PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά είναι η τελευταία ταινία που είδες; Σου άρεσε; (v. II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210

Antre
21-03-09, 15:10
o Ηλίας του 16ου με τον Πέτρο Φιλιππίδη :rofl:

Αυτό είναι ιεροσυλία. Σε θέατρο ναι να το δω με άλλους ηθοποιούς ... αλλά όχι και επανεκτέλεση σε ταινία.:evil:

Collective_Soul
21-03-09, 19:08
Hellraiser

Καλή 80-ιλα

wisdompa
21-03-09, 20:10
Αυτό είναι ιεροσυλία. Σε θέατρο ναι να το δω με άλλους ηθοποιούς ... αλλά όχι και επανεκτέλεση σε ταινία.:evil:

Αν το θέτεις έτσι......Ιερόσυλοι είναι αυτοί που την επανεκτέλεσαν....και οχι εγώ ο θεατής που ξέροντας πως θα γελάσω την είδα.....:D

Antre
21-03-09, 21:57
Αν το θέτεις έτσι......Ιερόσυλοι είναι αυτοί που την επανεκτέλεσαν....και οχι εγώ ο θεατής που ξέροντας πως θα γελάσω την είδα.....:D

Σε καμία περίπτωση δεν σου κανα επίθεση :) . Αν το ένιωσες έτσι, σου ζητώ συγνώμη, δεν ήταν στις προθέσεις μου... εννοούσα ακριβώς αυτό που γράφεις

Απλά μου τη σπάει που εκμεταλλεύονται μια μεγάλη ταινία για να κάνουν μια αρπαχτή:down:

Gordito
21-03-09, 22:02
Ε και;
Ενα remix ειναι, δεν εγινε και τιποτα.
Απο τις μουφες που βγαζουν συνηθως, καλυτερα να βλεπω τετοια.

ΥΓ Δεν την εχω δει αλλα ο Φιλλιπιδης παιζει πολλες φορες Χ'χρηστο. Ασχετα με το αν ειναι καλος ή οχι, εχει προσφερει και σιγουρα δικαιουται να γυριζει και το Ζηκο σε ταινια αν θελει :p

Antre
21-03-09, 22:17
Μα δεν δικαίωσα της άλλες επανεκτελέσεις.

Εγώ το μόνο που βλέπω από τέτοιες περιπτώσεις, είναι ανέμπνευστους σεναριογράφους και παραγωγούς που προσπαθούν να πουλήσουν χωρίς να "ιδρώσουν" εκμεταλλεύοντας την όλη επιτυχία (όνομα, σενάριο, ιδέα) που κατέκτησαν κάποιοι με δυσκολία και κόπους... ο κόσμος θα πάει να το δει γιατί ξέρει τον "Ηλία του 16ου" από το Χατζηχρήστο.

Τίποτα, απλά μασημένη τροφή για τεμπέληδες συντελεστές. Άλλωστε προτιμώ να βλέπω την αυθεντική εκτέλεση. Σκέψου ότι η χαστούκα που τρώει ο Βέγγος ήταν εκτός σεναρίου για αυτό και φαίνεται σκαλωμένος ο Βέγγος στη ταινία... όπως είχε πει ο ίδιος ήταν έτοιμος να του ορμήσει εκείνη τη στιγμή.

wisdompa
21-03-09, 22:24
Σε καμία περίπτωση δεν σου κανα επίθεση :) . Αν το ένιωσες έτσι, σου ζητώ συγνώμη, δεν ήταν στις προθέσεις μου... εννοούσα ακριβώς αυτό που γράφεις

Απλά μου τη σπάει που εκμεταλλεύονται μια μεγάλη ταινία για να κάνουν μια αρπαχτή:down:

Δεν θεώρησα πως μου κάνεις επίθεση.....σαφώς και συμφωνώ με τα όσα λες....απλά διευκρίνισα πως εγώ ως απλή θεατής δε μπορώ να κάνω τίποτα....παρά μόνο να δω μια ταινία που άφησε ιστορία και είχε απίστευτο γέλιο.........:)

Gordito
21-03-09, 22:30
ο κόσμος θα πάει να το δει γιατί ξέρει τον "Ηλία του 16ου" από το Χατζηχρήστο.
Οχι.
Θα παει να το δει γιατι ξερει τον "Ηλια του 16ου" απο το Χατζηχρηστο και εχει δει το Φιλλιπιδη να τον εχει τιμησει πολλες φορες.

Γενικα ο Φιλλιπιδης δε με τρελαινει σαν ηθποιος αλλα εχει κερδισει το σεβασμο μου.Σε καθε περιπτωση θεωρω οτι επανεκτελεσεις που δεν προσβαλλουν το αρχικο εργο, σαν αυτη, το τιμουν.

Αν, πχ, ηταν ο Τσιμιτσελης ο Ηλιας, θα σου μιλαγα τελειως διαφορετικα.

Antre
21-03-09, 22:43
Μα μια ταινία δεν είναι μόνο "Φιλιππίδης" . Ανεξαρτήτως το αν είναι σοβαρός ή αν αξίζει, η παραγωγή, σκηνοθεσία και λοιποί συντελεστές γιατί πιστεύεις ότι την ξαναέβγαλαν την ταινία; (που και ο ίδιος ο Φιλλιπίδης δηλαδή... αλλά έστω να τον βγάλω απ'έξω) Άλλωστε αν ήθελε να τον τιμήσει, ας το ανέβαζε σε θεατρική παράσταση που έχει μεγαλύτερη αξία από το κινηματογράφο (από καλλιτεχνικής απόψεως) .

Αν το έκαναν οι συντελεστές για να τον τιμήσουν, τότε θα έλεγαν ότι τα κέρδη από την ταινία θα πάνε στην οικογένεια του... μην το ψάχνουμε... για τα λεφτά γίνονται όλα... είναι τουλάχιστον γραφικό το να λέμε ότι έγινε προς τιμή του Χατζηχρήστου.

Υ.Γ. Ο Φιλιππίδης στην ταινία κάνει το χωριάτη όπως ο Χατζηχρήστος;

........Auto merged post: Antre πρόσθεσε 2 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και κάτι ακόμα... ούτε Χατζηχρήστος ήταν η ταινία... ήταν και Βέγγος ήταν και σεναριογράφος και σκηνοθέτης και παραγωγός κλπ

Gordito
21-03-09, 22:45
Για τα λεφτα εγινε και η αρχικη ταινια, μην το πας εκει.
Ο Φιλλιπιδης εχει ανεβασει αρκετα εργα του Χ'Χρηστου.

Προφανως μπορουσε να κανει οτι ταινια ηθελε αλλα εκανε αυτη. Δε νομιζω οτι θα γυριζοταν η ταινια με αλλο ηθοποιο.

ΥΓ Ελληνικες ταινιες απο το αθλιο safe sex και μετα δε βλεπω. 2-3 που επιχειρησα επιβεβαιωσαν τον κανονα.

Antre
22-03-09, 00:01
Δεν διαφωνώ... αλλά αυτοί κέρδισαν τα λεφτά με το κόπο τους και τα ρίσκα τους... το κατέκτησαν ότι έκαναν δεν πήραν μασημένη τροφή. Άλλωστε αυτό για τα χρήματα στο είπα γιατί λες ότι το έκαναν προς τιμήν του Χατζηχρήστου ενώ στην πραγματικότητα (όπως και τα πάντα) για τα λεφτά έγινε ;) ... άρα σωστά το πάω εκεί.

Υπάρχουν ακόμη πολύ καλές ελληνικές ταινίες, απλά μην βλέπεις τις πολυδιαφημισμένες. Το safe sex μια αρπαχτή ήταν και αυτή όπως και η επανέκδοση του "Ηλία του 16ου". Αν θες να δεις καμιά καλή ταινία δες ταινίες όπως"Βασιλιάς" και "Μάτια από Νύχτα" του Γραμματικού αλλά και "Αυτή η νύχτα μένει", "Προστάτης οικογένειας" κ.α. Ειδικά το "Βασιλιά" στην συστήνω ανεπιφύλακτα.... ίσως ο πιο καλοστημένη δουλειά στον ελληνικό κινηματογράφο τα τελευταία 6 χρόνια.

nnn
22-03-09, 00:01
:rofl::rofl: παίζει ένα από τα κανάλια της Nova τό SuperHero movie και δείχνει τον κακό να βάζει ένα DVD των Vista σε μηχάνημα με XP.
Η συσκευασία και το DVD γράφουν επάνω Death Machine Maker :rofl::rofl:

tsigarid
22-03-09, 02:09
Χθες είδα το Children of Men ταινία επιστημονικής φαντασίας (όχι δεν έχει εξωγήινους ούτε τεχνολογικά επιτεύγματα... μιλάμε για 2020)

Στη ταινία αυτή, βρισκόμαστε σε μια περίοδο όπου οι άνθρωποι πλέον δεν μπορούν να κάνουν παιδιά... το τελευταίο παιδί γεννήθηκε πριν 18 χρόνια. Ακόμη η μετανάστευση είναι απαγορευμένη δια ροπάλου και όσοι συλληφθούν μπαίνουν σε γκέτο, οι οργανώσεις (τρομοκρατικές και μη) βρίσκονται σε έξαρση με έντονη δραστηριότητα. Μέχρι που βρίσκετε μια μετανάστρια η οποία.... (δεν γράφω άλλα... συνέχεια επι της οθόνης :) )

Η ταινία είναι κλασσική δυσοίωνη επιστημονικής φαντασίας ... περιέχει κάποια στοιχεία περιπέτειας αλλά χωρίς ομως να σε καταφέρει να αγωνίας δυστυχώς. Η ταινία θα μπορούσε να ήταν πολύ καλή αλλά δυστυχώς δεν καταφέρνει να ξεφύγει από τη μετριότητα. Πάρα ταύτα, αν σας αρέσουν οι ταινίες που χουν κάποιο κοινωνικό προβληματισμό ή για το τι μέλη γενέσθαι για τον άνθρωπο τότε αξίζει να το δείτε.

Συμφωνώ για την μετριότητα, με μία σημαντική διαφορροποίηση. Η τελευταία σκηνή που βγαίνουν από το κτίριο (δεν λέω παραπάνω) θεωρώ ότι είναι συγκλονιστική. Απλά παρακολουθείς αμίλητος, όπως όλοι οι άλλοι.

Antre
22-03-09, 02:32
Συμφωνώ για την μετριότητα, με μία σημαντική διαφορροποίηση. Η τελευταία σκηνή που βγαίνουν από το κτίριο (δεν λέω παραπάνω) θεωρώ ότι είναι συγκλονιστική. Απλά παρακολουθείς αμίλητος, όπως όλοι οι άλλοι.

Δεν θα το λεγα διαφοροποίηση... και όντως είναι ωραία σκηνή... άλλωστε όταν έγραφα "κοινωνικό προβληματισμό" είχα εκτός τον άλλον και αυτή τη σκηνή στο μυαλό μου (προς tsigarid αλλά και όσους το έχουν δει)
ότι τελικά υπάρχει ελπίδα για την ανθρωπότητα και της ειρηνικής συμβίωσης

teodor_ch
22-03-09, 02:38
derailed

μέτρια

wisdompa
22-03-09, 11:35
derailed

μέτρια

To έχω δει κι εγώ.....καλουλικο :P

GZahos
22-03-09, 12:49
:rofl::rofl: παίζει ένα από τα κανάλια της Nova τό SuperHero movie και δείχνει τον κακό να βάζει ένα DVD των Vista σε μηχάνημα με XP.
Η συσκευασία και το DVD γράφουν επάνω Death Machine Maker :rofl::rofl:

ΛΟΛ

hahahahah!!!

mosaic
22-03-09, 15:11
σχετικό/άσχετο

μην ξεχάσετε σήμερα να πάρετε την εφημερίδα που έχει το DVD "Εξπρές του Μεσονυχτίου" ! ! !
αξίζει να προστεθεί στην ταινιοθήκη μας


δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω πια εφημερίδα το έχει

kakos poly
22-03-09, 16:06
:rofl::rofl: παίζει ένα από τα κανάλια της Nova τό SuperHero movie και δείχνει τον κακό να βάζει ένα DVD των Vista σε μηχάνημα με XP.
Η συσκευασία και το DVD γράφουν επάνω Death Machine Maker :rofl::rofl:

εγω SVista ποτέ :p

wisdompa
22-03-09, 20:01
Μόλις είδα το "πεθαίνω για σένα" με την Ελένη Ράντου....

Απίστευτο γέλιο.....δείτε το σας το συστήνω ανεπιφύλακτα.....Ειδικά οι σκηνές με το μαλλί της γιαγιάς.....τρελό γέλιο.....:rofl::rofl::rofl:

GZahos
22-03-09, 20:45
σχετικό/άσχετο

μην ξεχάσετε σήμερα να πάρετε την εφημερίδα που έχει το DVD "Εξπρές του Μεσονυχτίου" ! ! !
αξίζει να προστεθεί στην ταινιοθήκη μας


δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω πια εφημερίδα το έχει

Το εχω χιλιοδει. Αξιζει τον κοπο πραγματικα.

Rebel Scum
23-03-09, 01:21
Πήγα (μετά από καιρό) και είδα το The International....απλά επαρκές για ταινία του είδους....O Clive Owen όπως πάντα δίνει κύρος και ένα προβληματισμο στο χαρακτήρα του αλλά μέχρι εκεί..

George_Prix
23-03-09, 02:41
Μου αρεσε πολυ το Seven Pounds (http://www.imdb.com/title/tt0814314/). :oneup:

Tελικα ο Will Smith ειναι εξισου καλος στα κοινωνικα και τις περιπετεις.

Το εργο ηταν απροβλεπτο και παροτι δεν εχει happy end, σου αφηνει στο τελος μια πολυ γλυκια αισθηση. :)

Οσο για το Rachel Getting Married (http://www.imdb.com/title/tt1084950/), δε νομιζω οτι η παρουσιαση μιας "προβληματικης", χωρις να δεθει με καποιο στοιχειωδες σεναριο ενδιαφερει κανεναν.

Η Anne Hathaway παιζει φανταστικα, αλλα το να βλεπω 113' εργο και να μη με κανει να σκεφτω ουτε για μια στιγμη... "ειμαι περιεργος τι θα γινει στη συνεχεια" ειναι πολυ κακο σημαδι. :down:

GZahos
23-03-09, 09:33
Μου αρεσε πολυ το Seven Pounds (http://www.imdb.com/title/tt0814314/). :oneup:

Tελικα ο Will Smith ειναι εξισου καλος στα κοινωνικα και τις περιπετεις.

Το εργο ηταν απροβλεπτο και παροτι δεν εχει happy end, σου αφηνει στο τελος μια πολυ γλυκια αισθηση. :)

Το προτεινε και αλλος. Θα παω να το δω τελικα.

mavlok
23-03-09, 13:13
Υπάρχουν ακόμη πολύ καλές ελληνικές ταινίες, απλά μην βλέπεις τις πολυδιαφημισμένες. Το safe sex μια αρπαχτή ήταν και αυτή όπως και η επανέκδοση του "Ηλία του 16ου". Αν θες να δεις καμιά καλή ταινία δες ταινίες όπως"Βασιλιάς" και "Μάτια από Νύχτα" του Γραμματικού αλλά και "Αυτή η νύχτα μένει", "Προστάτης οικογένειας" κ.α. Ειδικά το "Βασιλιά" στην συστήνω ανεπιφύλακτα.... ίσως ο πιο καλοστημένη δουλειά στον ελληνικό κινηματογράφο τα τελευταία 6 χρόνια.


Όπως και το φοβερό Νοκ Άουτ, με τον Κιμούλη. Λίγοι το ξέρουν, όσοι (και όσες) το βλέπουν ενθουσιάζονται. Πραγματικό διαμαντάκι του Ελληνικού κινηματογράφου [sic].

Σε σχέση με τον Ηλία του 16ου, το πρόβλημα είναι ότι, γενικότερα, κοιτάμε προς τα πίσω αντί να προχωράμε μπροστά με νέες και καινοτόμες (αλλά προσεγμένες και με περιεχόμενο) δουλειές. Είναι πολύ κρίμα το ότι όταν πήραμε (με όποιον τρόπο κι αν έγινε αυτό) τη σκυτάλη από τους αρχαίους Έλληνες... και τον Σακελλάριο σταματήσαμε το τρέξιμο, κι απλά την κρατάμε σαν κειμήλιο. Και δεν ξέρω και για τι άλλες χρήσεις...

Προς το παρόν, θα συνεχίσουν να μην ακούγονται Ελληνικές φωνές απ' την τηλεόρασή μου για περισσότερο από 5 λεπτά. (Με εξαίρεση τη 2η σεζόν του The Wire. Και με μουσική υπόκρουση Καζαντζίδη, nevertheless!)

manicx
23-03-09, 13:15
Revolutionary Road.... Πολύ καλή ταινία. Αν ήταν μαύρη κωμωδία θα λέγονταν 'Ο Πόλεμος των Ρόουζ'....

