PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά είναι η τελευταία ταινία που είδες; Σου άρεσε; (v. II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210

ZRX
18-07-08, 22:21
APOCALYPTO αν και ταινια του 2006 την ειδα μολις τωρα. Εχω αρκαιτη εμπειρια με τις ταινιες και την κρινω ως εξαιρετικη χωρις δευτερη κουβεντα 9.5/10

ΥΣ : το topic εχει πλεον ξεχειλωσει αρκαιτα ωστε να μιν ειναι ενημεροτικο αλλα ο λαβιρυνθος του μηνοταυρου . 127 σελιδες ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ !!!

WAntilles
19-07-08, 03:01
The Dark Knight (Ο Σκοτεινός Ιππότης) (http://www.imdb.com/title/tt0468569/)

Η πιο καλή ταινία δράσης από κόμικ που έχω δει ποτέ. Δε σε αφήνει να πάρεις ανάσα καθόλη τη διάρκειά της. Στα μισά της ταινίας νόμιζα ότι είχα δει μια ολόκληρη ταινία και τρελαινόμουν και μόνο στην ιδέα ότι έχει άλλο τόσο.

Καταπληκτική σκηνοθεσία, σασπένς, ανατροπές και μια καταπληκτική ερμηνεία από τον Χιθ Λέτζερ που θα μείνει στην ιστορία. Έκανε τον Τζόκερ του Τζακ Νίκολσον αλοιφή...
Όποιος τον έχει δει στο Knight's Tale, στον Casanova και στο Brokeback Mountain δε θα τον αναγνωρίσει. Πραγματικά ανατριχιάζεις σε κάποιες στιγμές. Σου δείχνει πώς είναι ένας πραγματικά ψυχοπαθής δολοφόνος που έχει μοναδικό σκοπό να προκαλέσει το χάος και την αναρχία.

Μοναδικό κακό ότι το τελευταίο τέταρτο σε κουράζει λίγο με τα ηθικά μηνύματα και την προσπάθεια να δικαιολογήσει τον τίτλο (Dark Knight). Μάλλον η ταινία έπρεπε να λέγεται Τζόκερ καθώς με αυτόν ασχολείται περισσότερο.

10 με τόνο! Δεν είναι τυχαίο ότι μόλις μια μέρα μετά η βαθμολογία στο imdb είναι στο 9,7 (4η καλύτερη όλων των εποχών)!

Χωρίς να έχω δει ακόμα το Dark Knight (θα το δω μάλλον το σαββατοκύριακο), και έχοντας δει όλα τα προηγούμενα Batman (δεν είμαι fan του Batman), να πω τα εξής:

- Λίγος σεβασμός στον Τζακ Νίκολσον - τέτοιον Τζόκερ δεν νομίζω να ξαναδούμε (όπως και Catwoman σαν την Μισέλ Πφάιφερ δεν νομίζω να ξαναδούμε)

- Το Begins ήταν καλό. Όχι βέβαια σαν τα 2 του Burton, αλλά καλό.

- Τώρα λείπει ο Λίαμ Νίσον. Ευτυχώς ξαναπαίζει ο Μάικλ Κέιν.

- Επίσης το Begins έπασχε λιγάκι από μουσική. Δεν ήταν Danny Elfman.

kaster999
19-07-08, 11:20
παιδιά κοιτάξτε βαθμολογία εδώ (http://www.imdb.com/title/tt0468569/)!!
ΕΛΕΟΣ!! τέτοια βαθμολογία έχει περίπου το God Father!! δεν το πιστεύω!!

vshadow
19-07-08, 11:54
Χωρίς να έχω δει ακόμα το Dark Knight (θα το δω μάλλον το σαββατοκύριακο), και έχοντας δει όλα τα προηγούμενα Batman (δεν είμαι fan του Batman), να πω τα εξής:

Είχα δύο φίλους μου μαζί μου στο σίνεμα. Και οι δυο τους δεν ήταν fan του Batman όπως και εσύ και μάλιστα είχαμε βάλει και στοίχημα να τους πληρώσω το εισιτήριο αν δεν τους άρεσε. Στο διάλειμμα είχαν πορωθεί τόσο πολύ που ξενέρωσαν με τη διακοπή!


