PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανάκτηση δεδομένων από σκληρό



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

crypter
12-10-09, 18:20
Δυσκολο να ανακτησεις το οτιδηποτε τωρα. Το να προσπαθησεις να διορθωσεις το προβλημα σου ειναι πιο εφικτο. Περα απο τους drivers (στους οποιους λογικα σιγουρευτηκες οτι κατεβασες την σωστη εκδοση) εβαλες ολες τις αλλες ενημερωσεις του λειτουργικου; Κοιταξες στην διαχειριση εργασιων ποιες αλλες διεργασιες τρεχουν μπας και κολλαει καποια και κρεμαει ολο το συστημα;

dreamer25
12-10-09, 19:41
Δυσκολο να ανακτησεις το οτιδηποτε τωρα. Το να προσπαθησεις να διορθωσεις το προβλημα σου ειναι πιο εφικτο. Περα απο τους drivers (στους οποιους λογικα σιγουρευτηκες οτι κατεβασες την σωστη εκδοση) εβαλες ολες τις αλλες ενημερωσεις του λειτουργικου; Κοιταξες στην διαχειριση εργασιων ποιες αλλες διεργασιες τρεχουν μπας και κολλαει καποια και κρεμαει ολο το συστημα;

Εβαλα τους ιδιους drivers που μου χαν δωσει απο το πλαισιο της μητρικης πρωτα (chaintech) μετα της καρτας γραφικων αλλα μου βγαλε μηνυμα οτι οι drivers της καρτας που παω να εγκαταστησω ειναι παλιοτεροι απο αυτους που ηδη ειχε το λειτουργικο που κατεβασα και απορησα γιατι ειχα με servica pack 3 και τωρα κατεβασα με service pack 2.Οποια εκδοση windows και αν κατεβαζα το ιδιο δε θα ηταν?Επειδη ειμαι λιγο ασχετος κιολας πρεπει να κατεβασω windows που να ταιριαζουν με τη καρτα γραφικων και τη μητρικη που χω?Πως μπορω να το δω αυτο?

nnn
12-10-09, 21:27
Να υπενθυμίσω πως τα Windows δεν κατεβάζονται, εκτός αν είστε στην κατηγορία των φοιτητών που έχουν πρόσβαση από την σχολή τους.

dreamer25
12-10-09, 21:43
Να υπενθυμίσω πως τα Windows δεν κατεβάζονται, εκτός αν είστε στην κατηγορία των φοιτητών που έχουν πρόσβαση από την σχολή τους.

Ναι συγνωμη αλλα ειμαι σε τετοιο πανικο με αυτο που επαθα που μονο εδω πιστευα πως θα βρω μια λυση....

iraclis
18-10-09, 19:39
:oneup::clap:σε ολους εσας που βοηθατε αλληλους.Δεν εχω βγαλει ασφαλη συμπερασματα,αν και διαβασα απο την αρχη,θελω τα φωτα σας,αν ειναι δυνατον!!:frown:Λοιπον,εχω ενα εξ.σκληρο WD 500 giga,o οποιος ηταν χωρισμενος σε 3 partition(50 gb,150gb και 300gb,ή καπως ετσι δεν θυμαμαι καλα).Στην προσπαθεια μου να τα κανω 1 partition με το paragon partition manager,δημιουργηθηκαν, ενα με 25 Gb το οποιο το βλεπει κανονοκα στο My computerκαι ανοιγει κανονικα και ενα αλλο 442 Gb το οποιο φαινεται στο my computer αλλα δεν ανοιγει και λεει οτι θελει φορματ και ειναι Raw και μπλε κτλκτλ.....Τι κανουμε τωρα μαγκες μου:hmm: Οσκληρος εχει mp3 ταινιες αλλα αυτο που με καιει ειναι οι φωτο και τα βιντεακια του μικρουλη μας για ευνοητους λογους:hammered::chair::gun:

ASFE
22-10-09, 16:07
Εγω κλαιω παντως 500 gb west.dig...Πηγα να κανω search ενα τραγουδακι και κολλησαν ολα..Και χαθηκε ο δισκος απο το my computer..Φιλοτιμες προσπαθειες απο ξαδελφο κομπιουτερα απεβησαν ακαπρπες..
Τελικα ο δικσος πηγε σε εταιρια ανακτησης δεδομενων..και εκει τιποτα...πανε 250 gb formula 1:sorry:

tasaras1234
31-10-09, 21:17
Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το φορητό μου υπολογιστή δεν διαβάζει από τον σκληρό εσωτερικό του δίσκο. Ενώ έχει ρεύμα δείχνει ότι δεν διαβάζει το σκληρό. Δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη. Δεν μπορεί να διαβάσει από το dvd . τι να κάνω? :worthy:

dpa2006
31-10-09, 21:55
φίλη είχε πρόβλημα με το pc,το Nod32 βρήκε κάτι ιούς και δοκίμασε να τους βγάλει.
μετά την επανεκκίνηση τα windows(XP) δεν φορτώνουν.
μόλις πάνε να φορτώσουν το pc κάνει επανεκκίνηση κάθε φορά.
τον πήγε σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων και της είπαν ότι έχει πρόβλημα ο σκληρός και δεν μπορούν να ανακτήσουν τα δεδομένα.
μήπως γνωρίζουμε κάποιες εταιρίες για ανάκτηση δεδομένων;:hmm:

ευχαριστώ.

tasaras1234
31-10-09, 22:01
Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το φορητό μου υπολογιστή δεν διαβάζει από τον σκληρό εσωτερικό του δίσκο. Ενώ έχει ρεύμα δείχνει ότι δεν διαβάζει το σκληρό. Δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη. Δεν μπορεί να διαβάσει από το dvd . τι να κάνω? :worthy:

Simpleton
01-11-09, 01:57
φίλη είχε πρόβλημα με το pc,το Nod32 βρήκε κάτι ιούς και δοκίμασε να τους βγάλει.
μετά την επανεκκίνηση τα windows(XP) δεν φορτώνουν.
μόλις πάνε να φορτώσουν το pc κάνει επανεκκίνηση κάθε φορά.
τον πήγε σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων και της είπαν ότι έχει πρόβλημα ο σκληρός και δεν μπορούν να ανακτήσουν τα δεδομένα.
μήπως γνωρίζουμε κάποιες εταιρίες για ανάκτηση δεδομένων;:hmm:

ευχαριστώ.
Μπορεί να βιάστηκε ο υπάλληλος με τη «διάγνωση», κάντε μια προσπάθεια με ένα live CD, π.χ. του Ubuntu (http://www.ubuntu.com/).