Antre
23-03-09, 14:25
Όπως και το φοβερό Νοκ Άουτ, με τον Κιμούλη. Λίγοι το ξέρουν, όσοι (και όσες) το βλέπουν ενθουσιάζονται. Πραγματικό διαμαντάκι του Ελληνικού κινηματογράφου [sic].


Σε DVD υπάρχει; Θα το βρω σε video club ;(μιας και λες ότιλίγοι τη ξέρουν, δύσκολα να την βρω διαδικτυακά) Πόσο παλιά είναι;

Πάντως αφού την προβάλλεις ως απάντηση στις ταινίες που έγραψα τότε σίγουρα θα την δω!!! :)


Μου αρεσε πολυ το Seven Pounds (http://www.imdb.com/title/tt0814314/). :oneup:

Tελικα ο Will Smith ειναι εξισου καλος στα κοινωνικα και τις περιπετεις.


Ότι είναι καλός και στα κοινωνικά το είχε δείξει και στο pursuit of happiness ... αν δεν το χεις δει, είναι αρκετά καλή ταινία, στην προτείνω ανεπιφύλακτα :)

Πάντως ποιος το περίμενε... ο κλασσικός ο bubble pop singer όπου κάνοντας αρπαχτή έπαιξε σε κανα 2 ταινίες τελικά θα εξελισσόταν σε τόσο καλό ηθοποιό (εγκαταλείποντας ευτυχώς και τη μουσική)


Revolutionary Road.... Πολύ καλή ταινία. Αν ήταν μαύρη κωμωδία θα λέγονταν 'Ο Πόλεμος των Ρόουζ'....

Ελπίζω να είναι ειρωνία που απλά δυσκολεύομαι να πιάσω... αν εξαιρέσουμε τις ερμηνείες η ταινία ήταν τελείως άδεια. Το σενάριο γραφόταν και σε ένα πετσετάκι μπύρας ενώ η πλοκή ήταν πλήρως προβλέψιμη

Βέβαια όλοι οι ηθοποιοί παίξανε εξαίρετα.... αλλά είναι αρκετό για μια ταινία;

Tiven
23-03-09, 15:10
Το προτεινε και αλλος. Θα παω να το δω τελικα.

Φοβερή ταινία.

nnn
23-03-09, 15:25
Είδα χτες το Watchmen, πλάτιαζε πολύ, θα μπορούσε να είναι πιο σφικτό.
Ποιός θα μας φυλάξει από τους φύλακες ?

GZahos
23-03-09, 17:09
Εγω. Μην με φοβοσαστε, μου αρεσει η φιλοσοφια της ελευθεριας. :)


Ξαναειδα χτες το The man from Earth

http://www.imdb.com/title/tt0756683/

Κανονι.

George_Prix
23-03-09, 17:21
Ότι είναι καλός και στα κοινωνικά το είχε δείξει και στο pursuit of happiness ... αν δεν το χεις δει, είναι αρκετά καλή ταινία, στην προτείνω ανεπιφύλακτα :)

Tο εχω δει. ;)

Εργαρα. :oneup:

manicx
23-03-09, 17:29
Ελπίζω να είναι ειρωνία που απλά δυσκολεύομαι να πιάσω... αν εξαιρέσουμε τις ερμηνείες η ταινία ήταν τελείως άδεια. Το σενάριο γραφόταν και σε ένα πετσετάκι μπύρας ενώ η πλοκή ήταν πλήρως προβλέψιμη

Βέβαια όλοι οι ηθοποιοί παίξανε εξαίρετα.... αλλά είναι αρκετό για μια ταινία;

Το American Beauty το έχεις δει (επίσης του Μέντεζ που σκηνοθέτησε το RR); Την ταινία που ανέφερα και πριν (Ο Πόλεμος των Ρόουζ); Η ταινία αυτό είναι, δηλαδή οι σχέσεις (ή οι μη σχέσεις) δύο ανθρώπων που είναι μαζί και δεν θα έπρεπε να είναι... Πολλές ταινίες είναι 'άδειες' αλλά με καλές ερμηνίες έχουν καλό αποτέλεσμα.

