PDA

Επιστροφή στο Forum : Άσεμνη χειρονομία Αλβανού ποδοσφαιριστή.



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

gassim
27-10-04, 22:21
οι φασίστες (δεν λεω εσάς μην ξεσηκώνεστε, στους original αναφέρομαι) πάντα προσπαθούσαν να βρούν επιστημονικό άλλοθι για τα κυρήγματα μίσους.
Οι γερμανοί ναζιστές είχαν ολόκληρα επιτελεία επιστημόνων και φυσικά ειχαν "αποδείξει" και αυτοι περίτρανα τις αρλούμπες της αρείας φυλής κτλ κτλ.

Το κατεβατό που με τόση περηφάνια έκανε copy paste ο kyr-x και με τόση λαχτάρα έσπευσε να υιοθετήσει ο χχχχχ προέρχεται απο εναν άνθρωπο που το έργο του το λιγότερο που μπορεί να χαρακτηριστεί είναι αμφιλεγόμενο.

Η έρευνα του Πουλιανού έγινε το 1961, ο γονιδιακός χάρτης του ανθρώπου αποκρυπτογραφήθηκε πλήρως στα τέλη της δεκαετίας του 90.
Ετσι δεν χρειάζεται πλέον να μετράμε μύτες και αυτιά σκελετών εκτός βέβαια και αν το κοινό μας είναι ακροδεξιοί (ναι τωρα λεω για εσενα kyr-x) και θέλουμε να τους τονώσουμε το αίσθημα.

Αφου έχεις τόση όρεξη για διάβασμα kyr-x ρίξε μια ματιά στο παρακάτω url

http://www.hri.org/E/1996/96-12-07.dir/keimena/greece/greece12.htm

για όσους δεν έχουν την φιλομάθεια την δικιά σου θα παραθέσω μερικά ενδεικτικά αποσπάσματα:

"H «βασική» μελέτη του Πουλιανού, που υπήρξε πριν από τη δικτατορία το «ανθρωπολογικό Eυαγγέλιο» της Aριστεράς («H προέλευση των Eλλήνων», πρώτη έκδοση 1960), ήταν από τα πρώτα βιβλία που ανατυπώθηκαν επί δικτατορίας (1968), και θεωρείται σήμερα η πεμπτουσία της εθνικιστικής σκέψης. Σ' αυτήν ανατρέχουν οι επίσημοι θεωρητικοί του νεοελληνικού φασισμού Γεωργαλάς και Πλεύρης για να στηρίξουν την άποψή τους ότι η «ελληνική φυλή» υπήρξε η φυλή των εκλεκτών"

"Tο βιβλίο στηρίζεται σε μια παρωχημένη εκδοχή της φυσικής ανθρωπολογίας, που συγκρίνει δεκάδες μετρήσιμα στοιχεία της ανθρώπινης μορφής και εξάγει συμπεράσματα για την εξέλιξη των «φυλών», τις διασταυρώσεις και τις ιστορικές μετακινήσεις τους. Πρόκειται για τη μεθοδολογία που οδηγεί, στην καλύτερη περίπτωση, σε μηχανιστικές αναλύσεις τύπου Λομπρόζο και, στη χειρότερη, καταλήγει, σε «ποιοτική» κατάταξη των φυλών, γνωστή από το γερμανικό εθνικοσοσιαλισμό. Eίναι κατά συνέπεια κατανοητή η γοητεία που ασκεί αυτή η συλλογιστική στο κοινό των σύγχρονων ακροδεξιών. Πολύ περισσότερο που η κατάληξη του κ. Πουλιανού είναι «εθνικώς συμφέρουσα». Aπό τις μετρήσεις της μύτης, του στόματος, του αυτιού, του οφθαλμού κ.λπ., ο Πουλιανός συμπεραίνει ότι οι σημερινοί κάτοικοι των Bαλκανίων (και της Eλλάδας) είναι αυτόχθονες. Aπό την κατάληξη αυτή, η προδικτατορική Aριστερά έβγαζε το «ωφέλιμο» πολιτικό συμπέρασμα, ότι είμαστε αδέλφια με τους προς Bορράν γείτονες. H σημερινή εθνικόφρων Δεξιά, από την ίδια μελέτη αποδεικνύει τη φυλετική συγγένειά μας με τους αρχαίους προγόνους, αλλά και το δίκαιο των βλέψεών μας προς Bορράν."

gassim
27-10-04, 22:38
Εκλιπαρώ για ΙΧΝΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ από κάθε δημοκρατικό και ελεύθερο ον
που ακούει το λόγια ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ που αναγκάζομαι να γράφω αυτή τη στιγμή.
Είναι ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ και γράφω ένα κείμενο για να τιμήσουμε τη μέρα
όπως ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.


κάθε μεσημέρι βλέπω τον λιακόπουλο στην τηλεόραση και αναρωτιέμαι αν υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος με το μυαλό αμοιβάδας που απαιτείται για να αγοράσει τα βιβλία του (που αναπτύσονται απόψεις όπως οτι οι έλληνες κατάγονται απο τους εξωγήινους και άλλα τέτοια) και τώρα συνάντησα έναν που έχει πάρει και το cd με τα τράγουδια του (ναι είναι και συνθέτης).
Η αλήθεια είναι οτι χρειάζεσαι βοήθεια.

no_logo
27-10-04, 22:47
gassim μόνο ενα αστερακι εχεις στο avatar σου, γραφε γραφε φίλε μου, τωρα μπηκα και διαβασα το σχόλιο σου εκανα καινούργιο στομάχι απο τα γελια.
βρε πατριωτακια που το βρηκατε το κείμενο; εεε kyr-x; να υποθέσω σε κάποιο βιβλιο του πλευρη; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
αυτη η ψευτοεπιστημη υπάρχει τουλάχιστον εδω και 2 αιωνες, ξεκινησε απο την αμερική απο μια προσπαθεια των τσιφλικάδων εκει να αποδειξουν πως καλά κανουνε που εχουνε τους μαυρους σκλαβους, τότε ψευτοεπιστημονες περνανε κρανία νεκρων και τα γεμίζανε με σπορους (σταρι) για να αποδείξουνε πως οι μαυροι εχουνε μικρότερο κρανιο και αρα λιγοτερο εγκεφαλο. και για μαντεψτε πάντα οι μαυροι ειχανε μικροτερο κρανιο.
μεχρι τα μεσα του 20 ενα καινούργιο παρακλαδι αυτης της ψευτοεπιστημης εκανε την εμφανιση του προσπαθουσε να αποδειξει πως υπάρχει γεννετικα εγκληματικη προδιαθεση, ετσι αρχισανε να μετρανε φρυδια, πλατος στα μετωπα κτλ.
σημερα ολα αυτα εχουνε εξαφανιστει αλλα οχι και οι ακροδεξιουληδες που τα υποστηριζουνε :shock:

sdikr
27-10-04, 23:02
αααα ΑΠΑΙΤΩ να με βάλετε και εμένα στην ίδια ανατολική whatever ομάδα!

gassim
27-10-04, 23:06
ο Kyr-x δέχεται αιτήσεις, μην ξεχάσεις το βιβλιάριο κοινωνικών φρονημάτων είναι πολύ σχολαστικός με αυτά.

no_logo
27-10-04, 23:09
αααα ΑΠΑΙΤΩ να με βάλετε και εμένα στην ίδια ανατολική whatever ομάδα!

κοιτα επειδη εχω πει δυο τρεις κουβέντες παραπάνω με τον kyr-x και παραλιγο να πιαστούμε στα χερια, θα πρεπει να σου δωσω ΕΓΩ εγκριση :twisted: αν υπαρχει και λιγο λαδακι για να παρουν πιο γρηγορα μπροστα οι μηχανισμοί :wink:

sdikr
27-10-04, 23:10
ο Kyr-x δέχεται αιτήσεις, μην ξεχάσεις το βιβλιάριο κοινωνικών φρονημάτων είναι πολύ σχολαστικός με αυτά.

:mrgreen:

WAntilles
27-10-04, 23:16
Κάτι τέτοιο το περίμενα απο τον xxxxx και όχι απο εσένα! Κρίμα εδειχνες λίγο ποιο σοβαρός!

Μπα EvilHawk.

