PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Xguru
23-01-06, 03:01
To Xguru είναι κατεξοχήν nick του ψωνισμένου guru το οποίο χρησιμοποιούσα μικρός για να πειράζω τους "πραγματικούς" (κατ επίφασιν) gurus. Επειδή έχω διασκεδάσει απίστευτα και μου θυμίζει φάσεις και ατάκες μου μεινε και εμένα το ψώνιο :p

dimitris_74
23-01-06, 03:06
οταν ξεκιναγα την επαφη με το net σε irc φορουμ κλπ ηταν το μονο διαθεσιμο nick, έλεγα να το αλλάξω αλλά τελικά το διατηρώ καμμια 7ετια και σε διάφορα φορουμ

BlindG
24-01-06, 11:03
Είναι ένα συγκρότημα που τελευταία με έχει απογοητεύσει αλλά όταν το επέλεξα ήταν το αγαπημένο μου και μου άρεσε και η αλληγορία του ονόματος.

PeLeCaN
28-01-06, 04:41
Pelecan--->Πελεκάνος (i know the english word is Pelican)

Λογος: Συμπαθεια προς το ζωο που δεν φαινεται να τον εχουν πολλοί μιας και δεν κολάω σε κανένα "sorry, this username is taken"

aserf
30-01-06, 13:31
Επειδή αυτό που ήθελα να χρησιμοποιήσω και χρησιμοποιώ σε όλα τα forum (4troxoi) δεν έγινε επιτρεπτό :( λόγω της ύπαρξης του αντίστοιχου περιοδικού και ως εκ τούτου τι πιο εύκολο από το συνδυασμό σε κάποιο βαθμό του πραγματικού μου ονόματος και επωνύμου :up:.

Hwoarang
30-01-06, 13:41
AAAAA εσυ είσαι ο 4troxoi στην protia ε?

Εγώ έχω το Hwoarang γιατί έχω σοβαρό κόλλημα με το Tekken 3

aserf
30-01-06, 14:07
AAAAA εσυ είσαι ο 4troxoi στην protia ε?
...
Γιαπ! That's me ;)

FODaki
30-01-06, 17:06
FODaki....
FOD=Flowerpickers Of Death:cool:
Fantastic Ocean Dream:whistle:
και πολλα πολλα αλλα....τα οποια κοντευω να ξεχασω :p ειναι η ομάδα που ειχε δημιουργησει ο zero cool και η acid_burn (Angelina Jolie)για να εκδικηθουν... τον κακο της ταινιας στο "Hackers" :rolleyes: ... το εχω απο τα 14.... το ...ακι στο τελος ειναι ενα hint το οτι ειμαι κοριτσακι :)

Drift King
31-01-06, 03:51
Πιστέυω οτι όσοι απο εσάς έχετε παίξει NFSU/NFSU2 καταλαβάινετε απο που πηγάζει το nick μου...

Αλλά επίσης και όσοι ξέρετε τον mr. Drift King (http://www.driftclub.com/DriftKing.htm) Keiichi Tsuchiya...

**Εύλογη ερώτηση - Ώπα ρε μεγάλε για κάτσε,σαν πολλά δε μας τα λες; Τόσο καλό τιμόνι είσαι; :lol:

Patentman
31-01-06, 04:34
**Εύλογη ερώτηση - Ώπα ρε μεγάλε για κάτσε,σαν πολλά δε μας τα λες; Τόσο καλό τιμόνι είσαι; :lol:

Αν και Patentman σε παω μια κοντρα βουλιαγμενη - αγ. μαρινα.

Ειμαι εφευρετικός και στο τιμονι...:p

Μου αρεσει να σκαλιζω πραγματα και να μην χρειαζομαι κανενα μαστορα για τεχνικες δουλειες οποιες και αν ειναι. Οτι τεχνικο το εχω κανει ή θα το κανω με επιτυχια.
Συνηθως ξεπερνω οποια δυσκολια υπαρχει και βρισκω αρκετους τροπους απο μονος μου.
Με δυο λεξεις ειμαι πολυμηχανος και καταφερτζης.

Τεσπα καταλαβατε (σιγουρα λαθος, αλλά τι να σας κανω!).

Αν και νομιζω οτι με αδικω αυτην την στιγμη βγαζοντας ισως μια εικονα ψωνιου σε οσους δεν κατααφερνουν να αλλαξουν λαμπα μονοι τους.

Σαν επιλογος ειναι η υπογραφη μου, που με κανει να μην χαιρομαι την ζωη τοσο ελευθερα οσο αλλοι που εχουν αγνοια και δεν σκοτιζονται πως θα το κανουν μονοι τους (το οποιο δεν ειναι για το οικονομικο θεμα, ειναι οτι δεν εμπιστευομαι κανεναν που ξερει λιγοτερα ή ενδιαφερεται λιγοτερο απο μενα σε αυτο που θελω)

metalmike
01-02-06, 07:32
metalmike--->metal γιατι ειμαι μεταλας και mike γιατι με λενε μιχαλη!Απλα πραγματα πιστευω και πολυ φανερα!

babality
02-02-06, 12:25
Καλα δε φαινεται γιατι? MORTAL KOMBAT ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:oneup:

freddy
02-02-06, 19:11
σωστος ο παιχτης....;) :up: :worthy: ο babality...

nikostheater
26-02-06, 18:17
To δικο μου ψευδωνυμο διεκδικει δαφνες πρωτοτυπιας (Ω!Nαι)!
το πρωτο συνθετικο ειναι το μικρο μου ονομα (duh!) και το δευτερο συνθετικο του ψευδωνυμου ειναι το δευτερο συνθετικο του ονοματος dream theater το οποιο ειναι η αδυναμια μου..γιες,του γνωστου συγκροτηματος..
(Τι;δεν περνω βραβειο;Σνιφφφ)....:cry:

Υ.γ Δεν ειμαι ποντιος..

ASFE
27-02-06, 13:25
ASFE Διοτι απλα ηταν ο Καλυτερος...Δεν χρειαζεται να εξηγησω ποιος φανταζομαι...!

pantakos
27-02-06, 13:37
Λοιπόν, το panta ξεκίνησε απο τη λέξη πάντα δηλ. πάντα (always), επειδή την έλεγα πάρα πολύ το 1996 που ξεκινησα στο νετ... απο irc (hellas dalnet grnet) ... οπότε μου έμεινε ... μετά το γύρισα στο ζωάκι πάντα... :D το pantakos είναι το χαϊδευτικό μου... :up:

kanenas_allos
01-03-06, 12:14
Επειδή μου την δίνει να με ρωτάνε όλοι για το e-mail προτίμησα να δημιουργήσα έναν λογαριασμό με όνομα αυτό που είπε ο Οδυσσέας στον Κύκλωπα: Κανένας.

Δυστυχώς όμως αυτό το user-name είχε καταληφθεί από άλλον οπότε έγινα ο:

Κανένας (όχι αυτός που υπάρχει, αλλά ο) Άλλος!

Με φιλικούς και συναδελφικούς χαιρετισμούς.

kouman
01-03-06, 18:07
Το δικο μου nick εχει ως εξης ... kou = Κουγιουμτζης(το επιθετο μου...) και man = ΑΝΔΡΑΣ:respekt: !!!

euri
01-03-06, 18:11
Άντε σύντομα και σε μια kouwoman :D

SouthDog
05-03-06, 03:24
Επειδή έχω καταγωγή από νότια Ελλάδα (Κρήτη):2guns: :gun: :shoot:

Γουστάρω νότιους προσανατολισμούς, και περνάω καλά σε μέρη που βλέπουν νότο:D

Είμαι σκύλος στο κινέζικο, και καμιά φορα και σε νοοτροπία :shifty:

και επειδή Βad Dog never dies! :twisted:

netlag
05-03-06, 13:33
Διαφορα nicks εχω
οσο για το Tony_Montana
ετσι λεγοταν ο κεντρικος ηρωας της ταινιας Scarface:The World Is Yours (Ο Σημαδεμενος)
Ειμαι φαν του Αλ Πατσινο..

Το Signature ειναι το λογοτυπο της εταιρειας του Tony Montana στην ταινια..ολιγον τι κακογουστο...

manoulamou
06-03-06, 16:02
manoula ήταν το πρωτο που χρησιμοποιησα καθοτι μανα :D δυο θηριων και
αυτοσατιριζομενη :rolleyes: σε αντιδιαστολη με τα χρονακια :whistle: και τα κιλακια μου :cry:
αλλα λογω καποιου προσωρινου bug :down: στο forum
το αλλαξα σε manoulamou :clap: ωραιοτερο εεε

chica_loca
08-03-06, 10:11
Manoulamou σε συγχαιρω πραγματικα :clap: . . Η μητερα μου τι να πει η «καημενη» που δεν εχει δυο θυρια αλλα 4 Τερατακια :twisted: αχαχαχα … και φαντασου η κορακλα της είναι και chica_loca ;) .

the_inq
08-03-06, 10:32
Λίγους μήνες πριν την έλευση του ζουρλένιουμ,τον Ιούλιο του 1999 ,πρωτομπήκα στο IRC.Τον πρώτο καιρό απευθυνόμουν σε τυχαία nicknames..και τους έκανα κουφές ερωτήσεις...έτσι βγήκε το The_Inquirer...το 2002 αυτό συντμήθηκε σε The_Inq και παραμένει το username μου σε πάμπολλες on-line υπηρεσίες.....

Tormendor
10-03-06, 22:39
Γιατί είμαι ανορθόγραφος και γράφω Tormendor αντί του ορθού Tormentor

sdikr
10-03-06, 22:55
Γιατί είμαι ανορθόγραφος και γράφω Tormendor αντί του ορθού Tormentor

εεε καλά τι περίμενες απο δικηγόρο :p

dracula
10-03-06, 22:59
sorry για το offtopic :oops:

Βρε sdikr, τι μοτο ειναι αυτο; Η αγαπη ποναει... μεσα στην αισιοδοξια. Ελπιζω να ειναι απλα γραμμενο για να συνετιζει τους νεοτερους εξ υμων.
Με ανησυχεις,

sdikr
10-03-06, 23:03
sorry για το offtopic :oops:

Βρε sdikr, τι μοτο ειναι αυτο; Η αγαπη ποναει... μεσα στην αισιοδοξια. Ελπιζω να ειναι απλα γραμμενο για να συνετιζει τους νεοτερους εξ υμων.
Με ανησυχεις,


Δυστήχως όχι, που θα πάει θα περάσει και αυτή η μπόρα

chica_loca
10-03-06, 23:19
Δυστήχως όχι, που θα πάει θα περάσει και αυτή η μπόρα

Είναι φεσκο φρεσκο αυτό.. αυτές τις μερες το εβαλες (δεν φταιω που είμαι παρατηρητικος ανθρωπος:whistle: ) .. ευχομαι να είναι περιστασιακη η μπορα αυτη ;) .

dracula
10-03-06, 23:37
Δυστήχως όχι, που θα πάει θα περάσει και αυτή η μπόρα

Μετα τη βροχη, παντα, ερχεται το ουρανιο τοξο. Παντα.

Εκ πειρας ομιλων και ορμωμενος...

dracula
10-03-06, 23:39
manoula ήταν το πρωτο που χρησιμοποιησα καθοτι μανα :D δυο θηριων και
αυτοσατιριζομενη :rolleyes: σε αντιδιαστολη με τα χρονακια :whistle: και τα κιλακια μου :cry:
αλλα λογω καποιου προσωρινου bug :down: στο forum
το αλλαξα σε manoulamou :clap: ωραιοτερο εεε

Τιμη και δοξα στην ελληνιδα μανα!!! :clap:

pakitis
12-03-06, 17:39
γιατι βγαινει απο το πακιτ.το 3ερεις το πακιτ;πακιιιιιιιιιιτ :)

gallahant
16-03-06, 20:22
Γιατι παντα μου αρεσε η ιστορια του Καμελοτ, ιπποτες της στρογγυλης τραπεζης κλπ. Το Λανσελοτ θα ητανε πολυ συνηθισμενο οποτε διαλεξα τον Γκαλλαχαντ, και για οσους δεν ξερουν ειναι ο νοθος γιος του Λανσελοτ και της Γκουινεβιρ της γυναικας του βασιλια Αρθουρου :)

Michelle
21-03-06, 01:36
Το όνομα μου είναι στα γαλλικά (Michelle - Μιχαήλια) :)

immortal1979
06-04-06, 02:03
Γιατί είμαι ανορθόγραφος και γράφω Tormendor αντί του ορθού Tormentor


Ε!!! Διορθωσε το και εσυ :lol: :lol: :lol: :lol:

ntampa7
06-04-06, 15:16
Γιατί είμαι ανορθόγραφος και γράφω Tormendor αντί του ορθού Tormentor

εσείς πως μπορείτε...να αλλάξετε το τίτλο σας μόνο με τόσα μηνύματα...?:(

anyidea
07-04-06, 19:54
Κάποτε που προσπαθούσα να βάλω nickname κάπου (τώρα πια δεν θυμάμαι που!!) ότι έβαζα δεν το δεχόταν γιατί ήδη υπήρχε. (Δοκίμαζα ονόματα από μυθολογία...). Αποφάσισα να βάλω anyidea (any idea? - καμιά ιδέα;) :p

rockstarhs
11-04-06, 22:39
Εγω οπως φαινεται και απο το nick ειμαι rockstar οποτε δεν εχω να πω και πολλα.loooooool
Το hs στο τελος υπαρχει διοτι δεν μου επερνε το nick καπου και αναγκαστηκα να προσ8εσω κατι μετα την λεξη rockstar.:D

Shady
11-04-06, 23:37
hs = HeadShot ;)

Kiwi
12-04-06, 00:25
Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα.

Από μικρός έμαθα να εμπιστεύομαι το καλό και ποιότικο ακτινίδιο ακτινιδιάς.

Τώρα.... το μόνο που θέλω είναι το καλύτερο ακτινίδιο για μένα και την οικογένειά μου. Επειδήηηη... το ακτινίδιο κάνει καλό.

katafitos
12-04-06, 00:39
Το nick μου φερει το ονομα του χωριου μου. Ονομα και πραγμα!!:worthy:

WandereR
12-04-06, 00:45
Φυτρώνουν κιουις στην Ελλάδα? Δεν το ήξερα αυτο

Kiwi
12-04-06, 08:49
Φυτρώνουν κιουις στην Ελλάδα? Δεν το ήξερα αυτο

<sarkasm on>
Ναι αμέ! Ειδικά στην Αθήνα
<sarkasm off>

Απλά πραγματικά δε θυμάμαι γιατί το χρησιμοποιώ. Το έχω και καμιά 15αριά χρόνια από BBS. Αν και κάτι μου λέει πως μάλλον ξεκίνησε από το New Zealand Story όπου εκεί βέβαια το κίουι είναι το χαρακτηριστικό πτηνό της Ν. Ζηλανδίας.

ripper7
15-04-06, 17:03
Το nickname το πήρα απο τον τραγουδιστή των iced earth(για όποιους τον ξέρουν)

fireman1966
16-04-06, 21:50
πολύ απλά το επάγγελμα μου και το έτος γέννησης.:D

VaSimPoG
19-04-06, 02:28
[Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα,δέν ήξερα απο πού να ξεκινήσω κ αυτο το topic (έτσι δέν λέγεται??) μου φάνηκε πολύ καλή ευκαιρία]
Εγώ,καθότι ανεπάγγελτος κ άγρια μαλλωμένος με την φαντασία :chair: (<-- εγώ και η φαντασία),τι λέτε να σκεφτόμουνα για nick ? Μετά απο αρκετές αποτυχημένες (έτσι ένιωθα) προσπάθειες εύρεσης ενός αντιπροσωπευτικού nick για την αφεντιά μου,κατέληξα να συνδιάσω το όνομα με το επώνυμο μου σε αυτό το (εσείς αποφασίστε...:D ) nick !
ΥΓ:Μπορεί να με πετύχετε κατα IRC μεριά ως "TheLostOne". Ε,τώρα αυτό το έβαλα επειδή νιώθω πως είμαι χαμένος ώρες ώρες......

fou gump
23-04-06, 18:03
Τo nick αρχισε απο forest gump (επειδη δεν υπαρχει πιο αδιάβαστο πλάσμα απο μένα τη σημερον ημέρα, αρα και δεν ηρθα να πουλήσω γνωσεις γιατι δεν εχω) και το fou προήλθε σαν συμπτυξη του forest απο άλλο site...

giannakis1984
24-04-06, 00:25
μετά απο πολλές ώρες σκέψης και μελέτης για το ποίο θα έπρεπε να είναι το nickname μου κατέληξα στο οτι θα έπρεπε να είναι πρωτότυπο και να με χαρακτηρίζει...έτσι αφού συνέχισα την πολύωρη και κουραστική διαδικασία του να βρώ το nickname μου κατέληξα στο ονομα και την ημερομηνια γέννησης...δεν ειναι πολύ πρωτότυπο???? :D :D :D

Nodens
24-04-06, 23:54
Το nick μου είναι ένας αρχαίος θεός στη μυθολογία που δημιούργησε ο μέγας συγγραφέας τρόμου και φαντασίας H.P.Lovecraft :worthy:.
Nodens - The Elder God / Lord of the Great Abyss

JoeBar
26-04-06, 22:59
Το δικό μου είναι ένα γνωστό κόμικ με μηχανόβιους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.