PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά είναι η τελευταία ταινία που είδες; Σου άρεσε; (v. II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210

Nozomi
16-09-10, 01:00
Κάποιοι με παρασύρατε σε μια μεγάλη φόλα:
Είδα το The expendables.
Λυπάμαι παίδες, ένιωσα πολύ μ@λ@κ@ς.
Υπόθεση 0 (θα μου πεις τι περίμενες...)
Ο Σταλλονε δεν έχει ιδέα από σκηνοθεσία.
Τα μούτρα του είναι πρησμένα σα να τον τσίμπησαν σφήκες.
Ο Λι και ο Σταθαμ χαντακώθηκαν.
Ο Ρουρκ είναι για μοναστήρι, να κλαίει μέχρι να πεθάνει για το ρόλο που ανέλαβε.
Oι υπόλοιποι είναι απλά καρικατούρες, με κορυφαία τον στρατηγό τάδε που είναι τραγικά τυποποιημένος.
Το έργο είναι σαν παιδικό video game, που με το που το τερματίζεις χάνει όλο το ενδιαφέρον του.
Το μόνο θετικό του η μικρή του διάρκεια.
Α, και οι creedence...
+1
Το ψυλλιαζόμουν, αλλά λέω δεν μπορεί, τόσοι ηθοποιάρες, κάτι καλό θα έχει !
Το μόνο άξιο λόγου το πως διατηρείται ο Sly στα 62 του (http://www.youtube.com/watch?v=3CBv3KuNJ7s, εντάξει δεν δείχνουν τις αυξητικές ορμόνες που παίρνει :p), κατά τα άλλα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ρηχό σενάριο είχα καιρό να δω...
Νόημα ΜΗΔΕΝ !

Στο άλλο άκρο το Beaufort:
http://www.imdb.com/title/tt0758732/
Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=Cyl2JEFkxmo
Ισραηλινή ταινία του 2007.
Δείχνει την "ρουτίνα" (τι ρουτίνα, σκοτώνεται κόσμος!) μια ομάδας Ισραηλινών στρατιωτών που επανδρώνουν ένα προκεχωρημένο φυλάκιο στο Λίβανο, λίγο πριν την αποχώρηση του Ισραηλινού Στρατού.
Δείτε την ενσυνείδητο πειθαρχία των ΕΦΕΔΡΩΝ στρατιωτών του IDF, τις αλλοπρόσαλλες διαταγές του Γενικού Επιτελείου (σε κάποια φάση ζητά ο έφεδρος υπαξιωματικός απ' τον μόνιμο ταξίαρχο την άδεια να βγει με τους άνδες του για να πολεμήσει αυτούς που βομβαρδίζουν το φυλάκιο...), τα ηθικά διλλήματα όταν σκοτώνεται κόσμος για μια περιοχή που επίκειται να εγκαταληφθεί κτλ.
Η ταινία έχει πολλά νοήματα, και την θεωρώ κλασσική πολεμική ταινία.
Έχει προταθεί για Όσκαρ και έχει κερδίσει διάφορα βραβεία στα ανά τον κόσμο Φεστιβάλ...

mrsaccess
16-09-10, 01:52
Ότι έχει να κάνει με το development του χαρακτήρα, τα είχαμε δει και στο πρώτο. Γυναικάς, παρτάλι κλπ Τα υπόλοιπα δεν έχουν κανένα νόημα στην ανάπτυξη του χαρακτήρα του Stark απλά εκμεταλλεύονται την επιτυχία του πρώτου για να προσθέσουν επιφανειακά σεναριακά θεματάκια εδώ κι εκεί. Το θέμα είναι να σκεφτούμε τι από όλα αυτά που αναφέρεις θα έχουν αντίκρυσμα στο Avengers. Στα υπόψην ότι ο Captain America είχε ασπίδα πολύ πριν υπάρξει iron man. Γιατί δεν έβγαλαν και δεύτερο Hulk; Γιατί πολύ απλά το mainstream success του IM ήταν τεράστιο και πουλάει. Το IM2 είναι κάτι αντίστοιχο του Spiderman 3. Μόνο για τους hardcore fans των ηρώων.

Ναι, αυτές οι ταινίες είναι για δύο είδη θεατών, τους fans των κόμικ (που κατά 50% θα απογοητευθούν) και τους λάτρεις των action movies. Πιστεύω πως η ταινία ικανοποιεί μέσα σε λογικά πλαίσια και τις δύο κατηγορίες. Εσύ όμως τι εξέλιξη θα ήθελες να δεις στο χαρακτήρα; Να παντρευτεί τη Pepper και να κάνουν παιδιά; Σχεδόν 50 χρόνια ο Iron Man μοιράζει μεταλλικές σφαλιάρες και σαλιαρίζει και εσύ θες να αλλάξει σε μια ταινία; :p

Πάντως σαφώς και υπάρχει 2ο Hulk και μάλιστα είναι καλύτερο imo από το πρώτο αφού το Hulk (Dr. Banner) υποδύεται ο Edward Norton και τη κοπέλα του η Liv Tyler!

