PDA

Επιστροφή στο Forum : όμορφες, καλλιτεχνικες φωτογραφιες!!!



Σελίδες : [1] 2 3 4

marilopaido
27-03-07, 00:27
λοιπον!!!
Ασχολουμαι ερασιτεχνικα με την φωτογραφια!!!!μου αρεσει να προσπαθω να στησω τα καδρα μου μια ωρα!!!Η φωτογραφια ειναι ενας πολυ ωραιος τροπος να αποτυπωσεις κατι που θα μενει για παντα!!!αλλωστε"μια φωτογραφια ειναι οσο χιλιες λεξεις"χαχα!!!
Ετσι λοιπον σκεφτηκα το εξης!!!!
Ας βαλει ο καθενας οσες φωτογραφιες θελει για να τις σχολιαζουν οι αλλοι!!!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΡΟΙ!!ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ!!!!
ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΥΧΕΣ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ!!!
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ POST ΟΤΙ ΘΕΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΑΣ!!!!
ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!
να δουμε ποσοι καλλιτεχνες υπαρχουν σε αυτο το forum!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Επισης θελω κατω απο τις φωτογραφιες να εχει και σχολια παρακαλω!!!
οσοι θελουν φυσικα!!!!!(π.χ που τραβηχτηκε,ποτε,τι διαθεση ειχαμε,ποιος ειναι ο/η εικονιζομενος/νη αν εχει καποιο αλλο προσωπο η φωτογραφια,κ.λ.π)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!:clap: :oneup:

marilopaido
27-03-07, 00:59
λοιπον!!!αυτη εδω η φωτογραφια ειναι τραβηγμενη στην ισπανια!!!ειχα παει ενα ταξιδι με τους γονεις μου και τα αδερφια μου πριν δυο χρονια περιπου!!!ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ!!!
λοιπον?τι λετε?

contime
27-03-07, 01:27
Πολυ ενδιαφερον θα ανεβασω κι εγω μερικες αυριο! Καλη μας αρχη!

marilopaido
27-03-07, 01:29
Πολυ ενδιαφερον θα ανεβασω κι εγω μερικες αυριο! Καλη μας αρχη!

ωραια!!!θα περιμενω με ανυπομονησια!!!:oneup:

Νικαετός
27-03-07, 01:46
Θα παρακαλέσω πολύ, να διαβάσετε τους κανόνες λειτουργίας σχετικά με την ανάρτηση φωτογραφιών και λοιπών γραφικών. Ευχαριστώ.


Απαγορεύεται στα μηνύματα να τοποθετείτε γραφικά μεγαλύτερα από 500 pixel μήκος με τη χρήση του image tag. Μπορείτε όμως να τα ανεβάζετε ως συνημμένα αρχεία στα μηνύματα σας και να χρησιμοποιείτε το attach tag!

Η παραβίαση του κανόνα αυτού θα συνεπάγεται τη διαγραφή του συγκεκριμένου μηνύματος ή των γραφικών.

marilopaido
27-03-07, 01:56
Θα παρακαλέσω πολύ, να διαβάσετε τους κανόνες λειτουργίας σχετικά με την ανάρτηση φωτογραφιών και λοιπών γραφικών. Ευχαριστώ.

με συγχωρεις πολυ!!!θα διορθωσω το λαθος!!!:sorry:

contime
27-03-07, 14:04
Ειπα να βαλω κι εγω μερικα ηλιοβασιλεματα...
Αυτα ειναι γυρνωντας απο την ομορφη Αστυπαλαια στην Αθηνα... :cry:

marilopaido
27-03-07, 14:18
Ειπα να βαλω κι εγω μερικα ηλιοβασιλεματα...
Αυτα ειναι γυρνωντας απο την ομορφη Αστυπαλαια στην Αθηνα... :cry:

πραγματικα πολυ ωραιες!!!!τελεια!!!!βαλε και αλλες να δω!!!!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ??

apok
27-03-07, 14:28
πραγματικα πολυ ωραιες!!!!τελεια!!!!βαλε και αλλες να δω!!!!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ??

