PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

xatzikiriakos
17-09-13, 17:57
Πολύ καλή η υπηρεσία και όσο διορθώνονται τα προβλήματα, τόσο πιο εύχρηστη γίνεται.

Avesael
20-09-13, 02:05
Πράγματι, εξαιρετική υπηρεσία. Η λογική λέει ότι θα βελτιωθεί κι άλλο.

Archon
20-09-13, 02:09
Εξαιρετικη υπηρεσια αν θυμομουν και το πιν. ΟΧΙ τους κωδικους (username και password). Αυτο ξερει κανεις πως μπορω να το επαναφερω?

xekarfotos11
26-09-13, 17:56
Καταρχάς ν αναφέρω ότι στο Ipad mini που έχω τα σπάει ... έχω full πακέτο, εγώ αράζω στη τηλεόραση και τα υπόλοιπα μέλη στο Tablet ή στο Laptop :p Διαβάζοντας βρήκα ότι το κλειδώνουν με mac address και ότι μπορείς να το αλλάζεις κάθε 6 μήνες. Άρα αν χαλάσει το Laptop υπομονή :p.
Πάντως με αυτό τον τρόπο είναι σαν να έχω multiview με απλό πακέτο :)

Ψάχνοντας δεν βρήκα εφαρμογή για android, καλό θα ήταν να κάνουν και εκεί μια κίνηση αν θέλουν να είναι σοβαροί :) ... οι κεροί είναι δύσκολοι και τα ipad είναι αρκετά ακριβά.

kuka
30-09-13, 19:35
το σαββατο εκανα εγγραφη και την δεχτηκε. Μου εστειλε email επιβεβαιωσης. (μου ελεγε πως μεσα σε 24 ωρες οτι θα ενεργοποιηθει). Τους κωδικους για να κανω login μου τους στελνουν με αλλο email?

YSam
01-10-13, 00:38
με sms

antreas9
02-10-13, 11:22
Αρα, η υπηρεσία αφορά το πακέτο σου, σε μια άλλη συσκευή? Αυτό είναι πρακτικά?
και 2ον, εξωτερικό παίζει το streaming? Δηλαδή, παιχνίδι, στο εξωτερικό θα μπορώ να δω ας πουμε?

algedan
02-10-13, 14:36
Αρα, η υπηρεσία αφορά το πακέτο σου, σε μια άλλη συσκευή? Αυτό είναι πρακτικά?
και 2ον, εξωτερικό παίζει το streaming? Δηλαδή, παιχνίδι, στο εξωτερικό θα μπορώ να δω ας πουμε?

1) ναι! ότι πληρώνεις έχεις και στο novago πχ οι novacinema δεν μπορούν να δουν αγώνες :p
2) όχι! εκτός αν βάλεις προγραμματάκι που δίνει ελληνικές ip (πχ τύπου smartdns), οπότε βλέπεις! :oneup:

xekarfotos11
02-10-13, 17:26
Φίλος μέσα από τη Forthnet μου είπε ότι ετοιμάζεται και η android εφαρμογή και σε κανά μήνα θα είναι διαθέσιμη στην αγορά στο google play :oneup:

aenaos15
02-10-13, 20:24
Αυτο ειναι πολυ καλο νεο..

jasonpap
05-10-13, 12:35
Στο start pack δε παιζει;

YSam
05-10-13, 13:34
Μόνο στο sports,cinema,full (3play η standalone).

dgri
08-10-13, 06:59
Το πιν είναι το password.

antemiaora
16-10-13, 03:28
το εχει δοκιμασει κανεις με windows 8 ?
θα κανω εγγραφη αυτες τις μερες και γραφει για 7,vista,xp αλλα δεν βλεπω το λογο να εχει προβλημα στα 8 .

dimitrispm
16-10-13, 10:58
Μια χαρα δουλεύει και στα win8, χωρίς κανένα προβλημα.

liverakias
17-10-13, 11:30
προσπαθώ να εγκαταστήσω το plug in και μου εμφανίζει μήνυμα οτι πρέπει να το εγκαταστήσω σε ενα τοπικο δίσκο...και εννοείται ότι το κανω εγκατάσταη στο c.παιζει καποιο πρόβλημα στο plug in?

dimitrispm
22-10-13, 22:52
Εκανα αναβάθμιση στα win8.1 και πλέον αναγνωρίζει το λάπτοπ ως νέα συσκευή. Μου βγάζει μήνυμα ότι εχω ξεπεράσει το επιτρεπτό όριο συσκευών!

netman
23-10-13, 01:36
ωχ...
λες να περιμένεις κάνα δίμηνο για να μπορείς να αλλάξεις τη δηλωμένη συσκευή;;;
πάρε τηλέφωνο καλύτερα και ανάφερε το πρόβλημα,και ο Θεός βοηθός!

deninho
25-10-13, 20:21
Πολύ ωραία υπηρεσία! Πληρώνουμε που πληρώνουμε το sports pack, αμαρτία να ψάχνουμε λινκζζζ.

Μόνο αυτό εδώ με αγχώνει, γιατί αλλάζω μηχανήματα σχετικά συχνά :(


Εκανα αναβάθμιση στα win8.1 και πλέον αναγνωρίζει το λάπτοπ ως νέα συσκευή. Μου βγάζει μήνυμα ότι εχω ξεπεράσει το επιτρεπτό όριο συσκευών!

edit: πάω να δω Φενέρμπαχτσε - Μπαρσελόνα, που παίζουν στο novasports4 και πουθενά το novasports 4. novasports 1,2,3,6 & highlights, history chanel, boomerang είναι τα κανάλια που έχει διαθέσιμα. Πωτς γένεν αβντό; Το παρατηρεί και κανένας άλλος;

billstamaniac
25-10-13, 21:51
Πολύ ωραία υπηρεσία! Πληρώνουμε που πληρώνουμε το sports pack, αμαρτία να ψάχνουμε λινκζζζ.

Μόνο αυτό εδώ με αγχώνει, γιατί αλλάζω μηχανήματα σχετικά συχνά :(



edit: πάω να δω Φενέρμπαχτσε - Μπαρσελόνα, που παίζουν στο novasports4 και πουθενά το novasports 4. novasports 1,2,3,6 & highlights, history chanel, boomerang είναι τα κανάλια που έχει διαθέσιμα. Πωτς γένεν αβντό; Το παρατηρεί και κανένας άλλος;

όλοι γιατι προς το παρόν αυτά έχουν δώει για live :p

deninho
25-10-13, 23:36
Thanx :)

Κρίμα γιατί χάσαμε τη ματσάρα.

Βγάλτε το μπούμερανγκ και βάλτε το Ns4. Ευχαριστώ. :p

Mercyful_Fate_666
26-10-13, 16:25
Έχει καταφέρει κανείς να το κάνει να παίξει με VPN? Έχω δοκιμάσει 3 vpn providers μέχρι τώρα, αλλά δεν έχω καταφέρει να ανοίξω καν το novago portal, πόσο μάλλον να δω κανονικά τα κανάλια.
Βέβαια, δοκιμάζω από Ελλάδα και όχι από εξωτερικό, αλλά δε νομίζω ότι θα έπρεπε να παίζει ρόλο.

vagefle
28-10-13, 20:05
Γεια σας.
Υπάρχουν άτομα που κατάφεραν να κάνουν νέα εγγραφή από τον Σεπτέμβριο μέχρι τώρα;
Γιατί εγώ όταν πήγα να κάνω εγγραφή μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν υπάρχει ο αριθμός κάρτας πρόσβασης και όταν επικοινώνησα με το τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν ότι όσο είναι σε beta μορφή δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν νέες εγγραφές.

Dimis32
28-10-13, 21:18
Εκανα αναβάθμιση στα win8.1 και πλέον αναγνωρίζει το λάπτοπ ως νέα συσκευή. Μου βγάζει μήνυμα ότι εχω ξεπεράσει το επιτρεπτό όριο συσκευών!

Kι εγώ περίπου το ίδιο πρόβλημα (φορμάτ ) και το χασα... Εχω στείλει και στο support της forthnet και τίποτα... Αν βγάλεις κάποια άκρη σε παρακαλώ ενημέρωσε κι εμένα!

Chris Bow
29-10-13, 13:37
Γεια σας.
Υπάρχουν άτομα που κατάφεραν να κάνουν νέα εγγραφή από τον Σεπτέμβριο μέχρι τώρα;
Γιατί εγώ όταν πήγα να κάνω εγγραφή μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν υπάρχει ο αριθμός κάρτας πρόσβασης και όταν επικοινώνησα με το τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν ότι όσο είναι σε beta μορφή δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν νέες εγγραφές.


Εκανα εγγραφη την προηγουμενη εβδομαδα κανονικα, μεσα στον Οκτωβρη δηλαδη. Ασχετως οτι εχω 2 desktop στο σπιτι και στο ενα βλεπω κανονικα τα καναλια, ενω στο αλλο βλεπω μονο μαυρη οθονη....

MANTHES
29-10-13, 16:15
Αν εχεις ενα λογαριασμο πελατη αλλα 2 pvr σε ενα σπιτι (δηλαδη δυο διαφορετικες καρτες) μπορεις να κανεις δυο εγγραφες μια για την καθε καρτα;

GEORGE1
07-11-13, 22:15
Καλησπέρα,

Σε mac (apple) παίζει ???

VasilisL7
09-11-13, 19:30
Καλησπέρα σε όλους.

Έκανα πρόσφατα εγγραφή και αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν μπορώ να κάνω download από το NOVAGO χρησιμοποιώντας κάποιο downloader.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

steliosnats
11-11-13, 14:51
εκανα εγγραφη πριν καμια εβδομαδα...και ολα οκ. 4-5 ματς που ηθελα τα ειδα αψογα....

εχω μια απορια. τι ειναι αυτο και πως φτιαχνεται??δλδ εχεις 2 κυριους λογαριασμους, και στον καθενα απο αλλα 4 pc???

6. Πως μοιράζομαι την υπηρεσία με τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας μου?
Μέσω του κύριου λογαριασμού στο μενού ‘Admin’ στο επάνω δεξί μέρος της
οθόνης, υπάρχει η δυνατότητα να δημιουργηθούν μέχρι και 4 παρένθετοι
λογαριασμοί (προφίλ, με περιορισμένα δικαιώματα) οι οποίοι να είναι μοναδικοί
για κάθε μέλος της οικογένειας.

gavrinos
13-11-13, 14:57
εχει καταφερει κανεις να το λειτουργήσει μέσω PS3 και να βλέπει εικόνα στην τηλεόραση;

FSHOPAXD
19-11-13, 20:17
εχει καταφερει κανεις να το λειτουργήσει μέσω PS3 και να βλέπει εικόνα στην τηλεόραση;

Χαλάρωσε

- - - Updated - - -


Καλησπέρα,

Σε mac (apple) παίζει ???

Η υπηρεσία είναι αρχικά διαθέσιμη μόνο σε laptop με λειτουργικό Windows XP, Windows Vista και Windows 7 και browser IE8, IE9 & Google Chrome.
Να συμπληρώσω Windows 8 , ΙΕ10 παίζει, με 11 έχει κάποια θέματα... επίσης παίζει σίγουρα σε IPHONE - IPAD και παράλληλα αναμένετε ή ήδη έχει ξεκινήσει για Android (δεν έχει ανακοινωθεί κάτι)

billstamaniac
19-11-13, 22:31
Αν εχεις ενα λογαριασμο πελατη αλλα 2 pvr σε ενα σπιτι (δηλαδη δυο διαφορετικες καρτες) μπορεις να κανεις δυο εγγραφες μια για την καθε καρτα;

ναι μπορει να γινει ειτε τα εχεις συνδιασμενα μεσω multiview ειτε ανεξαρτητα δυο διαφορετικες συνδεσεις

Avesael
25-11-13, 12:21
εχει καταφερει κανεις να το λειτουργήσει μέσω PS3 και να βλέπει εικόνα στην τηλεόραση;

Σύνδεση του Laptop μέσω HDMI εξόδου (αν έχει) ή VGA, σύνδεση με TV και παίζει μια χαρά.
Για PS3 ασφαλώς δεν ισχύει κάτι και ούτε πρόκειται νομίζω.

nikosira
02-12-13, 21:02
ποια καναλια μπορεις να δεις αν εχεις full πακετο ?

ego_o_idios
05-12-13, 22:37
Σε ipad παίζει κανονικά σίγουρα σε chrome? Δοκιμασμένο?

- - - Updated - - -


Σε ipad παίζει κανονικά σίγουρα σε chrome? Δοκιμασμένο?
Ξαναρωτάω γιατί το δοκιμάζωκαι δεν παίζει? Να μην προσπαθώ άδικα?

mephisto
06-12-13, 10:19
υπαρχει εφαρμογη στο app store,γραψε novago.

algedan
20-12-13, 09:55
Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά σε άλλο forum αναφέρθηκε ότι σε νέους λογαριασμούς novago δίνει δικαίωμα μιας (1) συσκευής και όχι δύο ! :down:
Ισχύει για παλιούς οι δύο συσκευές, δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει αν κάνει κάποιος reset, θα μπορεί να βάλει πάλι δύο ή τώρα πια μόνο μία; :hmm:

Geo13
10-01-14, 18:03
Σήμερα κατέβασα το app Nova Go για iPad ,αλλα ακόμα δεν παίζει. Any idea guys?

- - - Updated - - -


υπαρχει εφαρμογη στο app store,γραψε novago.


Yπαρέχει τίποτα άλλο μετα που πρέπει να κανω? κατέβασα το app αλλα ακόμα δεν βλέπω φως

therion
14-01-14, 12:27
Λοιπόν

- Ξανά τηλ απευθείας στην εξυπηρέτηση της nova άλλο ένα 20λεπτο αναμονή και μου λέει πως κάτι πρέπει να φταίει με την αλλαγή πακέτου αλλά να μην κλείσω και θα με συνδέσει με άλλον συνάδελφο. Αλλο ένα 20λεπτο αναμονή οπότε όταν μου απάντησε η άλλη συνάδελφος της λέω "μη διανοηθείτε να με βάλετε σε αναμονή και να με παραπέμψετε σε άλλον συνάδελφο! Τελικά ευτυχώς έπεσα σε κάποια που γνώριζε το θέμα το ψαξε και μου είπε πως άλλαξε ο κωδικός συνδρομητή, μολονότι στο νέο συμβόλαιο που μου έδωσαν χθες υπήρχε ο παλιός κωδικός συνδρομητή. Οντως μόλις πέρασα τον καινούριο κωδικό όλα οκ και έχω novago στο desktop μου... Αυτά προς ενημέρωσή σας! Τέλος θα πρέπει να δουν λίγο το θέμα της ώρας αναμονής στο cc της forthnet είναι απλά απαράδεκτο...

Kαι εγώ το ιδιο προβλημα εχω αλλά δεν εχω ορεξη να τους μιλάω στο τελέφωνο!Αυτος ο νεος κωδικος συνδρομητη ανγραφεται στο εντυπο του λογαριασμου σου?Εμενα γραφει μονο κωδικο πληρωμης και παγιας εντολής.τιποτε αλλο!

ntinter
14-01-14, 14:58
Kαι εγώ το ιδιο προβλημα εχω αλλά δεν εχω ορεξη να τους μιλάω στο τελέφωνο!Αυτος ο νεος κωδικος συνδρομητη ανγραφεται στο εντυπο του λογαριασμου σου?Εμενα γραφει μονο κωδικο πληρωμης και παγιας εντολής.τιποτε αλλο!

Αν δεν έχεις όρεξη για τηλέφωνα, στείλε ένα μήνυμα στο support τους στο forum που είναι και πιο άμεσο.

invaider
14-01-14, 17:50
Kαι εγώ το ιδιο προβλημα εχω αλλά δεν εχω ορεξη να τους μιλάω στο τελέφωνο!Αυτος ο νεος κωδικος συνδρομητη ανγραφεται στο εντυπο του λογαριασμου σου?Εμενα γραφει μονο κωδικο πληρωμης και παγιας εντολής.τιποτε αλλο!

στην 2η ή 3η σελιδα

therion
14-01-14, 18:57
oκ το ελυσα το θεμα αλλα τσαμπα ο κοπος.Τελικα στο απλο 3pllay με τα ντοκυμαντερ,η υπηρεσια δεν ειναι ακόμα διαθεσιμη!κριμα:mad:

germaraste
26-01-14, 13:26
Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής : Είμαι εξωτερικό και προσπαθώ να μπω στο novago αλλά δεν μπορώ. Έχω κανονικά συνδρομή nova και στην ελλάδα όσες φορές προσπάθησα μπήκα κανονικά. Μάλλον κάτι πρέπει να παίζει με την IP επείδη την βλέπει εκτός ελλάδος. Έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ? εαν ναι, πως λύνεται ?

Σας ευχαριστώ πολύ όλους....
Γιώργος από Baku

billstamaniac
26-01-14, 16:32
Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής : Είμαι εξωτερικό και προσπαθώ να μπω στο novago αλλά δεν μπορώ. Έχω κανονικά συνδρομή nova και στην ελλάδα όσες φορές προσπάθησα μπήκα κανονικά. Μάλλον κάτι πρέπει να παίζει με την IP επείδη την βλέπει εκτός ελλάδος. Έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ? εαν ναι, πως λύνεται ?

Σας ευχαριστώ πολύ όλους....
Γιώργος από Baku

όπως λεει στο site τους η υπηρεσια παρεχεται μονο για την Ελλαδα , οποτε κανε κατι για να φαινεσαι οτι εισαι εδω

germaraste
26-01-14, 17:42
εχεις να προτεινεις κάτι ?

Vitruvian78
30-01-14, 10:19
εχεις να προτεινεις κάτι ?
Vpn client

mephisto
30-01-14, 10:46
Λογικα με καποιον proxy θα εκανες την δουλεια σου,το θεμα ειναι οτι θα πληρωνεις το proxy συν του οτι δεν ξερω αν θα εχει σημαντικες καθυστερησεις...

ClawHammer
07-02-14, 22:14
Καλησπέρα, μέχρι και σήμερα το απόγευμα το NovaGO δούλευε κανονικά και σε desktop. Πλέον όμως δεν...
Πετάει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται προς το παρόν η συσκευή μου. Το παρατήρησε κανείς άλλος; Υπάρχει κάποια λύση;

billstamaniac
08-02-14, 01:00
Καλησπέρα, μέχρι και σήμερα το απόγευμα το NovaGO δούλευε κανονικά και σε desktop. Πλέον όμως δεν...
Πετάει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται προς το παρόν η συσκευή μου. Το παρατήρησε κανείς άλλος; Υπάρχει κάποια λύση;
desktop γιοκ λογικα .
Εμενα μου στειλανε μειλ σημερα οτι γινετια και καλα επισημα πλεον το λανσαρισμα της υπηρεσιας και οτι δεν θα παρεχεται σε desktop παρα μονο λαπτοπ και smartphone
τωρα δες και εδω (http://www.forthnet.gr/NovaGoElGr.aspx?a_id=7147)

MANTHES
08-02-14, 01:23
Ουτε σε λαπτοπ δεν δουλευει. Κατι αλλο φταιει. Λεει πως δεν παιζει ουτε αν ειναι συνδεδεμενο με εξωτερικο μονιτορ. Μπορει να γινει αραγε κατι τετοιο; Γιατι το λαπτοπ, λογω σπασμενης οθονης, το εχω συνδεδεμενο με μονιτορ

Y.Γ. Η λυση για μενα, ισως και για οσους εχουν σταθερο, ειναι η εγκατασταση παλιοτερου plugin www.avclub.gr/forum/showthread.php/109120-NovaGO/page185

@ ADSLgr.com All rights reserved.