PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

geo71
21-03-05, 16:17
Ξεκίνησε από τα φοιτητικά χρόνια στην Ιταλία όταν άκουγα, "giorgio" απο'δώ, "giorgio" απο'κεί... μπούχτησα! To άλλαξα τελικά από gio71 σε geo71 και ησύχασα. Όταν μάλιστα δοκιμάζαμε το geoworks κατάλαβα ότι είχα κάνει διάνα!

TeliaZ
21-03-05, 16:42
1) Ηλιας
2) το να βάζεις τελείες είναι ένας τρόπος να διαχωρίζεις σκέψεις και έννοιες ...
3) όταν γραφω και δεν έχω σκεφτεί κατι....... συνήθως βάζω τελείες.....:)
4) δεν είναι πιασμένο πουθενά.....

HaRRy
21-03-05, 17:21
HaRRy γιατι με λένε HaRRy ;)

Gene
25-03-05, 20:32
Gene = γονίδιο ,και επειδή ακούγεται ωραίο :D

metsam
25-03-05, 23:36
Στο σχολείο (όταν ήμουν μικρός!!!) όλοι ακόμη κι οι καθηγητές με φωνάζανε Sam γιατί έτσι αρχίζει το επιθετό μου.

Υπήρξα και λίγο μέταλλο (κι ακόμη είμαι εδώ που τα λέμε...)

Οπότε... MeTSam...!!!

dracula
25-03-05, 23:56
Όταν ήμουν μικρός έβλεπα μανιωδώς και διάβαζα ιστορίες με βαμπίρ... Τώρα πλέον δουλεύω στον πύργο του Δράκουλα (aka σχολείο...) οπότε θέλω να πάρω το πάνω χέρι...

TheDark
05-04-05, 17:18
The Dark Inside Me from the other place....

aparadektos
09-04-05, 03:07
Απλά οι φίλοι μου με φωνάζουν απαράδεκτο και είπα να το χρησιμοποιήσω και εδώ. :D

termitis
10-04-05, 15:06
Απο το ομόνυμο band (Μαχαιρίτσας-Μιτζέλος.....)
Πόσο Σε θέλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

hedgehog
10-04-05, 15:38
ξέμεινε απο την εποχή που το κούρεμα μου έμοιαζε με του sonic....

εκτός αυτου οι σκαντζόχοιροι είναι και συμπαθέστατα ζωάκια :D

Σκαρλάτος
16-04-05, 21:42
Γιατί μου αρέσει να διατηρείται η μνήμη των ονομάτων που έχουν σχέση με τα ελληνικά γράμματα και τον ελληνικό πολιτισμό.

B3rny
16-04-05, 23:29
Γιατι ειναι οτι πιο ωραιο βγαζει η μητερα φυση....

Cosmonaut
19-04-05, 09:59
Επαιξα για πρώτη φορά ένα space ΜΜΟRPG (Earth & Beyond) και το cosmonaut είχε την απαραίτητη Ελληνική χροιά και το στίγμα του διαστήματος.

apok
21-04-05, 11:21
Apok από τα αρχικά του ον/μου μου. Όσο για την υπογραφή ( a real badmf ) έχει βγεί από την ταινία Pulp Fiction.

( Είναι η σκηνή που έχει γίνει η ληστεία στο cafe και ο Jackson ζητάει από τον Roth το πορτφόλι του το οποίο είναι καφέ, δερμάτινο και γράφει πάνω " BadMotherFucker ". )

Capitano
29-04-05, 06:08
Capitano=Καπετάνιος ,γιατί 'εχω σκοπό να είμαι τέτοιος στις φουρτούνες της ζωής :thumbsup1

kostas_ducati
06-05-05, 13:06
kostas_ducati είναι προφανός απο το Κώστας το όνομά μου και το Ducati ειναι απο την μηχανή μου
που έχω τρελή αδυναμία. Παλαιότερα έιχα το bandalf που μου το είχε βγάλει ένα φίλος μια μέρα απο
το μάγο Gandalf και απο το γεγονός οτι δεν υπήρχεο όχημα με τροχούς που να μην το πήγαινα με
τις μπάντες (είτε με καλά είτε μερικές φορές με άσχημα αποτελέσματα :cool: ).
Στους αρχαίου χρόνους είχα το scroogy απο το θείο Scrooge που ήταν ο αγαπημένος μου.

[GR}Nemesis
06-05-05, 16:56
Το gr ειναι για να δειξω οτι ειμαι ελληναρας και το χαιρομαι.Το νεμεσις γιατι μου αρεσει η εκδικηση...(ειδικα κρυα!!!!)