- Λίγος σεβασμός στον Τζακ Νίκολσον - τέτοιον Τζόκερ δεν νομίζω να ξαναδούμε (όπως και Catwoman σαν την Μισέλ Πφάιφερ δεν νομίζω να ξαναδούμε)

Για τη Catwoman θα συμφωνήσω. Ο Μισέλ Πφάιφερ ήταν απίστευτη.

Για τον Τζακ Νίκολσον θα διαφωνήσω. Αν δεις την ταινία θα καταλάβεις, αν και οι δύο Τζόκερ είναι τελείως διαφορετικοί. Ο Τζόκερ του Νίκολσον ήταν περισσότερο μια καρικατούρα. Ένας απλός εγκληματίας που παραμορφώθηκε και τρελάθηκε και από τότε έσπαγε απλά πλάκα.

Ο Τζόκερ του Λέτζερ είναι θεοπάλαβος, ψυχοπαθής, άναρχος, αλλά παρόλα αυτά φοβάσαι γιατί απλά ξέρεις ότι έχει κάποιο σχέδιο στα σκαριά ανά πάσα στιγμή.


- Το Begins ήταν καλό. Όχι βέβαια σαν τα 2 του Burton, αλλά καλό.

Επίσης οι 2 ταινίες του Burton είναι τελείως δαφορετικές από του Nolan. Ο Burton δείχνει ένα σκοτεινό, γοτθικό αλλά ανύπαρκτο Gotham City με όλη τη δράση να εξελίσσεται σε κλειστοφοβικά στενάκια ή σκοτεινές πλατείες ή υπονόμους και με κεντρικό ήρωα τον Batman και συμπρωταγωνιστές τους Τζόκερ, Πιγκουίνο και Catwoman.

Αντιθέτως ο Nolan δεν ασχολείται με την αισθητική της πόλης. Παίρνει σαν βάση το Chicago, χωρίς να φοβάται να δείξει την πόλη στο φως της ημέρας και από κει πέρα ασχολείται με την πλοκή, το ρεαλισμό, τους χαρακτήρες και τη συνεχή δράση. Επίσης ειδικά στη δεύτερη ταινία προτιμά να ασχοληθεί με τους υπόλοιπους χαρακτήρες και αφήνει τον Batman - Μπρους Γουέην να παρασυρθεί από τις εξελίξεις της ιστορίας.


- Τώρα λείπει ο Λίαμ Νίσον. Ευτυχώς ξαναπαίζει ο Μάικλ Κέιν.

Μάικλ Κέιν :respekt:


- Επίσης το Begins έπασχε λιγάκι από μουσική. Δεν ήταν Danny Elfman.

Θεωρώ ότι η μουσική ήταν ακριβώς ότι χρειαζόταν. Το Molossus ειδικά που είναι η βάση όλων των κομματιών, μπορώ να το περιγράψω απλά ως "χαμηλόφωνο αλλά υποβλητικό χαλί"

........Auto merged post: vshadow πρόσθεσε 17 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........


παιδιά κοιτάξτε βαθμολογία εδώ (http://www.imdb.com/title/tt0468569/)!!
ΕΛΕΟΣ!! τέτοια βαθμολογία έχει περίπου το God Father!! δεν το πιστεύω!!

Γιατί έλεος ρε παιδιά; Είναι αδύνατον δηλαδή μια ταινία να είναι καλύτερη από το Godfather; Και αν δεις στο top 250, όπου μετράνε οι ψήφοι μονάχα των συχνών ψηφοφόρων (και όχι αυτών που μπαίνουν, βάζουν ένα δεκάρι και δεν ξαναπατάνε), πάλι παίρνει 9.1 όσο και το Godfather. Άλλες εποχές, άλλο στυλ ταινιών, αλλά δεν παύει να είναι εξαιρετική η ταινία.

Και αν δεις και στα αναλυτικά γραφήματα, ελάχιστοι βάζουν κάτω από 8. Και φαντάσου ότι σήμερα βγαίνει στην Αμερική.

Andrikos
20-07-08, 17:20
APOCALYPTO αν και ταινια του 2006 την ειδα μολις τωρα. Εχω αρκαιτη εμπειρια με τις ταινιες και την κρινω ως εξαιρετικη χωρις δευτερη κουβεντα 9.5/10



+100:oneup:
Φοβερη ταινια κ με απιστευτη φωτογραφια!

nnn
21-07-08, 00:42
The Dark Knight, ίσως ο καλύτερος Batman, δείχνει την εσωτερική πάλη και το τίμημα των επιλογών των ηρώων (καλών και κακών).

jimarass
21-07-08, 00:57
The Dark Knight, ίσως ο καλύτερος Batman, δείχνει την εσωτερική πάλη και το τίμημα των επιλογών των ηρώων (καλών και κακών).
Πολύ καλή ταινία, μου άρεσε το γεγονός ότι ο κόσμος αν και αγαπά τον batman δεν ανέχεται για πολύ την ένοια του προστάτη υπεράνω του νόμου. Ωστόσο με ξενέρωσε λίγο που ο batman πήρε πάνω του τους φόνους του twoface. Ο batman πάντα ήταν ηθικός.
Κατά τα άλλα φοβερή ταινία και φοβερός ο τζόκερ. Πάντως το batman begins είναι όλα τα λεφτά.
Που είναι ο wonder boy??
Ρε παιδιά πως μπορώ να βρω τη σειρά του batman με το wonder που κάθε υπόθεση παιζόταν σε δύο επεισόδια? (same battime same batchannel!!!)

Burning Skies
21-07-08, 06:02
The Dark Knight, ίσως ο καλύτερος Batman, δείχνει την εσωτερική πάλη και το τίμημα των επιλογών των ηρώων (καλών και κακών).

Άπαιχτη η ταινία :oneup:

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 0 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

@jimarass

Φίλε κάνε edit και βάλε κανένα spoiler...

George_Prix
21-07-08, 07:24
jimarass μην ξενερωνεις ολο τον κοσμο. :mad:

Αν ειναι να ανοιξουμε ενα thread και να σε βαλουμε να κανεις περιγραφη στις ταινιες για οσους βαριουνται να τις δουνε.

Εδω απλα λεμε εντυπωσεις για να δει και κανενας αλλος την ταινια αν ενδιαφερεται. ;)

kaster999
21-07-08, 09:19
χτες είχε στην τηλεόραση το φιλί του θανάτου με τον Nicolas Cage!!
δεν την είδα γιατί ήμουν απασχολημένος αλλού!! :wall::hammered:
το περιοδικό της TV την είχε 4/4 αστέρια!!:yahoo:
και εννοήται θα πάω να την νοικιάσω!!:worthy:
την έχει δει κανείς ?? :cool:

ESP1982
21-07-08, 15:59
Έχει πάρει κανείς χαμπάρι την καινούρια ταινία x-files; :hmm:

Από ότι είδα, έρχεται την Πέμπτη... με βλέπω να τρέχω αφού καώ λίγο με μία επανάληψη παλαιότερων επεισοδείων. :p

KoukosNest
21-07-08, 16:17
Ναι, μαλλον θα παω κι εγω. Το τελευταιο επισοδειο απο x-files (σειρα) τι μ*&#! θεε μου..
Το τελος ηταν ξενερωτο οσο δε παει... :down: Ολοι η υπολοιπη σειρα ηταν πολυ καλη (για την εποχη της, γιατι αν δειτε τα παλια επισοδεια, τα εφε ειναι λιγο :p ).

flamelab
21-07-08, 16:19
Η προηγούμενη ταινία Xfiles ήταν συμπαθητική. Αν και αρκετά μέτρια ως προς το gore για να είναι κατάλληλη για όλους.

nnn
21-07-08, 17:30
Από όσα διάβασα η καινούρια συνεχίζει από το τελευταίο επεισόδειο της σειράς, για να δούμε τι θα είναι.

karakou
21-07-08, 19:11
χτες είχε στην τηλεόραση το φιλί του θανάτου με τον Nicolas Cage!!
δεν την είδα γιατί ήμουν απασχολημένος αλλού!! :wall::hammered:
το περιοδικό της TV την είχε 4/4 αστέρια!!:yahoo:
και εννοήται θα πάω να την νοικιάσω!!:worthy:
την έχει δει κανείς ?? :cool:

Καλούτσικη ήταν αλλά λίγο προβλέψιμο το τέλος της. Πάντως ο CaGE είναι καλός ηθοποιός τον ''είχε'' το ρόλο του ψυχωτικού μαφιόζου.

tsigarid
21-07-08, 20:10
Καλούτσικη ήταν αλλά λίγο προβλέψιμο το τέλος της. Πάντως ο CaGE είναι καλός ηθοποιός τον ''είχε'' το ρόλο του ψυχωτικού μαφιόζου.

Όχι μη, γιατί το είπες αυτό, τώρα θα ακολουθήσει μήνυμα γεμάτο θαυμαστικά!! :p

amvrosios
21-07-08, 20:46
Πέθανε ο Nicolas Cage.. Άντε ζωή στον kaster, να ζήσει να τον θυμάται..:sorry:

nnn
21-07-08, 21:27
Πέθανε ο Nicolas Cage.. Άντε ζωή στον kaster, να ζήσει να τον θυμάται..:sorry:
???????

mach
22-07-08, 10:13
Πέτυχα χθες στον alpha το The Three Burials of Melquiades Estrada (http://www.imdb.com/title/tt0419294/).
Πολύ καλή ταινία.

joeyGR
22-07-08, 15:22
Harold & Kumar Escape from the Guantanamo Bay

πλακα ειχε :p

Mouse Potato
22-07-08, 15:24
Harold & Kumar Escape from the Guantanamo Bay

πλακα ειχε :p

Είναι κι αυτό ένα από αυτά που θα περάσω στο ipod για τις διακοπές :rolleyes:

ESP1982
22-07-08, 21:48
Harold & Kumar Escape from the Guantanamo Bay

πλακα ειχε :p

Το είδα και εγώ αυτό. :p Κλασική κωμωδία που δεν απαιτεί το παραμικρό ίχνος σκέψης για απόλυτη χαλάρωση. :lol: Έχει και το καλό του αυτό το είδος. :p :p

WAntilles
22-07-08, 23:00
Dark Knight

Τα σχόλιά μου στο σχετικό ειδικό θρεντ, παραπλεύρως.

sonic
23-07-08, 19:35
Αφελής ερώτηση.... το είδατε στο σινεμά το Dark Knight; Γιατί εδώ βγαίνει αύριο, και η Ευρωπαϊκή πρεμιέρα ήταν την Δευτέρα.

nnn
23-07-08, 20:52
Αφελής ερώτηση.... το είδατε στο σινεμά το Dark Knight; Γιατί εδώ βγαίνει αύριο, και η Ευρωπαϊκή πρεμιέρα ήταν την Δευτέρα.
Σινεμά φύσικά και βγήκε την περασμένη Πέμπτη Ελλάδα.

pancon
23-07-08, 20:56
Λοιπόν ίσως η περιρρέουσα ατμόσφαιρα είναι διαφορετική απ'ότι συνήθως και λόγω του θανάτου του και με επηρεάζει και μένα, αλλά πραγματικά νιώθω ότι ο Ledger έκανε κάτι πολύ ιδιαίτερο σε αυτήν την ταινία. Το είδα χτες και δε χόρταινα τις σκηνές με αυτόν μέσα.

Λέω να το ξαναδώ αύριο. :p

flamelab
24-07-08, 15:21
Eίδα και εγώ το Apocalypto.

Πολύ καλό και νατουραλιστικό, γλαφυρό και ωμό χωρίς να το παρακάνει.

lyk
24-07-08, 15:38
Eίδα και εγώ το Apocalypto.

Πολύ καλό και νατουραλιστικό, γλαφυρό και ωμό χωρίς να το παρακάνει.

Αντιθέτως, μάλλον το παρακάνει ο Μελ, όπως με όλες τις τελευταίες ταινίες του... κάποιες σκηνές νομίζεις ότι απλά έγιναν τόσο ωμές χωρίς άλλο λόγο, παρά μόνο για να προκαλέσουν...

Παρόλα αυτά, το αποκαλύπτο θεωρώ ότι ήταν πολύ ενδιαφέρουσα συνολικά σαν ταινία. :oneup:

ESP1982
24-07-08, 15:52
Τον Mel Gibson τον βρήκα τουλάχιστον απαράδεκτο με το Apocalypto... Στα μάτια μου φάνηκε πως έκρινε αρνητικά ολόκληρο πολιτισμό λόγω του ότι οι θυσίες του φαίνονταν "λάθος". :down: Ξόδεψε πολύ ώρα στην αρχή δείχνοντας τον τρόπο ζωής του χωριού και της αλληλεπιδράσεις μεταξύ των κατοίκων, ενώ στον μεγάλο πολιτισμό δεν έδειξε απολύτως τίποτα πέρα από την πρόοδο που είχαν σημειώσει... Το έργο υποτίθεται ήταν πλασαρισμένο ως documentary κατάσταση έχοντας "και καλά" μία πιο αντικειμενική χροιά, αλλά μόνο τέτοιο δεν ήταν. Νομίζω πως έβγαλε αρκετό θρησκευτικό κόμπλεξ κατά ενός πολιτισμού λόγω των θυσιών.

sonic
25-07-08, 16:05
Σινεμά φύσικά και βγήκε την περασμένη Πέμπτη Ελλάδα.