Collective_Soul
23-03-09, 17:31
To american beuty ειναι πλεον κλασσικο και το πολεμος των ροουζ δεν ειναι κακο

mavlok
23-03-09, 19:26
Σε DVD υπάρχει; Θα το βρω σε video club ;(μιας και λες ότιλίγοι τη ξέρουν, δύσκολα να την βρω διαδικτυακά) Πόσο παλιά είναι;

Πάντως αφού την προβάλλεις ως απάντηση στις ταινίες που έγραψα τότε σίγουρα θα την δω!!! :)


Δε νομίζω ότι θα δυσκολευτείς να τη βρεις σε video club, ούτε κι αλλού. Απλά, για κάποιο λόγο, δεν είναι όσο γνωστή θα έπρεπε. Κι αφού σου άρεσε ο Βασιλιάς, πρέπει να τη δεις οπωσδήποτε.

Γκαραντί. :)

Antre
23-03-09, 21:27
Το American Beauty το έχεις δει (επίσης του Μέντεζ που σκηνοθέτησε το RR); Την ταινία που ανέφερα και πριν (Ο Πόλεμος των Ρόουζ); Η ταινία αυτό είναι, δηλαδή οι σχέσεις (ή οι μη σχέσεις) δύο ανθρώπων που είναι μαζί και δεν θα έπρεπε να είναι... Πολλές ταινίες είναι 'άδειες' αλλά με καλές ερμηνίες έχουν καλό αποτέλεσμα.

Το χω δει το American Beauty... όμως ούτε το σενάριο του ήταν άδειο ή αδιάφορο (απεναντίας θα έλεγα ότι είχε και πολύ ενδιαφέρον) ούτε προβλέψιμη πλοκή είχε (ειδικά το φινάλε αλλιώς το περίμενες, αλλιώς κατέληξε . Είχε και ωραία μηνύματα - παρατηρήσεις όπως όταν εξηγούσε γιατί παράτησε τη δουλειά του για να γίνει ταμίας σε fast food "η παλιά δουλειά είχε πολύ ευθύνη που δεν άντεχα... αντίθετα εδώ αν έχει μπιφτέκι, τυρί, ντομάτα και σως ξέρω ότι είμαι εντάξει ". Είναι τουλάχιστον άδικο να την συγκρίνεις με το Revolutionary Road.

Το πόλεμο των Ρόουζ, δυστηχώς δεν πρέπει να το χω δει.

Σε κάθε περίπτωση οι ερμηνείες δεν αρκούν από μόνες τους για να πεις ότι αξίζει μια ταινία ;)... γιατί πραγματικά μόνο ερμηνείες είχε το revolutionary road και ίσως καμιά ατάκα από το ψυχασθενή. Προσωπικά ακόμη κλαίω τα λεφτά του εισιτηρίου.... αν ήθελα ερμηνείες, προτιμότερο ήταν ένα θεατράκι που ουσιαστικά είσαι μέσα στην εξέλιξη... το ζεις. ;)


Δε νομίζω ότι θα δυσκολευτείς να τη βρεις σε video club, ούτε κι αλλού. Απλά, για κάποιο λόγο, δεν είναι όσο γνωστή θα έπρεπε. Κι αφού σου άρεσε ο Βασιλιάς, πρέπει να τη δεις οπωσδήποτε.

Γκαραντί. :)

Ok. Με ψησες!!! :)

wisdompa
23-03-09, 21:31
Μόλις είδα το "Personal Effects" με την Michelle Pfeiffer και τον Ashton Kutcher.....Πολύ καλό και αρκετά συγκινησιακό.....:) Αξίζει να το δείτε....(Οχι την Τατιάνα στεφανίδου καλέ.....Την ταινία...):rofl:

iloxos
24-03-09, 10:24
πωωωωωπωωωωωω πολύ σαβούρα βγαίνει... έχω κανα μήνα+ να δω έργο της προκοπής και το προηγούμενο πήρε όσκαρ...

πάλι καλά που έχουμε και σειρές και βλέπουμε.

akilleas
24-03-09, 11:28
Τρωγλοδύτης Εκατομμυριούχος (Slumdog Millionaire)!!!!

George_Prix
24-03-09, 12:34
Τρωγλοδύτης Εκατομμυριούχος (Slumdog Millionaire)!!!!

Tη γνωμη σου δε μας ειπες ομως. :hmm:

akilleas
24-03-09, 13:32
Είδα τώρα τελευταία Τρωγλοδύτης Εκατομμυριούχος (Slumdog Millionaire) και μου άρεσε.;)

Tiven
24-03-09, 13:50
πωωωωωπωωωωωω πολύ σαβούρα βγαίνει... έχω κανα μήνα+ να δω έργο της προκοπής και το προηγούμενο πήρε όσκαρ...

πάλι καλά που έχουμε και σειρές και βλέπουμε.

