PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά είναι η τελευταία ταινία που είδες; Σου άρεσε; (v. II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210

mrsaccess
18-09-09, 16:41
Φυσικά και κάνει Αμερικανιές και ειδικά το Observe and Report είναι τίγκα σε αυτές, ωστόσο δεν τις έβαλαν στη ταινία για να ανυψώσουν το ηθικό των Αμερικανών αλλά για να καυτηριάσουν την πραγματικότητά τους. Στην τελική Αμερικάνοι είναι, λογικό στις ταινίες τους να περιγράφουν τη χώρα τους, ο σκοπός και ο τρόπος που το κάνουν είναι που μετρά.

iloxos
18-09-09, 16:57
@φλαμπέ φίλε μου δεν πολυπάω σινεμά...
βασικά πάω σε πρώτα ραντεβού μόνο και αυτό με κανα κουλτουρομωρό και αναγκαστικά βλέπω κάτι μλκς με τζένιφερ άνιστον κλτ...:vava:
έργο με το πρόθεμα 3 και βάλε δεν πάω με τίποτα. "Νονός" ένα ήταν και πέρασε.

Υγ πλάκα πλάκα έχω να πάω με αντροπαρέα σινεμά απο το 1990+- όταν έπαιζε το απίστευτο hot shots II.:respekt:


@mach σαν το ηλίθιος και πανηλίθιος στο μπάνιο απλώς δεν υπάρχει:rofl:

........Auto merged post: iloxos πρόσθεσε 1 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Φυσικά και κάνει Αμερικανιές και ειδικά το Observe and Report είναι τίγκα σε αυτές, ωστόσο δεν τις έβαλαν στη ταινία για να ανυψώσουν το ηθικό των Αμερικανών αλλά για να καυτηριάσουν την πραγματικότητά τους. Στην τελική Αμερικάνοι είναι, λογικό στις ταινίες τους να περιγράφουν τη χώρα τους, ο σκοπός και ο τρόπος που το κάνουν είναι που μετρά.

ναι αλλά δεν είναι αισθητικά ωραία και δεν προτίνονται για ευρωπαίους. επίπεδο αμερικάνου έχουν μόνο χώρες βόρεια απο μας.;)

καυτηριασμός;;; μμμμμ:hmm::hmm::hmm: έρχεται το καπίταλισμ του μουρ.

Erebos
18-09-09, 17:26
Ο Seth Rogen δεν έπαιζε στο Hitch.

Α σορρυ. :oops:
Μπέρδεψα την ταινία με το Paul Blart: Mall Cop (http://www.imdb.com/title/tt1114740/) όπου παίζει ο Kevin James (για αυτόν έλεγα). Και οι δύο ταινίες με σεκιουριτάδες είναι... :p

yiapap
18-09-09, 20:51
Ο Seth Rogen δεν έπαιζε στο Hitch. Το Observe and Report είναι μια ταινία που δύσκολα μπορεί να καταλάβει κάποιος αν
α) δεν σκέφτεται ενώ παρακολουθεί
β) δεν μπορεί να αναγνωρίσει και να εκτιμήσει το χιούμορ.

Επίσης μην ξεχνάμε πως ο Rogen όχι μόνο παίζει αλλά έχει γράψει το Superbad, το Pineapple Express κα.E, μη χειρότερα! Έχω διαβάσει τα χείριστα από reviews... Τώρα θα με κάνεις να το δω! :crazy:

mrsaccess
18-09-09, 20:59
Θα με βρίσεις μετά αλλά δεν πειράζει, δες το και μετά θα εξηγήσουμε γιατί το Forrest Gump πήρε 6 όσκαρ και αυτό το έκριναν ως πατάτα.

alwaysalone
18-09-09, 21:39
Ειδα το My life in Ruins (αυτο με την Νια Βανταλος και τον Αλεξη Γεωργουλη).
Δε κερδισα κατι βεβαια.. Ηταν μια ομορφη ιστορια που ειχε ως θέμα της, την Ελλάδα. Αν και θα ηθελα να υπηρχε περισσοτερο το ελληνικό στοιχείο στην γλώσσα.
Επισης, θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο εμπλουτισμένη με καταστασεις, πάντως μου αρεσαν οι χαρακτήρες (μελαγχολικό 16χρονο, κλεπτομανης τουρίστρια κλπ). Ειχαν ολοι κατι διαφορετικό.
Και η Νια ωραια ηταν, πολύ αδύνατη, μου αρεσε.... Αν ομως η ταινια δεν ειχε σχεση με την Ελλαδα, θα ηταν εντελως άπατη.