Mouse Potato
16-09-10, 02:32
Grown Ups (http://www.imdb.com/title/tt1375670/)

Η κατάλληλη ταινία για κυριακές μεσημέρι στο star! Εύπεπτη και διασκεδαστική...

6.5/10

mach
16-09-10, 10:33
lol, διασκεδάζω με τους φίλτατους φορμουτίτες που είδαν το Expendables και το βρήκαν "ρηχό" και "χωρίς νόημα".
Δεν διαφωνώ αλλά μάλλον παρακολουθείτε λάθος τύπο ταινιών... ;)

manicx
16-09-10, 10:39
Πάντως σαφώς και υπάρχει 2ο Hulk και μάλιστα είναι καλύτερο imo από το πρώτο αφού το Hulk (Dr. Banner) υποδύεται ο Edward Norton και τη κοπέλα του η Liv Tyler!

Εγώ αναφερόμουν σε συνέχεια του δεύτερου που σημειωτέον τελειώνει και με τον Stark. To Incredible Hulk έκανε όμως $113m κέρδη και το Iron Man $445m. Εκεί είναι το κλειδί για να βγει το νο2 έστω και ρηχό το οποίο έσκισε πάλι σε πωλήσεις.

WAntilles
16-09-10, 13:16
Πάντως σαφώς και υπάρχει 2ο Hulk και μάλιστα είναι καλύτερο imo από το πρώτο αφού το Hulk (Dr. Banner) υποδύεται ο Edward Norton και τη κοπέλα του η Liv Tyler!

Και τα 2 τα βρήκα κάκιστα από άποψη story.

Τουλάχιστο η Tyler ξέρει ότι υπάρχει καί τσιμπιδάκι για τα φρύδια.

freshmeat
16-09-10, 14:15
lol, διασκεδάζω με τους φίλτατους φορμουτίτες που είδαν το Expendables και το βρήκαν "ρηχό" και "χωρίς νόημα".
Δεν διαφωνώ αλλά μάλλον παρακολουθείτε λάθος τύπο ταινιών... ;)

Προσωπικά περίμενα (ήλπιζα καλύτερα...) να δω μια ανούσια ταινία με πολλή δράση, ξύλο και λίγο χιούμορ. Να περάσει καλά το βραδάκυ μαζί με μπυρίτσα και καναπέ.
Αντ' αυτού βρήκα μια ταινία χωρίς την ελάχιστη συνοχή, με κακοραμμένες μεταξύ τους ασύνδετες σκηνές, με πολλά περιττά λόγια, τραβηγμένες όσο δεν πάει σκηνές δράσης (σαν το αμερικάνικο ρέστλιν, όλο πόζες, γκριμάτσες, φωνές και ξύλο καθόλου), λίγο και άτεχνο ξύλο, πολλές κρυάδες, άσχημη πρωταγωνίστρια (πολύ βασικό αυτό, ξέρεις...), ο σταλλόνε σα σκηνοθέτης κράτησε πίσω τους παικταράδες Λι και Στάθαμ για να προβάλλει τον εαυτό του, ο Ρουρκ κατάντησε ένα γλοιώδης τύπος που του έτρεχαν τα σάλια κάθε φορά που μίλαγε (ευτυχώς είχε μικρό ρόλο, οπότε το έκανε όχι συχνά), η δε σκηνή που καλά υποτίθεται ότι δάκρυσε συγκινημένος ήταν ό,τι πιο bullshit έχω δει τα τελευταία 25 χρόνια.

mach
16-09-10, 15:21
Σαφώς και δεν μπορώ να διαφωνήσω επί της ουσίας με όσα γράφεις.
Αλλά μένω στο παρακάτω:


Προσωπικά περίμενα (ήλπιζα καλύτερα...) να δω μια ανούσια ταινία με πολλή δράση, ξύλο και λίγο χιούμορ

Και εγώ αυτό περίμενα και έμεινα ευχαριστημένος. Νομίζω ότι ο Σταλλόνε έκανε αξιοπρεπή διαχείριση ενός μεγάλου καστ (ποιον να πρωτοδείξει; )
Δεν νομίζω ότι κράτησε πίσω τον Statham - το αντίθετο μάλιστα.

Απευθύνθηκε σε νέους φαν με τον Li και τους τύπους απο το UFC, απευθύνθηκε και σε νοσταλγούς με τον Λουντγκερν, τον Ρόμπερτς και τη σκηνή στην εκκλησία.

Η πρωταγωνίστρια όντως δεν πρόσθεσε τίποτα ιδιαίτερο πέρα από ένα ελαφρύ milf factor αλλά αυτό δεν με πολυενδιαφέρει. Το ίδιο συμβαίνει και σε αριστουργήματα όπως το Commando και το Predator όπου οι γυναικείες παρουσίες εξυπηρετούν τη πλοκή και όχι το οφθαλμόλουτρο.