:worthy:

+1

Burning Skies
24-03-09, 13:58
Μπα, φέτος είμαι ευχαριστημένος. Πέρσι ήταν που ακόμη και οι βραβευμένες ταινίες ήταν πατατες...

flamelab
24-03-09, 13:59
πωωωωωπωωωωωω πολύ σαβούρα βγαίνει... έχω κανα μήνα+ να δω έργο της προκοπής και το προηγούμενο πήρε όσκαρ...

πάλι καλά που έχουμε και σειρές και βλέπουμε.

+1. Σαβουροσαβούρα. Τα οσκαρικά έργα πια δεν έχουν την ίδια αξία όσο τα οσκαρικά πριν 10+ χρόνια.

Απλά και μόνο η σύγκριση υποτιμά την αξία των παλαιότερων.

Τα μη οσκαρικά ... να γελάς στο δράμα, να κλαις στην κωμωδία.

Antre
24-03-09, 14:37
Χθες είδα το The Man From Earth η οποία μου άρεσε πάρα πολύ. Η ταινία δεν έχει ούτε σκηνές δράσεις, ούτε εναλλαγές τοπίων, ούτε μεγάλο και πολυπληθο κάστ.... για την ακρίβεια θα μπορούσε άνετα να ανεβεί σε θεατρική παράσταση μιας και όλη η ταινία εξελίσσεται σε ένα σαλόνι αλλά πραγματικά είχε πολύ ενδιαφέρον.

Στη ταινία έχουν μαζευτεί 4 συνάδελφοι επιστήμονες - καθηγητές για να αποχαιρετήσουν συναδελφο τους που αποφάσισε να φύγει και να αναζητήσει αλλού το δρόμο του. Όμως σύντομα αυτός άρχισε να τους διηγείται μια ιστορία του... ιστορία που δεν είναι ξεκάθαρο το αν την λέει για αληθινή ή αν είναι παιδί της φαντασίας του... έτσι έχουμε 4 επιστήμονες να διαφωνούν για το κατά πόσο μπορεί να είναι εφικτά αυτά που λέει.

Παιδιά η ταινία είναι πολύ καλύτερη από ότι την περιγράφω... απλά προσπαθώ να αποφύγω τα spoilers... γιατί δεν θέλω να σας χαλάσω ούτε ένα λεπτό από την όλη ιστορία. Πραγματικά έχει πολύ ενδιαφέρον σενάριο... αλλά τονίζω ότι αν είσαι περισσότερο χουλιγουντιανός και θέλετε η ταινία να είναι γεμάτο από διαφορετικά μέρη, σκηνές κλπ τότε μην το δείτε. Αν όμως είστε περισσότερο τύπος ενός καλού σεναρίου τότε μην το χάσετε !!!!

GZahos
24-03-09, 15:26
Kιαλλος fan! Και εγω οταν την ειδα επαθα πλακα φιλε! :)

iloxos
24-03-09, 15:40
^ για να δούμε...

ΥΓ χτες άρχισα το death note

mrsaccess
24-03-09, 15:44
Μηηηηηηηηηηηη! Δες το anime! 37 20λεπτα επεισοδιάκια είναι!

kaster999
24-03-09, 15:53
Μέσα από τους καθρέφτες (http://www.imdb.com/title/tt0790686/) πολυ καλό
Ολα για την μητερα (http://www.imdb.com/title/tt0185125/) δεν μου αρεσε πολυ , μετριο
Η Πλεκτάνη (http://www.imdb.com/title/tt0758774/) προς το πολυ καλο. αξηζε
The aviator (http://www.imdb.com/title/tt0338751/) εκατσα ειδα το πρωτο μισαωρο και μετα με πηρε ο υπνος γιατι ηταν λιγο αργα. βεβαια το εργο μεχρι εκει που το ειδα ηταν λιγο ξενερωτο....

iloxos
24-03-09, 16:02
Μηηηηηηηηηηηη! Δες το anime! 37 20λεπτα επεισοδιάκια είναι!

αυτό βλέπω!!! είδα τα 2 πρώτα. ότι πρέπει για κατάθλιψη καπάκι μετά την λήξη του BSG...:(:(:(:(:(:(

kaster999
24-03-09, 16:05
ε-ε-ε-ε-ε-ε-ε-ε-ερχεταιιιιιιιιι
http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=62&parent_id=45&mov_id=001932
:worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.