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το φορητό μου υπολογιστή δεν διαβάζει από τον σκληρό εσωτερικό του δίσκο. Ενώ έχει ρεύμα δείχνει ότι δεν διαβάζει το σκληρό. Δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη. Δεν μπορεί να διαβάσει από το dvd . τι να κάνω? :worthy:
Το μοτέρ του δίσκου ακούγεται; Κάνει κάποιο θόρυβο; Το ανεμιστηράκι και τα λαμπάκια του laptop ανάβουν;

dpa2006
01-11-09, 17:40
Μπορεί να βιάστηκε ο υπάλληλος με τη «διάγνωση», κάντε μια προσπάθεια με ένα live CD, π.χ. του Ubuntu (http://www.ubuntu.com/).

Το μοτέρ του δίσκου ακούγεται; Κάνει κάποιο θόρυβο; Το ανεμιστηράκι και τα λαμπάκια του laptop ανάβουν;

το μοτέρ ακούγεται,ιδιαίτερο θόρυβο για ανησυχία δεν κάνει.
κάνει συνεχώς restart μόλις πάει να φορτώσει XP,δηλαδή μετά τη γνωστή εικόνα για είσοδο στο λειτουργικό,κάνει restart.
από τον Monomaxo v3.0 πήρα ένα mount error για το ntfs file system επίσης σε μερικά reboot έβλεπε τον HDD ως usb stick.:hmm:
παράλειψη μου: είναι dekstop και σκέφτηκα να βγάλω το σκληρό και να πάει σε άλλο pc.

Cacofonix
27-12-09, 15:47
Καλησπέρα. Εβαλα σε ένα Compaq notebook να κάνω recovery. Ο δίσκος αποτελούταν από δύο partition. Εκανα το recovery και τα δεδομενα του δευτερου partition χαθηκαν καθώς τα δύο partition ενώθηκαν. Τι μπορούμε να κάνουμε;

dpa2006
27-12-09, 23:58
με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτά:
Active@ Partition Recovery (http://www.partition-recovery.com/)
DiskInternals Partition Recovery (http://www.diskinternals.com/partition-recovery/)

δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ίσως σε βοηθήσουν.

Cacofonix
29-12-09, 02:12
με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτά:
Active@ Partition Recovery (http://www.partition-recovery.com/)
DiskInternals Partition Recovery (http://www.diskinternals.com/partition-recovery/)

δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ίσως σε βοηθήσουν.
To DiskInternals Partition Recovery αψογο πρόγραμμα. Βρήκε τα πάντα. Ομως, πάνω στον ενθουσιασμό μου, δεν βρήκα πρώτα τα πιο σημαντικά και γράφτηκαν άλλα από πάνω και τώρα την πάτησα...:sorry:

dpa2006
29-12-09, 13:00
To DiskInternals Partition Recovery αψογο πρόγραμμα. Βρήκε τα πάντα. Ομως, πάνω στον ενθουσιασμό μου, δεν βρήκα πρώτα τα πιο σημαντικά και γράφτηκαν άλλα από πάνω και τώρα την πάτησα...:sorry:

αν δοκίμαζες να επαναφέρεις το partition με το active partition recovery;:hmm:
το δοκίμασες;:hmm:

Cacofonix
29-12-09, 13:06
Το Active Partition Recovery μου βγάζει error...

dpa2006
29-12-09, 13:09
Το Active Partition Recovery μου βγάζει error...

κατάλαβα.
δεν γνωρίζω περισσότερα,με το άλλο πρόγραμμα δεν μπόρεσες να "περάσεις" 2η φορά το σκληρό;

Cacofonix
29-12-09, 13:11
Μερικά πραγματάκια με ενδιαφέρουν, το email μου, 1gb περίπου, κάτι λογότυπα που μου φτιάξανε για το site μου, το site μου και ένα δύο software που έχω αγοράσει.

dpa2006
29-12-09, 13:14
Μερικά πραγματάκια με ενδιαφέρουν, το email μου, 1gb περίπου, κάτι λογότυπα που μου φτιάξανε για το site μου, το site μου και ένα δύο software που έχω αγοράσει.

εντάξει τότε,αν έσωσες τα βασικά,τι να πω;
καλή χρονιά να έχουμε και μακριά τέτοιες καταστάσεις :)

Cacofonix
29-12-09, 13:17
Δεν τα έσωσα. Προσπαθώ να τα σώσω. Οπως είπα και χθες, πάνω στον ενθουσιασμό μου δεν τα έγραψα σε δισκάκι κι έτσι κάποια δεν τα έβλεπε. Τώρα σβήνω πράγματα μήπως και βρει κάτι παραπάνω...

dpa2006
29-12-09, 13:21
Δεν τα έσωσα. Προσπαθώ να τα σώσω. Οπως είπα και χθες, πάνω στον ενθουσιασμό μου δεν τα έγραψα σε δισκάκι κι έτσι κάποια δεν τα έβλεπε. Τώρα σβήνω πράγματα μήπως και βρει κάτι παραπάνω...

:oops: δεν κατάλαβα :sorry:
ελπίζω να πηγαίνει καλά η προσπάθεια.

Cacofonix
29-12-09, 13:24
Οσο λιγότερα δεδομένα έχει ο δίσκος τόσο περισσότερες οι πιθανότητες να ανακτήσεις τα δεδομένα σου. Εγώ έκανα 3 φακέλους ταυτόχρονα restore, ο ένας εκ των οποίων 20gb. Το αποτέλεσμα ήταν ενώ κάποια αρχεία θα τα γλύτωνα, να μην εμφανιστούν. Εσβησα αυτό το φάκελο γιατί είχε ταινίες και torrents, ελπίζοντας την επόμενη φορά να είμαι πιο τυχερός.

dpa2006
30-12-09, 01:59
Οσο λιγότερα δεδομένα έχει ο δίσκος τόσο περισσότερες οι πιθανότητες να ανακτήσεις τα δεδομένα σου. Εγώ έκανα 3 φακέλους ταυτόχρονα restore, ο ένας εκ των οποίων 20gb. Το αποτέλεσμα ήταν ενώ κάποια αρχεία θα τα γλύτωνα, να μην εμφανιστούν. Εσβησα αυτό το φάκελο γιατί είχε ταινίες και torrents, ελπίζοντας την επόμενη φορά να είμαι πιο τυχερός.

έχεις δίκιο,θετικό ότι έσωσες κάποια σημαντικά δεδομένα.

Cacofonix
30-12-09, 02:22
Μα δεν έσωσα τα σημαντικά, εκεί είναι η ειρωνία...

dpa2006
30-12-09, 15:02
σόρρυ παρανόηση δική μου.:sorry:
καλό θα είναι για τα πολύ σοβαρά αρχεία να υπάρχει ένα backup σε εξωτερικό σκληρό ή NAS (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=84038) ή ακόμη σε dvd(αν γίνεται τουλάχιστον τα πλέον απαραίτητα) ή ένα image με τα βασικά (Acronis True Image WD Edition Software (http://support.wdc.com/product/downloaddetail.asp?swid=119&wdc_lang=en),seagate discwizard (http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=discwizard-eula&vgnextoid=580a5e3ddbf60110VgnVCM100000f5ee0a0aRCRD))
σε κάθε περίπτωση η απώλεια (χρήσιμων) δεδομένων είναι πολύ δύσκολη υπόθεση.

ktisg
30-12-09, 18:53
:oneup::clap:σε ολους εσας που βοηθατε αλληλους.Δεν εχω βγαλει ασφαλη συμπερασματα,αν και διαβασα απο την αρχη,θελω τα φωτα σας,αν ειναι δυνατον!!:frown:Λοιπον,εχω ενα εξ.σκληρο WD 500 giga,o οποιος ηταν χωρισμενος σε 3 partition(50 gb,150gb και 300gb,ή καπως ετσι δεν θυμαμαι καλα).Στην προσπαθεια μου να τα κανω 1 partition με το paragon partition manager,δημιουργηθηκαν, ενα με 25 Gb το οποιο το βλεπει κανονοκα στο My computerκαι ανοιγει κανονικα και ενα αλλο 442 Gb το οποιο φαινεται στο my computer αλλα δεν ανοιγει και λεει οτι θελει φορματ και ειναι Raw και μπλε κτλκτλ.....Τι κανουμε τωρα μαγκες μου:hmm: Οσκληρος εχει mp3 ταινιες αλλα αυτο που με καιει ειναι οι φωτο και τα βιντεακια του μικρουλη μας για ευνοητους λογους:hammered::chair::gun:

καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

σε παρόμοια περίπτωση (σκληρός δίσκος που φαίνεται να είναι raw format) ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα σε άλλη ελληνική ιστοσελίδα με τη χρήση του προγράμματος Testdisk ("τρέχει" σε γραμμή εντολών dos) και επανέφερα το δίσκο όπωσ ακριβώς ήταν πρίν (σαν να μη συνέβη τίποτα)

δεν αναρτώ τη σελίδα μιας και δε γνωρίζω αν είναι οκ απο τους mods του site, αν είναι θα αναρτήσω τον οδηγό που ακολούθησα (πάντα με μνεία στο site kai στους συγγραφείς του οδηγού)

ps. iraklis έχεις pm (είναι κρίμα να χάνουμαι τις αναμνήσεις μας)

........Auto merged post: ktisg πρόσθεσε 67 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........

....νάμαι πάλι,

λοιπόν για όσους καμμένους (απο πλευράς σκληρού δίσκου πάντα) και μη ενδιαφέρονται, το πρόγραμμα όπως προανέφερα είναι το testdisk και το link για την ιστοσελίδα που ανέφερα είναι

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=254891&page=4

(πόστ Νο32)

στη δικιά μου περίπτωση (όπως αναφέρω στο προηγούμενο ποστ) στο βήμα 9->10 του οδηγού δεν ανακάλυψε το χαμένο partition, αλλά μου ξαναέδινε μια επιλογή ... in depth scan ή search in depth (δεν θυμάμαι ακριβώς) και αφού ξανασάρωσε τον σκληρό το βρήκε (σημ. 1) και ακολούθως έκανα τα υπόλοιπα βήματα.

προφανώς είναι ένα δυνατό πρόγραμμα με πολλές επιλογές για διάφορα προβλήματα των δίσκων, κάτι το οποίο δεν γνωρίζω για να απαντήσω. Ίσως κάποιοι συμφορουμίτες έχουν τις γνώσεις να "παίξουν' παραπάνω με τισ επιλογές του προγράμματος και να δώσουν κάποιους Οδηγούς για διάφορους τύπους προβλημάτων ή για κάποιες κοινές, υποθέτω, περιπτώσεις ανατρέξτε στο παράρτημα Documentation της σελίδας http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

*σημ. 1 Όταν λέω τα βρήκε όλα όπως ήταν το εννοώ, φακέλους, υποφακέλους, ονόματα αρχείων ακόμα και τ'όνομα του δίσκου επανέφερε.

τέλος να ευχαριστίσω :respekt:τους χρήστες, απο το insomnia, NBestgirl και washcloud (που τουλάχιστον εμένα μου 'έσωσαν' 170gb) για τον Οδηγό.

Dast3n1s
08-01-10, 19:02
Λοιπόν. Ελπίζω να σε πρόλαβα φίλε πριν κάνεις τίποτα βιαστικό και ανεπανόρθωτο. Κάνε ένα quick format (προσοχή quick όχι full) στο δίσκο που έχει πρόβλημα και μη γράψεις τίποτα πάνω στο δίσκο.
Βρες το Ontrack Easy Recovery Professional και εγκατέστησέ το. Τρέξ'το και κάπου θα δεις μια επιλογή "DataRecovery" και στο μενού αυτής "FormatRecovery". Επέλεξέ την, διάλεξε το σκληρό σου και το filesystem του και σε μία ώρα το πολύ θα έχεις τα αρχεία σου πίσω.