Θα συμφωνήσω στην έλλειψη καλής ατάκας (κρυάδες ήταν τα περισσότερα όπως αναφέρεις), αν και ο Σταλλόνε ποτέ δεν διακρίθηκε για το γράψιμό του. Γι'αυτό ανέφερα σε προηγούμενο ποστ ότι μια ματιά του Ταραντίνο στο σενάριο θα βοηθούσε πολύ.

Θα διαφωνήσω στην έκρηξη συγκίνησης του Ρουρκ. Σε 20 χρόνια, θα τη βλέπεις και θα σκας χαμόγελο όταν η ταινία μπει στον αστραφτερό κύκλο ταινιών που είναι τόσο κακές ώστε γίνονται αστείες.

Γενικά, δεν ήταν αυτό που περιμέναμε (να αναβιώσουμε την action εποχή της VHS κασσέτας) αλλά δεν είναι και αδιάφορο.

Zus
17-09-10, 21:35
Είδα επιτέλους την πολυσυζητημένη ταινία 2012 μέχρι κάπου στη μέση, εκεί που ο πρόεδρος των ΗΠΑ θυμάτε ότι είναι άνθρωπος :rofl:

Απλά ΤΡΑΓΙΚΗ. Δεν μπορούσαν να βρουν άλλους τρόπους να μας δείξουν τα εφέ. Έπρεπε κάθε φορά που οδηγούσαν το αμάξι να καταστρέφονται τα πάντα λίγα εκατοστά πίσω τους? Έπρεπε να περάσουν μέσα από ουρανοξύστες που κατέρεαν. Έπρεπε να κάνει τόσα ακροβατικά ο πιλότος που ήξερε μόνο τα βασικά? Ήταν απαραίτητο να πετάει τόσο χαμηλά ώστε να περνάει μέσα από 2 ουρανοξύστες ενώ κατέρεαν??

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αν θα παρακολουθήσω το υπόλοιπο μισό :down:

Nozomi
18-09-10, 00:25
Είδα επιτέλους την πολυσυζητημένη ταινία 2012 μέχρι κάπου στη μέση, εκεί που ο πρόεδρος των ΗΠΑ θυμάτε ότι είναι άνθρωπος :rofl:

Απλά ΤΡΑΓΙΚΗ. Δεν μπορούσαν να βρουν άλλους τρόπους να μας δείξουν τα εφέ. Έπρεπε κάθε φορά που οδηγούσαν το αμάξι να καταστρέφονται τα πάντα λίγα εκατοστά πίσω τους? Έπρεπε να περάσουν μέσα από ουρανοξύστες που κατέρεαν. Έπρεπε να κάνει τόσα ακροβατικά ο πιλότος που ήξερε μόνο τα βασικά? Ήταν απαραίτητο να πετάει τόσο χαμηλά ώστε να περνάει μέσα από 2 ουρανοξύστες ενώ κατέρεαν??

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αν θα παρακολουθήσω το υπόλοιπο μισό :down:
Κωμικά απλοϊκή ταίνια !

Ο χαρακτήρας που λάτρεψα στην ταινία ήταν ο Woody Harrelson...:oneup:

WAntilles
18-09-10, 01:16
Salt

Απλά τουλάχιστο κακή, για να μην πω κάκιστη.

Η Jolie έχει γεράσει και έχει γεράσει άσχημα. Δεν κρατιέται καθόλου καλά για τα 35 της και εδώ και τουλάχιστο 5 χρόνια (από την εποχή του Smith) δεν μπορεί με τίποτα να σηκώσει τέτοιους ρόλους. Γιατί έχει γιομίσει φίσκα στα μπότοξ τα "τραβήγματα" και τις πλαστικές. Δεν πείθει. Ας την αποσύρει επιτέλους η βιομηχανία πριν γελοιοποιηθεί κι άλλο.

[Insomniac]
18-09-10, 02:03
On και off topic. Αν ψάχνετε ποια ταινία να δείτε, τότε ρίξτε μια ματιά και στο

http://movielens.umn.edu

imo, πάρα πολύ καλό site. Θέλει εγγραφή (δωρεάν εννοείται) και μετά λίγο χρόνο ώστε να βαθμολογήσεις κάποιες ταινίες που έχεις δει. Όσο πιο πολλές τόσο το καλύτερο.

Μετά απλά πατάς "Top Picks For You" και σου προτείνει ταινία ανάλογα με τα γούστα σου. Προσωπικά του έχω περάσει καμιά 200αριά ως τώρα και δουλεύει πάρα πολύ καλά. Καταλαβαίνεις ότι το έχεις φτάσει σε καλό επίπεδο όταν ο βαθμός που κάνει πρόβλεψη είναι κοντά στο βαθμό που θα έβαζες εσύ.

ipo
18-09-10, 02:53
;3698877']On και off topic. Αν ψάχνετε ποια ταινία να δείτε, τότε ρίξτε μια ματιά και στο

http://movielens.umn.edu

imo, πάρα πολύ καλό site. Θέλει εγγραφή (δωρεάν εννοείται) και μετά λίγο χρόνο ώστε να βαθμολογήσεις κάποιες ταινίες που έχεις δει. Όσο πιο πολλές τόσο το καλύτερο.

Μετά απλά πατάς "Top Picks For You" και σου προτείνει ταινία ανάλογα με τα γούστα σου. Προσωπικά του έχω περάσει καμιά 200αριά ως τώρα και δουλεύει πάρα πολύ καλά. Καταλαβαίνεις ότι το έχεις φτάσει σε καλό επίπεδο όταν ο βαθμός που κάνει πρόβλεψη είναι κοντά στο βαθμό που θα έβαζες εσύ.
Η καλύτερη πρόταση που μου έχει γίνει είναι από ηλικιωμένο βιντεοκλαμπά. Είχα διαλέξει ταινία για να δω το σ/κ με την κοπέλα μου και μας λέει, χωρίς να μας ξέρει:
"Θα σας πρότεινα να αφήσετε πίσω την ταινία που διαλέξατε και να πάρετε αυτή."

Και μας δίνει το "lucky number Slevin". :respekt: Άμα έχεις καλό βιντεοκλαμπά σώζεσαι. :)

ardi21
18-09-10, 02:59
Η καλύτερη πρόταση που μου έχει γίνει είναι από ηλικιωμένο βιντεοκλαμπά. Είχα διαλέξει ταινία για να δω το σ/κ με την κοπέλα μου και μας λέει, χωρίς να μας ξέρει:
"Θα σας πρότεινα να αφήσετε πίσω την ταινία που διαλέξατε και να πάρετε αυτή."

Και μας δίνει το "lucky number Slevin". :respekt: Άμα έχεις καλό βιντεοκλαμπά σώζεσαι. :)

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ:respekt:

[Insomniac] πολυ καλο το site:oneup:

[Insomniac]
18-09-10, 05:21
Άμα έχεις καλό βιντεοκλαμπά σώζεσαι. :)

Αν οι προβλέψεις του βιντεοκλαμπά δίνονται βάσει Item-based collaborative filtering recommendation algorithms (http://movielens.umn.edu/info#how-recs), τότε ναι αμέ, γιατί όχι! :p

tsigarid
18-09-10, 12:33
;3698877']On και off topic. Αν ψάχνετε ποια ταινία να δείτε, τότε ρίξτε μια ματιά και στο

http://movielens.umn.edu

imo, πάρα πολύ καλό site. Θέλει εγγραφή (δωρεάν εννοείται) και μετά λίγο χρόνο ώστε να βαθμολογήσεις κάποιες ταινίες που έχεις δει. Όσο πιο πολλές τόσο το καλύτερο.

Μετά απλά πατάς "Top Picks For You" και σου προτείνει ταινία ανάλογα με τα γούστα σου. Προσωπικά του έχω περάσει καμιά 200αριά ως τώρα και δουλεύει πάρα πολύ καλά. Καταλαβαίνεις ότι το έχεις φτάσει σε καλό επίπεδο όταν ο βαθμός που κάνει πρόβλεψη είναι κοντά στο βαθμό που θα έβαζες εσύ.
Για όσους ζουν (ή θέλουν να ζήσουν) στις ΗΠΑ, το ίδιο κάνει το Netflix (http://www.netflix.com).

Roland_Grapow
18-09-10, 14:09
Πως μπορω να βρω τις ταινιες που θελω για να τις βαλω βαθμο?Ειναι λιγο μπερδεμα το σαιτ:hmm:

[Insomniac]
18-09-10, 16:00
Πας search βάζεις στο title την ταινία που θες και δίπλα από το prediction λέει "your rating", όπου λογικά γράφει "not seen". Αλλάζεις το not seen με τον βαθμό που θες και τέλος. Το κρατάει αυτόματα.

Όντως από εμφάνιση θα ήθελε αρκετές αλλαγές το site αλλά η ουσία είναι που παίζει ρόλο. ;)

button
18-09-10, 16:28
Είδα επιτέλους την πολυσυζητημένη ταινία 2012 μέχρι κάπου στη μέση, εκεί που ο πρόεδρος των ΗΠΑ θυμάτε ότι είναι άνθρωπος :rofl:

Απλά ΤΡΑΓΙΚΗ. Δεν μπορούσαν να βρουν άλλους τρόπους να μας δείξουν τα εφέ. Έπρεπε κάθε φορά που οδηγούσαν το αμάξι να καταστρέφονται τα πάντα λίγα εκατοστά πίσω τους? Έπρεπε να περάσουν μέσα από ουρανοξύστες που κατέρεαν. Έπρεπε να κάνει τόσα ακροβατικά ο πιλότος που ήξερε μόνο τα βασικά? Ήταν απαραίτητο να πετάει τόσο χαμηλά ώστε να περνάει μέσα από 2 ουρανοξύστες ενώ κατέρεαν??

