PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρεωστικές: Τι είναι, Ποια τράπεζα να επιλέξετε (μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα, e-banking)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176

CptBill
23-11-11, 16:24
ξερουμε τι γινεται σε περιπτωση που θελουμε να καταθεσουμε πολλα κερματα σε τραπεζα(πρεπει να ειναι γυρω στα 50+ ευρω αλλα σε διλεπτα, μονολεπτα) ? Η εστω εαν υπαρχει εναλλακτικος τροπος να τα μετατρεψω σε χαρτονομισματα?

Σημερα καλεσα το φανταστικο καταστημα της Alpha Bank Νεου Φαληρου (νοοτροπια υπαλληλων με υφος 1000 καρδιναλιων...εχουν την εντυπωση πως ειναι δημόσιοι υπαλληλοι) οπου μου απαντησαν ειρωνικα πως να ξερω πως θα χρεωθω 1% του ποσου που θα φερω σε κερματα.

Rightman
23-11-11, 22:26
Την εχω δοκιμάσει στο paypal και στο amazon και δεν την δέχτηκαν, πήρα την τράπεζα και μου είπαν οτι μόνο με φυσική παρουσία δεν κάνει για internet

Άρα είναι άχρηστο το secure code.

lak100
29-11-11, 21:07
παιδια ειλικρινα δεν αντεχω αλλο καθε φορα που παιρνω το phone banking της Eurobank με πρηζουν να κανω αποταμιευτικο προγραμμα (εχω ηδη 2 συνολικου υψους 110 ευρω το μηνα) η κατασταση ομως εχει γινει ανυποφορει και αυτοι πολυ φορτικοι αναγκαζομαι να κλεινω το τηλεφωνο για να με αφησουν υσυχο

jap
29-11-11, 21:31
Έχω πολύ καιρό να ακούσω ψηστήρι από τη Eurobank. Μάλλον παίρνεις σε ώρες που δεν έχει φόρτο το τηλεφωνικό τους κέντρο, γενικά όταν έχουν λάσκα σε πρήζουν, αν πάρεις σε ώρα που έχει αναμονή να σε συνδέσουν δεν σε καθυστερούν μετά, αλλά περιμένεις πριν.

Theo20
30-11-11, 22:08
Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να ανοίξω λογαριασμό σε μια τράπεζα μόνο και μόνο για να βγάλω μια χρεωστικη για αγορές στο Ίντερνετ! Είχα σκοπό να πάω στην Πειραιώς αλλα δεν ξέρω τι χρεώσεις παίζουν κλπ... Μπορείτε να βοηθήσετε;

Rightman
30-11-11, 22:52
Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να ανοίξω λογαριασμό σε μια τράπεζα μόνο και μόνο για να βγάλω μια χρεωστικη για αγορές στο Ίντερνετ! Είχα σκοπό να πάω στην Πειραιώς αλλα δεν ξέρω τι χρεώσεις παίζουν κλπ... Μπορείτε να βοηθήσετε;
http://www.piraeusbank.gr/ecPage.asp?id=300999&lang=1&nt=96&from=links&tid=297656&fromsearch=297656&sid=

Theo20
30-11-11, 23:59
Ευχαριστώ Πολυ! Με χάλασε λίγο η τελευταία στήλη αλλα ΟΚ!
πιστεύετε είναι η καλύτερη επιλογή;

Thanasis159
01-12-11, 00:27
Αυτή μαζί με την Marfin κατά την γνώμη μου είναι οι καλύτερές σου επιλογές. Αν έχεις και τις δύο, έλεγξε αν κάποια έχει online atm, γιατί θα σε βολέψει για τις καταθέσεις σου.

psolord
03-12-11, 15:19
Παιδιά συγγνώμη για την ερώτηση γιατί σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά μη ψάχνω τώρα 120 σελίδες...


Ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω Online εισιτήρια για Village Cinemas, με Debit Mastercard ? (είναι η κάρτα ανάληψης μισθοδοσίας)

ariadgr
03-12-11, 15:28
Ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω Online εισιτήρια για Village Cinemas, με Debit Mastercard ? (είναι η κάρτα ανάληψης μισθοδοσίας)

Γιατί δεν δοκιμάζεις;
Είναι αρκετά καινούργια κάρτα και δεν έχει δοκιμαστεί εκτενώς σε συναλλαγές εξ αποστάσεως.

gkimonas
04-12-11, 18:41
Πριν λίγες μέρες πέρασα σε Win7, μπαίνοντας στο ebanking της Εθνικής με IE 9, απλώς παρατήρησα πως δεν λειτουργεί.

euri
04-12-11, 18:56
Ενεργοποίησε Προβολή Συμβατότητας (compatibility view) για αυτό το site. Είναι γνωστό θέμα του ebanking της Εθνικής και του ΙΕ9.

gkimonas
04-12-11, 18:59
Ενεργοποίησε Προβολή Συμβατότητας (compatibility view) για αυτό το site. Είναι γνωστό θέμα του ebanking της Εθνικής και του ΙΕ9.

Thanks δεν το ήξερα. :)


ΥΓ Τελικά Πειραιώς εγγύηση, άριστο ebanking, γρήγορο και παίζει παντού και σε όλα.

RASTAVIPER
07-12-11, 15:29
Μεταφορά χρημάτων από Eurobank σε Εθνική μέσω ίντερνετ.
Ποιος τρόπος με την χαμηλότερη προμήθεια;

blade_
07-12-11, 15:44
παιδια η κανουρια euroline debit της Eurobank κανει για αγορες μεσω ιντερνετ?


Οχι δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις

μεγαλο μειονεκτημα..συνεχιζουμε να χρησιμοποιουμε την προπληρωμενη τοτε λοιπον..

ariadgr
07-12-11, 16:01
Μεταφορά χρημάτων από Eurobank σε Εθνική μέσω ίντερνετ.
Ποιος τρόπος με την χαμηλότερη προμήθεια;

Αν έχεις δωρεαν συναλλαγες στη Eurobank, επιλέγεις OUR και ειναι δωρεαν και για τους 2.

Αλλιως βλέπεις ποιά είναι η χρέωση της Eurobank για το OUR σε σχέση με το SHA και αποφασίζεις ανάλογα.

Το τι χρεώνει η εθνική για εισερχόμενο έμβασμα (SHA) φαινεται στο nbg.gr στο τιμολογιο βασικων εργασιων

RASTAVIPER
08-12-11, 09:21
Αν έχεις δωρεαν συναλλαγες στη Eurobank, επιλέγεις OUR και ειναι δωρεαν και για τους 2.

Αλλιως βλέπεις ποιά είναι η χρέωση της Eurobank για το OUR σε σχέση με το SHA και αποφασίζεις ανάλογα.

Το τι χρεώνει η εθνική για εισερχόμενο έμβασμα (SHA) φαινεται στο nbg.gr στο τιμολογιο βασικων εργασιων
Το άτομο που ήταν να μου στείλει τα χρήματα από Eurobank, μου είπε ότι της χρεώνει η τράπεζα 15€ προμήθεια και μου φάνηκε τρελό.
Για να έχει δωρεάν συναλλαγές τι πρέπει να κάνει?

yyy
08-12-11, 10:34
Για να έχει δωρεάν συναλλαγές τι πρέπει να κάνει?

http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=373&mid=710&lang=gr

ariadgr
08-12-11, 12:06
Το άτομο που ήταν να μου στείλει τα χρήματα από Eurobank, μου είπε ότι της χρεώνει η τράπεζα 15€ προμήθεια και μου φάνηκε τρελό.

Μέσω ebanking €15 για Ελλάδα χλωμό...
Μήπως ρώτησε σε κατάστημα;

........Auto merged post: ariadgr πρόσθεσε 4 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δες εδω
http://www.eurobank.gr/Uploads/pdf/1411TimologioStand%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C.pdf#page=8
Σελ. 8, #63 & #66
βλέπω €0,80 + 1,20 για OUR

anon
08-12-11, 12:32
εαν δεν δώσεις ΙΒΑΝ, νομίζω ότι τόσο είναι η χρέωση.

