PDA

Επιστροφή στο Forum : Ebay Ερωτήσεις! (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε. και κάνουμε υπομονή)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119

RASTAVIPER
13-05-09, 18:26
Σύμφωνα με συμβουλή του paypal που απάντησε σε mail μου μετέτρεψα το dispute σε claim και περιμένω να μου στείλει τη διευθυνσή του για να του στείλω πίσω το laptop.
Καλά ξεμπερδέματα..
Κανονικά δεν πρέπει να στη δώσει το Paypal τη διεύθυνση?
Και αν σου δώσει τίποτα λάθος στοιχεία για να σε καθυστερήσει και άλλο?
Πάντως από τη στιγμή που έμπλεξες με ελαττωματικό προϊόν είνα πολύ λεπτό το ζήτημα.Άντε να αποδείξεις ότι έτσι ήταν ή δεν το έκανες εσύ.Ή ότι bootare από την αρχή ή όχι.
Πάντως αυτός για να λέει ότι δεν τον νοιάζει για αρνητική, τον κόβω για απατεώνα..

jap
13-05-09, 19:08
@vasim: Δύσκολα θα έλεγα κάτι τέτοιο, αλλά μάλλον πρόκειται για 'μπουμπούκι'. (και σίγουρα δεν έκανες εσύ κάτι λάθος!) Πάντως, η απειλή να κλείσει το λογαριασμό μην σε τρομάζει, είναι ενάντια στους όρους και του paypal και του ebay να έχει πολλούς λογαριασμούς και αν το κάνει και τους το προωθήσεις θα το ψάξουν. Το μέγα πρόβλημα σήμερα, ειδικά για ebay, είναι το μεγάλο πλήθος απατεώνων και θέλουν πραγματικά να τους βάλουν χέρι - το αν το καταφέρνουν είναι άλλο θέμα, η κρατούσα άποψη είναι πως κάποιοι επιτήδειοι όπως ο μάγκας που έμπλεξες χειραγωγούν το σύστημα.

vasim
13-05-09, 19:22
Δίκιο έχετε παιδιά. Πάντως σκέφτομαι επειδή το ποσό είναι μικρό 90 ευρώ πάνω κάτω, όμως έχω σκυλιάσει και τα μεταφορικά για Αγγλία ίσως δεν αξίζει καν... σκέφτηκα προς στιγμήν να πω, άει στα κομμάτα 90 ευρώ είναι.

Αλλά δεν ανέχομαι την κοροιδία.

Θα προωθήσω στο παυπαλ την απειλή αν και η ανταλλαγή μυνημάτων είναι μέσω παυπαλ οπότε τα βλέπουν.

Έστω και για 10 ευρώ κέρδος θα του κάνω τη ζωή μαύρη όσο μπορώ.

RyDeR
14-05-09, 04:31
Δίκιο έχετε παιδιά. Πάντως σκέφτομαι επειδή το ποσό είναι μικρό 90 ευρώ πάνω κάτω, όμως έχω σκυλιάσει και τα μεταφορικά για Αγγλία ίσως δεν αξίζει καν... σκέφτηκα προς στιγμήν να πω, άει στα κομμάτα 90 ευρώ είναι.

Αλλά δεν ανέχομαι την κοροιδία.

Θα προωθήσω στο παυπαλ την απειλή αν και η ανταλλαγή μυνημάτων είναι μέσω παυπαλ οπότε τα βλέπουν.

Έστω και για 10 ευρώ κέρδος θα του κάνω τη ζωή μαύρη όσο μπορώ.

Κορόϊδεψε τον και εσύ...

Στείλτου με tracking (ώστε να μπορεί να δεί το paypal οτι κάτι έστειλες και πήγε) ένα χαρτόκουτο και θα είναι ευχαριστημένος.

Αν έχεις κάνα φίλο στην χώρα που είναι ο πωλητής (ώστε να το στείλεις εκέι και να φανεί απο το tracking οτι παραδόθηκε) ακόμη καλύτερα, αυτός θα λέει οτι δεν το πήρε και εσύ θα του δείχνεις το tracking. :p



Πέρα απο την πλάκα, εμένα όσες φορές μου συνέβησαν τέτοια πράγματα αποζημιώθηκα πλήρως. Εγώ θα πρότεινα να μην του στείλεις πίσω το laptop και να κάνεις claim κανονικά.

Μια φορά μου έστειλαν ένα PC Game αντί για PS3, το έστειλα πίσω (αφού έκανα dispute στο PayPal) χωρίς tracking, μετά ο πωλητής έκλεισε (ή του έκλεισαν...) το account στο eBay και πήρα πίσω τα λεφτά μου... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΙ ΤΟ PC GAME! :rofl: Επιστράφηκε γιατί δεν είχαν βρεί την διεύθυνση... Δεν με χάλασε. :cool:

Νιώθω πολύ ασφαλής με το eBay, ειδικά απο εντός EE χώρες...

vasim
14-05-09, 07:35
Κορόϊδεψε τον και εσύ...

Στείλτου με tracking (ώστε να μπορεί να δεί το paypal οτι κάτι έστειλες και πήγε) ένα χαρτόκουτο και θα είναι ευχαριστημένος.

Αν έχεις κάνα φίλο στην χώρα που είναι ο πωλητής (ώστε να το στείλεις εκέι και να φανεί απο το tracking οτι παραδόθηκε) ακόμη καλύτερα, αυτός θα λέει οτι δεν το πήρε και εσύ θα του δείχνεις το tracking. :p



Πέρα απο την πλάκα, εμένα όσες φορές μου συνέβησαν τέτοια πράγματα αποζημιώθηκα πλήρως. Εγώ θα πρότεινα να μην του στείλεις πίσω το laptop και να κάνεις claim κανονικά.

Μια φορά μου έστειλαν ένα PC Game αντί για PS3, το έστειλα πίσω (αφού έκανα dispute στο PayPal) χωρίς tracking, μετά ο πωλητής έκλεισε (ή του έκλεισαν...) το account στο eBay και πήρα πίσω τα λεφτά μου... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΙ ΤΟ PC GAME! :rofl: Επιστράφηκε γιατί δεν είχαν βρεί την διεύθυνση... Δεν με χάλασε. :cool:

Νιώθω πολύ ασφαλής με το eBay, ειδικά απο εντός EE χώρες...

Δε στέλνω τίποτα πίσω. Καταρχήν τα μεταφορικά από Ελλάδα σε Αγγλία είναι τεράστια. Για το συγκεκριμένο κοστίζουν 120 Ευρώ μίνιμουμ τη στιγμή που η βλακεία αυτή μαζί με τα μεταφορικά κόστισε 90!

Ας τα χάσω. Δε με νοιάζει. Ας μου βρει άκρη το παυπαλ. Θα κάνω και μια ωραία επιστολή στον Ευρωπαίο καταναλωτή αν δε μου βρούνε λύση αυτοί και ας βρούνε άκρη.

Στην επιστολή θα γράφω ότι υποχρεώνομαι να πληρώσω 2 φορές μεταφορικά για πράγμα που αγόρασα και ήταν προβληματικό. Και μετά θα δούμε.

Ενημέρωσα και το paypal για το εκφοβιστικό μύνημα που μου έστειλε. Τους είπα ότι μπορούν να το δουν κιόλας διότι είναι μέσω paypal.

Cacofonix
14-05-09, 11:42
Διάβασε την δική μου περίπτωση με το κινητό..

vasim
14-05-09, 13:15
Διάβασε την δική μου περίπτωση με το κινητό..

Περίπου ίδια. Το αποτέλεσμα θα δείξει.

Cacofonix
14-05-09, 13:25
Το laptop είχε εγγύηση; Αν ναι, γράψε ότι δεν στην καλύπτει η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.

vasim
14-05-09, 13:34
όχι το laptop είναι ένα αρχαίο πεντιουμ 3.

Cacofonix
14-05-09, 13:42
Δε νομίζω να 'χεις πρόβλημα τότε. Θα τα πάρεις πίσω τα χρήματά σου.

vasim
14-05-09, 13:52
Φίλε σε ευχαριστώ για την υποστήριξη.

Αυτό που θέλω να συνοψίσω με τη περιπέτεια μου στο εμπαυ (πρώτη φορά άλλωστε, οι υπόλοιπες συναλλαγές μου - μόνο αγορές - πήγαν καλά, δεν σκοπεύω να πουλήσω κάτι τουλάχιστον τώρα)
είναι ότι ο αγοραστής νοιώθει σχετικά ξεκρέμαστος (νοιώθει το τονίζω) επειδή οι "επιτήδειοι" (όπως ο δικός μου) ξέρουν να χρησιμοποιούν τη γλώσσα καλά (απειλές ότι θα κλείσει το λογαριασμό κλπ)

Μένει να δω αν θα δικαιωθώ. Είμαι στη διάθεσή τους να τους στείλω φοτό από το αντικείμενο που είναι κατεστραμμένο. Αλλά σε καμμία περίπτωση δε θα το στείλω πίσω με δικά μου έξοδα. Άλλωστε οι όροι του παυπαλ το λένε ότι η επιστροφή γίνετια με έξοδα του πωλητή (κάνω λάθος???)

Αν δικαιωθώ τότε θα αποκτήσω και πάλι μέρος της (προσωρινά πιστευω) χαμένς εμπιστοσύνης μου στο εμπαυ-παυπαλ.

Cacofonix
14-05-09, 14:00
Δυστυχώς το internet είναι τελείως απρόσωπο. Εγώ έκανα αγορά εν γνώση μου, από χρήστη με όχι και τόσο καλές αξιολογήσεις (97%) εκ των οποίων οι περισσότερες σε συσκευές κινητής και κάποιες σε αξεσουάρ. Ρίσκαρα, γιατί το πλήρωσα 150 ευρώ φθηνότερα από Ελλάδα, και η συσκευή είχε ίδια τιμή με το Hong Kong, οπότε κέρδισα και στο τελωνείο. Ταλαιπωρούμαι όμως με το θέμα της εγγύησης, που αν η Samsung δεν μου την καλύψει, θα πρέπει να τρέχω στο ΙΝ.ΚΑ...

vasim
14-05-09, 14:05
Δυστυχώς το internet είναι τελείως απρόσωπο. Εγώ έκανα αγορά εν γνώση μου, από χρήστη με όχι και τόσο καλές αξιολογήσεις (97%) εκ των οποίων οι περισσότερες σε συσκευές κινητής και κάποιες σε αξεσουάρ. Ρίσκαρα, γιατί το πλήρωσα 150 ευρώ φθηνότερα από Ελλάδα, και η συσκευή είχε ίδια τιμή με το Hong Kong, οπότε κέρδισα και στο τελωνείο. Ταλαιπωρούμαι όμως με το θέμα της εγγύησης, που αν η Samsung δεν μου την καλύψει, θα πρέπει να τρέχω στο ΙΝ.ΚΑ...

Νομίζω φίλε μου ότι δεν είμαστε παιδάκια. Από τη στιγμή που πατάμε το κουμπάκι μπιντ ξέρουμε ότι υπάρχει και ένα ποσοστό έστω και μικρό (δε ξέρω πόσο μεγάλο είναι) να φάμε πατάτα.

Το θέμα είναι να είναι όλα τα λάθη προς γνώση και συμμόρφωσιν.

Cacofonix
14-05-09, 14:07
Το θέμα είναι να είναι όλα τα λάθη προς γνώση και συμμόρφωσιν.
Σ' αυτό μην είσαι σίγουρος...:whistle:

vasim
14-05-09, 14:11
Σ' αυτό μην είσαι σίγουρος...:whistle:

Καλά αυτό που λες είναι σίγουρο. Μήπως αν αγοράσεις κάτι από ένα κατάστημα έχεις μικρές - αλλα πιθανότητες δε - να φάς και εκεί πατάτα..

Από καθώς πρέπει μαγαζιά κιαν έχω φάει πατάτες

Ερώτηση: Να τον εμαυρίσω (:vava:) που τον έχω άχτι; η να περιμένω;

Cacofonix
14-05-09, 14:24
Ερώτηση: Να τον εμαυρίσω (:vava:) που τον έχω άχτι; η να περιμένω;
Εννοείς negative feedback;

vasim
14-05-09, 14:26
Εννοείς negative feedback;

Ναι

1234567

Cacofonix
14-05-09, 14:33
Εγώ θα περίμενα λίγο.

vasim
14-05-09, 14:35
Θα περιμένω τότε λίγο ακόμα. Όχι τίποτα άλλο . επειδή δεν τον ενδιαφέρει κιόλας.

vasim
14-05-09, 23:59
Κακό Τέλος. Το παυπαλ αποφάνθηκε υπέρ εμού να στείλω λέει το δέμα με courier και να κάνει refund.

Όμως το δέμα πρέπει να έχει tracking number. Το πιο φθηνό στην Ελλάδα κοστίζει 130 ευρώ!!!!!

Οπότε 130 - 90 χρεώνομαι και 40 ευρω χασούρα (και αν τα πάρω) για κάτι που δεν αγόρασα ποτέ.

Μια χαρά. Θα στείλω τις επιστολές τους στο Ευρωπαικό κέντρο Καταναλωτή. Τους το έιπα κιόλας. Θα κλείσω το λογαριασμό μου και θα κρατήσω τη χασούρα των 90. Γιατί αν στραβώσει κατί τότε το μαλλί θα πάει 130 + 90 = 220 και δε τους μπιστευομαι καθόλου.

Cacofonix
15-05-09, 00:14
Κακό Τέλος. Το παυπαλ αποφάνθηκε υπέρ εμού να στείλω λέει το δέμα με courier και να κάνει refund.

Όμως το δέμα πρέπει να έχει tracking number. Το πιο φθηνό στην Ελλάδα κοστίζει 130 ευρώ!!!!!

Οπότε 130 - 90 χρεώνομαι και 40 ευρω χασούρα (και αν τα πάρω) για κάτι που δεν αγόρασα ποτέ.

Μια χαρά. Θα στείλω τις επιστολές τους στο Ευρωπαικό κέντρο Καταναλωτή. Τους το έιπα κιόλας. Θα κλείσω το λογαριασμό μου και θα κρατήσω τη χασούρα των 90. Γιατί αν στραβώσει κατί τότε το μαλλί θα πάει 130 + 90 = 220 και δε τους μπιστευομαι καθόλου.
Και με μένα το ίδιο πράγμα είχε γίνει και μετά από 3 ημέρες άλλαξαν απόφαση και μου στείλανε όλα τα χρήματα πίσω. Φυσικά και δεν σκοπέυω να του στείλω πίσω το κινητό γιατί έχει κάνει πολλές λαμογιές ο συγκεκριμένος.

vasim
15-05-09, 15:53
Δεν κάνω τίποτα. Έχασα απλά. Απλώς του έριξα ένα αρνητικό και τέλος η ιστορία και το ebay για μένα. Από δω και πέρα θα αγοράζω μονο από καταστήματα και ας τα πληρώνω πιο ακριβά.

Γιαυτό υπάρχει και η παροιμία: Πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος.

RASTAVIPER
15-05-09, 16:18
Κακό Τέλος. Το παυπαλ αποφάνθηκε υπέρ εμού να στείλω λέει το δέμα με courier και να κάνει refund.

Όμως το δέμα πρέπει να έχει tracking number. Το πιο φθηνό στην Ελλάδα κοστίζει 130 ευρώ!!!!!

Οπότε 130 - 90 χρεώνομαι και 40 ευρω χασούρα (και αν τα πάρω) για κάτι που δεν αγόρασα ποτέ.

Μια χαρά. Θα στείλω τις επιστολές τους στο Ευρωπαικό κέντρο Καταναλωτή. Τους το έιπα κιόλας. Θα κλείσω το λογαριασμό μου και θα κρατήσω τη χασούρα των 90. Γιατί αν στραβώσει κατί τότε το μαλλί θα πάει 130 + 90 = 220 και δε τους μπιστευομαι καθόλου.
Κάτσε για να καταλάβω.130 για να στείλεις ένα κινητό?
Εδώ laptop στέλνουν με 55€.

vasim
15-05-09, 17:37
Κάτσε για να καταλάβω.130 για να στείλεις ένα κινητό?
Εδώ laptop στέλνουν με 55€.

Λαπτοπ είναι. 2 εταιρίες που πήρα τηλέφωνο μου είπαν για 120 ευρώ και πάνω. Μέσα σε αυτές και οι ΕΛΤΑ κουριερ.

jap
15-05-09, 19:43
Λαπτοπ είναι. 2 εταιρίες που πήρα τηλέφωνο μου είπαν για 120 ευρώ και πάνω. Μέσα σε αυτές και οι ΕΛΤΑ κουριερ.

Μπορείς να πας στα ΕΛΤΑ classic και να το στείλεις με EPG. Για 3-4 κιλά, κόστος περίπου 30 ευρώ. Αν είναι βάρους μικρότερου των 2,5 κιλών πάει και σαν απλό δέμα (επιστολικό;) πολύ πιο φτηνά αλλά δεν έχει tracking.

Cacofonix
15-05-09, 21:42
Μπορείς να πας στα ΕΛΤΑ classic και να το στείλεις με EPG. Για 3-4 κιλά, κόστος περίπου 30 ευρώ. Αν είναι βάρους μικρότερου των 2,5 κιλών πάει και σαν απλό δέμα (επιστολικό;) πολύ πιο φτηνά αλλά δεν έχει tracking.
Τι βάρος έχει;

vasim
16-05-09, 01:00
Περίπου 3,5 με 4 κιλά το κόβω.

Cacofonix
16-05-09, 01:13
Περίπου 3,5 με 4 κιλά το κόβω.
Δεν είναι βαρύ, κοντά 30€ θα στοιχίσει.

vasim
16-05-09, 13:04
Δεν είναι βαρύ, κοντά 30€ θα στοιχίσει.

Ευχαριστώ φίλε για τον κόπο σου. Ξέρεις αν έχει tracking? αλλιώς χωρίς tracking είναι σα να μη το έστειλα πίσω.

Cacofonix
16-05-09, 13:11
Ευχαριστώ φίλε για τον κόπο σου. Ξέρεις αν έχει tracking? αλλιώς χωρίς tracking είναι σα να μη το έστειλα πίσω.
Έχει, με 2,50€ παραπάνω.

strange7
19-05-09, 21:05
Παιδια καλησπερα ......

Εχει κανεις υπ' οψιν του αν πωλουνται γενικα σχεδια autocad στο ebay ? και αν ναι κατα ποσο ευκολα μπορουν να πουληθουν και περιπου με τι τιμη ?

Παρακαλω αν γνωριζει καποιος / καποια ας μου απαντησει να ξερω διοτι πραγματικα ειναι ενα θεμα που με ενδιαφερει αμεσα .....

Εκ των προτερων ευχαριστω πολυ.

Φιλικα
Παναγιωτης.

Doxaios
22-05-09, 20:04
Παιδιά επειδή υπάρχει περίπτωση να έχω και εγώ τρεχάματα με πωλητή ebay αλλά δεν κατάλαβα κάποια πράγματα. Εγώ είχα παραγγείλει κάτι το οποίο δεν ήρθε ποτέ. Για να έχω πιθανότητες να πάρω τα λεφτά πίσω κάνω dispute ή claim που δεν έχω καταλάβει και τί είναι το ένα και τί το άλλο. Γενικά τί κινήσεις κάνω.
Εκεί που λέει resolve a problem έχει μόνο για dispute.

maxorfo
23-05-09, 01:14
Ξεκινάς με dispute και κλιμακώνεις με claim.
Αν η πληρωμή έχει γίνει μέσω Paypal, η διαδικασία γίνεται μέσω του site της τελευταίας και όχι μέσω ebay.
Ξεκινάς από το "resolve a problem" και, αναλόγως, συνεχίζεις στο ebay ή μεταφέρεσαι και συνεχίζεις στο site της Paypal.

Doxaios
24-05-09, 08:58
Η διαδικασία για να σου δώσει το paypal τα λεφτά σου πίσω ξέρουμε πόσο μπορεί να διαρκέσει? Το ποσό που σου επιστρέφει το PAYPAL είναι ολοκληρο?

maxorfo
24-05-09, 18:38
Μέσα σε 20 μέρες, από τότε που θ' ανοίξεις dispute, πρέπει να κλιμακώσεις (escalate) σε claim, αλλοιώς η διένεξη κλείνει αυτομάτως από το Paypal. Από τη στιγμή που θα κλιμακώσεις σε claim, το Paypal πρέπει εντός 10 ημερών ν' αποφασίσει αν έχεις δίκαιο - και να σου επιστρέψει τα χρήματα - ή όχι.
Αν αποφασίσει υπέρ εσού, σου επιστρέφει όλα τα χρήματα.
Το μέγιστο χρονικό διάστημα της διαδικασίας, επομένως, είναι οι 30 ημέρες, από την έναρξη του dispute.

Cacofonix
24-05-09, 18:48
Μέσα σε 20 μέρες, από τότε που θ' ανοίξεις dispute, πρέπει να κλιμακώσεις (escalate) σε claim, αλλοιώς η διένεξη κλείνει αυτομάτως από το Paypal. Από τη στιγμή που θα κλιμακώσεις σε claim, το Paypal πρέπει εντός 10 ημερών ν' αποφασίσει αν έχεις δίκαιο - και να σου επιστρέψει τα χρήματα - ή όχι.
Αν αποφασίσει υπέρ εσού, σου επιστρέφει όλα τα χρήματα.
Το μέγιστο χρονικό διάστημα της διαδικασίας, επομένως, είναι οι 30 ημέρες, από την έναρξη του dispute.
Οχι πάντα όμως...Κάποιες φορές, το θέμα μπορεί να πάει στην τράπεζα και να τραβήξει περισσότερο...

Doxaios
24-05-09, 19:12
Οχι πάντα όμως...Κάποιες φορές, το θέμα μπορεί να πάει στην τράπεζα και να τραβήξει περισσότερο...
Για πες τί μπορεί να γίνει δηλαδή?

Cacofonix
24-05-09, 19:15
Για πες τί μπορεί να γίνει δηλαδή?
Εμένα μια περίπτωση που μου ζητούσε ο αγοραστής κάτι λεφτά πίσω, το θέμα πήγε στην τράπεζα.

Doxaios
24-05-09, 19:27
Εμένα μια περίπτωση που μου ζητούσε ο αγοραστής κάτι λεφτά πίσω, το θέμα πήγε στην τράπεζα.
Ναι δηλαδή τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Cacofonix
24-05-09, 19:29
Ναι δηλαδή τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?
Δεν ξέρω, όταν βγει πόρισμα θα σου πω. Προφανώς αποφασίζουν οι δύο τράπεζες.

Doxaios
24-05-09, 19:32
Δεν ξέρω, όταν βγει πόρισμα θα σου πω. Προφανώς αποφασίζουν οι δύο τράπεζες.
Δηλαδή έχει να κάνει με τον πωλητή? Προφανώς αν είναι απατεώνας ο πωλητής δεν θα κάνει κάποια τέτοια κίνηση.

Cacofonix
24-05-09, 19:48
Πώς μπορείς να κρίνεις αν δεν ξέρεις τι έχει συμβεί;

Doxaios
24-05-09, 19:56
Πώς μπορείς να κρίνεις αν δεν ξέρεις τι έχει συμβεί;
Αν αγοράσεις κάτι, το πληρώνεις, δεν έρχεται, δεν απαντάει σε μηνύματα θέλει διδακτορικό για να το καταλάβεις?

Cacofonix
24-05-09, 19:58
Δεν είναι όλες οι υποθέσεις ίδιες.

Doxaios
24-05-09, 20:08
Δεν είναι όλες οι υποθέσεις ίδιες.
Σίγουρα και είχα διαβάσει και τη δικιά σου και όντως δεν είναι ίδια. Εδώ όμως μιλάμε για καθαρή απάτη...Εξάλου βλέπω οτι μέσα σε 2 μέρες έχουν εμφανιστεί άλλοι 6 με αρνητικές για παρόμοια κατάσταση.

Cacofonix
24-05-09, 20:09
Σίγουρα και είχα διαβάσει και τη δικιά σου και όντως δεν είναι ίδια. Εδώ όμως μιλάμε για καθαρή απάτη...Εξάλου βλέπω οτι μέσα σε 2 μέρες έχουν εμφανιστεί άλλοι 6 με αρνητικές για παρόμοια κατάσταση.
Για ποια απ' όλες τις υποθέσεις μου μιλάς;

Doxaios
24-05-09, 20:14
Που πούλησες κάτι και ήθελε πίσω τα λεφτά του και του έστελνες και μηνύματα κτλ κτλ.

maxorfo
24-05-09, 20:57
Εμένα μια περίπτωση που μου ζητούσε ο αγοραστής κάτι λεφτά πίσω, το θέμα πήγε στην τράπεζα.

Πριν πάει το θέμα στην τράπεζα, δεν είχε αποφανθεί το Paypal υπέρ του ενός ή του άλλου μέρους; Έχεις αναφέρει σε κάποιο ποστ λεπτομέρειες, για να το κοιτάξω;

Cacofonix
24-05-09, 21:01
Ψάξε λίγο σε αυτό το thread ή στο thread με το PayPal. Απλά μου έχουν κρατήσει τα χρήματα.

George_Prix
26-05-09, 15:52
Μου εκανε ενας πωλητης απο το ebay, refund μεσω paypal.

Ποσες μερες κανει να φανει το ποσο στο λογαριασμο μου? :hmm:

Μου ηλθε το email απο το paipal, οποτε θεωρω δεδομενο οτι ολα θα πανε καλα, απλα ειχα την εντυπωση οτι θα επρεπε να φανει αμεσως οτι ελαβα το ποσο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.