Εγώ δεν εξεπλάγην.

Ίδια συνομοταξία είναι και οι 2 τους.

Συνομοταξία; ΕΜΕΙΣ;

:lol:

Είσαι τόοοοοοοοοοσο τσακμάκι xxxxx που πιάνει πουλιά στον αέρα (αποδημητικά κιόλας - δηλαδή μετανάστες), που ούτε καν τό 'πιασες το υπονοούμενο.

ΥΓ: Το καινούριο υπονοούμενο τώρα τό 'πιασες;

Tasans
28-10-04, 01:27
Α! Ο Ελληνικός διάλογος σε όλο το μεγαλείο του!
Πάντως έχουν δίκιο όσοι λένε ότι όσο πιό πολύ προσπαθείς να κερδίσεις μια διαμάχη online τόσο πιό βλάκας καταλήγεις. Κατά την γνώμη μου, η αποψή μου είναι δικία μου, έχω το δικαίωμα να την εκφράσω βάση συντάγματος, τώρα αν ο άλλος διαφωνεί με γειά του και με χαρά του - κουβέντα να γίνεται, άμα θέλει να το παίξει προσβλητικός, ειρωνικός ή whatever, θα κάνω και εγώ την κίνηση που έκανε ο... Μαραντόνα της κακιάς ώρας, θα πω και ένα χορταστικότατο "Εεεεεεεεεδώ σ' έχω", και το database του μυαλού θα τον κάνει classify αυτόματα στην κατηγορία αυτών των γελοίων που πετάνε βλακείες και ξενερώνει όλη η παρέα. Αυτά γιατί πήγε 1 κιόλας.
Α και άμα η γραμματική αστυνομία (grammar police) βρεί λάθη στο κειμενό μου, τότε sue me.

blizard
28-10-04, 01:52
...γιαυτό και είναι σαν να χτυπάς το σαμάρι και όχι το γαιδουρι όταν κατηγορείς την μεταναστευση για την οικονομικη κατάσταση σήμερα.

Δεν έκαναν κάτι τέτοιο εγώ ...
Απλά είναι αυτονόητο ότι η ανεργία φέρνει μειώσεις μισθών για πολλούς λόγους και σε όλα τα συστήματα... το αντίθετο κατά 99% φέρνει αυξήσεις.
(αν τελικά θες να το συζητήσουμε αυτό πες.. τώρα το περνάω για να μην χάνουμε άδικα χρόνο)

Σε καπιταλιστικό σύστημα που δεν βρίσκεται υπό κατάρευση, η ανεργία φέρνει εκτός από μειωμένους μισθούς και μεγαλύτερα κέρδοι στους εργοδότες με τα οποία δημιουργούνται νέες δουλειές πολύ γρήγορα.
Η συνεχής είσοδος μεταναστών λοιπόν, κρατάει τους μισθούς και αυξάνει τα κέρδοι των πλουσίων δραματικά.

Επομένος, η δουλειά σου θα "αξίζει" όλο και λιγότερο στο μέλλον, και η δουλειά των ιδιοκτητών θα "αξίζει" περισσότερο.
Απλά πρακτικά πράγματα δηλαδή, που δεν νομίζω να θέλουν την πολύπλοκη ανάλυση που πας να κάνεις...
(άσε που δεν κατάλαβα τίποτα :) )

ΥΓ
Εμάς τους Ελληνες μας συμφέρει αυτή η κατάσταση, αφού αρκετοί έχουμε κάποια χρήματα στην άκρη ή δυνατότητα να βγάλουμε , οπότε μετά το χρήμα θα μας φέρει και άλλο χρήμα :)
Aπλά να μην περιμένουμε από το κράτος και την πρόνοια πλέον, και να φροντίσουμε για το μέλλον μας στις νέες συνθήκες που δημιουργούνται.

ΕΡΜΗΣ
28-10-04, 13:16
Εχετε κανένα σύνδρομο καταδίωξης??
Καμμία σύσταση δεν έκανα σε εσένα προσωπικά!

Αυτό που είπα είναι "Η συζήτηση έπρεπε να γίνεται για το συγκεκριμένο περιστατικό και μόνο γιαυτό!"

Πήγαινε ξανά και διάβασε ξανά τα ποστ μου και τα post σου στα 2 διαφορετικά threads και μετά κοίτα τη χρονική σειρά με την οποία έγιναν. Τα υπόλοιπα είναι δικές σου απόψεις.

EvilHawk
28-10-04, 13:42
ΕΡΜΗΣ ξέρω πολύ καλά τί έγραψα και πως το εγραψα!
Και φυσκιά είναι δικές μου απόψεις , ποιανού άλλου θα μπορούσαν να είναι!

Ducklord
28-10-04, 18:37
Κυρ-Χ, επέτρεψέ μου να σου ξεκαθαρίσω κάτι που ίσως δεν έχεις... πάρει πρέφα ακόμη!
Ναι, ο Αλβανός, ο Ουκρανός, ο Αρειανός (!) που θα δεις δίπλα σου θα δουλεύει σκαφτιάς, χαμάλης, εξερευνητής τουαλέτας ή κι` εγώ δεν ξέρω τι. Στη δουλειά μου, για παράδειγμα, έχουμε έναν ξένο που παίζει το ρόλο καθαρίστριας.

Έλα, όμως, που μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα όταν ξέρω, μετά απο πολλές συνομιλίες μαζί του, πως αυτός ο άνθρωπος ήρθε -ναι, αρχικά παράνομα- στη χώρα μας όταν βρήκε το σπίτι του μαρκαρισμένο για να "τον φάνε οι αντίπαλοι" και μέσα σε μια νύχτα πήρε δυό σώβρακα και ένα κομμάτι ψωμί και έφυγε τρέχοντας. Όταν μέσα στο ίδιο του το σπίτι έπεφταν, περιστασιακά, σφαίρες και όλοι γύρω οπλοφορούσαν. Τώρα, Πανεπιστημιακός Φυσικός κατά τα άλλα, καθαρίζει τα σκατά μας και κουβαλάει απίστευτα βάρη κάθε μέρα δουλεύοντας γύρω στις 16 ώρες καθημερινά (είναι γύρω στα 50) για να ζήσει τη γυναίκα και τα παιδιά του. Και αυτός ο άνθρωπος βρίσκει το χρόνο να κάτσει να μιλήσει με εμένα, έναν απο τους λίγους που θα κάτσω να τον ακούσω, και νιώθω πως με τιμά και απο πάνω ανοίγοντάς μου την καρδιά του.

Δεν είναι όλοι εγκληματίες. Δεν πιστεύω καν πως είναι η πλειοψηφία. Καλό είναι να μην είμαστε εξαρχής αρνητικά προκατειλημένοι απέναντί τους, γιατι αλλιώς μπορεί να χάσουμε ό,τι έχουν να μας προσφέρουν. Στην αντίθετη, και με την εθνικ(ιστικ)ή πόρωση να αυξάνεται όλο και περισσότερο, δεν θα ήταν απίθανο όταν ερχόταν να μου μιλήσει ο παραπάνω άνθρωπος να του άνοιγα το κεφάλι με ένα καδρόνι!

Αλληλεγγύη, μπράδερς!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

blizard
28-10-04, 19:01
... αυτός ο άνθρωπος ήρθε -ναι, αρχικά παράνομα- στη χώρα μας όταν βρήκε το σπίτι του μαρκαρισμένο για να "τον φάνε οι αντίπαλοι" και μέσα σε μια νύχτα πήρε δυό σώβρακα και ένα κομμάτι ψωμί και έφυγε τρέχοντας.
Πανεπιστημιακός Φυσικός κατά τα άλλα, καθαρίζει τα σκατά μας και κουβαλάει απίστευτα βάρη κάθε μέρα δουλεύοντας γύρω στις 16 ώρες καθημερινά (είναι γύρω στα 50) για να ζήσει τη γυναίκα και τα παιδιά του.
Δεν μπορείς να αρνηθείς πολιτικό άσυλο εύκολα, αλλά μπορείς να μου πεις γιατί πρέπει αυτός ο ανθρωπος να δουλεύει τόσο σκληρά? σχεδόν σαν σύγχρονος σκλάβος.
Δεν θα ήταν λογικό τώρα που έχουμε πάει μπροστά σαν χώρα να υπήρχε έλειψη σε εργατικό δυναμικό, και όλοι οι εργάτες που δουλευουν εδώ να αμοίβονται επιτέλους καλά?

ΥΓ
Παρότι το να φεύγεις από την πατρίδα σου δεν βοηθάει ίσως την επίλυση του προβλήματος της, τέτοιοι άνθρωποι φυσικά είναι καλοδεχούμενοι γιατί αναγνωρίζουμε το πραγματικά τεράστιο πρόβλημά τους.

DrWho
28-10-04, 19:54
Στην αντίθετη, και με την εθνικ(ιστικ)ή πόρωση να αυξάνεται όλο και περισσότερο, δεν θα ήταν απίθανο όταν ερχόταν να μου μιλήσει ο παραπάνω άνθρωπος να του άνοιγα το κεφάλι με ένα καδρόνι!


Να σαι σίγουρος πως πολλοί αυτό θα έκαναν ....
Στην καλύτερη περίπτωση θα του φώναζαν σαν πιθηκιζοντες ημικαθυστερημένοι " ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΤΕ ΑΛΒΑΝΕ ΑΛΒΑΝΕ".


Προσωπικά πάντως προτιμώ να μοιράζομαι την ίδια χώρα με τέτοιους ανθρώπους και να τους θεωρώ αδέλφια μου από χιμπατζήδες που μέσα στο εθνικιστικό τους παραλήρημα είναι έτοιμοι να σκοτώσουν , να προσβάλλουν και να ποδοπατήσουν ανθρώπινες ψυχές...( άσε πού ούτε ελληνικά δε γνωρίζουν καλά καλά να γράφουν τα γίδια)

Καλή η καλοπέραση και η ευζωία των τελευταίων χρόνων , αλλά δυστυχώς όπως συμβαίνει ΣΥΧΝΑ σε μακρές περιόδους οικονομικής ευμάρειας τα μυαλά σκουριάζουν , οι κοιλιές χοντραίνουν και η ανθρωπιά πάει περίπατο...

Τι κι αν οι έλληνες υπήρξαν από τους πιο βασανισμένους λαούς στην ιστορία σε θέματα προσφυγιάς, ξεριζωμού και φτώχειας....
Άντε να πείσεις το καλομαθημένο ΜΠΟΥΛΗ που καλά καλά ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ τι γιορτάζουμε σήμερα ( αλλά μια χαρά κουνάει μια σημαία και βρίζει τους αλβανούς)
ότι ο 50χρονος αλβανός που τον υπηρετεί δεν φτιάχτηκε για να τον κάνει να αισθάνεται άρχοντας , αλλά υπήρξε θύμα μιας πολιτικής κατάστασης ΠΕΡΑ ΑΠΟ τις δυνάμεις του και της μοίρας που τον έφερε εδώ για το καλό της οικογένειάς του ....
Ψιλά γράμματα όταν το βασικό greek dream εξαντλείται σε φραπέδες , σημαιάκια , μπουζουκάκι και παρελάσεις...

WAntilles
28-10-04, 20:36
DrWho άλλο ένα εξαιρετικό ποστ που με βρίσκει πλήρως σύμφωνο σε όλα.

Καλώς ή κακώς, δεν έχω την υπομονή να γράφω τόσο μακροσκελώς, διότι σε όλα αυτά τα "μπουμπούκια", "το σαπούνι μας χαλάμε". Απ' τό 'να αυτί μπαίνουν κι απ' τ' άλλο βγαίνουν.

xxxxx
28-10-04, 20:54
wantilles, το ξέρεις ότι κάνεις πολύ το συνήγορο;
Αυτό το κάνουν άτομα που ζητούν στηρίγματα.

ΥΓ. Είσαι άθεος;

sdikr
28-10-04, 20:56
ΥΓ. Είσαι άθεος;

Εγώ είμαι! :D

WAntilles
28-10-04, 21:02
wantilles, το ξέρεις ότι κάνεις πολύ το συνήγορο;
Αυτό το κάνουν άτομα που ζητούν στηρίγματα.

Κανένα στήριγμα δεν χρειάζομαι.

Απλά δεν έχω την υπομονή που έχει ο DrWho να ασχολείται με απολιθώματα.


ΥΓ. Είσαι άθεος;

Δεν σου πέφτει λόγος.

ΑΥΣΤΗΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.

Δεν θά 'πρεπε καν να ρωτάς.

Αυτό το κάνουν οι χαφιέδες μόνο.

no_logo
28-10-04, 21:04
ΥΓ. Είσαι άθεος;

Εγώ είμαι! :D

και θα καίγεσαι αιωνια σε φωτιές :twisted:
ο kyr-x με τομ xxxxx που από την αλλη είναι βαθιά χριστιανοί και αληθινοί ανθρωπιστές :roll: θα γελάνε από τον παράδεισο βλέποντας τα παθήματα σου καθως θα βρίσκονται στα δεξιά ( και οχι στα αριστερά) του μακαριστού (ως τότε :twisted: ) χριστοδούλου

sdikr
28-10-04, 21:09
και θα καίγεσαι αιωνια σε φωτιές

αχ ωραία, χειμώνας είναι και πήγε και το πετρέλαιο στα ύψη!! :mrgreen:

WAntilles
28-10-04, 21:10
xTouloup ΦΟΒΕΡΟ !!!

Έγραψες. :lol: :lol: :lol:

Ευστοχότατο και right on target.

no_logo
28-10-04, 21:14
μα το γραφω γιατί τις βλέπω :lol:

gassim
28-10-04, 21:15
Επίσης δεν θα πρέπει να ξεχνάμε και τους ξένους που ζουν και εργάζονται στην πατρίδα μας απολύτως νόμιμα και απο επιλογή τους.

Λογω της φύσης της δουλειάς μου (σε τουριστικό γραφείο) έχω συναδέλφους απο Ιαπωνία, Γερμανία, Αγγλία, Παραγουάη κτλ.
Θα μου πείτε οτι αυτοι εντάσονται σε άλλη κατηγορία απο τους οικονομικούς μετανάστες αλλά ο εθνικιστής με το καδρόνι δεν χαμπαριάζει απο αυτά, εξω οι ξένοι σου λέει και οποιον πάρει ο χάρος.

Σκεφτείτε να επικρατούσε ο τρόπος σκέψης του kyr-x του xxxxxx και του enwsitis21 και να χτυπάγανε ενα πρωι την πόρτα της miyoko της ιαπωνέζας και να της λέγανε ...."ενας ιαπωνέζος έδειξε τα γεννητικά του όργανα στο γήπεδο και γι΄αυτό σε καλούμε να εγκαταλείψεις την χώρα"

:shock:

xxxxx
28-10-04, 21:45
Αυτό που λες gassim το καταδικάζουμε όλοι.
Δεν πιστεύω να διαφωνεί κανείς με αυτό που λες.

xxxxx
28-10-04, 21:46
ΥΓ. Είσαι άθεος;

Εγώ είμαι! :D

ΜΠΡΑΒΟ που το δηλώνεις!

gassim
28-10-04, 21:48
Αυτό που λες gassim το καταδικάζουμε όλοι.
Δεν πιστεύω να διαφωνεί κανείς με αυτό που λες.




για κοίτα λίγο το αρχικό post του enwsitis21

sdikr
28-10-04, 21:52
ΜΠΡΑΒΟ που το δηλώνεις!

Γιατί να μην το δηλώσω, το ελληνικό συνταγμα μου δίνει την δυνατότητα να το κάνω

KyR-X
28-10-04, 21:53
Επίσης δεν θα πρέπει να ξεχνάμε και τους ξένους που ζουν και εργάζονται στην πατρίδα μας απολύτως νόμιμα και απο επιλογή τους.

Λογω της φύσης της δουλειάς μου (σε τουριστικό γραφείο) έχω συναδέλφους απο Ιαπωνία, Γερμανία, Αγγλία, Παραγουάη κτλ.
Θα μου πείτε οτι αυτοι εντάσονται σε άλλη κατηγορία απο τους οικονομικούς μετανάστες αλλά ο εθνικιστής με το καδρόνι δεν χαμπαριάζει απο αυτά, εξω οι ξένοι σου λέει και οποιον πάρει ο χάρος.

