PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμος gmail



Insomniac
05-12-12, 19:24
Μου εχουν σπασει τα νευρα.....Στον υπολογιστη του σπιτιου και της δουλειας εχω προσαρμοσει σε windows 7 την αλληλογραφια των Vista που ειναι σαν το παλιο outlook express

Με ιδιες ρυθιμισεις

pop.gmail.com
smtp.gmail.com

ssl και στους δυο διακομηστες , θυρες 25 και 995 και κλικαρισμενο το "απαιτειτε ελεγχος διακομιστη" στην δουλεια δουλευει αλλα στο σπιτι δεν μπορει να στειλει email ....

Τι μπορει να συμβαινει ρε παιδια ???

Ευχαριστω.


Ρωταω εδω γιατι και σε φιλο με cyta αλλα αλλο router υπαρχει το ιδιο προβλημα
Στη δουλεια εχω conex

tsiris
05-12-12, 19:40
Απ' ότι βλέπω χρησιμοποιείς την πόρτα 25 του SMTP Server, η οποία είναι μπλοκαρισμένη από τη Cyta για όλους τους server εκτός από τον δικό της.
Έχει συζητηθεί το θέμα πολύ εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/678664) και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/399671).
Επειδή και εγώ χρησιμοποιώ gmail από cyta, αλλά με χρήση του thunderbird, έχω ρυθμίσει ως διακομιστή εξερχόμενης τον
smtp.googlemail.com στην πόρτα 465, με SSL/TLS

Insomniac
05-12-12, 20:16
Πηρα τηλ cyta ...μετα απο πολλες δοκιμες με πορτα εξερχομενου 587 δουλεψε καλα !!!!!!

LAMBIS_7
05-12-12, 21:29
δοκίμασε στον out τον mail-out.cyta.gr

Insomniac
05-12-12, 21:39
δοκίμασε στον out τον mail-out.cyta.gr

Ηταν μια απο τις δοκιμες που δεν επιασε....Μονο αλλαγη πορτας σε 587 ηθελε ...Τιποτα αλλο και δουλεψε μια χαρα

stelios4711
05-12-12, 23:47
Έτσι και αλλιώς το έλυσες το πρόβλημα απλά ήθελα να ρωτήσω γιατί POP3 και όχι IMAP;
Δεν χρησιμοποιεί επίσης την 25 πόρτα το IMAP οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα

Αν θέλεις να δοκιμάσεις:
imap.gmail.com 993
smtp.gmail.com 465
ssl και στα δύο

Insomniac
06-12-12, 18:08
Έτσι και αλλιώς το έλυσες το πρόβλημα απλά ήθελα να ρωτήσω γιατί POP3 και όχι IMAP;
Δεν χρησιμοποιεί επίσης την 25 πόρτα το IMAP οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα

Αν θέλεις να δοκιμάσεις:
imap.gmail.com 993
smtp.gmail.com 465
ssl και στα δύο

Θα δοκιμασω απογευματακια και θα σου πω.

- - - Updated - - -


Έτσι και αλλιώς το έλυσες το πρόβλημα απλά ήθελα να ρωτήσω γιατί POP3 και όχι IMAP;
Δεν χρησιμοποιεί επίσης την 25 πόρτα το IMAP οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα

Αν θέλεις να δοκιμάσεις:
imap.gmail.com 993
smtp.gmail.com 465
ssl και στα δύο

Δοκιμασα εφτιξα ενα λογαριασμο imap αλλα ενω φαινεται να δουλευει δεν βρισκω το email που εστειλα στον εαυτο μου

@ ADSLgr.com All rights reserved.