Κοίτα να δεις.... εγώ θα το δώ αύριο μάλλον, η πρεμιέρα ήταν χθες.:evil:

apxwv
25-07-08, 16:31
Κοίτα να δεις.... εγώ θα το δώ αύριο μάλλον, η πρεμιέρα ήταν χθες.:evil:

Η πρεμιερα του Dark knight στην Ελλαδα ήταν στις 17 Ιουλίου....

kafao1
25-07-08, 23:47
Τον Mel Gibson τον βρήκα τουλάχιστον απαράδεκτο με το Apocalypto... Στα μάτια μου φάνηκε πως έκρινε αρνητικά ολόκληρο πολιτισμό λόγω του ότι οι θυσίες του φαίνονταν "λάθος". :down: Ξόδεψε πολύ ώρα στην αρχή δείχνοντας τον τρόπο ζωής του χωριού και της αλληλεπιδράσεις μεταξύ των κατοίκων, ενώ στον μεγάλο πολιτισμό δεν έδειξε απολύτως τίποτα πέρα από την πρόοδο που είχαν σημειώσει... Το έργο υποτίθεται ήταν πλασαρισμένο ως documentary κατάσταση έχοντας "και καλά" μία πιο αντικειμενική χροιά, αλλά μόνο τέτοιο δεν ήταν. Νομίζω πως έβγαλε αρκετό θρησκευτικό κόμπλεξ κατά ενός πολιτισμού λόγω των θυσιών.

Νομιζω οτι σωστα εδειξε περισσοτερο τις σχεσεις μεταξυ μελων του tribe και μετα το πως τους αντιμετωπισαν οι αλλοι...
Ουσιαστικα αυτο δειχνει η ταινια, οτι ο πολιτισμος επεσε και εκ των εσω... Βεβαια και οι κονκισταδορες -που δειχνει στο τελος - δεν το αφησαν ανεκμεταλευτο....
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι πολυ καλη....


Πριν λιγο ειδα το fast and the furious tokyo drift....

:worthy: @ Ιαπωνεζες και παλι :worthy:

:worthy: @ αυτοκινητα και παλι :worthy:

Μεχρι εδω ομως.... Καλο αν θες να μην κανεις χρηση ουτε του 5% του μυαλου σου....
3/10

tsigarid
26-07-08, 00:26
Πριν λιγο ειδα το fast and the furious tokyo drift....

:worthy: @ Ιαπωνεζες και παλι :worthy:

:worthy: @ αυτοκινητα και παλι :worthy:

Μεχρι εδω ομως.... Καλο αν θες να μην κανεις χρηση ουτε του 5% του μυαλου σου....
3/10

Από τις καλύτερες κριτικές που έχω δει! Χωρίς πλάκα!

prodromosfan
26-07-08, 10:17
Ειδα το Forgeting Sarah Marshall.
Καλό για κωμωδιούλα, 8/10 για το σκοπο που εξυπηρετει το ειδος της ταινιας.

Κατα ενα περιεργο λόγω οι παραγωγες του Judd Apatow ενώ σου φαίνονται για ταινίες στυλ Scary Movie, εν τελει ειναι μια κατηγορια μονες τους. Λίγο scary-movie-like και λίγο κωμωδία, με αποτελεσμα φυσικα πολυ γελιο.





Μεχρι εδω ομως.... Καλο αν θες να μην κανεις χρηση ουτε του 5% του μυαλου σου....
3/10 Μα ούτως ή αλλως ο ανθρωπος χρησιμοποιει μολις το 14% του συνολικου του εγκεφαλου.

flamelab
26-07-08, 10:19
Μα ούτως ή αλλως ο ανθρωπος χρησιμοποιει μολις το 14% του συνολικου του εγκεφαλου.



