PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15

75costas
10-10-08, 23:54
Καλησπέρα σε όλους,

το δικό μου είναι κάτι περισσότερο από εμφανές ότι πρόκειται για όνομα και χρονολογία γέννησης.:) Ακόμα δε με πήραν τα χρόνια και τόσο για να αναγκάζομαι να τα κρύψω!:)
Βασικά όταν γράφτηκα στο forum ήμουν ανάμεσα στο πραγματικό μου όνομα και σε αυτό που χρησιμοποιούσα πιτσιρικάς σε δημοσίους χώρους!:whistle: Αλλά μεγάλωσα και είπα να σοβαρευτώ!
Αστειεύομαι προφανώς. Απλά όταν κάποιος απευθύνεται σε μένα γουστάρω να ξέρει και να χρησιμοποιεί το όνομα μου. Τόσο απλά.
Και για να βγω και λίγο off-topic μπορεί να μη γράφω συχνά αλλά είναι το μοναδικό fοrum στο οποίο είμαι μέλος και παρακολουθώ καθημερινά γιατί μέσα από αυτό έμαθα πέντε πράγματα είτε πρόκειται για επιλογή παρόχου είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους έχουν ασχοληθεί μαζί μου όποτε χρειάστηκε και ακόμη περισσότερο σε αυτούς που είναι υπεύθυνοι για τη λειτουργία του.

Φιλικά,
Κώστας.

stayros68
12-10-08, 01:25
Σταύρος είναι το όνομα και επειδή δεν το δεχόταν μονό του έβαλα και το 68 χρονολογία γέννησης

alestros
20-10-08, 14:27
Από την γνωστή φάρσα των Πατρινών...

[...]
"-Κατ' αρχήν θέλω να μάθω ποιός είστε!"
"-Ποιός είμαι; Ποιός είμαι; John Fystikis!"

amalia_rhcp
20-10-08, 15:59
rhcp -red hot chili peppers αν και το μετανιώνω έπρεπε να είχα βάλει Κυρία Βοθρου....

vothros
20-10-08, 16:02
Με φώναξε κανείς? :whistle:

Mr_Wizard
24-10-08, 17:52
Με φώναξε κανείς? :whistle:

Ο Αχόρταγος? :worthy:

egobrain
25-10-08, 18:14
Απο τραγουδι των SOAD :)

Antre
28-10-08, 12:52
Σε μαθήματα χορού στο χαβαλέ με φώναζαν με το καλλιτεχνικό Antre... όπως έλεγε αυτός που με βάπτισε ένας καλλιτέχνης του δικού μου βεληνεκές (τρομάρα μου :p:rofl::crazy:) δεν θα μπορούσε να ονομαζόταν με τίποτα άλλο λιγότερο φινετσάτο από γαλλικό όνομα.

Στο χαβαλέ με φώναζαν όλοι έτσι οπότε... όπου να σου το Nick

v3odor
19-11-08, 18:56
αυτοσχεδίαση και πρωτότυπο :P

tsek
08-12-08, 01:46
ΤSEK = τα πρώτα γράμματα απο το επί8ετο μου,εχει μείνει απο το σχολείο.:p

NiKapa
08-12-08, 03:06
Κλασικα αρχικα ..καμια πρωτοτυπια με το πατρωνυμο στην μεση..Νικος Μιχαηλ κτλ κτλ..

Til3tSiO
10-12-08, 03:53
Όνομα και επίθετο κομμένα και ραμμένα για το πρώτο username σε dialup σύνδεση στο internet το 2000.Με την x-treme.gr (Δωρεάν internet, ναι εκείνο με τις διαφημίσεις κάτω) Από τότε έμεινε

Torch21
25-12-08, 09:15
Εγω το πήρα απο τον αγαπημένο μου χαρακτήρα σε ενα παιχνίδι πολύ action όμως! Τo unreal tournament 2004. Ο Torch απλά ήταν τούμπανο! Και το 21... αν διαβάσετε στο κιτρινόμαυρο μονοπάτι θα καταλάβετε! :)

kostantis
29-12-08, 22:32
Εγω εβαλα αυτο το nickame γιατι ετσι με λενε:p
Κώστας...Καταλάβατε τωρα απο το όνομα και μόνο... τι δώρο πήρα φέτος απο τον Santa
:rofl::rofl::rofl:

joeyGR
30-12-08, 00:40
Τo Joey το εβαλα γιατι ημουν τρελος φαν του Joey Jordison(drummer των slipknot btw). To GR επειδη το Joey ηταν ηδη registered sto irc:rofl:

johnson
30-12-08, 06:43
συγκατοικούσα στο 2ο έτος της φοιτητικής ζωής με έναν Γιάννη. Γιάννης εγώ, Γιάννης και αυτός.
...και ένας φίλος μας είχε την ιδέα να ονομάσει το τοπικό μας δίκτυο "johnson & johnson"
(υποθέτω από το γνωστό shampoo). Έτσι εγώ είμαι ο ένας johnson :P

