PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

konspir2
25-06-04, 09:57
...Αν και Maidenας ....

Up the Irons my friend :wink:

Και για να είμαι και εντός θέματος:

kon από το επώνυμο
spir από το όνομα

... για το 2 μη ρωτήσετε... No reason :D

smartie
25-06-04, 11:59
cohones είναι τα ευγενή μέρη του άντρα

H σωστη ορθογραφία ειναι cojones και προφερεται κοθόνες :mrgreen:

Το δικο μου nick δε το διαλεξα εγω.. αλλος με βαφτισε.. κατι ηξερε :lol:

euri
25-06-04, 14:32
H σωστη ορθογραφία ειναι cojones και προφερεται κοθόνες Mr. Green


Δηλαδή αν αποκαλέσεις έναν Ισπανό "κοθώνι" θα σε πλακώσει στο ξύλο, έτσι; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

lazar
26-06-04, 14:50
Δηλαδή αν αποκαλέσεις έναν Ισπανό "κοθώνι" θα σε πλακώσει στο ξύλο, έτσι;

Ενώ ο έλληνας θα σε ευχαριστήσει, εννοείς. :mrgreen:

Gothic
27-06-04, 05:12
Gothic απο τους Paradise Lost και λόγω της αγάπης μου για την σκοτεινότερη πλευρά της μουσικής, το μάυρο χρώμα γενικότερα και διάφορα άλλα... Ο λούτρινος Συλβέστρος πάνω στην οθόνη μου ξεφτυλίζει λίγο το όλο φίλινγκ, αλλα όπως και να έχει... :mrgreen: Πότε θα το σκίσει το κωλόπουλο; Άσχετο.

Όταν κάποιο τρισάθλιο "κοθώνι" έχει προλάβει και μου έχει φάει το nick οπουδήποτε, χρησιμοποιώ το Palanthas, βγαλμένο απο τα χρονικά της Dragonlance (του αγαπημένου μου D&D κόσμου).

potis21
27-06-04, 06:05
konspir2,
και γω που νομιζα οτι ησουν συνωμοτης...(Conspirer)

Yngwiedis
27-06-04, 08:35
Gothic απο τους Paradise Lost και λόγω της αγάπης μου για την σκοτεινότερη πλευρά της μουσικής, το μάυρο χρώμα γενικότερα και διάφορα άλλα

Αυτές οι βοθρίλες θα σε φάνε εσένα :P Άκου και κανένα ποζεράδικο :P :P :P

Ο λούτρινος Συλβέστρος πάνω στην οθόνη μου ξεφτυλίζει λίγο το όλο φίλινγκ, αλλα όπως και να έχει... Πότε θα το σκίσει το κωλόπουλο; Άσχετο.

Αυτός δεν υπήρχε και στην CL ; η κάνω λάθος ;

Gothic
27-06-04, 18:20
Gothic απο τους Paradise Lost και λόγω της αγάπης μου για την σκοτεινότερη πλευρά της μουσικής, το μάυρο χρώμα γενικότερα και διάφορα άλλα

Αυτές οι βοθρίλες θα σε φάνε εσένα :P Άκου και κανένα ποζεράδικο :P :P :P
ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! Opeth - Master And Apprentice μέχρι να τιναχτούν τα μυαλά μου στη Nokiaaaaa!!!!


Ο λούτρινος Συλβέστρος πάνω στην οθόνη μου ξεφτυλίζει λίγο το όλο φίλινγκ, αλλα όπως και να έχει... Πότε θα το σκίσει το κωλόπουλο; Άσχετο.

Αυτός δεν υπήρχε και στην CL ; η κάνω λάθος ;
Η μνήμη σου δεν σε απατάει, για την ακρίβεια ήταν το μόνο δικό μου ζώο πάνω στην φάρμα που είχε στηθεί στην οθόνη μου... (Οξεία κρίση παλιμπαιδισμού ρούλαζ).

http://www.palanthas.com/uploads/aminals.jpg
:D :D :D :shock: :shock: :roll: :roll: :roll:

Sovjohn
27-06-04, 20:45
Well,

εμένα το "διεθνές" ψευδώνυμο μου ήταν (κάποτε) Striker. Εξελίχθηκε σε StrikerPro γιατί το απλό ήταν πιασμένο πολλές φορές. Όμως, το 2000 όταν έπαιζα θρυλικό Red Alert 2, στην Westwood Online (WOL) δεν υπήρχε τίποτα που να μπορούσα να πάρω, όλα πιασμένα με διάφορες παραλλαγές.