Ε, τοτε το 5% του 14% :whistle:

Andrikos
26-07-08, 10:35
"PLAYSTATION explore the rest ..%...of your brain!!"
Θυμαται κανεις την πρωτη διαφημιση του ps?????

kafao1
26-07-08, 16:47
Ε, τοτε το 5% του 14% :whistle:

Ακριβως αυτο... Δεν μπορω να συμπεριλαβω στο ποσοστο το μη λειτουργικου κομματι του εγκεφαλου......

mrsaccess
26-07-08, 17:14
Αν και off topic αυτά περί 14% είναι αστικός μύθος. Χρησιμοποιούμε το 100% του εγκεφάλου μας και όποιος δεν συμφωνεί μπορεί αν θέλει να αφαιρέσει το 86% του εγκεφάλου του να δούμε αν θα «σκέφτεται» μετά το ίδιο. :)

WAntilles
26-07-08, 17:16
Αν και off topic αυτά περί 14% είναι αστικός μύθος. Χρησιμοποιούμε το 100% του εγκεφάλου μας και όποιος δεν συμφωνεί μπορεί αν θέλει να αφαιρέσει το 86% του εγκεφάλου του να δούμε αν θα «σκέφτεται» μετά το ίδιο. :)

Sure, you are? Hmmm? :rolleyes:

KoukosNest
26-07-08, 17:26
Μπαα, δε παει ετσι. Για αρχη εχει αποδειχθει οτι καθε μερος/κεντρο του εγκεφαλου ενεργοποιειται κατα καποιο τροπο για διαφορετικη δουλεια/ματια. Αλλιως δλδ χρησιμοποιουμε τον εγκεφαλο μας οταν σκεφτομαστε μαθηματικα αλλιως οταν ζωγραφιζουμε κλπ.
Το ποσο % χρησιμοποιουμε δεν δινει καμια πληροφορια για το ποσο εξυπνοι ειμαστε. Ακομα αν προσπαθουμε να δουμε μια ζωγραφια απο τη πλευρα ενως καλλιτεχνη, ενω παραλληλα προσπαθουμε να βρουμε εναν αλγοριθμο για να την απεικονισουμε μαθηματικα τοτε χρησιμοποιουμε περισσοτερο % απο οτι αν καναμε ενα απ τα δυο.
Δλδ οσο πιο πολυ μπερδευουμε τα πραγματα τοσο πιο πολυ % προσπαθουμε να ενεργοποιησουμε και αρα εχουμε. Οποτε ενας ο οποιος χρησιμοποιει το 100% στη πραγματικοτητα δε βγαζει κανενα νοημα αφου δε θα καταλαβαινει τι του γινεται.

Δεν εχει νοημα η ποσοτητα αλλα η ποιοτητα.

Τι να κανω δλδ το kde οταν το gnome μου προσφερει τα ιδια σε υπερποιτικο βαθμο :p
Πλακα κανω για το τελευταιο, αντε να βγει το 4.1 .. :)

giannhs1984
26-07-08, 23:12
Αν και off topic αυτά περί 14% είναι αστικός μύθος. Χρησιμοποιούμε το 100% του εγκεφάλου μας και όποιος δεν συμφωνεί μπορεί αν θέλει να αφαιρέσει το 86% του εγκεφάλου του να δούμε αν θα «σκέφτεται» μετά το ίδιο. :)
κατα βαθος ειμαστε ζωα
στα ζωα υπαρχουν οι 7 αισθησεις εμεις μπορουμε να εχουμε τις 5 μονο;)

karakou
26-07-08, 23:42
Έχω στα υπόψην να δώ το Sukiyaki Western Django (http://www.imdb.com/title/tt0906665/) μόνο κ μόνο απο τη 1η σκηνή μου κίνησε τη περιέργεια.

mrsaccess
27-07-08, 00:09
Είδα το Appleseed Ex Machina (το sequel δηλαδή :p). Καμιά σχέση με το πρώτο, πολύ καλύτερο imho και σεναριακά και οπτικά και χορογραφικά. Ο μόνος λόγος για να δεις το πρώτο είναι για να μπορέσεις να δεις το δεύτερο έχοντας το ιστορικό υπόβαθρο που απαιτείται. :)

ESP1982
27-07-08, 00:21
Πριν λιγο ειδα το fast and the furious tokyo drift....