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αν θα παρακολουθήσω το υπόλοιπο μισό :down:

Ασε έβλεπα και γελούσα:rofl: …. Πόσο βλάκας πρέπει να είσαι για να γράψεις τέτοιο σενάριο … τζάμπα έδωσα 1.5€ και ευτυχώς που δεν πήγα σινεμά …


Salt

Απλά τουλάχιστο κακή, για να μην πω κάκιστη.

Η Jolie έχει γεράσει και έχει γεράσει άσχημα. Δεν κρατιέται καθόλου καλά για τα 35 της και εδώ και τουλάχιστο 5 χρόνια (από την εποχή του Smith) δεν μπορεί με τίποτα να σηκώσει τέτοιους ρόλους. Γιατί έχει γιομίσει φίσκα στα μπότοξ τα "τραβήγματα" και τις πλαστικές. Δεν πείθει. Ας την αποσύρει επιτέλους η βιομηχανία πριν γελοιοποιηθεί κι άλλο.
Τόσο χάλια….


Άμα έχεις καλό βιντεοκλαμπά σώζεσαι. :)
Εδώ Λαγκαδά έμεινε 1 πλέον έκλισαν πολλά και ένα 24ωρο με μηχανήματα (μου έφαγε και 20€ σε προπληρωμένα ) Η αρχίζω να κατεβαίνω στην θες/νικη ως τα 7enen η βλέπω μονό download γιατί έχει γίνει τραγικό … από 10 dvd που φέρνουν πέρανε και 3 μήνες μέχρι να σου τύχει και κάνεις βόλτα από μαγαζί 10 φόρες την ημέρα … και τα 1-2 dvd είναι γεμάτα καφέδες και γρατζουνιές που δεν παίζουν


Είδα τώρα LOSERS

Καλό είναι .. δεν είχε ωραίο τέλος θα το ξαναδώ για να πω ποιο αναλυτικά

Roland_Grapow
18-09-10, 16:45
;3699428']Πας search βάζεις στο title την ταινία που θες και δίπλα από το prediction λέει "your rating", όπου λογικά γράφει "not seen". Αλλάζεις το not seen με τον βαθμό που θες και τέλος. Το κρατάει αυτόματα.

Όντως από εμφάνιση θα ήθελε αρκετές αλλαγές το site αλλά η ουσία είναι που παίζει ρόλο. ;)

Παω επανω Στο search Γραφω "into the wild" παταω "search" και μου γραφει αυτο "Search results for query into the wild" και απο κατω οτι πιο ασχετο υπαρχει εκτος απο την ταινια:sorry:

Mouse Potato
18-09-10, 16:51
L'immortel (http://www.imdb.com/title/tt1167638/)

Εκπληκτική ταινία. Είχα πολύ καιρό να δω ταινία δράσης που με κράτησε καθηλωμένο μπροστά στην οθόνη. Εκπληκτικός ηθοποιός ο Reno.

9/10

button
18-09-10, 17:04
Παω επανω Στο search Γραφω "into the wild" παταω "search" και μου γραφει αυτο "Search results for query into the wild" και απο κατω οτι πιο ασχετο υπαρχει εκτος απο την ταινια:sorry:

me to...:down:

........Auto merged post: button πρόσθεσε 3 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


L'immortel (http://www.imdb.com/title/tt1167638/)

Εκπληκτική ταινία. Είχα πολύ καιρό να δω ταινία δράσης που με κράτησε καθηλωμένο μπροστά στην οθόνη. Εκπληκτικός ηθοποιός ο Reno.

9/10

ooo Jean Reno
Είναι πολλή κάλος… θα την ψάξω να δω

[Insomniac]
18-09-10, 17:13
Παω επανω Στο search Γραφω "into the wild" παταω "search" και μου γραφει αυτο "Search results for query into the wild" και απο κατω οτι πιο ασχετο υπαρχει εκτος απο την ταινια:sorry:


me to...:thumbdown

:hmm:Εμένα μου βγάζει μόνο 2 results. Το Into the wild 1ο και το Futurama: Into the Wild Green Yonder 2ο.

Κοίτα να γράφει "All Genres", "All Dates", "All Movies", το tag κενό και τα "Use selected buddies!", "Exclude your ratings" και "Exclude movies without predictions" ακλικάριστα.

77234

Το link της ταινίας είναι http://movielens.umn.edu/movieDetail?movieId=55247

BeholderX
19-09-10, 11:27
Εμένα το L'immortel (ή αλλιώς 22 Bullets) δεν μου άρεσε. Εχω βαρεθεί τελευταία τις ταινίες όπου τα Boss γενικά κάνουν τους κομμάντο και καθαρίζουν μόνα τους τους λογαριασμούς... Σεναριακά πάσχει.

