπήσουν το δόλωμα όσοι θέλουν να δοκιμάσουν με μικρό κόστος την δορυφορική τηλεόραση.
Η πολύ μικρή επιβάρυνση για τον εξοπλισμό, αξίζει την μετάβαση. Με 49 ευρώ αγοράζεις ίσα ίσα την κεραία κι άλλα τόσα θα κάνει ο αποκωδικοποιητής. Χώρια η εγκατάσταση.


Πάντως για όσους έχουν καλομάθει από το full πακέτο, έστω και με την κρίση, δεν θα τους τραβήξει τόσο.
Οι ποδοσφαιρόφιλοι δεν καλύπτονται με το supersport1 και οι σινεφίλ θα πρέπει να την βγάλουν με ντοκυμαντέρ(Discovery, Animal Planet, National Geographic κλπ) ενώ για ταινίες με τον παραδοσιακό τρόπο του κατεβάσματος ή της ενοικίασης DVD...


Πριν λίγο καιρό κάτι ανάλογο είχε γίνει με κουπόνια σε περιοδικό νομίζω.

sakels
12-12-12, 23:24
Δεν πιστεύω πως έγινε ο κακός χαμός που παρουσιάζεται.Όχι ότι δεν πούλησε ή δεν πουλάει.Περισσότερο μαρκετίστικα κόλπα μου φαίνονται περί έλλειψης εξοπλισμού κλπ. για να δημιουργηθεί ντόρος.Όλες οι εταιρίες το επιδιώκουν.Αλίμονο αν ήταν τόσο απροετοίμαστη.
Όσον αφορά για την on,πιστεύω είναι μη συγκρίσιμο μέγεθος.Από άποψη περιεχομένου και το ότι είναι IPTV.Για τον OTE (όπως και για μη προσφορές nova) ποτέ δεν πρόκειται να γίνει ο κακός χαμός.Η συνδρομητική τηλεόραση δεν είναι στο DNA μας.Ότι μας πλασάρουν τα εθνικής εμβέλειας κανάλια θα το δούμε.
Και επειδή τόσο καιρό δεν έχω πει την άποψη μου για την εν λόγω προσφορά,λέω να την πω:Είναι εξαιρετικότατη και θα ήταν ακόμα καλύτερα αν είχε το novacinema1,αντί του novasports1.Δεν είναι τόσο το triple play,όσο η δωρεάν εγκατάσταση και το +10 ευρώ(τόσο δεν κάνει;) του πιάτου.Και ο ΟΤΕ είχε δωρεάν τον εξοπλισμό+πιάτο το καλοκαίρι,αλλά τα 50 ευρώ εγκατάσταση ακουγόντουσαν άσχημα.Όταν για τηλέφωνο+ιντερνετ δίνεις 25,τα +5 ευρώ δεν σου φαίνονται τίποτα και δωρεάν όλα τα άλλα.

γιατι σου φαινεται περιεργο να τελειωσαν οι δεκτεσ? ποσους δλδ θα επερεπε να εχει στις αποθηκεσ?

αμα πουλησε 20.000 συνδρομες+επρεπε να εχει αποθεμα και για την προσφορα στην επιγεια στην θεσσαλονικη βεροια κατερινη+ να εχει και δεκτεσ για κανονικεσ συνδρομες στα υπολοια συνδιαστικα πακετα...


ειναι πιθανον οντως να τελειωσαν, δε νομιζω να εκανες ουτε συ παρεγγελια δεκτων σε πολυ μεγαλο αριθμο

στην τελικη η προσφορα ισχυει απλα περιμενεις να ερθει η νεα παραγγελια

σε κινητα συμβαινει πολυ συχνα αυτο

- - - Updated - - -


Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
05/12/2012 16:23:26 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
06/12/2012 19:01:46 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού
07/12/2012 10:25:33 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 20/12/2012 00:00:00
07/12/2012 18:13:02 Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ

Τι εννοεί ο ποιητής με το: Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ ???