:worthy: @ Ιαπωνεζες και παλι :worthy:

:worthy: @ αυτοκινητα και παλι :worthy:

Μεχρι εδω ομως.... Καλο αν θες να μην κανεις χρηση ουτε του 5% του μυαλου σου....
3/10

Για τις Γιαπωνέζες συμφωνώ απολύτως. Είχε και αμάξια όμως; Δε μπόρεσα να τα παρατηρήσω. :p :lol: :lol:
Ότι βαθμούς θα του έδινα, θα ήταν μόνο για τις Γιαπωνέζες. :p


Είδα το Appleseed Ex Machina (το sequel δηλαδή :p). Καμιά σχέση με το πρώτο, πολύ καλύτερο imho και σεναριακά και οπτικά και χορογραφικά. Ο μόνος λόγος για να δεις το πρώτο είναι για να μπορέσεις να δεις το δεύτερο έχοντας το ιστορικό υπόβαθρο που απαιτείται. :)

Βγήκε;;; Η αλήθεια είναι πως το πρώτο μου είχε φανεί πολύ βαρετό και ο λόγος που το είδα ήταν για το οπτικό μέρος. Λέει τίποτα από σενάριο το sequel; :hmm:

crypter
27-07-08, 00:21
Είδα το Appleseed Ex Machina (το sequel δηλαδή :p). Καμιά σχέση με το πρώτο, πολύ καλύτερο imho και σεναριακά και οπτικά και χορογραφικά. Ο μόνος λόγος για να δεις το πρώτο είναι για να μπορέσεις να δεις το δεύτερο έχοντας το ιστορικό υπόβαθρο που απαιτείται. :)

:worthy::worthy: και εμενα μου αρεσε πολυ, αλλο ωραιο σε τετοιο στυλ ανιμε που μου αρεσε αρκετα ηταν το Vexille http://www.youtube.com/watch?v=3LDi_-QVWE8&feature=related
:p:p μην το χασεις μερικες σκηνες του ειναι κορυφαιες
ουφ με εβαλες να ψαχνω μιση ωρα στην συλλογη μου για να βρω πως λεγεται :p :p

sonic
27-07-08, 01:06
Πολύ ενδιαφέρον το Vexille, καμιά πρόταση σε αυτή την κατεύθυνση; Πλήν του Appleseed βέβαια:p

mrsaccess
27-07-08, 01:16
Α και προχθές, μετά από άφθονη μπυροποσία, είδα το Material Girls. Ήταν η μόνη ταινία από αυτές που είχα πρόχειρες (στη λίστα υπήρχε και το Pledge This :-k) που μπορούσαν να επεξεργαστούν τα εναπομείναντα λειτουργικά κύτταρα του εγκεφάλου μου τη δεδομένη στιγμή.

Οι αστείες σκηνές περιορίζονται σε 10-20 δευτερόλεπτα στη συνολική διάρκεια της ταινίας. Νομίζω η πιο ευχάριστη στιγμή ήταν όταν συνειδητοποίησα πως έπαιζε ο Data από το Star Trek αν και είχε ξεβάψει και δεν ήταν πια πράσινος! Δεν προτείνω να το δείτε.

nnn
27-07-08, 01:27
Ξαναείδα το φανταστικό Equilibrium σε HD :worthy:

George_Prix
27-07-08, 08:59
Ξαναείδα το φανταστικό Equilibrium σε HD :worthy:

Πραγματικα καλο. :oneup:

crypter
27-07-08, 09:46
Πολύ ενδιαφέρον το Vexille, καμιά πρόταση σε αυτή την κατεύθυνση; Πλήν του Appleseed βέβαια:p

μπα τα αλλα ειναι πολυ εξεζητημενα και δεν ειναι τοσο ωραια οσο τα appleseed και vexille
το μονο ετσι σχετικα ωραιο (για ανιμε παντα) ειναι το final fantasy advent children (http://www.youtube.com/watch?v=SmgYgE_4qXc) αλλα το vexille δεν το φτανει :p :p
απο κει και περα απo anime μονο το rurouni kenshin που βγαινει σε επεισοδια αλλα αν το δεις απο την αρχη δυσκολο να μην κολλησεις (εχει σχεση με σαμουραι απο την εποχη meijin η tokugawa :what: δεν θυμαμαι αλλα μερικες σκηνες μαχης ειναι πολυ ωραιες) http://www.youtube.com/watch?v=xui7URczhOc&feature=related
:p:p


Ξαναείδα το φανταστικό Equilibrium σε HD
ειδα τα trailer στο youtube μολις και το βαζω στα αμεσως προσεχως :worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.