Rama
09-05-05, 01:26
Από το γνωστό βιβλίο του Arthur Clark. Το "ii_" που έχει αφαιρεθεί εδώ και καιρό είναι από την απόπειρα να χρησιμοποιήσω το rama (σκέτο) στην hotmail (το 1997-πρώτη επαφή με e-mail).
Σε Fps χρησιμοποιώ το "Orion" από το φοβερό instrumental των metallica (ή katsarolika όπως είχε πεί κάποτε ο Ζουγανέλης :D) και πιο παλιά το "Ripper" ...γιατί κολάει να σε λένε Ripper, να πετάς ρουκέτες και να ανατινάζεις κόσμο γύρω σου!!!! 'Νταξει είναι και απο το κομμάτι των Blue Öyster Cult.

euri
09-05-05, 09:33
...γιατί κολάει να σε λένε Ripper, να πετάς ρουκέτες και να ανατινάζεις κόσμο γύρω σου!!!! 'Νταξει είναι και απο το κομμάτι των Blue Öyster Cult.Εκείνο είναι "(Don't fear) the Reaper" :cool: Και είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κομμάτι ;)

Anarki
09-05-05, 11:07
Το Anarki είναι κλεμένο απο το όνομα ενός bot του Quake 3: Arena, έχω επισυνάψει και φωτογραφία του. Γλύκας δεν είναι; :mrgreen:

vasper
09-05-05, 11:57
vasper, Τα 3 πρώτα γράμματα από το όνομα και το επώνυμο. Μοιάζει με το casper...

NoYmErOs
09-05-05, 14:05
Χα.. δέν ειναι αυτό που οοοοοοοοοολοί μου λένε.. το nick είναι το γνωστό χχχ-54545454545 απο το IRC.

Είχα αλλο όνομα και απο ένα kill σε netcafe άλλαξε σε χχχ-5465654656, έβρισα τότε έναν και με έπιασαν τα scripts των opers.
Και είπε τότε ενας άλλος oper ..ωραίος ο "νουμερος" .. ε και έμεινε.

nickolas2005
09-05-05, 14:35
Επείδη απλά είναι το όνομά μου και το 2005 επειδή είχε και άλλος το nickolas και έπρεπε αναγκαστικα΄να είνια διαφορετικό. :thumbsup1

gdoup
10-05-05, 21:40
τί ερώτηση είναι αυτή;

καλό δεν είναι;

Dark_kronos
31-05-05, 12:51
Ειμουν 12 χρονων, επεζα Diablo2 , ηθελα να βαλω στον καινουτγιο χαρακτιρα που εφτιαχνα το οναμα κρονος. Του το εβαλα. Αρχησα να το χρησιμοποιο και ητανε αφτο που ειχα για αρκετο καιρο. Ξαφνικα γινετε μια φαση σε ενα forum αναβουν τα αιματα και το Κρονος μεταμορφωνετε σε Dark_Kronos. Με εκφραζει, Κραταω την ισορια ενος τιτανα πανω μου και εχω και το σκοταδι μαζι μου...

aBrakataBRA
13-06-05, 22:22
Εμενα μου ηρθε οταν μπηκα εδω.Στην αρχη νομισα οτι γραφατε κινεζικα με Ελληνικους χαρακτηρες,μετα οτι φταιει το IQ μου και τελος κατεληξα οτι θελει πολυ δουλεια για να καταλαβεις αγνωστα πεδια :(
Καπου εκει σκεφτηκα τι καλα θα ηταν μ ενα αμπρα καταμπρα να εμπαιναν ολες αυτες οι γνωσεις στο κεφαλι μου :-k
Χεχε μεγαλες προσδοκιες

shadowmoon
14-06-05, 00:14
Το φεγγαρι και η σκια μου τη νυχτα.
Δεν ξερω πως μου'ρθε.
Κατι πρεπει να συμβολιζει ψυχαναλυτικα, αλλα δεν το εψαξα.
Am i going mad ?

patreas
22-06-05, 01:08
Πατρέας, Αχαιός ήρωας του Τρωϊκού πολέμου που κατά το μύθο, έδωσε το όνομά του στη γενέτειρα πόλη μου....

bmour
22-06-05, 13:21
bmour .... χμμμμ
τιποτε ιδιαιτερο απλα κομματια απο το ονοματεπωνυμο ... :!:

zaranero
22-06-05, 14:32
Στο πρωτο online rpg που πηγα να παιξω, σε μικρο ελληνικο server ηταν, πηγαινα δωσω ονομα και καποιος το ειχε ηδη παρει μια,δυο,τρεις φορες συγχηστικα και εδωσα το ονομα zaratustra στον χαρακτηρα.Μετα εφτιαξα εναν ακομα χαρακτηρα με το ονομα neuromancer κλεμμενο απο βιβλιο ε.φ.
Αργοτερα χρειαζομουν κατι πιο μοναδικο και επειδη zaraneuro ηταν λιγο γελοιο (ζαρανευρο) το εκανα zaranero...

alexis2044
22-06-05, 15:18
Το ονομα μου ειναι Αλεξης.
Καποτε πηγα να βγαλω λογαριασμο hotmail. Ηθελα να βαλω alexis. Αλλος το χε παρμενο....( οχι δεν θα το χανε παρει...)
Λεω ολυμπιακοι ερχονται σε λιγα χρονια δεν βαζω alexis2004? Και αυτο παρμενο... Τα παιρνω πεταω ενα alexis2044 και απο τοτε παντου αυτο!

mariaoua
22-06-05, 19:29
Εμένα έχει καταγωγή Κυπρίακή χαχααχαχαχαχαχ.Είχα έναν Χ-boyfriend που με έλεγε Μαριούα (το δικό μας υποκοριστικό Μαράκι) κι επειδή τον κορόιδευα με του ουα ουα ....μας τελείωσε boyfriend και μας έμεινε το ουα ουα ουα ;) :D

GoofyX
22-06-05, 22:12
Το Goofy σε κάποιες φάσεις το χρησιμοποιούσα στο irc πριν χρόνια από καμιά φορά που έμπαινα. Τα τελευταία χρόνια, το Χ ήταν πολύ της μόδας, οπότε για να είμαι κι εγώ της μοδός, του κότσαρα ένα Χ από πίσω και μου έμεινε... ;) :D

lamagra
23-06-05, 15:23
Το nick name μου είναι απο το blade I.
lamagra είναι ο θεός του αίματος.
Μου άρεσε η ταινιά και ήθελα ένα πιο πρωτότυπο nick.

Jimmys
23-06-05, 16:03
καλησπέρα σε όλους ...Είμαι καινούργιο μέλος και είπα να πώ ενα γεια!

Όσο αφορά το Nick μου..ήθελα κατι απλό οπότε ειναι έβαλα το όνομα μου.

WAntilles
23-06-05, 16:21
καλησπέρα σε όλους ...Είμαι καινούργιο μέλος και είπα να πώ ενα γεια!

Καλώς όρισες στο μικρό Γαλατικό χωριό μας.

skoulinx
24-06-05, 04:39
Κάποτε κυκλοφορούσε ένα ψιλοχαζό ανέκδοτο με τον τοτό που έλεγε συνέχεια "τοοο σκουλίκιιι".
Πιό πολυ πλάκα είχε ο τρόπος παρά το ανέκδοτο, έτσι κάποιοι φίλοι με φώναζαν σκουλίκι, απο τότε που τους είπα το ανέκδοτο...

Ε, με μια μικρή παράφραση "γεννήθηκε" το "ιντερνετικό" Skoulinx.

Saganos
27-06-05, 19:57
Όχι! Saganos δεν είναι το επώνυμο μου!
Αν και μέχρι και ο Τριανταφυλλόπουλος το ανέφερε σαν το όνομα μου σε κάποιες εκπομπές του "Κίτρινου τύπου"!

Είναι "ελληνικοποιημένο" το όνομα ενός (συγχωρεμένου) επιστήμονα αστροφυσικού του Carl Sagan τον οποίο θαύμαζα απεριόριστα.
Οι παλαιότεροι θα τον θυμάστε από την σειρά ντοκιμαντέρ Cosmos και οι πιο νεώτεροι από το Seti ή το Contact με την Jodie Foster.

Το Avatar μου είναι το ...κοινό ιατρικό σήμα που συναντάς στο Microsoft Office από το 95, επεξεργασμένο σε πρόγραμμα 3D!
Το χρησιμοποίησα στο video που έφτιαξα για την ορκωμοσία μου πριν κάμποσα χρόνια, και το avatar είναι απλώς ένα καρέ απ' αυτό το video.

Υ.Γ. Για τους ΛΙΓΟΥΣ που δεν το κατάλαβαν, η εταιρεία στην φωτογραφία της υπογραφής μου είναι η MICROSOFT. O Billakos είναι αυτός που ...δεν είναι γιαπωνέζος!

artlovergr
29-06-05, 10:59
Μου έμεινε αμανάτι απ τον πρώτο μου λογαριασμό email ασχολούμαι με τέχνες ουτως η άλλως εξ ου κ το νικ επι το Ελληνικότερον ερασιτέχνης ο εραστής της τέχνης κ ποιό συγκεκριμένα της μουσικής το gr δεν χρειάζεται επεξήγηση νομίζω
:roll:

KLG
07-07-05, 04:08
μια απο τις κινηματογραφικες μου μανιες ειναι η σειρα ταινιων James Bond. Ετσι οταν το 98 πρωτομπηκα στο νετ ειχα nick JamesBond. Επειδη ημουν μικρος και ηλιθιος μαλωσα με διαφορους αλλους μικρους και ηλιθιους που συχναζανε στο GRNet, και αλλαξα ταυτοτητα σε Goldfinger επειδη ειναι ο αγαπημενος μου κακος της σειρας, και IRC Server.

Εκεινη την εποχη υποστηριζα φανατικα τα Win σε σχεση με το linux και καποιος linuxas αφου πρωτα μου αλλαξε τα φωτα με βαφτισε MSGoldfinger (μετα αρχισε να με βοηθαει να μαθω λινουξ)

Μετα αρχισα να κανω κακες πραξεις και να πειραματιζομαι με διαφορα πραγματα και κυριως με τις λειτουργιες των ΙRC servers και αρχισαν να πεφτουν βροχη τα klines...... οποτε KLGoldfinger.

Βλεπω γραμμενο το KLGoldfinger και συγκινουμαι.....

Μετα εξαφανιστηκα για 1 χρονο και επανεμφανιστηκα μετανοημενος και καθαρος ως KLGold σε κατι φορουμ για το nokiagame, αλλα ολοι φωναζανε ειτε Goldie που το σιχαινομαι, ειτε KLG το οποιο και υιοθετησα....

KLinedGoldfinger..... ΑΑΑααααχ τι θυμηθηκα τωρα.... παω να διαβασω κανα log απο τα backup CD.s 98-99

emav
18-07-05, 18:43
Βασίζεται στα αρχικά του ονοματεπώνυμού μου... Πολύ πρωτότυπο, ε; ;)

ΠΑΟΚ
25-08-05, 02:25
γιατι απλουστατα οι πρωτες δυο συλλαβες που ειπα δεν ηταν μπα-μπα ουτε μα-μα αλλα ηταν ΠΑ-ΟΚ
και απο τοτε τις χρησιμοποιω :thumb_dup

Agent M
25-08-05, 19:05
Από την μεγάλη τρέλα και αγάπη για την τριλογία του Matrix... :)

Δεν φαίνεται πολύ έ; :D

niksev2
26-08-05, 00:31
Το χρησιμοποίησα πρώτη φορά σε ένα web mail και από τότε το χρησιμοποιώ συνέχεια. Όσο για το 2 δυστυχώς ο ξάδελφος μου έχει το ίδιο όνομα και με πρόλαβε

mastermind
26-08-05, 00:41
Καλως ήρθατε όλοι οι νέοι!!

dipa57
28-08-05, 18:09
Πρωτομπήκα στο net γύρω στο 1988-89 (είχα γραφτεί σε μια BBS κάπου στο κέντρο της Αθήνας)
Όταν με ρώτησαν με τι username θα έχω, δεν μου ήρθε κάτι άλλο παρά ένας συνδυασμός του ονόματος και του επιθέτου - [dip]. Αργότερα θέλοντας να δημιουργήσω λογαριασμό στην hotmail, το dip δεν ήταν διαθέσιμο και έτσι πρόσθεσα και την χρονολογία γέννησής μου.

Boromir
02-09-05, 23:53
Το nickname που έχω είναι από τον ομώνυμο χαρακτήρα στην Τριλογία "Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών". Βασικά, ήθελα άλλο όνομα με πιο βασικό ρόλο στην ταινία αλλά ήταν καπαρομένο. Κι έτσι κατέληξα σε αυτό.

RagSoul
03-09-05, 10:15
γιατί με αντιπροσωπεύει :) να γιατί!!! :D

andreaslfc
08-09-05, 01:36
Καλησπέρα, κι από μένα.

Το δικό μου βγαίνει από το όνομά μου (Ανδρέας) και την αγαπημένη μου ομάδα την Liverpool FC.

Τα λέμε.
Ανδρέας.

ntampa7
15-09-05, 15:22
Γειά σας, έτσι με φωνάζανε οι φίλοι μου στο σχολείο και όλοι οι οικείοι γύρω μου σε συνδιασμό με το τυχερό μου αριθμό βγήκε το αποτέλεσμα αυτό...

@ ADSLgr.com All rights reserved.