Caret
19-09-09, 00:43
Είδα το Fast and the furious 4. Pure καγκουριά. Το πρότείνω μόνο σε όσους αρέσει πολύ τα αμάξι και η βελτίωσή του. Καθαρά για το θέαμα.

tsigarid
19-09-09, 02:01
Ειδα το My life in Ruins (αυτο με την Νια Βανταλος και τον Αλεξη Γεωργουλη).
Δε κερδισα κατι βεβαια.. Ηταν μια ομορφη ιστορια που ειχε ως θέμα της, την Ελλάδα. Αν και θα ηθελα να υπηρχε περισσοτερο το ελληνικό στοιχείο στην γλώσσα.
Επισης, θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο εμπλουτισμένη με καταστασεις, πάντως μου αρεσαν οι χαρακτήρες (μελαγχολικό 16χρονο, κλεπτομανης τουρίστρια κλπ). Ειχαν ολοι κατι διαφορετικό.
Και η Νια ωραια ηταν, πολύ αδύνατη, μου αρεσε.... Αν ομως η ταινια δεν ειχε σχεση με την Ελλαδα, θα ηταν εντελως άπατη.
Αξίζει δηλαδή; Όταν είδα το τρέιλερ αποφάσισα να μην περάσω ούτε έξω από τα σινεμά που θα το παίζουν...

harris
19-09-09, 03:31
Αξίζει δηλαδή;

Άμα γουστάρεις να νοσταλγήσεις τα πάτρια εδάφη :p

Πάντως και στην Ελλάδα άπατη πήγε ;)

Εγώ θα την νοικιάσω όταν βγει στα dvdάδικα να την δω σπίτι... να κάψω κάνα κύτταρο (όχι ότι έχω και πολλά δηλαδή) :p

Mouse Potato
19-09-09, 17:00
Men in Black (http://www.imdb.com/title/tt0119654/)

Το είχε πριν λίγο ο Alpha. Αν δεν απατώμαι, είναι η 4η φορά που το βλέπω. Ανάλαφρη και καλοστημένη ταινία. Μ' άρεσε για άλλη μια φορά :oneup:

8/10

George_Prix
19-09-09, 17:14
Ειδα εχθες το 17 Again (http://www.imdb.com/title/tt0974661/).

Πολυ ευχαριστο εργακι ειδικα αν καποιος το δει με τη γυναικα του. :p

Αν θελει καποιος να δει κατι μονος του, σιγουρα θα ψαξει κατι πιο δυνατο, αλλα στην κατηγορια του βλεπεται μια χαρα. ;)

DOU
19-09-09, 17:35
Ειδα εχθες το 17 Again (http://www.imdb.com/title/tt0974661/).


Και καλα πηγε στο σχολειο με το R8 και με γυαλι rayban να το παιξει καποιος...:lol:

GZahos
19-09-09, 17:56
Red Cliff 8/10 - Πολυ δυνατο αν εισαστε γνωστες της περιοδου, casual η πιο ειδικοι. Οι υπολοιποι θα εκτιμησουν την φωτογραφια και το εργο γενικοτερα. ΑΛλα βοηθα πολυ καποια προηγουμενη γνωση της μετα Han περιοδου και του εργου Romance of the Thee Kingdoms.

State of Play 8/10 - Πολυ καλο, σε κρατα σε αγωνια και εχει πολλες στροφες. Ενδιαφερον θεμα.

DOU
19-09-09, 22:58
Ειδα το ...goonies. Καλα καποιες ταινιες οσες φορες και να τις δεις...

H καλυτερη σκηνη της ταινιας... http://www.youtube.com/watch?v=Q5UG7ISJfP0 :lol::lol:

Επρεπε να βγει και goonies 2 ρε γμ. :(

Mouse Potato
19-09-09, 23:06
Ghost (http://www.imdb.com/title/tt0099653/)

3η ή 4η φορά που την βλέπω. Πολύ μπροστά για την εποχή της. Μια απ' τις ταινίες που μένουν και θα μείνουν

9/10

Patrick Swayze RIP :(

crypter
20-09-09, 00:33
Ειδα το "Βλεπω τον θανατο σου 4". Ψιλοαθλια για τα λεφτα της. Μονο το splatter εφερνε γελοιο σε μερικες περιπτωσεις αλλα και παλι η ταινια ηταν τοσο προβλεψιμη σε μερικα σημεια και ειχε τοσες σεναριακες "τρυπες" και επιστημονικες ανακριβειες που την βαρεθηκα.
Πιο πολυ για την παρεα πηγα. :p :sneer:

harris
20-09-09, 02:16
Σήμερα αισθάνθηκα πολύ ηλίθιος (άλλη λέξη ήθελα να βάλω, αλλά ελέω κανόνων δεν την λέω :p ):

1. Είδα το GI JOE... πρέπει να είναι η αθλιότερη ταινία που είδα ποτέ! Την είδα γιατί τα παιδιά θέλανε να την δούνε (φυσικά τους άρεσε αφού η δράση ήταν εξαντλητική και το σενάριο παιδικό!). Αλλά έλεος! Δεν έχω ξαναδεί τόσο κακή ταινία! το σενάριο δεν υπάρχει, η σκηνοθεσία για μία ακόμα φορά άθλια τελείως, τα εφέ μέτρια έως κάκιστα (σε κάποιες σκηνές νομίζεις ότι βλέπει ταινία 15ετίας τουλάχιστον!), η ηθοποιία άθλια, οι σκηνές σωματικής μάχης μέτριες ως κάκιστες, και οι αντιγραφές άλλων έργων σε κάνουν να κλαις! (όταν στο τέλος ο κακός επιστήμονας βάζει την μάσκα και (στην ουσία) γίνεται ο λευκός Darth Vader με έκανε να βάλω τέτοια γέλια που δάκρυσα!!! :rofl: )

2. Για να την δω αυτή την...μ....... ταινία στο Mall που είναι κοντά μας, πλήρωσα: 10 ευρώ το εισιτήριο (λόγω VMax και λόγω Σαββάτου μέσω ιντερνετ) Χ 4 εισιτήρια, 40 ευρώ, 4 νερά 2 ευρώ, ένα nachos και ένα popcorn 7 ευρώ, κάτι bonbon 8 (!) ευρώ, σύνολο 57 ευρώ! Για ένα οικογενειακό σινεμά! Απλά αποφάσισα ότι τα multiplex θα κάνουν ΠΟΛΛΑ χρόνια να με ξαναδούνε! ;)

DOU
20-09-09, 02:33
Γενικα τα σινεμαδικα να πουμε καπως την εχουνε δει,καποτε με 6 ευρω εβλεπες ταινια στον κινηματογραφο και τωρα για να πας μονος σου να δεις,μονος σου θες ενα 15ευρο στο νερο για πλακα. Δεν θα παρεις κανα ποπ κορν θα παρεις,δεν θα παρεις καμια κολα θα παρεις,δωσε εκει δωσε εδω να τα λεφτα φευγουν.

Εχω κλαψει λεφτα για ταινιες στο σινεμα,τουλαχιστον αναγκαζα τον ευατο μου να κατσω να τις δω μεχρι το τελος οταν αλλοι εφευγαν απο το πρωτο μισαωρο,λεω αφου εκανες τη μλκ και πληρωσες για να δεις αυτη τη μλκ τουλαχιστον δες την ολη.:p

WAntilles
20-09-09, 02:36
Σήμερα αισθάνθηκα πολύ ηλίθιος (άλλη λέξη ήθελα να βάλω, αλλά ελέω κανόνων δεν την λέω :p ):

Είδα το GI JOE... πρέπει να είναι η αθλιότερη ταινία που είδα ποτέ! Την είδα γιατί τα παιδιά θέλανε να την δούνε (φυσικά τους άρεσε αφού η δράση ήταν εξαντλητική και το σενάριο παιδικό!). Αλλά έλεος! Δεν έχω ξαναδεί τόσο κακή ταινία! το σενάριο δεν υπάρχει, η σκηνοθεσία για μία ακόμα φορά άθλια τελείως, τα εφέ μέτρια έως κάκιστα (σε κάποιες σκηνές νομίζεις ότι βλέπει ταινία 15ετίας τουλάχιστον!), η ηθοποιία άθλια, οι σκηνές σωματικής μάχης μέτριες ως κάκιστες, και οι αντιγραφές άλλων έργων σε κάνουν να κλαις! (όταν στο τέλος ο κακός επιστήμονας βάζει την μάσκα και (στην ουσία) γίνεται ο λευκός Darth Vader με έκανε να βάλω τέτοια γέλια που δάκρυσα!!! :rofl: )

Δεκτόν.

