PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15

crestfallen
27-04-06, 02:21
Το δικο μου απο το γνωστο σημα των θεων Anathema με τον αγγελο να κρατα το κεφαλη του σε απογνωση και απελπισια για την εκπτωση και εξοδο του απο τον παραδεισο...το ομωνυμο τραγουδι βεββαια δεν λεει και πολλα αλλα το σκιτσο ειναι πολυ συγκλονιστικο...ο αγγελος λεγεται crestfallen angel δηλαδη αυτος που εχει τσακισμενα φτερα...ο απογοητευμενος...και οχι ακριβως ο εκπτωτος=fallen....
Η φωτο στο avatar μου ειναι αληθινη απο παγοβουνο στον Ατλαντικο...απιστευτη..φερνει στο νου μου το shroud of frost των Anathema απο το Silent Enigma...undying Odyssee...a myriad of times...οι δυο τελευταιοι στιχοι στην υπογραφη μου ειναι απο το λατρεμενο συγκροτημα των παλιων καλων Tristania:respekt: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :up: :worthy: :worthy:

Νικος Crestfallen

PiFd
13-05-06, 14:15
Το δικό μου βγαίνει από τις λεξεις Pink Floyd. Νομίζω δεν χρειάζονται άλλες εξηγήσεις...

Garry
13-05-06, 15:19
Γιατί το Jim-σκέτo το είχε άλλος άάααασε που σε λίγο κλείνω τα 26 και πρέπει να αλλάξω nick...:(

civil
13-05-06, 16:43
Θα εβαζα Yannis -κάτι αλλά απο Γιάννηδες πήξαμε στην Ελλάδα ...
Εβαλα civil επειδη το επαγγελμα μου στα αγγλικα ειναι civil engineer, κι απο αυτούς πήξαμε φυσικά !!!
:D

bmwe30
25-05-06, 20:38
Λόγω του ότι είμαι πανευτυχής κάτοχος BMW(20 ετίας βέβαια) και του ότι το μοντέλο είναι e30.A και επειδή έχω και τρελή φαντασία!!!(<---ψώνιο):p :rofl:

alwaysalone
25-05-06, 21:21
Γιατί ειμαι πάντα μόνη.. :(
και όχι --> :blabla:

costa
25-05-06, 23:06
Γιατι ετσι με λενε!:p

Απο φαντασια μηδεν ε?:oops:


Γιατί το Jim-σκέτo το είχε άλλος άάααασε που σε λίγο κλείνω τα 26 και πρέπει να αλλάξω nick...

Μπορει να αλλαξει το nick?

katafitos
26-05-06, 00:55
Γιατι ετσι με λενε!:p

Απο φαντασια μηδεν ε?:oops:



Μπορει να αλλαξει το nick?
Νομιζω πως ναι. Στειλε ενα pm στον Evilhawk

hemlock
27-05-06, 12:05
Hemlock παιδες σημαινει κονιο...

TaDrik
30-05-06, 00:44
Μία μίξη από το όνομα και το επιθετό μου. Καλησπέρα σε όλους

pan.nl
02-06-06, 15:22
Panayotis_Ath: Το όνομά μου + τα 3 πρώτα γράμματα της λέξης Athens, τόπου διαμονής

thestria
02-06-06, 18:13
thestria, το μέρος που μένω!

blond
07-06-06, 09:25
το βρήκα πολύ χαζό nick thats why

sisifos
08-06-06, 15:17
Το δικό μου παρατσούκλι, νομίζω είναι προφανές, αλλά για όποιον δεν γνωρίζει …

Ο Σίσυφος ήταν μια πολύ ξεχωριστή προσωπικότητα της αρχαιότητας. Ο Σίσυφος ήταν ιδρυτής και βασιλιάς της αρχαίας Εφύρας που στη συνέχεια ονομάστηκε Κόρινθος. Όλα άρχισαν όταν ο Δίας αποπλάνησε την Αίγινα. Η Αίγινα ήταν κόρη του ποταμού και θεού Ασωπού. Ο Ασωπός ζήτησε από τον Σίσυφο να του πει τι γνωρίζει και αυτός συμφώνησε αφού ο Ασωπός για αντάλλαγμα του έταξε ότι μια πηγή με νερό θα αναβλύζει ασταμάτητα από την ακρόπολη της πόλης του. Ο Σίσυφος γνώριζε πολλά για την υπόθεση και τα είπε στον Ασωπό. Στην συνέχεια ο Ασωπός καταδίωξε τον Δία. Αφού ο Δίας γλίτωσε, αποφάσισε να τιμωρήσει τον Σίσυφο. Έτσι έστειλε τον Σίσυφο στον Άδη. Όμως τότε ο Σίσυφος απέδειξε την εξυπνάδα και την πονηριά του καταφέρνοντας να φυλακίσει τον Άδη. Τότε όμως έγινε κάτι πρωτοφανές. Ο Άδης, αδυνατώντας να πάρει τις ψυχές των θανατηφόρα τραυματισμένων ανθρώπων και ζώων, ο κόσμος γέμιζε σιγά-σιγά από τραυματισμένα, ακρωτηριασμένα και ανήμπορα έμψυχα όντα. Οι θεοί αναστατώθηκαν και ο Άρης ελευθέρωσε τον Άδη από τα δεσμά του, στέλνοντας ξανά τον Σίσυφο στον Άδη. Πάλι όμως ο Σίσυφος είχε προνοήσει. Είχε πει στην γυναίκα του να μη θάψει το σώμα του. Έτσι ζήτησε από τον Άδη τρείς μέρες για να επιστρέψει στη γη και να φροντίσει το ζήτημα. Ο Άδης δέχτηκε το αίτημα του Σίσυφου, όμως ο τελευταίος δεν επέστρεψε. Έτσι ήρθε η σειρά του Ερμή να τον πάει στον Άδη. Ο Σίσυφος τιμωρήθηκε για όλη αυτή τη συμπεριφορά. Οι 'κριτές των νεκρών' του έβαλαν ως βασανιστήριο να κουβαλάει ένα βράχο στην κορυφή ενός βουνού. Φτάνοντας στην κορυφή, η πέτρα δεν σταθεροποιείτο και έπεφτε από την άλλη. Αυτή η τιμωρία είναι αιώνια για τον 'νικητή' του Άδη.

Το κείμενο αυτό, είναι παρμένο από την Βικιπαίδεια (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%AF%CF%83%CF%85%CF%86%CE%BF%CF%82), την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

edgar
24-06-06, 05:53
εγω το δικο μου το πηρα απο τον Edgar Allan Poe :respekt: (1809-1849) , αμερικανο συγγραφεα, ποιητη , πατερα του αστυνομικου διηγηματος και πααααρα πολλων αλλων :p :p ...Διάβασα τα πρωτα βιβλια του οταν ημουν 15-16 (δλδ πριν απο 5 χρονακια...) και μου εχει ψιλοκολλησει τωρα πια...

briki
24-06-06, 16:57
γιατι χρησιμοποιουσα μπρικι για να βρασω τσαι, οσο ημουν Λονδινο, και οχι βραστηρα.;)

Gordito
25-06-06, 01:13
σωστη
εγω στο πρωτο μαθημα που εκανα στο σχολειο για το ιντερνετ εμαθα τον πιο ευκολο τροπο να φτιαχνω niknames.:lol:
Nik-os Chris-oulis
το κρατησα απο τοτε για συναισθηματικους λογους(η πρωτη φορα που μπηκα ιντερνετ ηταν για να ανοιξω mail με αυτο το nik:oops: )

kostasgr75
25-06-06, 03:54
Εγώ έχω το nickname kostasgr75 επειδή ονομάζομαι Κώστας, είμαι Έλληνας και γεννημένος το 1975!!!!

viardon
29-06-06, 17:26
Οσοι εχουν κανει ΑΓΓΛΙΑ και ειχαν πολλα παρε δωσε με Αγγλους θα με καταλαβουν
Λοιπον οπως εχω γραψει ημουν Αγγλια για 4 χρονια, για αρκετο διαστημα ειχα σχεση με αγγλιδα (ετσι ειναι ο,τι κοροϊδευεις το λουζεσαι) καποια στιγμη γνωρισα και τους γονεις :hmm: (να'ναι καλα οι ανθρωποι με βοηθησαν πολυ :oneup: ) για να μην πολυλογω ο μπαμπας ηταν ολα τα λεφτα (αρε David) και αυτος "φταιει" για το παρατσουκλι μου......
δηλαδη : alkiVIadis + hARD ON (=............) = Viardon ειλικρινα δεν πιστευω οτι θα γνωρισω ποτε ξανα υποψηφιο πεθερο που να ειναι τοσο ανετος και να κανει χιουμορ με την σεξουαλικη δραστηριοτητα τους κορης του και του υποψηφιου γαμπρου ..... :rofl: :rofl:

briki
02-07-06, 19:50
Μαλιστα.

Auren
04-07-06, 18:59
Γιατί κάμποσα χρόνια πριν, όντας μικρός, είχα διαβάσει το καλύτερο παραμύθι της ζωής μου. Από κει εμπνεύσθηκα το ψευδώνυμο μου. Μέχρι εδώ πάει η εξήγησή μου...

micrace
12-07-06, 19:53
από τον τόπο καταγωγής του παππού μου
και επειδή δεν τον γνώρισα ποτέ :sorry:
σαν φόρο τιμής αφιέρωσα το nick μου σε αυτόν

harris
12-07-06, 20:01
Απλά γιατί έτσι με λένε... ποτέ δεν ένιωσα την ανάγκη χρήσης ψευδονύμου... ;)

Decadent
23-08-06, 16:57
Decadent = Παρακμιακός, μια περίοδο εψαχνα nick για το irc αλλά όποιο nick και αν προσπαθούσα να κάνω register ήταν πιασμένο και αφού είχα παρακμάσει αρκετές ώρες μπροστα στον υπολογιστή χωρίς να κάνω τιποτα και απλά να σκέφτομαι κάποιο πρωτότυπο nick είπα απλά να με περιγράψω εκείνη τη στιγμή. Στη συνέχεια διαπίστωσα οτι παίζει πολύ παρακμή στο irc και ετσι αποδείκτηκε πολυ πετυχημένο και το κράτησα.

cookie
23-08-06, 19:38
από μικρή είχα μια τρέλα με τα γλυκά αν και δεν μου φαίνεται λόγω κιλών...κάποια στιγμή έπρεπε να κάνω register σε ένα site- δεν θυμάμαι σε ποιο ήταν- και όπως κοίταζα γύρω γύρω να βρω ένα nickname παρατήρησα ενα cookie παπαδοπούλου σοκολάτας και τον cookie παό το muppet show που είνια το αγαπημένο μου..κι έτσι έγραψα cookie

Michelle
24-08-06, 01:48
cookie ωραίο θα ήταν να έβαζες κι ένα μπισκότο για avatar :D

aroutis
24-08-06, 08:25
Μίξη ονοματεπώνυμου.. ;)

MNP-10
25-08-06, 17:17
Οταν προσπαθησα να βαλω id του ονοματος μου ηταν πιασμενο οποτε μετα σκεφτηκα να βαλω κατι πιο δικτυακο οντας και το forum τετοιο...

MNP-10 ειναι πρωτοκολλο error correction των modem σχεδιασμενο για κινητα τηλεφωνα που εχουν υψηλη παραμορφωση και lag. Το καλο ειναι οτι υπο συνθηκες (η πιο συνηθισμενη που εχω δει, να ειναι και τα 2 ακρα της συνδεσης με crypto modem) επιτυγχανεται καλυτερη συνδεση απο αλλα πρωτοκολλα, ακομα και σε σταθερα τηλεφωνα. Ισως επειδη ηταν πιο heavy duty να μη μασαγε στα "μικροπροβληματα" των κοινων γραμμων. Παντως για 33.6 συνδεσεις επι αναλογικων τηλεφωνων ηταν must.. Βεβαια ελαχιστοι γνωριζαν τι ειναι, ποσο μαλλον να tweekαρουν τα AT strings του modem τους συγκεκριμενα γι'αυτο το λογο.

Εντωμεταξυ παρατηρω τωρα, κανοντας μια αναζητηση στο google για τεχνικα χαρακτηριστικα, οτι για mnp-10 search string, βγαινω εγω πρωτος.. :)

Αυτα ειναι...

mpcom
26-08-06, 00:54
Mε λενε Μακη και ειμαι καλα

Στα σοβαρα τωρα το mpcom βγαινει απο τα αρχικα απο το ονοματεπωνημο μου μαζι με το com απο πισω
και μην ξεχασω αν και ειμαι καιρο μελος ,μιας και ειναι το πρωτο post Καλως σας βρηκα

Mirmidon
13-09-06, 19:12
Γιατι ειμαι απο Λαμια (καταγωγη) και ως γνωστων η πολεμικη κραυγη σε καθε επελαση του Αχχιλεα και των Μιρμηδωνων στην Τροια ηταν "Φθοιαααα"

Οι Μιρμηδωνες ηταν φυλη που κατεβηκε στην Ελλαδα και εγκατασταθηκε στην περιοχη που σημερα ειναι ο νομος Φθοιωτιδας, απο τη Μαυρη Θαλασσα την ιδια εποχη με τους Αχαιους και πριν ερθουν οι Δωριεις.

flc
15-09-06, 21:54
Το initial του ονοματος μου.

hal9000
16-09-06, 13:51
hal9000: Ο υπερυπολογιστής στο υπέρτατο αριστούργημα του Kubrick "2001: A Spacce Odyssey". Έτσι είχα ονομάσει τον υπολογιστή μου και χωρίς πολύ σκέψη το χρησιμοποιώ καμιά φορά και σαν όνομα χρήστη.

parsifal
18-09-06, 16:35
Ο Percival ήταν ένας από τους Ιππότες της Στρογγύλης Τραπέζης.
1-0...

Ο Wagner έγραψε την όπερα "Parsifal", ένα από τα μεγαλύτερα μουσικά δημιουργήματα ever.
2-0...

Ο parsifal επιλέγει το nick parsifal στο adslgr.com
3-0...

Σφύριγμα - Λήξις!

tengai
20-09-06, 04:00
Tengai

σημαινει μακρια περα στον οριζοντα στα γιαπωνεζικα και ειναι το ονομα της μηχανης μου

homo_digital
20-09-06, 14:01
πως λέμε homo erectus, homo sapiens, ε έτσι και γω προτίμησα να βάλω το επόμενο βήμα του είδους μας, homo digital :)

naxiotis
24-09-06, 23:55
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ:respekt:

εμένα είναι προφανές.λόγω τόπου καταγωγής και τα τελευταία 2 χρόνια μόνιμης διαμονής(ΑΘΗΝΑ-ΤΕΛΟΣ)

να κάνω και μια ερώτηση καθότι ερασιτέχνης με το pc και αυτοδίδακτος
τα smileys κάτι έκανα και δεν κουνιούνται,μένουν ακίνητα.κάτι πείραξα,αλλά τί?:hmm:

MNP-10
25-09-06, 20:05
Εβαλες proxy?

naxiotis
26-09-06, 08:31
sorry αν γίνετε σε απλά ελληνικά τι πρέπει να βάλω?proxy?
καθότι άσχετος τι είναι και πως μπαίνει?:sorry:

MNP-10
26-09-06, 14:09
Βασικα ετσι οπως το γραψα, ειναι σαν να λεω "δοκιμασες proxy μπας και λυθει" αλλα βασικα εννοουσα "μπας και εβαλες proxy και δημιουργηθηκε το προβλημα?".. Αλλα αμα δεν ξερεις τι ειναι, τοτε μαλλον αποκλειεται το συγκεκριμενο σεναριο.. Δεν ξερω, τι να σου πω.. Προσωπικα με καποιους proxy ειναι ο μονος τροπος που μου συμβαινει να ειναι στατικα τα εικονακια. Συνεβαινε και σε κατι αρχαιους browser που δεν εκαναν loop τα animated gifs αλλα δεν νομιζω οτι εμπιμπτεις σ'αυτην την κατηγορια. Με 2 λογια => δεν μπορω να φανταστω τι φταιει και αρα, πως θα λυθει.

Λες οτι κατι πειραξες ομως, ψαξε να βρεις καμια επιλογη που να γραφει για gifs, animated gifs ή images κτλ.. μπορει να υπαρχει τιποτα τετοιο..

harris
26-09-06, 14:55
Aν δεν κάνω λάθος, και κάποια προγράμματα firewall μπορούν να ευθύνονται για το φαινόμενο των ακίνητων gifs :hmm:

naxiotis
26-09-06, 15:42
ευχαριστώ και τους δυό σας.τέσπα καλά είναι και έτσι.πιθανόν όμως να είναι το firewall που μου έβαλε ένας φίλος.θα το ψάξω:hmm: :clap: :respekt:

Promi
26-09-06, 15:44
Kalispera se olous sas mpika edw mesa gia 1 provlima pou exw [exei kolisei to mialo mou kai dn 8imame to programma poio eine].Oi filoi mou me fwnazoun Genesis,oi sinergates mou Promitheus[alliws Promi] kai oi oikogeneia mou me fwnazei [ela na kimifeis vlaka oxi kai allo 24wro panw sto mixanima :P]

harris
26-09-06, 15:47
Καλώς ήρθες Promi :welcome:

Όπως προβλέπεται και από τους όρους του adslgr, γράφε τα μηνύματά σου στα ελληνικά ;)

Promi
26-09-06, 15:57
Δν γινετε αyτο ρε πεδεs μιν μοy το χαλατε plz

manoulamou
26-09-06, 16:56
Δν γινετε αyτο ρε πεδεs μιν μοy το χαλατε plz
:welcome: Promi:) στους ορους που υπογραφουμε για την εγγραφη
αναφερεται ρητα οτι greeklish απαγορευονται (http://www.adslgr.com/forum/faq.php)
Τα μηνύματα θα πρέπει να είναι γραμμένα στα Ελληνικά και όχι greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες)!
Η παραβίαση του κανόνα αυτού θα συνεπάγεται το κλείδωμα ή και τη διαγραφή του συγκεκριμένου θέματος ή μηνύματος. Μοναδική εξαίρεση θα υπάρχει για νέα μέλη που θα ειδοποιούνται να κάνουν επεξεργασία το μήνυμα τους, στην περίπτωση που το μήνυμα δεν γραφεί στα Ελληνικά σε εύλογο χρονικό διάστημα θα διαγράφεται! Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα!
(Βαθμός προειδοποίησης 1 - διάρκεια 1 μήνας)

Eαν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα, περαν της ανορθογραφιας, τοτε αγγλικα καταχρηστικως!

CANNIBAL
04-10-06, 20:50
To CANNIBAL συμβολίζει τον τρόπο που σκέφτομαι,πάιζω μουσική,τρώω και συμπεριφέρομαι στους άλλους:chair: ..πλάκα κάνω!

Απλά θυμίζει μία από τις αγαπημένες μου μπάντες άρα κατά συνέπεια και τη μουσική που ακούω,και επειδή στο κάτω κάτω μου ψιλοταιριάζει γενικότερα(βλέπε προφίλ)

Καλησπέρα σε όλους!:)

AddictedToChaos
04-10-06, 21:51
Δεν επρεπε να το βαλεις μισο ομως. Επρεπε να χωσεις και ενα corpse παραδιπλα :eguitar

Τι θα γινει 3-4 Μαρτιου, μου λες; :p

CANNIBAL
05-10-06, 02:11
Ο εκφυλισμός οποιοδήποτε πράγματος χαρακτηρίζεται από την λέξη ''ορθόδοξο'' κατ' οποιονδήποτε τρόπο..θα σπείρουνε τον όλεθρο πάνω από τη μικρή χριστιανική μας πόλη.
Απλά.
Απάνθρωπο METAL στη μάπα χωρίς προκαταρκτικά.

cookie
14-10-06, 14:20
cookie ωραίο θα ήταν να έβαζες κι ένα μπισκότο για avatar :D



Δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρώ αντιρπροσωπευτική φώτο μπισκότου για avatar και για αυτό έχω βάλει εικόνα της αγαπημένης μου ταινίας matrix.... (κάλιο αργά παρά ποτέ η απάντηση)

skyliner34
16-10-06, 04:55
:respekt: Nissan Skyline R34 Spec V II:respekt:
Need to say more?

Αν και με το μυαλό που κουβαλάνε οι ιάπωνες δεν θα δούμε ποτέ τέτοια αριστουργήματα στην ευρώπη :down: :down: :down: (Skyline R34, Honda NSX, RX-7 Spirit R) οπότε θα βολευτούμε με κανένα μεταχειρισμένο lexus IS 200 compressor :rolleyes:
Για την ώρα η αθάνατη Carina έχει 397.500 χιλιόμετρα. keep walking!

@ ADSLgr.com All rights reserved.