αν εχεισ ΟΝ οπως λεει πανω παρε την ΟΝ. το εχει χουι τωρα τελευταια να ακυρωνει της φορητοτητες για διαφορους λογους....

leros2004
12-12-12, 23:25
On έχω όντως ....

sakels
12-12-12, 23:27
On έχω όντως ....

για ενοχλησε τους καλου κακου...

και να ξερεις εχει και τελη απενεργοποιησης....

leros2004
12-12-12, 23:28
Ναι το 20αρικο ....

hlias_3
12-12-12, 23:28
<< αν εχεισ ΟΝ οπως λεει πανω παρε την ΟΝ. το εχει χουι τωρα τελευταια να ακυρωνει της φορητοτητες για διαφορους λογους.... >>

Εμένα με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου πρότειναν να μου μειώσουν το πάγιο στα 30 €. Τους είπα ότι τους ευχαριστώ πολύ. Τους στήριξα 5,5 χρόνια και ειδικά στην αρχή με πάρα πολλά προβλήματα, αλλά πλέον ήρθε το πλήρωμα του χρόνου. Η προσφορά αυτή δε συγκρίνεται με απλές προσφορές.
Και όντως συμφωνώ με το φίλο πιο πάνω ότι, αν είχε το cinema αντί του ns1 θα ήταν πολύ καλύτερα !

sakels
12-12-12, 23:30
Ναι το 20αρικο ....

ενοχλησε τους αμμεσα παντως. τη νοβα στην εβαλαν?

leros2004
12-12-12, 23:31
Ήταν για σήμερα.... αλλά δεν προλαβα να επιστρέψω σπίτι και έφυγαν :P
Την αλλη Τετάρτη τώρα .....

sakels
12-12-12, 23:33
<< αν εχεισ ΟΝ οπως λεει πανω παρε την ΟΝ. το εχει χουι τωρα τελευταια να ακυρωνει της φορητοτητες για διαφορους λογους.... >>

Εμένα με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου πρότειναν να μου μειώσουν το πάγιο στα 30 €. Τους είπα ότι τους ευχαριστώ πολύ. Τους στήριξα 5,5 χρόνια και ειδικά στην αρχή με πάρα πολλά προβλήματα, αλλά πλέον ήρθε το πλήρωμα του χρόνου. Η προσφορά αυτή δε συγκρίνεται με απλές προσφορές.
Και όντως συμφωνώ με το φίλο πιο πάνω ότι, αν είχε το cinema αντί του ns1 θα ήταν πολύ καλύτερα !

αμα ξεκινησεις στη νοβα μετα σου δινουν με εσωτερικες προσφορες και αλλα καναλια....

εγω πχ στο cinema pack που εχω μου δωσαν με +5 ευρω ολα τα αθλητικα. γενικα παιζουν τετοιες προσφορες.

- - - Updated - - -


Ήταν για σήμερα.... αλλά δεν προλαβα να επιστρέψω σπίτι και έφυγαν :P
Την αλλη Τετάρτη τώρα .....

πφφφ

εγω μονος την εχω κανει εγκατασταση

αλλα τωρα που ειναι δωρεαν περιμενε. απλα αμα εχεις τον εξοπλισμο σου την σπαει να περιμενεισ μια βδομαδα :p

hlias_3
12-12-12, 23:57
@ sakels << αμα ξεκινησεις στη νοβα μετα σου δινουν με εσωτερικες προσφορες και αλλα καναλια.... >>

Είμαι σίγουρος ότι θα γίνει έτσι ! Για 10άρικο θα το σκεφτώ αλλά το ταληράκι για το cinema το δίνω άνετα. Και θα είμαι και στα ίδια λεφτά με πριν στην ON. Απίστευτο !

subzer0
13-12-12, 00:20
Βλέπω έχουμε μαζευτεί αρκετοί απο την ON για Forhnet , τωρα με την προσφορά. Για ότι σημαίνει αυτο για την ΟΝ.


Η προσφορά είναι μια χαρα σχεδιασμένη για να τσιμπήσουν το δόλωμα όσοι θέλουν να δοκιμάσουν με μικρό κόστος την δορυφορική τηλεόραση.
Η πολύ μικρή επιβάρυνση για τον εξοπλισμό, αξίζει την μετάβαση. Με 49 ευρώ αγοράζεις ίσα ίσα την κεραία κι άλλα τόσα θα κάνει ο αποκωδικοποιητής. Χώρια η εγκατάσταση.


Πάντως για όσους έχουν καλομάθει από το full πακέτο, έστω και με την κρίση, δεν θα τους τραβήξει τόσο.
Οι ποδοσφαιρόφιλοι δεν καλύπτονται με το supersport1 και οι σινεφίλ θα πρέπει να την βγάλουν με ντοκυμαντέρ(Discovery, Animal Planet, National Geographic κλπ) ενώ για ταινίες με τον παραδοσιακό τρόπο του κατεβάσματος ή της ενοικίασης DVD...


Πριν λίγο καιρό κάτι ανάλογο είχε γίνει με κουπόνια σε περιοδικό νομίζω.

Είμαστε κι εμείς που το βάζουμε μόνο για τα Eurosport. :p

hlias_3
13-12-12, 00:22
@subzer0 << Είμαστε κι εμείς που το βάζουμε μόνο για τα Eurosport. >>
Για το snooker φαντάζομαι !

subzer0
13-12-12, 00:44
Για το snooker φαντάζομαι !

Πήγαμε Βουλγαρία να δούμε snooker επειδη δεν είχαμε Eurosport. :p
Γενικα πάντως παρακολουθώ όλα τα "περιεργα" αθλήματα του Eurosport όταν μπορω. Κέρινγκ , ποδηλασία , κρίκετ.
Καιρο τώρα έψαχνα τροπο να έχω αυτο το κανάλι στο σπίτι.

sakels
13-12-12, 00:49
Πήγαμε Βουλγαρία να δούμε snooker επειδη δεν είχαμε Eurosport. :p
Γενικα πάντως παρακολουθώ όλα τα "περιεργα" αθλήματα του Eurosport όταν μπορω. Κέρινγκ , ποδηλασία , κρίκετ.
Καιρο τώρα έψαχνα τροπο να έχω αυτο το κανάλι στο σπίτι.

σε hdθα το απολαμβανεισ πολυ καλυτερα,,,

subzer0
13-12-12, 00:52
σε hdθα το απολαμβανεισ πολυ καλυτερα,,,

Ας είναι και το απλό. Απο κάτι streaming που έβλεπα τόσο καιρο και μου πόνουσαν τα ματια καλυτερα θα είναι.

hlias_3
13-12-12, 00:59
Και μόνο από τα σχόλια ... έχω φτιαχτεί !!! ( με την καλή έννοια )
Η αλήθεια είναι ότι η NOVA δεν είχε μπει για οικονομικούς λόγους, όπως και σε πολλούς άλλους.
Πλέον θα βλέπουμε και 'μεις καλωδιακή τηλεόραση. Είδες η κρίση !

sakels
13-12-12, 01:02
Ας είναι και το απλό. Απο κάτι streaming που έβλεπα τόσο καιρο και μου πόνουσαν τα ματια καλυτερα θα είναι.

πιστεψε με αξιζει το hd. αν βεβαια εχεις αντιστοιχη tv :p

subzer0
13-12-12, 01:08
πιστεψε με αξιζει το hd. αν βεβαια εχεις αντιστοιχη tv :p

Θα το δω τους δυο πρώτους μήνες και αναλόγως θα πραξω στην συνέχεια.
Έχεις πάντως δίκιο για το hd. Αξίζει.
Απλα εγω συγκρινω με αυτο που είχα και όχι με αυτο που θα μπορούσα να έχω.

sakels
13-12-12, 01:12
Θα το δω τους δυο πρώτους μήνες και αναλόγως θα πραξω στην συνέχεια.
Έχεις πάντως δίκιο για το hd. Αξίζει.
Απλα εγω συγκρινω με αυτο που είχα και όχι με αυτο που θα μπορούσα να έχω.