Arcade
08-12-11, 18:27
Ευχαριστώ Πολυ! Με χάλασε λίγο η τελευταία στήλη αλλα ΟΚ!
πιστεύετε είναι η καλύτερη επιλογή;
Για την δουλειά που θες παλιά ήταν η καλύτερη επιλογή αλλά όχι πλέον. Εδώ και έναν χρόνο χρεώνει προμήθεια 2% κάθε φορά που κάνεις αγορές εκτός ζώνης ευρώ (με εξαίρεση το αγγλικό amazon).
Η alpha έχει ελάχιστο όριο για άνοιγμα λογαριασμού 300€ ενώ η χρεωστική της eurobank δεν κάνει για ιντερνετικές αγορές.
Μένουν οι Κύπρου, Marfin και HSBC οι οποίες απ' ότι ξέρω κάνουν για ιντερνετικές αγορές και δεν έχουν προμήθεια.

aSMiLoN
09-12-11, 09:32
Παιδια, ενημερωτικα, με την χρεωστικη της Eurobank (με το Security chip και το σημα Maestro) εχω κανει αγορα μεσω internet και μαλιστα βγηκε και ενα συστημα ασφαλειας της Eurobank για επιβεβαιωση των στοιχειων μου.

denial1
09-12-11, 21:48
Ερώτηση σχετικά με Χρεωστικές:

Έστω οτι έχω χρεωστική απο την ALPHA ή την Πειραιως:

Για αγορές μέσω Paypal πως χρεώνομαι? πχ μου τραβάει κάποια απο τα ποσά της πάγιας χρέωσης? http://www.piraeusbank.gr/ecPage.asp?id=300999&lang=1&nt=96&from=links&tid=297656&fromsearch=297656&sid=

Έστω οτι κανω 20 αγορες μεσω ebay (αξιας η καθε μια 50 USD) θα πληρωνω καθε φορα ενα ποσο και αν ναι ποσο θα ειναι?

Ευχαριστω :oneup:

Arcade
10-12-11, 02:45
Παιδια, ενημερωτικα, με την χρεωστικη της Eurobank (με το Security chip και το σημα Maestro) εχω κανει αγορα μεσω internet και μαλιστα βγηκε και ενα συστημα ασφαλειας της Eurobank για επιβεβαιωση των στοιχειων μου.
Έχεις δίκιο, κάνει για αγορές απλά δεν τη δέχεται το paypal.

ipo
10-12-11, 03:51
Ερώτηση σχετικά με Χρεωστικές:

Έστω οτι έχω χρεωστική απο την ALPHA ή την Πειραιως:

Για αγορές μέσω Paypal πως χρεώνομαι? πχ μου τραβάει κάποια απο τα ποσά της πάγιας χρέωσης? http://www.piraeusbank.gr/ecPage.asp?id=300999&lang=1&nt=96&from=links&tid=297656&fromsearch=297656&sid=

Έστω οτι κανω 20 αγορες μεσω ebay (αξιας η καθε μια 50 USD) θα πληρωνω καθε φορα ενα ποσο και αν ναι ποσο θα ειναι?

Ευχαριστω :oneup:
Η πάγια χρέωση στον πίνακα τιμολόγησης που κοιτάς αφορά σε χρήση σε ΑΤΜ, όχι σε αγορές. Για αγορές που ενδιαφέρει εσένα, το PayPal θα σου τραβάει όσα χρήματα βλέπεις στο καλάθι αγορών.

Μόνο αν κάνεις αγορές σε νόμισμα εκτός ευρώ και ταυτόχρονα έχεις ορίσει στο PayPal να γίνεται χρέωση στο ξένο νόμισμα (δηλαδή να μην κάνει μετατροπή συναλλάγματος), τότε θα πληρώνεις επιπλέον στην τράπεζα την προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος που βλέπεις στην τελευταία γραμμή του πίνακα (2% επί του ποσού αγοράς).

denial1
10-12-11, 14:20
Η πάγια χρέωση στον πίνακα τιμολόγησης που κοιτάς αφορά σε χρήση σε ΑΤΜ, όχι σε αγορές. Για αγορές που ενδιαφέρει εσένα, το PayPal θα σου τραβάει όσα χρήματα βλέπεις στο καλάθι αγορών.

Μόνο αν κάνεις αγορές σε νόμισμα εκτός ευρώ και ταυτόχρονα έχεις ορίσει στο PayPal να γίνεται χρέωση στο ξένο νόμισμα (δηλαδή να μην κάνει μετατροπή συναλλάγματος), τότε θα πληρώνεις επιπλέον στην τράπεζα την προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος που βλέπεις στην τελευταία γραμμή του πίνακα (2% επί του ποσού αγοράς).

-Ταυτόχρονα έχεις ορίσει στο PayPal να γίνεται χρέωση στο ξένο νόμισμα (δηλαδή να μην κάνει μετατροπή συναλλάγματος)

Υπαρχει αυτη η επιλογη στο paypal? και αλλάζει on the fly και για αγορες απο US, UK και euro?

Μπορεις να μου εξηγησεις σε συγκεκριμενο παραδειγμα;
Ebay US αξια αντικειμενου 50 USD: θα κρατησει 1 usd Σωστα?
Ebay UK αξια 50 αντικειμενου GBP: θα κρατησει 1 gbp
Site απο UK που μπορεις να επιλεξεις σε τι νομισμα χρεωνεσε τι ισχυει?

Σε ευχαριστω

psolord
10-12-11, 19:27
Παιδιά συγγνώμη για την ερώτηση γιατί σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά μη ψάχνω τώρα 120 σελίδες...


Ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω Online εισιτήρια για Village Cinemas, με Debit Mastercard ? (είναι η κάρτα ανάληψης μισθοδοσίας)


Γιατί δεν δοκιμάζεις;
Είναι αρκετά καινούργια κάρτα και δεν έχει δοκιμαστεί εκτενώς σε συναλλαγές εξ αποστάσεως.



Δυστυχώς δεν γίνεται δεκτή!

papi_tam
13-12-11, 13:21
Στην eurobank εχω την παλια χρεωστική τους (maestro -οχι mastercard που ειναι τωρα) και ηξερα οτι δεν κανει για αγορες στο ιντερνετ. Εχθες που ηθελα να αγορασω κατι απο καταστημα εξωτερικου την χρησιμοποιησα και τη δέχτηκε κανονικά...
Ισως τελευταια οι τραπεζες "ξεκλειδωνουν" αυτη τη δυνατοτητα στις χρεωστικές τους σιγα σιγα

RASTAVIPER
04-01-12, 19:06
Πληρωμή από Εθνική τράπεζα σε τράπεζα της Γερμανίας.
Ξέρει κανείς πόσο μπορεί να είναι η προμήθεια?

ariadgr
04-01-12, 19:56
Πληρωμή από Εθνική τράπεζα σε τράπεζα της Γερμανίας.
Ξέρει κανείς πόσο μπορεί να είναι η προμήθεια?

0,50 ευρώ για σενα με SHAred έξοδα μέσω ebanking.

RASTAVIPER
04-01-12, 21:34
0,50 ευρώ για σενα με SHAred έξοδα μέσω ebanking.
Ευχαριστώ.
Mε SHA ο Γερμανός χρεώνεται αντίστοιχα κάτι από την τράπεζά του για να πάρει τα λεφτά του?
Με OUR τι γίνεται?

ariadgr
04-01-12, 22:19
Ευχαριστώ.
Mε SHA ο Γερμανός χρεώνεται αντίστοιχα κάτι από την τράπεζά του για να πάρει τα λεφτά του?

Εξαρτάται από την τράπεζά του.
Αν χρεωθεί θα στο πει...


Με OUR τι γίνεται?

Δεν δίνει η Εθνική μέσω ebanking.
Αλλά δε συμφέρει γενικά (μπορεί να είναι πάνω από €15)

tasos3
06-01-12, 18:10
Ενδιαφέρομαι για winbank και θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για αυτήν.

dfourt
06-01-12, 18:21
Ενδιαφέρομαι για winbank και θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για αυτήν.
Μπορείς να επισκεφτείς κάποιο υποκατάστημα της τράπεζας Πειραιώς, να επικοινωνήσεις με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση, να ρίξεις μια ματιά στο website και να μάθεις όσα θες για αυτή.
Έτσι και θα απαντηθούν τα ερωτήματά σου, και θα είσαι σίγουρος ότι έλαβες τις απαντήσεις από κάποιον εκπρόσωπο της εταιρίας και όχι από έναν τυχαίο που μπήκε στο adslgr και έγγραψε κάτι.

Το ίδιο ισχύει και για τις ερωτήσεις σου για ebay και το amazon.

Όσα ρωτάς αναφέρονται ξεκάθαρα στο site της αντίστοιχης εταιρίας.
Απλά μπαίνεις και τα διαβάζεις.

tasos3
06-01-12, 18:59
Μπορείς να επισκεφτείς κάποιο υποκατάστημα της τράπεζας Πειραιώς, να επικοινωνήσεις με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση, να ρίξεις μια ματιά στο website και να μάθεις όσα θες για αυτή.
Έτσι και θα απαντηθούν τα ερωτήματά σου, και θα είσαι σίγουρος ότι έλαβες τις απαντήσεις από κάποιον εκπρόσωπο της εταιρίας και όχι από έναν τυχαίο που μπήκε στο adslgr και έγγραψε κάτι.

Το ίδιο ισχύει και για τις ερωτήσεις σου για ebay και το amazon.

Όσα ρωτάς αναφέρονται ξεκάθαρα στο site της αντίστοιχης εταιρίας.
Απλά μπαίνεις και τα διαβάζεις.

Καλα τα λες δεν λεω, αλλα ενδιαφερομαι και για γνωμες των πελατων, καθως πολλες φορες οι εκαστοτε εταιρειες μπορουν να σε παραπλανησουν για το συμφερον τους...

aton
06-01-12, 19:02
Γνώμες ως γνωστόν υπάρχουν πολλές. Επίσης είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να έχει δοκιμάσει όλες τις λειτουργίες σε όλες τις τράπεζες για να έχει σφαιρική γνώμη. Ακόμη κι αν έβρισκες κάποιον τέτοιο τύπο δεν είναι βέβαιο ότι θα είχατε τα ίδια γούστα και τις ίδιες προτεραιότητες.

Αυτό που προσπαθεί να σου πει ο φίλος είναι: ρώτα κάτι πιο συγκεκριμένο για να πάρεις καλύτρες απαντήσεις
:)

tasos3
06-01-12, 19:11
Γνώμες ως γνωστόν υπάρχουν πολλές. Επίσης είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να έχει δοκιμάσει όλες τις λειτουργίες σε όλες τις τράπεζες για να έχει σφαιρική γνώμη. Ακόμη κι αν έβρισκες κάποιον τέτοιο τύπο δεν είναι βέβαιο ότι θα είχατε τα ίδια γούστα και τις ίδιες προτεραιότητες.

Αυτό που προσπαθεί να σου πει ο φίλος είναι: ρώτα κάτι πιο συγκεκριμένο για να πάρεις καλύτρες απαντήσεις
:)

Βασικα φιλε μονο για winbank ομιλω :shifty:
Και επειδη ενδιαφερομαι για αυτην θα ηθελα να μαθω περισσοτερα σχετικα με τις χρεωστικες καρτες αλλα και για το οτιδηποτε πανω στην winbank και τις λειτουργιες της...

Mouse Potato
06-01-12, 19:16
Μιας και βλέπω ότι ενδιαφέρεσαι για τις αγορές μέσω internet, και όντας κάτοχος μιας χρεωστικής της Πειραιώς, έχω να σου πω πως είμαι ευχαριστημένος. Δεν έχει τύχει να με προδώσει πουθενά σε πολλών ειδών αγορές που έχω κάνει (από αεροπορικά μέχρι βίδες για pc :p). Από εκεί και πέρα, υπάρχουν κάποια θεματάκια κάποιες φορές με τις online καταθέσεις στα ΑΤΜs. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Το ebanking της είναι εξαιρετικό.

ipo
06-01-12, 19:21
Βασικα φιλε μονο για winbank ομιλω
Και επειδη ενδιαφερομαι για αυτην θα ηθελα να μαθω περισσοτερα σχετικα με τις χρεωστικες καρτες αλλα και για το οτιδηποτε πανω στην winbank και τις λειτουργιες της...
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Οι πολλαπλές ερωτήσεις σου στα νήματα με τις ηλεκτρονικές αγορές είναι πολύ γενικές. Είναι σαν να πηγαίνεις στο σχολείο και να λες στο προαύλιο: "Ποιος θα μου πει τα πάντα για τα μαθηματικά; Με ενδιαφέρει συγκεκριμένα η άλγεβρα." Η τακτική που ακολουθείται στα forum, ώστε να μην αντιμετωπίζονται ως τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, είναι να αφιερώσεις χρόνο για να μάθεις κάποια πράγματα μόνος σου και κατόπιν να ρωτήσεις συγκεκριμένα ζητήματα που σε απασχολούν.

Επιπλέον, αφού αποκτήσεις με το διάβασμα τη γνώση που αναζητάς, θα σε παρακαλούσα να βοηθήσεις στη διάχυσή της γράφοντας οδηγίες στο forum. Καλό διάβασμα στις σελίδες των εταιρειών!

Η καλοπροαίρετη σύστασή μου αφορά τόσο αυτό το νήμα, όσο και όλα τα άλλα στα οποία διατύπωσες σήμερα την επιθυμία να λάβεις γενικές πληροφορίες.

tasos3
06-01-12, 19:22
Μιας και βλέπω ότι ενδιαφέρεσαι για τις αγορές μέσω internet, και όντας κάτοχος μιας χρεωστικής της Πειραιώς, έχω να σου πω πως είμαι ευχαριστημένος. Δεν έχει τύχει να με προδώσει πουθενά σε πολλών ειδών αγορές που έχω κάνει (από αεροπορικά μέχρι βίδες για pc :p). Από εκεί και πέρα, υπάρχουν κάποια θεματάκια κάποιες φορές με τις online καταθέσεις στα ΑΤΜs. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Το ebanking της είναι εξαιρετικό.

Βεβαιως και ενδιαφερομαι φιλε και μιας και εισαι και συ χρηστης της winbank προφανως και μετραει η γνωμη σου. Και αφου μιλαμε για την winbank θα ηθελα να μαθω κατα ποσο ειναι ευκολο η δημιουργια paypal λογαριασμου μεσω της χρωστικης της Πειραιως...

Mouse Potato
06-01-12, 19:23
Βεβαιως και ενδιαφερομαι φιλε και μιας και εισαι και συ χρηστης της winbank προφανως και μετραει η γνωμη σου. Και αφου μιλαμε για την winbank θα ηθελα να μαθω κατα ποσο ειναι ευκολο η δημιουργια paypal λογαριασμου μεσω της χρωστικης της Πειραιως...

Την γενική άποψη την πήρες. Σειρά έχει η πράξη. Εφόσον είσαι αποφασισμένος να προχωρήσεις, το προχωράς. Οποιαδήποτε εξειδικευμένη απορία έχεις επί συγκεκριμένου θέματος, εδώ θα είμαστε να βοηθήσουμε.

Καλές αγορές. :)

ipo
06-01-12, 19:28
Βεβαιως και ενδιαφερομαι φιλε και μιας και εισαι και συ χρηστης της winbank προφανως και μετραει η γνωμη σου. Και αφου μιλαμε για την winbank θα ηθελα να μαθω κατα ποσο ειναι ευκολο η δημιουργια paypal λογαριασμου μεσω της χρωστικης της Πειραιως...
Η ερώτηση που κάνεις, καθώς και οι άλλες στα υπόλοιπα νήματα, μπορούν να καλυφθούν αποτελεσματικά διαβάζοντας το περιεχόμενο των νημάτων. Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι να πληροφορηθείς, δεν έχεις παρά να αφιερώσεις χρόνο για την ανάγνωση του νήματος.

djuan1988
07-01-12, 00:59
υπάρχουν κάποια θεματάκια κάποιες φορές με τις online καταθέσεις στα ΑΤΜs.

Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο Mouse Potato;

button
07-01-12, 15:32
Ενδιαφέρομαι για winbank και θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για αυτήν.

Κοιτά άμα την κάνεις να προσεχείς τι σου λένε και όταν πάρεις το πακέτο να πάρεις τηλεφωνώ για ενεργοποίηση του pin γιατί εγώ την πάτησα 2 φόρες οταν μπλόκαρα το pin αφού έβαζα σωστά άλλα δεν μου είχανε πει στην τράπεζα και το έμαθα απο foroum .

