PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά είναι η τελευταία ταινία που είδες; Σου άρεσε; (v. II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210

mrsaccess
07-03-09, 21:56
Δεν ξέρω αν είχε κομμένες, ήταν πάντως 2 ώρες και 6 λεπτά. Εγώ θα του δείχνω και τη Red Sonia για αλλαγή! :p

albatross
07-03-09, 22:23
αδερφέ mrsαξες είδες και τις κομμένες σκηνές;;;; μιλάμε το απόλυτο έργο απο τον κορυφαίο παραγωγό Ντε Λαουρέντις και τον υπέρτατο μουσικοσυνθέτη Βασίλη Πολυδούρη

έτσι και κάνω γιο απο τα 2 του θα το βλέπει μια φορά τη μέρα για να είμαι σίγουρος

Ξέχασες και το σκηνοθέτη John Milius, γιατί ο επόμενος Κοναν, είχε και Ντε Λαουρεντις, και Πολεντουρις, αλλά ήταν της πλάκας... γιατί δεν είχε Milius.

trivia:
Ο χαρακτήρας του Goodman στον Μεγαλο Λεμποφσκι, είναι εμπνευσμένος από το John Milius.
http://img16.imageshack.us/img16/153/johnmiliusweb.jpg

nnn
07-03-09, 23:07
Megan στο τετράγωνο λέμε, γουστάρωωωωω Transformers 2 :clap:

kaster999
08-03-09, 00:56
Gran Torino. ΤΑΙΝΙΑΡΑ χαλαρα. :worthy:
να το δειτε ολοι... αξηζει πραγματικα..... :worthy:
οσο και αν περασουν τα χρονια για τον Κλιντ Ιστουγουντ παραμενει στην κορυφη :)
ΘΕΟΣ

Burning Skies
08-03-09, 01:00
Slumdog Millionaire και Seven Pounds

Απλά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!! :oneup:

Mouse Potato
08-03-09, 01:00
Gran Torino. ΤΑΙΝΙΑΡΑ χαλαρα. :worthy:
να το δειτε ολοι... αξηζει πραγματικα..... :worthy:
οσο και αν περασουν τα χρονια για τον Κλιντ Ιστουγουντ παραμενει στην κορυφη :)
ΘΕΟΣ

Μια χαρά τα πήγε το γεροντάκι.... Συμφωνώ...

GZahos
08-03-09, 01:38
Θελω να το δω και εγω το Torino. Με αναψατε τωρα.

Ειδα αποψε το The Push. Οχι και ασχημο.

Caret
08-03-09, 04:10
slumdog millionaire. Από τις καλύτερες που έχω δει...

Patentman
08-03-09, 04:31
The Transporter (http://www.imdb.com/title/tt0293662/) (2002).
Καλο ηταν.
Παμε για το Transporter 2 και μετα το 3.

Θα δουμε και αλλες ταινιουλες βεβαια.
Εχω και το Wanted (σε DVD) αλλά δεν θυμαμαι αν το εχω δει... (το παθαινω συχνα :biggrin:).

tsigarid
08-03-09, 05:13
Vals im Bashir (http://www.imdb.com/title/tt1185616/)

Καλή ταινία, θα μπορούσε να είναι πολύ καλή, απλά στο τέλος μου τα χάλασε... Πραγματικά απεχθάνομαι τις ταινίες που πάνε να σου πουλήσουν προπαγάνδα.....

George_Prix
08-03-09, 08:31
The Transporter (http://www.imdb.com/title/tt0293662/) (2002).
Καλο ηταν.
Παμε για το Transporter 2 και μετα το 3.


To Τransporter 1 ηταν πραγματι καλο. ;)

Το 2 ηταν τοσο μουφα, που εξαιτιας του δε θα μπω καν στη διαδικασια να δω το 3. :rant:

Παρολλα αυτα περιμενουμε εντυπωσεις. :)

Gordito
08-03-09, 08:53
Moλις ειδα το Machinist (http://www.imdb.com/title/tt0361862/).

Απλα τρομερη ταινια, απο τις ταινιες που βλεπεις δευτερη φορα και λες 'τι σκηνοθετησε/εγραψε ο πuστης!!!'

Eγω σιγουρα θα την δω, γιατι σιγουρα εχω χασει πραγματα :p

Απλα :respekt::respekt::respekt:

George_Prix
08-03-09, 09:48
Moλις ειδα το Machinist (http://www.imdb.com/title/tt0361862/).

