PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

s.s
28-09-14, 23:39
Το κοίταξα αρκετά παραπάνω και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα δουλέψει . Αλλά αν θες στο στέλνω να κάνουμε μια δοκιμή. Λογικά θα σου κρασάρει. Πρέπει να βγάλεις το παλιό πρώτα.

dimos150
29-09-14, 00:13
στειλε μπας και..
εχω δοκιμασει και rootcloak αλλα δεν...
παντως αν δεν ειχα κανει update στην τελευταια εκδοση τωρα θα δουλευε σε root

DB7
29-09-14, 15:38
Δεν υπάρχει πιστεύω περίπτωση να πιάσει για κανέναν λόγο. Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός του Nova go να βλέπεις μέσω συγκεκριμένων συσκευών. Αλλιώς με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσες παράνομα να κάνεις επαγγελματική χρήση κάτι που σίγουρα δεν θα το επέτρεπαν.

s.s
29-09-14, 15:46
Μα δεν μιλάμε για πράγματα που επιτρέπονται :whistle: .

kaligoulas
01-10-14, 01:13
γιατι ρωτατε για την χωρητικοτητα ενος αγωνα?υπαρχει περιπτωση να βλεπουμε και απο 3g εκτος απο wifi?

NexTiN
01-10-14, 02:17
Καλησπέρα, νέος στο NovaGO και αντιμετωπίζω πρόβλημα σε iPad...
Ότι και να επιλέξω για παρακολούθηση, μένει στο Loading και αφού περιμένω αρκετή ώρα, μου πετάει μήνυμα για "Χαμηλή Ταχύτητα ή Φορτωμένο Δίκτυο".Είμαι με 50άρα VDSL απο Cyta...
Φαντάζομαι παίζει απο οποιονδήποτε Πάροχο, έτσι??

Roussos
01-10-14, 09:55
παίzει από όποιον πάροχο και αν είσαι το nova go . όσο για αυτό που σου λέει ρώτα και στο forthnet support να σε βοηθήσουν

jmakro
01-10-14, 15:15
γιατι ρωτατε για την χωρητικοτητα ενος αγωνα?υπαρχει περιπτωση να βλεπουμε και απο 3g εκτος απο wifi?
Εγω βλεπω κανονικα απο στικακι cosmote στο λαπτοπ όταν δεν είμαι σπιτι!

aenaos15
01-10-14, 18:40
Εχεις απεριοριστο 3g; γιατι ενας αγωνας και μονο , θελει γυρω στα 2 giga.

jmakro
02-10-14, 10:56
Εχεις απεριοριστο 3g; γιατι ενας αγωνας και μονο , θελει γυρω στα 2 giga.
εχω 5 γιγα και οπως ειχα γραψει παραπανω ενα αγωνας ειναι περιπου 2,5 gb και αφου το εχεις κλεισει στο ημιχρονο και το ξανανοιξεις μετα!

kaligoulas
05-10-14, 16:35
παιδια ισχυει μονο για μια συσκευη ανα μηνα?

DoSMaN
05-10-14, 17:39
παιδια ισχυει μονο για μια συσκευη ανα μηνα?
Προς το παρόν ακόμα για μία συσκευή είναι...
Πριν λίγο διάστημα, είχε στείλει ένα mail ερωτηματολόγιο σχετικά με το Nova GO στο οποίο ρώταγε και για πόσες συσκευές θα θέλαμε να υποστηρίζει στο μέλλον...

Αν τα λάβουν υπ' όψιν τους αυτά και αν έχει απαντήσει αρκετός κόσμος (όχι το υπερβολικό 7-8 που έδινε σαν επιλογή) τότε ίσως σύντομα να αλλάξει αυτό...

Βέβαια ποιος ο λόγος τώρα που για 3 χρόνια πήρε όλα τα events ο OTEtv...

vgiozo
05-10-14, 17:49
Ο κύριος λογαριασμός (του "διαχειριστή") μπορεί να αλλάζει συσκευή μόνο μια φορά ανά μήνα, αλλά μπορούν να στηθούν μέσω του λογαριασμού διαχειριστή άλλοι 4 λογαριασμοί "επισκεπτών", έτσι διαβάζω τουλάχιστον στη σελίδα του NovaGO

οπότε μπορείς να προσθέσεις κι άλλες συσκευές με πρόσβαση στο περιεχόμενο που σου προσφέρει το πακέτο σου.

DoSMaN
05-10-14, 18:51
Ο κύριος λογαριασμός (του "διαχειριστή") μπορεί να αλλάζει συσκευή μόνο μια φορά ανά μήνα, αλλά μπορούν να στηθούν μέσω του λογαριασμού διαχειριστή άλλοι 4 λογαριασμοί "επισκεπτών", έτσι διαβάζω τουλάχιστον στη σελίδα του NovaGO

οπότε μπορείς να προσθέσεις κι άλλες συσκευές με πρόσβαση στο περιεχόμενο που σου προσφέρει το πακέτο σου.

Δε μπορείς...
Εγώ είμαι διαχειριστής στο λογαριασμό και έχω βάλει άλλον έναν από κάτω...
Από τη στιγμή που ο κάτω από μένα έχει ενεργοποιήσει το NovaGo στη συσκευή του, εμένα δε με αφήνει καν να λογκάρω... μου λέει ότι έχω υπέρβει τις συνδεδεμένες συσκευές...

vgiozo
05-10-14, 19:12
Δε μπορείς...
Εγώ είμαι διαχειριστής στο λογαριασμό και έχω βάλει άλλον έναν από κάτω...
Από τη στιγμή που ο κάτω από μένα έχει ενεργοποιήσει το NovaGo στη συσκευή του, εμένα δε με αφήνει καν να λογκάρω... μου λέει ότι έχω υπέρβει τις συνδεδεμένες συσκευές...

Μήπως δεν μπορούν να βλέπουν ταυτόχρονα οι συσκευές περιεχόμενο;

DoSMaN
05-10-14, 19:24
Μήπως δεν μπορούν να βλέπουν ταυτόχρονα οι συσκευές περιεχόμενο;
Δοκίμασα και όταν δεν βλέπει ο άλλος ο λογαριασμός αλλά και πάλι δεν...

kaligoulas
05-10-14, 21:34
ευχαριστω για τις απαντησεις.δεν το ηξερα με τους πολλους λογαριασμους

bianconero
11-10-14, 20:50
Θα ήθελα μία επαλήθευση απ' όσους έχουν καιρό Nova Go.
Σ' αυτή την υπηρεσία δεν μπορείς να βλέπεις ΟΛΑ τα κανάλια που έχει το πακέτο σου;
Δηλαδή με Start pack + όλα τα Novasports, στο Nova Go σωστά δεν βλέπω να υπάρχουν όλα τα Sports (αν θυμάμαι καλά έχει NS1, NS2, NS3 & NS6), όπως επίσης και τα Animal Planet, Discovery & National Geographic;

Ευχαριστώ.

bexatziss
11-10-14, 22:59
καλησπέρα, υπαρχει τελικά το παλιό apk?? Έχω βγάλει το root απο το ΝΟΤΕ 3 αλλά εξακολουθει να μην παίζει η εφαρμογη :(

kaligoulas
12-10-14, 17:25
Θα ήθελα μία επαλήθευση απ' όσους έχουν καιρό Nova Go.
Σ' αυτή την υπηρεσία δεν μπορείς να βλέπεις ΟΛΑ τα κανάλια που έχει το πακέτο σου;
Δηλαδή με Start pack + όλα τα Novasports, στο Nova Go σωστά δεν βλέπω να υπάρχουν όλα τα Sports (αν θυμάμαι καλά έχει NS1, NS2, NS3 & NS6), όπως επίσης και τα Animal Planet, Discovery & National Geographic;

Ευχαριστώ.
ναι δεν τα βλεπεις ολα.νοβασπορ 24,1,2,6 για το στοιχημα και 3-4 ακομα.ειχα παρει τηλ και μου ειπα σταδιακα θα βαλουν και αλλα

bianconero
12-10-14, 21:11
ναι δεν τα βλεπεις ολα.νοβασπορ 24,1,2,6 για το στοιχημα και 3-4 ακομα.ειχα παρει τηλ και μου ειπα σταδιακα θα βαλουν και αλλα

Ωραία, σ' ευχαριστώ.

Πάντως βλέποντας ότι η με την πολυ-διαφημιζόμενη αυτή μπορείς και βλέπεις ΜΟΝΟ αυτά τα κανάλια, η άποψη μου είναι πως πολύς ντόρος για το τίποτα, χωρίς βέβαια να γνωρίζω πως είναι οι ανάλογες υπηρεσίες στις άλλες συνδρομητικές (πχ. SKY).

Ας ελπίσουμε να βάλουν όπως σου είπαν και άλλα κανάλια σύντομα, γιατί ούτως ή άλλως με το γεγονός ότι έχασαν/θα χάσουν τo Champions League και το Europa League (δεν μπόρεσα να καταλάβω αν είναι τετελεσμένο) η υπηρεσία θα είναι άχρηστη.

zarkadi
13-10-14, 14:23
Από όσο ξέρω το champions league την φετινή χρονιά μπορείς να το δεις κανονικά για όποιον αγώνα μεταδίδει με nova go με τα κανάλια που είπε ο kaligoulas που είναι και σχεδόν η μετάδοση όλων των αγώνων εκτός από το λεπτό προς λεπτό

bianconero
14-10-14, 15:58
Από όσο ξέρω το champions league την φετινή χρονιά μπορείς να το δεις κανονικά για όποιον αγώνα μεταδίδει με nova go με τα κανάλια που είπε ο kaligoulas που είναι και σχεδόν η μετάδοση όλων των αγώνων εκτός από το λεπτό προς λεπτό

Λείπει και το NS7, το οποίο δείχνει κανονικά αγώνα τώρα που είμαστε ακόμη στους ομίλους και οι ομάδες είναι πολλές.
Το NS4 είναι αυτό που έχει το Λεπτό προς Λεπτό.

kaligoulas
17-10-14, 00:48
Ωραία, σ' ευχαριστώ.

Πάντως βλέποντας ότι η με την πολυ-διαφημιζόμενη αυτή μπορείς και βλέπεις ΜΟΝΟ αυτά τα κανάλια, η άποψη μου είναι πως πολύς ντόρος για το τίποτα, χωρίς βέβαια να γνωρίζω πως είναι οι ανάλογες υπηρεσίες στις άλλες συνδρομητικές (πχ. SKY).

Ας ελπίσουμε να βάλουν όπως σου είπαν και άλλα κανάλια σύντομα, γιατί ούτως ή άλλως με το γεγονός ότι έχασαν/θα χάσουν τo Champions League και το Europa League (δεν μπόρεσα να καταλάβω αν είναι τετελεσμένο) η υπηρεσία θα είναι άχρηστη.
τετελεσμενο ειναι .βγηκαν και ανακοινωσεις

nnn
26-10-14, 20:47
Πόσο πιο χάλια μπορούν να το κάνουν, σήμερα με τον αγώνα Ολυμπιακού-Παναθηναικού έχει κλατάρει τελείως το NovaGo :rolleyes:

kalicatzaros
26-10-14, 20:50
Αφού μοίρασαν δωρεάν κουπόνια με το πρώτο θέμα. Έχεις μια υπηρεσία η οποία με το ζόρι σηκώνει τους συνδρομητές που πληρώνουν. Μοιράζεις δωρεάν κουπόνια για ένα μήνα και είναι κάτω σε όλους τους μεγάλους αγώνες. Τρομερό Marketing. Αστέρια..

pskouras
26-10-14, 20:53
Απαράδεκτη τα λεφτά μας πίσω

kalicatzaros
26-10-14, 21:37
Χαμός γίνεται στα social media.. Ποιος φουκαράς μηχανικός θα την πληρώσει..

SpaceMarine13
27-10-14, 10:46
Μεγάλη ΑΠΑΤΗ το χθεσινό. Αγόρασα το κουπόνι για τον πατέρα μου (ευτυχώς προνόησα να το δω σε καφετέρια), το έβαλε ο καημένος να δει, είδε μέχρι τις 7 και κάτι και έπεσε το novago. Μας κλέψανε τα 4.25. Ξεφτιλίκια. Θα πρέπει να ντρέπονται.

Και φυσικά, δεν υπάρχει πλέον περίπτωση να κάνω συνδρομή στη Nova που σκεπτόμουν. Ούτε 1 ευρώ δεν θα ξαναδουν από μένα οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.

Εύχομαι λουκέτο στη μπατηρημένη εταιρία τους.

SnakeMJK
27-10-14, 11:25
Εδώ κόλλαγε πριν ξεκινήσει η κατάσταση με τα κουπόνια, ειδικά όταν είχε champions league.

-21grams
27-10-14, 15:55
Μεγάλη ΑΠΑΤΗ το χθεσινό.
Αγόρασα το κουπόνι για τον πατέρα μου (ευτυχώς προνόησα να το δω σε καφετέρια), το έβαλε ο καημένος να δει, είδε μέχρι τις 7 και κάτι και έπεσε το Nova GO.
Μας κλέψανε τα €4,25. Ξεφτιλίκια. Θα πρέπει να ντρέπονται.

Και φυσικά, δεν υπάρχει πλέον περίπτωση να κάνω συνδρομή στη Nova που σκεπτόμουν. Ούτε 1 ευρώ δεν θα ξαναδουν από μένα οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.
Εύχομαι λουκέτο στη μπατηρημένη εταιρία τους.
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Παρότι είμαι υπέρμαχος των Pay-per-view/Video-on-demand υπηρεσιών (γιατί ουσιαστικά, περί τέτοιας πρόκειται ανεξάρτητα απ' το γεγονός της «προσφοράς» μέσω εντύπου),
οι της Forthnet απώλεσαν την όποια αξιοπιστία τους είχε απομείνει.
Τραυματική εμπειρία και επιβεβαίωση των αμφιβολιών σχετικά με την ικανότητα της εν λόγω εταιρείας να εξυπηρετήσει τους συνδρομητές της.
Τι τις θέλετε τις «προσφορές» κύριοι όταν δεν είστε σε θέση να διαθέσετε επαρκές bandwidth;
Η ζήτηση του οποίου γνωρίζατε ότι θα κορυφωνόταν με την έναρξη του αγώνα και όχι στις 10 το πρωί της Κυριακής όταν προβάλλατε παλαιότερα στιγμιότυπα των αναμετρήσεων των απατΑιωνίων.
Διότι νωρίτερα, καθώς επίσης και μετά την λήξη του αγώνα, δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα.
Αναμενόμενο αν αναλογιστούμε τον αριθμό των θεατών που βρίσκονταν συνδεδεμένοι εκείνο το διάστημα.

Ακόμα όμως και η εγγραφή στην -ο Θεός να την κάνει- υπηρεσία, δεν ήταν απροβλημάτιστη.
Τρεις φορές χρειάστηκε να (επανα)υποβάλλω στα στοιχεία μου, καθώς εμφανιζόταν ένα αόριστο μήνυμα σφάλματος, «Δεν έχετε συμπληρώσει σωστά κάποια από τα στοιχεία της φόρμας»,
χωρίς να αναφέρει σε ποιο ακριβώς σημείο εντοπιζόταν το λάθος.
Αφού έλεγξα κατά σειρά τον «Μοναδικό Κωδικό Πρόσβασης» πληκτρολογώντας τον ξανά, τον αριθμό των ψηφίων (10) του κινητού τηλεφώνου μπας και είχα παραλείψει κάποιο
και φυσικά το CAPTCHA (http://en.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA) [συνήθης ύποπτος σε τέτοιες περιπτώσεις], τελικά απεδείχθη πως το πρόβλημα ήταν το ονοματεπώνυμο :facepalm:
Εκπληκτικό!
Βλέπετε η φόρμα απαιτεί μόνο ΚΕΦΑΛΑΙΑ, οι μικροί χαρακτήρες π.χ. «Τάσος Αυλωνίτης», παίκτης που αν μη τι άλλο σέβεται την «υπογραφή» του :rolleyes:, δεν γίνονται αποδεκτοί.
Στο μέλλον ίσως το *αναβαθμίσουν* ώστε να επιτρέπονται μόνο greeklish κεφαλαία, καθόλου ελληνικά :rolleyes:



Εδώ κόλλαγε πριν ξεκινήσει η κατάσταση με τα κουπόνια, ειδικά όταν είχε Champions League.
Α, μάλιστα. Δεν ήταν μεμονωμένο γεγονός λοιπόν. Εξαπατούν το κοινό συστηματικά και κατ' εξακολούθηση, έχοντας πλήρη επίγνωση της αδυναμίας τους να τηρήσουν τις υποχρεώσεις τους.
Καμία δικαιολογία λοιπόν. Ακόμα και το beta stage που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως ελαφρυντικό, έχει παρέλθει εδώ και μήνες...

Συνολικά, από τα 90 λεπτά διάρκειας του ματς (συν τα 15' του ημιχρόνου), ζήτημα είναι αν υπήρξε κανονική «ροή» μισής ώρας.
Από το 1ο έως το 5ο λεπτό και το ~35' έως το ~43' του Α' ημιχρόνου, και το τελευταίο 20λεπτο του αγώνα.
Κι όλα αυτά, μετά κόπων και βασάνων. Βλέπεις πως το ρημάδι δεν αποκρίνεται, το αφήνεις λίγη ώρα μπας και συνδεθεί (ματαίως) και καταλήγεις να κάνεις refresh της σελίδας.
Και ο φαύλος κύκλος συνεχίζεται διακοπτόμενος μόνο από Password/PIN που πρέπει να εισαγάγεις εκ νέου. Ξανά και ξανά και ξανά. Ας είναι καλά ο text editor και τα copy/paste.

Εν τω μεταξύ οι διάφορες λαθροσελίδες που επίσης αναμεταδίδουν το παιχνίδι, όχι μόνο έχουν συνεχές streaming αλλά είναι και πιο ακριβείς όσον αφορά στο *real time*.
Το παρατήρησα κάποια στιγμή συγκρίνοντας την εικόνα του laptop (Nova GO) με αυτή του PC (random football site). Υπήρχε διαφορά 25~30″ εις βάρος της νόμιμης υπηρεσίας!
Συμπερασματικά, πλήρωσα €4,5 για την απόκτηση ενός κουπονιού-δήθεν προσφοράς που συνοδεύει ένα ρυπαρό έντυπο εκδιδόμενο υπό του εμετικού
και (κατ' ουσίαν) ενόχου για φοροδιαφυγή/ξέπλυμα χρήματος (κακουργηματικά αδικήματα) Θέμου Αναστασιάδη, χωρίς αντίκρυσμα
και τελικά αναγκάστηκα να καταφύγω σε παράνομες ιστοσελίδες -εν μέσω ακατάσχετων ύβρεων- για να παρακολουθήσω τον αγώνα!
Ερώτηση:
Δεν θα έπρεπε να προβλέπεται αποζημίωση σε είδος (επιστροφή χρημάτων δεν μπορεί να γίνει εκ των πραγμάτων δεδομένου πως κύριο προϊόν θεωρείται η εφημερίδα, όχι οι συνοδευτικές υπηρεσίες τρίτου)
για τους πελάτες; π.χ. παράταση της «συνδρομής» κατά μία βδομάδα.

Υ.Γ. Προσθέστε το παρόν νήμα στα bookmarks.
Θα σας φανεί χρήσιμο την επόμενη φορά που θα τεθεί το ερώτημα ΟΤΕ TV vs Nova ή θα υπάρξουν νέα/ανακοινώσεις συμφωνιών κλπ.

jap
27-10-14, 16:58
:) Δεν θα μπορούσε να τα γράψει κανείς καλύτερα από τον φίλο -21grams !

Από την άλλη:





NovaGO <NovaGO@unknown.email>
3:52 μ.μ. (Πριν από 4 λεπτά)

προς Εμένα
EYXAPIΣTOYME ΓIA THN ANTAΠOKPIΣH ΣAΣ! ZHTOYME ΣYΓΓNΩMH ΓIA ΠIΘANA ΠPOBΛHMATA. ΓIA EΣAΣ, AΠO ΣHMEPA EΩΣ TO ΣABBATO, 500 ΠPOΓPAMMATA ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ ΣTO NovaGO!

leros2004
27-10-14, 22:18
:) Δεν θα μπορούσε να τα γράψει κανείς καλύτερα από τον φίλο -21grams !

Από την άλλη:

Τα οποία 500 ? είναι κάποιο απο το novasports 2, 3 ,4 κτλ κτλ ?

jap
27-10-14, 22:43
500 "προγράμματα" όπως το λένε, όχι κανάλια. Φαίνεται ότι είναι τα κανάλια του novago εκτός από τα sports 2/3 συν ό,τι ταινίες και επεισόδια σειρών είχαν πρόχειρα. Λέει εδώ (http://www.protothema.gr/greece/article/421582/to-proto-thema-gia-ta-tehnika-provlimata-stin-anametadosi-tou-agona-olubiakos-panathinaikos/) λεπτομέρειες.

kleonis
29-10-14, 17:43
Αφού μοίρασαν δωρεάν κουπόνια με το πρώτο θέμα. Έχεις μια υπηρεσία η οποία με το ζόρι σηκώνει τους συνδρομητές που πληρώνουν. Μοιράζεις δωρεάν κουπόνια για ένα μήνα και είναι κάτω σε όλους τους μεγάλους αγώνες. Τρομερό Marketing. Αστέρια..

μπορεί να υπήρχαν προβλήματα αλλά τουλάχιστον το αναγνωρίζει αυτό η nova και ανοίγει 500 κανάλια στο nova go https://www.digitaltvinfo.gr/component/k2/item/13001-apantisi-tis-nova-me-eidiki-proothitiki-energeia-meta-ta-provlimata-toy-nova-go

-21grams
29-10-14, 18:00
Μπορεί να υπήρχαν προβλήματα αλλά τουλάχιστον το αναγνωρίζει αυτό η Nova και ανοίγει 500 κανάλια στο Nova GO (https://www.digitaltvinfo.gr/component/k2/item/13001-apantisi-tis-nova-me-eidiki-proothitiki-energeia-meta-ta-provlimata-toy-nova-go).
Αν θέλει η Nova να αναγνωρίσει εμπράκτως την παροιμιώδη αδυναμία/ανικανότητα της να παράσχει στους πελάτες την υπηρεσία που πλήρωσαν αλλά ουδέποτε απόλαυσαν (και την οποία οι ιθύνοντες υποβαθμίζουν σκοπίμως περιγράφοντας την απλώς ως «προβλήματα»), ας παρατείνει κατά μία βδομάδα την διάρκεια ισχύος της «προσφοράς» που συνόδευε «Το Θέμα» της περασμένης Κυριακής.
Οτιδήποτε λιγότερο, είναι εμπαιγμός.

kaligoulas
30-10-14, 02:00
μη ριχνουμε ευθυνες μονο στη νοβα.εχει και η εφημεριδα τις ευθυνες της

nnn
30-10-14, 13:01
μη ριχνουμε ευθυνες μονο στη νοβα.εχει και η εφημεριδα τις ευθυνες της

Σοβαρά ??
Η εφημερίδα έκανε συμφωνία να τους προωθήσει το σαβουροπροϊόν τους, αυτή διαχειρίζεται το δίκτυο τους ή δεν περίμεναν πως θα αγόραζαν τόσοι την φυλλάδα για τον τζάμπα κωδικό ? :rolleyes:

Αυτός που πληρώνει 60άρια τον μήνα για να έχει και αυτήν την υπηρεσία, γιατί να μην μπορεί να δει ????

jap
30-10-14, 13:29
Προφανώς το 2ο που θίγεις nnn είναι το πιο σημαντικό.

Κατά τα άλλα, η μόνη ευθύνη της εφημερίδας (ο θεός να την κάνει) είναι που τη συγκεκριμένη Κυριακή δεν είχε το κουπόνι του καρφούρ. Συνήθως εξαντλείται για αυτό το λόγο (μου έχει τύχει να έχω στην ουρά του ταμείου άτομα με 2-3 κουπόνια ο καθένας και να σπάνε τις αγορές του καροτσιού σε 20ρικα).

kalicatzaros
30-10-14, 17:05
Καθήστε ρε παιδιά. Τους συνδρομητές που πληρώνουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ συνδρομή, έτυχε να είναι εκτός σπιτιού και έκαναν το λάθος να επιλέξουν το NovaGo για να δουν τον αγώνα ποιος θα τους αποζημιώσει; Βέβαια εκεί θα σου πει "είναι μια δωρεάν υπηρεσία και είναι προνόμιο όχι δικαίωμα"..

kinhtomania
30-10-14, 18:58
Με sms στο κινητό
Μια εβδομάδα συνδρομή, χωρίς κουπόνι, στο Novasports1 και το Novalifε

Για όσους αναγνώστες μας αντιμετώπισαν προβλήματα στην τηλεθέαση του ντέρμπι ΟΣΦΠ - ΠΑΟ μέσω Nova GO

http://www.protothema.gr/greece/article/422204/mia-evdomada-sundromi-horis-kouponi-sto-novasports1-kai-to-novalife-gia-osous-den-eidan-to-derbi-/

amadeus
31-10-14, 12:31
Πήρα SMS που λέει ότι θα μου δώσουν άλλη μια εβδομάδα δωρεάν υπηρεσία Nova go.

aenaos15
31-10-14, 14:53
Καθήστε ρε παιδιά. Τους συνδρομητές που πληρώνουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ συνδρομή, έτυχε να είναι εκτός σπιτιού και έκαναν το λάθος να επιλέξουν το NovaGo για να δουν τον αγώνα ποιος θα τους αποζημιώσει; Βέβαια εκεί θα σου πει "είναι μια δωρεάν υπηρεσία και είναι προνόμιο όχι δικαίωμα"..
Μολις δεχθηκα μεσω τηλεφωνου ως αντισταθμισμα στο προβλημα που ειχε δημιουργηθει 2 επιλογες-προσφορες : η μια δωροεπιταγη αξιας 30 ευρω για τα βιβλιοπωλεια Παπασωτηριου η μια δωροεπιταγη αξιας 50 ευρω για αγορες απο τις μπουτικ του Παο η του Οσφπ. Αρκετα καλη κινηση για τους συνδρομητες.

netman
31-10-14, 17:08
εσείς ποθ δεχτήκατε τηλεφωνικώς ή με σμσ τις προσφορές,είχατε κάνει κάποια ενέργεια;
αποστολή e-mail διαμαρτυρίας ας πούμε ή κάποιο τηλεφώνημα;

kalicatzaros
31-10-14, 19:14
Μολις δεχθηκα μεσω τηλεφωνου ως αντισταθμισμα στο προβλημα που ειχε δημιουργηθει 2 επιλογες-προσφορες : η μια δωροεπιταγη αξιας 30 ευρω για τα βιβλιοπωλεια Παπασωτηριου η μια δωροεπιταγη αξιας 50 ευρω για αγορες απο τις μπουτικ του Παο η του Οσφπ. Αρκετα καλη κινηση για τους συνδρομητες.

Γελάει ο κόσμος πραγματικά. Κλασικά η forthnet ένιωσε την ανάγκη να απολογηθεί και να αποζημιώσει μόνο τους μελλοντικούς πελάτες, για τους υπάρχοντες προφανώς και ΔΕΝ ενδιαφέρεται. Φυσικά αν διαμαρτυρηθείς σου πετάει το παραπάνω τυράκι για να σου βουλώσει το στόμα. Είμαι χρόνια στη NoVa από την εποχή που είχε ξεκινήσει με επίγειο δέκτη και η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο. Θεωρώ ότι το θέμα με τo NovaGo είναι η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι καθώς πρόκειται ξεκάθαρα για διαφημιστική καμπάνια και όχι για κάποια υπηρεσία.

aenaos15
31-10-14, 21:22
Γελάει ο κόσμος πραγματικά. Κλασικά η forthnet ένιωσε την ανάγκη να απολογηθεί και να αποζημιώσει μόνο τους μελλοντικούς πελάτες, για τους υπάρχοντες προφανώς και ΔΕΝ ενδιαφέρεται. Φυσικά αν διαμαρτυρηθείς σου πετάει το παραπάνω τυράκι για να σου βουλώσει το στόμα. Είμαι χρόνια στη NoVa από την εποχή που είχε ξεκινήσει με επίγειο δέκτη και η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο. Θεωρώ ότι το θέμα με τo NovaGo είναι η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι καθώς πρόκειται ξεκάθαρα για διαφημιστική καμπάνια και όχι για κάποια υπηρεσία.

Μαλλον μονο εσυ γελας.

-21grams
31-10-14, 22:50
Αν θέλει η Nova να αναγνωρίσει εμπράκτως την παροιμιώδη αδυναμία/ανικανότητα της να παράσχει στους πελάτες την υπηρεσία που πλήρωσαν αλλά ουδέποτε απόλαυσαν (και την οποία οι ιθύνοντες υποβαθμίζουν σκοπίμως περιγράφοντας την απλώς ως «προβλήματα»), ας παρατείνει κατά μία βδομάδα την διάρκεια ισχύος της «προσφοράς» που συνόδευε «Το Θέμα» της περασμένης Κυριακής. Οτιδήποτε λιγότερο, είναι εμπαιγμός.
Επιβεβαιώνω την λήψη σχετικού SMS νωρίτερα το απόγευμα:

«Πρώτο Θέμα»:
Σας επεκτείνουμε αυτόματα την δωρεάν θέαση του NovaSports 1 & NovaLife στο Nova GO έως και το Σάββατο 8/11.
Username: xxxxxxxx | Password: xxxxxxx
Έπραξαν το αυτονόητο λοιπόν, μάλλον με πρωτοβουλία της Nova και όχι της κίτρινης φυλλάδας του αρχιαπαταιώνα Θ. Αναστασιάδη.
O tempora! O mores!

kalicatzaros
31-10-14, 23:23
Μαλλον μονο εσυ γελας.

Προφανώς, γιατί κάποιοι δεν νοιάζονται για την ουσία του θέματος και μένουν στις χάντρες και στα καθρεφτάκια. Δεν ενδιαφέρονται για το σύνολο αλλά για το προσωρινό τους συμφέρων. Εκτός και αν η forthnet αποζημιώσει όλους τους υπάρχοντες συνδρομητές που επηρεάστηκαν από αυτό το promotion που έγινε εις βάρος τους.Ακόμα και αυτούς που δεν κατάφεραν να πιάσουν γραμμή στο customare care εκείνο το βράδυ καθώς είχαν πέσει οι γραμμές από τα πολλά τηλέφωνα ή δεν μπήκαν στον κόπο να στείλουν mail, tweet ή να κάνουν ένα σχόλιο στο facebook :)

aenaos15
01-11-14, 08:33
Δεν διαφωνω μαζι σου , αλλα το τραγικοποιεις το θεμα. Ενας αγωνας ηταν ολο κι ολο , και σε καθε περιπτωση αν θεωρεις οτι δεν ειναι σοβαρη εταιρεια φευγεις.

kaligoulas
01-11-14, 19:54
Μολις δεχθηκα μεσω τηλεφωνου ως αντισταθμισμα στο προβλημα που ειχε δημιουργηθει 2 επιλογες-προσφορες : η μια δωροεπιταγη αξιας 30 ευρω για τα βιβλιοπωλεια Παπασωτηριου η μια δωροεπιταγη αξιας 50 ευρω για αγορες απο τις μπουτικ του Παο η του Οσφπ. Αρκετα καλη κινηση για τους συνδρομητες.

σε τι πακετο εισαι συνδρομητης?ειχες κανει καποια κινηση?

@ ADSLgr.com All rights reserved.