αν και δεν θα επρεπε να εχουν εξτρα χρεωση, προσωπικα το βλεπω οτι προτιμω να πιω εναν καφε λιγοτερο εξω(ενας διπλος cappucino=4e) και να εχω τα hd. :p

subzer0
13-12-12, 01:23
αν και δεν θα επρεπε να εχουν εξτρα χρεωση, προσωπικα το βλεπω οτι προτιμω να πιω εναν καφε λιγοτερο εξω(ενας διπλος cappucino=4e) και να εχω τα hd. :p

Και έτσι που το κάνουν πάντως , με τους δυο πρώτους μήνες δωρεάν και μετα αν θέλεις , καλο είναι για κάποιους που δεν είχαν αυτήν την εμπειρία -του hd- στο παρελθόν και μπορει να γουστάρουν να το κρατήσουν.

hlias_3
13-12-12, 01:25
@subzer0 << Και έτσι που το κάνουν πάντως , με τους δυο πρώτους μήνες δωρεάν και μετα αν θέλεις , καλο είναι για κάποιους που δεν είχαν αυτήν την εμπειρία -του hd- στο παρελθόν και μπορει να γουστάρουν να το κρατήσουν. >>

Αυτό ( HD ) πόσο να κοστίζει άραγε ? Να δούμε για τι μεγέθη μιλάμε !

sakels
13-12-12, 01:39
@subzer0 << Και έτσι που το κάνουν πάντως , με τους δυο πρώτους μήνες δωρεάν και μετα αν θέλεις , καλο είναι για κάποιους που δεν είχαν αυτήν την εμπειρία -του hd- στο παρελθόν και μπορει να γουστάρουν να το κρατήσουν. >>

Αυτό ( HD ) πόσο να κοστίζει άραγε ? Να δούμε για τι μεγέθη μιλάμε !

5e/μηνα

Serafeim Karakostas
13-12-12, 02:07
Απαράδεκτη είναι η επιπλέον χρέωση για τη θέαση των hd καναλιών. Από καιρό έπρεπε να έχει σταματήσει.

sakels
13-12-12, 02:19
Η με αυτα τε χρηματα να νοικιασουν συχνοτητα και να βαλουν κανα 7-8 νεα hd καναλια

HELL_pegaSOS
13-12-12, 03:14
Και έτσι που το κάνουν πάντως , με τους δυο πρώτους μήνες δωρεάν και μετα αν θέλεις , καλο είναι για κάποιους που δεν είχαν αυτήν την εμπειρία -του hd- στο παρελθόν και μπορει να γουστάρουν να το κρατήσουν.

Αλλού διάβασα ότι το HD ανανεώνεται αυτόματα αν δεν ζητήσει διακοπή.
Για όποιον δεν το θέλει ή βάζει Nova σε ντουλάπα προσοχή.


Απαράδεκτη είναι η επιπλέον χρέωση για τη θέαση των hd καναλιών. Από καιρό έπρεπε να έχει σταματήσει.
Αν δίναν κάτω από 30 ευρώ και τα HD μαζί με όλο το άλλο χριστουγεννιάτικο πακέτο "για πάντα" θα το κλείναν με την βούλα το μαγαζί.
Ασε που πριν γίνει αυτό θα τους παίρνανε οι παλιοί πελάτες με τις πέτρες.

giwrgosth
13-12-12, 10:12
Τελικά τι ισχύει για την προσφορά?
Υπάρχει διαθεσιμότητα σε δέκτες, ή απλά κάνεις την αίτηση, σου βάζουν adsl και περιμένεις για δέκτη?
Να υποθέσω επίσης πως η αγορά του εξοπλισμού είναι υποχρεωτική?
Όχι ότι είναι κακή η τιμή, αλλά για κάποιον που έχει τον εξοπλισμό, μην πληρώνει χωρίς λόγο.
Ισχύει το ότι οι κάρτες της Nova παίζουν μόνο στο δικό τους δέκτη?

adabter
13-12-12, 10:52
Τελικά τι ισχύει για την προσφορά?
Υπάρχει διαθεσιμότητα σε δέκτες, ή απλά κάνεις την αίτηση, σου βάζουν adsl και περιμένεις για δέκτη?


κάνεις την αίτηση και όταν θα σου έρθει ο εξοπλισμός και συνδεθείς με nova τότε θα αρχίσεις να την πληρώνεις.
μέχρι τότε θα πληρώνεις το economy (πληροφορίες που πήρα χθες τηλεφωνικώς). η δαθεσιμότητα μπορεί να έχει αλλάξει οπότε μπορείς να πάρεις τηλ να τους ρωτήσεις

No_spoon
13-12-12, 10:57
απο οτι μου ειπαν παιζει μονο με τον δεκτη της νοβα

εχω δεκτη hd τερεστριαλ και δορυφορικο και ρωτησα μηπως αποφυγω την αγορα αλλα ηταν κατηγορηματικοι πως οχι

giwrgosth
13-12-12, 11:25
Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας.
Θα πάω να κάνω μια αίτηση και βλέπουμε...
Από ότι είδα online δεν έχουν πλέον τίποτα, ούτε καν την αίτηση να την ετοιμάσεις και να την πας.
Οπότε αν το τηλέφωνο είναι σε άλλο όνομα πρέπει να πας, να πάρεις την αίτηση, να την υπογράψει ο ιδιοκτήτης της γραμμής, να την ξαναπάς κλπ κλπ...

antreas9
13-12-12, 12:12
μόλις μου απάντησαν γραπτώς, για την αμφιβολία σχετικά με τις δωρεάν κλήσεις:
"Αναφορικά με το μήνυμα σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στην Nova Christmas offer περιλαμβάνονται απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά σε όλα τα δίκτυα και απεριόριστο broadband ADSL έως 24Mbps."

vaggelakhs
13-12-12, 14:44
Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
05/12/2012 16:23:26 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
06/12/2012 19:01:46 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού
07/12/2012 10:25:33 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 20/12/2012 00:00:00
07/12/2012 18:13:02 Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ

Τι εννοεί ο ποιητής με το: Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ ???


Ημερομηνία Περιγραφή Κατάστασης
05/12/2012 22:31:53 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης στον ΟΤΕ
11/12/2012 16:18:12 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
11/12/2012 16:18:12 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
12/12/2012 19:23:11 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού
13/12/2012 10:25:49 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 28/12/2012 00:00:00
13/12/2012 12:15:13 Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ

Παιδιά καλησπέρα,
Και εγω στην ίδια κατάσταση είμαι , με HOL, μήπως πρέπει να πάρω και εγώ τηλέφωνο ; και αν ναι τι πρέπει να πώ για να προχωρήσουν την φορητότητα;

Πάντως με πήρανε τηλέφωνο την τρίτη για την εγκατάσταση του πιάτου για την Δευτέρα το μεσημέρι.

vaggelakhs
14-12-12, 16:17
Ημερομηνία Περιγραφή Κατάστασης
05/12/2012 22:31:53 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης στον ΟΤΕ
11/12/2012 16:18:12 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
11/12/2012 16:18:12 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
12/12/2012 19:23:11 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού
13/12/2012 10:25:49 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 28/12/2012 00:00:00
13/12/2012 12:15:13 Η αίτησή σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ

Παιδιά καλησπέρα,
Και εγω στην ίδια κατάσταση είμαι , με HOL, μήπως πρέπει να πάρω και εγώ τηλέφωνο ; και αν ναι τι πρέπει να πώ για να προχωρήσουν την φορητότητα;

Πάντως με πήρανε τηλέφωνο την τρίτη για την εγκατάσταση του πιάτου για την Δευτέρα το μεσημέρι.

UPDATED!!