Machete: Η πολλά υποσχόμενη πατάτα, που κατέληξε δυστυχώς σε B movie. Αξίζει μόνο σαν cult, σεναριακά παίρνει απολύτως μηδέν.

Toy Story 3: ωραία ταινία, τώρα αν είναι η καλύτερη της σειράς δεν μπορώ να το πω, αλλά σίγουρα βλέπεται πολύ ευχάριστα.

DOU
19-09-10, 12:38
Machete,τετοιες ταινιες δεν τις βλεπεις για το σεναριο ουτε περιμενεις πρωτοτυπια σε κατι,ειναι καθαρα ταινια του ενος πρωταγωνιστη,ειμαι ο machete και σας μαμω ολους με χασαπομαχαιρα,μπαλταδες,νυστερια κλπ.Ειναι must see,τελος.:p :viking:ork:dwarf

http://wimg.co.uk/5zi.gif :biggrin::biggrin:

BeholderX
19-09-10, 13:45
Ως cult μπορεί, σαν ταινία πιο ρεαλιστική ήταν το Ράμπο.
Η φετινή χρονιά έχει σουπερ σαβούρες, βλέπε Expendables...

mrsaccess
19-09-10, 13:51
Είδα χθες το Frequently Asked Questions About Time Travel. Φθηνή αλλά ευχάριστη παραγωγή. Έκπληξη όταν τη ξεκίνησα, μου προκάλεσε το γεγονός πως έναν εκ των πρωταγωνιστών (το Ray) υποδύεται ένας Άγγλος ηθοποιός που σε μια άλλη γνωστή σειρά υποδύεται το Roy!

pronek
19-09-10, 13:58
Οι 2 τελευταίες ταινίες που είδα και μου έκανα πραγματικά πολύ καλή εντύπωση είναι το 21 με τον τζιμ καρει και το pandorum...

Τις συνιστώ σε όλους να τις κατεβάσετε και να τις δείτε παρόλο που το 21 είναι λίγο παλιό και μπορεί να το έχετε είδη δει...

Nozomi
19-09-10, 18:22
Ανέκαθεν μου άρεσαν οι ταινίες δράσης, αλλά τι ήθελα να δω το Machette ?

Μιλάμε για απίστευτη πατάτα, και αναρωτιέμαι για πόσα χρήματα κοτζάμ Ντε Νίρο δέχεται να συμμετέχει σε τέτοια trush movie...

Ο Trejo είναι καλός μόνο για β' ρόλους σε "κανονικές" ταινίες.

GZahos
19-09-10, 20:16
Ειδα το step up 3d λογω γυναικας, αλλα τελικα αποδειχτηκε πολυ διασκεδαστικη ταινια. Για το ειδος της παντα. Το προτεινω ανεπιφυλακτα, αρκει βεβαια να ξερετε που πηγαινετε. ;)

Erebos
19-09-10, 22:07
Οι 2 τελευταίες ταινίες που είδα και μου έκανα πραγματικά πολύ καλή εντύπωση είναι το 21 με τον τζιμ καρει και το pandorum...

Τις συνιστώ σε όλους να τις κατεβάσετε και να τις δείτε παρόλο που το 21 είναι λίγο παλιό και μπορεί να το έχετε είδη δει...

Μάλλον εννοείς το Number 23 (http://www.imdb.com/title/tt0481369/), και όχι το 21 (http://www.imdb.com/title/tt0478087/) με τον Kevin Spacey.


Ειδα το step up 3d λογω γυναικας, αλλα τελικα αποδειχτηκε πολυ διασκεδαστικη ταινια. Για το ειδος της παντα. Το προτεινω ανεπιφυλακτα, αρκει βεβαια να ξερετε που πηγαινετε. ;)

Θα την δω και εγώ σίγουρα αλλά σε Blu-ray. Έχω την εντύπωση ότι είναι ακόμα καλύτερη χορογραφικά από την 2η (http://www.imdb.com/title/tt1023481/).
Btw είδα την αγγλική εκδοχή του Step Up με το όνομα Streetdance 3D (http://www.imdb.com/title/tt1447972/) (πρωτότυπος τίτλος ε? :p ), παραγωγής BBC Films. Φοβερές χορογραφίες και σε αυτό.

ipo
19-09-10, 22:22
Ειδα το step up 3d λογω γυναικας, αλλα τελικα αποδειχτηκε πολυ διασκεδαστικη ταινια. Για το ειδος της παντα. Το προτεινω ανεπιφυλακτα, αρκει βεβαια να ξερετε που πηγαινετε. ;)
Γενικά μου αρέσει πολύ ο μοντέρνος χορός σαν θέαμα, οπότε ευχαριστήθηκα πάρα πολύ την πρώτη (που είχε και καλό σενάριο), ενώ αρκετά καλή μου φάνηκε η δεύτερη. Καιρός για την 3η λοιπόν. :)


Είδα το Salt και μου φάνηκε ...ανάλατο. :down:

button
20-09-10, 01:23
Machete,τετοιες ταινιες δεν τις βλεπεις για το σεναριο ουτε περιμενεις πρωτοτυπια σε κατι,ειναι καθαρα ταινια του ενος πρωταγωνιστη,ειμαι ο machete και σας μαμω ολους με χασαπομαχαιρα,μπαλταδες,νυστερια κλπ.Ειναι must see,τελος.:p :viking:ork:dwarf

http://wimg.co.uk/5zi.gif :biggrin::biggrin:

Τι είναι ο τούτος με αυτό το όπλο πάνω σε μηχανή … ποιανού ήταν τόσο ηλίθια ιδέα δηλαδή στο αυτοκίνητο θα έβαζαν κανόνι 105mm

Θα την δω σε dvd η θα κατεβάσω να δω πόσο χάλια είναι

mrsaccess
20-09-10, 01:43
Good Luck Chuck.

Ως χρήστης Gentoo την απόλαυσα, χρειαζόμαστε περισσότερες τέτοιες ταινίες.
77296

ipo
20-09-10, 01:46
Ποια είναι η μαντάμ με το πουλί; :lol:

Erebos
20-09-10, 01:53
Good Luck Chuck.

Ως χρήστης Gentoo την απόλαυσα, χρειαζόμαστε περισσότερες τέτοιες ταινίες.
77296

Βάλε τουλάχιστον το κατάλληλο gif... :p
http://i54.tinypic.com/ejval1.gif


Ποια είναι η μαντάμ με το πουλί; :lol:

ipo, μένεις μετεξεταστέος... :p

mrsaccess
20-09-10, 01:55
Ποια είναι η μαντάμ με το πουλί; :lol:

Jessica Alba και υποδύεται τη Gentoo freak. :p

@Erebos
Μόνο σε HD 24bit RGB αξίζει! :p

manicx
20-09-10, 11:30
-Robin Hood: Καλό αλλά θα έπρεπε να έχει άλλο όνομα. Με άλλο όνομα η ταινία θα ήταν πολύ καλή. Τώρα, σε κάνει να σκεφτείς ότι έχεις δει και γνωρίζεις πάνω στο θέμα και στο χαλάει λίγο. Βλέπεται ευχάριστα παρά τις 2.5 ώρες της.
-The Disapperance of Alice Creed: Έκπληξη η ταινία καθώς είναι διαμαντάκι. Μια βρετανική εκδοχή του Reservoir Dogs με 3 ηθοποιούς που τα δίνουν όλα. Εκπληκτική η Gemma Arterton η οποία δείχνει ότι το έχει. Ωραία πλοκή που σου κρατάει το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος.

George_Prix
20-09-10, 12:50
-Robin Hood: Καλό αλλά θα έπρεπε να έχει άλλο όνομα. Με άλλο όνομα η ταινία θα ήταν πολύ καλή. Τώρα, σε κάνει να σκεφτείς ότι έχεις δει και γνωρίζεις πάνω στο θέμα και στο χαλάει λίγο. Βλέπεται ευχάριστα παρά τις 2.5 ώρες της.


Εμενα δε με χαλασε καθολου.
Αντιθετως μπορει να ηταν πιο χαλαστικο, το να βλεπαμε επι 2.5 ωρες αυτο που ξεραμε απο μικρα παιδια.
Εναν τοξοβολο, που επαιρνε απο τους πλουσιους και τα εδινε στους φτωχους.

Μου φανηκε πολυ ενδιαφερον που η ταινια μας εδειξε τι προηγηθηκε ωστε να φτασει ο Robin Hood σε αυτη τη φαση. ;)

akilleas
20-09-10, 13:04
Εμενα δε με χαλασε καθολου.
Αντιθετως μπορει να ηταν πιο χαλαστικο, το να βλεπαμε επι 2.5 ωρες αυτο που ξεραμε απο μικρα παιδια.
Εναν τοξοβολο, που επαιρνε απο τους πλουσιους και τα εδινε στους φτωχους.

Μου φανηκε πολυ ενδιαφερον που η ταινια μας εδειξε τι προηγηθηκε ωστε να φτασει ο Robin Hood σε αυτη τη φαση. ;)

Και εμένα μου άρεσε αρκετά.
Όχι μόνο δε με χάλασε αλλά θα την ξαναδώ σε λίγα χρόνια μία κρύα τετάρτη στο Star!!!!

Rebel Scum
20-09-10, 14:14
Για Ρομπέν των Δασών μόνο Men in tights!

Το πρόσφατο ήταν ένα καχεκτυπο του μονομάχου.

GZahos
20-09-10, 14:25
Ναι ηταν πολυ χειροτερο του μονομαχου, αλλα ομως μου αρεσε αρκετα. Αν και ειχε πολλες, ΠΟΛΛΕΣ, ατελειες.

Τα πηρα πολυ ασχημα στο saving private robin της παραλιας στο τελος. Πολυ χαλι εκεινες οι σκηνες. Τραγικοτατες με ολη την σημασια της λεξεως. Ενω η πρωτη μαχη στο καστρο ηταν μια χαρα. Επιτελους, ειδαμε και μια φορα τι κανανε οι τοξοτες σε τετοιες περιπτωσεις!

Rebel Scum
20-09-10, 14:29
Ναι ηταν πολυ χειροτερο του μονομαχου, αλλα ομως μου αρεσε αρκετα. Αν και ειχε πολλες, ΠΟΛΛΕΣ, ατελειες.

Τα πηρα πολυ ασχημα στο saving private robin της παραλιας στο τελος. Πολυ χαλι εκεινες οι σκηνες. Τραγικοτατες με ολη την σημασια της λεξεως. Ενω η πρωτη μαχη στο καστρο ηταν μια χαρα. Επιτελους, ειδαμε και μια φορα τι κανανε οι τοξοτες σε τετοιες περιπτωσεις!

Καλογυρισμένο ήταν με άρτια παραγωγή και ερμηνείες...

Αλλά η σύγκριση με τον Μονομάχο είναι αναπόφευκτη και εκεί φαίνεται σαν φτωχός συγγενής.

GZahos
20-09-10, 14:40
Ελα ρε, saving private robin. Ελεος. ΑΙΣΧΟΣ! :rofl:

George_Prix
20-09-10, 15:06
Για Ρομπέν των Δασών μόνο Men in tights!

Το πρόσφατο ήταν ένα καχεκτυπο του μονομάχου.

Δε νομιζω οτι υπαρχει καμια σχεση αναμεσα στα δυο εργα.

Ο μονομαχος δινει εμφαση στο "αντριλικι" και τις μαχες και το Robin Hood δινει εμφαση στα ιστορικα γεγονοτα και στο χαρακτηρα του πρωταγωνιστη.

ipo
20-09-10, 15:10
Για Ρομπέν των Δασών μόνο Men in tights!
:respekt: Αγαπημένη μου σκηνή εκεί που έρχονται οι καβαλάρηδες του σερίφη και τραγουδάνε μόνοι τους "τα τα τα ταν τα ταααν". :lol:

Rebel Scum
20-09-10, 15:17
Δε νομιζω οτι υπαρχει καμια σχεση αναμεσα στα δυο εργα.

Ο μονομαχος δινει εμφαση στο "αντριλικι" και τις μαχες και το Robin Hood δινει εμφαση στα ιστορικα γεγονοτα και στο χαρακτηρα του πρωταγωνιστη.

Όση ιστορική ακρίβεια έχει ο Μονομάχος άλλη τόση (και λιγότερη) έχει ο Ρομπέν.

Αλλά δεν κρίνω βάση της ιστορικής ακρίβειας....η μια ταινία είναι έπος και η άλλη άχρωμη και ακριβή τηλεταινία.

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 4 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


:respekt: Αγαπημένη μου σκηνή εκεί που έρχονται οι καβαλάρηδες του σερίφη και τραγουδάνε μόνοι τους "τα τα τα ταν τα ταααν". :lol:

Robin Hood: Blinkin, listen to me. They've taken the castle!
Blinkin: I thought it felt a bit drafty. Cor, this never would have happened if your father was alive.
Robin Hood: He's dead?
Blinkin: Yes.
Robin Hood: And my mother?
Blinkin: She died of pneumonia while... oh, you were away...
Robin Hood: My brothers?
Blinkin: There were all killed by the plague.
Robin Hood: My dog, Pogo?
Blinkin: Run over by a carriage.
Robin Hood: My goldfish, Goldie?
Blinkin: Eaten by the cat.
Robin Hood: [on the verge of tears] My cat?
Blinkin: Choked on the goldfish.
:lol::lol:

Επική ταινία!

WAntilles
20-09-10, 15:25
-Robin Hood: Καλό αλλά θα έπρεπε να έχει άλλο όνομα. Με άλλο όνομα η ταινία θα ήταν πολύ καλή. Τώρα, σε κάνει να σκεφτείς ότι έχεις δει και γνωρίζεις πάνω στο θέμα και στο χαλάει λίγο. Βλέπεται ευχάριστα παρά τις 2.5 ώρες της.

Αξίζει να το δω σε DVD μόνο και μόνο για την C. Blanchett, ή όχι;

Rebel Scum
20-09-10, 15:27
Αξίζει να το δω σε DVD μόνο και μόνο για την C. Blanchett, ή όχι;

Ναι δίνει ρέστα ως συνήθως.

WAntilles
20-09-10, 15:28
Jessica Alba και υποδύεται τη Gentoo freak. :p

Πολύ αμφιβάλλω αν στο script της ταινίας υπάρχει η λέξη "linux", πόσο μάλλον οποιαδήποτε συγκεκριμένη διανομή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.