PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15

tetou
29-04-07, 00:36
ααα....αλλο ''Τετου'' και αλλο ''Τετη''..χεχεεχεχε
Χαιρομαι που συμφωνουμε παντως για τους προαναφερθεις κυριους/κυριες....:P

Pichichi
29-04-07, 12:24
Pichichi = Σημαινει πρωτος σκορερ στα Ισπανικα και ο αγαπημενος μου παικτης Σαμουελ Ετο!!:p

Iannis
03-05-07, 14:28
Γειατι ειναι το ονοματακι μου:oneup:

kikitsa
03-05-07, 17:55
Εμμμ....κι εμένα έτσι με φωνάζουν!!! :lol:

Iannis
04-05-07, 19:39
Εμμμ....κι εμένα έτσι με φωνάζουν!!! :lol:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κοπελιά :)

Chihiro
14-05-07, 16:13
Chihiro από το Sen to Chihiro no kamikakushi ( spirited away) του μοναδικού Hayao Miyazaki.
Κόλλημα με τα Anime!!

Ελενα
26-05-07, 12:18
Ε , συνήθεια τόσων χρόνων , είπα να μη το εγκαταλείψω - εδώ γιατί αλλού έχω άλλο .
Αλλά είπα ''φτάνει η διχασμένη προσωπικότητα τόσων χρόνων . Καιρός να ισιώσω'' .

hemlock
26-05-07, 12:22
Ε , συνήθεια τόσων χρόνων , είπα να μη το εγκαταλείψω - εδώ γιατί αλλού έχω άλλο .
Αλλά είπα ''φτάνει η διχασμένη προσωπικότητα τόσων χρόνων . Καιρός να ισιώσω'' .

Ελενα περνα και απο δω (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=90669&page=3) να μας πεις ποσος ειναι αυτο ο καιρος:p

micar98
26-05-07, 18:07
το όνομά μου και το 98 επειδή το έγραψα το 1998. αυτά....

reo
27-05-07, 00:32
Απο το πιο αγαπημένο μου συγκρότημα..ever

_____REO SPEEDWAGON____:cool:

peter pan
28-05-07, 00:43
Χρησιμοποιουσα αυτο το ονομα την δεκαετια του 80 στο CB τον παλιο καλο καιρο

micar98
28-05-07, 10:32
CB α ρε τι μου θυμίζεις τώρα...

ardi21
29-05-07, 02:42
Σε αντιθεση με ολους τους αλλους το nick μου δεν σημαινει απολυτως τιποτα και ουτε βγαινει απο κατι προφανες.

Απλα μια μερα που ηθελα να γραφτω καπου μου 'ρθε στο μυαλο αυτη η λεξη και απο τοτε εμεινε.

omorfoskosmostoprwi
31-05-07, 22:06
η αρχη καθε μιας ημερας ειναι το σημαντικοτερο γεγονος που συμβαινει την ωρα που το ξυπνητηρι σου φωναζει να πας για δουλεια.η διαθεση που θα εχεις εκεινη την ωρα θα ορισει και τα κεφια σου την υπολοιπη ημερα.καθε πρωι λοιπον εγω ξυπναω μες στην χαρα και το κεφι και ετσι εχω καταφερει να ειμαι χαρουμενος και διασκεδαστικος ολη την ημερα ολη την εβδομαδα,μηνα,χρονο,κ.τ.λ.:rofl:

pitsman33
03-06-07, 11:39
Απο το επιθετο μου το man και τον αριθμο που ειχε ο πατερας μου οταν ετρεχε σε αγωνες
με μηχανες 33

PlanB
03-06-07, 22:18
Γιατί το PlanA απέτυχε...

Ως συνήθως...

kyrsos
08-06-07, 23:42
To "kyr" από το μικρό όνομα και το "sos" από το επίθετο:)

fileas fogg
12-06-07, 15:10
ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΕ 80 ΗΜΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ !

A_gamer
12-06-07, 17:21
ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΕ 80 ΗΜΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ !

Μη γράφεις με κεφαλαία, δεν επιτρέπεται.
Καλώς όρισες πάντως, πέρνα και από εδώ για να συστηθείς:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=90665

te00
13-06-07, 15:07
te00 απο το ονομα μ στα αγγλικα.Με 0 γιατι ζηλεψα απο τον αγγελ0.Με 2 0 γιατι με ενα 0 δε μ το επαιρνε..

l_satsok
17-06-07, 17:18
ελα ντε

το ονομα μου ειναι.

dimi3sk
20-06-07, 05:26
Γιατι με λενε Δημητρη;;; Και γιατι το επιθετο μου αρχιζει απο καππα;;;
Μπορει να μην παιρνει βραβειο ευρηματικοτητας μα τουλαχιστον ειναι σπανιο...νομιζω...:confused:

telumentil
24-06-07, 23:37
Άλλο ένα nick απόΤolkien, το χρησιμοποιώ καμιά δεκαετία, αν και ανορθόγραφα γιατί κανονικά έιναι Telumendil. Αλλά η συνήθεια έχει μεγάλη δύναμη οπότε...

akilleas
29-06-07, 23:43
Γιατι απλα ετσι ειναι το ονομα μου (περιπου)

phoenix
04-07-07, 14:02
Εγώ (και για πρωτη φορα δεν ηταν πιασμενο) χρησιμοποιησα το όνομα της αγαπημενης μου ηρωιδας απο το Χ-Universe της Μarvel (comics και πλεον και ταινιες)
Το Dark Phoenix Saga ήταν για μενα ότι καλυτερο μπορει να βγει ποτε σε comic (Byrne σχεδιαστης αξεπεραστος, σεναριο, ήρωες όλα καταπληκτικα)

(ασχετο αλλα έχω 3-4 posts γιατι λεει 0 οεο?):hmm:

apok
04-07-07, 14:20
Εγώ (και για πρωτη φορα δεν ηταν πιασμενο) χρησιμοποιησα το όνομα της αγαπημενης μου ηρωιδας απο το Χ-Universe της Μarvel (comics και πλεον και ταινιες)
Το Dark Phoenix Saga ήταν για μενα ότι καλυτερο μπορει να βγει ποτε σε comic (Byrne σχεδιαστης αξεπεραστος, σεναριο, ήρωες όλα καταπληκτικα)

(ασχετο αλλα έχω 3-4 posts γιατι λεει 0 οεο?):hmm:

Γιατι ποστάρεις σε θέματα που δεν μετράνε τα ποστ

iloxos
04-07-07, 14:44
H γέννηση των Ελληνικών Ειδικών Δυνάμεων ανάγεται στις μέρες του Β' Παγκοσμίου Πολέμου. Μετά την ολοκληρωτική κατάληψη της Ελλάδας από τους Γερμανούς, πολλοί Έλληνες διέφυγαν στη Μέση Ανατολή για να συνεχίσουν τον πόλεμο. Έτσι πολύ σύντομα σχηματίστηκαν οι I και II Ελληνικές Ταξιαρχίες, όμως η μεγάλη συρροή αξιωματικών δεν επέτρεπε την πλήρη απορρόφησή τους από τις υπάρχουσες μονάδες και γεννήθηκε η ιδέα της δημιουργίας μιας μονάδας αποτελούμενης αποκλειστικά από αξιωματικούς, οι οποίοι όμως θα εκτελούσαν καθήκοντα απλού στρατιώτη.

Η ίδρυση του Ιερού Λόχου
Τον Αύγουστο του 1942, ο υπουργός Στρατιωτικών και αντιπρόεδρος της Ελληνικής Κυβέρνησης στο Κάιρο, Π. Κανελλόπουλος, εξέδωσε διαταγή για την εθελοντική κατάταξη Ελλήνων αξιωματικών σε μια μονάδα που ονομάστηκε Λόχος Επίλεκτων Αθανάτων. H ανταπόκριση από αυτούς που διψούσαν για δράση ήταν μεγάλη και σύντομα 130 αξιωματικοί του Στρατού, της Αεροπορίας και του Ναυτικού με 40 οπλίτες και 30 βοηθητικούς επάνδρωσαν τη μονάδα. Αργότερα, η μονάδα ονομάστηκε επίσημα Ιερός Λόχος με έμβλημα μια αρχαία σπάθη και τη σπαρτιάτικη επιταγή "H ταν ή επί τας" και τον μπεζ μπερέ.


Διοικητής της ανέλαβε ο συνταγματάρχης Χριστόδουλος Τσιγάντες, ο οποίος δεν βρήκε καθόλου ευχάριστη την προοπτική χρησιμοποίησης της μονάδας ως Λόχο Βαρέων Πολυβόλων αποσπασμένο στη II Ελληνική Ταξιαρχία. Έτσι μετά από επαφή που είχε με το συνταγματάρχη Στέρλιγκ, διοικητή της επίσης νεοϊδρυθείσας καταδρομικής μονάδας SAS, ο Ιερός Λόχος υπήχθη σ' αυτήν και το Νοέμβριο του '42 μεταστάθμευσε στο Καμπρίτ, στο στρατόπεδο Commando. H εκπαίδευση περιλάμβανε αντικείμενα όπως αλεξίπτωτα, εκρηκτικά, πλωτά μέσα και διάφορα είδη οπλισμού. H δράση του Ιερού Λόχου άρχισε με καταδρομικές επιχειρήσεις σε συνεργασία με την SAS, στην Κυρηναϊκή, το Φεβρουάριο του '43 στην Τυνησία σε συνεργασία με τους Γάλλους του στρατηγού Λεκλέρκ και τη Νεοζηλανδική Μεραρχία του στρατηγού Φρέιμπεργκ. Κατόπιν επιστρέφει στην Αίγυπτο, όπου τον Ιούνιο μαζί με την SAS, την SBS και το LRDG αποτελούν τις περίφημες Raiding Forces υπό τον ταξίαρχο Τέρνμπουλ.