Ε...λέω "δε γ****ται" και μιας και με λένε Γιάννη, και η αγαπημένη μου (πάντα) πλευρά στα strategy είναι οι Soviets, there you have: Sovjohn :)

konspir2
28-06-04, 00:26
konspir2,
και γω που νομιζα οτι ησουν συνωμοτης...(Conspirer)

Όλοι το ίδιο μου λένε... γιατί άραγε;;; :D :wink:

IsAB
16-07-04, 15:34
Κλίκι (http://www.isabia.net/isab.wav)(~40kb) <-- Απο εκεί το πήρα το δικο μου nick,επι εποχής Amstrad CPC464(1987-1988), ποιός θυμάται το τραγούδι/συγκρότημα; ;)

coftaras
18-07-04, 13:13
Το coftaras βρηκε από μια αστεια και πραγματικη ιστορια. Όταν ηταν μικρος ο αδελφος μου 3-4 χρονων και με εβλεπε στην πλατεία να παίζω μπάλα με τους φιλους μου φωναζε “Κοφτα , Κοφτα πάω πιφτη δηλ : Κώστα ,Κώστα πάω σπιτι”.To ειπε μια φορα, το ειπε δυο , το πηραν χαμπαρη οι φιλοι μου και για να γινει ο σχετικος χαβαλες αρχησαν να με φωναζουν “cofta” με την καταληξη –αρας γιατι ημουν μεγαλος παιχτατας στο ποδοσφαιρο (και μεγαλο ψωνιο).Το δε αδελγο μου το βγαλανε “πιφτι” .Δυστυχος τα παραπανω μπορει να τα επιβεβαιωση και ο DrWho που εχει την ατυχια να ειμαι ξαδελφος του.

Papashark
19-07-04, 02:05
Αφού έχουμε αρχίσει και λέμε και οι newbies να πω και γώ :D

Papashark βγήκε σε δύο δώσεις.

Το Papa από την αδερφή μου όταν ήταν μωρό (έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας) που αντί για Πάνο με φώναζε πάπα (και όχι παπά :P ) και το κόλησε σε όλο μου το σόι και με φώναζαν πάπα.

Οι παρέες μου με φώναζαν τα καλοκαίρια shark, γιατί είχα την κακιά συνήθεια να κάνω πολύ μακριά μακροβούτια (αχ κάποτε είχα και καλή άπνοια, έκανα και 2΄ μακροβούτι.... :cry: τώρα κάνω την τσαμαδούρα), και τράβαγα τον κόσμο κάτω χωρίς να ξέρει τι τους τράβηξε (με έχουν βρίσει πολύ γι' αυτό).

Στα 13-14 (κάπου το '84 νομίζω) μου έκαναν οι κολητοί μου για Χριστούγεννα δώρο ένα σκουφί με πτερύγια και ουρά καρχαρία, το είδαν οι δικοί μου και είπαν πάπα + shark = πάπαshark.....

Και έτσι έμεινα ο παπακαρχαρίας... :lol:

iron_gr
26-07-04, 00:56
iron_gr

Δηλαδή Iron Maiden (είμαι φανατικός οπαδός τους, λάτρης, κτλ...) και Greece (ότι είμαι από Ελλάδα).
Το είχα χρησιμοποιήσει κάπου το '96-'97 που έκανα account στο hotmail και chat στο IRC και έμεινε :)

PReD
26-07-04, 02:13
Στα αρχικά χρόνια του GRNet όταν και πρωτοάρχισα να ασχολούμαι με το ιντερνέτ ( :P :shock: :P ) είχα σαν nick το predator.

(σ.σ. Όχι δεν έχω τα αθλητικά παπούτσια Adidas predator ούτε μου άρεσε τόσο πολύ η ταινία Alien VS Predator (συνήθης ερωτήσεις)... Απλώς έβλεπα ένα αγγλικό ντοκυμαντέρ με λιοντάρια και ο εκφωνητής είπε με πάρα πολύ ωραία προφορά το predator (είμαι και λιοντάρι στο ζώδιο :lol: ) και έτσι το έβαλα)

Για συντομία τότε όλοι με φώναζαν pred και απο τότε έμεινε...

(Κάποια κοριτσάκια τότε το παρατραβήξανε και με φώναζαν predako (πρεντάκο) :oops: αλλα θεώρησα οτι παραείναι γελοίο για μόνιμο nick και έτσι predakos βαφτίστηκε μόνο ένα botάκι που είχα κάποτε...)

Πάντα με ελληνική προφορά (πρέντ) και όχι αγγλική γιατί είναι λίγο γελοία (πρίντ)

EDIT by PReD:

By the way στο avatar δέν είμαι εγώ ( :!: :!: κάποιος το ρώτησε :!: :!:) αλλά ο Frank Zappa!
(όποιος δεν τον ξέρει ήδη δεν χρειάζετε να τον μάθει :P just kidding απλώς βαριέμαι να γράφω... εν συντομία μουσικός και μάλιστα ο αγαπημένος μου (μακράν))

potis21
26-07-04, 02:36
και σε ειχα συμπαθήσει απο το μουτρο..... :mrgreen: :mrgreen:

PReD
26-07-04, 02:45
χεχεχε :lol: :lol:

Yngwiedis
26-07-04, 03:39
και σε ειχα συμπαθήσει απο το μουτρο.....

Θέλεις να πεις οτι δεν ήξερες τον Frank Zappa ???

PReD
26-07-04, 03:45
Άσε Yngwiedis, και εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω...

Jeff Probst
02-08-04, 22:47
Πρώτο μου post yeah!

Εγώ κυκλοφορούσα μέχρι πρότινως σαν Λύκος ή και Αυτόλυκος (και όχι δεν έχει σχέση με την Ζήνα και τον Ηρακλή - για όσους γνωρίζουν από μυθολογία ο Αυτόλυκος ήταν γιος του Ερμή) μέχρι που μπήκα στον κόσμο του Survivor (της Αμερικής βεβαίως, βεβαίως!) Το 'δες; Κόλλησες! Κι επειδή ο παρουσιαστής του είναι σούπερ, τους τρέχει όλους πάνω κάτω χιχιχιχιχι :evil: (ε, ναι λοιπόν βλέπω Survivor so shoot me!! :P :P :P :lol: ) υιοθέτησα το ονοματεπώνυμό του σαν nick μου! Έχω κολλήσει πάντως τόσο πολύ με το Survivor που έβαλα DSL μόνο και μόνο για να κατεβάζω τα επεισόδια από P2P προγράμματα... (ok πού να είναι εκείνοι οι καλοί τύποι με το άσπρο μπλουζάκι που δένει από πίσω; Καλέ κύριε μην με πάτε πάλι στο Άσυλο σας παρακαλώ... :mrgreen:)

sonic
02-08-04, 23:05
Εμένα ρο sonic είναι κανονικά sonicmainliner , και είναι τίτλος δίσκου και όνομα συγκροτήματος μαζί,κολάει , το βρήκα cool , με εκφράζει ,γιατι ακούω ότι μπορείτε να φανταστείτε, αρκεί να μου αρέσει και να μην είναι μοντέρνο σκηλομπαρόκ αλά Φοίβος. Αλλά το βρήκα οτι είναι λίγο μεγάλο και έμεινε το sonic, αυτάαααααααα :guitar <--- πολύ μαου αρέσει αυτό το emoticon :)

PReD
02-08-04, 23:07
Και καλά κάνεις οτι κάνεις...

Who are we to judge you???

Καλωσήρθες στην παρέα μας ελπίζω να βρεις ενδιαφέροντα πράγματα, να αποκομίσεις και να μεταδώσεις γνώση...

Jeff Probst
02-08-04, 23:17
Προς το παρόν φίλε PReD γνώση μάλλον μόνο θα αποκομίζω από εσάς γιατί είμαι ολίγον τι σκράπας στα τεχνικά...

Για την ώρα είμαι στο search και ψάχνω να βρω λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω, το οποίο είναι ότι δεν μπορώ να μπω νετ με την DSL που την πληρώνω σαν μ@λ@κ@ς (τώρα είμαι μέσα με την backup ISDN) γιατί το καλό jetspeed 520 δεν έχει συγχρονιστεί ακόμα με το DSLAM!! Αργκκκκκκκ!

Έχεις κανένα thread να μου υποδείξεις; Εντωμεταξύ, το 121 έχει πάρει φωτιά δεν έχω σταματήσει να παίρνω από το πρωί...

