Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 145
  1. #76
    Εγγραφή
    21-01-2008
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    13,7(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οι τιμές σε κάποια πακέτα είναι πολύ καλές (-20 ευρώ το δίμηνο) για τα δεδομένα του ΟΤΕ όπως τον ξέρουμε

    Ειδικά όσοι έχουν απεριόριστα και 24Mbps ίντερνετ κερδίζουν σημαντικά σε σχέση με το προηγούμενο αντίστοιχο πακέτο τους

    Όσο για τις κλήσεις προς κινητά παρόλο που βγήκαν, αν κάνεις περιστασιακή χρήση νομίζω βγαίνεις κερδισμένος ή στην χειρότερη αν μιλήσεις τα λεπτά που έδιναν θα πληρώσεις όσο έδινες και παλαιότερα

    προσωπικά στα κινητά παίρνω από το κινητό μου
    υπάρχουν και χειρότερα

  2. #77
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lsavvaid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές σε κάποια πακέτα είναι πολύ καλές (-20 ευρώ το δίμηνο) για τα δεδομένα του ΟΤΕ όπως τον ξέρουμε

    Ειδικά όσοι έχουν απεριόριστα και 24Mbps ίντερνετ κερδίζουν σημαντικά σε σχέση με το προηγούμενο αντίστοιχο πακέτο τους

    Όσο για τις κλήσεις προς κινητά παρόλο που βγήκαν, αν κάνεις περιστασιακή χρήση νομίζω βγαίνεις κερδισμένος ή στην χειρότερη αν μιλήσεις τα λεπτά που έδιναν θα πληρώσεις όσο έδινες και παλαιότερα

    προσωπικά στα κινητά παίρνω από το κινητό μου
    Τα ευέλικτα πακέτα είναι πάντα οικονομικότερα και περισσότερο αποδεκτά από τους χρήστες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #78
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    Μολις μετα απο 4 εργασιμες ενεργοποιηθηκε η μεταφορα της γραμμης μου απο cyta σε οτε!Υπερβολικα γρηγορα.Ενα θεματακι εχω μονο με χαμηλο upload το οποιο θα λυθει εντος δυο εργασιμων ημερων μου ειπαν.

  4. #79
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις μετα απο 4 εργασιμες ενεργοποιηθηκε η μεταφορα της γραμμης μου απο cyta σε οτε!Υπερβολικα γρηγορα.Ενα θεματακι εχω μονο με χαμηλο upload το οποιο θα λυθει εντος δυο εργασιμων ημερων μου ειπαν.
    ΣΟΒΑΡΆ ή μας δουλέβεις???

  5. #80
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    Ξυπνησα σημερα το μεσημερι στις 1 και πηγα να μπω απο το κινητο και δεν ειχα Internet.Κοιταζω το router και δεν αναβαν ολα τα λαμπακια,σηκωνω το τηλεφωνο το τηλεφωνο και δεν λειτουργουσε(voip).Το βγαζω πισω απο το router και το βαζω στην πρiζα και λειτουργουσε κανονικα και δεν το πιστευα!Καλεσα το 13888 και επαθε πλακα και η γυναικα που μιλησαμε στην εξυπηρετηση πελατων με το ποσο γρηγορα μεταφερθηκε η γραμμη.Εκανα την αιτηση την προηγουμενη παρασκευη και σημερα πεμπτη μεσημερι ημουν στον ΟΤΕ.Πηγα σημερα το απογευμα απο το καταστημα και πηρα το ΖΤΕ και ολα μια χαρα.
    Απιστευτο??Κ ομως αληθινο!

  6. #81
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξυπνησα σημερα το μεσημερι στις 1 και πηγα να μπω απο το κινητο και δεν ειχα Internet.Κοιταζω το router και δεν αναβαν ολα τα λαμπακια,σηκωνω το τηλεφωνο το τηλεφωνο και δεν λειτουργουσε(voip).Το βγαζω, πισω απο το router και το βαζω στην πρiζα και λειτουργουσε κανονικα και δεν το πιστευα!Καλεσα το 13888 και επαθε πλακα και η γυναικα που μιλησαμε στην εξυπηρετηση πελατων με το ποσο γρηγορα μεταφερθηκε η γραμμη.Εκανα την αιτηση την προηγουμενη παρασκευη και σημερα πεμπτη μεσημερι ημουν στον ΟΤΕ.Πηγα σημερα το απογευμα απο το καταστημα και πηρα το ΖΤΕ και ολα μια χαρα.
    Απιστευτο??Κ ομως αληθινο!
    Ουαου μακάρι να γίνει το ίδιο και σε εμένα

  7. #82
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To HUAWEI echolife 520c ή το ZTE ZXV10 W300 ειναι καλυτερο router?
    Το πρωτο το εδινε ο οτε μεχρι πριν λιγο καιρο, το 2ο βλεπω το δινει τωρα.

  8. #83
    Εγγραφή
    10-10-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Αν θυμάμαι καλά όταν είχα κάνει αίτηση πριν 1,5 χρόνο ήταν Τρίτη. Παρασκευή μεσημέρι είχε ενεργοποιηθεί το τηλ, και το ίδιο βράδυ είχα Internet. Σημειωτέον ότι ήταν σε νέο κτίσμα που δεν είχει ξαναπαίξει τηλέφωνο.
    Το δε απίστευτο? Ειχα μικρό upload, τους πήρα τηλέφωνο Σάββατο μεσημέρι, και πήρε τεχνικός τους (!!!!!) Κυριακή πρωι για το τελικό οκ! Νόμιζα ότι μου κάνουν πλάκα..