Και γενικά η τράπεζα Πειραιώς μας έπαιξε ενα βρόμικο παιχνίδι με ενα δάνειο οταν το κάναμε πάγωμα αυτοί έχασαν τα χαρτιά στο δρόμο για Αθήνα και μετα έκαναν μονοί τους ρύθμιση δόσεων χωρίς καμιά ενημέρωση και μετα απο 8 μήνες έρχονται και ζητάνε τα λεφτά

tasos3
07-01-12, 19:55
Κοιτά άμα την κάνεις να προσεχείς τι σου λένε και όταν πάρεις το πακέτο να πάρεις τηλεφωνώ για ενεργοποίηση του pin γιατί εγώ την πάτησα 2 φόρες οταν μπλόκαρα το pin αφού έβαζα σωστά άλλα δεν μου είχανε πει στην τράπεζα και το έμαθα απο foroum .

Και γενικά η τράπεζα Πειραιώς μας έπαιξε ενα βρόμικο παιχνίδι με ενα δάνειο οταν το κάναμε πάγωμα αυτοί έχασαν τα χαρτιά στο δρόμο για Αθήνα και μετα έκαναν μονοί τους ρύθμιση δόσεων χωρίς καμιά ενημέρωση και μετα απο 8 μήνες έρχονται και ζητάνε τα λεφτά

Δηλαδή λες ότι το να πας στην τράπεζα και να κάνεις εκεί τον λογαριασμό δεν είναι αρκετό?
Άρα από όλα αυτά που ακούω βγαίνει το συμπέρασμα ότι πριν να κάνω αγορά, παίρνω τηλέφωνο την Πειραιώς για να μου ενεργοποιήσει το PIN?

button
07-01-12, 20:09
Θα κανείς λογαριασμό και μετά θα κάνεις την winbank

Για να κάνεις αγορά θα πρέπει να μπεις στην σελίδα winbank στο login θα ζητήσει PIΝ και μετά απο λογαριασμό που θα φορτώσεις την winbank και απο εκει και περα την paylpal

Και να σου πω οτι εγω το έκανα πριν 2 χρόνια μπορεί να άλλαξαν πράγματα τώρα γιαυτό άκου και τους άλλους

Mouse Potato
08-01-12, 04:58
Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο Mouse Potato;

Έχει τύχει αρκετές φορές να μην είναι διαθέσιμο το σύστημα και ως εκ τούτου να μην μπορώ να κάνω online κατάθεση.

runner70
08-01-12, 14:00
Έχει τύχει αρκετές φορές να μην είναι διαθέσιμο το σύστημα και ως εκ τούτου να μην μπορώ να κάνω online κατάθεση.

Για μενα αυτο ηταν το σημαντικοτερο προβλημα που ειχα συναντησει απο την winbank για αρκετους μηνες. Εδω και καιρο ομως δεν εχω πεσει ποτε σε αναλογη περιπτωση. Εκτος και αν ειμαι τυχερος τις ωρες που μπαινω. :lol:

aton
09-01-12, 09:10
Για μενα αυτο ηταν το σημαντικοτερο προβλημα που ειχα συναντησει απο την winbank για αρκετους μηνες. Εδω και καιρο ομως δεν εχω πεσει ποτε σε αναλογη περιπτωση. Εκτος και αν ειμαι τυχερος τις ωρες που μπαινω. :lol:

Υποθέτω πως είναι θέμα τύχης, εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ.

ribo7
11-01-12, 02:00
Μια χαζή ερώτηση.. Έχω έναν καταθετικό λογαριασμό στην Πειραιώς. Για να πω σε κάποιον να μου βάλει λεφτά τι του δίνω? Τον αριθμό λογαριασμού (13 ψηφία) ή το IBAN??
Μπερδεύτηκα γιατί στην AlphaBank που έχω λογαριασμό, ο αριθμός του έχει 15 ψηφία και νόμιζα ότι είναι σε όλες το ίδιο. Γι' αυτό αναρωτήθηκα μήπως δίνουμε το IBAN ως ποιο αποδεκτό. Προφανώς αν του δώσω το IBAΝ, θα μπορέσει να τα καταθέσει αλλά είναι ασφαλές να το δίνουμε έτσι το IBAN?
Ευχαριστώ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.