PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

arcanum
08-06-04, 01:41
Μα δεν είπα οτι δεν είναι καλός ηθοποιός. Δεν καταλαβαίνω γιατι το αναφέρεις αυτό.

Ο ρόλος του όμως ήταν πολύ βαρετός (και ήταν ο κατάλληλος ηθοποιός για τον ρόλο).
Αντίθετα, του shatner ο ρόλος ήταν πολύ καλύτερος.

teacake
08-06-04, 01:43
teacake από τα αρχικά μου tk αλλαγμένα γιατί ... έτσι μ'άρέσει

sdikr
08-06-04, 01:48
Πέστα aesir.

Ακριβώς όπως τα λες.

Στα X-MEN πολλές φορές βάζω στο DVD να δω 5λεπτες συνομιλίες αυτών των 2 και είναι σκέτη απόλαυση.

I used to be Gandalf the Grey.

Now I am Gandalf the White.

προσπαθώ να καταλάβω γιατί μου αρέσει τόσο το xmen, xmen 2 !! και ΄καταλαβαίνω οτι ο pickard έχει ένα μεγάλο μέρος αυτής της αγάπης!!

potis21
08-06-04, 01:58
Εχουν περασει παρα πολλα χρονια.

Ηθελα να βαλω το NeGaTiV σαν username καπου, κε κααααποια bbs πριν πολυ καιρο, αλλα ηταν πιασμενο.

και λεω "εχω κανει τα παντα. τι δεν μπορω να πω οτι ειμαι?
(δεν πινω ποτε)
ποτης.

ποσον χρονων ειμαι (ημουνα τοτε)

21

.......

aesir
08-06-04, 01:59
προσπαθώ να καταλάβω γιατί μου αρέσει τόσο το xmen, xmen 2 !! και ΄καταλαβαίνω οτι ο pickard έχει ένα μεγάλο μέρος αυτής της αγάπης!!

και στο X3 το 2006... :roll:

sdikr
08-06-04, 01:59
ποσον χρονων ειμαι (ημουνα τοτε)

21

τώρα μίλα, ποσο χρονών είσαι τώρα!!!

alatasst
08-06-04, 03:05
Παλιά χρησιμοποιούσα το Baron στην γέννηση του grnet αλλά μετά τα παράτησα και όταν ξαναγύρισα υπήρχαν nickservs chanservs και άλλες τέτοιες πίπες. Τέσπα το nick μου was already registered οπότε και χρησιμοποιώ απο τότε αυτό. Ένα απλό unixoειδής username.

Bayern7
08-06-04, 04:21
Γαύρος (το 7) και οπαδός της Bayern Μονάχου! εμπνευσμένο ε;;;
NEXT :D

cosmos
08-06-04, 07:38
@sdikr: ευχαριστώ, αλλά και εσύ κρατάς σκήπτρα εδώ για troubleshooting :)

@aesir: μου κλέψανε το nick για τις ανάγκες τις ταινίας.

@Trekkies: Προσωπικά λάτρευα πάντως το "Space 1999" (την πρώτη σεζόν κυρίως, ως αμιγώς Βρεττανική υπόθεση). Απλά γιγάντιος ο Martin Landau... Και όσο για τους "Αετούς" και τα λοιπά τι να πω: έτη φωτός μπροστά. Τρεκ έβλεπα (όπως και οτιδήποτε είχε κάτι το διαστημικό/sci-fi μέσα) αλλά δε μου έκανε το ίδιο κλικ.

profitis
08-06-04, 10:51
Οταν ειχα αρχισει να ασχολουμαι με τους υπολογιστες(πριν 3 χρονια περιπου) ενα παιδι στο σχολειο με φωναζε προφητη...Δεν ηθελε και πολυ για να γινει το nick μου στο net ...

krge
08-06-04, 11:06
krge είναι τα αρχικά απο το επώνυμο & το όνομα μου, και ΟΧΙ δεν σημαίνει kακούrge όπως θέλει να με φωνάζει ο παπιάρχοντας ΑΚΑ DuckLord. :P :P :mrgreen:

kadronarxis
08-06-04, 11:11
kadronarxis γιατί έτσι με φωνάζει η γυναίκα μου.

Άντε γερά.

