Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    02-11-2006
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    11034/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 36.0(dB)
    Ανοίγω αυτό το topic για να κράξω λιγάκι την ACS η οποία φέρνει τον εξοπλισμό της Forthnet στα σπίτια μας...

    Η ιστορία έχει ως εξής:
    Μπήκα κι εγώ στο 2play από χτες και είχα μεριμνήσει από τις 30/8 να μιλήσω με το cc της Forthnet για να δω τι γίνεται με τον εξοπλισμό.
    Από την Forthnet, λοιπόν, μου είχαν πει ότι ο εξοπλισμός είχε φύγει από αυτούς στις 20/8(!) και θα έπρεπε να επικοινωνήσω με την ACS που αναλαμβάνει να παραδώσει εκείνη τα ρουτεράκια σε όσους έχουν κάνει αίτηση.
    Έτσι πήρα κι εγώ τηλ. την ίδια μέρα στο 8015001111 που είναι το τηλ. της ACS και έκλεισα ένα ραντεβού να μου το φέρουν την επόμενη.
    Τελικά με έγραψαν και δεν το έφεραν..
    Ξαναπαίρνω την ACS την επόμενη λοιπόν και αφού μου είπαν "συγνώμη, κτλ κτλ κτλ" έκλεισα ραντεβού να μου φέρουν το ρουτεράκι στις 3/9 που ήταν Δευτέρα.
    Με ξαναέγραψαν...
    Ξαναπαίρνω τηλ. και μου είπαν και πάλι "συγνώμη, αλλά είχε ένα ατύχημα το παιδί που έκανε τις μεταφορές". Εννοείται πως έκει δεν είπα τίποτα αλλά κλείσαμε ραντεβού για σήμερα να μου το φέρουν από τις 4 ως τις 6 το απόγευμα.
    Φυσικά με ξαναέγραψαν...
    Τους πήρα νευριασμένος στις 6:15 και η κοπέλα που μου απάντησε μου είπε τις κλασικές π@π@ριές ότι και καλά "υπάρχει μεγάλη κίνηση και ότι υπάρχουν πολλά πακέτα από Forthnet που πρέπει να παραδωθούν κτλ κτλ κτλ." και αν μπορώ να περάσω εγώ να τα παραλάβω από εκεί μόνος μου! ΕΛΕΟΣ!

    Με λίγα λόγια η ACS έχει τον εξοπλισμό μου εδώ και 17(!) μέρες και ακόμα δεν τον έχω παραλάβει!
    ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ...

    Anyway αυτά τα γράφω μπας και συνειδητοποιήσουν και στη Forthnet με τι εταιρείες συνεργάζονται και για να καταλάβουν όσοι ακόμα δεν έχουν πάρει τον εξοπλισμό τους, ότι για το θέμα δεν ευθύνεται η Forthnet αλλά η ανεκδιήγητη αυτή εταιρία κούριερ!

    Υ.Γ. Και όλα αυτά τα γράφω χωρίς να έχω ανάγκη το ρουτεράκι που στέλνει η Forthnet καθώς έχω ήδη ένα USR 9108. Φαντάζομαι όμως πόσο εκνευριστικό θα είναι να έχει ενεργοποιηθεί κάποιος και να μην μπορεί να συνδεθεί επειδή η ACS δεν του έχει φέρει τον εξοπλισμό...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Isovitisgr : 05-09-07 στις 18:41.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    καλά όλο το περιστέρι αγόρασε 2play μαζί;

    πέρα απο τα αστεία ένα τηλέφωνο στα κεντρικά της ACS στο τμήμα Δημοσιών σχέσεων δεν είναι άσχημη ιδέα, γιατί απο οτι ξέρω συνήθως αυτό είναι θέμα των πρακτόρων που το χρεώνεται η εταιρία χωρίς να το ξέρει!




  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2006
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    11034/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 36.0(dB)
    Για να είμαι ακριβής το θέμα μου αφορά το υποκατάστημα της ACS στο Περιστέρι, αλλά έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά σχόλια για την καθυστέρηση της παραλαβής του εξοπλισμού και από παιδιά που δεν είναι από Περιστέρι οπότε μάλλον δεν είναι θέμα μόνο του εν λόγω υποκαταστήματος.