Ζήτα backround photos και θα δεις να γεμίζει με απαντήσεις το νήμα σου..

Δυστυχώς όμως δεν έχουμε ολοι τις ίδιες...... προτιμήσεις..

Εγώ π.χ δεν έχω καταφέρει να βγάλω ποτέ μια φωτο που να μην έχει κινηθεί :p

Νικαετός
27-03-07, 14:33
Συνήθως οι φωτό (συνήθως λέω) περιλαμβάνουν και πρόσωπα. Οπότε είναι δύσκολο κάποιος να ποστάρει φωτό ενός νυν ή πρώην... Προσωπικά σπάνια φωτογραφίζω τοπία χωρίς πρόσωπα...;)

Μην ξεχνάτε επίσης πως οι ψηφιακές είναι σχετικά καινούργιο φρούτο. Δηλαδή αν εγώ π.χ. θελήσω να ποστάρω φωτό, θα πρέπει πρώτα να τις σκανάρω και μετά να τις ανεβάσω...

Cafeeine
27-03-07, 14:35
Υπομονή. Νήματα τέτοιου τύπου μπορεί να αργούν να πάρουν μπρος αλλά έχουν μεγάλο potential . Λίγη υπομονή θέλει
(δυστυχώς ποτέ δεν κατάφερα να βγάλω κάτι καλό που να θυμάμαι, αν και θα ψαχτώ αργότερα)

apok
27-03-07, 14:37
Προσωπικά σπάνια φωτογραφίζω τοπία χωρίς πρόσωπα...;)

Και εγώ.. ( δεν με νοιάζουν τόσο πολύ τα πρόσωπα βέβαια.. )

marilopaido
27-03-07, 14:43
Υπομονή. Νήματα τέτοιου τύπου μπορεί να αργούν να πάρουν μπρος αλλά έχουν μεγάλο potential . Λίγη υπομονή θέλει
(δυστυχώς ποτέ δεν κατάφερα να βγάλω κάτι καλό που να θυμάμαι, αν και θα ψαχτώ αργότερα)

οκ!!!θα περιμενω!!!!!αντε να δουμε τιποτα καλο!!!
:p

marilopaido
27-03-07, 14:47
Ζήτα backround photos και θα δεις να γεμίζει με απαντήσεις το νήμα σου..

Δυστυχώς όμως δεν έχουμε ολοι τις ίδιες...... προτιμήσεις..

Εγώ π.χ δεν έχω καταφέρει να βγάλω ποτέ μια φωτο που να μην έχει κινηθεί :p

τι εννοεις backround photos?δεν καταλαβα ακριβως!!!!
εγω δεν ζητησα τις τελειες φωτογραφιες!!!!ζητησα αγαπημενες φωτογραφιες του καθενος!!!!
ας ειναι κουνιμενη!!!και τι πειραζει??το θεμα ειναι να σου αρεσει!!!!κατι το ιδιαιτερο θα εχει για να σου αρεσει!!!
τι λες?;)

yiapap
27-03-07, 14:48
1. Καθεδρικός Αμβέρσας
2. Κέρκυρα
3,4. Βιέννη
5. Όπερα Βιέννης
6. Καθεδρικός Βιέννης (αν δεν το καταλάβατε με εντυπωσίασε η Βιέννη:p)
7,8,9. Ηλιοβασίλεμα στη Σαντορίνη... Τι να λέμε...

Αχχχχχχ....

apok
27-03-07, 14:49
τι εννοεις backround photos?δεν καταλαβα ακριβως!!!!
εγω δεν ζητησα τις τελειες φωτογραφιες!!!!ζητησα αγαπημενες φωτογραφιες του καθενος!!!!
ας ειναι κουνιμενη!!!και τι πειραζει??το θεμα ειναι να σου αρεσει!!!!κατι το ιδιαιτερο θα εχει για να σου αρεσει!!!
τι λες?;)

Εννοώ .jpg για wallpaper :p

Εκεί να δεις τι θα γίνει.. μιλούνια θα έρθουν τα attach :p

@yiapap: Σου έχει μιλήσει κανείς για τα spoiler? :rotfl:

Cafeeine
27-03-07, 14:52
Εννοώ .jpg για wallpaper :p

Εκεί να δεις τι θα γίνει.. μιλούνια θα έρθουν τα attach :p

@yiapap: Σου έχει μιλήσει κανείς για τα spoiler? :rotfl:

ή αλλιως αυτό εδώ το νήμα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19590&goto=newpost)

aria
27-03-07, 14:59
ή αλλιως αυτό εδώ το νήμα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19590&goto=newpost)

Έχουμε και στα Παράθυρα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=59368) :twisted:

yiapap
27-03-07, 14:59
@yiapap: Σου έχει μιλήσει κανείς για τα spoiler? :rotfl:Έχεις δίκιο, το διόρθωσα :oneup:

marilopaido
27-03-07, 15:00
1. Καθεδρικός Αμβέρσας
2. Κέρκυρα
3,4. Βιέννη
5. Όπερα Βιέννης
6. Καθεδρικός Βιέννης (αν δεν το καταλάβατε με εντυπωσίασε η Βιέννη:p)
7,8,9. Ηλιοβασίλεμα στη Σαντορίνη... Τι να λέμε...

Αχχχχχχ....

φοβερα~αυτο το κοκκινο του ηλιου με τρελαινει!!!!
good work!!!:oneup:

apok
27-03-07, 15:00
Έχεις δίκιο, το διόρθωσα :oneup:

αααααααχχαχααχχααχχααχχααχαχχαχαχαχαχααχχαχα


Μου χρωστάς την τελευταία και καλύτερη τζουρα του καφέ μου ρε:twisted:

aria
27-03-07, 15:07
Θάσος --> Θασοπούλα

contime
27-03-07, 15:12
Εγω παλι σπανια φωτογραφιζω προσωπα...Τα τοπια ειναι το ζουμι...:)
Επι τη ευκαιρια να ρωτησω κατι τους mod, αν τραβηξει πολυ το thread, και βαζουμε τις φωτο σαν συνημμενα, μηπως επιβαρυνουμε πολυ το φορουμ?
Προσωπικα σκεφτηκα να τις εβαζα σε καποιο image host, αλλα ειπα να σας ρωτησω πρωτα.

marilopaido
27-03-07, 15:15
Θάσος --> Θασοπούλα

αχ τι τελειο!!!αντε να ερθει το καλοκαιρι να τελειωσω με τις πανελληνιες να εχω ελευθερια να παω στα νησια!!!(εκει να δειτε φωτο που θα φερω):oneup:

yiapap
27-03-07, 15:17
Εγω παλι σπανια φωτογραφιζω προσωπα...Τα τοπια ειναι το ζουμι...:)
Επι τη ευκαιρια να ρωτησω κατι τους mod, αν τραβηξει πολυ το thread, και βαζουμε τις φωτο σαν συνημμενα, μηπως επιβαρυνουμε πολυ το φορουμ?
Προσωπικα σκεφτηκα να τις εβαζα σε καποιο image host, αλλα ειπα να σας ρωτησω πρωτα.Όπως προτιμάς. Πάντως αν μειώσεις το μέγεθος (όπως έκανα εγώ π.χ.) δεν έχεις πρόβλημα ;)

Και φυσικά μπορείς να τις βάλεις σε spoiler tags :lol:

ΥΓ. Το παραπάνω είναι χιούμορ, οι φωτογραφίες φορτώνονται πάντα είτε εντός είτε εκτός spoilers.

contime
27-03-07, 15:22
Υπαρχει καποια επιλογη μεσα απο το φορουμ που μειωνει το μεγεθος ή θα το κανω με ξεχωριστο προγραμμα?

ESP1982
27-03-07, 15:25
Η πρώτη μου προσπάθεια με ένα πολύ κλισέ θέμα.:p

16061

aria
27-03-07, 15:27
Χαλκιδική, περσινό καλοκαιράκι

marilopaido
27-03-07, 15:29
Η πρώτη μου προσπάθεια με ένα πολύ κλισέ θέμα.:p

16061


αυτο θα πει τελειο!!!!!εχω μια γενικη πορωση με τις κιθαρες!!!
η δικια μου ειναι ακουστικη!!!τρωγομαι ομως για ηλεκτρικη!!!!ibanez ή epiphone??

marilopaido
27-03-07, 15:31
Χαλκιδική, περσινό καλοκαιράκι

εγω αν την εβλεπα χωρις σχολια θα πιστευα πως ηταν απο εξωτερικο!!!
χαλκιδικη...μμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!:)

yiapap
27-03-07, 15:33
Υπαρχει καποια επιλογη μεσα απο το φορουμ που μειωνει το μεγεθος ή θα το κανω με ξεχωριστο προγραμμα?Picasa rules. Απλά τις επιλέγεις από τη συλλογή σου, πας να τις στείλεις με email και από το μήνυμα email κάνεις copy/paste τα συνημμένα ;)
(νομίζω υπάρχει και άλλος τρόπος με την εξαγωγή αλλά δεν έχω παίξει μαζί του)


Χαλκιδική, περσινό καλοκαιράκι
Αν την έπαιρνες από άλλη γωνία θα μπορούσες ίσως να κόψεις τα δέντρα και τότε θα ήταν ακόμη καλύτερη!
Όχι ότι τώρα δεν είναι καλή προφανώς!
Αλήθεια, που στη Χαλκιδική; (μέρος, ξενοδοχείο)

marilopaido
27-03-07, 15:35
Picasa rules. Απλά τις επιλέγεις από τη συλλογή σου, πας να τις στείλεις με email και από το μήνυμα email κάνεις copy/paste τα συνημμένα ;)
(νομίζω υπάρχει και άλλος τρόπος με την εξαγωγή αλλά δεν έχω παίξει μαζί του)


Αν την έπαιρνες από άλλη γωνία θα μπορούσες ίσως να κόψεις τα δέντρα και τότε θα ήταν ακόμη καλύτερη!
Όχι ότι τώρα δεν είναι καλή προφανώς!
Αλήθεια, που στη Χαλκιδική; (μέρος, ξενοδοχείο)
βασικα εγω θα ελεγα να κοψει τα σπιτια που ειναι στα δεξια!!!αυτα ψιλοχαλανε τη φωτο!!!
αλλα δεν εχω λογια!!!!!!!!!:respekt: :respekt:
θεικη!!!

aria
27-03-07, 15:40
Ποια δέντρα και σπίτια ρε παιδιά; Οι ξαπλώστρες και οι ομπρέλες του ξενοδοχείου είναι! :p

Μουδανιά, Oceania Club (http://www.oceaniaclub.gr/)

marilopaido
27-03-07, 15:47
Ποια δέντρα και σπίτια ρε παιδιά; Οι ξαπλώστρες και οι ομπρέλες του ξενοδοχείου είναι! :p

Μουδανιά, Oceania Club (http://www.oceaniaclub.gr/)

να σου δειξω τι εννοω!!!!!

aria
27-03-07, 15:50
να σου δειξω τι εννοω!!!!!

Ααααααααα εντάξει . . . ε, τα δέντρα πώς να τα αποφύγω, κάτω απ' την πισίνα είχε ολόκληρο δάσος! :p Το δε δεξί οικοδόμημα είναι τμήμα του ξενοδοχείου που, όντως, θα μπορούσε να έχει κοπεί :oneup:

Να και κάτι που ίσως να μην ξαναδούμε ποτέ;; :twisted:
Το αυτοκίνητό μου πέρσυ το Φεβρουάριο! :p

k_koulos
27-03-07, 15:52
έχει σχάρα ή φύσαγε αέρας και το έγειρε μονόπαντα το χιόνι;

yiapap
27-03-07, 15:53
Ααααααααα εντάξει . . . ε, τα δέντρα πώς να τα αποφύγω, κάτω απ' την πισίνα είχε ολόκληρο δάσος! :p Μετακινούμενη προς τα δεξιά, μειώνοντας τη γωνία λήψης και ίσως και με λίγο Photoshop :p

aria
27-03-07, 15:53
έχει σχάρα ή φύσαγε αέρας και το έγειρε μονόπαντα το χιόνι;

:lol:

Μπαγκαζιέρα ;) Για τα οικογενειακά βάρη (καροτσάκια, κούνιες, παιχνιδάκια κλπ!)

marilopaido
27-03-07, 16:11
:lol:

Μπαγκαζιέρα ;) Για τα οικογενειακά βάρη (καροτσάκια, κούνιες, παιχνιδάκια κλπ!)

