PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

THEMIS_S
19-11-07, 06:16
Γιατι ειναι το ονομα μου και το αρχικο του επιθετου μου.

leolonis
20-11-07, 15:55
Επειδη το χαιδευτικο του ονοματος μου που ειναι Λεωνιδας στην Αθηνα ηταν LEO και στην Καλαματα που μενω το χαιδευτικο του Λεωνιδας το λενε LONIS τα κολλησα μαζι και βγηκε το LEOLONIS. :respekt:

petannouda
21-11-07, 11:13
ΤΟ δικο μου χρησιμοποιηθηκε το 1988 απο φιλους μου επεδιη ημουν μπροστα απο την εποχη μου στο σχολειο. Μαλιστα υπαρχουν εκθεσεις και κειμενα στην σχολικη αι τοπικη εφημεριδα για τα οσα συνβησαν αργοτερα στο χωρο της τεχνολογιας και της Πληροφορικης, τοτε που με αποκαλουσαν χαριτολογωντας 'φαντασμενο'. Σημασια εχει οτι απο τοτε εχω ενα ρητο. Κοιταξε πρωτα το μεθαυριο και μετα το Αυριο...


Εγω πάλι λέω να κοιταμε το σήμερα γιατι τα πάντα ειναι στιγμές που φευγουν και δεν ξανάρχονται..το αύριο το αφήνω στο αύριο :)
να σαι καλά!:)

........Auto merged post: petannouda added 1 Minutes and 21 Seconds later........

Απο πού βγηκε το ψευδώνυμό μου??? Αααα,,,δεν μπορώ να σου πω...:p θα πρέπει να σε σκοτώσω μετά και ποιος τρέχει τωρα....:p:)

Rebel Scum
21-11-07, 16:35
Όταν άρχισα με το internet κτλ είχα μια τρέλα με το Star Wars και από τότε κόλλησε...

panil
25-11-07, 16:10
Είναι γράμματα απο το όνομά μου και το επιθετό μου.

Το χρησιμοποιώ σε διάφορους συνδυασμούς. Λιγότερα ή περισσσότερα απο το ένα ή το άλλο ανάλογα με την περίπτωση !!

Sakoulas
26-11-07, 06:16
Οταν πρωτοξεκινησα να ασχολουμαι με υπολογιστες (Amstrad 1640 - '93), οτι παιχνιδι υπηρχε εκεινη την εποχη, το επαιρνα. :whistle:
Οποτε, η παρεα με κοροιδευε για την τρελα μου και μου ελεγαν χαρακτηριστικα ''τα εχεις σακουλιασει ολα ρε...''
Οταν αργοτερα χρειαστηκε να χρησιμοποιησω για πρωτη φορα nickname, τι λετε να μου ηρθε στην κουτρα μου; :p
Απο τοτε και οπου ειμαι γραμμενος, ετσι εμφανιζομαι. :biggrin:

marios007
29-11-07, 13:06
Πάντα μου άρεσεο James και ο τρόπος ζωής του.
Είμαι και Ολυμπιακός.
Άρα νομίζω ότι το 007 τα καλύπτει όλα :-)

DSLaManiaC
29-11-07, 14:37
DSL.... a Maniac !
or
DSLAM Maniac

Ποίο σας αρέσει περισσότερο? :p

tazio nuvolari
30-11-07, 10:20
το διάλεξα γιατί ήταν ο οδηγός της alfa romeo (μέσα του αιώνα) που ξαναέδωσε φτερά στην ομάδα.

glxalex
01-12-07, 08:21
glx απο το πρωτο μου μηχανακι-παπι και
Alex απο το ονομα μου.

vothros
01-12-07, 09:00
τι να σας πω.....τραγουδούσα σε μια μπάντα καφρίλες ε και τα υπόλοιπα μέλη με λέγανε τί βόθρος είσαι εσύ! lol
Ακόμα και στην Forthnet αυτό έχω δώσει για username...τι ρεζίλι όταν με ρωτάνε το username μου όταν τους παίρνω τηλ....κρατιούνται στο τηλ μη σκάσουν στα γέλια.. :oops:

A_gamer
01-12-07, 11:06
τι να σας πω.....τραγουδούσα σε μια μπάντα καφρίλες ε και τα υπόλοιπα μέλη με λέγανε τί βόθρος είσαι εσύ! lol
Ακόμα και στην Forthnet αυτό έχω δώσει για username...τι ρεζίλι όταν με ρωτάνε το username μου όταν τους παίρνω τηλ....κρατιούνται στο τηλ μη σκάσουν στα γέλια.. :oops:

:worthy: :worthy:

DSLaManiaC
01-12-07, 11:24
τι να σας πω.....τραγουδούσα σε μια μπάντα καφρίλες ε και τα υπόλοιπα μέλη με λέγανε τί βόθρος είσαι εσύ! lol
Ακόμα και στην Forthnet αυτό έχω δώσει για username...τι ρεζίλι όταν με ρωτάνε το username μου όταν τους παίρνω τηλ....κρατιούνται στο τηλ μη σκάσουν στα γέλια.. :oops:

ΑΧΧΑΧχαΧχαχΧχ
:rofl::rofl:

Πώ.. Να σε καλά ρε φίλε :rofl:

Yonah
04-12-07, 04:37
Πρίν καιρό είχα δεί κάτι σχέδια για την τότε νέα φορητή πλατφόρμα της Intel. Είδα οτι το κωδικό όνομα τις cpu θα ονομαζόταν έτσι, μου άρεσε, το "δανείστηκα":oops:
Έλα όμως που μετά το τσέκαρα στο Wikipedia και σημαίνει και Αρκούδα στην γλώσσα των Cherokee :p:p

Είναι ωραίο ονοματάκι, αλλα πολύ "γκομενοφέρνει" :rofl::rofl::rofl:

axinosgr
06-12-07, 16:30
axinosgr: αποτελείται από 2 συνθετικά από το axinos και το gr, όπου το axinos σημαίνει αχινός και το gr σημαίνει Έλληνας. Το αχινός το έχω παρατσούκλι από τότε που ήμουν παιδί (λόγω μαλλιών πρόκα) και όπως επίσης έτσι με βαφτίσανε στους προσκόπους όταν πήγαινα μικρός για τον ίδιο ακριβώς λόγο......για να σας δώσω μια ιδέα κάτι σαν και αυτούς....:simpson-b...:rocker...:thrasher:...το μαλλί πρόκα λέμε....:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

vwpolo
11-12-07, 12:23
To avatar μου πιστευω το δειχνει γιατι λεγομαι ετσι!!!
Αυτο το αμαξι ειναι η αδυναμια μου

livadaki
19-02-08, 16:18
Το δικό μου nickname έχει το συγκεκριμένο όνομα λόγω του χωριού μου (Λιβαδάκι) το οποίο βρίσκεται στην Ορεινή Ναυπακτία σε υψόμετρο 1200m.

Περισσότερα για το χωριό μπορείτε να δείτε και να διαβάσετε εδώ:

http://www.livadaki.com.gr

http://www.nafpaktia.gr/content/view/155/150/

http://www.panoramio.com/user/1374264

gadoulis
23-02-08, 11:00
το δικό μου έτσι μου ρθε!!! απλά με λένε Αντώνη και το zipper απλά μου ρθε και το κολλησα...

Manolis_karas
24-02-08, 20:56
Ετσι με λένε, ...περίπου.

BELIS
25-02-08, 12:51
Συντόμευση του επιθέτου μου, και γιατί έτσι με φωνάζουν χρόνια τώρα τα φιλαράκια!!

GZahos
27-02-08, 00:12
Γιατι ειναι το ονοματεπωνυμο μου συντμημενο.

Mr_Wizard
27-02-08, 17:08
Επειδη η τανια Ματριξ δεν αναφερει σε μεταγλωτισση την προταση του Neo, "Mr Wizard... need an exit"
Ασε που περιεργως αν και εχω χρονια να μπω μιρκ... ειναι ακομα ρετζιστερντ!!

GZahos
27-02-08, 18:59
Επειδη η τανια Ματριξ δεν αναφερει σε μεταγλωτισση την προταση του Neo, "Mr Wizard... need an exit"
Ασε που περιεργως αν και εχω χρονια να μπω μιρκ... ειναι ακομα ρετζιστερντ!!

Μονο αυτο δεν μεταφραζουν? Ειδικα στις κωμωδιες, το ελληνικο κοινο με περιορισμενη γνωση αγγλικων χανει τα μισα και πλεον ανεκδοτα τα οποια ειναι στην καθομιλουμενη αγγλικη και δεν μεταφραζονται σχεδον ποτε.
Ελαχιστες ταινιες εχω δει οπου η μεταφραση ητανε πραγματικα αριστη.

manosdoc
27-02-08, 19:41
Λόγω Ιατρικής:cool:

Mr_Wizard
28-02-08, 12:48
GZahos, αν επερνα ολα οσα δεν μεταφραζοντουσαν, τωρα θα ειχα nick ολοκληρο σεναριο!! Ολοκληρο τον κωδικα του ματριχ σε nick! :rofl: :lol:

Terry Meynolds
28-02-08, 15:20
Εγώ όταν ξεκίνησα να παίζω το Νeverwinter Νights 2 στην δημιουργία χαρακτήρα έπρεπε να δώσω ένα όνομα και επειδή βαριόμουν να σκεφτώ κάποιο, πάτησα σε ένα από τα έτοιμα και μου έβγαλε το Terry Meynolds. Μου άρεσε και το κράτησα.

papakion
29-02-08, 14:32
Για μενα οι συστασεις δεν νομίζω οτι χρειαζονται... αλλα όσοι χρειαζονται διευκρινηση οριστε:

Το papakion, ελληνιστι "το παπακιον", ονομαστική ενικού στην καθαρεύουσα (τιμη και δόξα στην Ελληνική γλώσσα! :rofl:) του "παπακι", ενστερνισμένο από το γνωστό "@".

οι φιλοι στο εξωτερικό με φωνάζουν "papa" γιατι μπερδευονται!

JohnDodger
29-02-08, 14:51
John το όνομα και Dodger απο το Artful Dodger..

Mr_Wizard
04-03-08, 22:17
John Dodger.. μπορουσες να το κανεις και John Deer (απο την γνωστη μαρκα τρακτερ) :)
Terry Meynolds, ισως να πλησιαζουμε λιγο στα σκεφτικα! .. περι Neverwinter! :)

wi fi thief
09-03-08, 14:48
εγω δεν σας λεω :oops: (απαγορευεται απο τους κανονες του φορουμ...) :p

DSLaManiaC
09-03-08, 14:52
Πες το μας όσο πιο σεμνά μπορείς :p

vessis
10-03-08, 03:21
Το παρατσούκλι της οικογενείας μας (Βέσσης) στην μνήμη του πατέρα μου που τον έχασα στα 22 χρόνια μου,μόλις είχα γυρίσει από τον στρατό,και δεν μπόρεσα να ζήσω μαζί του λόγω του οτι από χωριό ήμουν πάντα μακριά γιά σχολεία κ.λ.π.
Ηθελα έτσι να φθάσει αυτό στα πέρατα της γής και η ευκαιρία δόθηκε με το Internet.

notios7
10-03-08, 11:28
το δικο μου ειναι κομμενο απο το χαρακτηριςτικο που ειχα σαν ερασιτεχνης φμ-τζης.φυσικα κατι μου εκανε κλικ απο ζζ-τοπ.

Doxaios
10-03-08, 19:54
Το avatar μου δίνει την απάντηση.

LiveTVRadio
11-03-08, 00:05
Αντιπροσωπευει το σκοπο της ιστοσελιδας μου. Δωρεαν ενημερωση, διασκεδαση , ραδιοφωνο και τηλεοραση μεσω ιντερνετ.
To avatar δεν διαφημιζει το nickname, διαφημιζει τη σελιδα. Και το google δειχνει μια προτεραιοτητα στην αναζητηση να προτιμα σελιδες που αναφερονται σε forums, αρα τα forums ειναι καλη διαφημιση για ιστοσελιδες.

( Ευχαριστουμε το adslgr.com για την διαφημιση που μας παρεχει δωρεαν, καθως επισης και για την ανοχη που δειχνει στις βλακειες που λεμε συνηθως εδω.)

konfou
12-03-08, 14:40
Εμένα kon-fou είναι αρχικά ονόματος-επιθέτου

gianna
13-03-08, 22:39
Το δικό μου είναι πολύ ψαγμένο... :p

ελλείψει έμπνευσης....

το όνομά μου.

kideias
25-03-08, 01:00
Το kideias ειναι μια ιστορια περιπου 22 χρονων πισω οπου ενα βραδυ σε μπαρακι μαζι με την παρεα μου (12 ατομακια) ολοι διασκεδαζουν εκτος απο μενα και γυρναει ο ενας και μου λεει "απο κηδεια ηρθες"φτου φτου αλλα μου κολλησε και ετσι με γνωριζουν ολοι στην περιοχη που μενω :whistle:

pelopas1
25-03-08, 02:09
εγω βρηκα ενα ονομα στην τυχη :p

ftso
26-03-08, 06:32
F*** The System Obviously

nikoslykos
14-04-08, 15:10
nikoslykos..
ονομα - επιθετο :p

XronisR
15-04-08, 22:22
XronisR έχει βγει από το ονομά μου( Πολυχρόνης/Χρόνης)και επειδή το παπί μου λέγεται Crypton R
βγάλανε το R οι φίλοι μου και με φωνάζουν XronisR.

Mouse Potato
15-04-08, 22:37
Απλά τα πράγματα

lazy=τεμπέλης (κόπρος σε ποιο slang φάση) (1)
dog=σκύλος (2)

(1),(2)==> κοπρόσκυλο [Ίσως η ιδιοσυγκρασία* μου]



*Ιδιοσυγκρασία: Είναι γενετικά καθορισμένη και δεν αλλάζει με την πάροδο των χρόνων. Γεννιόμαστε μ' αυτή και είναι εκείνη που επηρεάζει σε μεγάλο βαθμό την εξέλιξη της προσωπικότητάς μας.

:p:p

giannhs1984
15-04-08, 23:03
το ονομα μου και ο χρονος ο οποιος εγινε κατι συνταρακτικο στην ζωη μου

wi fi thief
15-04-08, 23:04
Απλά τα πράγματα

lazy=τεμπέλης (κόπρος σε ποιο slang φάση) (1)
dog=σκύλος (2)

(1),(2)==> κοπρόσκυλο [Ίσως η ιδιοσυγκρασία* μου]


:rofl:
στο αβαταρ σου :worthy:

:p

Mouse Potato
15-04-08, 23:17
:rofl:
στο αβαταρ σου :worthy:

:p

Ήθελα το ένα πόδι του σκύλου να ήταν λίγο πιο πάνω αριστερά να "ξύνεται" αλλά δεν τα κατάφερα... Βλέπεις, έχω λίγες γνώσεις από photoshop :p Αρκούμαι σ' αυτό λοιπόν :p

wi fi thief
15-04-08, 23:20
Ήθελα το ένα πόδι του σκύλου να ήταν λίγο πιο πάνω αριστερά να "ξύνεται" αλλά δεν τα κατάφερα... Βλέπεις, έχω λίγες γνώσεις από photoshop :p Αρκούμαι σ' αυτό λοιπόν :p
:rofl:
δυο τρια αδεια μπουκαλια παντως μπορεις ανετα να τα βαλεις δίπλα...:p

Mouse Potato
15-04-08, 23:21
:rofl:
δυο τρια αδεια μπουκαλια παντως μπορεις ανετα να τα βαλεις δίπλα...:p

Βαριέμαι :lol::lol::lol: (ιδοσυγκρασία που λέγαμε! ΧΑΧΑΧΑ)

wi fi thief
15-04-08, 23:23
Βαριέμαι

:worthy::worthy::worthy:
:rofl:

baj.
17-04-08, 01:05
baj.
το αντικειμενο του ερωτικου μου θαυμασμου κατα την υστερη εφηβεια μου,σε μια φαση διαμαχης(απο αυτες που δυστυχως δεν τελειωνουν με παθιασμενο sex) με αποκαλεσε 'μαλακα'.Ετσι,και με διαθεση λυτρωτικου αυτοσαρκασμου,προεκυψε το b=being
a=a
j=jerk
η τελεια δεν ξερω γιατι μπηκε

@ ADSLgr.com All rights reserved.