Απλα τρομερη ταινια, απο τις ταινιες που βλεπεις δευτερη φορα και λες 'τι σκηνοθετησε/εγραψε ο πuστης!!!'

Eγω σιγουρα θα την δω, γιατι σιγουρα εχω χασει πραγματα :p

Απλα :respekt::respekt::respekt:


Παντως σε παραδεχομαι γιατι ενω εκραζες τον Bale βγηκες και παραδεχτηκες οτι ειναι ταινιαρα το Machinist. ;)

Ελπιζω εκτος απο σεναριο, σκηνοθεσια κτλ, να αναγνωριζεις και τη φανταστικη ερμηνια του Bale σε αυτη την ταινια. :)

lyk
08-03-09, 12:42
To Τransporter 1 ηταν πραγματι καλο. ;)

Το 2 ηταν τοσο μουφα, που εξαιτιας του δε θα μπω καν στη διαδικασια να δω το 3. :rant:

Παρολλα αυτα περιμενουμε εντυπωσεις. :)

Προσωπικά, βρήκα το 1 καλούλι για το είδος του, το 2 μουφάρα, και το 3 καλύτερο από το 2, αν και όχι τίποτα ιδιαίτερο. Αρα μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια...


Για τους cinefil της παρέας! Ε-Ε-Ερχεται! :crazy: :rofl: :p

http://www.youtube.com/watch?v=dmgbbGJW6ZE

To βλέπουμε σε HQ και full screen!!! :crazy: :rofl: :p

........Auto merged post: harris πρόσθεσε 16 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να αναφέρω ένα αστείο περιστατικό για το Transformers 1...

Δεν το είχαμε δει στις μεγάλες αίθουσες όταν βγήκε, και είμασταν διακοπές στην Χαλκιδική το καλοκαίρι του 7... σε κεντρική κωμόπολη λοιπόν της περιοχής πάμε κατά τις 7 το απόγευμα να πιούμε καφέ και περνώντας έξω από το θερινό σινεμά βλέπει ο μεγάλος γιος ότι εκείνη την μέρα έχει το περί ου ο λόγος έργο! Όπως καταλαβαίνετε ξεσηκώνεται κι ο μικρός και κόβουμε τα εισητήρια για την παράσταση των 9!

Αφού ήπιαμε τον καφέ μας, πάμε στο σινεμά... ζήτημα φυσικά να είχε 50 καρέκλες και 15 θεατές! Πήραμε τα nachos μας και τα αναψυκτικά και ξεκινάει η ταινία. Αρχίζω να παρατηρώ ότι κάτι δεν μου πήγαινε και πολύ καλά με την ποιότητα της εικόνας από την αρχή αλλά δεν έδωσα πολύ σημασία! Η οθόνη ήταν μικρή (όχι πάνω από 3 μέτρα φάρδος) οπότε δεν ήταν τόσο κακό, αλλά μου έκανε εντύπωση ότι είχε τρομακτικά υψηλό κοντράστ βασικά... τα σκούρα καμμένα και τα φωτισμένα επίσης καμμένα! Aς μην μιλήσω για τον ήχο που ήταν μονοφωνικός, αλλά το απέδωσα στο απαρχαιωμένο ηχοσύστημα ενός επαρχιακού θερινού σινεμά! Και τα είχα πάρει κρανίο με τους υπότιτλους που ήταν λες κι έβλεπες άλλο έργο!!!

Κάνει το διάλειμμα και παρατηρώ ότι η προβολή είναι με ψηφιακό προβολέα και όχι με μηχανή προβολής!!!!!! Σκέφτομαι "μπαααααααα.... λες;..... μπααααααααα....... δεν γίνεται ρε συ... εδώ στο πουθενά; μπααααααααα"... και ξεκινάει το δεύτερο μέρος με τα (γ)ίδια προβλήματα φυσικά... και φτάνει στο τέλοοοοοοοοοος...... και μαζί με τους τίτλους τέλους βγαίνει και το θρυλικό:



:crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Εννοείται πως η ταινία ήταν κατεβασμένη από το ντερνέτς, σε αισχρή ποιότητα από cam, και φυσικά εννοείται πως υπό τον εκφοβισμό πως θα φέρω την αστυνομία μου έδωσε πίσω τα λεφτά μου (κόστος εισητηρίου 6 ευρώ παρακαλώ!) :twisted: :p

Χάρη έλιωσα στα γέλια! :rofl::rofl:
Και εντελώς τυχαία, πριν λίγη ώρα έβλεπα το τρέιλερ του... :oneup:

υγ. Το επόμενο 3μηνο, αν δεν κάνω λάθος, βγαίνουν όλες οι σινεφιλικές ταινίες μαζεμένες: Transformers2, Terminator: Salvation, Star Trek, X-Men Origins: Wolverine... :whistle: :oops:

kaster999
08-03-09, 14:40
Slumdog Millionaire και Seven Pounds

Απλά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!! :oneup:

:oneup::oneup:

tsigarid
08-03-09, 20:03
Persepolis (http://www.imdb.com/title/tt0808417/)

Καλή ταινιούλα, έχει μέσα πολλά ιστορικά στοιχεία (τα οποία δεν έχω ιδέα αν είναι είτε σωστά, είτε πλήρη), αλλά τίποτα παραπάνω...

crypter
08-03-09, 22:07
Eιδα το L-change the World που αν δεν κανω λαθος ειναι η τριτη ταινια του deathnote. Αρκετα ενδιαφερουσα παροτι σε αρκετα σημεια η υποκριτικη ηταν λιγο "υπερβολικη" :p Πιθανοτατα το anime θα ειναι καλυτερο αν και δεν εχω χρονο να το δω. :p
Ο F παντως (στο τελος ο ονομαζομενος "near" :p ) σαν μικρογραφια του L ειναι. :p

Erebos
08-03-09, 23:24
Eιδα το L: Change the World (http://www.imdb.com/title/tt0912597/) που αν δεν κανω λαθος ειναι η τριτη ταινια του deathnote. Αρκετα ενδιαφερουσα παροτι σε αρκετα σημεια η υποκριτικη ηταν λιγο "υπερβολικη" :p Πιθανοτατα το anime θα ειναι καλυτερο αν και δεν εχω χρονο να το δω. :p
Ο F παντως (στο τελος ο ονομαζομενος "near" :p ) σαν μικρογραφια του L ειναι. :p

Το L: Change the World (http://en.wikipedia.org/wiki/L_Change_the_WorLd) είναι spin-off sequel του Death Note, που σημαίνει πως δεν στηρίζεται στο manga/anime.
Η ερμηνεία του Matsuyama Ken'ichi ως L ήταν το μοναδικό ενδιαφέρον στην ταινία...
Το σενάριο ήταν αυτό που ήταν τραβηγμένο από τα μαλλιά.
Και μάλλον μπέρδεψες τους χαρακτήρες... Ο F είναι αυτός που σώζει το πιτσιρίκι (Near) στην αρχή (στο χωριό) και πεθαίνει στο τζιπάκι. :rolleyes:
Στο τέλος, ο L δίνει το όνομα Near στο πιτσιρίκι και μαθαίνουμε γιατί έχει αυτό το περίεργο όνομα.

PS. Το F (βλ. avatar) το είχα κατοχυρώσει πριν βγει η ταινία... :cool: :p

crypter
08-03-09, 23:26
Και μάλλον μπέρδεψες τους χαρακτήρες... Ο F είναι αυτός που σώζει το πιτσιρίκι (Near) στην αρχή (στο χωριό) και πεθαίνει στο τζιπάκι.
Κατι τετοιο ειχα καταλαβει και εγω στην αρχη αλλα στο εργαστηριο που πηγαν καπου στα 3/4 της ταινιας για να φτιαξουν το αντιδοτο αναφερθηκε στο πιτσιρικι ως F οποτε συμπερανα λαθος. :p Ισως φταιγαν και οι υποτιτλοι. :oops:

treli@ris
09-03-09, 00:26
Μολις ειδα το Taken. Πραγματικα αξιζει να τη δειτε. Δραση, αγωνια. Την προτεινω ανεπιφυλακτα :oneup:

Tiven
09-03-09, 00:33
Μολις ειδα το Taken. Πραγματικα αξιζει να τη δειτε. Δραση, αγωνια. Την προτεινω ανεπιφυλακτα :oneup:
:oneup::oneup::oneup:

Ωραία ταινία.

nnn
09-03-09, 01:15
Είδα το Push, αρκετά καλή δεν το περίμενα.

zahoss
09-03-09, 01:23
Gran Torino. ΤΑΙΝΙΑΡΑ χαλαρα. :worthy:
να το δειτε ολοι... αξηζει πραγματικα..... :worthy:
οσο και αν περασουν τα χρονια για τον Κλιντ Ιστουγουντ παραμενει στην κορυφη :)
ΘΕΟΣ

Συνήθως δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι ταινίες του Κλιντ. Το Γκραν Τορίνο όμως ήταν αρκετά καλό και μου άρεσε ιδιαίτερα ο συντηρητισμός που έβγαλε, χρειάζεται στην εποχή μας πού όλοι το παίζουν σωστοί.

WAntilles
09-03-09, 02:22
Μια χαρά ηθοποιός είναι ο Bale. Όποιος διαφωνεί ας δει πρώτα το Machinist.

ΕΛΕΟC !!!

Όχι και καλός ηθοποιός ο Bale.

Μία τεράστια μετριότητα είναι.

Εδώ δεν μπορεί καλά-καλά καν να αρθρώσει σθεναρά μια φράση χωρίς να ψιλο-ψευδίζει.

Και οι μόνοι ρόλοι που μπορεί να παίζει είναι αυτοί του νεόπλουτου τεντιμπόη ή του κ@λόπαιδου (στο Shaft και ως Batman).

Gordito
09-03-09, 03:47
ΕΛΕΟC !!!

Όχι και καλός ηθοποιός ο Bale.

Μία τεράστια μετριότητα είναι.

Εδώ δεν μπορεί καλά-καλά καν να αρθρώσει σθεναρά μια φράση χωρίς να ψιλο-ψευδίζει.

Και οι μόνοι ρόλοι που μπορεί να παίζει είναι αυτοί του νεόπλουτου τεντιμπόη ή του κ@λόπαιδου (στο Shaft και ως Batman).

Συμφωνω, ακομα και στο Μachinist, που ειναι ταινιαρα, δεν με εντυπωσιασε.
Στις σκηνες που επρεπε να ειναι γλυκος, πχ με τη σερβιτορα, ηταν πολυ κρυος.

albatross
09-03-09, 06:04
Μέτριο μια φορά δεν τον λες. Εχει δώσει καλές ερμηνείες. (http://www.youtube.com/watch?v=POl3eD6IJ7A) Και σίγουρα η ερμηνεία του στο the machinist απέχει πολύ από τη μετριότητα.

George_Prix
09-03-09, 08:00
Σε πολλα αλλα νηματα μπορω να επιμεινω ακομα και να τσακωθω υπερασπιζομενος την αποψη μου, αλλα εδω ειναι καθαρα θεμα γουστου. :)

Κανενας δε μπορει να πεισει τον αλλο για το αν ειναι ενδιαφερουσα μια ταινια, ομορφη μια γυναικα, καλος ενας ηθοποιος κτλ κτλ.

Βεβαια μια ταινια για την οποια ολοι μιλανε με τα καλυτερα λογια, μια γυναικα με την οποια "απασχολουνται" εκατομμυρια αντρες και ενας ηθοποιος που του εμπιστευονται ρολους οπως ο Batman και ο Terminator, δυσκολα τα χαρακτηριζεις μετρια.....
..... αλλα ακομα και η μειοψηφια εχει το δικαιωμα της αποψης της. :lock:

Rebel Scum
09-03-09, 12:31
Η αλήθεια είναι ότι ο Bale κινδυνεύει να τυποποιηθεί σε ρόλους όπως του Bruce Wayne.

Παρόλαυτά η γνώμη μου είναι ότι έχει δυνατότητες, βλέπε Machinst, American Psycho.

mach
09-03-09, 14:21
Tα πράγματα είναι απλά.

Ο Τσάκωνας έχει πολύ μεγαλύτερες υποκριτικές ικανότητες από τον Bale.
Ο τύπος θα έπρεπε να είχε πάρει χαλαρά το βατόμουρο για το dark knight, ήταν ΑΣΤΕΙΟΣ στη συγκεκριμένη ταινία.

GZahos
09-03-09, 14:25
Tα πράγματα είναι απλά.