ασχετο αλλα....(αν θες μου λες)ποσα παιδια εχεις??:p

aria
27-03-07, 16:18
ασχετο αλλα....(αν θες μου λες)ποσα παιδια εχεις??:p

:lol: Μία και καλή (το Μάιο 2 ετών) :)

mrsaccess
27-03-07, 20:01
Και ένα ηλιοβασίλεμα απ'τα Χανιά, απ'το Κουμ Καπί πιο συγκεκριμένα:

16069

hemlock
27-03-07, 20:08
Και ένα ηλιοβασίλεμα απ'τα Χανιά, απ'το Κουμ Καπί πιο συγκεκριμένα:

16069
Photo απο την Κουκουβαγια δεν εχεις τραβηξει, με θεα ολη την περιοχη/κολπο του Κουμ Καπι?:hmm:

marilopaido
27-03-07, 20:12
μπραβο ρε παιδια!!!συνεχιστε ετσι~~~~!!!!!!:) :)
θελω να εχουμε συμμετοχες!!!!!!!

mrsaccess
27-03-07, 20:14
Photo απο την Κουκουβαγια δεν εχεις τραβηξει, με θεα ολη την περιοχη/κολπο του Κουμ Καπι?:hmm:
Έχω αλλά από εκεί τραβάνε όλοι. Αντίθετα την οπτική γωνία αυτής που δείχνω δεν νομίζω να την έχεις ξαναδεί. Σε όποιον τη δείχνω δεν μπορεί να μαντέψει με τίποτα από που είναι και ας το έχει δει εκατοντάδες φορές live. ;)

aria
27-03-07, 20:29
Μία από τις πολλές . . . http://www.xrtheme.com/content/emoticons/Cartoon/03.gif

marilopaido
27-03-07, 20:31
Μία από τις πολλές . . . http://www.xrtheme.com/content/emoticons/Cartoon/03.gif

δικο σου ειναι το γατακι?so cute!!!πως το λενε???

SyMpToM
27-03-07, 20:42
Ποταμός Νέδα (ο μοναδικός με θηλυκό όνομα),σύνορα Ηλείας-Μεσσηνίας,στο ομόνυμο φαράγγι,σε μια από τις περίπου 10 φορές που έχω κατέβει εκεί...:lol:

hemlock
27-03-07, 20:53
Έχω αλλά από εκεί τραβάνε όλοι. Αντίθετα την οπτική γωνία αυτής που δείχνω δεν νομίζω να την έχεις ξαναδεί. Σε όποιον τη δείχνω δεν μπορεί να μαντέψει με τίποτα από που είναι και ας το έχει δει εκατοντάδες φορές live. ;)
Τον κολπο της Σουδας απο την μερια της σχολης Εμποροπλοιαρχων/ΑΣΔΕΝ (πως λεγετε δεν θυμαμε καλα)?:p

Gemalde
27-03-07, 21:11
1. Στο σταθμό της Ζαχάρως, περιμένοντας το τρένο για να πάω Πάτρα
2. Η Πάτρα.. :p

The_StarGazer
27-03-07, 21:22
Ας βαλω και εγω τρεις δικες μου.
Ολες ειναι τραβηγμενες στη Ροδο το 2005 με μια Canon 300D.

Οι δυο πρωτες ειναι απο το "Παλάτι του Μεγάλου Μαγίστρου" ενω η τριτη ( Στο χερι και χωρις flash . :cool: ) ειναι απο το ενυδριο στην πολη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.