PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά είναι η τελευταία ταινία που είδες; Σου άρεσε; (v. II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210

Nantia
14-08-07, 09:40
Μόλις τελειωσα με το 1408..μπορώ να πώ ότι με κράτησε από τις 5 μέχρι τώρα στη τσίτα...ΝΑ ΠΑΤΕ από μεθαυριο που έχει πρεμιερα να την δείτε!!!!Απλά τελειος ο King για ακόμα μια φορά
Τι ακριβως σ αρεσε στην ταινια?!
Προσωπικα μου φανηκε λιγο για King και ... αρκετα κλισε η ιστορια:down:

GOUMOU
14-08-07, 11:09
Είδα το "next" .Ωραίο ήταν...

telumentil
14-08-07, 11:33
Μόλις τελειωσα με το 1408..μπορώ να πώ ότι με κράτησε από τις 5 μέχρι τώρα στη τσίτα...ΝΑ ΠΑΤΕ από μεθαυριο που έχει πρεμιερα να την δείτε!!!!Απλά τελειος ο King για ακόμα μια φορά

Για πες και καμιά λεπτομέρεια, ποιος είναι ο σκηνοθέτης κτλ. Είναι αυτή που παίζει ο Cusack;

Erebos
14-08-07, 12:09
Για πες και καμιά λεπτομέρεια, ποιος είναι ο σκηνοθέτης κτλ. Είναι αυτή που παίζει ο Cusack;

"imdb is your friend" (http://www.imdb.com/title/tt0450385/) :p
Αν και το cine.gr (http://www.cine.gr/film.asp?id=709210&page=4) καλό είναι.

Θα το δω απόψε από τον καναπέ μου και αν είναι καλό θα το δω και στο cinema. :p

telumentil
14-08-07, 12:28
"imdb is your friend" (http://www.imdb.com/title/tt0450385/) :p
Αν και το cine.gr (http://www.cine.gr/film.asp?id=709210&page=4) καλό είναι.

Θα το δω απόψε από τον καναπέ μου και αν είναι καλό θα το δω και στο cinema. :p

Merci beaucoup :oneup:. Περιμένω εντυπώσεις άυριο γιατί είναι από τίς ταινίες που σχεδίαζα να δω.

silverando
14-08-07, 12:47
Η τελευταια ταινια που ειδα ηταν Ο Πυργος του Θανατου (tower of death) με τον Μπρους Λη. που περιεργως δεν ειχα δει ως τωρα (τι μπορει να βρει κανεις με τα torrents τη σημερον ημερα:p) και φυσικα "φυσουσε"...

No-Name
15-08-07, 01:21
Μόλις τελειωσα με το 28 εβδομάδες....πάω να βάλω ενα ποτό να συνέλθω


υ.γ λέω να συνεχίσω με την συμορία των 13 διότι έχω ξενερώσει άσχημα με τη προηγούμενη ταινία

freddy
27-08-07, 00:44
ειδα μολις το χαρι ποτερ το πεμπτο, μου αρεσε αρκετα..

George_Prix
27-08-07, 07:15
Μόλις τελειωσα με το 28 εβδομάδες....πάω να βάλω ενα ποτό να συνέλθω


υ.γ λέω να συνεχίσω με την συμορία των 13 διότι έχω ξενερώσει άσχημα με τη προηγούμενη ταινία

Το 28 εβδομαδες δεν το ειδα, γιατι ειχα χαλαστει αρκετα με το 28 μερες πριν απο κατι χρονια.

Αλλα τη Συμορια των 13 την ειδα ευχαριστα.

Πες μας και εσυ εντυπωσεις.

kafao1
28-08-07, 22:34
Η τελευταια ταινια που είδα είναι το <<Τα ομορφα χωριά, όμοργα καίγονται>> και μπορώ να πώ οτι ήταν πολύ τίμιο ταινιάκι. Μου αρεσε πολύ.
Α, και λιγες ώρες πρίν είχα δει το τελευταίο Harry Potter και μου φάνικε πολύ μετρια ταινια....

nickolas2005
28-08-07, 22:56
Eιδα το Prestige. Μου άρεσε αρκετα θα έλεγα.. Ειδικα η scarlett johansson..:)

kafao1
28-08-07, 23:04
το prestige μου φάνηκε μια καλή dvdοταινια.... Δεν θα ήθελα να την έχω δει στο σινεμα....
Η scarlett johansson είναι πολύ respectable θέμα.... :p

AddictedToChaos
28-08-07, 23:17
Η τελευταια ταινια που είδα είναι το <<Τα ομορφα χωριά, όμοργα καίγονται>> και μπορώ να πώ οτι ήταν πολύ τίμιο ταινιάκι. Μου αρεσε πολύ.

Το είδαμε όλοι live αυτές τις ημέρες :sorry:

vshadow
28-08-07, 23:32
Είδα το "1408". Χωρίς να έχω διαβάσει το βιβλίο, η ταινία κάνει μπαμ ότι είναι από τον Stephen King. Επίσης είναι φανερό ότι έχουν κοπεί κομμάτια από το βιβλίο. Π.χ. το θέμα με τον αριθμό 13. Είμαι σίγουρος ότι στο βιβλίο θα έλεγε περισσότερα.

Σε γενικές γραμμές, καλή ταινία. Ξεκινά με πολλές προσδοκίες μέχρι τη μέση και μετά ξεφουσκώνει σιγά σιγά... Απογοητεύτηκα λίγο με την έλλειψη εξηγήσεων και περίμενα να είναι πιο τρομακτικό

alexis_21
31-08-07, 17:20
Εγώ είδα το Knocked Up... πολύ καλό!

amvrosios
31-08-07, 18:24
hostel part 2..

HIK248
31-08-07, 19:48
Simpsons the movie
Αρκετα καλη και μπολικο γελιο,ουσιαστικα ειναι ενα μεγαλο επεισοδιο τηε σειρας(οχι πως θα περιμενε καποιος κατι διαφορετικο).
Μπολικο γελιο και σατυρα:respekt: στον Προεδρο Σβαρστενεγκερ.
I was elected to lead not to read

Gordito
31-08-07, 19:52
Και εγω το ειδα χτες αλλα δεν μου ειπε και πολλα.
Σε πολλα σημεια δε το βρηκα και πολυ χειροτερο της σειρας.

Δεν επρεπε να το κανουν υπερ-περιπετεια, ας βγαζαν ενα στορυ που θα εμενε στο Springfield και οχι "τον πολεμο των Αστρων" που ειδαμε

Ειχε παρα πολυ μεγαλυτερες δυνατοτητες σαν ταινια.

riddle3
31-08-07, 20:22
Προσωπικά βρήκα το Simpsons φοβερή ταινία.Πέθανα στο γέλιο όταν ο Homer τραγουδούσε το "spider-pig".

WAntilles
06-09-07, 22:23
α. Death proof.

Ο Tarantino γύρισε στα παλιά του μαύρα χάλια.

Για μένα απ' όλη τη φιλμογραφία του, μόνο τα Jackie Brown και τα 2 Kill Bill είναι εξαιρετικά. Τα υπόλοιπα είναι απλά σκουπίδια.

Άντε και το Pulp Fiction στοιχειωδώς να βλέπεται κάπως.

β. Mr. Bean's Holiday

Θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο σε πολλά σημεία, αν και σε αρκετά είναι πάντα απολαυστικότατος Mr. Bean.

vshadow
07-09-07, 00:15
The Simpsons Movie
Κλασικοί Simpsons. Απλά ένα πολύ μεγάλο αστείο επεισόδιο. Ευχάριστα 80 λεπτά.

George_Prix
07-09-07, 07:24
The Simpsons Movie
Κλασικοί Simpsons. Απλά ένα πολύ μεγάλο αστείο επεισόδιο. Ευχάριστα 80 λεπτά.

Και εμενα μου αρεσε αρκετα. ;)

hulkmania
07-09-07, 11:59
παρατηρησε κανεις την πινακιδα στα ελληνικα που περασε για λιγο μεσα στη simpsons movie?κατι ελεγε για γυρο αλλα δεν προλαβα να το διαβασω...

nikosl
07-09-07, 20:07
Εγώ είδα το hostel 2, καιρδίζει το τίτλο της πιο τρισάθλιας και ελεεινής ταινίας τρόμου(:lol:) που έχω δει. Τα εφέ και το visual fx πόσο τους κόστισε 100(?) 200(?) ευρώ? Έλεος κρίμα ο χρόνος που χαράμισα.


Υ.Γ Στις 3 ηθοποιές καλύτερα ταίριαζε μια αισθησιακή ταινία παρά ταινία του ταραντίνο :rofl::p

nnn
08-09-07, 00:48
Planet terror :rofl::rofl:
Καιρό έχω να γελάσω τόσο :rofl:

Η πατέντα με το Viulcan στο τέλος όλα τα λεφτά :rofl:

BTW o Machetti (όσοι είδαν την ταινία ξέρουν) πότε βγαίνει ? :worthy::lol::lol:

Gordito
08-09-07, 01:03
παρατηρησε κανεις την πινακιδα στα ελληνικα που περασε για λιγο μεσα στη simpsons movie?κατι ελεγε για γυρο αλλα δεν προλαβα να το διαβασω...

Σουβλακια Γυρος:p

Ειδα το Crank (http://www.imdb.com/title/tt0479884/) και ενω στο πρωτο μισο ηταν υπεραριστο, στο δευτερο με ξενερωσε τρελα.
Το τελος δε σε κανει να λες: "Μα τι παρακολουθουσα τοση ωρα;"

Ειδα και το Rise Of The Silver Surfer και ηταν κλασικη Pop corn movie με καλους φωταγραφικα ηθοποιους.

Eιδα και το Insider (http://www.imdb.com/title/tt0140352/).
Kαταπληκτικος Russel Crowe, απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει εσχατως.
Γιατι μου ειχε ξεφυγει αυτη αραγε;

ESP1982
08-09-07, 02:09
α. Death proof.

Ο Tarantino γύρισε στα παλιά του μαύρα χάλια.

Πραγματικά ήταν χάλι μαύρο, αλλά ένα πράγμα ήταν απίστευτο: το τέλος!:lol: ΤΕΛΕΙΩΣ άκυρο και σάπιο!!!! Τρελή παρακμή ο τύπος. :rofl: :rofl:


παρατηρησε κανεις την πινακιδα στα ελληνικα που περασε για λιγο μεσα στη simpsons movie?κατι ελεγε για γυρο αλλα δεν προλαβα να το διαβασω...

"Σούπερ-γύρος σουβλάκι του Δημήτρη" :p :p

Xguru
08-09-07, 02:25
The Simpsons ενώ δεν είχα δει κανένα επεισόδιο της σειράς ποτέ, την ταινία την βρήκα διασκεδαστικότατη!

nickaraxnos
11-09-07, 01:33
Ο Λαβύρινθος Του Πάνα. Σε θερινό σινεμά.

Πάρα πάρα πολύ καλή, αλλά παραλίγο να κάνω εμετό. Ψυχοπλάκωμα ατελείωτο. Κατάφερε να δώσει τη φρίκη του πολέμου, καλύτερα και απο το Στρατιώτη Ράιαν, την απανθρωπιά του φασισμού καλύτερα και απο τη Λίστα του Σίντλερ, τη δύναμη του πνεύματος μέσα σε μια σκηνή και τέλος μας ταξίδεψε συγχρόνως με τον κόσμο της ωμής πραγματικότητας στον κόσμο του παραμυθιού ίσως καλύτερα και απο αυτόν ακόμα τον Μπάρτον.

senninhaGR
11-09-07, 01:34
α. Death proof.

Ο Tarantino γύρισε στα παλιά του μαύρα χάλια.

Για μένα απ' όλη τη φιλμογραφία του, μόνο τα Jackie Brown και τα 2 Kill Bill είναι εξαιρετικά. Τα υπόλοιπα είναι απλά σκουπίδια.

Άντε και το Pulp Fiction στοιχειωδώς να βλέπεται κάπως.

β. Mr. Bean's Holiday

Θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο σε πολλά σημεία, αν και σε αρκετά είναι πάντα απολαυστικότατος Mr. Bean.

Κοίτα το Death Proof όπως και όλο το Grindhouse (μαζί δηλαδή με το Planet Terror) είναι κάτι σαν σπονδή των 2 σκηνοθετών στις B movies της δεκαετίας του 80. Εγώ την ταινία που την είδα την 2η μέρα κυκλοφορίας της έπαθα πλάκα. Απο κει και πέρα συμφωνώ ότι γύρισα στα παλιά του λιμέρια, μόνο που δεν τα λες μαύρα χάλια. Ο άνθρωπος είναι στο top των σκηνοθετών αυτή την στιγμή και επειδή δεν σου αρέσει το ύφος του δεν μπορείς να τα αποκαλείς σκουπίδια. Το Pulp Fiction παρεμπιπτόντως είναι all time classic αριστούργημα. Αν δεν σου αρέσει ο Quentin πες ότι δεν σου αρέσει αλλά οι ταινίες του είναι θρυλικές από το Tusk till Dawn μέχρι το Death Proof.


Πραγματικά ήταν χάλι μαύρο, αλλά ένα πράγμα ήταν απίστευτο: το τέλος!:lol: ΤΕΛΕΙΩΣ άκυρο και σάπιο!!!! Τρελή παρακμή ο τύπος. :rofl: :rofl:


Το ότι αποτυπώνει μια παρακμιακή κατάσταση στην μεγάλη οθόνη τον κάνει αυτόματα παρακμιακό. Εν πάση περιπτώση πρέπει να καταλάβετε ότι ο άνθρωπος γουστάρει να απεικονίζει εύστοχα με χιούμορ και εναλλακτική ματιά την παρακμή που υπάρχει στην Αμερική και ειδικά στα χωριά. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο σκέψης που έχετε

hulkmania
12-09-07, 02:00
μα καλα υπαρχει σκηνοθετης tarantino? και στην τελικη αν ειναι σκηνοθετης τοτε ο Hitchcock και ο Kubrick τι ηταν?
ενταξει πιστευω οτι οι ταινιες του tarantino αν κλεισεις εντελως τον ηχο και βαλεις ενα οποιοδηποτε cdακι να παιζει λειτουργουν μια χαρα και ως videoclip.

α και μιας και μιλαμε για σκηνοθετες δειτε κι αυτο http://www.imdb.com/title/tt0481797/maindetails

πιστευω θα ειναι πολυ ενδιαφερον να ξαναδουμε μια σκηνοθετικη δουλεια του coppola μετα τοσα χρονια αποχης...

babality
12-09-07, 09:18
ειδα χαρυ ποτερ και παραλιγο να το χασω κιολας γιατι το ξεχασα. μια χαρα ηταν σαν τα αλλα.
οσο για ταραντινο που βλεπω εδω να πω οτι εγω ειμαι απλα ενας υπηρετης του. οτι γκαρμπατζ και να βγαλει το βλεπω και γουσταρω γιατι ειναι διαφορετικο αποτι τρας κυκλοφορει. ο τυπος φτιαχνει ποιοτικο τρας καταλαβετε το.

senninhaGR
12-09-07, 13:51
μα καλα υπαρχει σκηνοθετης tarantino? και στην τελικη αν ειναι σκηνοθετης τοτε ο Hitchcock και ο Kubrick τι ηταν?
ενταξει πιστευω οτι οι ταινιες του tarantino αν κλεισεις εντελως τον ηχο και βαλεις ενα οποιοδηποτε cdακι να παιζει λειτουργουν μια χαρα και ως videoclip.

α και μιας και μιλαμε για σκηνοθετες δειτε κι αυτο http://www.imdb.com/title/tt0481797/maindetails

πιστευω θα ειναι πολυ ενδιαφερον να ξαναδουμε μια σκηνοθετικη δουλεια του coppola μετα τοσα χρονια αποχης...

1ον Δεν είπε κανείς ότι οι Κιούμπρικ, Χίτσκοκ, Κόπολα, Μπέργκμαν είναι κακοί ή χειρότεροι από τον Ταραντίνο. Είναι τελείως διαφορετικά κεφάλαια για τον κινηματογράφο και δεν μπορείς να κάνεις τέτοιες συγκρίσεις. Ο καθένας έχει το κοινό του το ύφος του. Και ο καθένας στο είδος του είναι κορυφαίος.
2ον Ο Ταραντίνο είναι πολύ απλά ο σκηνοθέτης των ταινιών Reservoir Dogs και Pulp Fiction. Αν εσένα δεν σου αρέσουν δεν σημαίνει ότι δεν είναι αριστουργήματα. Δηλαδή τι είσαι το σημείο αναφοράς του παγκόσμιου κινηματογράφου και βγαίνεις με τόση έπαρση και λες "Ποιος είναι ο Ταραντίνο"..?
3ον Έχω σιχαθεί όλους εσάς του ψευτοσινεφίλ που δεν μπορείτε να δείτε πέρα από την μύτη σας. Εγώ γουστάρω το ύφος του Ταραντίνο και την εμμονή του με το αίμα γιατί κρατάει κάτι gay σινεφίλ μακρία από τις αίθουσες του με ταινίες αντρικές. Αν σας αρέσει, αν όχι τότε μην κάνετε τον κόπο.

Άνθρωπος εν τέλει που έχει βραβευτεί το 1995 με όσκαρ για καλύτερη σκηνοθεσία και σενάριο για το Pulp Fiction και ένα χρόνο πριν το χρυσό φοίνικα στις Κάννες για την ίδια ταινία και φέτος υποψηφιότητα για το Death Proof που τόσο σιχαίνεστε τότε αντί να αναρωτιέστε "ποιός είναι ο Ταραντίνο" καλύτερα θα είναι να αναρωτηθείς "Ποιος είμαι εγώ για να κρίνω τον Ταραντίνο".

Καλή σας μέρα

WAntilles
12-09-07, 14:00
Αν εσένα δεν σου αρέσουν δεν σημαίνει ότι δεν είναι αριστουργήματα. Δηλαδή τι είσαι το σημείο αναφοράς του παγκόσμιου κινηματογράφου και βγαίνεις με τόση έπαρση και λες "Ποιος είναι ο Ταραντίνο"..?

Τα ίδια επακριβώς ισχύουν καί the other way around.

Δηλαδή;

Αν εσένα σου αρέσουν δεν σημαίνει ότι είναι αριστουργήματα.

Δηλαδή τι είσαι το σημείο αναφοράς του παγκόσμιου κινηματογράφου και βγαίνεις με τόση έπαρση και λες "Ο Ταραντίνο είναι αρισοτυργηματικός".

Όπως έχουμε πει, σε ταινίες (και σε πολλά άλλα) δεν υπάρχει κανένα αντικειμενικό κριτήριο.

Τα πάντα είναι θέμα προσωπικού γούστου.

Giorgos18
12-09-07, 14:01
Σρεκ 3.Καλη φαση!Καλυτερο απο το πρωτο και λιγο χειροτερο απο το δευτερο.Αξιζει.

senninhaGR
12-09-07, 14:45
Τα ίδια επακριβώς ισχύουν καί the other way around.

Δηλαδή;

Αν εσένα σου αρέσουν δεν σημαίνει ότι είναι αριστουργήματα.

Δηλαδή τι είσαι το σημείο αναφοράς του παγκόσμιου κινηματογράφου και βγαίνεις με τόση έπαρση και λες "Ο Ταραντίνο είναι αρισοτυργηματικός".

Όπως έχουμε πει, σε ταινίες (και σε πολλά άλλα) δεν υπάρχει κανένα αντικειμενικό κριτήριο.

Τα πάντα είναι θέμα προσωπικού γούστου.

Όχι και θέμα γούστου το Pulp Fiction. Καλώς η κακώς υπάρχουν οι κριτικοί κινηματογράφου, υπάρχουν τα βραβεία τα οποία μυθοποιούν μια ταινία. Το Pulp Fiction είναι αριστούργημα από κριτικούς κινηματογράφου και όπως είπα το αποδεικνύουν και τα βραβεία. Από κει και πέρα αν ο Κιούμπρικ και ο Κόπολα δεν είχε πάρει όλες αυτές τις διθυραμβικές κριτικές και τα βραβεία για τις ταινιάρες του έχει κανείς την εντύπωση ότι θα τον συζητάγαμε τώρα. Οι μισοί που παραδέχονται τον Μπεργκμαν και τον Όρσον Γουέλς από εδώ μέσα μπορεί να μην έχουν δει ούτε μια ταινία του. Ας μην είμαστε υποκριτές και λίγο σεμνότητα επιτέλους με τον κινηματογράφο, δεν μπορεί ο καθείς να βγαίνει και να πετάει την κοτσάνα του. Δεν μπορούν να καταλάβουν επιτέλους όλοι οι ψευτοκουλτουριάρηδες ότι έχει παλιώσει το κόλπο και κουράζει πια.

WAntilles
12-09-07, 15:23
Όχι και θέμα γούστου το Pulp Fiction.

Τα πάντα σε θέματα:

- γυναίκας (ή άνδρα για το άλλο φύλλο)
- βιβλίου
- ταινίας
- σειράς
- μουσικής
- ένδυσης
- αυτοκινήτου

κλπ.

είναι θέμα υποκειμενικό, προσωπικού γούστου.

Είτε σ' αρέσει, είτε όχι.

senninhaGR
12-09-07, 15:41
Και θέμα γούστου να είναι αδερφέ δεν βγαίνεις να λες το κοντό σου και το μακρύ σου. Ας προσέξουν τότε την διατύπωση γιατί κυκλοφορούν και ντομάτες. Και άντε εδώ δεν έχεις κίνδυνο να την φας, αν πετάξουν καμιά πατάτα έξω τότε θα πέσει τόση ντομάτα που θα γίνει σαν pummaro

Gordito
12-09-07, 15:48
Yπερτιμημενος ειναι πολυ ο Ταραντινο....

Οσο δε για τα βραβεια που λες δεν αποδεικνυουν τιποτα.
Εδω πηρε ο αλλος οσκαρ για το departed, μια μετρια ταινια ..... τι να λεμε..... για λαικη καταναλωση ειναι αυτα.....

hulkmania
12-09-07, 17:02
1ον Δεν είπε κανείς ότι οι Κιούμπρικ, Χίτσκοκ, Κόπολα, Μπέργκμαν είναι κακοί ή χειρότεροι από τον Ταραντίνο. Είναι τελείως διαφορετικά κεφάλαια για τον κινηματογράφο και δεν μπορείς να κάνεις τέτοιες συγκρίσεις. Ο καθένας έχει το κοινό του το ύφος του. Και ο καθένας στο είδος του είναι κορυφαίος.
2ον Ο Ταραντίνο είναι πολύ απλά ο σκηνοθέτης των ταινιών Reservoir Dogs και Pulp Fiction. Αν εσένα δεν σου αρέσουν δεν σημαίνει ότι δεν είναι αριστουργήματα. Δηλαδή τι είσαι το σημείο αναφοράς του παγκόσμιου κινηματογράφου και βγαίνεις με τόση έπαρση και λες "Ποιος είναι ο Ταραντίνο"..?
3ον Έχω σιχαθεί όλους εσάς του ψευτοσινεφίλ που δεν μπορείτε να δείτε πέρα από την μύτη σας. Εγώ γουστάρω το ύφος του Ταραντίνο και την εμμονή του με το αίμα γιατί κρατάει κάτι gay σινεφίλ μακρία από τις αίθουσες του με ταινίες αντρικές. Αν σας αρέσει, αν όχι τότε μην κάνετε τον κόπο.

Άνθρωπος εν τέλει που έχει βραβευτεί το 1995 με όσκαρ για καλύτερη σκηνοθεσία και σενάριο για το Pulp Fiction και ένα χρόνο πριν το χρυσό φοίνικα στις Κάννες για την ίδια ταινία και φέτος υποψηφιότητα για το Death Proof που τόσο σιχαίνεστε τότε αντί να αναρωτιέστε "ποιός είναι ο Ταραντίνο" καλύτερα θα είναι να αναρωτηθείς "Ποιος είμαι εγώ για να κρίνω τον Ταραντίνο".

Καλή σας μέρα

και ποιος εισαι εσυ για να κρινεις αυτα που λεω εγω?την αποψη μου λεω οπως λες κι εσυ τη δικη σου...που κολλας δεν καταλαβα?αν ειναι να μιλανε μονο οσοι γουσταρουν τον ταρντινο να την βρισκετε μεταξυ σας ρε μαγκες αν δεν αντεχετε την αλλη αποψη...
οι αντρικες ταινιες του ταραντινο λογω του αιματος που προβαλουν κρατανε τους gay σινεφιλ μακρυα.....:rofl:μαλιστα το ακουσαμε κι αυτο...τι να πει και ο deodato αν ο ταραντιν προβαλει αιμα?


Και θέμα γούστου να είναι αδερφέ δεν βγαίνεις να λες το κοντό σου και το μακρύ σου. Ας προσέξουν τότε την διατύπωση γιατί κυκλοφορούν και ντομάτες. Και άντε εδώ δεν έχεις κίνδυνο να την φας, αν πετάξουν καμιά πατάτα έξω τότε θα πέσει τόση ντομάτα που θα γίνει σαν pummaro

κι εσυ για καποιους αλλους το μακρυ σου και το κοντο σου λες αλλα δεν το κανουμε και θεμα οποτε αραξε και απλα μαθε να ακους και το αντιθετο απο αυτο που εσυ πιστευεις.

senninhaGR
12-09-07, 18:02
και ποιος εισαι εσυ για να κρινεις αυτα που λεω εγω?την αποψη μου λεω οπως λες κι εσυ τη δικη σου...που κολλας δεν καταλαβα?αν ειναι να μιλανε μονο οσοι γουσταρουν τον ταρντινο να την βρισκετε μεταξυ σας ρε μαγκες αν δεν αντεχετε την αλλη αποψη...

Η ατάκα σου ήταν η εξής:
μα καλα υπαρχει σκηνοθετης tarantino? και στην τελικη αν ειναι σκηνοθετης τοτε ο Hitchcock και ο Kubrick τι ηταν?

Όταν θες να κάνεις προσωπική εκτίμηση ξεκινάς με την πολύ απλή ατάκα: "Κατά την γνώμη μου ο Ταραντίνο είναι..."

Κολλάω στο ότι ξαφνικά γίναμε όλοι γνώστες του κινηματογράφου και κρίνουμε με ένα εκνευριστικό ύφος. Δεν προσπαθώ να σου επιβάλλω κάτι αλλά να είσαι πιο σεμνός με ανθρώπους που η πλειονότητα των ειδικών θεωρείο κορυφαίο σκηνοθέτη. Η άποψη σου σεβαστή αλλά να την εκφράζεις σωστά.



κι εσυ για καποιους αλλους το μακρυ σου και το κοντο σου λες αλλα δεν το κανουμε και θεμα οποτε αραξε και απλα μαθε να ακους και το αντιθετο απο αυτο που εσυ πιστευεις.

Είπες μήπως κανένα επιχείρημα ρε φίλε στο κάτω κάτω της γραφής για να σε πάρουμε στα σοβαρά..? Απλά πέταξες την εμπάθεια σου και περιμένεις να την κάνουμε γαργάρα...? Είπαμε σεβαστή η άποψη σου αλλά εσύ ούτε καν έκανες αναφορά ότι είναι προσωπική άποψη αλλά προσπάθησες να το περάσεις ως δεδομένο ότι ο Ταραντίνο δεν συγκαταλέγεται στους σκηνοθέτες και από την άλλη ούτε καν έκανες τον κόπο να το δικαιολογήσεις. Δόξα τον Θεό αρκετούς "κριτικούς" βλέπω στον κινηματογράφο δεν χρειάζεται να εξαπλώνεται τις όποιες γνώσεις σας.

EDIT Τέλος πάντων επειδή και off topic έχουμε βγει και επειδή σιχαίνομαι συζητήσεις με στενόμυαλους ανθρώπους δεν πρόκειται να ασχοληθώ περαιτέρω και απλά να σου πω φίλε μου ότι λιγότερο με ενοχλούν τα πιτσιρίκια με τα κινητά και τα πατατάκια στην αίθουσα παρά να ακούω τους περίφημους σινεφίλ διανοούμενος σαν εσένα να κριτικάρουν με ύφος χιλίων καρδιναλίων. Και το κακό είναι ότι δεν μπορείτε να καταλάβετε το κακό που κάνετε στον κινηματογράφο, νομίζετε ότι είσαστε και οι θεματοφύλακες του

WAntilles
12-09-07, 18:07
Όταν θες να κάνεις προσωπική εκτίμηση ξεκινάς με την πολύ απλή ατάκα: "Κατά την γνώμη μου ο Ταραντίνο είναι..."...

Σε φόρουμ όπως αυτό εξυπακούεται ότι γράφουμε την προσωπική μας γνώμη.

Σιγά μην και το γράφουμε συνέχεια για να πάθουμε τενοντίτιδα.

Εκτός κι αν είσαι της δήθεν "επικοινωνίας", και όχι της ουσίας.

hulkmania
12-09-07, 18:26
Η ατάκα σου ήταν η εξής:

Όταν θες να κάνεις προσωπική εκτίμηση ξεκινάς με την πολύ απλή ατάκα: "Κατά την γνώμη μου ο Ταραντίνο είναι..."

Κολλάω στο ότι ξαφνικά γίναμε όλοι γνώστες του κινηματογράφου και κρίνουμε με ένα εκνευριστικό ύφος. Δεν προσπαθώ να σου επιβάλλω κάτι αλλά να είσαι πιο σεμνός με ανθρώπους που η πλειονότητα των ειδικών θεωρείο κορυφαίο σκηνοθέτη. Η άποψη σου σεβαστή αλλά να την εκφράζεις σωστά.