BlueAngel
30-12-08, 23:05
Ελα ντε???!!...;)

taketrance
03-01-09, 17:06
Πριν ενα χρονο απο ενα event που ειχα παει στην Βαρκελωνη για να δω τον αγαπημενο μου dj (armin van buuren για οποιον γνωριζει ) , ειδα οτι η εταιρεια που ειχε κανει την οργανωση για να παιξει τοτε εκει βρισκοταν στο site taketrance.com , ειδα το ονομα και μου αρεσε , ετσι το κραταω σαν nick σε οσα forums ειμαι μελος . παλι καλα που δεν βγαζει ματι γιατι το site δεν ειναι και τοσο γνωστο :)

Chris_Nik
03-01-09, 17:08
ειναι το ονομα μου και το επιθετο μου.....

Τοσο απλα...

n_i_kos
28-01-09, 02:59
Μονος σε μια γκριζα χωρα...κρυο...ελαχιστες επιλογες να κανεις κατι μετα τις 01.00...παμε internet cafe...Win3.1 και mIRC:p μετα απο μελετη ειπα... "life is so simpe" και το n_i_kos εγγενετο :oneup:.Μου αρεσε αυτο το _i_ και κατοπιν με αυτο γνωριστηκαμε και με το κοριτσι :oops:...και εμεινε απο τοτε.

mpirarxos
28-01-09, 22:12
δεν το εξηγω το mpirarxos ειναι απλα μπυραρχος δηλαδη ο αρχων της μπυρας.Αυτο εχει βγει πριν απο χρονια οταν πηγαιναμε με φιλους και πιναμε ασταματητα μπυρες.(βασικα ακομα το κανουμε,απλα εγω το χρησιμοποιω στο νετ!!!)

gagtzer
29-01-09, 03:06
Από το επίθετο (περίπου...)

hammer21
29-01-09, 12:50
Τα 3 πρωτα ειναι το ονοματεπωνυμο χωρις καποια γραμματα.Το 21 δεν νομιζω να θελει διευκρινηση:p.Αρχικα χρησιμοποιουσα για mail(δεν ηξερα απο φορουμ τοτε) το πρωτο μισο του nick.Μια μερα ομως ξεχασα τον κωδικο και αφου δεν ηξερα τοτε οτι γινεται reset κοτσαρα ενα ole(αυτο μου ηρθε εκεινη τη στιγμη) για να φτιαξω αλλον λογαρισαμο και εμεινε.Aν και πλεον δεν γραφω με αυτο(μονο εδω το χρησιμοποιω).

n_i_kos
30-01-09, 01:19
Mηπως να ρωταμε για τα avatars γιατι και πως...εκτος των προφανως κατανοητα :rolleyes:.

hammer21
30-01-09, 13:17
Mηπως να ρωταμε για τα avatars γιατι και πως...εκτος των προφανως κατανοητα :rolleyes:.

Μπορεις να ανοιξεις εσυ ενα θεματακι;)
Αλλα κανε ενα search πρωτα γιατι νομιζω οτι υπαρχει κατι σχετικο.

skeet_48
01-02-09, 20:56
skeet είναι άθλημα της σκοποβολής που ασχολούμαι 48 ???

manoulamou
02-02-09, 13:25
Θεμα με συσχετιση φυλου (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=32105&highlight=avatars), ακομη και ψηφοφορια υπηρξε Ποιό είναι το avatar που σας αρέσει; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=198058),
ασε που ειχα προτεινει απο παλια: Avatars εξατομικευμενα: ενα για καθε μελος? (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=44585):)
:ontopic:

giannis12a
29-03-09, 23:06
Γιάννης φυσικά το μικρό , το α στο τέλος είναι το αρχικό του επίθετού μου και το 12 (http://el.shvoong.com/humanities/religious-studies/1746498-%CE%BF-%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%83-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%83-12/)

kostastzo
01-04-09, 23:53
το ονομα μου και τα 3 πρωτα γραμματα απο το επιθετο

nothing
06-04-09, 15:12
αυτο ηταν το nick που χρησιμοποιουσα σε irc (λογω πολυ κακης φασης της ζωης μου εξου και το nick το πως αισθανομουν τοτε) την εποχη που πηρα το πρωτο μου pc(2002) και επειτα το κρατησα (φυσικα η διαθεση και η ψυχολογια ειχε αλλαξει) απο συνηθεια γιαυτο και το χρησιμοποιω συχνα σαν nick για λογους ευκολιας...

wisdompa
06-04-09, 18:25
Wisdom = Σοφία το όνομα μου και pa= τα αρχικά του επώνυμου μου :p

manoulamou
06-04-09, 18:34
Ωραιο ονομα και πρωτοτυπο nickname
ακομη πιο εναλλακτικο απ το προηγουμενο ομως
το αβαταριο:p και η υπογραφη βεβαιως-βεβαιως...

wisdompa
06-04-09, 18:44
Ωραιο ονομα και πρωτοτυπο nickname
ακομη πιο εναλλακτικο απ το προηγουμενο ομως
το αβαταριο:p και η υπογραφη βεβαιως-βεβαιως...

αρ γιου τοκινγκ του μη; :p :p :p

manoulamou
06-04-09, 19:33
γες σουρ μαμ! :) Τωρα θυμηθηκα κι ενα tip (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1995579&postcount=17) απ τον flamelab:
κάνεις δεξι κλικ στο avatar και στα properties-location
βλεπεις πόσες φορες το εχει αλλαξει μεχρι τωρα πχ η manoulasas ειναι στην 43η
http://www.adslgr.com/forum/customavatars/avatar3096_43.gif :rolleyes:

kokobil
11-04-09, 12:45
Ο Κοκομπιλ ηταν ηρρωας σουρεαλιστικων χιουμοριστικων κομικς που οταν ημουνα μικρος επεσαν στα χερια μου κατα λαθος. ( Σπαιντερμαν σου ειπα μπαμπα κι εσυ πηρες οτι βρηκες μπροστα σου :oops: )

Οι περιπετειες ενος μοναχικου καουμποη σε μια σκληρη αλλα και σουρεαλιστικη far west πραγματικοτητα τιγκα στη διαφθορα.

Κατι σαν την Ελλαδα του σημερα δηλαδη :p

markos26
18-04-09, 15:53
Και το δικο μου nickname ειναι συνδυασμος γραμματων ονοματος-επιθετου, αλλα προεκυψε και απο μια περιεργη συμπτωση δηλ. επειδή το ονομα μου ειναι λιγο σπανιο, κατα καιρους (και κυριως στην διαρκεια της θητειας μου στον στρατο) ανθρωποι που δεν θυμοντουσαν το πραγματικό μου ονομα με λεγαν Μαρκο.
Το 26 προεκυψε τυχαια σε μια παλιοτερη προσπαθεια να βαλω το markos σαν nickname σε καποιο forum και δεν το δεχοτανε, οποτε ηθελε και κατι ακομα. Το 26 δεν ειναι, ουτε η ηλικια μου (μαλλον το μισο και βαλε) , ουτε το ετος γεννησης μου (δεν ειμαι τοσο μεγαλος) ουτε η ημερομηνια γεννησης. Ειναι ενα εντελως τυχαιο νουμερο.

........Auto merged post: markos26 πρόσθεσε 1 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και δεν με λενε Μαριο :p

psyxakias
18-04-09, 15:57
Κατά καιρούς με πιάνει κρίση ειλικρίνιας & αυτογνωσίας, οπότε το θεώρησα πολύ χαρακτηριστικό ψευδώνυμο το: psyxakias (= ψυχάκιας).
Όσοι με γνωρίζουν, αργά ή γρήγορα συνειδητοποιούν ότι είχα δίκιο. :lol:

nothing
18-04-09, 17:56
Και το δικο μου nickname ειναι συνδυασμος γραμματων ονοματος-επιθετου, αλλα προεκυψε και απο μια περιεργη συμπτωση δηλ. επειδή το ονομα μου ειναι λιγο σπανιο, κατα καιρους (και κυριως στην διαρκεια της θητειας μου στον στρατο) ανθρωποι που δεν θυμοντουσαν το πραγματικό μου ονομα με λεγαν Μαρκο.
Το 26 προεκυψε τυχαια σε μια παλιοτερη προσπαθεια να βαλω το markos σαν nickname σε καποιο forum και δεν το δεχοτανε, οποτε ηθελε και κατι ακομα. Το 26 δεν ειναι, ουτε η ηλικια μου (μαλλον το μισο και βαλε) , ουτε το ετος γεννησης μου (δεν ειμαι τοσο μεγαλος) ουτε η ημερομηνια γεννησης. Ειναι ενα εντελως τυχαιο νουμερο.

........Auto merged post: markos26 πρόσθεσε 1 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και δεν με λενε Μαριο :p

μηπως Μαρκησιο ?? :p

wisdompa
18-04-09, 18:42
H Μάρκελλο :p

Μου αρέσει να χρησιμοποιώ το όνομα μου.....στυλ Sofia - Wisdom - Saggezza (italika) - Σοπα (όνομα - επώνυμο) και πολλά άλλα που μου δίνει το όνομα μου τη δυνατότητα να κάνω.....:p:p:p:p

Καλή (επ)ανάσταση παίδες....!! :rofl::rofl:
και ευτυχισμένο το νέο πάσχα.....!!! :rofl::rofl:

markos26
18-04-09, 20:43
Για να μην απορειτε, το ονομά μου ειναι ΚΟΣμας, το δευτερο μισο απο το ΜΑΡΚΟΣ.

Χρονια πολλά, Καλή Ανάσταση και ΥΓΕΙΑ σε ολους

nothing
18-04-09, 21:45
αυτο ηταν το δυσκολο βρε και εβαλα ολη μου τη φαντασια να το βρω? :p

markos26
18-04-09, 22:02
αυτο ηταν το δυσκολο βρε και εβαλα ολη μου τη φαντασια να το βρω? :p

Tα απλα πραγματα ειναι και δυσκολα. Δεν το ξερεις ??? :p:p:p

wisdompa
18-04-09, 22:08
αυτο ηταν το δυσκολο βρε και εβαλα ολη μου τη φαντασια να το βρω? :p

κι εγώ έκαψα τόση φαιά ουσία άδικα.....τόσο απλό ήταν; :rofl::rofl::rofl:

markos26
18-04-09, 22:23
:angryr::angryr::p:p

........Auto merged post: markos26 πρόσθεσε 1 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Καλή Ανασταση. Χρόνια Πολλά .............. και σε λιγο

Χριστός Ανεστη .......

GZahos
18-04-09, 23:05
Αληθως Ανεστη ο Κυριος.

Οσο για το δικο μου nick, ειναι προφανες νομιζω... :p

blade_
23-04-09, 15:01
εμενα παλι ειναι το επιθετο μου που σημαινει λεπιδα σε αλλη γλωσσα χαχαχα

l_satsok
14-05-09, 17:14
και γω εχω αυτο που εχω γιατι δεν μπορουσα να σκεφτω καποιο αλλο.,

αναποδο κωστας,μιας και οταν μου τη βιδωσει αναποδογυριζω.

nearchus
14-05-09, 21:07
Δεν θα εξηγήσω το W. Antilles γιατί για όσους είναι STAR WARS fans είναι προφανές.

Θα είχα βάλει Yoda, αλλά είπα να μην προκαλέσουμε ως νιούμπηδες. Να τηρήσουμε low profile.

Και δεν θεωρώ τον εαυτό μου αντάξιο του "Yoda". Είναι ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ nickname.

Πόσο Βαρύ nickname ειναι ;

Υπάρχει ένας Σκοπιανός χρήστης στο Αμερικάνικο φόρουμ " Topix " με το nickname "Yoda".

( Κατα σύμπτωση δε, είναι πολύ μετριοπαθής ως χρήστης και...δεν βρίζει όπως κάνουν οι περισσότεροι εκεί πέρα )

linaki_ath
19-05-09, 14:24
Το δικό μου είναι απλό.. linaki το υποκοριστικό μου από το όνομά μου Λίνα και το ath υποδηλώνει τον τόπο κατοικίας (προς το παρόν, ;))

gtklocker
20-05-09, 00:42
GTK+ και locker.

Τι, κακό είναι; :p:p

Όσοι ξέρουν ξέρουν. :p:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.