    Τι να πω, ίσως να θεωρούν τους πελάτες τους που περιμένουν τον εξοπλισμό τους από τη Forthnet ως δευτερεύοντες σε προτεραιότητα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Isovitisgr : 05-09-07 στις 19:04.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    22811/508
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    Siemens CL110
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 12(dB)
    Είναι θέμα συμφωνίας μεταξύ Forthnet ACS (τιμή – παρεχόμενη υπηρεσία)
    «Θα σου δώσω να παραδώσεις 20.000 πακέτα αν δε τα παραδώσεις αλλά έρθουν να τα παραλάβουν δεν με νοιάζει, εμένα με νοιάζει να πληρώσω 0,00001 ευρώ το πακέτο)

  5. #5
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    στον κόσμο των επιχειρήσεων κουρίερ έχει ξεσπάσει ένας πόλεμος εδώ και 3 χρόνια, οπότε δεν παίρνει καμία εταιρία να κάνει τέτοιες άστοχες κινήσεις. Επιμένω στο θέμα της καταγγελίας στα κεντρικά, πολλοί πράκτορες είναι σε φάση που παίζονται πολλά, δώστους την χαριστική βολή αφού με την στάση τους σε υποτιμούν!




  6. #6
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε μένα πάντως τον Ιούλιο που μας πέρασε επίσης περιοχή Περιστέρι, έφεραν το καταπληκτικό Siemensάκι ένα πρωί εντελώς απροειδοποίητα, ευτυχώς που ήταν σπίτι η μητέρα μου που φύλαγε τον γιό μου και το παρέλαβε, αλλιώς.... ακόμα θα περίμενα.
    Ένα κραξιματάκι το θέλουν πάντως, μιας και ταλαιπωρούν τον κόσμο απ' ότι φαίνεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jazzer : 05-09-07 στις 19:30.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  7. #7
    Εγγραφή
    06-10-2006
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Εγώ αν δεν τους έπαιρνα τηλέφωνο ούτε που θα το έφερναν. Παραλαβή μια μέρα μετά την ενεργοποίηση.

  8. #8
    Το avatar του μέλους damianos007
    damianos007 Guest
    καλα εισαι εμενα με πειραν τηλεφωνο και λιγο πολυ απετησαν να παω να το παρω εγω.....τους λεω συγνωμη πρεπει να ερθω εγω? δεν στελνετε και μου λενε οχι...εγω ειμουν ευγενεστατος τους ειπα ευχαριστω πηγα και το πηρα ..μετα κοιταξα πανω στο κουτακι ...εκει στο καταστημα...και ελεγε πανω δεν απαντησε..μααα ρε κοπανοι αφου δεν περασατε ουτε μια μερα απο το σπιτι δεν μου ειπατε τπτ απλα με πειρατε και απετησατε να ερθω....
    τελος παντων ....

  9. #9
    Το avatar του μέλους karavagos
    karavagos Guest
    Λουφαδόροι με αστείες δικαιολογίες.

  10. #10
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.692
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Ευχαριστημενος εμεινα εγω.

    Δεν με βρηκαν στο σπιτι και με ειδοποιησαν ποτε θα ειμαι σπιτι για να γινει η παραδοση.

    Τελικα το παρελαβα ο ιδιος απο το υποκαταστημα τους στη περιοχη μου.

  11. #11
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Στην δική μου περίπτωση (αλλά και τριών φίλων από την ίδια περιοχή) , ACS Παγκρατίου. Η εταιρία μας πήρε τηλέφωνο να μας πει πως αφού δεν μας βρήκε το παιδί που κάνει τις διανομές (όταν πέρασε, απροειδοποίητα), πως πρέπει να περάσουμε εμείς από κει. Η πλάκα στην υπόθεση είναι πως στους 2 από τους 3 φίλους η διεύθυνση αποστολής αντιστοιχεί σε μαγαζί, που είναι ανοιχτό από τις 9 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ. Μα καλά τι ώρα πήγαν και δεν τους βρήκαν.......