Αλλά το Τρανσμπούρδερς 2 το βρήκα 10 φορές χειρότερο.

flamelab
20-09-09, 02:37
Σήμερα αισθάνθηκα πολύ ηλίθιος (άλλη λέξη ήθελα να βάλω, αλλά ελέω κανόνων δεν την λέω :p ):

1. Είδα το GI JOE... πρέπει να είναι η αθλιότερη ταινία που είδα ποτέ! Την είδα γιατί τα παιδιά θέλανε να την δούνε (φυσικά τους άρεσε αφού η δράση ήταν εξαντλητική και το σενάριο παιδικό!). Αλλά έλεος! Δεν έχω ξαναδεί τόσο κακή ταινία! το σενάριο δεν υπάρχει, η σκηνοθεσία για μία ακόμα φορά άθλια τελείως, τα εφέ μέτρια έως κάκιστα (σε κάποιες σκηνές νομίζεις ότι βλέπει ταινία 15ετίας τουλάχιστον!), η ηθοποιία άθλια, οι σκηνές σωματικής μάχης μέτριες ως κάκιστες, και οι αντιγραφές άλλων έργων σε κάνουν να κλαις! (όταν στο τέλος ο κακός επιστήμονας βάζει την μάσκα και (στην ουσία) γίνεται ο λευκός Darth Vader με έκανε να βάλω τέτοια γέλια που δάκρυσα!!! :rofl: )

2. Για να την δω αυτή την...μ....... ταινία στο Mall που είναι κοντά μας, πλήρωσα: 10 ευρώ το εισιτήριο (λόγω VMax και λόγω Σαββάτου μέσω ιντερνετ) Χ 4 εισιτήρια, 40 ευρώ, 4 νερά 2 ευρώ, ένα nachos και ένα popcorn 7 ευρώ, κάτι bonbon 8 (!) ευρώ, σύνολο 57 ευρώ! Για ένα οικογενειακό σινεμά! Απλά αποφάσισα ότι τα multiplex θα κάνουν ΠΟΛΛΑ χρόνια να με ξαναδούνε! ;)

Xίλιες φορές δηλαδή να το βλέπατε στον σπιτικό προβολέα σε HD, με ποπκόρν 5 φορές πιο φθηνό, με παρέα ή χωρίς. Δυστυχώς, είναι πανάκριβα στα multiplex. Oύτε καν δήθεν πακέτα με "προσφορές" δεν κάνουν για να'ρθουν λίγα ευρώ φθηνότερα όλα.

harris
20-09-09, 02:39
Αλλά το Τρανσμπούρδερς 2 το βρήκα 10 φορές χειρότερο.

Μία από τα ίδια το βρήκα, αλλά με καλύτερα εφέ το Τρανσμπούρδερς :p

tsigarid
20-09-09, 03:27
Xίλιες φορές δηλαδή να το βλέπατε στον σπιτικό προβολέα σε HD, με ποπκόρν 5 φορές πιο φθηνό, με παρέα ή χωρίς. Δυστυχώς, είναι πανάκριβα στα multiplex. Oύτε καν δήθεν πακέτα με "προσφορές" δεν κάνουν για να'ρθουν λίγα ευρώ φθηνότερα όλα.
Μόνο 5 φορές φτηνότερα τα ποπκόρν; Με 1 ευρώ τρώει όλη η οικογένεια για τις ταινίες της βδομάδας! Εννοείται ότι αναφέρομαι σε καλαμπόκι που ετοιμάζεται 30'' πριν την ταινία, όχι σακουλάκια!

Για να συνεχίσω το offtopic, πιστεύω ότι ο προβολέας που πήρα, μαζί με κάποια πάμφθηνα 5.1 ηχεία, ήταν από τις καλύτερες αγορές που έκανα. Έχει ήδη κάνει απόσβεση... Φτου φτου μην τον ματιάσω. Σινεμά πλέον πάω μόνο αν με καλέσει παρέα (σπάνιο, προτιμάμε τις μπύρες και το φαΐ) ή αν καίγομαι να δω κάτι πριν βγει σε dvd (αυτό κι αν είναι σπάνιο!!).

eniac
20-09-09, 08:31
Taken (http://www.imdb.com/title/tt0936501/)

Είχα πολύ καιρό να δώ ταινία που να μου αρέσει τόσο πολύ!!!

Δεν ξεκόλλησα δευτερόλεπτο απο την TV...!

Gothic
20-09-09, 12:00
Σήμερα αισθάνθηκα πολύ ηλίθιος (άλλη λέξη ήθελα να βάλω, αλλά ελέω κανόνων δεν την λέω :p ):

1. Είδα το GI JOE... πρέπει να είναι η αθλιότερη ταινία που είδα ποτέ! Την είδα γιατί τα παιδιά θέλανε να την δούνε (φυσικά τους άρεσε αφού η δράση ήταν εξαντλητική και το σενάριο παιδικό!). Αλλά έλεος! Δεν έχω ξαναδεί τόσο κακή ταινία! το σενάριο δεν υπάρχει, η σκηνοθεσία για μία ακόμα φορά άθλια τελείως, τα εφέ μέτρια έως κάκιστα (σε κάποιες σκηνές νομίζεις ότι βλέπει ταινία 15ετίας τουλάχιστον!), η ηθοποιία άθλια, οι σκηνές σωματικής μάχης μέτριες ως κάκιστες, και οι αντιγραφές άλλων έργων σε κάνουν να κλαις! (όταν στο τέλος ο κακός επιστήμονας βάζει την μάσκα και (στην ουσία) γίνεται ο λευκός Darth Vader με έκανε να βάλω τέτοια γέλια που δάκρυσα!!! :rofl: )
Έχω αρχίσει να πιστεύω πως οι περισσότεροι δίνουν πλέον outsourcing τα εφφέ σε τίποτα ιθαγενείς στο Μπαγκλαντές... Είδα το τρέηλερ και μου φάνηκε πως έβλεπα εισαγωγή απο παιχνίδι για 486... Αλλά συμφωνώ με τον Wan, ακόμα και με αθλιότερα εφφέ θέλει τρελή προσπάθεια για να γίνει ακόμα χειρότερο απο το Τρανσλόλερς 2 (αν και με την σκηνή αλα Ντάρθ παίζει να τα καταφέρει :p).

2. Για να την δω αυτή την...μ....... ταινία στο Mall που είναι κοντά μας, πλήρωσα: 10 ευρώ το εισιτήριο (λόγω VMax και λόγω Σαββάτου μέσω ιντερνετ) Χ 4 εισιτήρια, 40 ευρώ, 4 νερά 2 ευρώ, ένα nachos και ένα popcorn 7 ευρώ, κάτι bonbon 8 (!) ευρώ, σύνολο 57 ευρώ! Για ένα οικογενειακό σινεμά! Απλά αποφάσισα ότι τα multiplex θα κάνουν ΠΟΛΛΑ χρόνια να με ξαναδούνε! ;)
+1 για projector, υπάρχουν κι άλλα πολύ καλύτερα και φτηνότερα μέρη για να πάτε. :oneup:

(και να είναι καλά τα telesync... :twisted:)

nnn
20-09-09, 12:29
10 ευρώ το εισιτήριο (λόγω VMax και λόγω Σαββάτου μέσω ιντερνετ)
Εδώ θίγεις ένα θέμα που θέλω καιρό να ασχοληθώ με αυτό.
Όσοι έχετε κλείσει εισιτήριο online, θα έχετε δει πως χρεώνουν 1 € Web fee καπέλο, απλά απαράδεκτοι.

midnightsun
20-09-09, 13:34
(και να είναι καλά τα telesync... :twisted:)

Αν καταφέρεις να δεις τίποτα. :rofl:

WAntilles
20-09-09, 13:39
Έχω αρχίσει να πιστεύω πως οι περισσότεροι δίνουν πλέον outsourcing τα εφφέ σε τίποτα ιθαγενείς στο Μπαγκλαντές... Είδα το τρέηλερ και μου φάνηκε πως έβλεπα εισαγωγή απο παιχνίδι για 486... Αλλά συμφωνώ με τον Wan, ακόμα και με αθλιότερα εφφέ θέλει τρελή προσπάθεια για να γίνει ακόμα χειρότερο απο το Τρανσλόλερς 2 (αν και με την σκηνή αλα Ντάρθ παίζει να τα καταφέρει :p).