Σκεφτείτε να επικρατούσε ο τρόπος σκέψης του kyr-x του xxxxxx και του enwsitis21 και να χτυπάγανε ενα πρωι την πόρτα της miyoko της ιαπωνέζας και να της λέγανε ...."ενας ιαπωνέζος έδειξε τα γεννητικά του όργανα στο γήπεδο και γι΄αυτό σε καλούμε να εγκαταλείψεις την χώρα"

:shock:

Και Γιαπωνέζους φίλους εχω (διαδυκτιακούς) που πολύ απλά την ιδεολογία σου θα τη φτήσουν μόλις την ακούσουν. Δυστηχώς φίλε ο Καζακστανός, Ο Γεωργιανός, ο Αλβανός και οι λοιπές χώρες του κομμουνιστικού μπλόκ :lol: δεν μπορύν να συγκριθούν με Γιαπωνέζους και λοιπούς. Μιλάμε οι άνθρωποι είναι συγχρονοι Τιτάνες στις κατασκευές. για την τεχνολογία ας μη πω..τα ξέρουν όλοι, ολοι οι υπόλοιποι Ασιάτες απλά τους αντέγραψαν.

sdikr
28-10-04, 21:57
Δυστηχώς φίλε ο Καζακστανός, Ο Γεωργιανός, ο Αλβανός και οι λοιπές χώρες του κομμουνιστικού μπλόκ δεν μπορύν να συγκριθούν με Γιαπωνέζους και λοιπούς. Μιλάμε οι άνθρωποι είναι συγχρονοι Τιτάνες στις κατασκευές. για την τεχνολογία ας μη πω..τα ξέρουν όλοι, ολοι οι υπόλοιποι Ασιάτες απλά τους αντέγραψαν.


Ξέρεις τι πιστέυουν όλοι αυτοί για τους έλληνες έτσι;

xxxxx
28-10-04, 22:05
Κυρ-Χ, επέτρεψέ μου να σου ξεκαθαρίσω κάτι που ίσως δεν έχεις... πάρει πρέφα ακόμη!
Ναι, ο Αλβανός, ο Ουκρανός, ο Αρειανός (!) που θα δεις δίπλα σου θα δουλεύει σκαφτιάς, χαμάλης, εξερευνητής τουαλέτας ή κι` εγώ δεν ξέρω τι. Στη δουλειά μου, για παράδειγμα, έχουμε έναν ξένο που παίζει το ρόλο καθαρίστριας.

Έλα, όμως, που μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα όταν ξέρω, μετά απο πολλές συνομιλίες μαζί του, πως αυτός ο άνθρωπος ήρθε -ναι, αρχικά παράνομα- στη χώρα μας όταν βρήκε το σπίτι του μαρκαρισμένο για να "τον φάνε οι αντίπαλοι" και μέσα σε μια νύχτα πήρε δυό σώβρακα και ένα κομμάτι ψωμί και έφυγε τρέχοντας. Όταν μέσα στο ίδιο του το σπίτι έπεφταν, περιστασιακά, σφαίρες και όλοι γύρω οπλοφορούσαν. Τώρα, Πανεπιστημιακός Φυσικός κατά τα άλλα, καθαρίζει τα σκατά μας και κουβαλάει απίστευτα βάρη κάθε μέρα δουλεύοντας γύρω στις 16 ώρες καθημερινά (είναι γύρω στα 50) για να ζήσει τη γυναίκα και τα παιδιά του. Και αυτός ο άνθρωπος βρίσκει το χρόνο να κάτσει να μιλήσει με εμένα, έναν απο τους λίγους που θα κάτσω να τον ακούσω, και νιώθω πως με τιμά και απο πάνω ανοίγοντάς μου την καρδιά του.

Δεν είναι όλοι εγκληματίες. Δεν πιστεύω καν πως είναι η πλειοψηφία. Καλό είναι να μην είμαστε εξαρχής αρνητικά προκατειλημένοι απέναντί τους, γιατι αλλιώς μπορεί να χάσουμε ό,τι έχουν να μας προσφέρουν. Στην αντίθετη, και με την εθνικ(ιστικ)ή πόρωση να αυξάνεται όλο και περισσότερο, δεν θα ήταν απίθανο όταν ερχόταν να μου μιλήσει ο παραπάνω άνθρωπος να του άνοιγα το κεφάλι με ένα καδρόνι!

Αλληλεγγύη, μπράδερς!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

ΚΙ ΕΓΩ ΡΩΤΑΩ:

Δεν θα ήταν σωστό να ενταχθεί ο άνθρωπος ΝΟΜΙΜΑ
στην ελληνική κοινωνία, να δουλεύει ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ,
να πληρώνεται ΚΑΛΑ, να τον ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ και να του
παράσχουμε τα ίδια δικαιώματα με μας;

Αυτό μπορεί να γίνει όμως ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ
ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ, ΟΧΙ ΓΙΑ 2.500.000

Ναι λοιπόν, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
Μια μάνα που πεινάν τα παιδιά της, θα δώσει
φαγητό πρώτα στα ξένα και ΜΕΤΑ στα παιδιά της;

Η πίτα είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ. Δέχομαι να πεινάσω
για να βοηθήσω τον συνάνθρωπο. Όταν όμως έρχεται
ενα ΓΗΠΕΔΟ να χορτάσει από μια ΠΙΤΣΑ, ε αυτό δεν
γίνεται και είναι κακό για όλους.

Εσείς προτιμάτε να μπουν όλοι εδώ, ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ότι
θα είναι καλά, αλλά στην πραγματικότητα ΕΣΕΙΣ τους
φέρνετε σε μια θέση εκμετάλλευσης, εμπορεύοντας την
ελπίδας τους (όχι εσείς "τα άτομα του forum" φυσικά,
αλλά τα άτομα που ασπάζονται τις ιδέες σας).

ΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ! ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!
ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΘΕΙ Η ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΑΣ
ΩΣ ΚΡΑΤΟΣ.

sdikr
28-10-04, 22:11
Δεν θα ήταν σωστό να ενταχθεί ο άνθρωπος ΝΟΜΙΜΑ
στην ελληνική κοινωνία, να δουλεύει ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ,
να πληρώνεται ΚΑΛΑ, να τον ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ και να του
παράσχουμε τα ίδια δικαιώματα με μας;

Αυτό μπορεί να γίνει όμως ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ
ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ, ΟΧΙ ΓΙΑ 2.500.000

Ναι λοιπόν, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
Μια μάνα που πεινάν τα παιδιά της, θα δώσει
φαγητό πρώτα στα ξένα και ΜΕΤΑ στα παιδιά της;

Η πίτα είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ. Δέχομαι να πεινάσω
για να βοηθήσω τον συνάνθρωπο. Όταν όμως έρχεται
ενα ΓΗΠΕΔΟ να χορτάσει από μια ΠΙΤΣΑ, ε αυτό δεν
γίνεται και είναι κακό για όλους.

Εσείς προτιμάτε να μπουν όλοι εδώ, ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ότι
θα είναι καλά, αλλά στην πραγματικότητα ΕΣΕΙΣ τους
φέρνετε σε μια θέση εκμετάλλευσης, εμπορεύοντας την
ελπίδας τους (όχι εσείς "τα άτομα του forum" φυσικά,
αλλά τα άτομα που ασπάζονται τις ιδέες σας).

ΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ! ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!
ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΘΕΙ Η ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΑΣ
ΩΣ ΚΡΑΤΟΣ.


Τώρα μίλησες σωστά!!
το πρόβλημα απο την αρχή είναι οτι και καλά λόγω του παικτη πρέπει να τους στείλουμε όλους απο εκεί που ήρθαν!

Ναι να έχουμε border control

Κανείς απο εμάς (αυτοι του ανατολικού) δεν είπε να μπούν όλοι!!

αλλά για αυτούς που θα μπούν με τον σωστό τρόπο (και όχι δεν θέλω να μου πείτε αν ήταν παράνομος ο τρόπος ή οχι) να έχουν τα δικαιώματα που πρέπει να έχουν

gassim
28-10-04, 22:16
Και Γιαπωνέζους φίλους εχω (διαδυκτιακούς) που πολύ απλά την ιδεολογία σου θα τη φτήσουν μόλις την ακούσουν.


ποιά ιδεολογία; τα αυτονόητα λέμε τοσες μέρες.

WAntilles
28-10-04, 22:23
xxxxx, δές παραπάνω τί πολύ σωστό λέει ο sdikr και κατάλαβε γιατί ήταν εξαρχής απαράδεκτος ο τίτλος του thread.

Επίσης, θυμίσου ποιά κυβέρνηση άνοιξε τα σύνορα αβέρτα;

Κάθε χώρα (ως γεωγραφικά κλειστό σχήμα στην επιφάνεια αυτού του πλανήτη), ανάλογα με την έκτασή της και τις πλουτοπαραγωγικές της πηγές, μπορεί να θρέψει και να συντηρήσει σε ανεκτό επίπεδο μέχρι ένα ανώτατο πλήθος ανθρώπων (πληθυσμού).

Πρόσεξε τί λέω xxxxx. ΑΝΘΡΩΠΩΝ γενικά, όχι απαραίτητα ιθαγενών.

Εάν ξεπεραστεί αυτό το όριο αρχίζουν προβλήματα υπερπληθυσμού (π.χ. το Μπαγκλαντές έχει έκταση λίγο μικρότερη από της Ελλάδας - νομίζω γύρω στις 90-95 χιλιάδες km^2) αλλά έχει πληθυσμό 100 εκατομμύρια. Και φυσικά πέφτει πείνα.

Από την άλλη, δεν είπαμε (όπως είπες εσύ xxxxx) όλους όσους ΗΔΗ μπήκαν όπως μπήκαν και περισσεύουν, να τους ανοίξουμε το κεφάλι.

gassim
28-10-04, 22:26
Η πίτα είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ. Δέχομαι να πεινάσω
για να βοηθήσω τον συνάνθρωπο. Όταν όμως έρχεται
ενα ΓΗΠΕΔΟ να χορτάσει από μια ΠΙΤΣΑ, ε αυτό δεν
γίνεται και είναι κακό για όλους.

Εσείς προτιμάτε να μπουν όλοι εδώ, ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ότι
θα είναι καλά, αλλά στην πραγματικότητα ΕΣΕΙΣ τους
φέρνετε σε μια θέση εκμετάλλευσης, εμπορεύοντας την
ελπίδας τους (όχι εσείς "τα άτομα του forum" φυσικά,
αλλά τα άτομα που ασπάζονται τις ιδέες σας).




εδώ είναι το λάθος σου, δεν είπε κανείς να μπαίνουν ολοι ανεξέλεγκτα.
Το πρόβλημα όμως είναι περίπλοκο γιατί τα σύνορα δεν είναι μια πόρτα να την κλείσεις, ασε που οι μετανάστες είναι ήδη εδώ και είναι ακόμα πιο δύσκολο και απάνθρωπο να τους διώξεις.
Αρα αυτό που σου μένει είναι να δεις τι θα κάνεις....
εγω πιστεύω οτι οι ξένοι πρέπει (αν θέλουν και οσοι θέλουν) να ενσωματωθούν στην ελληνική κοινωνία, αυτό δεν γίνεται ούτε με συνθήματα "δεν θα γίνεις έλληνας ποτέ" ούτε με καταλήψεις.
Και κόψε αυτό το ΕΣΕΙΣ και ΕΣΕΙΣ γιατί εγω δεν ανήκω ιδεολογικά σε κάποια ομάδα συγκεκριμένη.

ALiTiS
28-10-04, 22:43
xxxxx:


ΚΙ ΕΓΩ ΡΩΤΑΩ:

Δεν θα ήταν σωστό να ενταχθεί ο άνθρωπος ΝΟΜΙΜΑ
στην ελληνική κοινωνία, να δουλεύει ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ,
να πληρώνεται ΚΑΛΑ, να τον ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ και να του
παράσχουμε τα ίδια δικαιώματα με μας;

Αυτό μπορεί να γίνει όμως ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ
ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ, ΟΧΙ ΓΙΑ 2.500.000

Ναι λοιπόν, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
Μια μάνα που πεινάν τα παιδιά της, θα δώσει
φαγητό πρώτα στα ξένα και ΜΕΤΑ στα παιδιά της;

Η πίτα είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ. Δέχομαι να πεινάσω
για να βοηθήσω τον συνάνθρωπο. Όταν όμως έρχεται
ενα ΓΗΠΕΔΟ να χορτάσει από μια ΠΙΤΣΑ, ε αυτό δεν
γίνεται και είναι κακό για όλους.

Εσείς προτιμάτε να μπουν όλοι εδώ, ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ότι
θα είναι καλά, αλλά στην πραγματικότητα ΕΣΕΙΣ τους
φέρνετε σε μια θέση εκμετάλλευσης, εμπορεύοντας την
ελπίδας τους (όχι εσείς "τα άτομα του forum" φυσικά,
αλλά τα άτομα που ασπάζονται τις ιδέες σας).

ΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ! ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!
ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΘΕΙ Η ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΑΣ
ΩΣ ΚΡΑΤΟΣ.


Το ότι ΔΕΝ συμβαίνει το παραπάνω {ο λόγος? 2.5000.000 λόγοι ;)} είναι δεδομένο, είναι γεγονός. Το ότι το σημερινό δράμα με τα 2.500.000 παράσιτα, συναντά θερμούς υποστηρικτές είναι απαράδεκτο και τρισάθλιο όπως και οι υποστηρικτές του. Εξαιρούνται για λόγους βλακείας οι γνωστοί μας (του forum) άθεοι και ανθέλληνες. Όλοι αυτοί απλά προσθέτονται στο 2.500.000 :)

sdikr
28-10-04, 22:46
Εξαιρούνται για λόγους βλακείας οι γνωστοί μας (του forum) άθεοι και ανθέλληνες. Όλοι αυτοί απλά προσθέτονται στο 2.500.000

Alitis θα σε παρακαλούσα να μην είσαι τόσο αλήτης

no_logo
28-10-04, 22:47
επιτέλους ο alitis εμαθες να γραφει πάνω από μια λέξη. αντε το επόμενο φραγμα που πρεπει να σπάσεις οι δύο προτασεις. κουράγιο, θα τα καταφερεις

gassim
28-10-04, 22:52
αλήτη ίσως αν έκανες κάτι σχετικό με το avatar σου σε βοηθούσε να ξελαμπικάρεις.

gassim
28-10-04, 22:56
αλήτη ενδιαφέρων θα είχε να μας πεις κάποια πρόταση πάνω στο "δραμα" με τα παράσιτα.

KyR-X
28-10-04, 23:01
ZoltriX


σου προτεινω να διαβασεις το stupid white men του michael moore. τα ιδια επιχειρηματα με σενα εχει ο μεσος αμερικανος για να ερμηνευσει το γιατι οι μαυροι και οι αλλοδαποι ειναι εγκληματιες. αναποδη λογικη...

Μην μου μιλάς για Moore, θα αποδειχτεί σύντομα τι φόλα είναι ετούτος. Γιατί κάνετε ήρωα όποιον σας δείχνει η TV? Ακόμη δεν πήραμε χαμπάρι πότε μας ενημερώνουν και γιατί?
Φίλε μου δεν απαντάς στο κυρίαρχο και πρακτικό μυο ερώτημα. Να δεχτώ οσα λες μιας και είναι αλήθεια βέβαια, αλλα εγω τι ανάγκη τους εχω αυτούς ως Ελλάδα, με ποιά πλαίσια εγω τους πήρα? Του βιομηχανικού ανταγωνισμού? Εχω καμιά MS εδω και δεν το ξέρω? Σκαφτιάδες και σερβιτόρους χρειαζώμουν παραπάνω? Χω΄σε τον έλληνα με μια αναλογη ρύθμιση και θα το κάνει αν δε μπορεί να κάνει κάτι άλλο. Δυστηχώς μόνο το κεφάλαιο και τους ντοπιους νταβατζήδες εξυπηρετεί η εισαγωγή τους.


"H «βασική» μελέτη του Πουλιανού, που υπήρξε πριν από τη δικτατορία το «ανθρωπολογικό Eυαγγέλιο» της Aριστεράς («H προέλευση των Eλλήνων», πρώτη έκδοση 1960), ήταν από τα πρώτα βιβλία που ανατυπώθηκαν επί δικτατορίας (1968), και θεωρείται σήμερα η πεμπτουσία της εθνικιστικής σκέψης. Σ' αυτήν ανατρέχουν οι επίσημοι θεωρητικοί του νεοελληνικού φασισμού Γεωργαλάς και Πλεύρης για να στηρίξουν την άποψή τους ότι η «ελληνική φυλή» υπήρξε η φυλή των εκλεκτών"

"Tο βιβλίο στηρίζεται σε μια παρωχημένη εκδοχή της φυσικής ανθρωπολογίας, που συγκρίνει δεκάδες μετρήσιμα στοιχεία της ανθρώπινης μορφής και εξάγει συμπεράσματα για την εξέλιξη των «φυλών», τις διασταυρώσεις και τις ιστορικές μετακινήσεις τους. Πρόκειται για τη μεθοδολογία που οδηγεί, στην καλύτερη περίπτωση, σε μηχανιστικές αναλύσεις τύπου Λομπρόζο και, στη χειρότερη, καταλήγει, σε «ποιοτική» κατάταξη των φυλών, γνωστή από το γερμανικό εθνικοσοσιαλισμό. Eίναι κατά συνέπεια κατανοητή η γοητεία που ασκεί αυτή η συλλογιστική στο κοινό των σύγχρονων ακροδεξιών. Πολύ περισσότερο που η κατάληξη του κ. Πουλιανού είναι «εθνικώς συμφέρουσα». Aπό τις μετρήσεις της μύτης, του στόματος, του αυτιού, του οφθαλμού κ.λπ., ο Πουλιανός συμπεραίνει ότι οι σημερινοί κάτοικοι των Bαλκανίων (και της Eλλάδας) είναι αυτόχθονες. Aπό την κατάληξη αυτή, η προδικτατορική Aριστερά έβγαζε το «ωφέλιμο» πολιτικό συμπέρασμα, ότι είμαστε αδέλφια με τους προς Bορράν γείτονες. H σημερινή εθνικόφρων Δεξιά, από την ίδια μελέτη αποδεικνύει τη φυλετική συγγένειά μας με τους αρχαίους προγόνους, αλλά και το δίκαιο των βλέψεών μας προς Bορράν."

Μπράβο, έπεσε το μάτι σου στην μελέτη του Πουλιανού, εγω δεν είμαι κανένας φαν του αλλά η μελέτη δυστηχώς είναι θεμελιώδης. Διάβασα το κείμενο που προσπαθεί να την καταρίψει αλλά...την καταρίπτει? Ενας επιστήμονας θα το δεχώταν ώστε να την απορρίψει? Οχι, γιατί είναι απλά μια ιδεολογική προσέγγιση. Δεν παρέχει hard evidense, και δυστηχώς έχουμε γεμίσει σε αυτή τη χώρα απο μετεωρολόγους μέχρι γιατρούς που θα σου κάνουν πλήρη ανάλυση των θεωριών του Μαρξ και απο την επιστήμη τους δε θα ξέρουν τη τύφλα τους...μπορείς να τους βρείς..στο Δημόσιο! Γιατί θα αναρωτηθείς? Εσυ αυτό το κείμενο απο ποιόν νομίζεις οτι βγήκε? Απο πανεπιστημιακό. Πας στοίχημα οτι τρώει την ώρα με αυτά στη διδασκαλία του αντί πραγματικά αν διαδάσκει? να μην ξεπληρώσει το διορισμό του?
Δεν μπορώ να τη δεχτώ αντιθέτως θα σε παραπέμψω στο σύγχρονο ρεβισιονισμό που αρχίζει απο εκεί ακριβώς όπου εμείς αρνηθήκαμε να συνεχίσουμε μην μας αποκαλέσουν..ρατσιστές! Αλίμονο! Γιατί πρέπει να φταίω εγω αν όντως ξεκίνησε απο δω ο πολιτισμός και μπορεί και ο άνθρωπος? Δεν είπα οτι το δέχωμαι! Αλλά τα στοιχεία είναι ενδιαφέρωντα! Σκοτώστε με τον Έλληνα να μη νοιώθετε κόμπλεξ μωρε Ακαδημαϊκοί της Δύσης. Τι να κάνω? να εξαφανιστώ σαν τους Ασσύριους π.χ. Ο ρεβισιονισμός κερδίζει έδαφος γρήγορα και θα μας ξεπεράσουν οι καταστάσεις. Θα ακούσεις εκεί τα μύρια όσα, ελπίζω να αρέσουν και σε εσένα και στους "διορισμένους" Πανεπιστημιακούς της Ψωροκώσταινας.

gassim


κάθε μεσημέρι βλέπω τον λιακόπουλο στην τηλεόραση και αναρωτιέμαι αν υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος με το μυαλό αμοιβάδας που απαιτείται για να αγοράσει τα βιβλία του (που αναπτύσονται απόψεις όπως οτι οι έλληνες κατάγονται απο τους εξωγήινους και άλλα τέτοια) και τώρα συνάντησα έναν που έχει πάρει και το cd με τα τράγουδια του (ναι είναι και συνθέτης).
Η αλήθεια είναι οτι χρειάζεσαι βοήθεια.

Ο τύπος είναι απλά...βαλτός!...και βάλτος.. :lol:

xtouloyp


βρε πατριωτακια που το βρηκατε το κείμενο; εεε kyr-x; να υποθέσω σε κάποιο βιβλιο του πλευρη; Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
αυτη η ψευτοεπιστημη υπάρχει τουλάχιστον εδω και 2 αιωνες, ξεκινησε απο την αμερική απο μια προσπαθεια των τσιφλικάδων εκει να αποδειξουν πως καλά κανουνε που εχουνε τους μαυρους σκλαβους, τότε ψευτοεπιστημονες περνανε κρανία νεκρων και τα γεμίζανε με σπορους (σταρι) για να αποδείξουνε πως οι μαυροι εχουνε μικρότερο κρανιο και αρα λιγοτερο εγκεφαλο. και για μαντεψτε πάντα οι μαυροι ειχανε μικροτερο κρανιο.
μεχρι τα μεσα του 20 ενα καινούργιο παρακλαδι αυτης της ψευτοεπιστημης εκανε την εμφανιση του προσπαθουσε να αποδειξει πως υπάρχει γεννετικα εγκληματικη προδιαθεση, ετσι αρχισανε να μετρανε φρυδια, πλατος στα μετωπα κτλ.
σημερα ολα αυτα εχουνε εξαφανιστει αλλα οχι και οι ακροδεξιουληδες που τα υποστηριζουν

Απαντώ σε εσένα και μαζί συνεχίζω να απαντώ και στον gassim

Εμένα επειδή κάποιος Πλεύρης το πήρε και το έκανε σημαία δεν με ενδιαφέρει! Ακόμη και το είχε ανακαλύψει ο ίδιος εγω ωφείλω να το εξετάσω και να δω αν στέκει, με κατάλαβες? Παράδειγμα: Εσύ ο Α βγάζεις μια έρευνα και ανακαλύπτεις κάτι ανατρεπτικό! Εγω πληρώνω τον Β με βρώμικο παρελθόν που τον γνωρίζουν ολοι να ιδρύει κόμμα και να κάνει την θεωρία σου σημαία. Ο άσκεπτος Γ δεν θα δώσει σημασία στην ουσία της επιστημονικής έρευνας αλλά θα δράσει με τη λογική του όχλου. θα απορρίψει την θεωρία του Α επειδή ο βαλτός Β την κάνει σημαία και ο Γ δεν θέλει να έχει σχέση με τον Β που στην ουσία κάνει quote τον Α για δικό του ώφελος. Αυτό μου είπες τώρα, εσυ ο gassim και αυτό το κείμενο.

Δεν υπάρχουν ψευτοεπιστήμες. Μόνο ψευτες γενικώς. Σηλώνει συζήτηση το θέμα.

sdikr Your wish is my command! You now belong to the Red team! :lol:

Ducklord


Κυρ-Χ, επέτρεψέ μου να σου ξεκαθαρίσω κάτι που ίσως δεν έχεις... πάρει πρέφα ακόμη!
Ναι, ο Αλβανός, ο Ουκρανός, ο Αρειανός (!) που θα δεις δίπλα σου θα δουλεύει σκαφτιάς, χαμάλης, εξερευνητής τουαλέτας ή κι` εγώ δεν ξέρω τι. Στη δουλειά μου, για παράδειγμα, έχουμε έναν ξένο που παίζει το ρόλο καθαρίστριας.