Ο Τσάκωνας έχει πολύ μεγαλύτερες υποκριτικές ικανότητες από τον Bale.
Ο τύπος θα έπρεπε να είχε πάρει χαλαρά το βατόμουρο για το dark knight, ήταν ΑΣΤΕΙΟΣ στη συγκεκριμένη ταινία.

Ενταξει ρε, χαλαρωσε. :p

albatross
09-03-09, 16:27
Tα πράγματα είναι απλά.

Ο Τσάκωνας έχει πολύ μεγαλύτερες υποκριτικές ικανότητες από τον Bale.
Ο τύπος θα έπρεπε να είχε πάρει χαλαρά το βατόμουρο για το dark knight, ήταν ΑΣΤΕΙΟΣ στη συγκεκριμένη ταινία.

mach, δες το Βανταμ στο JCVD. Θα εκπλαγείς.

Tiven
09-03-09, 18:23
Ο Τσάκωνας;! ΧΝΙΧΝΙΧΝΙΧΝΙΧΝΙΧΝΙΧΝΙΧΝΙ (όπως γελάει ο Tigh) :rofl: :rofl:

mach
09-03-09, 20:58
mach, δες το Βανταμ στο JCVD. Θα εκπλαγείς.

Εδώ και καιρό το έχω δεί, ενδιαφέρουσα ταινία με εκπληκτική ερμηνεία του λατρεμένου.

albatross
09-03-09, 21:09
Εδώ και καιρό το έχω δεί, ενδιαφέρουσα ταινία με εκπληκτική ερμηνεία του λατρεμένου.

Πραγματικά όμως σε κάνει να σκεφτείς 2 πραγματα παραπάνω για το τι παίζει στο παρασκήνιο... δηλαδή ένας ηθοποιός που έχει γίνει ο περίγελος των απανταχού κριτικών κινηματογράφου δίνει μια τέτοια ερμηνεία. Σίγουρα σε κάνει να το σκεφτείς 2 φορές προτού χαρακτηρίσεις κάποιον ατάλαντο.

mach
09-03-09, 21:29
Μα ο JC ποτέ δεν προσπάθησε να βγάλει υποκριτικό ταλέντο. Έκανε αυτό που ήξερε καλύτερα, να ρίχνει φάπες. Έτσι έβγαζε τα μύρια, αυτό πουλούσε και δεν αποπειράθηκε να κάνει ταινίες για όσκαρ.

Στη τελευταία ταινία, απλά έδειξε ότι είναι πλέον γνώστης των κατατοπιών της τέχνης του.
Επιπρόσθετα, ο ρόλος του ήταν ο εαυτός του, συνεπώς γνώριζε τέλεια την πρώτη ύλη.
Και για πρώτη φορά μιλούσε Γαλλικά σε όλη τη διάρκεια της ταινίας.

Έδειξε ότι μπορεί να διδαχθεί από τις εμπειρίες του.

Κάποιοι άλλοι (Σταλλόνε, Άρνολντ, Lord Steven, Ντολφ, Τσακ), τόσες δεκαετίες στα στούντιο, παραμένουν ντουβάρια σε θέματα ερμηνείας και δεν πιστοποιούν τον ισχυρισμό σου, ο οποίος αποτελεί την εξαίρεση και όχι τον κανόνα.

52866

albatross
09-03-09, 21:50
Μα ο JC ποτέ δεν προσπάθησε να βγάλει υποκριτικό ταλέντο. Έκανε αυτό που ήξερε καλύτερα, να ρίχνει φάπες. Έτσι έβγαζε τα μύρια, αυτό πουλούσε και δεν αποπειράθηκε να κάνει ταινίες για όσκαρ.

Νομίζω όμως ότι μερικές φορές αναγκάζονται να παίξουν σε ρόλους που τους πασάρουν απλώς για να βγάλουν το μεροκάματο. Μερικές λάθος επιλογές να κάνεις όταν είσαι στα ντουζένια σου και στιγματίζεσαι... μετά καταντάς να παίζεις σε βιντεοταινίες όπως τώρα ο Snipes (ο οποίος έχει δείξει ότι έχει υποκριτικές ικανότητες, ασχετα αν τώρα φαινεται ελεϊνός).


Κάποιοι άλλοι (Σταλλόνε, Άρνολντ, Lord Steven, Ντολφ, Τσακ), τόσες δεκαετίες στα στούντιο, παραμένουν ντουβάρια σε θέματα ερμηνείας και δεν πιστοποιούν τον ισχυρισμό σου, ο οποίος αποτελεί την εξαίρεση και όχι τον κανόνα.


Κι όμως ο (Χεστηκε η φοράδα) Σταλόνε, δεν είναι ντουβάρι (εντελώς), έχει δείξει κι αυτός οτι μπορεί να δώσει καλές ερμηνείες. Σίγουρα δεν είναι ο πολύ καλός ηθοποιός ούτε θα γίνει, όμως στο Κοπλαντ για παράδειγμα ήταν πάνω του μετρίου, αλλά έφαγε το θάψιμο της αρκούδας. Once Rambo, always Rambo. :p

harris
09-03-09, 21:52
Είδα το Milk. http://www.imdb.com/title/tt1013753/

Πολύ καλή αν και λίγο αργή ταινία... :)

mrsaccess
09-03-09, 22:17
Ε όχι και ντουβάρι ο Άρνολντ. Μακράν ο καλύτερος ηθοποιός από τους «μπρατσαράδες».

mach
09-03-09, 22:27
Κι όμως ο (Χεστηκε η φοράδα) Σταλόνε, δεν είναι ντουβάρι (εντελώς), έχει δείξει κι αυτός οτι μπορεί να δώσει καλές ερμηνείες. Σίγουρα δεν είναι ο πολύ καλός ηθοποιός ούτε θα γίνει, όμως στο Κοπλαντ για παράδειγμα ήταν πάνω του μετρίου, αλλά έφαγε το θάψιμο της αρκούδας. Once Rambo, always Rambo. :p

Θα έβαζα και το Get Carter στις καλές ερμηνείες του Σταλλόνε, ίσως και το Ρόκυ 1.
Μάλλον βιάστηκα να τον συμπεριλάβω στη λίστα των αιώνια ατάλαντων ( :p ), γενικά είναι πολυτάλαντος τύπος με φοβερό μυαλό και καλή αίσθηση της κονόμας.

Αλλά γμτ, απλά δεν μου κάνει ο Bale για κορυφαίος ηθοποιός, ακόμα και σε σύγκριση με άλλους της γενιάς του (βλ. Ed Norton, Pitt, Ντεπ, Ντενζελ, Nτι Κόπριο, Μορτενσεν κλπ)
Eίναι ένας μέτριος ηθοποιός, στην ίδια κατηγορία με τον Bloom και τον Φάρελ.
Δεν πείθει η φάτσα του για ήρωας, ίσως για καμιά ρομαντική κομεντί, μέχρι εκεί.

Και λίγο άσχετο με όλα τα παραπάνω, ο Stallone υπέγραψε και τον Ρουρκ για το expendables (http://www.imdb.com/title/tt1320253/), μιλάμε για τον απόλυτο δυναμίτη δράσης, κοντεύω να λερώσω το βρακάκι μου από την αγωνία... Έχω απίστευτες προσδοκίες για αυτή τη ταινία, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι το ελιξήριο της νιότης ή η θεραπεία για τον καρκίνο, οτιδήποτε λιγότερο θα με απογοητεύσει. :worthy:

kaster999
09-03-09, 22:49
Tα πράγματα είναι απλά.

Ο Τσάκωνας έχει πολύ μεγαλύτερες υποκριτικές ικανότητες από τον Bale.
Ο τύπος θα έπρεπε να είχε πάρει χαλαρά το βατόμουρο για το dark knight, ήταν ΑΣΤΕΙΟΣ στη συγκεκριμένη ταινία.

ναι και εγω μαζι σου.......!! :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
οτι πεις φιλε........... :rofl:

albatross
09-03-09, 22:51
Αλλά γμτ, απλά δεν μου κάνει ο Bale για κορυφαίος ηθοποιός, ακόμα και σε σύγκριση με άλλους της γενιάς του (βλ. Ed Norton, Pitt, Ντεπ, Ντενζελ, Nτι Κόπριο, Μορτενσεν κλπ)
Eίναι ένας μέτριος ηθοποιός, στην ίδια κατηγορία με τον Bloom και τον Φάρελ.
Δεν πείθει η φάτσα του για ήρωας, ίσως για καμιά ρομαντική κομεντί, μέχρι εκεί.