Μα δεν είναι ούτε καν τόσο χάλια από το Τρανσμπούρδερς 2 γιατί:

- αντικειμενικός λόγος:
----> διάρκεια μιάμιση ώρα (όχι δυόμιση)

- υποκειμενικός λόγος:
----> είχε και κάτιτις το ενδιαφέρον (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3057801&postcount=62)

George_Prix
20-09-09, 15:15
Εδώ θίγεις ένα θέμα που θέλω καιρό να ασχοληθώ με αυτό.
Όσοι έχετε κλείσει εισιτήριο online, θα έχετε δει πως χρεώνουν 1 € Web fee καπέλο, απλά απαράδεκτοι.

Απαραδεκτο. :down:

Παντου οι online συναλλαγες εχουν πλεονεκτηματα, γιατι στην ουσια δεν απασχολουν κανεναν υπαλληλο και αυτοι χρεωνουν παραπανω που τους διευκολυνουμε? :hmm:

alwaysalone
20-09-09, 15:57
...........Την είδα γιατί τα παιδιά θέλανε να την δούνε ..........

------ Για να την δω αυτή την...μ....... ταινία στο Mall που είναι κοντά μας, πλήρωσα: 10 ευρώ το εισιτήριο (λόγω VMax και λόγω Σαββάτου μέσω ιντερνετ) Χ 4 εισιτήρια, 40 ευρώ, 4 νερά 2 ευρώ, ένα nachos και ένα popcorn 7 ευρώ, κάτι bonbon 8 (!) ευρώ, σύνολο 57 ευρώ! Για ένα οικογενειακό σινεμά! Απλά αποφάσισα ότι τα multiplex θα κάνουν ΠΟΛΛΑ χρόνια να με ξαναδούνε! ;)


Χαχαχα! :lol: Αυτο ειναι που λενε "οικογενειακά βάρη" .. :p Αλήθεια τι ειναι τα bonbon? :blink:

Εγω εχω να παω σινεμα απο το 2003 που ειχε παιχτεί το Dogville :p

σ.σ.
καλα 7 ευρω εχει παει το ποπ-κορν!!!!!!!!!!!!! :worthy: Αν ειναι δυνατον.... Και δε τρως δυο-τρια σουβλάκια καλυτερα...
Εγω θυμαμαι εποχη που ειχα παρει ποπ-κορν σε σινεμα και ειχα πληρωσει 250 δρχ (0,80 λεπτα :p) οταν ειχα παει να δω τον Ασπροδόντη που ηταν κουπόνι απο την Σουπερ-κατερινα! :lol:

BlueAngel
20-09-09, 20:47
Αλήθεια τι ειναι τα bonbon? :blink:

Εγω εχω να παω σινεμα απο το 2003 που ειχε παιχτεί το Dogville :p



Ειναι αυτα τα πολυχρωμα-πλαστικουρες-γεματα τοξικα (αλλα πολυ ωραια) ζαχαρωτα-καραμελλες που εχουν εκει στα πολυσινεμά! χανεις που δεν πας;) και τα nachos με τυρι ειναι ωραια! -εμενα μου αρεσει το odeon-Συγγρου που εχει ο,τι γρανιτα θελεις...παιρνω μια τυρκουαζ (τι αλλο:p?) βατομουρο (θα 'θελε να ειναι!:rofl:)

crypter
20-09-09, 20:52
Ειδα μολις το "Shrink". Ενας ψυχοθεραπευτης που αδυνατει πλεον να 'αναλαβει' ασθενεις σοβαρα γιατι κανει εκτενη χρηση μαριχουανας για να ξεπερασει τον θανατο της γυναικας του. Κανει μια αρκετα καλη προσεγγιση σε 4-5 χαρακτηρες και κρατα αμειωτο το ενδιαφερον. Και το τελος μπορω να πω ηταν αρκετα ταιριαστο. Ωραια ηταν. :)

alwaysalone
20-09-09, 21:28
Ειναι αυτα τα πολυχρωμα-πλαστικουρες-γεματα τοξικα (αλλα πολυ ωραια) ζαχαρωτα-καραμελλες που εχουν εκει στα πολυσινεμά! χανεις που δεν πας;) και τα nachos με τυρι ειναι ωραια! -εμενα μου αρεσει το odeon-Συγγρου που εχει ο,τι γρανιτα θελεις...παιρνω μια τυρκουαζ (τι αλλο:p?) βατομουρο (θα 'θελε να ειναι!:rofl:)

A καταλαβα ποια λες, κουρακαο blue! Εκεινα που ειναι σαν μαλακά ζαχαρωτα που τα διαλεγεις με το φαρασακι... Δεν ηξερα οτι λεγονται ετσι... Αυτα μου αρεσουν πολυ, τα παιρνω και στο ασχετο. Εκεινα που ειναι φραουλες, μπανανες, μακριναρια κλπ... :p
Μια φορα ειχα δει την Αννα Βισση στα village στο Mall και διαλεγε τετοια , εκει που ειναι στη γωνια, μεσα στο lobby των village.. Ειχα παει και γω για να παρω :p(ασχετο, αλλά ειναι πολύ κοντή απο κοντα , αλλά με ωραιο δερμα).

Hackerman
20-09-09, 21:30
H τελευταία ταινία που είδα ήταν το τελευταίο Terminator. Χαρακτηριστική είναι η σκηνή στην οποία ο Κόννορ πιστεύω τις έτρωγε κανονικότατα από τον εξολοθρευτή-σωσία του Σβαντζενέγκερ! Η μόνη αντίδρασή του ήταν να πει καθώς ήταν πεσμένος κάτω από τις μπούφλες:"Αντε στο δια***, μπασταρ**!". Χάθηκαν τα ούζι στην Warner Bros???

WAntilles
20-09-09, 21:35
...να πει...

...να ψιθυρίσει...

BlueAngel
20-09-09, 21:52
A καταλαβα ποια λες, κουρακαο blue! Εκεινα που ειναι σαν μαλακά ζαχαρωτα που τα διαλεγεις με το φαρασακι... Δεν ηξερα οτι λεγονται ετσι... Αυτα μου αρεσουν πολυ, τα παιρνω και στο ασχετο. Εκεινα που ειναι φραουλες, μπανανες, μακριναρια κλπ... :p
Μια φορα ειχα δει την Αννα Βισση στα village στο Mall και διαλεγε τετοια , εκει που ειναι στη γωνια, μεσα στο lobby των village.. Ειχα παει και γω για να παρω :p(ασχετο, αλλά ειναι πολύ κοντή απο κοντα , αλλά με ωραιο δερμα).

χε-χε! και γω θελω να πηγαινω μονο στο Οντεον εκει που ειπα για την συγκεκριμενη μπλε γρανιτα!..πώς να μην εχει ωραιο δερμα μετα απο τετοια υπερ-τσιτωση που θα του χει κανει!!! οχι οτι κανει ασχημα δλδ!;)

Hackerman
20-09-09, 21:58
...να ψιθυρίσει...

Τι σημασία έχει? Το όλο scene ήταν εκτός πραγματικότητας! Δεν μπορούσε να πει κάτι πιο πρωτότυπο, λόγου χάρη "Πήγαινέ με στον αρχηγό σου"? Σε κλασικές ταινίες με ρομπότ, μετά από αυτήν την εντολή τα ανθρωποειδή αυτοκαταστρέφονται! Πιθανόν το Skynet εγκατέστησε κάποιο Service Pack που διορθώνει αυτό το... bug...

harris
21-09-09, 00:09
- υποκειμενικός λόγος:
----> είχε και κάτιτις το ενδιαφέρον (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3057801&postcount=62)

Και σιγά το μπάζον! Η κακιά ήταν σαφώς καλύτερη! Άσε που στο τρανσμπούρδερς υπάρχει και μία Megan Fox, for God's sake! :worthy:

........Auto merged post: harris πρόσθεσε 2 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εδώ θίγεις ένα θέμα που θέλω καιρό να ασχοληθώ με αυτό.
Όσοι έχετε κλείσει εισιτήριο online, θα έχετε δει πως χρεώνουν 1 € Web fee καπέλο, απλά απαράδεκτοι.

Δυστυχώς δεν είναι οι μόνοι... και το Πλανητάριο χρεώνει, και άλλοι :down:

WAntilles
21-09-09, 00:09
Και σιγά το μπάζον! Η κακιά ήταν σαφώς καλύτερη! Άσε που στο τρανσμπούρδερς υπάρχει και μία Megan Fox, for God's sake! :worthy:

Είπαμε αυτά είναι υποκειμενικά.

Για μένα, καί τα 2 που αναφέρεις, δεν κάνουν ούτε για "ακίνητες" "ζαρτινιέρες" του "πραίτορα".

alwaysalone
21-09-09, 00:13
Ειδα την ταινια "Management" με την αγαπημενη του Wantilles (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=839433&postcount=340) (δεν επαιξε ομως με χρυσό μπικίνι :p), την Jennifer Aniston.
Ωραια ηταν η... Jennifer... :p
Η ταινια μετρια. Η υποθεση μηδεν. (και καλα ενας ξενοδοχος loser που τη γουσταρει, αλλά αυτη του κάνει νερα, αλλα ομως τον αφηνει να πιασει τα οπισθια της για να την αφησει ησυχη.. :p)
Λενε οτι σε αυτη την ταινια φορεσε περουκα, γιατι δεν δεχτηκε να κοψει τα μαλλια της....

WAntilles
21-09-09, 00:29
Ειδα την ταινια "Management" με την αγαπημενη του Wantilles (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=839433&postcount=340) (δεν επαιξε ομως με χρυσό μπικίνι :p), την Jennifer Aniston.
Ωραια ηταν η... Jennifer... :p

Είναι το μόνο επεισόδιο Friends που έχω δει, καθαρά λόγω story & references. :p

harris
21-09-09, 00:57
Είναι το μόνο επεισόδιο Friends που έχω δει, καθαρά λόγω story & references. :p

Αναφορές χωρίς link αποδείξεων είναι απαράδεκτα :rtfm: :crazy: :p

Erebos
21-09-09, 02:44
Αναφορές χωρίς link αποδείξεων είναι απαράδεκτα :rtfm: :crazy: :p

You ask, and Google giveth.

61799
Season 3 Episode 1 ;)

harris
21-09-09, 02:47
Καλέ; Τι ανατολίτικο χανούμι με μπιφτεκοειδές μαλλί αλά Princess Leia είναι τούτο; :crazy: :rofl: :p

Το βρήκα (http://www.youtube.com/watch?v=4f9plD-JZsw)! Τρελό γέλιο! :rofl:

albatross
21-09-09, 03:17
Εγώ βρήκα και φωτογραφία του Wan...
http://img15.imageshack.us/img15/4577/wtfpicstopjabbaguy.jpg
:p

flamelab
21-09-09, 11:59
Είναι το μόνο επεισόδιο Friends που έχω δει, καθαρά λόγω story & references. :p

Nα δεις όλες τις σαιζόν από το Friends :rtfm:

:p

Gothic
21-09-09, 12:31
You ask, and Google giveth.

61799
Season 3 Episode 1 ;)
Έργκχ.... σαν τον Σαριγιέγκι (http://greece.theoffside.com/files/2008/12/300_sarriegi.jpg) με το μπικίνι της Λεία είναι... :stunned:

Τί της βρίσκετε ρε παιδιά... :eek:

flamelab
21-09-09, 12:33
Τέλεια είναι.
61801
(Season 4, Ep 18 "The One With Rachel's New Dress")

Gothic
21-09-09, 12:45
Τέλεια είναι.
61801
(Season 4, Ep 18 "The One With Rachel's New Dress")
Oh well, υποκειμενικά γούστα... η φάτσα της μου κάνει κάτι σε...
http://img87.imageshack.us/img87/8325/annistonsarriegi.jpg
(δεν θέλω σχόλια, 5 λεπτά φότοσοπ :p)

flamelab
21-09-09, 12:46
Περίεργους συνειρμούς από ποδοσφαιριστές σου φέρνει .... :mrgreen:

mach
21-09-09, 12:51
Η Aniston είναι θαύμα της φύσης, 40+ χρονών με σώμα που ζουλεύουν 18χρονα. Ο Brad έκανε παιδαριώδες λάθος και σίγουρα θα βαράει το κεφάλι του στον τοίχο κάθε μέρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.