AsGoodAsItGets
08-06-04, 11:36
kadronarxis γιατί έτσι με φωνάζει η γυναίκα μου.

Να τολμήσω να ρωτήσω γιατί σε φωνάζει έτσι η γυναίκα σου; :)

WAntilles
08-06-04, 11:50
kadronarxis γιατί έτσι με φωνάζει η γυναίκα μου.

Άντε γερά.

Και γω που νόμιζα ότι ήταν επειδή ήσουν ο Άρχων των καδρονιών. Που πήγαινες και τά 'σπαγες σε αγώνες της ΜΠΑΟΚΑΡΑΣ όταν δεν κέρδιζε. :D

Αστειεύομαι.

Αλήθεια γιατί δεν φωνάζει έτσι η γυναίκα σου αν επιτρέπεται;

UGF_GreekMind
08-06-04, 12:45
UGF = United Greek Forces (παλιά gaming clan του Age of Empires)

GreekMind = Ελληνικό Μυαλό/Σκέψη (με τα καλά του και τα άσχημά του)

UGF_GreekMind = το τότε nick μου, που το κρατάω "εις μνήμην"

kadronarxis
08-06-04, 13:52
:mrgreen:

ThReSh
08-06-04, 14:29
και μέχρι που καταστράφηκε :P

ο Kirk πέ8ανε νομίζω έτσι? :)

XTCgr
08-06-04, 14:45
DSL_worshipper είναι προφανες τι σημαίνει!
Σε άλλα forum χρησιμοποιώ άλλο nick, το περίεργο είναι γιατι δεν χρησιμοποίησα το ίδιο nick και σε αυτο forum :lol:

dearpru
08-06-04, 15:03
dearpru από το τραγούδι των Beatles "Dear Prudence"

Elalekom
08-06-04, 15:27
Εεελα Αλεκο!!!

Το m ειναι για το ξεκαρφωμα :P

NetTraptor
08-06-04, 16:04
NetTraptor… Είναι μια οδυνηρή ιστορία.. Κατά το τέλος του μαστερ μου (όταν έγραφα την πτυχιακή για τη ακρίβεια) Τις μόνες λέξεις που σκέφτηκα εκείνη την στιγμή ήταν Η παγίδα (Trap) στην οποία ήμουν μέσα (το δωμάτιο μου) για 20 ημέρες και το net που ήταν η μόνη διασκέδαση και εργαλείο εκείνη την στιγμή… Τώρα αν προσπαθήσει κανείς να το κάνει λίγο ποιο aggressive και controlling (ώστε να πάρει κουράγιο) Νααααα το NetTraptor…
Αλλά εκείνες οι εποχές πέρασαν και τώρα είμαι καλά….ι :shock: :o :shock: οιοιοιιοι..μποινκ…. κακαρουτ..μπιπ…μπιπ… :wink: :evil: :mrgreen: μποινγκ…

Γνωστός και ως Storm2, KineticS and J&B

del_ahmettt
08-06-04, 16:34
NetTraptor, μαλλον πρεπει να σου χαρίσω το avatar μου!Σου ταιριάζει τελεια... :lol:

zouzouni
08-06-04, 19:35
:mrgreen:

Όλα τα λεφτά η απάντησή σου!
:wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

WAntilles
08-06-04, 19:42
:mrgreen:

Τό 'πιασα το υπονοούμενο.

Παιάνες μου!

Πρέπει να τα λέμε αυτά!

Papous
22-06-04, 18:52
1. Παππού με έλεγε η παλιοπαρέα γιατί φερόμουν σαν τον παππού του Muppet Show. :twisted:

2. Λίγο πριν αποφασίσω να εγγραφώ στο adslgr η εταιρία που δουλεύω έψαχνε για ένα άτομο και εγώ έπρεπε να κάνω τη συνέντευξη. Αφού πέρασαν διάφοροι ηρθε και μια κοπελίτσα η οποία αφού κοιτάζει καλά - καλά παίρνει μια άνετη πόζα και λέει: “Καλέ, εγώ περίμενα να βρω κανένα παππού”. :mrgreen:
Όλοι το κόλλησαν και με φώναζαν παππού. Όταν έφτασα να γράψω το user name στο forum το πρώτο που σκέφτηκα ήταν Papous. 8)

thama
22-06-04, 19:13
thama
Θέλω να ΜΑθω, ΘΑ ΜΑθω
περιμένω ένα ΘΑΜΑ (θαυμα) για πολλούς και διάφορους λόγους
(την ημέρα που το πρωτοχρησιμοποίησα, πριν από 4-5 χρόνια, αλλά ακόμα το περιμένω.....)
.....
θέλετε κι άλλο ?