    Λόγω του ότι το κατάστημα της acs είναι πολύ κοντά μου, προτίμησα να περάσω ο ίδιος να παραλάβω το modem και να μην ανοίξω κουβέντα για το αν πέρασε ή όχι πραγματικά.

    Φιλικά
    BEANhs.
    Ferrari For Ever

  12. #12
    Το avatar του μέλους karavagos
    karavagos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bean-hs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην δική μου περίπτωση (αλλά και τριών φίλων από την ίδια περιοχή) , ACS Παγκρατίου. Η εταιρία μας πήρε τηλέφωνο να μας πει πως αφού δεν μας βρήκε το παιδί που κάνει τις διανομές (όταν πέρασε, απροειδοποίητα), πως πρέπει να περάσουμε εμείς από κει. Η πλάκα στην υπόθεση είναι πως στους 2 από τους 3 φίλους η διεύθυνση αποστολής αντιστοιχεί σε μαγαζί, που είναι ανοιχτό από τις 9 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ. Μα καλά τι ώρα πήγαν και δεν τους βρήκαν.......
    Η λογική του παπάκια είναι "παίρνω 20 modems για παράδοση, παραδίδω τα 5, αράζω για καφέ και επιστρέφω λέγοντας ότι δεν βρήκα τους άλλους 15"

  13. #13
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Κάπως έτσι.
    Τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση (και των φίλων μου) πήραν τηλέφωνο, κάτι είναι κι αυτό.

    BEANhs.
    Ferrari For Ever

  14. #14
    Εγγραφή
    02-11-2006
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    11034/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 36.0(dB)
    Απ'ότι φαίνεται τελικά είναι πολλοί και από διάφορες περιοχές που έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα...

    Οπότε κράξιμο λοιπόν και εμπάργκο στην εταιρεία της πλάκας που λέγεται ACS. Είπαμε αν κάποιος θέλει να κοροϊδεύει τον κόσμο ας το κάνει αλλά να έχει και τις συνέπειες...

    Και τελοσπάντων και η Forthnet -η οποία έχει εκτεθεί από πολλά άλλα πάνω στις υπηρεσίες που παρέχει- ας τους ρίξει κι αυτή κανένα βρισίδι αν θέλει να λέγεται σοβαρή εταιρεία!

    Προτείνω να πάρουμε όσοι έχουμε πρόβλημα με την ACS ένα τηλ. στο cc της Forthnet και να τους ενημερώσουμε για το μπάχαλο που επικρατεί! Ξέρω πως το πιο πιθανό είναι να μας γράψουν στα @@ τους αλλά ίσως να βγει και κάτι...

  15. #15
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΦΝΗ
    Εμένα πάντως, στο Ελληνικό, ήρθαν χωρίς τηλέφωνο από το σπίτι, άφησαν το ειδοποιητήριο που αφήνουν και πέρασα να το πάρω μόνος μου το απόγευμα από το υποκατάστημα Αλίμου. Τουλάχιστον η 4νετ και η ACS δούλεψαν σωστά στην αποστολή του εξοπλισμού.
    Τώρα για το πότε θα μου ενεργοποιήσουν και το ίντερνετ (24/07 αίτηση) είναι μια άλλη κουβέντα με αναπάντητα ερωτήματα μιας και είναι πιο εύκολο να πάω στην Ηλεία, να πάρω 3.000€ και να βάλω μισθωμένη παρά να μάθω τι γίνεται με την αίτηση μου αφού το τηλ. κέντρο είναι οφφ τόσες μέρες και πλέον δε μου απαντάνε ούτε στα εμαιλ...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 152
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-11, 16:27
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-08, 20:13
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-08, 14:33
  4. Μηνύματα: 539
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-07, 12:53
  5. Ολοκληρωμένη λύση ADSL από τη FORTHnet με δώρο τον εξοπλισμό
    Από GP στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-05, 19:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας