PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

DoSMaN
05-04-14, 16:51
Το θέμα είναι να το επιτρέψει από το PC και όχι μόνο από λάπτοπ ή τάμπλετς.
Δεν έχουν ΟΛΟΙ τα παραπάνω...

Υπάρχει κάποιος που να έχει XP σε λάπτοπ και να του παίζει; (άσχετο με τους περιορισμούς που λέει)

MANTHES
05-04-14, 19:08
Το novago με την μορφη που εχει σημερα αποκλειεται να δωθει με συνδρομη για χαμηλο ποσο σε μη συνδρομητες φορθνετ... Και ο λογος ειναι απλος... Ουσιαστικα εχεις θα ενα σπορτπακ - φουλ πακ σε τιμη ευκαιριας και δεν εχεις αναγκη να εισαι συνδρομητης φορθνετ. Λογικα θα εχει καπου στο εικοσαρι αν βγει στην αγορα για αλλους.
Οπως αυτη την στιγμη ο καθενας βλεπει στο novago αναλογως το πακετο που εχει, αν εχεις μονο αθλητικα τοτε μονο τα αθλητικα κτλ, ετσι θα μπορουσε να υπαρχει κατι αναλογο με λιγοτερες δυνατοτητες για τους μη συνδρομητες πχ τα δυο πρωτα αθλητικα σε λογικη τιμη ομως.
Φυσικα επειδη μιλαμε για την νοβα που ειναι χειροτερη απο το δημοσιο κατι τετοιο μοιαζει απιθανο. Το θεμα ειναι ο ΟΤΕ τι θα δωσει

DoSMaN
05-04-14, 22:07
Το καλύτερο θα ήταν να σου δίνουν την επιλογή να διαλέξεις ΕΣΥ τα κανάλια που θέλεις...
Να φτιάξεις το πακέτο σου...
Πχ. όλα τα Cinema, τα 3 πρώτα αθλητικά και τα παιδικά και τίποτα άλλο... και να πληρώνεις ανάλογα για το τι παίρνεις... όχι να σου δίνουν δικά τους φιξαρισμένα.
Αυτά που διάλεγες να σου έδινε την επιλογή μετά να τα βλέπεις και από τον υπολογιστή σου μέσω του NovaGo.

Πάντως συγκριτικά με τα συνδρομητικά του εξωτερικού η nova είναι ακριβή.

Σου προσφέρει 600 κανάλια από τα οποία τα 50 (ίσως να λέω και πολλά) είναι αυτά που θα μπορούσες να δεις.. τα άλλα είναι ΑΧΡΗΣΤΑ!!!!

MANTHES
06-04-14, 01:53
Συγκριτικα με τον εαυτο της ειναι πανακριβη οχι απλα σε σχεση με το εξωτερικου. Το καλυτερο θα ηταν να φυγουν ολοι οι συνδρομητες τους γιατι θεωρουν τον κοσμο ζωα.

Τιμη full pack στην Ελλαδα 61,92 www.forthnet.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=5578
Τιμη full pack στην Κυπρο 33,74 www.novacyprus.com/novacyprus/ContentVIII.aspx?a_id=2939

aenaos15
06-04-14, 07:50
Παλι τα ιδια πραγματα λες φιλε.. Απειρες φορες τα εχουμε πει.. μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.. Οπως επισης εχουμε πει οτι μονο το 3play συμφερει στη nova.

alexc1950
06-04-14, 15:30
Ευχαριστω
Χαιρετισμους
Αλεξανδρος

MANTHES
06-04-14, 16:23
Δεν ειναι καθολου ανομοια. Ειναι το full pack της νοβα σε ελλαδα και κυπρο.
Εννοειται πως μακρια απο 3play καθως το ιντερνετ της φορθνετ απλα δεν ειναι ιντερνετ

aenaos15
06-04-14, 20:41
Αρα δεν εχω internet τωρα που σου γραφω. Φιλε καλη η προσπαθεια αλλα δεν......

sakels
07-04-14, 12:39
Δεν ειναι καθολου ανομοια. Ειναι το full pack της νοβα σε ελλαδα και κυπρο.
Εννοειται πως μακρια απο 3play καθως το ιντερνετ της φορθνετ απλα δεν ειναι ιντερνετ

ενω ειναι της wind που εχεις. μουαχαχα

SnakeMJK
07-04-14, 14:39
Φαντάζομαι η διαφορά τιμής δημιουργείται και από την δυναμική των πρωταθλημάτων (για τα αθλητικά). Να με συγχωρέσουν τα αδέρφια από το νησί, αλλά άλλη τιμή θα έχει αν αγοράζουν τα δικαιώματα του ελληνικού πρωταθλήματος και άλλη τιμή για το κυπριακό.
Επίσης, πολύ σημαντικό είναι ο πληθυσμός. Άλλη τιμή θα σου δώσει η National Geographic πχ (ή οι εταιρίες των δικαιωμάτων των ταινιών) για την Ελλάδα των 10 εκατομμυρίων κατοίκων και άλλη για την Κύπρο του ενός εκατομμυρίου.

Αν τα βάλεις κάτω όλα αυτά... Στην Κύπρο μάλλον είναι πιο ακριβά απ' ότι εδώ :P

Redbill
07-04-14, 21:47
Χμμ μάλλον δεν ξέρεις καλά τι μισθοί παίζουν στην Κύπρο.. Στη Κύπρο είναι τσάμπα.. Και εκτός αυτού σιγά τη δυναμική που έχει το δικό μας πρωτάθλημα. Απλά χτυπάνε επειδή είναι το εγχώριο προιον και όσο και σ#$%α να είναι πάντα θα υπάρχει ένας σταθερός αριθμός ανθρώπων που θέλουν να το παρακολουθούν. Αυτό γίνεται και στην Ελλάδα και στην Κύπρο.

Σημείωση : Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι το Κυπριακό πρωτάθλημα είναι χειρότερο από το Ελληνικό

MANTHES
08-04-14, 01:45
Μα στο full πακετο της κυπρου εχει το ελληνικο πρωταθλημα. www.novacyprus.com/novacyprus/ContentV.aspx?a_id=572
Οσο για το ιντερνετ της φορθνετ επειδη το δοκιμασα ειναι ιεροσυλια να το συγκρινεις με της καθε wind. Το ιδιο ισχυει και για την τηλεφωνια που ειναι σαν να βραζει φασολαδα.

johnson
08-04-14, 02:11
Υπάρχουν stats στο forum και μπορεί ο καθένας να δει throughput και latency της εκάστοτε εταιρίας για το internet. Όλα τα άλλα είναι προσωπικές εμπειρίες που μετράνε σε ποσοστό
1/άπειρος_αριθμός_συνδρομητών άρα προσωπικά δε μου λένε κάτι εκτός αν μαζικά διαπιστωθεί κάποιο θέμα.

nsmvii
08-04-14, 13:15
Μου αρεσει με το δουλεμα και το κλεψιμο που μας κανει η forthnet πολλοι συνεχιζετε και την υποστηριζετε.... Εχει χασει σχεδον ολα τα πρωταθληματα που για εμενα ειναι βασικο, η τιμη για μονο το Ελληνικο πρωταθλημα αντε και την Eurolegue
ειναι απαγορευτικη........

kinakias
08-04-14, 14:32
σήμερα που ξεκινάει το game of thrones με νέα επεισόδια μπορούμε να το δούμε μέσα από το nova go ?

johnson
08-04-14, 20:39
Μου αρεσει με το δουλεμα και το κλεψιμο που μας κανει η forthnet πολλοι συνεχιζετε και την υποστηριζετε.... Εχει χασει σχεδον ολα τα πρωταθληματα που για εμενα ειναι βασικο, η τιμη για μονο το Ελληνικο πρωταθλημα αντε και την Eurolegue
ειναι απαγορευτικη........

Δεν έφερε κανείς αντίρρηση σε αυτό. Άλλο πράμα η τιμή της δορυφορικής tv και άλλο η ποιότητα του internet της.

SnakeMJK
09-04-14, 09:18
Μου αρεσει με το δουλεμα και το κλεψιμο που μας κανει η forthnet πολλοι συνεχιζετε και την υποστηριζετε.... Εχει χασει σχεδον ολα τα πρωταθληματα που για εμενα ειναι βασικο, η τιμη για μονο το Ελληνικο πρωταθλημα αντε και την Eurolegue
ειναι απαγορευτικη........

Δεν ξέρω για σένα... Εμένα +10 ευρώ πήγε για να βλέπω όλα τα αθλητικά. Δεν είναι και καμιά τρελή τιμή.

Geros7
24-05-14, 20:55
Ερώτηση εμένα που το tablet μου δεν έχει google play τι κάνω; Πως περνάω την εφαρμογή;

mertolin
26-05-14, 10:38
Ερώτηση εμένα που το tablet μου δεν έχει google play τι κάνω; Πως περνάω την εφαρμογή;

το έχεις βάλει σε λειτουργία το nova go ? ότι ερώτηση έχεις να κάνεις σχετικά με forthnet -nova μπορείς να ρωτήσεις και στο forthnet support που απάντάνε αμέσως

Geros7
26-05-14, 20:42
Πως να το βάλω σε λειτουργία από τη στιγμή που την εφαρμογή για android την έχουν μόνο στο google play και το ταμπλετ μου δεν έχει.. Θα τους ρωτήσω πάντως να δω αν υπάρχει λύση

leros2004
26-05-14, 23:37
Πως να το βάλω σε λειτουργία από τη στιγμή που την εφαρμογή για android την έχουν μόνο στο google play και το ταμπλετ μου δεν έχει.. Θα τους ρωτήσω πάντως να δω αν υπάρχει λύση

Βάλε το Link απο το Playstore εδώ: http://apps.evozi.com/apk-downloader/

biltokas
16-06-14, 19:43
μια ερωτηση, το nova go παιζει με ολα τα tablet η πρεπει να εχουμε αγορασει αυτα ποθ εχοθν στη λιστα τους?

Tablets (Apple iPad, Android tablets).
Υποστηριζόμενες συσκευές:

Item

Minimum requirements

Models

Apple: iPad 1, 2, 3, 4, Air, Mini & Mini Retina

Android: Samsung Galaxy tab 3, Google Nexus 7 v1, Google Nexus 7 v2 κ.α

Πλήρη λίστα υποστηριζόμενων συσκευών στο www.nova.gr/novago

OS

iOS: 5.0 και άνω

Android: 4.2 (Jelly Bean) και άνω

Resolution

Apple: n/a

Android: 1024x600 ή 1280x800 pixels και άνω

Rooted/Jailbroken devices are NOT supported

DoSMaN
16-06-14, 20:31
Εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως καταλαβαίνουν ότι μία συσκευή είναι JB ή rooted...

nnn
16-06-14, 21:03
Εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως καταλαβαίνουν ότι μία συσκευή είναι JB ή rooted...

Η ίδια η συσκευή στέλνει πληροφορίες, στο build.prop υπάρχουν τα σχετικά entries κλπ.

DoSMaN
17-06-14, 00:27
Η ίδια η συσκευή στέλνει πληροφορίες, στο build.prop υπάρχουν τα σχετικά entries κλπ.
Μάλιστα...
Είχα δοκιμάσει παρ' όλα αυτά να βρω από το Cydia κάτι που να το "κρύβει" αυτό όπως είχα ακούσει να υπάρχει αλλά τζίφος..
Πάντως δεν τους καταλαβαίνω... οκ το να μη σε αφήνουν σε σταθερό PC αλλά σε iPad με JB γιατί να τους πειράξει τόσο..;

biltokas
17-06-14, 16:58
μια ερωτηση, το nova go παιζει με ολα τα tablet η πρεπει να εχουμε αγορασει αυτα ποθ εχοθν στη λιστα τους?

Tablets (Apple iPad, Android tablets).
Υποστηριζόμενες συσκευές:

Item

Minimum requirements

Models

Apple: iPad 1, 2, 3, 4, Air, Mini & Mini Retina

Android: Samsung Galaxy tab 3, Google Nexus 7 v1, Google Nexus 7 v2 κ.α

Πλήρη λίστα υποστηριζόμενων συσκευών στο www.nova.gr/novago

OS

iOS: 5.0 και άνω

Android: 4.2 (Jelly Bean) και άνω

Resolution

Apple: n/a

Android: 1024x600 ή 1280x800 pixels και άνω

Rooted/Jailbroken devices are NOT supported


υπαρχει καποιος που να ξερει?

mpizolakias
18-06-14, 11:02
σίγουρα στο forthnet support θα ξέρουν ποιες συσκευές είναι συμβατές στο nova go

nsmvii
18-06-14, 14:44
Παιδια σε win xp παιζει?

aenaos15
18-06-14, 20:03
Παιδια διαβαστε και λιγο πριν ρωτησετε , οχι δεν παιζει σε xp.

mixalis1985
12-07-14, 14:23
γεια σας ηθελα μια βοηθεια εχω υο galaxys3 και ηθελα να μου στειλετε αν γινεται το παλιο apk. γιαα το νοβα go για να το συνδεω με hdmi.

- - - Updated - - -

κανεις ρε παιδια ενα λινκ να κατεβασω το παλι apk..

giorgos_marko
16-07-14, 11:51
Καλησπέρα παιδιά,

Για να σας προετοιμάσω σιγα σιγά απο 3 Αυγούστου είναι σχεδόν σιγουρο οτι σταματα η δωρεαν θέαση, :( και για όσους βιαστούν να πούνε μούφα είδηση, καλό θα ειναι να τσεκάρουν τα mail τους κατά τις 25 με 26 Ιουλιου.

zarkadi
16-07-14, 12:33
giorgos makro το nova go από όσο ξέρω είναι δωρεάν .καλύτερα όμως να ενημερωθείς από το forthnet support για να είσαι σίγουρος που κάτι παρπάνω θα ξέρουν

polakis
16-07-14, 14:19
Καλησπέρα παιδιά,

Για να σας προετοιμάσω σιγα σιγά απο 3 Αυγούστου είναι σχεδόν σιγουρο οτι σταματα η δωρεαν θέαση, :( και για όσους βιαστούν να πούνε μούφα είδηση, καλό θα ειναι να τσεκάρουν τα mail τους κατά τις 25 με 26 Ιουλιου.

Αυτο φιλε απο που το ακουσες; Εχεις καποια πηγη ή λινκ;

vanels
16-07-14, 15:33
Το θεμα ειναι η τιμη!Τωρα για αυτο το πραγμα ειναι λαθος να σε χρεωνουν απο την στιγμη που ειναι ελλειπες το προγραμμα να μην περιμενουν οτι θα πληρωσουμε κιολας!!!!

aenaos15
16-07-14, 16:18
Καλησπέρα παιδιά,

Για να σας προετοιμάσω σιγα σιγά απο 3 Αυγούστου είναι σχεδόν σιγουρο οτι σταματα η δωρεαν θέαση, :( και για όσους βιαστούν να πούνε μούφα είδηση, καλό θα ειναι να τσεκάρουν τα mail τους κατά τις 25 με 26 Ιουλιου.

Για να σε προετοιμασω σιγα σιγα , ξερω και καποιον αλλον που ελεγε εδω , αλλα και σε αλλα forum , οτι θα κλεισει η nova. Μονο που εδω και τρια χρονια απο τοτε ακομη υπαρχει.

giorgos_marko
16-07-14, 16:58
Για να σε προετοιμασω σιγα σιγα , ξερω και καποιον αλλον που ελεγε εδω , αλλα και σε αλλα forum , οτι θα κλεισει η nova. Μονο που εδω και τρια χρονια απο τοτε ακομη υπαρχει.

Χωρις να θέλω να στο παίξω έξυπνος. Σου λέω οτι εδώ θα είμαστε.. και θα δούμε τι θα γίνει. Αν τελικά δεν γίνει δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να βγω και να πω οτι έκανα λάθος. Εγω απλά μετέφερε μια πληροφορία. που νομίζω οτι το κακός το έκανα. Για να μην χαλαω την λειτουργεια του forum παρακαλω τους διαχειριστες να σβήσουν τα μυνήματα μου που αναφέρουν για Nova go με πλήρωμή . Και ας παρακολουθουμε τις εξελίξεις . Καλό απόγευμα και σε σενα

aenaos15
16-07-14, 21:18
Οκ θα σε περιμενω λοιπον. Καλο βραδυ.

netman
18-07-14, 15:43
κάντο edit μόνος σου ;-)

giorgos_marko
29-07-14, 10:41
κάντο edit μόνος σου ;-)

Καλημέρα σε φίλους του forum . Προς αποκατάσταση της αλήθειας έχω το θάρρος να αναγνωρίσω την λάθος πληροφόρηση ''ραδιο αρβύλα '' που είχα ακούσει για τέλος της δωρεαν παροχής του nova go και τιμολογιση απο 3 Αυγούστου. Τελικά είπαμε όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι, :down:

vanels
29-07-14, 11:35
Καλημέρα σε φίλους του forum . Προς αποκατάσταση της αλήθειας έχω το θάρρος να αναγνωρίσω την λάθος πληροφόρηση ''ραδιο αρβύλα '' που είχα ακούσει για τέλος της δωρεαν παροχής του nova go και τιμολογιση απο 3 Αυγούστου. Τελικά είπαμε όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι, :down:
Ευτυχώς έκανες λάθος διότι αλλιώς δεν συμφέρει.... :p

jmakro
12-08-14, 23:30
Γνωριζει καποιος ποσα mb καταναλωνει ενας ποδοσφαιρικος αγωνας περιπου?

polakis
12-08-14, 23:59
Γυρω στο 1gb νομιζω

jmakro
13-08-14, 00:27
Εχω ενα στικακι 4g και θα το τσεκαρω αυριο. Μου εχουν απομεινει 2.5 gb και θελω να δω ματς ελπίζω να μη το ξεπεράσει!

vasilimertzani
13-08-14, 22:54
Σε λειτουργικο linux πως μπορουμε να το κανουμε να δουλεψει?εχει κανενας υποψη?

jmakro
13-08-14, 22:59
Εχω ενα στικακι 4g και θα το τσεκαρω αυριο. Μου εχουν απομεινει 2.5 gb και θελω να δω ματς ελπίζω να μη το ξεπεράσει!


Τελικα ειναι περιπου 2,5 gb με διακοπη στο ημιχρονο ενας αγωνας ποδοσφαιρου!

kopriniotis
15-08-14, 16:05
Τελικα ειναι περιπου 2,5 gb με διακοπη στο ημιχρονο ενας αγωνας ποδοσφαιρου!
Υπάρχει δυνατότητα επιλογής διαφορετικής ανάλυσης? ?

spycon69
16-09-14, 11:03
Υπάρχει δυνατότητα επιλογής διαφορετικής ανάλυσης? ?

Οχι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα

DoSMaN
16-09-14, 13:17
Παιδιά μου έστειλε η Forthnet να συμμετέχω σε ένα Survey σχετικά με την υπηρεσία τους αλλά το Link δε μου ανοίγει...
Το κάνει και σε άλλους αυτό; (δοκίμασα και σε Firefox και σε Chrome)

Βγάζει το παρακάτω μήνυμα :

144226

EDIT : Μάλλον το πήραν χαμπάρι ότι δεν έπαιζε (ή είδαν το παρόν μήνυμα) και το έφτιαξαν...!!

s.s
28-09-14, 21:05
Το έγραψα στις εφαρμογές για android , το γράφω κι εδώ.

Χρησιμοποιεί κανείς nova go σε κινητό (android) που μπορεί να συνδεθεί στην τηλεόραση ; Έφτιαξα ένα τροποποιημένο apk και θέλω να δω αν δουλεύει κανονικά στην τηλεόραση και αν προσπερνάει τον έλεγχο για root. Σε μένα δεν μου έβγαλε σφάλμα για το root αλλά δεν ξέρω αν γίνεται ο έλεγχος αφού γίνει το login.

dimos150
28-09-14, 23:32
εχω tablet που το συνδεω στην tv και ειναι και root

@ ADSLgr.com All rights reserved.