avatarious
22-06-04, 20:02
The word avatar has its etymological origins in Sanskrit (Sanskrit avatra, descent (of a deity from heaven), avatar : ava, down + tarati, he crosses - source here), and finds its place in most Indian languages.
Θυμάμαι κάποιον φίλο μου λοιπόν ψαγμένο στα περίεργα και παίζοντας ένα παιχνίδι rpg χρησιμοποίησε αυτό το όνομα,εμένα μου άρεσε και το χρησιμοποιώ έκτοτε.Μόνο που επειδή το avatar είναι πολύ κοινό(και φυσικά το χρησιμοποιύν πολλοί χωρίς να ξέρουν τι σημαίνει) το έκανα avatarious.

Corto
22-06-04, 20:28
Για τους σοβαρούς fan των comics (όχι Marvel, DC και άλλες αμερικάνικες αηδίες :x ) είναι προφανές από που προέρχεται (είδε avatar). Για τους υπόλοιπους, είναι ο Corto Maltese, ήρωας του αλησμόνητου Hugo Pratt.

Τώρα τι κοινό βρήκα? Ε, κι εγώ ήμουν μέχρι τα 30 μου ρομαντικός "εραστής των μακρινών πόντων". Όταν τα καράβια άρχισαν να μοιάζουν όλο και πιό πολύ με τρένα express, τα βρόντηξα και άφησα τα "στελέχη" :wink: ν' αρμενίζουνε και αποφάσισα να βγάλω λεφτά από το hobby μου, την πληροφορική. Μετά ήρθε ο γάμος, το παιδί, τι τα ψάχνετε...

sotiriskakos
22-06-04, 20:36
Εγώ πάλι δε λέγομαι ούτε Σωτήρης ούτε κακός, όπως με μπερδεύουν πολλοί.Το sotiris βγαίνει από τα πρώτα 7 γράμματα του επωνύμου μου, που φυσικά είναι κοντά στο Σωτήρης και μετά το kakos.Αυτό διαβάζεται κάκος και είναι το χαϊδευτικό του ονόματος μου.
Αυτό το nick το χρησιμοποιούσα πιο παλιά όμως, από τότε που πρωτοξεκίνησα να ασχολούμαι με internet και έχει μείνει σε μερικά site που είμαι μέλος.Εδώ πάντως δεν έβαλα το κανονικό μου γιατί για κάποιο λόγο δεν το έπαιρνε!
Αυτό είναι το bigi.
Ανάλογα με την περίσταση θα με δείτε κάπως έτσι:
Bigi
Bigi444444
Bigi[GR]

cohones
22-06-04, 21:00
cohones είναι τα ευγενή μέρη του άντρα :oops: στην ισπανική γλώσσα (συγνώμη στις κοπέλες του forum :wink: ) και δεν έχει να κανει με τα σωματικά μου προσόντα (ή ελλείψεις θα πουν οι κακές οι γλώσσες) αλλά με τον τρόπο που μερικές φορές αντιμετωπίζω την ζωή γενικότερα (ή θα έρπεπε να την αντιμετωπίζω τεσπά :? ).
Θα μου πείτε γιατι ισπανικά; Γιατί είναι πολύ εύηχη γλώσσα και ακόμα και κάτι τόσο τετρημένο στα ελληνικά, ακούγεται πολύ πιο χαλαρά στα ισπανικά (ασε που δεν υπήρχε περίπτωση να με άφηνε κανένας moderator οποιουδήποτε site να το χρησιμοποιήσω στα ελληνικά. :D )

JohnGR
22-06-04, 21:03
Τώρα εγώ τι να γράψω; Με λένε Γιάννη ( :shock: ) και το GR είναι συνήθεια από ξένα forums που παρακολουθούσα και ήθελα να δείχνω την καταγωγή μου.

