PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15

manoulamou
16-10-06, 13:15
Δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρώ αντιρπροσωπευτική φώτο μπισκότου για avatar και για αυτό έχω βάλει εικόνα της αγαπημένης μου ταινίας matrix.... (κάλιο αργά παρά ποτέ η απάντηση)
Βρηκα ενα τουλαχιστον cookie;)
http://www.tranced.ro/forum/images/smilies/cookie.gif
αλλα μαλλον θα μας κραξουνε γιατι ειναι ζαλιστικο:p

cookie
16-10-06, 17:17
Ουαααουυυ........Πράγματι πολυ ζαλιστικό....Ευχαριστώ πάντως..Λέω να μείνω με το matrix μου...

Rockerus
17-10-06, 20:06
Rockerus... Από το Rock (μουσκιή) και το "erus..." μεγάααλη ιστορία. Ήταν το πρώτο που χρησιμοποίησα επίσημα στο internet το 1996 και συγκεκριμένα στο IRC. Καμιά σχέση με το Rockerus συγκρότημα (ναι υπάρχει, gooogeλίστε το) το οποίο ανακάλυψα πολύ κατόπιν βαφτίσεως μου ότι υπάρχει.

Όσον αφορά το συνθετικό "erus" στο nickname μου. Λοιπόοοον, ήταν μια κρύα καλοκαιρινή νύχτα. Ο ήλιος έλαμπε ανάμεσα στα αστέρια που τα έκρυβαν τα βαριά μαύρα σύνεφα. Η κεραυνοί που έπεφταν φώτιζαν απόκοσμα γλαφυρά και άγρια το μικρό μου ηλιόλουστο σαλονάκι στο φτωχικό μου στην Εκάλη, αυτό με τις 2 πισίνες ντε όχι το άλλο, όπου είχα εγκαταστήσει το τρισάθλιο υπολογιστήρα μου (computer στα Ελληνικά). Καθώς άκουγα τον ήχο του νέου μου Piece of Art υπερταχύτατου 33.6 modem μου να κάνει handshake με τον provider, για να μπορέσω να chatάρω με τη παλιοπαρέα στο IRC με nick Rocker, και ακούγωντας Metallica το Unforgiven φώναξε η τότε κυρά μου από την κουζίνα "Αυτό το κρέας που αγόρασες σήμερα ούτε δεινόσαυρος του γένους "Trwou Sapious Xalious" δεν θα το έτρωγε. Κρανίωσα άγρια. Έφαγα και ένα "Connected @ 9600" από το σούπερ ντούπερ 33.6 modem (με αναλογικό τηλέφωνο τότε) και στο μυαλό μου πέρασε μια απάντηση να πετάξω στη τότε κυρά μου, που θεώρησε χάλια το μοσχαράκι φιλετάκι που είχα πάρει, "Εσένα ούτε ο Ilithious Pamfagous SklirantERUS δεν θα σε χώνευε άμα σε έτρωγε"... Σκέφτηκα λίγο πριν το πώ και κόλησα στο Skliranterus. Μόνο Skliranterus θα άντεχε τη γκρίνια της. Με θεώρησα ήρωα και διαπίστωσα ότι το ERUS θα πρόσθετε κάτι το "καμπόσο" στο nick μου.

Rockerus λοιπόν.

antio zoh
22-11-06, 15:43
antio zoh ή αλλιως goodbye life.Οταν τρως συνεχεια 'πακετα' , αναποδες, στραβες , αρνησεις και οτιδηποτε αλλο μου παει στραβα και χωρις λογο και αιτια μου ερχεται στο νου η εκφραση 'και τωρα αντιο ζωη'.Δηλαδη παλι 'πορτα φαγαμε'....

Tassadar
22-11-06, 18:29
Όπως είναι φανερό στους πιο παλιούς,
από το Starcraft και την φυλή των protons
προέκυψε αυτό το nickname, το οποίο άλλωστε και χρησιμοποιούσα μόνιμα στο IRC,
(μιλάμε για εποχές microsoft chat πριν κλείσει ο server) στα ιστορικά πλέον rooms greece#olympos - greece#filarakia.
Βέβαια τότε ήθελα να βάλω παράλληλα και nicks όπως metallica ή slayer λόγω της τρέλας μου για το metal αλλά δυστυχώς ήταν πιασμένα...
Η τρέλα βέβαια και παραμένει η ίδια.. Metal is the law !

RogerMcClintock
22-11-06, 18:59
Αρχαιο thread αλλα καλο...
Το πληρες ονομα ειναι: Roger Ramius Sergei Alexander Chiang McClintock :cool: (και νομιζατε οτι ειναι ηδη μεγαλο ε?)

Το δανειζομαι απο εναν απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες των David Weber & John Ringo στην τετραλογια "Empire of Man" aka "March Upcountry Series"

Roger Ramius Sergei Chiang MacClintock didn't understand.

He was young, handsome, athletic, an excellent dresser, and third in line for the Throne of Man ... so why wouldn't anyone at Court trust him?

Why wouldn't even his own mother, the Empress, explain why they didn't trust him? Or why the very mention of his father's name was forbidden at Court? Or why his mother had decided to pack him off to a backwater planet aboard what was little more than a tramp freighter to represent her at a local political event better suited to a third assistant undersecretary of state?

It probably wasn't too surprising that someone in his position should react by becoming spoiled, self-centered, and petulant. After all, what else did he have to do with his life?

But that was before a saboteur tried to blow up his transport. Then warships of the Empire of Man’s worst rivals shot the crippled vessel out of space. Then Roger found himself shipwrecked on the planet Marduk, whose jungles were full of damnbeasts, killerpillars, carnivorous plants, torrential rain, and barbarian hordes with really bad dispositions. Now all Roger has to do is hike halfway around the entire planet, then capture a spaceport from the Bad Guys, somehow commandeer a starship, and then go home to Mother for explanations.

Fortunately, Roger has an ace in the hole: Bravo Company of Bronze Battalion of The Empress‘ Own Regiment. If anyone can get him off Marduk alive, it’s the Bronze Barbarians.

Assuming that Prince Roger manages to grow up before he gets all of them killed.

March Upcountry - Baen Books (http://www.webscription.net/chapters/067131985X/067131985X.htm?blurb)

neosgrcom
24-11-06, 02:11
γεια χαρά

το όνομα το έδωσα διότι είμαι νέος στο τόσο παλιό με τόσα μέλη site

το avatar το διάλεξα από το παιχνίδι που παίζει ο γιος μου το line age πριν είχα ένα από τα avatars του adslgrcom αλλά τώρα θα κρατήσω αυτό..μου αρεσε


:oneup: :oneup:

Lucretius
25-11-06, 18:10
Φόρος τιμής στον ρωμαίο φιλόσοφο και ποιητή Λουκρήτιο...

(http://en.wikipedia.org/wiki/Lucretius)

bartenderas
27-11-06, 13:28
Με 6 χρόνια προυπηρεσία στο bar και όντας τρυφερός (=tender) με τα ποτά, αυτοαποκαλούμαι bartenderas από το bartender.

Τσιν τσιν!! και πάντα με κράνος :safemotor

WAntilles
27-11-06, 13:49
Α, κι εγώ που τό' χα κόψει να βγαίνει από τα bartender+Banderas. :-k

bartenderas
27-11-06, 14:13
Α, κι εγώ που τό' χα κόψει να βγαίνει από τα bartender+Banderas.

Καλημέρα WAntilles και ας μου τι λες και συ ;)

XTCgr
05-12-06, 13:21
:respekt: Nissan Skyline R34 Spec V II:respekt:
Need to say more?

Αν και με το μυαλό που κουβαλάνε οι ιάπωνες δεν θα δούμε ποτέ τέτοια αριστουργήματα στην ευρώπη :down: :down: :down: (Skyline R34, Honda NSX, RX-7 Spirit R) οπότε θα βολευτούμε με κανένα μεταχειρισμένο lexus IS 200 compressor :rolleyes:
Για την ώρα η αθάνατη Carina έχει 397.500 χιλιόμετρα. keep walking!

http://www.nissanusa.com/gt-r/ ... θα κυκλοφορήσει και στην ευρώπη

jdm
17-12-06, 21:35
James Douglas Morrison
ημουν τρελαμενος παλια!!!!

GoG
17-12-06, 22:21
Το δικο μου ειναι ενα nick που βγηκε πολυ παλια απο το Γιωργος-Γογος-gogos-gog..Το ειχε βγαλει το χαοτικο (!) μυαλο ενος φιλου...!

ADV REC Angela
20-12-06, 16:48
ADV REC Angela->
Advanced Reon είναι το όνομα στην ομάδα μου στο starwars battlefront 2.
And i am crazy with starwars.:lol:
Γι αυτο τον cap. Antilles τον γνωρίζω αλλά η Ζήνα που κολλάει?:hmm:

clickit
20-12-06, 16:55
clickit εδώ clickit εκεί οπότε ... clickit

WAntilles
20-12-06, 17:47
Γι αυτο τον cap. Antilles τον γνωρίζω αλλά η Ζήνα που κολλάει?:hmm:

1. Υπάρχουν 2 Antilleses. Αυτός που λες, και ο W. Μην τους μπερδεύουμε.

2. Κολλάει στο όντας SW fan επί 14ετία, τον τελευταίο χρόνο έγινα καί δικός της fan.

3. Το αβατάριό σου πιθανόν να το δούμε και στην επερχόμενη live-action SW series.

4. Το Φλεβάρη αναμένουμε και το (μάλλον) εξαιρετικό novel "Outbound Flight".

harris
20-12-06, 21:41
Προφανώς μιλάμε περί αυτού (http://en.wikipedia.org/wiki/Wedge_Antilles) ;)

ADV REC Angela
21-12-06, 13:15
Με ποιάσατε αδιάβαστη. Τον Wedge τον ήξερα αλλά όχι ότι το επώνυμό του ήταν Antilles.Shame on me!!!!:sorry:
Τουλάχιστον θα σας πω ότι ο ηθοποιός είναι πραγματικός ξάδερφος του Ewan Mac Gregor (Obi-wan)

WAntilles
21-12-06, 16:06
Με ποιάσατε αδιάβαστη. Τον Wedge τον ήξερα αλλά όχι ότι το επώνυμό του ήταν Antilles.Shame on me!!!!:sorry:
Τουλάχιστον θα σας πω ότι ο ηθοποιός είναι πραγματικός ξάδερφος του Ewan Mac Gregor (Obi-wan)

Απ' όσο ξέρω, είναι θείος του. :mrgreen:

Ηλικιακά ταιριάζει περισσότερο άλλωστε.

ADV REC Angela
21-12-06, 16:17
ναι σωστά σορρυ my mistake. μα τι έχω πάθει σήμερα?:mad:

ktheo
31-12-06, 16:42
ktheo......πιστέψτε με καμμία σχεση με ΚΤΕΟ όπως μου έχουν πει πολλοί.Απλά τα αρχικά από το ονοματεπώνυμό μου.

sakis_the_fraud
31-12-06, 21:25
sakis_the_fraud...

πολλα σκονακια, απατεωνιες και τα λοιπα, οταν σε μια φαση στα αγγλικα αφου ειχα δωσει το γραπτο μου (τεστ για το Lower πρεπει να 'ταν...) μου λεει ελα λιγο να δω κατι...

αρχιζει με ψαχνει μπας και βρει κατι υποπτο μιας και ειχε μαθει και αυτος για τις απατεωνιες μου...

εψαξε τσεπες, μπουφαν, τσαντα, στυλο... τιποτα!

γυρναει και μου λεει...

α ρε fraud... h μου την εσκασες και αυτην την φορα ή εγραψες τιμια... :p

ε το τσιμπισαν τοτε οι συμμαθητες μου και μου κολλησε!

Υ.Γ. οταν κανετε σκονακια καλο ειναι να εχετε μια τεραστια τσιχλα τυπου big-babol για να τυλιγετε εκει μεσα το σκονακι οταν το μασατε για να μην καταπινετε τα υγρα του χαρτιου και του μελανιου... :oneup: νομιζω καταλαβατε τι ειχα κανει εκεινη την μερα... :whistle: )

manoulamou
01-01-07, 12:01
Τα σκονακια χρειαζονται ειτε κυριολεκτικως ειτε μεταφορικως
αρκει να μην μας πιασουν στα πρασα και γινουμε ρεζιλι των σκυλιων!
Εδω κοτζαμαν γνωστοι ηθοποιοι στην πρωτοχρονιατικη εκπομπη χτες στην ΝΕΤ
και κυκλοφορουσαν με χαρτουρα τους στιχους των τραγουδιων που θα ελεγαν:rofl:
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!

Maximus Prime
01-01-07, 19:03
Rota ta palikaria pou mou to kollisan...:)

KouLe
01-01-07, 19:28
KouLe είναι το μισό επίθευο μου, και απο το δημοτικό μέχρι και την σχολή με φονάζανε ετσι!
στο internet σχεδόν παντού αυτο το nick χρεισιμοποιω:rofl:

Schehrazad
02-01-07, 00:33
Η Σεχράζατ,απο τις χίλιες και μια νύχτες!
Το γιάτι το χρησιμοποιώ,..επειδή μ'εχοουν προσφωνήσει ετσι.:cool:

predatorisback
05-01-07, 10:52
Εγω εχω ενα σκαλωμα με το γνωστο τερατακι της ταινιας γι'αυτο:p

civileng
05-01-07, 17:03
Giati einai to epaggelma mou!
Nomizo me xarakthrizei arketa.

giraios
08-01-07, 22:10
Είναι το παρατσούκλι της ομάδας που υποστηρίζω, του Ηρακλή. Ήθελα το Bakis αλλά είναι μάλλον πιασμένο

harris
08-01-07, 23:11
Nomizo me xarakthrizei arketa.

Αληθές είναι αυτό :)

Θα σου θυμίσω ότι σύμφωνα με τους όρους χρήσης (http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=adslgr_rules#faq_adslgr_rules_content) τα greeklish δεν επιστρέπονται, και φυσικά κάνουν κακό και στα μάτια μας ;)

:welcome:

ektwr2007
10-01-07, 01:44
ektwr = ΕΚΤΩΡ
Αρχαίος Έλλην που ζούσε στην Τροία. Ωραίο ανδρικό όνομα, αν και τώρα τελευταία το δίνουν σε σκύλους. Γαβ γαβ!!:whistle:

daemon82
10-01-07, 07:32
Το δικό μου μάλλον δε θέλει και πολλές επεξηγήσεις. Daemon από τα γνωστά background processes των unix/unix-like και 82 γιατί τότε γεννήθηκα. :D

whitecat
11-01-07, 11:15
εδω ειχα ξεχασει να γραψω.....

whitecat (στο ελληνικο αντιστοιχο) ειναι το παρατσουκλι που μου ειχαν κολησει καποιοι για καποιους λογους παλια.
βεβαια ηταν στα ελληνικα τοτε...
επειδη ομως σε καποιες υπηρεσιες ζητουσαν registration....
και επρεπε να γραψω αγγλικα....
αντι να το γραψω σε greeklish το μετεφρασα...
οποτε και εμεινε για χρηση σε φορουμ κτλ κτλ

εξαλλου μου αρεσουν τα γατια απο οταν ημουν μπομπιρας....

Dark Dominion
11-01-07, 15:21
Το δικό μου προοριζόταν για όνομα συγκροτήματος. Τελικά το συγκρότημα δεν έκατσε αλλά έμεινε το nick. :p

mslordy
14-01-07, 15:10
Nα παρω τη βοηθεια του κοινου?:p

PacMan
15-01-07, 21:55
Από τα πρώτα ηλεκτρονικά παιχνίδια που έπαιξα και μου άρεσαν. Αμέτρητα coins... Φυσικά και το τερμάτιζα...:twisted:
Μόνο που ξεκίνησα λίγο αργά το game. Μετά από λίγο το απέσυραν από την κυκλοφορία... :mad:
Τώρα πια μόνο στο pc. Αλλά ποτέ δεν θα είναι το ίδιο...:(

kalessin
16-01-07, 00:12
Kalessin ειναι το ονομα ενος δρακου σπο το βιβλιο της Ursula Kroeber Le Guin, "Το Επος Της Γεωθαλασσας"

το συστηνω σε οσους θα ηθελαν να ριξουν μια ματια απο που γεννηθηκε ο Harry Potter.

Herodes
16-01-07, 13:08
Το εβγαλα κατεβαίνωντας πριν 5 χρόνια απο σπουδες στην Αγγλια. Ενα παιδάκι φώναζε και έκλαιγε πολυ στο αεροπλάνο. Herodes ;)

priestjim
17-01-07, 02:01
Από το επίθετό μου...έχοντας κόψει και ένα "δο" γιατί εεεμ ε δεν ακούγεται καλά! :P

filipoy
24-01-07, 17:29
Ο Φίλιππος της Μακεδονίας ή Φίλιππος Β' o Μακεδών,
ήταν ο βασιλιάς που έκανε την Μακεδονία ισχυρό κράτος,ένωσε υπό την ηγεμονία του τα υπόλοιπα ελληνικά κράτη και προετοίμασε στην ουσία την κατάκτηση της Περσίας και του μεγαλύτερου μέρους του τότε γνωστού κόσμου
από τον γιό του Αλέξανδρο τον Μέγα.


και ο όποιος υιός είναι χωριανός μου

nikopapanik
25-01-07, 22:10
ine to onoma ke to epitheto moy....:oneup:

manoulamou
25-01-07, 22:44
:welcome: nikopapanik :) συν-ονοματε
αλλά greeklish γιοκ:nono: στο forum (http://www.adslgr.com/forum/faq.php) :rockon:

AnaDis
05-02-07, 17:37
Απο τα τρία πρώτα γράμματα του ονόματος και τα τρία τελευταία του επιθέτου. Μου άρεσε επειδή εκφράζει έναν κατα κάποιο τρόπο μυστικισμό, θυμίζει αρχαία θεότητα, ίσως αιγυπτιακής ιθαγένειας.

Fingolfin
05-02-07, 19:17
Ο Fingolfin είναι ένας βασιλιάς των Elves από το Σΐλμαρίλλιον του Τόλκιν.
Είναι ένας από τους αγαπημένους μου ήρωες του βιβλίου, το οποίο είναι πολύ καλύτερο από τα βιβλία της τριλογίας του άρχοντα των δαχτυλιδιών, και ο οποίος εκτός του ότι είναι πολύ ωραίος σαν χαρακτήρας και σωστός Βασιλιάς, κάνει ένα απίστευτο πράγμα το οποίο με τρέλανε όταν το διάβαζα!!!:dwarf
Έχοντας ηττηθεί οι στρατιές των ξωτικών από τον σατανικό άρχοντα Μόργκοθ, ο οποίος για όσους δεν ξέρουν ήταν ο πρώτος (και ποιο δυνατός από τον Σάουρον, ο οποίος Σάουρον ήταν το πρωτοπαλλίκαρό του) κακός άρχοντας της Μέσης Γης,και βλέποντας ότι η ήττα ήταν ολοκληρωτική τρελάθηκε από οργή και απελπισία και πήγε να τον προκαλέσει σε μάχη έξω από το οχυρό του!!!:worthy: :worthy: :worthy:
Στην υπογραφή μου αναφέρω αυτό το κομμάτι περιληπτικά από το βιβλίο και η εικόνα είναι από την μάχη τους!
Επίσης το άβατάρ μου έχει τους δυό τους να στέκονται αντικριστά και να τον προκαλεί ο Fingolfin.
Όσοι δεν το έχετε διαβάσει και σας άρεσε ο άρχοντας των δαχτυλιδιών, είτε η ταινία είτε τα βιβλία, να διαβάσετε το Σιλμαρίλλιον σύντομα!

spyrospatras
06-02-07, 02:18
Όνομα και επώνυμο. Απλά

hellenicsun
06-02-07, 04:31
Το hellenicsun αποτελλεί προιόν σκέψης όταν έπρεπε να εισάγω το username μου στο πρώτο forum που έκανα εγγραφή όταν πρωτοβάλαμε internet στο σπίτι, κάποια χρόνια πρίν.

Δε ξέρω πως μου ήρθε αλλά το συνήθησα και πλέον αυτό χρησιμοποιώ για κάθε web based δραστηριότητα. Απο το web mail εώς το χαρακτήρα σε κάποιο online παιχνίδι.

makcorsa
06-02-07, 14:10
Χρησιμοποιώ αυτό το nickname γιατι έχω ένα corsa!! :yahoo:

nm96027
09-02-07, 01:29
Εμενα το Nickname μου εμεινε κουσουρι απο την φοίτηση μου στο ΕΜΠ. Το nm96027 ήταν ο κωδικος μου στην Σχολή Ναυπηγων Μηχανολογων Μηχανικών και εκ τοτε το εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες ως nickname. Βεβαια μετα απο τόση ταλαιπωρία με τις σπουδες ειναι λιγο περιεργο να συνεχίζω να χρησιμοποιω τον κωδικο μου...

bazoozoo
09-02-07, 12:53
Λοιπον ειχα καποτε ενα γατο που τον λεγανε ετσι και μου εμεινε
.Νομιζω οτι ειναι και το ονομα καποιου δαιμονα για αυτο ειχα βγαλει ετσι και τον γατο αρχικα .
Επισης ειναι ευκολο γιατι συνηθως δεν ειναι στα υπαρχοντα nick name.

Τελικα για την ιστορια τον γατο επρεπε να τον ειχα βγαλει χαζουζου γιατι ηταν το πιο ηλιθιο γατι στην γατισια ιστορια .
Αυτα.
:ufoabduct

@ ADSLgr.com All rights reserved.