Με πήρανε τηλέφωνο απο την ΗΟL για αντιπροσφορά και μου είπανε να μου μειώσουν το πάγιο κατά 50%!! , δηλαδή να πληρώνω 20,50 ευρώ/μήνα απο 41 ευρώ που πλήρωνα μέχρι τώρα.
Φυσικά και αρνήθηκα αν και είναι πολυ συμφέρουσα προσφορά γιατι δεν μπορώ να δεχτώ το γεγονός ότι έπρεπε να πάω σε άλλη εταιρεία για να με πάρουν τηλέφωνο και να μου κάνουν προσφορά.Εκείνοι μόνο όταν δεν πλήρωνα το λογ/μο με θυμόντουσαν με μήνυμα στο κινητό,Δεν θα σχολιάσω ότι είχα αρκετές αποσυνδέσεις και πολύ αγανάκτηση και ξεφυσήματα.

Προφάνως για αυτό και επαναπρωθήθηκε η αίτηση μου στον ΟΤΕ για να δει η ΗΟL αν θα συμφωνούσα.

Τώρα όσο αναφορά με την Forthnet είναι και αυτό ένα ρίσκο αλλα τουλάχιστον αν έχω αποσυνδέσεις θα βλέπω το discovery η το animal planet για να ξεχνιέμαι!

Molto80
14-12-12, 20:09
Διάβασα κάπου (σε άλλο φόρουμ) ότι έχουν ήδη γίνει πάνω από 13000 αιτήσεις για την προσφορά. Αν σκεφτούμε και ότι πολλοί θα το άφησαν για τελευταία στιγμή, αν κρατήσουν την προσφορά ενεργή μέχρι τέλος του μήνα, θα έχουν πάνω από 20000 ολοκαίνουριους πελάτες ADSL. Αυτό θα έχει κάποια σοβαρή επίπτωση στις ταχύτητες της Forthnet; Ή δεν έχει φόβο;

Επίσης, στην προσφορά γράφει «και εκατοντάδες ελεύθερα κανάλια». Υπάρχει πουθενά καμιά λίστα μ' αυτά τα εκατοντάδες κανάλια; Έψαξα, αλλά βρήκα μόνο αυτή τη λίστα (http://gr.kingofsat.net/pos-13E-fta.php) γενικά με όλα τα FTA στον Hotbird 13E. Όλα αυτά θα είναι σωσμένα σε μνήμες στο HD831;

hlias_3
14-12-12, 20:32
@Molto80 < και εκατοντάδες ελεύθερα κανάλια >
Μου φαίνονται υπερβολικά πολλά τα κανάλια της λίστας. Αύριο το μεσημέρι που θα γίνει η σύνδεση, θα δούμε !
Επίσης αν μπουκώσουν οι γραμμές ... θα υπάρχει ένα στρίμωγμα...

subzer0
14-12-12, 21:20
Την έκανα την αίτηση σήμερα το απόγευμα.
Οι αποκωδικοποιητες έχουν τελειώσει απο την τρίτη μέρα μου είπαν.
Καινούριους απο τέλη Γενάρη , έκπληξη για πιο νωρίς.

Άρα περιμένουμε.
Αφού την έκανα σήμερα λαλακία που δεν έκανα την αίτηση την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα απο εκει.

- - - Updated - - -



Οπότε αν το τηλέφωνο είναι σε άλλο όνομα πρέπει να πας, να πάρεις την αίτηση, να την υπογράψει ο ιδιοκτήτης της γραμμής, να την ξαναπάς κλπ κλπ...

Πηγαίνεις μόνο με την ταυτότητα αυτού που είναι η γραμμή. Ούτε εξουσιοδοτησεις ούτε τίποτα. Το είδα μπροστα μου.

antreas9
14-12-12, 22:42
Σήμερα ενεργοποιήθηκε η Νόβα.περίπου σαράντα λεπτά έκαναν δύο ευγενεστατοι τεχνικοί.η εικόνα είναι φυσικά άψογη. Τώρα,ενημερώνω ότι την ημέρα που τους παίρνεις τηλ κτους λες ότι δε θέλεις τα hd κανάλια,στα κόβουν εκείνη την ημέρα(γιατί ζήτησα από τώρα,να τους Ενημερωσω ότι δεν επιθυμώ επί πληρωμή μετά τους δύο πρώτους μήνες) αλλά δε Γίνεται!επισης έχει τρία τσοντοκαναλα,για δεκαπέντε ημέρες δωρεάν,κ μετά δεκα ευρώ το μήνα.τα έκοψα από σήμερα.αυτά!