Κορυφαίος δεν είναι... αλλά ούτε και μέτριος. Στο the prestige ήταν καλός, στο the machinist ήταν πολύ καλος, στο american psycho ήταν καλός.

kaster999
09-03-09, 22:53
λοιπον στο θεμα μας τωρα.
Το Κύμα (http://www.imdb.com/title/tt1063669/)....
προκειται για ενα εξαιρετικο εργο , με παρα πολυ ενδιαφερον υποθεση , προκαλοντας αγωνια για το τι θα γινει στην συνεχεια , χωρις καθολου κουραση και βαρεμαρα και μαλιστα πρωτοκο εργο. δεν εχω ξανα δει ταινια παρομια.... πραγματικα ταινιαρα και απο τις καλυτερες Γερμανικες ταινιες και αψογη ηθοποιηα. Να την δειτε ;)

Erebos
09-03-09, 23:02
Και λίγο άσχετο με όλα τα παραπάνω, ο Stallone υπέγραψε και τον Ρουρκ για το expendables (http://www.imdb.com/title/tt1320253/), μιλάμε για τον απόλυτο δυναμίτη δράσης, κοντεύω να λερώσω το βρακάκι μου από την αγωνία... Έχω απίστευτες προσδοκίες για αυτή τη ταινία, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι το ελιξήριο της νιότης ή η θεραπεία για τον καρκίνο, οτιδήποτε λιγότερο θα με απογοητεύσει. :worthy:

Ο χαρακτήρας του Statham θα λέγεται Lee Christmas (http://www.imdb.com/character/ch0133696/)?? :rofl:
Poor Jason... :rolleyes:


ναι και εγω μαζι σου.......!! :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
οτι πεις φιλε........... :rofl:

Πάντως, από τον Κλουβά, καλύτερος είναι ο Bale... :twisted: (trolling iz srs bzns)

GZahos
09-03-09, 23:11
Πάντως, από τον Κλουβά, καλύτερος είναι ο Bale... :twisted: (trolling iz srs bzns)

Κανονικα και με τον νομο.

Στο μονο εργο που μου αρεσε ο κλούβας, ηταν στον Bangkok.

Για καποιο λογο μου αρεσε αυτο το εργο, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω ακριβως γιατι... :p

Antre
09-03-09, 23:29
Λίγα τα λόγια σας για το Τσάκωνα!!!!!! Τσάκωνας :worthy::respekt:. Απλά θεός.

iloxos
09-03-09, 23:45
Για καποιο λογο μου αρεσε αυτο το εργο, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω ακριβως γιατι... :p

λόγω της περούκας.


Υγ το καλύτερο του έργο για μένα είναι το "όξω μούτρα"

Tiven
09-03-09, 23:52
Υγ το καλύτερο του έργο για μένα είναι το "όξω μούτρα"

Συμφωνώ απόλυτα. Και πολύ καλή ταινία γενικότερα.

:rofl::rofl::rofl: :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Mouse Potato
10-03-09, 00:16
Κανονικα και με τον νομο.

Στο μονο εργο που μου αρεσε ο κλούβας, ηταν στον Bangkok.

Για καποιο λογο μου αρεσε αυτο το εργο, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω ακριβως γιατι... :p

Τσέκαρε και τον Βράχο ;)

........Auto merged post: Mouse Potato πρόσθεσε 0 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........


λόγω της περούκας.


Υγ το καλύτερο του έργο για μένα είναι το "όξω μούτρα"

Yeap :lol::lol:

mach
10-03-09, 00:17
Ακόμη μια αποκλειστικότητα για το adslgr, το νέο look του Νικ Κλουβά, για την επόμενη ταινία του:

52873

:biggrin:

WAntilles
10-03-09, 00:41
...ο Terminator, δυσκολα τα χαρακτηριζεις μετρια...

Το οποίο εξαρχής είχα πει ότι θα είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΦΙΑΣΚΟ.

Γιατί;

Μα γιατί ο "σκηνοθέτης" του είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΦΙΑΣΚΟ.

Αυτός ΔΕΝ κάνει για ταινίες.

Μόνο βίντεο-κλιπ μπορεί να γυρίσει (π.χ. Charlie's Angels 1 & 2).



ΥΓ: Όσο για τα 2 Batman ας μην είχε καλό σκηνοθέτη (Nolan) και εξαιρετικό supporting cast με ηθοποιούς κλάσης (Caine, Neeson) και θα σου έλεγα εγώ πόσο θα πάτωνε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.