Επίσης, το επίθετό μου τελειώνει σε -ίδης και ΝΑΙ είμαι Πόντιος!

sdikr
22-06-04, 21:05
cohones είναι τα ευγενή μέρη του άντρα στην ισπανική γλώσσα (συγνώμη στις κοπέλες του forum ) και δεν έχει να κανει με τα σωματικά μου προσόντα (ή ελλείψεις θα πουν οι κακές οι γλώσσες) αλλά με τον τρόπο που μερικές φορές αντιμετωπίζω την ζωή γενικότερα (ή θα έρπεπε να την αντιμετωπίζω τεσπά ).
Θα μου πείτε γιατι ισπανικά; Γιατί είναι πολύ εύηχη γλώσσα και ακόμα και κάτι τόσο τετρημένο στα ελληνικά, ακούγεται πολύ πιο χαλαρά στα ισπανικά (ασε που δεν υπήρχε περίπτωση να με άφηνε κανένας moderator οποιουδήποτε site να το χρησιμοποιήσω στα ελληνικά. )


πάει ο άγγλος τουρίστας στην ισπανία,, λέει στον σερβιρόρο "φέρε μου το special" ο σερβιτόρος του φέρνει ένα πιάτο γεμάτο με κάτι μεγάλα cohones τρώει ο άγγλος .....
πάει μετα απο 10 μέρες και ξαναλέει "φέρε μου το special" και του φέρνει ο σερβιτόρος ένα πιατάκι του καφέ με κάτι μικρά μπαλάκια πάνω, ρωτάει ο άγγλος "τι έιναι αυτο;" και ο σερβιτόρος απαντάει "καμια φορά κερδίζει ο τάυρος!!"

JohnGR
22-06-04, 21:09
Σπύρο, cohones σέρβιρα και εγώ στην ταβέρνα που δούλευα, αλλά κατσικίσια!!! Κάθε Σάββατο βράδυ! Τρελή φάση η στιγμή του σερβιρίσματος!

potis21
22-06-04, 21:10
τώρα μίλα, ποσο χρονών είσαι τώρα!!!

29

sotiriskakos
22-06-04, 22:26
runner από ένα αυτοκίνητο που είχα (4runner) ...

runner;Τι αυτοκίνητο ήταν αυτό;Εγώ τα μόνα runner που ξέρω είναι τα gilera... :oops:

kostthem
22-06-04, 23:36
Kost... από Κώστας

Them... από Θεμ... (το επίθετο).



Ρε συ potis21 και εγώ που νόμιζα πως είσαι ΑΕΚτζής!


Μην παρεξηγηθώ ε? Γαύρος είμαι :D

Εννοείται!

runnerma
23-06-04, 00:31
runner από ένα αυτοκίνητο που είχα (4runner) ...

runner;Τι αυτοκίνητο ήταν αυτό;Εγώ τα μόνα runner που ξέρω είναι τα gilera... :oops:


Toyota 4Runner
http://staff.4x4wire.com/swilson/pictures/rubicon5.jpg

Tώρα βέβαια έχω ένα Land Rover Discovery αλλά το nick μου έμεινε :lol: :lol: :lol:

sotiriskakos
23-06-04, 01:02
Α μάλιστα, κατάλαβα ποιό είναι.
Πάντως μάγκες μας λείπει ένα θέμα με αυτοκίνητα...

runnerma
23-06-04, 01:17
Α μάλιστα, κατάλαβα ποιό είναι.

Σίγουρά???

Αυτό που είναι στην παραπάνω φώτο είναι μοντέλο '88 και soft top. Το δικό μου ήταν μοντέλο '90.

http://memimage.cardomain.com/member_images/7/web/451000-451999/451749_2.jpg
Κάτι σαν και αυτό

sotiriskakos
23-06-04, 01:26
Ναι ναι κατάλαβα.Εσύ είχες με μεταλλική οροφή;
Δε φτιάχνουμε κανα thread, να μην τα γράφουμε σε άσχετα;

JohnGR
23-06-04, 01:28
sotiriskakos, τι περιμένεις; :wink:

Ducklord
23-06-04, 02:18
Φορ μη, το πραγματικό μου Νίκ είναι ασύλληπτα κοντά σε αυτό που χρησιμοποιώ εδώ, μα καθόλου αστείο. Επειδή, α) το χρησιμοποιω και στη δουλειά μου και δεν ήθελα να τα μπλέξω και β) εδώ η υπόθεση, τότε, που ΔΕΝ είχαμε ακόμη aDSL σήκωνε χαβαλέ, το γύρισα στο "πιο αστείο" με μια μικρή τροποποίηση. Βάλε και το οτι πάντα συμπαθούσα τις πάπιες και απο τους ξενέρωτους ήρωες του Ντίσνεϋ γούσταρα μόνο τον Ντόναλντ / Φάντομ Ντακ, βάλε και οτι ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΩ με τον Ντάφυ, ε, δεν ήθελε και πολύ... ;-)

Κουάκ...

Φιλικά
Παπιάρχοντας

DrWho
23-06-04, 02:56
Darklord??

ckbond
23-06-04, 13:31
Κατά καιρούς έχω χρησιμοποιήσει αρκετά nicknames αλλά τα τελευταία 5-6 χρόνια χρησιμοποιώ το ckbond
Το οποίο αποτελείται από δύο μέρη, το πρώτο ck είναι τα αρχικά μου και το δεύτερο bond προέρχεται από τον γνωστό και μη εξαιρετέο χαρακτήρα του κινηματογράφου My name is Bond, James Bond…
επίσης μπορείτε να με βρείτε και σαν ckarcher που επίσης τα πρώτα δυο γράμματα είναι τα αρχικά μου και το υπόλοιπο έχει να κάνει με το hobby μου την τοξοβολία…
:lol: :lol: :lol:

potis21
23-06-04, 15:35
Ουάου ρε WAntilles είσαι πράγματι Jedi. Μου απάντησες πρίν προλάβω να κάνω post την ερώτηση !!!!

:shock: :shock: :shock: :roll: Τι θα σας κανω.... :mrgreen:

AC9800PBA
23-06-04, 15:57
Εγώ είμαι PCFreak :D και το nickname εξελίσεται :D

Ξέκινησε από AC5800UBA (air conditioned 5800ultra by antman) και σήμερα λόγο αλλάγης κάρτας γραφηκών (πείρα μια 9800pro) είναι AC9800PBA...

Δηλαδή όταν πάρω την X800 θα είναι ACX800PBA LOOL :shock:

MetalHeart
24-06-04, 00:47
Η μουσική είναι κυρίαρχη στην ζωή μου.
Η Heavy Metal με συντροφεύει από το 1986 και συνεχίζει να μου προσφέρει αξέχαστες στιγμές.
Το Metal Heart είναι παλιό καλό τραγούδι των Accept, μιας μπάντας εκ των στυλοβατών του κλασσικού ήχου στην γερμανική Heavy Metal σκηνή των 80s.

Αν και Maidenας διάλεξα αυτό το nick γιατί μου "ακούγεται" πάρα πολύ ωραίο στ' αυτιά μου.

So there you have it...... I'm a MetalHeart!!! :twisted:

the_ar
24-06-04, 23:14
Πριν κάμποσα χρόνια προσπαθούσα να φτιάξω ένα λογαριασμό e-mail για τις "σαβούρες" στο mail.ru . Μετά από αρκετές προσπάθειες κατοχυρωμένων ήδη username το μάτι μου έπεσε σε μία κασσέτα των Tiamat που είχα δίπλα μου. Διάλεξα το The Ar και αυτό ήταν.

Φιλικά,
Ανδρέας

euri
25-06-04, 01:29
euripides - από την αγγλική απόδοση του ονόματός μου. Προφέρεται γιουρίπιντις, οπότε και το νικ μου είναι γιούρι (όπως ο ρώσσος κατάσκοπος) και όχι εύρι. Το νικ χρονολογείται από το 1983 ή 1984. Όταν είναι κατειλημμένο μπορείτε να με βρείτε και ως LoonyToon (από τα γνωστά Looney Toons)

lazar
25-06-04, 01:53
Την ώρα που έκανα την εγγραφή στο adslgr άκουγα ένα δίσκο όπου έπαιζε ο πιανίστας Lazar Berman. Έτσι γεννήθηκε ο lazar, ο οποίος όμως καμμία σχέση δεν έχει με τα "δεύρο έξω".

@ ADSLgr.com All rights reserved.