vfragos
14-12-12, 22:47
Καλησπέρα, σήμερα ενεργοποιήθηκα και εγώ σε forthnet μέσα στο χρονοδιάγραμμα που μου είχαν πει χωρίς κάποιο πρόβλημα. Η μετάβαση μου είναι από Ontelecoms. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και δεν είχα παράπονο και στην on. Η γραμμή συγχρονίζει γύρω στα 2,5 - 3 mbit παραπάνω από 13300 περίπου στην on στα 16200. Ταχύτητες σε κατέβασμα full speed σε ότι δοκίμασα. Η σελίδες έχω την εντύπωση ότι ανοίγουν λίγο καλύτερα χωρίς "κομπιάσματα". Τηλέφωνο ποιότητα πολύ καλή. Τελικά όλα μια χαρά γιατί να πώ την αλήθεια τη φοβόμουν την μετάβαση μήπως έχω προβλήματα.

sakels
14-12-12, 22:50
Σήμερα ενεργοποιήθηκε η Νόβα.περίπου σαράντα λεπτά έκαναν δύο ευγενεστατοι τεχνικοί.η εικόνα είναι φυσικά άψογη. Τώρα,ενημερώνω ότι την ημέρα που τους παίρνεις τηλ κτους λες ότι δε θέλεις τα hd κανάλια,στα κόβουν εκείνη την ημέρα(γιατί ζήτησα από τώρα,να τους Ενημερωσω ότι δεν επιθυμώ επί πληρωμή μετά τους δύο πρώτους μήνες) αλλά δε Γίνεται!επισης έχει τρία τσοντοκαναλα,για δεκαπέντε ημέρες δωρεάν,κ μετά δεκα ευρώ το μήνα.τα έκοψα από σήμερα.αυτά!

τον δεκτη με hdmi να τον συνδεσεις

giwrgosth
15-12-12, 10:44
Πηγαίνεις μόνο με την ταυτότητα αυτού που είναι η γραμμή. Ούτε εξουσιοδοτησεις ούτε τίποτα. Το είδα μπροστα μου.
Ευχαριστώ πολύ! :oneup:

hlias_3
15-12-12, 13:51
@ antreas9 << επισης έχει τρία τσοντοκαναλα,για δεκαπέντε ημέρες δωρεάν,κ μετά δεκα ευρώ το μήνα.τα έκοψα από σήμερα. >>
Όχι ρε φίλε !!!!! χαχαχα

Περιμένω τους τεχνικούς από λεπτό σε λεπτό. Έχω και 'γω ένα άγχος αλλά απ' ότι διαβάζω και πιο πάνω , όλα καλά θα πάνε.

nnn
15-12-12, 18:15
Κακώς τα έκοψες, θα βαριόσουν να βλέπεις τσόντες σε επανάληψη :lol:

hlias_3
15-12-12, 18:46
Όλα πήγαν τέλεια ! Έχω κολλήσει στο Motors TV !!!

sakels
15-12-12, 18:50
Οπως ειπα και πριν hdmi συνδεση;

dnik
15-12-12, 19:03
Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα έγινε η εγκατάσταση της nova. Ραντεβού στις 10:00 και ο τεχνικός ήρθε στις 12:00. Βέβαια ήταν ένας ευγενεστατος κύριος, ο οποίος ολοκλήρωσε τις εργασίες απο τις 12:00 στις 13:30. Με ενόχλησε οτι άργησε, αλλά μπορω να καταλάβω την ευκολία απόκλισης των ραντεβού.