Ψιλε ξερεις κανα προγραμμα που να τα επαναφερει ΟΛΑ τα αρχεια ??
δοκιμασα αυτο που προτινες και δεν τα επανεφερε ολα τα αρχεια μου :sorry:

........Auto merged post: Dast3n1s πρόσθεσε 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για Σας...
Σημερα Καθως Εκανα Φορματ Τον Υπολογηστη Με Window Xp
Αντι Να Σβησω Τα Αρχεια Που Ειχα Στον : C
Διαγραψα οτι ειχα στον εξωτερικο σκληρο, ειχα τα παντα, απο φοτογραφιες μεχρι παιδικες αναμνησεις...
Οταν τα διεγραψα δν εκανα διαμορφωση επιδι πανηκοβληθηκα και εκανα επανεκηνιση...
Μετα Οταν Μπηκα Ως Χρηστης και Πηγα Στον "Ο Υπολογιστης Μου" για να δω τι εγινε δν διαβαζε τον σκλιρο αν και ασφαλη καταργηση τον διαβαζει
Σας Παρακαλω Βοηθηστε Με ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ...

mangare
08-01-10, 21:41
Δεν έχεις χάσει τίποτα!
Σταμάτα όμως να κάνεις πράγματα που δεν ξέρεις,και να δοκιμάζεις το ένα πρόγραμμα μετά το άλλο.Αν δεν είμαστε 100% σίγουροι,ποτέ δεν κάνουμε ενέργειες στον HDD που διαγράψαμε τα δεδομένα του(quick ή full format κτλ).Πες ακριβώς τι έχεις κάνει έως τώρα,μη βιάζεσαι,και γράψε:
α) το συνολικό μέγεθος των αρχείων του εξωτ.σκληρού δίσκου
β) τι αρχεία είναι αυτά που δεν επανέφερε το πρόγραμμα που δοκίμασες και ποιό,περίπου το μέγεθος τους.Μην κάνεις καμμία άλλη ενέργεια στον εξωτερικό σκληρό.(να μην βιάζεσαι,δεν είμαι όλη την ώρα στο Διαδίκτυο).
Δεν θα χάσεις τίποτα,αν δεν κάνεις επιπόλαιες ενέργειες.....

Dast3n1s
08-01-10, 22:25
Δεν έχεις χάσει τίποτα!
Σταμάτα όμως να κάνεις πράγματα που δεν ξέρεις,και να δοκιμάζεις το ένα πρόγραμμα μετά το άλλο.Αν δεν είμαστε 100% σίγουροι,ποτέ δεν κάνουμε ενέργειες στον HDD που διαγράψαμε τα δεδομένα του(quick ή full format κτλ).Πες ακριβώς τι έχεις κάνει έως τώρα,μη βιάζεσαι,και γράψε:
α) το συνολικό μέγεθος των αρχείων του εξωτ.σκληρού δίσκου
β) τι αρχεία είναι αυτά που δεν επανέφερε το πρόγραμμα που δοκίμασες και ποιό,περίπου το μέγεθος τους.Μην κάνεις καμμία άλλη ενέργεια στον εξωτερικό σκληρό.(να μην βιάζεσαι,δεν είμαι όλη την ώρα στο Διαδίκτυο).
Δεν θα χάσεις τίποτα,αν δεν κάνεις επιπόλαιες ενέργειες.....

Λοιπον...
Ειναι 180 giga τα αρχεια που εχασα και το σινολο του σκληρου δισκου ειναι 320...
Διαβασα απο καποιον αλλο χρηστη πως αν δεν το διαβαζει να κανω γρηγορο format και οχι Full...Δοκιμασα το Ontrack Easy Recovery Proffesional και το Format Recovery δεν βρηκε τιποτα.. δοκιμασα raw recovery και βρικε παρα πολλα αρχεια αν και ιταν μισα και οχι ολοκληρα παραδιγμα τα mp3 δεν ηταν ολοκληρα και τα ειχε file123 file126 κλπ...τα ειχε βαλει με την δικι του ονομασια... Δν βιαζομαι σε ευχαριστο για την βοηθεια...

mangare
09-01-10, 01:04
1. Διάβασε προσεκτικά τι λέει ο vshadow εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=9477
έκανες ακριβώς ότι γράφει εκεί;Mήπως έκανες κάποιο λάθος,ξαναδοκίμασε. (....Τρέξ'το και κάπου θα δεις μια επιλογή "DataRecovery" και στο μενού αυτής "FormatRecovery". Επέλεξέ την, διάλεξε το σκληρό σου και το filesystem του και σε μία ώρα το πολύ θα έχεις τα αρχεία σου πίσω...)

2.''δοκιμασα raw recovery και βρικε παρα πολλα αρχεια αν και ιταν μισα και οχι ολοκληρα παραδιγμα τα mp3 δεν ηταν ολοκληρα και τα ειχε file123 file126 κλπ...τα ειχε βαλει με την δικι του ονομασια...''
Δεν βγαίνει νόημα απ αυτά που λες!...α)To ''raw recovery'' τα βρήκε όλα,βρήκε πάρα πολλά αρχεία αλλά όχι όλα, κάποια αρχεία δεν τα βρήκε καθόλου;Tι μέγεθος έχουν(σε GB) και τι είδους αρχεία είναι αυτά;(πχ είχες 180GB αρχεία και βρήκε τα 100,βρήκε τα mp3 αλλά όχι τις φωτογραφίες ;
β)Τι εννοείς ''βρικε παρα πολλα αρχεια αν και ιταν μισα και οχι ολοκληρα'',αν πραγματικά συμβαίνει αυτό τότε έχει γίνει και κάτι άλλο που δεν το λές...τα mp3 δοκίμασες να τα ακούσεις; αν ναι τι ακούς από αυτά; γ)Φωτογραφίες και video που πιθανό να είχες τα βρήκε;Σε τι κατάσταση βρίσκονται.

Η συνέχεια...αύριο

Dast3n1s
10-01-10, 17:31
1. Διάβασε προσεκτικά τι λέει ο vshadow εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=9477
έκανες ακριβώς ότι γράφει εκεί;Mήπως έκανες κάποιο λάθος,ξαναδοκίμασε. (....Τρέξ'το και κάπου θα δεις μια επιλογή "DataRecovery" και στο μενού αυτής "FormatRecovery". Επέλεξέ την, διάλεξε το σκληρό σου και το filesystem του και σε μία ώρα το πολύ θα έχεις τα αρχεία σου πίσω...)

2.''δοκιμασα raw recovery και βρικε παρα πολλα αρχεια αν και ιταν μισα και οχι ολοκληρα παραδιγμα τα mp3 δεν ηταν ολοκληρα και τα ειχε file123 file126 κλπ...τα ειχε βαλει με την δικι του ονομασια...''
Δεν βγαίνει νόημα απ αυτά που λες!...α)To ''raw recovery'' τα βρήκε όλα,βρήκε πάρα πολλά αρχεία αλλά όχι όλα, κάποια αρχεία δεν τα βρήκε καθόλου;Tι μέγεθος έχουν(σε GB) και τι είδους αρχεία είναι αυτά;(πχ είχες 180GB αρχεία και βρήκε τα 100,βρήκε τα mp3 αλλά όχι τις φωτογραφίες ;
β)Τι εννοείς ''βρικε παρα πολλα αρχεια αν και ιταν μισα και οχι ολοκληρα'',αν πραγματικά συμβαίνει αυτό τότε έχει γίνει και κάτι άλλο που δεν το λές...τα mp3 δοκίμασες να τα ακούσεις; αν ναι τι ακούς από αυτά; γ)Φωτογραφίες και video που πιθανό να είχες τα βρήκε;Σε τι κατάσταση βρίσκονται.

Η συνέχεια...αύριο

Ειχα 180 Giga και μου επανεφερε μονο τα 70 Giga
καποια αρχεια δεν βρεθηκαν καθολου και αλλα βρεθικαν κομμενα...Ποιο Πολλυ Με Νιαζουν Τα Βιντεο Που Εχω Και Οι Φωτογραφιες Για Τα Αλλα Δν Στεναχωριαιμε τοσο...Απο Βιντεο Ειχα 90 giga και βρεθηκαν Μονο 3 giga..Εικονες Εχει Βρει Αρκετες Αλλα Δεν Εχω Τσεκαρει Αν ΕΙναι Ολες...

ZhenXlogic
10-01-10, 19:10
Εγώ έχω δούλεψη 2 προγράμματα και τα 2 με 99% επιτυχία:

Active@ File Recovery Runtime GetDataBack for NTFS

Το GetDataback For NTFS το είχα δούλεψη σε HDD τον οποίο δεν τον έβλεπαν τα windows και έσωσα σχεδόν όλα τα αρχεία κάπου 290GB ερε παγοσακουλες που χα σπαταλιση τότε :rofl:

Προχτές λόγο βλακείας ο ένας HDD έχασε το Table Index με το Active@ File Recovery τα έκανα όλα Recovery.

Το κλειδί σε όλοι την δουλειά είναι γίνετε η :censored: με την μια αποσύνδεση το HDD για να μην γίνει χειρότερη ;)

Dast3n1s
12-01-10, 00:32
θα δοκιμασω μια το
Active@ File Recovery
μπας και καταφερουμε κατι...

jimakos9
12-01-10, 12:46
καλησπερα παιδια!αλλος ενας σκληρος δισκος μου χαλαει μαλλον...εκει που ημουν στο pc αρχιζει να κολλαει ο σκληρος...να μη μπαινει στους φακελους κτλπ..το pc βλεπει το δισκο τωρα αλλα μονο αν τον συνδεσω με usb μεσω κουτιου αλλα και παλι οταν μπαινω μεσα αρχιζει και κολλαει.Αν το βαλω εσωτερικα δεν ανοιγει καν το pc, αν και τα windows τα εχω σε αλλον...μαλλον παει για πεταμα ε;

tsourekia
12-01-10, 12:59
αν μπορείς κάνε back-up των αρχείων που σε ενδιαφέρουν και μετά έλεγξέ τον με το πρόγραμμα που σου παρέχει ο κατασκευαστής του.

jimakos9
12-01-10, 13:01
αυτο μ εβγαλε το western digital data lifeguard diagnostics.και το quick test δεν ολοκληρωθηκε.

FAIL
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 2 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 73 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 2!

tsourekia
12-01-10, 13:24
αυτο μ εβγαλε το western digital data lifeguard diagnostics.και το quick test δεν ολοκληρωθηκε.

FAIL
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 2 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 73 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 2!

είσαι στην εγγύηση?:whistle:

jimakos9
13-01-10, 01:19
μπααα...το χω τρια χρονια και μερικεσ μερες...ευτυχως τα εσωσα με file scavenger τα αρχεια και μου εβγαλε πολλα bad sectors.δε μπορω να κανω κατι ε;

Dast3n1s
13-01-10, 21:49
Εγώ έχω δούλεψη 2 προγράμματα και τα 2 με 99% επιτυχία:

Active@ File Recovery Runtime GetDataBack for NTFS

Το GetDataback For NTFS το είχα δούλεψη σε HDD τον οποίο δεν τον έβλεπαν τα windows και έσωσα σχεδόν όλα τα αρχεία κάπου 290GB ερε παγοσακουλες που χα σπαταλιση τότε :rofl:

Προχτές λόγο βλακείας ο ένας HDD έχασε το Table Index με το Active@ File Recovery τα έκανα όλα Recovery.

Το κλειδί σε όλοι την δουλειά είναι γίνετε η :censored: με την μια αποσύνδεση το HDD για να μην γίνει χειρότερη ;)

Αδερφε Το Active@ File Recovery Τα Βρικε ΟΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ :p
ΜΕ Εσωσες :oneup:

2fast4u
17-01-10, 14:47
Οι MAXTOR υποφερουν απο υψηλη θερμοκρασια και οι σενσορες δειχνουν ΛΑΘΟΣ τις ενδειξεις. Θελουν ψυξη και απο τις δυο πλευρες: ανεμιστηρα απο τα ολοκληρωμενα και ψυκτρα ενσωματωμενη στην πλατη για να ζουν αιωνια!! Δοκιμασα ολες τις μαρκες σχεδον και νομιζω οι HITACHI και WESTERN DIGITAL ειναι οι πιο χλιαροι (με την μεθοδο της παλαμης και οχι βασει σενσορα).....

Μου εφερε ενας φιλος το pc για επισκευη και ειχε μεσα ΜΑΧΤΟR 80gb ο οποιος χτυπησε λογω θερμοκρασιας. Τον εβγαλα εξω και δε μπορουσες ουτε να τον ακουμπησεις!!!

Αν οταν το pc ειναι κρυο και ο δισκος παει κανονικα, μετα λιγη ωρα σας φαινεται οτι αργει παπανω απο το κανονικο και το λαμπακι δειχνει οτι διαβαζει και διαβαζει και ξαναδιαβασει τοτε ηρθε η ωρα...

bomberb17
17-01-10, 17:09
Εγώ χρησιμοποίησα το stellar data recovery για ανάκτηση ενός μεγάλου αρχείου (7gb) από έναν maxtor 40gb με bad sectors.. Φτάνει στα μισά, και απο εκεί και πέρα προχωράει με ρυθμό 1% ανά 3 ώρες!!! Ποιο άλλο καλό πρόγραμμα για ανάκτηση από bad sectors μπορείτε να μου προτείνετε;

cocos
21-01-10, 20:42
Αν κάποιος admin θέλει να αλλάξει κάτι η να το βάλει σε καινούργιο τοπικ δεν έχω πρόβλημα απλά αφού πήρα πληροφορίες από εδώ , οφείλω να ενημερώσω από την μεριά μου έτσι όπως ενημερώθηκα και εγώ από τους φίλους

Εγώ προτείνω fix-disk (www.fix-disk.info ) για ανάκτηση δεδομένων

Δεν πρόκειται για διαφήμιση αλλά για ενημέρωση στους απλούς χρηστές που κάποια στιγμή έχουν πρόβλημα που δεν λύνεται με τα προγράμματα που προτείνουν οι υπόλοιποι φίλοι του φορum δλδ πρόβλημα μηχανικό εν προκειμενω

Διαβάστε και την δικιά μου ιστορία

Ένα πρωί ξύπνησα και είδα στον υπολογιστή μου μπλε οθόνη ε λέω θα κάνω μια επανεκκίνηση να δούμε τι θα γίνει με τα πολλά κατέληξα ότι είχε πρόβλημα ο σκληρός λέω ας τον βάλω σε άλλον υπολογιστή να πάρω τα δεδομένα μου αλλά τπτ ξεκίναγε ακουγόταν σαν κάτι να γρατζουνάει έβλεπα τα αρχεία αλλά μετά δεν μπορούσα να πάρω τπτ έτσι ξεκίνησα να πηγαίνω από το ένα κατάστημα στο άλλο (στη Πάτρα που μένω)για να δω τι μπορώ να κάνω καθότι είχα μέσα σημαντικά για εμένα αρχεία το πλαίσιο λέει δεν αναλαμβάνουμε ,το myltirama λεει 55ευρω τα 4 γιγα ,ένας γνωστός λέει δεν μπορώ έχουν πρόβλημα οι κεφαλές μονό εταιρείες στην Αθήναa .οπότε ξεκινάω να ψάχνω εταιρείες από το google και από το φορυμ και βρήκα πάρα πολλές αλλά κατέληξα σε 7 από αυτές

Κατόπιν επικοινωνίας μαζί τουs στέλνοντας το παρακάτω μαιλ

<<γεια σας εχω εναν σκληρο δισκο 250gb και προχτες μου εβγαλε στην οθονη μπλε οθονη και μετα δεν εκανε βοοτ
ουσιαστικα δλδ τα επεξε ο σκληροσ μου επειδη εχω καποια αρχεια στην επιφανεια εργασιας περιπου 80gb θα ηθελα να ρωτησω αν με καποιο τροπο μπορω να [παρω τα δεδομενα αυτα και ποσο θα μου κοστισει αυτο για να γινει.ο σκληροσ ειναι western digital και αμα τον συνδεσεισ στο πψ δουλευει κανονικα και μετα απο λιγα δευτερολεπτα εξαφανιζεται δεν φιανεται ουτε στο υλικο ουτε πουθενα>>
από ολες τις εταιρειες κατεληξα με βαση αυτό που μου απαντησανε σε τρεις 2 ακριβες και σε μια λιγο ποιο οικονομικη ετσι ξαναεστειλα μαιλ για να δω ποιο είναι το μεγιστο κοστος που μπορω να φτασω για να παρω σιγουρα τα δεδομενα μου


η μια texnikoi.com μου απαντησε :

<<tο μόνο που θα μπορούσα να σας πώ με βεβαιότητα είναι οτι δεν είναι πρόβλημα των δεδομένων αλλά ηλεκτρομηχανικό πρόβλημα.
Σε τέτοιες περιπτώσεις το κόστος εκτιμάται πάνω απο 500€ καθώς θα χρειαστεί αρκετές εργατώρες πειραματισμού όπως επίσης και ανταλλακτικά.

Συνήθως το κόστος παρόμοιων περιπτώσεων είναι περίπου 900€.

Τελική διάγνωση όμως μπορούμε να δώσουμε μόνο εάν ο δίσκος έρθει στο εργαστήριο μας και ελεγχθεί απο το διαγνωστικό μας μηχάνημα απο μηχανικό ανάκτησης δεδομένων.

Σας ενημερώνουμε οτι η εταιρία μας αναλαμβάνει μόνο περιπτώσεις πελατών όπου τα δεδομένα τους είναι πραγματικά κρίσιμης σημασίας και τους ενδιαφέρει να εμπιστευθούν την εμπειρία και τις διαδικασίες της εταιρίας μας. Θα σας επιστούσα την προσοχή, διότι αν παραδώσετε τον σκληρό σας δίσκο σε μη έμπειρο τεχνικό, ρισκάρετε λάθος κινήσεις με αποτέλεσμα την πιθανή μόνιμη απώλεια των δεδομένων σας. Σε περίπτωση που μετά απο απόπειρα άλλου τεχνικού προσκομιστεί ο δίσκος στην εταιρία μας, υπάρχει έξτρα χρέωση 300€ για την αποκατάσταση της βλάβης καθώς η εργασία μας επιβαρύνεται αισθητά όταν τεχνικοί χωρίς εξειδίκευση πειραματίζονται σε δίσκους πελατών μας>>.

Μετά από τα παραπάνω απλά επέλεξα να μην συνεργαστώ με αυτούς γιατί πολύ απλά δεν εκτιμούσα ότι τα αρχεία μου κάνουν 900 ευρώ

Η δευτρη ANAKTISIS μου απαντησε

<<Καλημέρα σας κύριε…………… και Χρόνια Πολλά

Ο,τι αναγράφεται στο σάϊτ μας ισχύει. Μας φέρνετε το δίσκο και την επόμενη μέρα σας λέμε τι έχει , πότε θα έχετε τα αρχεία του και πόσο θα κοστίσει η ανάκτηση για να αποφασίσετε. Κατά τη δωρεάν Διάγνωση ο δίσκος σας δεν χαλάει, δεν τον ανοίγουμε. Η χρέωση εξαρτάται κυρίως από τη βλάβη και από τη χωρητικότητα του δίσκου, τον οποίο σαρώνουμε στο σύνολό του>>

Οπτε επεμενα και τους εστειλα

<<στισ 7 μερες αυτες που περασαν ρωτησα πολυ κοσμο και εκανα και ερευνα αγορας (χωρις να ενοχλησω στο παραμικρο τον σκληρο μου τον οποιο τον εχω αθικτο στην βιβλιοθηκη μου )να δω τι γινεται σε αυτεσ τις περιπτωσεις και κατεληξα στο συμπερασμα οτι οταν το προβλημα του σκληρου ειναι στο μηχανικο μερος η χρεωση ειναι αρκετα υψηλη και οτι γενικα η χρεωση δεν εξαρταται απο το μεγεθος των αρχειων αλλα απο την βλαβη του σκληρου.με δεδομενο λοιπον οτι

α) ο σκληροσ μου ειναι 250gb εγω θελω τα 80gb αλλα αυτο μαλλον δεν επηρεαζει την κατασταση

β) ο σκληροσ μου εχει προβλημα μηχανικο και οχι λογισμικο (μαλλον κεφαλες απο οτι διαβασα σε forum με βαση τον θορυβο που κανει) και τα δεδομενα με τα καταλληλα ανταλλακτικα ειναι ανακτησιμα

γ) οτι ειμαι απο πατρα και δεν μπορω να κανω βολτεσ τισ εταιρειες ανακτησης στη αθηνα

δ)με βαση το ψαξιμο που εκανα οτι ενα λογικο κοστος για αυτην την περιπτωση για να κανω και εγω την δουλεια μου και εσεις να μην μου κανετε <<δωρο>> ειναι
απο 400 μεχρι και 700 ευρω(μαζι με φπα) ( καπου ειδα και 900 αλλα το θεωρω τελειως παραλογο για την δικια μου περιπτωση)

ε) ειμαι διατεθημενος να πληρωσω αυτα τα χρηματα προκειμενου να παρω τα εγγραφα μου

θα σας παρακαλουσα να με ενημερωσετε ποιο ειναι το μεγιστο κοστος που εσεις εκτιματε απο παρομοιες περιπτωσεισ με την δικια μου ,που σιγουρα θα ειχατε ,που θα επιβαρυνθω για να γινει η δουλεια μου. εδω θα ηθελα να τονισω οτι αν παω σε ενα κοστοσ ανω των 600 ευρω θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να προχωρησω ετσι (αποψη μου παντα) ειναι οτι ειναι προτιμοτερο αν καθισταται δυνατο να γινει μια καλυτερη τιμη και να κανουμε την δουλεια παρα να μην γινει καθολου και εγω να μην παρω τα εγγραφα αλλα και εσεισ την δουλεια-χρηματα με απλα λογια ζηταω να μου πειτε αν το μεγιστο κοστος ξεπερνα η μπορει να περιοριστει στα 600 ευρω

υπαρχουν και αλλες εταιρειες αλλα επελεξα εσας για 2 λογους α)μου φαινεστε ποιο εμπειροι, β)οι πελατες σας ειναι σημαντικες εταιρειες και ιδρυματα και το οτι σας επελεξαν κατι σημαινει.>>

και μου απαντησανε

<<Καλημέρα σας κύριε ………………
Θα σας πρότεινα να αποτανθείτε σε εκείνον που σας έδωσε τιμή 400-700 ευρώ κι όχι σ' εμάς. >>


αν είναι δυνατόν δηλαδή με γράψανε κανονικά δεν ενδιαφερθήκανε καθόλου για να πάρουν την δουλειά ούτε καν να πείσουν ότι μπορούν να τα πάρουν ώστε να τους δώσω τα λεφτά και αυτό γιατί πολύ απλά νομίζανε ότι δεν με έχουν ανάγκη αλλά εμένα η αλήθεια είναι ότι δεν με έχουν, μετα από αυτό το μαιλ όμως χάνουν η δεν χάνουν και οποιονδήποτε διαβάζει αυτό το ποστ

και



η Τρίτη FIXDISK και ποιο οικομική μου απάντησε



<<Αξιότιμε κε ………………….,
το ακριβές κόστος ανάκτησης δεδομένων προκύπτει μόνο ύστερα από διάγνωση του προβλήματος. Ενδεικτικά, το κόστος κυμαίνεται από 50 € μέχρι και 600 €, ανάλογα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει το αποθηκευτικό μέσο.

Στην δική σας περίπτωση το κόστος αναμένεται να προσεγγίσει τα 400 €.

Η διάγνωση του δίσκου γίνεται εντός 8 εργάσιμων ωρών και είναι δωρεάν.
Η παραλαβή του δίσκου γίνεται κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης.
Η εταιρεία θα παραμείνει κλειστή από 24/12 μέχρι 31/12.
Στις προαναφερόμενες τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται ο Φ.Π.Α. 19%>>


Οπότε ξαναέστειλα



<<θα ηθελα μερικεσ διευκρινησεις

αρχικα το προβλημα το δικο μου ειναι προβλημα μηχανικο και οχι διαγραφης η απωλειας δεδομενων ετσι σας ερωτω μπορειτε με μεγιστη τιμη τα 714 ευρω μαζι με φπα (αφου ειπατε μεγιστο 600 με φπα )να μου ανακτησετε τα δεδομενα απο σκληρο με μηχανικο προβλημα(99% προβλημα κεφαλων).
αυτο που με ενδιαφερει ειναι τα δεδομενα απο οτι εψαξα και καταλαβα 99% ειναι ανακτησιμα αρκει να υπαρχει ο καταλληλοσ εξοπλισμος και τα καταλληλα ανταλλακτικα.
οποτε θα ηθελα να με ενημερωσετε αν ειστε σε θεση να μου παρεχετε τα δεδομενα μου με μεγιστη τιμη την παραπανω αυτο που με ανχωνει και δεν σας το εστειλα ακομα ειναι οτι λετε no data no pay αυτο ειναι πολυ καλο για καποιον που λεει αν γινεται οκ, εγω θελω να γινει, δεν ξερω αν καταλαβινετε την διαφορα.