Ο Ιερός Λόχος στα ελληνικά νησιά
Τον Σεπτέμβριο η Ιταλία συνθηκολογεί με τους Συμμάχους και οι Βρετανοί στέλνουν δυνάμεις σε ορισμένα νησιά, με ένα τμήμα Ιερολοχιτών να φθάνει στη Λέρο και τον Οκτώβριο το σύνολο των 334 Ιερολοχιτών να μεταβαίνει στη Σάμο. Λίγο αργότερα, οι Γερμανοί αποκτούν τον έλεγχο των Δωδεκανήσων και το Νοέμβριο οι Βρετανικές δυνάμεις αποχωρούν. O Ιερός Λόχος μαχόμενος περνά στην Τουρκία κι απ' εκεί επιστρέφει στην Αίγυπτο για ξεκούραση. Τον Φεβρουάριο του '44, και σε συνεργασία με την SBS, αρχίζει καταδρομικές επιχειρήσεις σε νησιά του ελληνικού αρχιπελάγους. Τον Απρίλιο η δύναμή του έχει ανέλθει σε 425 άνδρες, οπότε αποφασίζεται η ανάπτυξή του σε Σύνταγμα με τις A και B Μοίρες και τη Μοίρα Διοικήσεως και προσωπικό πέραν των 1000 ανδρών.

Τον Οκτώβριο οι Ιερολοχίτες αποβιβάζονται στον Πειραιά, αλλά παρά την εκκένωση της ηπειρωτικής χώρας οι Γερμανοί εξακολουθούν να κρατούν αποκομμένα τα Δωδεκάνησα, την Κρήτη, τη Μήλο, τη Λήμνο, τη Σαμοθράκη και τη Θάσο. O Ιερός Λόχος αναλαμβάνει την απελευθέρωσή τους, πράγμα το οποίο επιτυγχάνει. H εθνική προσφορά του ήταν τεράστια, καθώς με την απελευθέρωση των Δωδεκανήσων ήταν φυσικό επακόλουθο να περάσουν αυτά, κάτω από την ελληνική κυριαρχία.

Τον Ιούνιο του '45 ο Ιερός Λόχος επιστρέφει στην Αίγυπτο, όπου αφοπλίζεται για να διαλυθεί οριστικά στις 7 Αυγούστου 1945, μετά από τελετή στην Αθήνα.

netlich
05-07-07, 13:25
Όταν κάποιος καμμένος από μικρός στους υπολογιστές και στα Dungeons and Dragons παιχνίδια γνωρίζει το internet είναι πολυ πιθανό να δημιουργηθεί ένα net-lich....

Το περιέργο είναι ότι βγήκε αρκετά original και σχεδόν παντού ελεύθερο...

johnfl
06-07-07, 09:02
είναι απλά το όνομά μου.

GOUMOU
06-07-07, 14:28
Από το επίθετο μου…

DaveMurray
06-07-07, 23:52
εμένα απο το μουσικό κιθαριστικό μου πρότυπο τον Dave Murray τον κιθαρίστα των Iron Maiden εν ενεργεία απο την ίδρυση τους. Τον παρακολουθώ απο τα 7 μου όταν άρχισα να κάνω μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας :)

computeras2000
07-07-07, 01:29
LOL!Εγω χρησιμοποιω αυτο το nickname γιατι ετσι γουσταρω;)

xaxa1982
08-07-07, 20:27
Επειδή έτσι μου' ρθε και γιατί το'χω συνηθίσει και το γουστάρω! :p

Vrkyriakos
17-08-07, 11:25
vrkyriakos ek tou virtual kai toy kyriakos (r.l. name)

Se kati forums tou C&C (s.s. command & conquer) enas op legotan VT ek tou Virtual Ted, opote perasa apo to Vrkirik sto virtulkirik kai sto vrkyriakos

palaiotera se mia ksehasmeni pleon BBS to Pcmaster (mi baresete osoi thymaste, den eimai 14,5 pia:P)

-K.

manoulamou
17-08-07, 13:16
Vrkyriakos :welcome:
Προσεχε μονο μην σε χασουμε, γιατι εδω μιλαμε μονο ελληνικα;)

Vrkyriakos
17-08-07, 14:14
Vrkyriakos :welcome:
Προσεχε μονο μην σε χασουμε, γιατι εδω μιλαμε μονο ελληνικα;)

Ώπα τις, μάλλον παραβιάστηκα, πώπω, δηλαδή word Και μετά spell check και copy/paste ε?:) ωχ μανόυλαμου!

manoulamou
17-08-07, 14:38
Ολα ειναι θεμα συνηθειας, εαν ειναι πολυ δυσκολο
γραφεις κατ ευθειαν αγγλικα...:rofl:

katsumoto
17-08-07, 14:49
Ε μα γιατί άλλο... αφού είμαι ο τελευταίος που απέμεινα :p :D

Vrkyriakos
17-08-07, 19:04
Ολα ειναι θεμα συνηθειας, εαν ειναι πολυ δυσκολο
γραφεις κατ ευθειαν αγγλικα...:rofl:

ναι, μαλλον καλυτερα αγγλικά γιατι ε τον converter ειδα και επαθα να αλλαξω αλλα δυο Posts Που χα!:)

-Κυριακός

Lorelai
22-09-07, 14:37
Δεν είναι ένα nick που χρησιμοποιώ πάντα. Είναι ένα από αυτά που μου αρέσουν. Το σκέφτηκα όταν έπαιζα Neverwinter nights και διάλεξα ελφάκι για race. Μου ήρθε, και το ξαναχρησιμοποίησα και σε άλλα παιχνίδια και μερικές φορές και σε forums.

Ntavelis
22-09-07, 21:35
Χρησιμοποιώ 2 nicks.
Το CAN-CAN (ως επί των πλείστων) και το Ntavelis μου το είχε κολήσει ο θείος μου γιατί έτσι φώναζαν τον παππού τον οποίο του θυμίζω. Είναι οικογενειακό αστείο λοιπόν το οποίο έχει μείνει..

nikosl
23-09-07, 04:01
το δικό μου είναι κλασσικό ονομα+ αρχικό επιθέτου: Νίκος Λ.....

Το υπόλοιπο θα το μάθετε όταν γίνω πρωθυπουργός της Ελλάδας...:)

platanos
12-10-07, 12:07
Platanos εκ του χωριου μου ΠΛΑΤΑΝΟΣ. Ετσι απλα!!!

voithostyrempora2
13-10-07, 01:48
Το κανονικό nickname μου είναι voithostyrempora2 , αλλά λόγω του περιορισμού του παρόντος φόρουμ τα νικ μας να έχουν το πολύ 13 χαρακτήρες :rant::rant::rant: :jedi: , αναγκάστηκα να πάρω προαγωγή. Η ιστορία του πώς προέκυψε το κανονικό μου νικ βρίσκεται εδώ (http://shmmy.ntua.gr/forum/viewtopic.php?f=21&t=6108&p=170182#p170182) και για το πώς προέκυψε ο προσαρμοσμένος τίτλος μου (qwerty & αποψυγμένος ταραξίας) βρίσκεται εδώ (http://shmmy.ntua.gr/forum/viewtopic.php?f=21&t=6108&p=202265#p202265).

Keep burning .
:p:p:p

Master_Maker
13-10-07, 17:43
xmm για το δικο μου ετσι ξεκινησα σε καποια forum και μου εμεινε δεν προερχεται απο καπου απλα σε καποιες φασεις με εκφραζει αλλα γενικα περισσοτερο apaisiodoksos ειμαι παρα aisiodoksos.:p:p:p:p:p

21century
18-10-07, 10:54
ΤΟ δικο μου χρησιμοποιηθηκε το 1988 απο φιλους μου επεδιη ημουν μπροστα απο την εποχη μου στο σχολειο. Μαλιστα υπαρχουν εκθεσεις και κειμενα στην σχολικη αι τοπικη εφημεριδα για τα οσα συνβησαν αργοτερα στο χωρο της τεχνολογιας και της Πληροφορικης, τοτε που με αποκαλουσαν χαριτολογωντας 'φαντασμενο'. Σημασια εχει οτι απο τοτε εχω ενα ρητο. Κοιταξε πρωτα το μεθαυριο και μετα το Αυριο...

panathas
22-10-07, 21:50
Γιατι ειμαι......:worthy::worthy::worthy::worthy:ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ:worthy::worthy::worthy::worthy:

Gt1981
26-10-07, 20:08
Γιατι George Tsombanidis 1981 το έτος που γεννήθηκα

GT1981:oneup:

IceEmperor
18-11-07, 20:54
Ήταν το πρώτο username που μου ήρθε στο μυαλό όταν χρειάστηκε να διαλέξω για πρώτη φορά :D:rofl::rofl:

flamelab
18-11-07, 21:22
To δικό μου στην αρχή για μια βόμβα με ματια από το forum .
Αλλά το flamelab είναι μεγαλη ιστορία !
Είναι από flame φυσικά και το lab ( φωτιά στο εργαστήριο )
Αλλά ούτε εγω θυμάμαι από που το έβγαλα :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.