    Τώρα, περί των τιμών. Να δώσουν την τιμή για όλη την χρονιά και όχι μόνο 6 μήνες. Έτσι θα κλείσω 12μηνο αλλιώς δεν έχει. Με πήραν απο το τηλεφωνικό κέντρο με τα γνωστά τους κολπάκια, λένε την τιμή, δεν αναφέρουν τους μήνες της προσφορές ούτε την 12μηνη σύμβαση, και έτσι τους αφήνω να τα λένε, γελάω, και μετά τα χώνω. Ας πρόσεχαν μιας κ πέρυσι δυστυχώς πέτυχαν την γυναίκα μου και μας έκαναν ανανέωση χωρίς να το μάθω. Πήρα την ίδια ημέρα, έκανα γραπτές καταγγελίες κ δεν έγινε τίποτα. Εγώ φταίω που τους πλήρωνα στην ώρα τους.

  9. #84
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    Εγω παροτι συγχρονιζω στα 22.000kb/s download,το upload ειναι μολις 450kb/s.
    Επικοινωνησα μαζι τους την πεμπτη αλλα ακομα δεν εχει λυθei.

  10. #85
    Εγγραφή
    30-01-2010
    Περιοχή
    Πολυδροσο, Αμαρουσιου
    Μηνύματα
    205
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    tompson 585v7
    SNR / Attn
    8(dB) / 26.5(dB)
    Εμένα πάντως με πήραν τηλ. και μου έδωσαν προσφορά 26,90 ευρώ + 6ευρώ για απεριόριστες διεθνείς κλήσεις χωρίς κινητά.
    Οπότε 33 ευρώ σύνολο τελική. Ρώτησα για ποιο χρονικό διάστημα και μου είπε 12 μήνες. Φυσικά μου είπε οτι αυτές οι προσφορές είναι μόνο τηλ. και μπορεί να μην υπάρξουν καν από βδομάδα. Τώρα είμαι στην ON και είμαι στα 32,98 ευρώ σε ανάλογο πακέτο. Σαφώς ο ΟΤΕ είναι ανώτερος οπότε δελεάστηκα.
    Είχε κανείς ανάλογη τηλ. προσφορά? Μου φάνηκε too good to be true.....

  11. #86
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το 26,90 δεν μπορεί να είναι για 12μηνο.....μηπως σου είπε 6 μηνο;;

  12. #87
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Χθες πεμπτη στις 12.30 με παίρνουν τηλέφωνο απο τον ΟΤΕ οτι το αίτημα μου για μεταφορά απο hol ακυρώθηκε λόγο οφειλής. Τους λέω ότι πλήρωσα την hol την τετάρτη και μου λέει οτι ξαναπερνάει την αίτηση παρασκευή στις 14,κατι ψιλά κόβετε το νετ, μπαίνω στο modem βλέπω το dslam chipset απο conexant σε broadcom. Δηλαδή με συνδέσανε σε λιγότερο από 3 ώρες, από εκεί και μετά δεν έχω τον κωδικό για να μπω στο νετ, κάνω την αίτηση τον περνάω και στις 23.13 ενεργοποιείτε, έλαβα σχετική ειδοποίηση με sms. Επίσης το απόγευμα είχα κάνει αίτηση για αλλαγή dslmam από τα Σπάτα σε ένα minidslam ψηφιακό που έχει τοποθετήσει στην περιοχή που κατοικώ περίπου 2,5χλμ από τα Σπάτα. Σήμερα το πρωί μου κόβετε το νετ στις 10 με τελευταίο συγχρονισμό στα 4480, κάτι down και ξανασυνδέεται στις 11,10 με αυτόν

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2222.PNG 
Εμφανίσεις:  195 
Μέγεθος:  3,6 KB 
ID: 102834




    Ναί ξέρω οτι για πολλούς παίζω με τον πόνο σας και σόρι αλλά ήμουν στην θέση σας για πάνω απο 4 χρόνια και σας εύχομαι τα ίδια σύντομα

  13. #88
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα οπως εγραψα παραπανω σε 4 μολις μερες απο την αιτηση εγινε η μεταφορα απο Cyta σε Οτε.Λογω Mini Dslam στην περιοχη μου,ειμαι και εγω απο τους τυχερους μιας και σε απλη ΑDSL γραμμη(οχι VDSL)εχω τις παρακατω ταχυτητες.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.jpg 
Εμφανίσεις:  64 
Μέγεθος:  145,5 KB 
ID: 102839

  14. #89
    Εγγραφή
    14-08-2011
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί με τις νέες τιμές του ΟΤΕ; Έχω πρόγραμμα ΟΤΕ DP 24 απεριόριστα + 60' προς κινητά και πληρώνω γύρω στα 45€/μήνα. Είμαι στο πρόγραμμα αυτό ήδη από τις αρχές του έτους. Οι καινούργιες τιμές ισχύουν και για τους παλιούς πελάτες ή μόνο για νέες συνδέσεις;

  15. #90
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    ναι καλεις 13888 και ζητας ανανεωση
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 336
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-10, 23:04
  2. Μηνύματα: 382
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-09, 08:24
  3. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-09, 00:32
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-08, 09:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας