PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

algedan
29-06-13, 09:47
Η νέα web υπηρεσία της ΝΟΒΑ, όπου έχει streaming περιεχόμενο από τα κανάλια της (έχει τα Novasports1,2 , τα παιδικά, το History και το Madz. Εχει και ταινίες! :worthy::respekt:
Πάς στο novago.gr , σου λέει να κατεβάσεις το web tv plugin και μετά να το κάνεις εγκατάσταση με κλειστό τον φυλλομετρητή. Ξαναπάς και δίνεις κωδικούς. Αν δεν έχεις κωδικούς σου λέει να καλέσεις το 18345 μάλλον για να σου δώσουν. Εμένα το 3play θα ενεργοποιηθεί το μεσημέρι (τότε κλείσαμε ραντεβού με τον τεχνικό) και δεν έχω κωδικούς για να το δοκιμάσω. Μάλλον είναι για συνδρομητές ΝΟΒΑ για να λέει για το 18345.
:p:)
Α! και είναι ακόμα Beta :down: και δωρεάν! :oneup:

mephisto
29-06-13, 10:03
Απο οτι είδα μπορείς να κανείς registered 2 συσκευές που θα παίζουν ταυτόχρονα.Αρα μπορείς να συνδέσεις ένα laptop και ένα pc με την τηλεόραση και να έχεις σχεδόν δωρεάν multiview.μακαρι να παραμείνει δωρεάν...

FSHOPAXD
29-06-13, 12:32
Θέλει κωδικούς κάρτας (κάρτα του αποκωδικοποιητή) και συνδρομητή (τα εχει επάνω ο λογαριασμός), ενεργοποίηση γίνεται online με εγγραφή, σε λίγες μέρες θεωρητικά θα μπεί σε κανονική λειτουργία.

sakels
29-06-13, 12:50
Απο οτι είδα μπορείς να κανείς registered 2 συσκευές που θα παίζουν ταυτόχρονα.Αρα μπορείς να συνδέσεις ένα laptop και ένα pc με την τηλεόραση και να έχεις σχεδόν δωρεάν multiview.μακαρι να παραμείνει δωρεάν...
που ειδεσ οτι βαζεισ 2 pc?

algedan
29-06-13, 13:23
που ειδεσ οτι βαζεισ 2 pc?

http://portal.novago.gr:33200/EPG/jsp/webtv/index.jsp#IFRAMEINSET/t_0/main
στην μέση στο 2

Chris Bow
29-06-13, 21:27
Αν και το διευκρινιζει, οτι η υπηρεσια λειτουργει μονο σε laptop και οχι σε desktop, εγω το δοκιμασα με desktop και αφου συμπληρωσω ολα τα στοιχεια που ζηταει στη φορμα εγγραφης, στη συνεχεια βγαζει το μηνυμα "O αριθμός κάρτας πρόσβασης Nova δεν είναι σωστός", ενω ειναι καρατσεκαρισμενα ολα σωστα. Αυτο συμβαινει επειδη δεν το κανω απο laptop?

BARKOULETOS
01-07-13, 11:58
Χιλια ευχαριστω το ενεργοποιησα! Προσοχη κατα την εγραφη να βαλετε τον κωδικο πελατη και αριθμο καρτας προσβασης ΟΧΙ κωδικο (Serial Number) ψηφιακου αποδικωποιητη (Η' ird num)!

ΥΣ: Ο αρχικος ενθουσιασμος μετριαστηκε διοτι βλεπω μονο τα καναλια και τα τρεηλερ των σειρων...
Ταινιες, σειρες, ντοκιμαντερ δεν τα παιζει παροτι πολλα απο αυτα τα βλεπω στα καναλια της νοβα του εχω...

g_kor
01-07-13, 12:43
Αν και το διευκρινιζει, οτι η υπηρεσια λειτουργει μονο σε laptop και οχι σε desktop, εγω το δοκιμασα με desktop και αφου συμπληρωσω ολα τα στοιχεια που ζηταει στη φορμα εγγραφης, στη συνεχεια βγαζει το μηνυμα "O αριθμός κάρτας πρόσβασης Nova δεν είναι σωστός", ενω ειναι καρατσεκαρισμενα ολα σωστα. Αυτο συμβαινει επειδη δεν το κανω απο laptop?

Το ιδιο προβλημα μου βγαζει και εμενα ενω ειμαι σιγουρος οτι βαζω το σωστο νουμερο..
Προφανως καποιο προβλημα της νοβα..τι αλλο να υποθεσω ;;;

vanels
01-07-13, 15:46
Καλησπέρα και από μένα,τελικά μεν το κατέβασα,αλλά δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση(μου λέει για εγκ.στον τοπικό δίσκο,είναι βέβαια εκεί!),διότι μετά από επικοινωνία μαζί τους είναι ακόμη πιλοτικά για 2000 συνδρομητές .....άδικα χάρηκα.:down:

- - - Updated - - -


Το ιδιο προβλημα μου βγαζει και εμενα ενω ειμαι σιγουρος οτι βαζω το σωστο νουμερο..
Προφανως καποιο προβλημα της νοβα..τι αλλο να υποθεσω ;;;
Πάρε τηλέφωνο και πες τους τον κωδικό συνδρομητή,θα σε ενημερώσουν....

ntinter
01-07-13, 16:43
δηλαδή θα μπορείς να βλέπεις το novago οπουδήποτε έχεις internet;
σε tablet, κινητό, laptop;
ακούγεται καλό

vanels
01-07-13, 17:06
Ελπίζω να είναι και χωρίς χρέωση......

ntinter
01-07-13, 17:16
Ελπίζω να είναι και χωρίς χρέωση......

γενικά, ό,τι είναι "χωρίς" χρέωση, κάπου το πληρώνεις στο πάγιο σου, είτε το χρησιμοποιείς είτε όχι, οπότε εγώ είμαι της γνώμης καλύτερα να πληρώνεις το κάθε τι χώρια, ώστε να μην πληρώνεις ότι δεν χρειάζεσαι.
αυτά τα δωρεάν στον βασικό εξοπλισμό αερόσακοι tablet κλπ, στην πράξη τα πληρώνεις και στην περίπτωση που δεν θες ή δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις βγαίνει χαμένος

vanels
04-07-13, 14:08
Καλώς,αλλά πιστεύω ότι είναι καλό!Υπάρχει κανένας που το δοκιμάζει να μας πει,η εάν και μπορεί να κάνει ένα snapshot της εικόνας αυτού!

FSHOPAXD
05-07-13, 02:02
Εάν κάποιος έχει πρόβλημα με κωδικούς καλό είναι να το διευκρινίσει τηλεφωνικά, θέλει κωδικό συνδρομητή -εάν π.χ. έχετε κάνει κάποια αλλαγή πρόσφατα σε 3PLAY μπορεί να έχει αλλάξει-
Παίζει σε Laptop και σε IPAD/Iphone πολύ σύντομα (εγώ το είδα να παίζει κανονικά), για το Desktop δεν κατάλαβα γιατί αλλά θεωρητικά δεν θα υποστηρίζετε -μπορεί τώρα να παίζει αλλά αργότερα όχι, θεωρητικά μπορεί να έχει σχέση με την Wifi σύνδεση που συνήθως δεν έχουν τα Desktop- . Παίζει και σε Windows 8 κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα παρόλο που δεν το αναφέρει. Δεν παίζει πάνω από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.
Δεν έχει ΕΠΙΠΛΕΟΝ χρέωση ! Είναι δωρεάν για όλους τους χρήστες που έχουν
•Nova Full pack (standalone ή συνδυασμένο με Forthnet)
•Nova Cinema pack (standalone ή συνδυασμένο με Forthnet)
•Nova Sports pack (standalone ή συνδυασμένο με Forthnet)
•Nova 3Play Full
•Nova 3Play με όλα τα Novacinema
•Nova 3Play με όλα τα Novasports
και ουσιαστικά αποτελεί μια επιπλέον δωρεάν μορφή Multiview που προσφέρει η Nova στους συνδρομητές της. Οπου έχεις ασύρματο Internet θα έχεις και NovaGO... Άρα η μαμά βλέπει στο Laptop την σειρά της, τα παιδιά στο σαλόνι τα παιδικά και ο μπαμπάς στο γραφείο π.χ. τον αγώνα και όλα αυτά με μία συνδρομή.
Σε πολύ λίγες μέρες θα φύγει από την Beta έκδοση και θα δοθεί σε όλους τους χρήστες ελεύθερα.
Διαβάστε και το σχετικό FAQ (http://portal.novago.gr:33200/EPG/jsp/webtv/index.jsp#IFRAMEINSET/t_0/main)

Το Site αναφέρει τα παρακάτω
Μια ακόμα πρωτοποριακή υπηρεσία από τη Nova είναι γεγονός! Νοva GO!

Απόλαυσε στο δικό σου χρόνο και όπου και αν βρίσκεσαι την αγαπημένη σου ταινία /σειρά ή την αναμέτρηση της αγαπημένης σου ομάδας, το καλύτερο παιδικό πρόγραμμα ή ακόμα και το ντοκιμαντέρ που δεν θέλεις να χάσεις και απόλαυσε μια ολοκληρωμένη εμπειρία ψυχαγωγίας με τη νέα υπηρεσία Nova GO!

Τώρα σου δίνεται η δυνατότητα, μέσα από ένα απλό & εύχρηστο μενού πλοήγησης να διαλέξεις ανάμεσα από Live θέαση επιλεγμένων καναλιών, Ταινίες, Σειρές, Αθλητικά, Παιδικά, Ντοκιμαντέρ & Μουσικά και να απολαύσεις την αγαπημένη σου εκπομπή όπου και αν βρίσκεσαι, όποτε εσύ επιθυμείς!

Απόλαυσε τώρα όλες αυτές τις νέες δυνατότητες που σου παρέχει η νέα υπηρεσία Nova GO , χωρίς επιπλέον χρέωση, αρκεί να είσαι συνδρομητής Nova Full pack ή Nova Cinema pack ή Nova Sports pack ή Nova 3Play Full ή Nova 3Play με όλα τα Novacinema ή όλα τα Novasports. Συμπλήρωσε τη φόρμα εγγραφής επιλέγοντας «Εγγραφή χρήστη» και μέσα σε λίγη ώρα θα λάβεις τους κωδικούς πρόσβασης στην υπηρεσία Nova GO!

Λίγες παραπάνω πληροφορίες για το NovaGO:
1.Η υπηρεσία είναι αρχικά διαθέσιμη μόνο σε laptop με λειτουργικό Windows XP, Windows Vista και Windows 7 και browser IE8, IE9 & Google Chrome.
2.Κάθε χρήστης θα έχει τη δυνατότητα με το ίδιο account να καταγράψει και να χρησιμοποιεί ταυτόχρονα έως και 2 συσκευές (σε οποιονδήποτε συνδυασμό). Ισχύει Πολιτική Ορθής Χρήσης της υπηρεσίας, βάσει της οποίας η ανανέωση συσκευών επιτρέπεται μια φορά κάθε 2 μήνες.
3.Η υπηρεσία διατίθεται μέσω οποιασδήποτε ενσύρματης ή ασύρματης σύνδεσης στο Internet και μόνο στην Ελλάδα.
Σημείωση: Η χρήση μέσω δικτύων κινητής τηλεφωνίας ΔΕΝ υποστηρίζεται. Η χρήση μέσω desktop ΔΕΝ υποστηρίζεται.

Αν αντιμετωπίσεις οποιοδήποτε πρόβλημα μπορείς να καλέσεις το 18345 επιλέγοντας την τεχνική υποστήριξη (αστική χρέωση/λεπτό) ή μέσω email στο info[ατ]nοvago.gr

Καλή Διασκέδαση, όπου και αν βρεθείς! :worthy: :worthy: :worthy:
:oneup: :oneup: :oneup:
Βάζω και ενα απλό Screenshoot - H εμπειρία είναι μοναδική, πολύ καλό Streaming κανένα κόψιμο πουθενά.

125834

- - - Updated - - -

Επίσης πληροφορίες στο Site της Forthnet για την εγγραφή :

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=6449

haris23
05-07-13, 09:46
Πρέπει πάντως να βάλει και videoclub και βασικά να αφήσουν και τον δεκτη να συνδεθεί με ethernet ώστε να μπορούμε να βλέπουμε και στην τηλεόραση επιπλέον υλικό ή ποιο πρόσφατες ταινίες. Τους το εγραψα

xekarfotos11
08-07-13, 12:41
Εδώ θέλω ν αναλύσω 2 θέματα που προκύπτουν από τα όσα γράφτηκαν παραπάνω

1) Το novaGo είναι ένα extra added value που προσφέρει η Forthnet στους συνδρομητές της χωρίς να τους χρεώνει, δεν είναι κάτι που σου πρόσθεσε κόστος στο πάγιο ώστε να στο αφαιρέσει, ωστε να μην το πληρώνεις. Αφού είσαι στην οικογένεια της Nova σου δίνει το δικαίωμα να την απολαμβάνεις όπου εσύ επιθυμείς.
2) Σε δοκιμή που έκανα σε ότι αφορά την ποιότητα της υπηρεσίες (και σε πληροφορίες που πήρα εκ των έσω), μιας και ο κολλητός δουλεύει στην τεχνική υποστήριξη, οι ποιότητες είναι πολλές και ποικίλουν με βάση το συγχρονισμό της γραμμής σου. Η μέγιστη ποιότητα είναι HD. Εγώ που συγχρονίζω στα 10Μb είχα μια πολύ καλύ ποιότητα εικόνας αντίστοιχα ψηφιακής τηλεόρασης αλλά όχι HD. Το θετικό είναι ότι υπήρχαν καμια 25-30 ταινίες να δώ και αρκετά κανάλια.

ps το service στο novaGo είναι αντίστοιχο με αυτό που πληρώνεις στη συνδρομή nova, αν είσαι Full pack τα βλέπεις όλα. Αν όχι ότι πληρώνεις :)

Σε ότι αφορά τις συσκευές μου είπε ότι αν υπάρξει πρόβλημα, πχ χαλάσεις το laptop καλείς και σου ξεκλειδώνουν το χρήστη, δεν πολυ κατάλαβα πως γίνεται ...

ntinter
08-07-13, 15:38
απ' αυτά που διάβασα στο νετ, σε αφήνουν να έχεις το novago το πολύ σε 2 συσκευές, επομένως, όταν κάνεις, κάτι τύπου register φαντάζομαι, το συνδέουν και θεωρούν οτί το έχεις σε ήδη σε μία συσκευή, αν για κάποιο λόγο θες να το βγάλεις από αυτήν και να το χρησιμοποιήσεις σε κάποια άλλη, τους πέρνεις τηλ, το ξεκλειδώνουν, οπότε δεν βλέπεις πια σε αυτή την συσκευή και έχεις την δυνατότητα να το βάλεις σε κάποια άλλη.
η ποιότητα που λες, ρυθμίζεται αυτόματα ανάλογα την τρέχουσα ταχύτητά σου; δηλαδή αν συνδεθείς σε άλλο μέρος με άλλη ταχύτητα ξαναρυθμίζεται;

pavlito
08-07-13, 16:42
Πολύ καλή και βολική επιλογή το NOVAGO . Η fothnet τους τελευταίους μήνες όλο εκπλήξεις είναι .....

mephisto
08-07-13, 21:53
Για εμένα οι επόμενες κινήσεις ειναι δωρεάν τα hd και το multiview.ιδιαιτερα για το hd ειναι απαράδεκτο να το χρεώνει...

Archon
08-07-13, 22:03
Απο την πρωτη μερα που διαβασα εδω το πρωτο ποστ προσπαθουσα να κανω εγγραφη. Τη μια εγραφε οτι ειχε βλαβη (δεν θυμαμαι ακριβως), την αλλη οτι ειχε κατι αλλο και παει λεγοντας. Τωρα που διαβασα τα τελευταια ποστς, με το που μπηκα, τσααακ με δεχθηκε και μου εστειλε mail επιβεβαιωσης και περιμενω password. Τι να πω! Φαινεται ηταν σε πειραματικο σταδιο πιο πριν και δεν ηταν το συστημα σωστα φτιαγμενο?

FSHOPAXD
08-07-13, 22:39
Θεωρητικά έτσι όπως βλέπω την δομή του site θα χρεώνει κάποιον π.χ.που δεν έχει το Full για Cinema ή Sports. Σε λιγο καιρό θα έχει ταινίες να διαλέξεις από αυτές που παίζει τις τελευταίες μέρες. Ειναι ακόμη αρχή, σιγά σιγά θα το βελτιώνει και σε ποιότητα και σε περιεχόμενο.


ΥΓ Multiview & HD τα δίνει στο Full 3PLAY δωρεάν με πληρωμή πιστωτικής/πάγιας.

mephisto
09-07-13, 09:34
multiview 6 μηνες:down: .

FSHOPAXD
09-07-13, 23:23
multiview 6 μηνες:down: .

12 μήνες οι υπηρεσίες Nova Multiview, 3 μήνες η υπηρεσία Nova Adult pack, 12 μήνες οι υπηρεσίες Nova HD
http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayForm.aspx?a_id=6209

mephisto
10-07-13, 11:22
τοτε απλα στο καταστημα ειναι χαζοι...Διοτι ημουν σαφης οτι με ενδιεφερε αλλα μου ειπαν οτι ειναι για 6 μηνες...Μολις τωρα ειδα οτι ειναι για το full pack εγω εχω το cinema με triple play αρα ειναι 6 μηνες...

BARKOULETOS
18-07-13, 20:39
Πηγα να συνδεθω σημερα στον λογαριασμο μου και ελεγε οτι ο λογαριασμος ακυρωθηκε!!! Λετε να φταιει που εγινε αλλαγη πακετο με αυτο της νεας προσφορας?

YSam
23-07-13, 22:55
Ναι αυτό είναι. Στην νέα προσφορά πήρες και κάποιο από τα sports η cinema?

mephisto
24-07-13, 15:10
σημερα και εγω δεν μπορω να μπω στο ebill,μηπως εχουν γενικα καποιο θεμα?

Archon
24-07-13, 15:15
μολις μπηκα και δεν εχει κανενα προβλημα ουτε το novago ουτε το e-bill

psapikas
24-07-13, 15:16
Λόγω αλλαγής υπηρεσίας (έβαλα και το novasports1) μου είπαν από forthnet ότι πρέπει να εκδοθούν νέοι κωδικοί e-bill...

YSam
24-07-13, 17:19
Μπορείς να ζητήσεις τον νέο κωδικό συνδρομητή και για να μην περιμένεις στο τηλέφωνο, μπορεί να στο πει και ένα κατάστημα πολύ εύκολα.

psapikas
24-07-13, 18:09
δυστυχώς το κατάστημα δεν μπόρεσε να εκδώσει και με έστειλε στο 13831

YSam
24-07-13, 20:07
Δεν χρειάζεται να εκδοθεί λογαριασμός, νομίζω θα μπορούσαν να το δουν από το σύστημα και να στο πουν.. πφφ

BARKOULETOS
27-07-13, 15:49
Την πατησες οπως και εγω... Με την αλλαγη συνδρομης πηρες νεο κωδικο... Αν επιχειρησεις να μπεις με τον παλιο κωδικο θα σου πει οτι ακυρωθηκε, αν πας να φτιαξεις νεο λογαριασμο θα σου βγαζει σφαλμα... Δυο φορες εχω μιλησει με τεχνικο μετα απο αρκετα λεπτα ανουσιας κουβεντας (αφου εχω δοκιμασει τα παντα αρκετες φορες...) καταληξαμε στο οτι δεν γινονται νεες εγραφες οποτε Novago γιοκ. Τους εχω κραξει συνεχεια στο εμεηλ βεβαια γιατι αν ηξερα οτι θα χασω το novago δεν θα εκανα την μετατροπη, αυτοι αλλου για αλλου με στελνουν στο τεχνικο τμημα λες και ειναι λαθος του ρουτερ...

Jesakos
09-08-13, 13:37
καλησπέρα σε εταιρικούς πελάτες δουλεύει? δηλαδή να πάρω τα στοιχεία τους και να βλέπω εφόσον αυτοί δεν το usaroun το Novago

BARKOULETOS
10-08-13, 13:17
δεν γινονται πλεον εγραφες στο novago, Βγαζει σφαλμα...

Jesakos
11-08-13, 00:32
δεν γινονται πλεον εγραφες στο novago, Βγαζει σφαλμα...

σίγουρο αυτό?

YSam
12-08-13, 00:06
σίγουρο αυτό?


Γίνονται κανονικά.

Jesakos
12-08-13, 00:26
πελάτες με επαγγελματικό πακέτο γίνονται register?

xatzikiriakos
12-08-13, 09:38
Πάντως είναι πολύ καλή υπηρεσία, το να μπορείς να δεις τβ σε φορητές συσκευές.
Καλή κίνηση της νόβα να το βάλει.
Για τους εταιρικούς δεν ξέρω αν γίνεται τώρα.

sakels
12-08-13, 16:23
Αυτη η υπηρεσια δεν εχει νοημα να δωθει σε εταιρικους πελατες. Με ποια λογικη δλδ;

FSHOPAXD
13-08-13, 12:36
Αυτη η υπηρεσια δεν εχει νοημα να δωθει σε εταιρικους πελατες. Με ποια λογικη δλδ;
Του Multiview ή της παράνομης διπλής προβολής, δεν ισχύει για επαγγελματικά, αλλά από όσο γνωρίζω υπάρχει κανονικά Multiview στα επαγγελματικά και σε μερικές κατηγορίες είναι εντελώς δωρεάν, όπως και τα HD.

sakels
13-08-13, 20:51
Το go ειναι για παρακολουθηση απο laptop η tablet, σε τι εξυπηρετει μια επαγγελματικη συνδρομη; Να βλεπει καποιος πελατης της καφετεριας απο tablet δλδ;;;;

Dimis32
15-08-13, 00:26
Λοιπόν
-Πρώτον το nova go παίζει κανονικότατα στο desktop μου και απορώ γιατί τα σαίνια της forthnet λένε πως είναι μόνο για λάπτοπ, δηλαδή ποια η τεχνική δυσκολία ενός desktop που και καλά δεν το υποστηρίζει;
- Δεύτερον: για να το ενεργοποιήσω τράβηξα μια απίστευτη Οδύσσεια. Δεν δεχόταν τον αριθμός της κάρτας πρόσβασης. Χθες είχα κάνει αλλαγή πακέτου και πήγα στο 3play Παίρνω τηλ κανα 20λεπτο αναμονή α μου λεει μισο λεπτό να σας συνδέσω με nova. Aλλο ένα 20λεπτο αναμονή και εκεί που έλεγω πως σε 1 λεπτό θα με εξυπηρετήσουν κόβεται η γραμμή. Ξανά τηλ απευθείας στην εξυπηρέτηση της nova άλλο ένα 20λεπτο αναμονή και μου λέει πως κάτι πρέπει να φταίει με την αλλαγή πακέτου αλλά να μην κλείσω και θα με συνδέσει με άλλον συνάδελφο. Αλλο ένα 20λεπτο αναμονή οπότε όταν μου απάντησε η άλλη συνάδελφος της λέω "μη διανοηθείτε να με βάλετε σε αναμονή και να με παραπέμψετε σε άλλον συνάδελφο! Τελικά ευτυχώς έπεσα σε κάποια που γνώριζε το θέμα το ψαξε και μου είπε πως άλλαξε ο κωδικός συνδρομητή, μολονότι στο νέο συμβόλαιο που μου έδωσαν χθες υπήρχε ο παλιός κωδικός συνδρομητή. Οντως μόλις πέρασα τον καινούριο κωδικό όλα οκ και έχω novago στο desktop μου... Αυτά προς ενημέρωσή σας! Τέλος θα πρέπει να δουν λίγο το θέμα της ώρας αναμονής στο cc της forthnet είναι απλά απαράδεκτο...