Έλα, όμως, που μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα όταν ξέρω, μετά απο πολλές συνομιλίες μαζί του, πως αυτός ο άνθρωπος ήρθε -ναι, αρχικά παράνομα- στη χώρα μας όταν βρήκε το σπίτι του μαρκαρισμένο για να "τον φάνε οι αντίπαλοι" και μέσα σε μια νύχτα πήρε δυό σώβρακα και ένα κομμάτι ψωμί και έφυγε τρέχοντας. Όταν μέσα στο ίδιο του το σπίτι έπεφταν, περιστασιακά, σφαίρες και όλοι γύρω οπλοφορούσαν. Τώρα, Πανεπιστημιακός Φυσικός κατά τα άλλα, καθαρίζει τα σκατά μας και κουβαλάει απίστευτα βάρη κάθε μέρα δουλεύοντας γύρω στις 16 ώρες καθημερινά (είναι γύρω στα 50) για να ζήσει τη γυναίκα και τα παιδιά του. Και αυτός ο άνθρωπος βρίσκει το χρόνο να κάτσει να μιλήσει με εμένα, έναν απο τους λίγους που θα κάτσω να τον ακούσω, και νιώθω πως με τιμά και απο πάνω ανοίγοντάς μου την καρδιά του.

Δεν είναι όλοι εγκληματίες. Δεν πιστεύω καν πως είναι η πλειοψηφία. Καλό είναι να μην είμαστε εξαρχής αρνητικά προκατειλημένοι απέναντί τους, γιατι αλλιώς μπορεί να χάσουμε ό,τι έχουν να μας προσφέρουν. Στην αντίθετη, και με την εθνικ(ιστικ)ή πόρωση να αυξάνεται όλο και περισσότερο, δεν θα ήταν απίθανο όταν ερχόταν να μου μιλήσει ο παραπάνω άνθρωπος να του άνοιγα το κεφάλι με ένα καδρόνι!

Πραγματικά εγω λυπάμαι που το ακούω, αλλά αυτές οι περιπτωσεις δεν είναι ούτε 2%. Δεν μπορεί να γίνετε λόγος για τέτοιες καταστάσεις όταν προσπαθούμε να εξακριβώσουμε στο σύνολο των αλλοδαπών τι γίνεται. ΑΝ ήταν πάνω απο 2% για κάθε χώρα τότε θα είχαμε να μιλάμε για τοπικά πογκρόμ, πόσοι θα κατέληγαν και σε άλλες χώρες εκτός απο τη δική μας? Εγω δεν πήρα είδηση κάτι τέτοιο τουλάχιστον.

DrWho


Προσωπικά πάντως προτιμώ να μοιράζομαι την ίδια χώρα με τέτοιους ανθρώπους και να τους θεωρώ αδέλφια μου από χιμπατζήδες που μέσα στο εθνικιστικό τους παραλήρημα είναι έτοιμοι να σκοτώσουν , να προσβάλλουν και να ποδοπατήσουν ανθρώπινες ψυχές...( άσε πού ούτε ελληνικά δε γνωρίζουν καλά καλά να γράφουν τα γίδια)

Να σε στείλω σε κάτι γειτονιές να δούμε αν κι εκεί θα λες τα ίδια για τους "φίλους" αρχιδ@ρ@δες σαν τον μάγκα με που μας δείχνει τα @@ του με τις δικές μας πλάτες. Στο κάτω κάτω εμένα αυτοί που αποκαλείς εθνικιστές θα τους φοβηθεί κιόλας ο κάθε "μάγκας". Αλήθεια τώρα. Ποιόν θα φοβηθεί? Εσένα κι εμένα?


ότι ο 50χρονος αλβανός που τον υπηρετεί δεν φτιάχτηκε για να τον κάνει να αισθάνεται άρχοντας , αλλά υπήρξε θύμα μιας πολιτικής κατάστασης ΠΕΡΑ ΑΠΟ τις δυνάμεις του και της μοίρας που τον έφερε εδώ για το καλό της οικογένειάς του ....
Ψιλά γράμματα όταν το βασικό greek dream εξαντλείται σε φραπέδες , σημαιάκια , μπουζουκάκι και παρελάσεις...

Και το οτι ο καθένας παίρνει οτι του αξίζει που πήγε?
Για τους Αλβανούς μιλάμε τώρα, δεν είναι καμιά ήσυχη φάρα. Μήπως δε γνωρίζεις τι παίχτηκε ανα της δεκαετίες με τους κυρίους να σε ενημερωσω εγω μιας και τα ξέρω απο τους παππούδες μου, η δε σε απασχολεί γιατί είμαι κάτι σαν το Γκέμπελς ενα πράγμα...?

Δεν υποστηρίζω τους εθνικιστές το δηλώνω ακόμη μια φορά!

ALiTiS
28-10-04, 23:02
μισο λεπτακι σας μετραω:
o master WAntilles + sdikr + xtouloyp + gassim = 2.500.005
{o master μετραει για 2 γιατι εφαγε βαρυ πρωινο}

KyR-X
28-10-04, 23:06
This is the Red Team!

Unreal ή Street Fighter? :lol:

Ducklord
28-10-04, 23:08
ΧΧΧΧΧ, εχμ, πάλι δεν πρόσεξες τι είπα στο μήνυμά μου. Αρχικά, αυτός ο άνθρωπος ήρθε προς εδώ σαν ένα κηνυγημένο ζώο και ζήτησε τη βοήθειά μας. Του κερατά, ένα πιάτο φαί μπορούσαμε να το στερηθούμε για μια τέτοια κατάσταση. Εξαρχής, κινήθηκε με το σωστό τρόπο, εντάχθηκε στο ενεργό δυναμικό της χώρας μας, έγινε, κατά τα άλλα, έλληνας. Εδώ βρήκε γαλήνη, εργασία, σπίτι, έφτιαξε την οικογένειά του. Νόμιμα. Το "παράνομο" ήταν μόνο η αρχική είσοδός του στη χώρα, που νομίζω πως είναι δικαιολογημένη - και εσύ, αν κηνυγούσαν κάποιον με ένα δίκανο και σου χτυπούσε την πόρτα ζητώντας άσυλο, δεν θα τον βοηθούσες;
Ενώ, λοιπόν, στη χώρα του είχε όλα τα προσόντα για κάποιες Α θέσεις, εδώ απλά δεν τον βοηθούν τα ελληνικά του για να μπορεί να κάνει κάτι αντίστοιχο. Έτσι, βαράει τον κλασσικό ρόλο της "Φιλιπινέζας" (άααλλος ρατσιστικός χαρακτηρισμός μας αυτός) και του κουβαλητή σε ό,τι θέση βρεί. Απλή απορία μου: σε έναν άνθρωπο με τέτοιες ανάγκες και αρκετή εμπειρία στο ιστορικό του, δεν θα μπορούσε το κράτος να προνοήσει και να του βρει μια ανθρώπινη θέση;

Όχι βέβαια... Προηγούνται τα παιδιά των βουλευτών, γιατι έχουν να αλλάξουν και σιντιέρα στη Μαζεράτι τους... Και μας φταίνε οι ξένοι. Ε, ρε, ξύλο που το θέλουμε μπας και ξυπνήσουμε...

Φιλικά
Παπιάρχοντας

sdikr
28-10-04, 23:12
μισο λεπτακι σας μετραω:
o master WAntilles + sdikr + xtouloyp + gassim = 2.500.005
{o master μετραει για 2 γιατι εφαγε βαρυ πρωινο}

μισό λεπτό να σας μετρήσω και εγώ..... που να σας μετρήσω κρύβεστε

gassim
28-10-04, 23:21
μισο λεπτακι σας μετραω:
o master WAntilles + sdikr + xtouloyp + gassim = 2.500.005
{o master μετραει για 2 γιατι εφαγε βαρυ πρωινο}



πλανήτης γή καλεί αλήτη...ναι αλήτη με λαμβάνεις....αλήτη με λαμβάνεις.....παει τον χάσαμε. :(

kyr-x πραγματικά θα ήθελα να σου απαντήσω αλλά τελικά είσαι πάνω απο τις δυνάμεις μου, έχω δει παιδιά δημοτικού που έχουν πιο σωστό τρόπο σκέψης και πιο λογικά επιχειρήματα, δυσκολεύομαι να σε παρακολουθήσω.