θα επερνα τηλ μου ειπατε οτι η εταιρεία θα παραμείνει κλειστή από 24/12 μέχρι 31/12 ετσι και εγω θα παρω τηλ στισ 2 του μηνοσ ημερα Σαββατο για να ρωτησω τα τυπικα πωσ να τον στειλω καθοτι απο πατρα,κτλ


υ.γ πειτε μου οτι γινεται και οτι μπορειτε γιατι υπαρχουν καποιεσ αλλεσ εταιρειες που ειρωνικα απαντανε αν καποιοι σας λενε οτι μπορουνε πηγαινετε σε αυτους με υφος 1000ων καρδιναλιων>>

Και μου απάντησε

<<Σε περίπτωση που μπορέσουμε να ανακτήσουμε τα δεδομένα σας, το μέγιστο κόστος θα ανέλθει στα 600 € (+Φ.Π.Α. 19%). Σε αντίθετη περίπτωση δεν υπάρχει καμία χρέωση και το αποθηκευτικό μέσο επιστρέφεται στην αρχική του κατάσταση.
Πολλοί πελάτες μας ανάκτησαν επιτυχώς τα δεδομένα τους μέσα σε 48 ώρες με κόστος μέχρι και 5 φορές χαμηλότερο από τον ανταγωνισμό.

Αν επιθυμείτε επιπρόσθετες διευκρινήσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου τηλεφωνικώς.

Σας ευχαριστώ.>>

Οπότε και αποφάσισα να τους τον στείλω και το έκανα μαζί με έναν εξωτερικό σκληρό για να βάλουν τα ανακτήσιμα αρχεία .σε μια εβδομάδα είχα πίσω τα αρχεία μου με κόστος 600ευρω μαζί με φπα .θα μου πείτε και πάλι πολλά είναι αλλά για μένα δεν ήταν τόσα πολλά για τα αρχεία που ήθελα το θέμα είναι ότι η fix disk αναγνώρισε την ανάγκη για τα αρχεία μου και δεν με κοίταγε μόνο στην τσέπη και αν θέλετε συνηδειτοποιησε πόσο ήταν το μέγιστο κόστος που εκτιμούσα τα αρχεία μου. γιατί πχ αν μου έλεγε 900 δεν θα τα έπαιρνα γιατί πολύ απλά δεν τα κοστολογούσα τόσο
Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κύριο Δημήτρη (δεν ξερώ αν θέλει να αναφερθώ στο επώνυμο του)που του ανήκει η εταιρεία και είχαμε μια άψογη συνεργασία χωρίς να με ξέρει και μιλήσαμε μόνο 2 φορές στο τηλέφωνο όλη η άλλη επικοινωνία ήταν μέσω μαιλ

Αυτές είναι οι απόψεις μου δεν είπα πολλά άφηνα τις επικοινωνίες και τα συμπεράσματα δικά σας. θα ήθελα να τονίσω ότι αυτές οι τιμές ήταν για το δικό μου πρόβλημα και 2 εβδομάδες πριν από την σημερινή ημερομηνία για να μην κάψω και κανέναν ο οποίος πχ έκανε αύξηση η μείωση των τιμών του

joeyGR
07-02-10, 03:12
Η ιστορια εχει ως εξης. Εχω 2 HDD και επρεπε να κανω ενα format(για δικους μου λογους). Στον C:\ που εκανα format εχει χωρητιτηκοτητα 640GB τα 350GB ηταν πραγματα που σκοπευα να κανω backup αλλα ξεχασα τελειως. Δυστυχως τα εχασα ολα, ξερω οτι υπαρχουν προγραμματα οπου ανακτουν δεδομενα π.χ GetDataBack , το δοκιμασα αλλα απο οσα αρχεια βρηκε μετα δεν μπορουσαν να εκτελεστουν γιατι ας πουμε τα περισσοτερα αντι για να ναι μερικα gbytes ειναι merika mbytes. Εχω καμοια ελπιδα να ανακτησω τιποτα;:sorry:

cranky
07-02-10, 03:27
Καλύτερα να διαβάσεις το θέμα απ' την αρχή.
Μέσα, αναφέρονται πολλά προγράμματα ανάκτησης.

joeyGR
07-02-10, 18:33
Καλύτερα να διαβάσεις το θέμα απ' την αρχή.
Μέσα, αναφέρονται πολλά προγράμματα ανάκτησης.

εχω δοκιμασει και με File Scavenger, ενα παραδειδγμα εδωσα με το GetDataBack.
Και τα 2 τα περισσοτερα αρχεια που βρηκαν ηταν σπασμενα και δεν δουλευαν με τιποτα, υπαρχει ελπιδα να τα βρουν τα αλλα;:hmm:

sdikr
07-02-10, 18:37
εχω δοκιμασει και με File Scavenger, ενα παραδειδγμα εδωσα με το GetDataBack.
Και τα 2 τα περισσοτερα αρχεια που βρηκαν ηταν σπασμενα και δεν δουλευαν με τιποτα, υπαρχει ελπιδα να τα βρουν τα αλλα;:hmm:


από την στιγμή που έκανες εγκατάσταση από πάνω, χλωμό

joeyGR
07-02-10, 19:02
από την στιγμή που έκανες εγκατάσταση από πάνω, χλωμό

εχασα το κουραγιο οτι θα γινοταν εδω και καιρο, thanks παντως :p

Cacofonix
07-02-10, 23:56
Δοκίμασε το DiskInternals Partition Recovery.

cranky
08-02-10, 01:28
Σ' αυτή την φάση, δοκιμάζεις τα πάντα.

DJTaurus
30-03-10, 23:31
Εκανα κατα λαθος format τα windows 7 και στους δυο σκληρους που εχω στον υπολογιστη μου.Χρησιμοποιησα το GetDataBack 4.00 και βρηκε αρκετο υλικο απο τον σκληρο που με ενδιαφερει αλλα δεν βρισκω serials για να κανω copy τα αρχεια.Υπαρχει καποιο freeware προγραμμα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.