Archon
15-08-13, 00:42
Σαφως και παιζει σε desktop και μαλιστα την πατησα γιατι νομιζα πως ημουν στο λαπτοπ την ωρα που εμπαινα στο novago και τωρα πρεπει να τους παρω τηλ να μου διαγραψουν τη συσκευη γιατι αυτο που λενε για μονο 2 συσκευες ισχυει (δυστυχως).

Dimis32
16-08-13, 02:29
πάντως πολύ άκυρη επιλογή να βάλουν στα κανάλια το χειρότερο απ όλα όσον αφορά τα ντοκιμαντέρ το history channel που μόνο ότι λέει το όνομα δεν είναι με κάτι συνεχή ντοκιμαντέρ για αναπαλαιώσεις αντικών κλπ.... θα μπορούσαν να έχουν το national geographic ή το discovery

sakels
16-08-13, 02:35
πάντως πολύ άκυρη επιλογή να βάλουν στα κανάλια το χειρότερο απ όλα όσον αφορά τα ντοκιμαντέρ το history channel που μόνο ότι λέει το όνομα δεν είναι με κάτι συνεχή ντοκιμαντέρ για αναπαλαιώσεις αντικών κλπ.... θα μπορούσαν να έχουν το national geographic ή το discovery

δεν ειναι τοσα απλα φιλε. προφανως δεν εχουν ακομα τα δικαιωματα απο τις αντιστοιχες εταιριες να τα εκμπεμπουν μεσω internet αλλα μονο δορυφορικα.. αν θυμαμαι καλα οταν ανανεωσε η νοβα με το history αυτο ειχε συμπλεριληφθει...

οπως εγινε και με τα στουντιο τωρα για τις ταινιες.

Dimis32
17-08-13, 02:17
Κάνοντας εγκατάσταση του nova go web tv plugin στο λάπτοπ μου βγαλε το μήνυμα The configuration of computer is insufficient to play some media program και όντως συνδέεται αλλά βλέπω μαύρο. Εχει κάποιος αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα και υπάρχει κάποια λύση; Είναι αδύνατον να το βάλω σε τρίτη συσκευή τώρα μου είπαν από τη nova πως πρέπει να περάσουν 2 μήνες και να κάνω διαγραφή του λογαριασμου και δημιουργία νέου λογαριασμού για να μπει σε άλλη συσκευή...

Dimis32
19-08-13, 19:29
Tελικά απενεργοποιώντας το firewall και το microsoft security essentials έπαιξε κανονικά, οπότε όσοι αντιμετωπίζετε ανάλογο πρόβλημα δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε firewall και antivirus

dlog1968
20-08-13, 20:39
Το εβαλα στο λαπτοπ μου και στο ipad μου.

Ερωτηση: γνωριζει κανεις αν μπορει ενα αλλο μελος με τα δικα μου στοιχεια να χρησιμοποιησει την υπηρεσια (φυσικα οταν δεν χρησιμοποιω εγω ) ? η γινεται και καποια αλλη ταυτοποιηση π.χ. Με mac address?

Dimis32
20-08-13, 22:56
αφού δεν μπορεί να μπει σε άλλη συσκευή άρα για να τη χρησιμοποιήσει θα πρέπει να του δανείσεις το λάπτοπ ή το ipad σου

@ ADSLgr.com All rights reserved.