Μεχρι το τέλος του κόσμου να συζητάμε δεν πρόκειται να βγάλουμε ακρη, δεν πειράζει ας έχουμε διαφορετικές απόψεις. Άλλωστε εγω αυτό θέλω, να ζουμε και να μιλάμε ολοι ελεύθερα, ανεξαρτήτως φυλής πεποιθήσεων θρησκείας. Απλά να αναφέρω οτι έχω αρκετούς μετανάστες στην γειτονιά μου δεν χρειάζεται να με στείλεις πουθενά.

α ναι...και οτι δεν έχω φιλοκουμμουνιστικές τάσεις γιατί ολο κάτι υπονοούμενα για red army και "ιδεολογίες" μου πετάς

xxxxx
28-10-04, 23:27
Δεν θα ήταν σωστό να ενταχθεί ο άνθρωπος ΝΟΜΙΜΑ
στην ελληνική κοινωνία, να δουλεύει ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ,
να πληρώνεται ΚΑΛΑ, να τον ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ και να του
παράσχουμε τα ίδια δικαιώματα με μας;

Αυτό μπορεί να γίνει όμως ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ
ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ, ΟΧΙ ΓΙΑ 2.500.000

Ναι λοιπόν, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
Μια μάνα που πεινάν τα παιδιά της, θα δώσει
φαγητό πρώτα στα ξένα και ΜΕΤΑ στα παιδιά της;

Η πίτα είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ. Δέχομαι να πεινάσω
για να βοηθήσω τον συνάνθρωπο. Όταν όμως έρχεται
ενα ΓΗΠΕΔΟ να χορτάσει από μια ΠΙΤΣΑ, ε αυτό δεν
γίνεται και είναι κακό για όλους.

Εσείς προτιμάτε να μπουν όλοι εδώ, ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ότι
θα είναι καλά, αλλά στην πραγματικότητα ΕΣΕΙΣ τους
φέρνετε σε μια θέση εκμετάλλευσης, εμπορεύοντας την
ελπίδας τους (όχι εσείς "τα άτομα του forum" φυσικά,
αλλά τα άτομα που ασπάζονται τις ιδέες σας).

ΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ! ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!
ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΘΕΙ Η ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΑΣ
ΩΣ ΚΡΑΤΟΣ.


Τώρα μίλησες σωστά!!
το πρόβλημα απο την αρχή είναι οτι και καλά λόγω του παικτη πρέπει να τους στείλουμε όλους απο εκεί που ήρθαν!

Ναι να έχουμε border control

Κανείς απο εμάς (αυτοι του ανατολικού) δεν είπε να μπούν όλοι!!

αλλά για αυτούς που θα μπούν με τον σωστό τρόπο (και όχι δεν θέλω να μου πείτε αν ήταν παράνομος ο τρόπος ή οχι) να έχουν τα δικαιώματα που πρέπει να έχουν

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ (χαρήκατε που συμφωνούμε - κι εγώ
χάρηκα προς στιγμήν).

Αυτά που λέω ισχύουν σε χρονική στιγμη -20 χρόνια

Αναφέρομαι στο ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να αντέξουμε τόσους
πολλούς μετανάστες. Αυτό δεν έχει να κάνει με το
ΠΑΡΟΝ.

Το θέμα είναι ΤΩΡΑ που μπήκαν 2.500.000 ΜΕΣΑ

Τ
Ι

Κ
Α
Ν
Ο
Υ
Μ
Ε

????????

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει ΠΟΛΛΟΙ να φύγουν.
Κι εδώ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ και πάλι.

gassim
28-10-04, 23:31
και τι θα τους εμποδίσει να ξαναέρθουν?

xxxxx
28-10-04, 23:31
Εγώ λέω να αφήσετε τις καταμετρήσεις
και να αρχίσουμε να ξαναμαλώνουμε.

Μην αλλάζετε θέμα. :lol:

KyR-X
28-10-04, 23:34
ΧΧΧΧΧ, εχμ, πάλι δεν πρόσεξες τι είπα στο μήνυμά μου. Αρχικά, αυτός ο άνθρωπος ήρθε προς εδώ σαν ένα κηνυγημένο ζώο και ζήτησε τη βοήθειά μας. Του κερατά, ένα πιάτο φαί μπορούσαμε να το στερηθούμε για μια τέτοια κατάσταση. Εξαρχής, κινήθηκε με το σωστό τρόπο, εντάχθηκε στο ενεργό δυναμικό της χώρας μας, έγινε, κατά τα άλλα, έλληνας. Εδώ βρήκε γαλήνη, εργασία, σπίτι, έφτιαξε την οικογένειά του. Νόμιμα. Το "παράνομο" ήταν μόνο η αρχική είσοδός του στη χώρα, που νομίζω πως είναι δικαιολογημένη - και εσύ, αν κηνυγούσαν κάποιον με ένα δίκανο και σου χτυπούσε την πόρτα ζητώντας άσυλο, δεν θα τον βοηθούσες;
Ενώ, λοιπόν, στη χώρα του είχε όλα τα προσόντα για κάποιες Α θέσεις, εδώ απλά δεν τον βοηθούν τα ελληνικά του για να μπορεί να κάνει κάτι αντίστοιχο. Έτσι, βαράει τον κλασσικό ρόλο της "Φιλιπινέζας" (άααλλος ρατσιστικός χαρακτηρισμός μας αυτός) και του κουβαλητή σε ό,τι θέση βρεί. Απλή απορία μου: σε έναν άνθρωπο με τέτοιες ανάγκες και αρκετή εμπειρία στο ιστορικό του, δεν θα μπορούσε το κράτος να προνοήσει και να του βρει μια ανθρώπινη θέση;

Όχι βέβαια... Προηγούνται τα παιδιά των βουλευτών, γιατι έχουν να αλλάξουν και σιντιέρα στη Μαζεράτι τους... Και μας φταίνε οι ξένοι. Ε, ρε, ξύλο που το θέλουμε μπας και ξυπνήσουμε...

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Ρε συ Ducklord που ζείς? Εδω Βορειηπειρώτες ακόμη κάνουν αμάν να πάρουν υπηκοότητα. Εδω ακόμη εσυ κι εγω έχουμε άλυτα προβλήματα. Αμερική είμαστε? Καλά δε μπορείτε να καταλάβετε τι γίνετε γύρω σας? Τι ρατσισμός και κουραφέξαλα, αν δεν έχει η χώρα να τον ταίσει, εφόσων δε ταίζει ούτε εμένα δεν εχει! Απλά θα τον χρησιμοποιεί σαν φόβητρο να μη ζητάω εγω πολλά! Πείτε τη λέξη ρατσιστής όσες φορές θέλετε, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αυτος Φιλιπινέζα..κι εγώ πινέζα απ τη πείνα! Αμάν!

gassim


kyr-x πραγματικά θα ήθελα να σου απαντήσω αλλά τελικά είσαι πάνω απο τις δυνάμεις μου, έχω δει παιδιά δημοτικού που έχουν πιο σωστό τρόπο σκέψης και πιο λογικά επιχειρήματα, δυσκολεύομαι να σε παρακολουθήσω.

Κάτσε gassim περίμενε..έχουμε ακόμη ψωμί.. μη βιάζεσαι.. Είδες τις σημαίες? Μετά θα δείς και τον ΟΑΕΔ...Αφού είναι αριστούχος γιατί να μην το βάλω με την επιχορήγηση του ΟΑΕΔ να δουλέψει...αυτός που φοβάται πιο πολλύ και οχι τον Έλληνα..Τις σημαίες τις επινόησαν οι Εργολάβοι! Μετά να δείς τι έχει να γίνει...γι αυτό σου λέω..μη λες πολλά γιατί κι εσυ μια μέρα θα ξυπνήσεις ρατσιστής.. :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.