Όλα καλά.
Για την ενεργοποίηση των hd καναλιών, πρέπει να τα ενεργοποίησετε επι τόπου και είναι δωρεάν για 2 μήνες. Πριν το δίμηνο, πρέπει να πάρετε τηλέφωνο για να τα δια κόψετε. Ειδάλλως θα τα χρεωθείτε. Αξίζουν βέβαια....
Προσωπικά τα ενεργοποίηση και μια ημέρα πριν το δίμηνο θα τα κόψω. Ελπίζω κάποια στιγμή τα HD να μην τα χρεώνουν... Έτσι φαίνεται τουλάχιστον....
Ερώτηση. Τα adult channel έχουν και αυτά δίμηνο δωρεάν;;

hlias_3
15-12-12, 19:23
Τηλέφωνο τώρα για τη σύνδεση των HD. Εκτιμώμενος χρόνος αναμονής ... 15 λεπτά !!

Molto80
15-12-12, 21:01
hlias_3 και dnik, καλορίζικα!

Τελικά αυτά τα «πάνω από 200 δορυφορικά κανάλια» που διαφημίζουν ποια είναι; Υπάρχει τίποτα άλλο που να αξίζει (εκτός από αυτά του start pack);

vfragos
15-12-12, 21:19
Εμένα δεν μου πάει η καρδιά να κόψω τα HD κανάλια μετά το δίμηνο, είναι πολύ καλά. Και 5 ευρώ να δίνω παραπάνω τον μήνα πάλι πολύ καλά είναι. Ας ελπίσουμε ότι κάποια στιγμή θα τα δώσουν δωρεάν, έχει ακουστεί κάτι γι' αυτό φίλε dnik που μας γράφεις ότι "έτσι φαίνεται τουλάχιστον";

nnn
15-12-12, 21:21
hlias_3 και dnik, καλορίζικα!

Τελικά αυτά τα «πάνω από 200 δορυφορικά κανάλια» που διαφημίζουν ποια είναι; Υπάρχει τίποτα άλλο που να αξίζει (εκτός από αυτά του start pack);

Τα ελεύθερα κανάλια του Hotbird είναι απλά ένα άσχημο αστείο :rolleyes:

dnik
15-12-12, 21:42
Τα ελεύθερα κανάλια του Hotbird είναι απλά ένα άσχημο αστείο :rolleyes:

Συμφωνώ.τίποτα το ιδιαίτερο. Ανάξιο σχολιασμού.

Τα hd τα ενεργοποίησε ο τεχνικός μέσω της εξυπηρέτησης πελατών. ΝΑι, είναι ωραία τα hd αλλά θα τα κόψω στο δίμηνο. ΔΕΝ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ HD.

Ευχαριστω για τις ευχές. :)

hlias_3
16-12-12, 19:18
Thanks Molto80 !

Πάντως τα HD δεν παίζονται ! Το αν αξίζει να τα χρεώνουν, είναι άλλο θέμα. Δεν ξέρω τι θα κάνω μετά από 2 μήνες πάντως μπορείς να τα διακόψεις με ένα τηλεφώνημα όποτε θέλεις.

Η αλήθεια είναι ( νέος βλέπετε ) ότι κολλάς στη Nova, άσε που δεν ξέρεις ποιο κανάλι να πρωτοδείς !
Μέχρι χθες πάντως έβλεπα 1 ώρα το πολύ τηλεόραση τις καθημερινές και 2-3 τα σκ. Τώρα ?

- - - Updated - - -

Thanks Molto80 !

Πάντως τα HD δεν παίζονται ! Το αν αξίζει να τα χρεώνουν, είναι άλλο θέμα. Δεν ξέρω τι θα κάνω μετά από 2 μήνες πάντως μπορείς να τα διακόψεις με ένα τηλεφώνημα όποτε θέλεις.

Η αλήθεια είναι ( νέος βλέπετε ) ότι κολλάς στη Nova, άσε που δεν ξέρεις ποιο κανάλι να πρωτοδείς !
Μέχρι χθες πάντως έβλεπα 1 ώρα το πολύ τηλεόραση τις καθημερινές και 2-3 τα σκ. Τώρα ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.