Είπες μήπως κανένα επιχείρημα ρε φίλε στο κάτω κάτω της γραφής για να σε πάρουμε στα σοβαρά..? Απλά πέταξες την εμπάθεια σου και περιμένεις να την κάνουμε γαργάρα...? Είπαμε σεβαστή η άποψη σου αλλά εσύ ούτε καν έκανες αναφορά ότι είναι προσωπική άποψη αλλά προσπάθησες να το περάσεις ως δεδομένο ότι ο Ταραντίνο δεν συγκαταλέγεται στους σκηνοθέτες και από την άλλη ούτε καν έκανες τον κόπο να το δικαιολογήσεις. Δόξα τον Θεό αρκετούς "κριτικούς" βλέπω στον κινηματογράφο δεν χρειάζεται να εξαπλώνεται τις όποιες γνώσεις σας.

EDIT Τέλος πάντων επειδή και off topic έχουμε βγει και επειδή σιχαίνομαι συζητήσεις με στενόμυαλους ανθρώπους δεν πρόκειται να ασχοληθώ περαιτέρω και απλά να σου πω φίλε μου ότι λιγότερο με ενοχλούν τα πιτσιρίκια με τα κινητά και τα πατατάκια στην αίθουσα παρά να ακούω τους περίφημους σινεφίλ διανοούμενος σαν εσένα να κριτικάρουν με ύφος χιλίων καρδιναλίων. Και το κακό είναι ότι δεν μπορείτε να καταλάβετε το κακό που κάνετε στον κινηματογράφο, νομίζετε ότι είσαστε και οι θεματοφύλακες του

εγινε οτι πεις...
ας αφησουμε τωρα και κανεναν αλλο on topic να πει και τιποτα.

Xguru
12-09-07, 18:56
Ο Ταραντίνο φημολογείτε ότι ετοιμάζει 3d πορνοταινία για να κλείσει και το στόματα των πιο δύσπιστών! (τώρα καλό είναι αυτό, δεν ξέρω).

Gordito
12-09-07, 19:07
SPLIT ALL THE TARRANTINO TALK PLEASE!!!!!!

Gordito
12-09-07, 19:08
Eιδα το Reign Over Me (http://www.imdb.com/title/tt0490204/)

Ο Adam Sandler ειναι τρομερος; Κορυφαιος;

Απο τους καλυτερους της γεννιας του;

WAntilles
12-09-07, 19:20
Ο Adam Sandler ειναι τρομερος; Κορυφαιος;

Απο τους καλυτερους της γεννιας του;

Είδες πώς διαφέρουν τα γούστα;

Adam Sandler και Ben Stiller τους θεωρώ τους ηλιθιότερους - γελοιωδέστερους δήθεν "κωμικούς" αυτής της γενιάς.

Από όποιο έργο παίζουν, μένω έτη φωτός μακριά.

freddy
12-09-07, 19:21
shek 3 μου αρεσε αρκετα...

Gordito
12-09-07, 19:28
Είδες πώς διαφέρουν τα γούστα;

Adam Sandler και Ben Stiller τους θεωρώ τους ηλιθιότερους - γελοιωδέστερους δήθεν "κωμικούς" αυτής της γενιάς.

Από όποιο έργο παίζουν, μένω έτη φωτός μακριά.

Ναι αλλα εσυ μολις μυρισεις κατι ασχημο στριβεις απο αλλο δρομο, bye bye λες και τελειωσε.
Μετα πρεπει να συμβουν πολλα για να αλλαξεις γνωμη.

Anyhow ο Ben Stiller ουδεμια σχεση εχει με τον Sandler, γιατι τους βαζεις μαζι;

O πρωτος ειναι σαφως κλασεις ανωτερος σαν κωμικος,οχι και τιποτα τρελο παντως αλλα δεν παιζουν και καλυτεροι τωρα.
Εσχατως εχει παιξει και κανα δυο ρολους και τρελαινομαι....

Να πω και για εναν αλλο ομως που αν και σιχαινομουν πραγματικα σαν κωμικο τον ειδα και αλλου και επαθα πλακα.

Jim Carrey @ Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

senninhaGR
12-09-07, 20:05
O Adam Sandler κορυφαίος και ο Quentin Tarantino υπερεκτιμημένος.

Τι άλλο θα ακούσω Θεέ μου, εγώ αυτό το νήμα το έχω απλά διαγράψει... :closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.