PReD
03-08-04, 02:52
Όλοι έτσι ξεκινήσαμε 8)

Δεν έχει συγχρονίσει ποτε?

Είσαι σίγουρος οτι έχει γίνει η γραμμή σου?

sdikr
03-08-04, 04:40
Jeff Probst,

ρίξε μια ματιά εδώ http://www.adslgr.com/forum/thread8283.html

δοκίμασε ακόμα να βάλεις το jetspeed μόνο του πάνω στην τηλεφωνική γραμμή (χωρίς φιλτρα/spliter/τηλέφωνα)

mastermind
23-12-04, 17:29
Θυμάται κανείς εκείνο το αρχαίο παιχνίδι το asteroids? Αν και ηταν απαίσιο μ'αρεσε πολύ το όνομα! το συνδίασα λοιπόν με το master(μου το κόλλησαν οι φίλοι μου επειδή πάντα τους βοηθούσα να κρεμάσουμε το δικτυο...) και έβαλα την απαραίτητη καταληξη Ζ!!!

orbitagas
23-12-04, 20:52
Έχω κόλλημα με την Amiga . Orbit = τροχιά , AGA = chipset της Amiga

lamesaint
24-12-04, 01:44
kr - επωνυμο
io - όνομα

Frealaf
24-12-04, 02:10
Αν έχετε απορία για το ..."αγγλοσαξονίζον" nick μου, ρίξτε μια ματιά εδώ (http://lordoftherings.gr/saga/persona.asp?q=frealaf) για το "ποιός ήμουν" ;) (btw, ως Frealaf -και ...admin 8)- θα με βρείτε και εδώ (http://p196.ezboard.com/blordoftheringsgr)) Νομίζω ότι καταλάβατε πια πως -μεταξύ άλλων- έχετε να κάνετε με έναν Tolkienite... :mrgreen:

PS. BTW, με τον Yngwiedis μοιράζομαι την κοινή αγάπη για τον Yngwie (μάλιστα 2η επιλογή μου ως nicκ ήταν η αμιγώς Σουηδική εκδοχή του ονόματός του, δηλ. "Yngwe", που σημαίνει νεαρός Βίκινγκ(!)) και με τους Orbitagas, Ducklord και Gothic το παρελθόν μου ως Amig-άς (αυτό το df0: ως προσδιοριστικό τόπου του Gothic, μ'έστειλε!!:P)

Gedo
24-12-04, 02:58
Ge = γερο
De = δοντι

Στην προηγουμενη ζωη μου ημουν ινδιανος

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

WAntilles
24-12-04, 03:26
Αν έχετε απορία για το ..."αγγλοσαξονίζον" nick μου, ρίξτε μια ματιά εδώ (http://lordoftherings.gr/saga/persona.asp?q=frealaf) για το "ποιός ήμουν" ;) (btw, ως Frealaf -και ...admin 8)- θα με βρείτε και εδώ (http://p196.ezboard.com/blordoftheringsgr)) Νομίζω ότι καταλάβατε πια πως -μεταξύ άλλων- έχετε να κάνετε με έναν Tolkienite... :mrgreen:

Καλώς τον.

Forth Eorlingas !!!

WAntilles
24-12-04, 03:33
Αλήθεια PrED, ο τυπάς αυτός στο avatar σου, ποιός είναι;

blend
24-12-04, 04:09
Ο Frank Zappa

:guitar

Νικαετός
24-12-04, 10:26
Αλήθεια PrED, ο τυπάς αυτός στο avatar σου, ποιός είναι;


WAn : Ντροπήηηηη :oops: :oops:

Macgyver
24-12-04, 11:07
Για όσους πιστεύουν ότι το nick μου έχει να κάνει με το γνωστό tv-series...
Πολύ καλά κανουν και το πιστεύουν!
Εδώ και περίπου 10 χρόνια που είμαι χρήστης του νετ, είναι το μοναδικό nick που χρησιμοποιώ (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, όπου δηλαδή ήταν ήδη πιασμένο).
Και ΝΑΙ, έχω μια πόρωση με τον τύπο (Richard Dean Anterson),που πηγάζει και από το επάγγελμά μου (μηχανολόγος μηχανικός),αλλά και από την ιδιότητα του ήρωα (πολυμήχανος/τυχοδιώκτης) που πολύ θα ήθελα να αποκτήσω (και λέω συνεχώς ψέματα στον εαυτό μου ότι την έχω ήδη). Οποία ματαιοδοξία!
Ακόμα και irl, πιο πολύ με φωνάζουν mac παρά με το όνομά μου.
Επίσης, ψάχνω μανιωδώς και διαρκώς για τα σχετικά divx, avi και ολα τα συναφή, όποιος έχει υπ' όψην του κάτι θα του είμαι ευγνώμων δια βίου :D

ibok
24-12-04, 11:21
Το nick μου βγαίνει απο ενα μικρό μπέρδεμα μερικών γραμμάτων απο το ονοματεπώνυμο μου.Το ξεκίνησα πριν πολλά χρόνια θέλοντας να κάνω μιά εγγραφή σε 1 site και ήταν το πρώτο που δέχτηκε.
Οσο για το avatar μου (μιά αντιγραφή απο μιά εφαρμογή Clone Cd αν θυμάμαι σωστά).
ibok-John 8)

WAntilles
27-12-04, 04:48
Φίλε John Nastos, καλώς όρισες στο site.

Κρίμα που το φόρουμ δεν δέχεται και μουσική υπόκρουση για τις υπογραφές.

Γιατί το σημείο που "μπαίνουν" τα πνευστά του John Williams με τους Tatooine twin suns, είναι πραγματικά μοναδικό.

icedfun
27-12-04, 05:27
Είμαι άνθρωπος των αντιθέσεων...τι να πώ. :)

*ΟΧΙ δεν ακούω iced earth :twisted:

Executor
27-12-04, 10:58
Εγώ θα αφήσω τον Wan να αποκαλύψει από που προέρχεται το nick μου. :P

sonic
27-12-04, 12:59
Είναι η κλάση αστροκαταστροφέων (star destroyers) ,εμφανίζονται στο πέμπτο και έκτο επεισόδιο,έχω δίκιο?

shakm
28-12-04, 01:55
Το δικό μου το έχω απο πολύυυ παλιά. Απλά μια μέρα σε ένα lan βάζαμε όλοι αστεία ονόματα, τύπου funkychicken, illbeback και τέτοια κουλά, εμένα μου ήρθε να βάλω shakenmartini που λέει ο bond συνέχεια. Κάποια στιγμή βαρέθηκα να το γράφω ολόκληρο και το έκοψα αυθόρμητα σε shakm.. cheers! :beer:

WAntilles
28-12-04, 02:06
Εγώ θα αφήσω τον Wan να αποκαλύψει από που προέρχεται το nick μου. :P

Kuat Drive Yards Executor-Class Star Destroyer Executor

Length: 18km

Built: Fondor starship yards

Destroyed: battle of Endor (crashed with Death Star II)

Samael_667
20-03-05, 01:22
Καλησπέρα κι από μένα. Είδα το thread νεκρό και είπα να γράψω κι εγώ κάτι.
Κι εγώ πριν χρόνια εμπαινα με ότι να 'ναι (Night_Crawler από Priest, Dark_Knight) και λοιπές εφηβικές ανοησίες. Μου άρεσε το Samael όταν διάβασα ότι ήταν ο πρώτος εκπτωτος, όχι, μην παρεξηγηθούμε, δεν πρεσβεύω κάτι τέτοιο, απλά μου φάνηκε πολυ μεγάλη υπόθεση να είσαι ο πρώτος επαναστάτης.

Και το 667 όπως έχει ειπωθεί είναι το neighbor of the beast! ;)



το μάτι μου έπεσε σε μία κασσέτα των Tiamat που είχα δίπλα μου. Διάλεξα το The Ar και αυτό ήταν.

στο Wildhoney. γ@μεί! και προτείνεται για άκουσμα σε όλους (ειδικά τα 7.Kaleidoscope 8.Do you dream of me)

φυσικά στο avatar εμφανίζεται ο Dr. Gonzo (Benicio Del Toro απο το Fear And Loathing In Las Vegas)

TheCondor
20-03-05, 06:23
Aντε να πω και εγω, μιας και βγηκαν τα φτιαρια, να το ξεθαψουμε το thread....

Εδω και αρκετα χρονια, στον ελευθερο χρονο ασχολουμαι με to BMX. Ειναι λοιπον ενας κυριος ο οποιος εχει πολλα κιλα @ρχιδι@ και χωνει τρελα πραγματα, και τον φωναζουν TheCondor ( Matt Hoffman για οσους δεν ξερουν ). Επισης ειχα τον ομωνυμο σκελετο του Hoffman για μερικα χρονια και τον αγαπησα, και απο τοτε μου εμεινε. Οσο ειμαι στο ιντερνετ χρησιμοποιω αυτο το nick, περιπου απο την αρχη του τελους του Napster μεχρι και τωρα. :cool:

XPHSTOS29
21-03-05, 12:55
Το δικο μου το ψευδονυμο ειναι απο καταβολης mirc γιατι ειχα κουραστει απο τις ερωτισεις του τυπου:πως σε λενε ποσο εισαι .Τελικα προτιμησα το ΧΠΗ αντι του ΧΡΗ γιατι ειναι πιο ξεκαθαρο το ονομα για τους ελληνες αλλα μπερδευει τους ξενους ;) (στο paltalk με φωναζουν εξ πι ειτς ες τι ο ες :rotfl: :rotfl: :rotfl: )

lkrory21
21-03-05, 13:50
l - πρωτο γράμμα ονόματος (και είναι L ελ όχι I αϊ όπως πολλές φορές το μπερδεύουν!!!)
k - πρώτο γράμμα επωνύμου
rory - από ένα (παλιό) κόλλημα με τον Ιρλανδό κιθαρίστα Rory Gallagher
21 - ....ΑΕΚΑΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

Το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια απ' εδώ και απ' εκεί στο ιντερνέτι.... οπότε φυσική επιλογή
Αυτά!

squib
21-03-05, 14:05
Bristol-Myers Squibb S.A.R.L η εταιρεία που φτιάχνει το Depon...απλα μου κόλλησε...

Gordon`s
21-03-05, 14:20
Αχ.. το Nikc.. Το original nickname μου είναι Gordon`s (με ανάποδη απόστροφο).
Γυρνώντας πίσω στα παλιά, ξεκίνησε το '98 αν θυμάμαι καλά όταν έλιωνα πραγματικά στην undernet του IRC κι έπινα ακατέβατα. Το info ήταν τότε:
Name: Πότης
Sur: Χωμάτιας
Μου έμεινε για πολλά χρόνια. Άσχετα αν εγώ άλλαξα το ποτό σε tanqueray. Όταν έκανα το sign up εδώ, τότε, δεν δεχόταν την απόστροφο. Έτσι έβαλα απλά το Poths. Πριν λίγο καιρό κατοχύρωσα και το gordon.gr, γιατί ακόμα έτσι με φωνάζουν!
Θυμάμαι κάτι συναντήσεις, από εδώ ο Gordon`s. Ρε παιδιά, Κώστα με λένε, τίποτα. Έμεινε!

Μακάρι να μπορούσα να το άλλαζα σε Gordon`s εδώ, είναι το μοναδικό μέρος στο net που δεν έχω αυτό το user..

Αυτά..

Quizate_Haderak
21-03-05, 15:09
Από το Dune του Frank Herbert.

Είναι ο "υπεράνθρωπος" σύμφωνα με το τάγμα των Μπένε Τζέζεριτ.
...

Για τους πολύ παλιούς (σχεδόν αρχαίους), είμαι ο Helsing της Acrobase BBS,
co-morerator με τον Apurimac για κάποιον καιρό στο Science Fiction forum.

Όσο για το avatar, είναι ο πρωταγωνιστής από την ταινία "Κουρδιστό Πορτοκάλι" του Κιούμπρικ.
(Malcom McDowell)

Μπορεί να με πετύχατε και στο γνωστό αποκριάτικο πάρτυ της παρέας της Κηφισιάς
που έγινε φέτος στο Interni. Είχα βάλει ακριβώς την "επίσημη στολή".

TeliaZ
21-03-05, 16:14
UGF = United Greek Forces (παλιά gaming clan του Age of Empires)

GreekMind = Ελληνικό Μυαλό/Σκέψη (με τα καλά του και τα άσχημά του)

UGF_GreekMind = το τότε nick μου, που το κρατάω "εις μνήμην"

τώρα πια έχουν πεθάνει όλες οι ελληνικές clan..... Κρίμα και εγώ νόμιζα ότι με την αDSL θα παίζω age 24/7 χωρίς lag... :(

@ ADSLgr.com All rights reserved.