PDA

Επιστροφή στο Forum : Ebay Ερωτήσεις! (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε. και κάνουμε υπομονή)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119

Mouse Potato
25-02-10, 16:32
Προσπάθησε στις επόμενες συναλλαγές ν' αποκτήσεις και πάλι την αξιοπιστία (και κατ' επέκταση το θετικό feedback) σου ;)

ipo
25-02-10, 16:33
Είχα ένα πρόβλημα και δεν κατάφερα να στείλω το προϊόν. Πάντα τα στελνα την επόμενη μέρα αλλά εκεινη την περίοδο είχα κάποια προβλήματα.
Καλό είναι σε αυτές τις περιπτώσεις να επικοινωνείς άμεσα με τον αγοραστή για να ξέρει ότι θα καθυστερήσει η αποστολή. Έτσι εκτίθεσαι λιγότερο.

Μην ανησυχείς, προβλήματα προκύπτουν σε όλους. Δε χάθηκε ο κόσμος για το 95,5%. Με συνέπεια θα το ξαναφτιάξεις.

Mouse Potato
25-02-10, 16:34
Μην ανησυχείς, προβλήματα προκύπτουν σε όλους, δε χάθηκε ο κόσμος για το 95,5%.

95,5%*

Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι και πολύ τέτοια ποσοστά feedback. Προτιμώ να δώσω κάποια παραπάνω € για κάποιον πωλητή >98,5%

ipo
25-02-10, 16:36
95,5%*
Πρόλαβα και το διόρθωσα. :p

SALONIKAG
25-02-10, 16:55
τα χρήματα για την πώληση του αντικειμένου τα είχες πάρει?Αν τα πήρες,τα επέστρεψες τουλάχιστον?

Cacofonix
25-02-10, 17:12
Φυσικά και τα επέστρεψα.

SALONIKAG
25-02-10, 17:56
Δεν θα έπρεπε να σου βάλουν αρνητική αξιολόγηση...
Εγώ αν ήμου βαρια-βαριά να έβαζα ουδέτερη...

alekan
25-02-10, 20:18
... Σαν πωλητής πήρες την αρνητική αξιολόγηση ή σαν αγοραστής;
...

Σαν αγοραστης δεν μπορεις ν'αξιολογηθεις αρνητικα πλεον (εδω και καιρο δηλαδη)
Just a reminder.

kostas007
26-02-10, 08:16
εκτος κι αν δεν πληρωσεις καθολου

alekan
26-02-10, 09:40
Και παλι, αξιολογηση δεν παιρνεις αρνητικη.
Σε αναφερουν στο ebay απλα.
Το ξερω απο 1ο χερι.
Πουλησα κατι το οποιο ο απατεων-πορτοφολας πρων Γιουγκοσλαβος ουδεποτε πληρωσε, και οι μονες επιλογες ηταν ή θετικη ή θα αφησω αξιολογηση αργοτερα.

cheese
26-02-10, 10:04
εγω πούλησα μια v8 σε έναν ινδονήσιο και αφού έστειλα το προϊόν το paypal ακύρωσε την συναλλαγή λόγο απάτης!!! καλά η ιστορία που ακολούθησε με το paypal είναι για άλλο thread, ωστόσο το eBay δεν έδωσε αρνητική αξιολόγηση κι εγώ περιορίστηκα σε μία καταγγελία σύμφωνα με την υπόδειξη του eBay!

ipo
26-02-10, 11:14
Φαντάζομαι ότι τελικά δεν πήρες λεφτά και ότι η ψύκτρα χάθηκε, σωστά;

cheese
26-02-10, 11:15
Φαντάζομαι ότι τελικά δεν πήρες λεφτά και ότι η ψύκτρα χάθηκε, σωστά;

σωστά...:(

ipo
26-02-10, 11:18
Ρε τον Ινδονήσιο το μπαγάσα...

cheese
26-02-10, 11:32
έχω πολλές ιστορίες με το eBay και το paypal , ωστόσο μόνο ο ινδονήσιος κατάφερε να μου φάει προϊόν, με τελευταία έναν ιταλό που ισχυρίστηκε πως δεν πήγε ποτέ η v10 που παράγγειλε και το paypal αμέσως μπλόκαρε το ποσό που αντιστοιχούσε, ωστόσο επειδή κρατώ αναλυτικό αρχείο από κάθε συναλλαγή, απέδειξα εύκολα αλλά χρονοβόρα οτι είχα αποστείλει την ψύκτρα έγκαιρα και στην σωστή διεύθυνση αλλά όλα αυτά στέλνοντας δεκάδες e-mail, σκανάροντας διάφορα έγγραφα που μου έστελναν τα ταχυδρομεία απόδειξη ότι το πακέτο έφυγε και την πορεία που ακολούθησε και όλα αυτά ξανά και με fax και μετά από δύο μήνες είχα τελειώσει!!!
Η πολιτική του payapl είναι να τα έχει καλά με τους αγοραστές που είναι πολλοί και για τους πωλητές στα παλιά τους τα παπούτσια, μόλις αναφέρει αγοραστής ότι δεν παρέλαβε ή παρέλαβε άλλο αντι άλλο αμέσως μπλοκάρονται τα λεφτά του πωλητή, δεν συμβαίνει όμως το ίδιο στην περίπτωση που πωλητής αναφέρει κάποιο παράπτωμα!
και έτσι έχουμε φτάσει στο σημείο το paypal να έχει αποκτήσει τεράστια φήμη, φαντάζομαι και κέρδη, και ενώ υπάρχουν και άλλες αντίστοιχες υπηρεσίες, εάν δεν έχεις paypal να μην μπορείς να πουλήσεις τίποτα στο ίντερνετ, και εγώ που τα λέω αυτά αγοράζω μόνο με paypal!:whistle:

SALONIKAG
26-02-10, 14:40
έστειλες συστημένο στο Ιταλό και ενώ το παρέλαβε είπε ότι δεν το πήρε ποτέ στα χέρια του?

cheese
26-02-10, 14:45
έστειλες συστημένο στο Ιταλό και ενώ το παρέλαβε είπε ότι δεν το πήρε ποτέ στα χέρια του?

ακριβώς, μάλιστα αργότερα προέκυψε οτι η καταγγελία έγινε την ημέρα ακριβώς που το παρέλαβε!

SALONIKAG
26-02-10, 15:00
Ο Ιταλός ήταν κουτοπόνηρος...Απλά έπρεπε να περάσει καιρός για να κάνεις αναζήτηση του συστημένου και να παρεις απάντηση ότι παραδόθηκε...

alekan
26-02-10, 15:02
ακριβώς, μάλιστα αργότερα προέκυψε οτι η καταγγελία έγινε την ημέρα ακριβώς που το παρέλαβε!

Κλασικά πράγματα.
Οι Ιταλοί το έχουν παρακάνει το παραμύθι αυτό και γι αυτό πια οι περισσότεροι πωλητές δεν στέλνουν πια εκεί ή αν στέλνουν, τότε το κάνουν μόνο με μορφή όπου μπορούν να εντοπίσουν το αντικείμενο.
Δυστυχώς το έχουν αρχίσει και αρκετοί Έλληνες αυτό το βιολί (αυτό έλειπε ν'ανακαλυφθεί κομπίνα και να μη την υιοθετήσουν κι οι Ελληνάρες) κι έτσι μας παίρνει η μπάλλα κι εμάς που είμαστε [Ξανθόπουλος] "φτωχοί πλήν τίμιοι"[/Ξανθόπουλος]

cheese
26-02-10, 15:10
Ο Ιταλός ήταν κουτοπόνηρος...Απλά έπρεπε να περάσει καιρός για να κάνεις αναζήτηση του συστημένου και να παρεις απάντηση ότι παραδόθηκε...

τα δέματα προς ευρώπη γενικά καθυστερούν, έχω στείλει από το χόνγκ κόνγκ όπου θέλεις δέματα, πιο γρήγορα έχει φτάσει Βραζιλία ή Τουρκία παρά Ευρώπη! Το δέμα έκανε δεκαπέντε μέρες να φτάσει στην Ιταλία, εγώ έκανα καταγγελία απώλειας ενα μήνα μετά την αποστολή, γιατί τότε μόνο είχα το δικαίωμα, δηλαδή δεκαπέντε μέρες μετά την καταγγελία του ιταλού! άμα ωστόσο δεν είχα όλα τα δικαιολογητικά όπως tracking number, αποδεικτικό αποστολής κτλ. δεν θα έβρισκα το δίκαιο μου! επίσης δεν μπορούσα να δώσω αρνητική αξιολόγηση ή να καταγγείλω τον αγοραστή !

DSLaManiaC
26-02-10, 17:05
Προφανώς και είναι έγκλημα να μη στέλνεις κάτι με απόδειξη παραλαβής όταν πουλάς.

Δεν είναι κάτι που κάνεις επιπλέον. Είναι αυτονόητο.

daopsi
05-03-10, 20:58
Καλησπέρα.
Το προηγούμενο Σάββατο (27/2) αγόρασα ένα mouse από το ebay.co.uk και το πλήρωσα εκείνη τη στιγμή. Ο πωλητής το έστειλε την επόμενη μέρα (28/2) με Royal Mail Airsure (η Royal Mail λέει παράδοση σε 3 με 5 εργάσιμες μέρες), αλλά αυτό δεν έχει έρθει ακόμα. Eίναι συνηθισμένη τέτοια αργοπορία;

Btw, είναι η πρώτη μου αγορά από ebay και είμαι λίγο ανυπόμονος και καχύποπτος.:oops:

giwrgosth
05-03-10, 21:01
Καλησπέρα.
Το προηγούμενο Σάββατο (27/2) αγόρασα ένα mouse από το ebay.co.uk και το πλήρωσα εκείνη τη στιγμή. Ο πωλητής το έστειλε την επόμενη μέρα (28/2) με Royal Mail Airsure (η Royal Mail λέει παράδοση σε 3 με 5 εργάσιμες μέρες), αλλά αυτό δεν έχει έρθει ακόμα. Eίναι συνηθισμένη τέτοια αργοπορία;

Btw, είναι η πρώτη μου αγορά από ebay και είμαι λίγο ανυπόμονος και καχύποπτος.:oops:
5 μέρες από Αγγλία είναι ρεκόρ ;)
Από βδομάδα θα το έχεις :oneup:

Mouse Potato
05-03-10, 21:05
Τις 4 φορές που έχω παραγείλει από Αγγλία και έχουν έρθει με Royal Mail έκαναν =>7 εργάσιμες

daopsi
05-03-10, 21:11
5 μέρες από Αγγλία είναι ρεκόρ ;)
Από βδομάδα θα το έχεις :oneup:


Τις 4 φορές που έχω παραγείλει από Αγγλία και έχουν έρθει με Royal Mail έκαναν =>7 εργάσιμες

Για να δούμε...

Σας ευχαριστώ πολύ! :oneup:

cheese
05-03-10, 21:13
το πρόβλημα είναι στα ελληνικά ταχυδρομεία και τελωνείο, ακόμα και την επόμενη μέρα να φτάσει στην ελλάδα το πακέτο, τα ελληνικά ταχυδρομεία/τελωνεία θέλουν χρόνο. Έχω στείλει διάφορα πακέτα από χόνγκ κόνγκ, με tracking number, το πακέτο να φτάνει στην Ελλάδα σε τρις μέρες, παρακολουθούσα την διαδρομή από το σχετικό site, μετά το παρακολουθούσα μέσω του ελληνικού site, μια βδομάδα η ένδειξη ήταν το πακέτο βρίσκεται στο αεροδρόμιο ή μεταφέρεται στην αντίστοιχη μονάδα κτλ. και ενώ εγώ πληρώνω στο ταχυδρομείο στο χόνγκ κόνγκ door to door τους πήγε ειδοποίηση μετά από δέκα μέρες να πάνε να παραλάβουν το πακέτο από το ταχυδρομείο!

Mouse Potato
05-03-10, 21:14
@daopsi Είχε καλό feedback ο πωλητής;

giwrgosth
05-03-10, 21:15
το πρόβλημα είναι στα ελληνικά ταχυδρομεία και τελωνείο, ακόμα και την επόμενη μέρα να φτάσει στην ελλάδα το πακέτο, τα ελληνικά ταχυδρομεία/τελωνεία θέλουν χρόνο.
Από Αγγλία το περιμένει ο φίλος μας, τι δουλειά έχει το τελωνείο?
Το ταχυδρομείο όταν το παραλάβει σε δύο μέρες το πολύ το έχει παραδώσει.

cheese
05-03-10, 21:18
Από Αγγλία το περιμένει ο φίλος μας, τι δουλειά έχει το τελωνείο?
Το ταχυδρομείο όταν το παραλάβει σε δύο μέρες το πολύ το έχει παραδώσει.

και το door to door που στην Ελλάδα δεν δουλεύει;

Αλλά γενικά θέλω να πω πως στα πακέτα υπάρχει σοβαρή καθυστέρηση από την ελληνική πλευρά

giwrgosth
05-03-10, 21:24
Αλλά γενικά θέλω να πω πως στα πακέτα υπάρχει σοβαρή καθυστέρηση από την ελληνική πλευρά
Όταν πάνε τελωνείο ναι, γιατί εκεί γίνετε ο κακός χαμός!
Από την ΕΕ όμως έρχοντε σχετικά γρήγορα τις πιο πολλές φορές.

daopsi
05-03-10, 21:31
@daopsi Είχε καλό feedback ο πωλητής;

99.2% - Member since: 11-Jan-03 in United Kingdom

ipo
05-03-10, 22:01
Καλησπέρα.
Το προηγούμενο Σάββατο (27/2) αγόρασα ένα mouse από το ebay.co.uk και το πλήρωσα εκείνη τη στιγμή. Ο πωλητής το έστειλε την επόμενη μέρα (28/2) με Royal Mail Airsure (η Royal Mail λέει παράδοση σε 3 με 5 εργάσιμες μέρες), αλλά αυτό δεν έχει έρθει ακόμα. Eίναι συνηθισμένη τέτοια αργοπορία;

Btw, είναι η πρώτη μου αγορά από ebay και είμαι λίγο ανυπόμονος και καχύποπτος.:oops:
Το παράξενο θα ήταν να σου είχε έρθει μέχρι σήμερα (5 εργάσιμες). Τρίτη-Τετάρτη θα σου έρθει μάλλον. Μην ανησυχείς.

ownagE_
05-03-10, 22:41
Το παράξενο θα ήταν να σου είχε έρθει μέχρι σήμερα (5 εργάσιμες). Τρίτη-Τετάρτη θα σου έρθει μάλλον. Μην ανησυχείς.

Κι όμως μία φορά είχα παραλάβει κάτι από USA σε 5 εργάσιμες (Τρίτη το 'στειλε, την επόμενη Τρίτη το είχα στα χέρια μου)

Δηλαδή USA -> Σητεία (Κρήτη) σε 5 εργάσιμες με USPS First Class νομίζω.

Απλά.. :worthy:

Mouse Potato
05-03-10, 23:28
99.2% - Member since: 11-Jan-03 in United Kingdom

Μια χαρά

kostas007
05-03-10, 23:32
Από Αγγλία το περιμένει ο φίλος μας, τι δουλειά έχει το τελωνείο?
Το ταχυδρομείο όταν το παραλάβει σε δύο μέρες το πολύ το έχει παραδώσει.

παρολο που μπορει να το πηρε απο το .co.uk πολλα ειναι απο honk kong

Mouse Potato
05-03-10, 23:39
παρολο που μπορει να το πηρε απο το .co.uk πολλα ειναι απο honk kong

Το αναφέρει πάντα κάτω απ' το όνομα του προϊόντος

daopsi
05-03-10, 23:50
παρολο που μπορει να το πηρε απο το .co.uk πολλα ειναι απο honk kong
Από Αγγλία έρχεται.

Item location: Dudley, United Kingdom

3lbereth
06-03-10, 15:21
Καλησπέρα.
Το προηγούμενο Σάββατο (27/2) αγόρασα ένα mouse από το ebay.co.uk και το πλήρωσα εκείνη τη στιγμή. Ο πωλητής το έστειλε την επόμενη μέρα (28/2) με Royal Mail Airsure (η Royal Mail λέει παράδοση σε 3 με 5 εργάσιμες μέρες), αλλά αυτό δεν έχει έρθει ακόμα. Eίναι συνηθισμένη τέτοια αργοπορία;

Btw, είναι η πρώτη μου αγορά από ebay και είμαι λίγο ανυπόμονος και καχύποπτος.:oops:

Κάτι δε μετράω καλά: 28 Φεβρουαρίου ήταν Κυριακή. Άρα λογικά το ταχυδρόμησε Δευτέρα. Λογικό να μην έχεις παραλάβει ακόμα - μην ανησυχείς. Αρχή της επόμενης να το περιμένεις. Και μια που είναι μικρό το πακέτο και μπορεί να το αφήσει ο ταχυδρόμος σε κανένα παρτέρι, έχε κάποιον standby για την παραλαβή.
Στην εξίσωση, πρόσθεσε την απεργία της ΥΠΑ και τη στάση εργασίας των ΔΥ!

daopsi
06-03-10, 16:31
Κάτι δε μετράω καλά: 28 Φεβρουαρίου ήταν Κυριακή. Άρα λογικά το ταχυδρόμησε Δευτέρα. Λογικό να μην έχεις παραλάβει ακόμα - μην ανησυχείς. Αρχή της επόμενης να το περιμένεις. Και μια που είναι μικρό το πακέτο και μπορεί να το αφήσει ο ταχυδρόμος σε κανένα παρτέρι, έχε κάποιον standby για την παραλαβή.
Στην εξίσωση, πρόσθεσε την απεργία της ΥΠΑ και τη στάση εργασίας των ΔΥ!

Kαι όμως, 28/2 (28 Φεβρουαρίου 2010 11:02 μ.μ. για την ακρίβεια) μου ήρθε email από τον ίδιο ότι το έστειλε. Την ίδια απορία είχα και εγώ όταν το είδα.

I have shipped the following item to you. You should be receiving it shortly.
Στα υπόλοιπα έχεις δίκιο, ήταν και η απεργία στη μέση. Θα περιμένω μέχρι τέλος της εβδομάδας και θα σας ενημερώσω. :oneup:

cheese
06-03-10, 16:36
Kαι όμως, 28/2 (28 Φεβρουαρίου 2010 11:02 μ.μ. για την ακρίβεια) μου ήρθε email από τον ίδιο ότι το έστειλε. Την ίδια απορία είχα και εγώ όταν το είδα.


στην αγγλία τα καταστήματα είναι ανοιχτά και τις κυριακές, το ίδιο φαντάζομαι συμβαίνει και με τα ταχυδρομεία, στο χονγκ κόνγκ πάντως, πρώην αγγλική αποικία και με υιοθετημένο ενα πλήρες αγγλικό σύστημα, στα κρατικά και στα ιδιωτικά πράγματα τα ταχυδρομεία δουλεύουν τις κυριακές έως της τρις το μεσημέρι.

odys2008
08-03-10, 17:55
Παιδιά καλσηπέρα,
μετά από τόσες αγορές μου έτυχε αυτό που αγόρασα να μην λειτουργεί. Ο πωλητής είναι top seller και έχει και ebay buyers protection

Αυτό (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330363318842&ssPageName=STRK:MEWNX:IT) που πήρα δεν μου δείχνει ένδειξη γιατί ο transmitter προφανώς είναι χαλασμένος. Άλλαξα προσεκτικά μπαταρία μήπως και γλιτώσω την διαδικασία αλλά μάταια. Τώρα λοιπόν εκτός του να επικοινωνήσω με τον πωλητή, πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? πχ dispute σε paypal/ebay?
Το προϊόν μου είναι DOA ουσιαστικά οπότε αυτά που λέει περί εγγύησης δεν ισχύουν στην περίπτωσή μου. σωστα?

cheese
08-03-10, 18:14
Παιδιά καλσηπέρα,
μετά από τόσες αγορές μου έτυχε αυτό που αγόρασα να μην λειτουργεί. Ο πωλητής είναι top seller και έχει και ebay buyers protection

Αυτό (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330363318842&ssPageName=STRK:MEWNX:IT) που πήρα δεν μου δείχνει ένδειξη γιατί ο transmitter προφανώς είναι χαλασμένος. Άλλαξα προσεκτικά μπαταρία μήπως και γλιτώσω την διαδικασία αλλά μάταια. Τώρα λοιπόν εκτός του να επικοινωνήσω με τον πωλητή, πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? πχ dispute σε paypal/ebay?
Το προϊόν μου είναι DOA ουσιαστικά οπότε αυτά που λέει περί εγγύησης δεν ισχύουν στην περίπτωσή μου. σωστα?

κατά την γνώμη μου πρίν κάνεις οτιδήποτε επικοινώνησε με τον πωλητή. Είναι πολύ πιθανό να βρείτε μεταξύ σας μια λύση χωρίς να είναι αναγκαίο any dispute, εάν πάλι δεν είναι δυνατόν να βρεθεί κοινά αποδεχτεί λύση τότε προχωράς σε dispute

djT
08-03-10, 22:17
κατά την γνώμη μου πρίν κάνεις οτιδήποτε επικοινώνησε με τον πωλητή. Είναι πολύ πιθανό να βρείτε μεταξύ σας μια λύση χωρίς να είναι αναγκαίο any dispute, εάν πάλι δεν είναι δυνατόν να βρεθεί κοινά αποδεχτεί λύση τότε προχωράς σε dispute

Πολύ σωστά !

Εξάλλου αν κάνεις πτώτα claim η dispute δεν θα αρέσει στον πωλητή.

Λόγω του ότι είναι DOA, θα πρέπει ο πωλητής να σου το αλλάξει άμεσα.
Αλλά από ότι είδα, θα πρέπει να πληρώσεις για να το στείλεις πίσω και μάλλον θα σου ζητήσει να πληρώσεις και για την επιστροφή.

odys2008
08-03-10, 23:52
Επικοινώνησα μαζί του, ευγενέστατος θα του το στείλω πίσω. Τι να κάνουμε τα έχουνε αυτά οι αγορές από το ebay. Απλά στις 44 μέρες αν δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία θα ανοίξω dispute και θα τον ενημερώσω ότι το κάνω καλού κακού γιατί αλλιώς δεν θα μπορώ να διεκδικήσω κάτι σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

NiKapa
09-03-10, 22:23
Μεγαλο θεμα σημερα στην Ρωσικη τηλεοραση (РТР- Планета) σχετικα με καθυστερησεις παραδοσης , αποστολων ιδιως απο το e-bay..και μαλλον απροθυμιας πλεoν πωλητων να στελνουν στην Ρωσια..

daopsi
10-03-10, 14:19
Καλησπέρα.
Το προηγούμενο Σάββατο (27/2) αγόρασα ένα mouse από το ebay.co.uk και το πλήρωσα εκείνη τη στιγμή. Ο πωλητής το έστειλε την επόμενη μέρα (28/2) με Royal Mail Airsure (η Royal Mail λέει παράδοση σε 3 με 5 εργάσιμες μέρες), αλλά αυτό δεν έχει έρθει ακόμα. Eίναι συνηθισμένη τέτοια αργοπορία;

Btw, είναι η πρώτη μου αγορά από ebay και είμαι λίγο ανυπόμονος και καχύποπτος.:oops:

Τελικά ήρθε σήμερα ειδοποιητήριο να πάω να παραλάβω το δέμα από τα ΕΛΤΑ. Είχε έρθει από τις 8/3 αλλά σήμερα το έφερε ο ταχυδρόμος το ειδοποιητήριο. Τέλος καλό, όλα καλά!

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τη βοήθεια! :oneup:

odys2008
10-03-10, 14:36
Αυριο θα έχουν απεργία τα ΕΛΤΑ? Πρέπει να πάω να επιστρέψω το δέμα

jap
10-03-10, 20:13
Στο δικό μας ταχυδρομείο είχαν απέξω κολλημένες αφίσσες ότι συμμετέχουν. Τώρα και αν τύχεις σε κανέναν απεργοσπάστη θα έχει τρελές αναμονές.

odys2008
10-03-10, 20:41
Κατάλαβα, άρα παρασκευή

ipo
14-03-10, 21:54
Φτηνά USB modems από πουθενά;... γιατί δε λέει να αλλάζουμε νούμερο...
Αυτό (http://cgi.ebay.co.uk/Vodafone-Huawei-K3520-E169-Mobile-Broadband-Modem-3G_W0QQitemZ300406780841QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_LaptopAccessories_PCMCIACards?hash=item45f1a3b3a9) μάλλον είναι κελεπούρι. HSDPA 7.2 Mbps. Έχω το συγκεκριμένο modem και είναι σταθερότατο. Μοναδικό μειονέκτημα ότι δεν υποστηρίζει HSUPA, αλλά τελικά μου έχει βγει σταθερότερο από το Ε180 που δοκίμασα το οποίο έχει HSUPA.

Για κάποιον που δεν τον νοιάζει η ταχύτητα downstream των 7.2Mbps, που έτσι κι αλλιώς δύσκολα θα πιάσει στην Ελλάδα με την κακή ποιότητα των δικτύων, μπορεί να δώσει 30€ και να πάρει ένα 3,6 Mbps modem.

@ ADSLgr.com All rights reserved.