Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 89
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σε όλους.
    Σήμερα έπαθα το εξής:
    Ήμουνα σκοπός σε ένα Φυλάκιο καθώς στην διάρκεια της υπηρεσίας μου έρχεται μια καναδέζα [στρατιωτικό όχημα] ανοίγω την πύλη κανονικά και χαλαρά όπως πάει να φύγει το όχημα ανοίγω την πύλη λίγο απότομα και πέφτει πάνω μου παρόλο που έπεσε δεν έπαθα τίποτα δόξα το θεό φόραγα το κράνος και έπεσα στα μαλακά ας πούμε και ελαφρός χτυπημένος. Ο οδηγός του οχήματος είδε ότι έγινε μου λέει αν είμαι εντάξει και πριν του απαντήσω μου κάνει «Γιατί είσαι αξύριστος» Δεν έδωσα σημασία διότι δεν είχα όρεξη. Επίσης ήταν και ο 2ος σκοπός διπλά μου δεν μπορούσε να κάνει τίποτα γιατί απλά δεν μπορούσε να φανταστεί ότι θα πέφτε επίσης υπήρχαν σύνολο 7 μάρτυρες. Επίσης έμαθα ότι έχει ξαναγίνει πολλές φορές και το προηγούμενο παιδί έσπασε το χέρι του παρόλα αυτά ο διοικητής του τάγματος δεν έκανε τίποτα

    Σκοπός του θέματος:
    1. Μπορώ να κάνω καταγγελία επειδή απειλήθηκε η ιδία μου η ζωή?
    2. Τι πρέπει να προσέξω?
    3. Μπορεί η καταγγελία να στραφεί εναντίον μου?
    4. Μπορεί να πάθουν τίποτα τα αλλά τα παιδιά (αρχιφύλακες, 2ος σκοπός, αλλαγή σκοπών)?
    5. Σε ποιον πρέπει να πάω για να γίνει η καταγγελία?
    6. Μπορώ να απειλήσω τα στελέχοι και να πάρω καμιά άγραφη άδεια?


    PS) Η καταγγελία θα απευθύνεται προς τον διοικητή.
    PS2) Ισως προσθεσω κι αλλες ερωτησεις.

  2. #2
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    πρωτα στον λοχαγο σου εαν δεν μπορεσει να κανει κατι μετα στον ταγματαρχη και ουτε και αυτον δεν μπορεσει να κανει κατι πας στον διοικητη αλλιως αμα πας με την μια ισως και βγεις εσυ κακος στο τελος

    σε ποιο στρατοπεδο εισουν?

  3. #3
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.710
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Wind
    Router
    netfaster
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πρωσοπική μου γνώμη για το ξύρισμα είχε δίκιο είσαι πια φαντάρος όχι πολίτης.Τώρα όσο για την μπάρα δεν φταίει κανεις απλά έφινε μπορεί να σου πούν ότι είσαι ατζαμής ότι σου έφθγε χίλια δυο
    καλά άμα έψαχνε ο κάθε φαντάρος να κάνει καταγγελίες για όλα αυτά που γίνονται εκέι μέσα θα είμασταν πλούσιοι
    Πάντος άσε λίγο τον εαυτό σου να ζωριστεί εκεί μέσα πίστεψε με η ζωή εκεί έξω που θα την δείς πιο μετά είναι πολυυυυυυυυ πιο δύσκολη και σκληρή

    Music hard rock and metal blog

  4. #4
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    6. Μπορώ να απειλήσω τα στελέχοι και να πάρω καμιά άγραφη άδεια?
    Αυτά τα έλεγες και πριν το χτύπημα;

  5. #5
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    808
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πόσο καιρό είσαι φαντάρος αν επιτρέπεις;

    Σε ρωτάω γιατί δείχνεις να μη γνωρίζεις τα βασικά της ιεραρχίας και των διαδικασιών στο στρατό.
    Θα βγεις στην πρωινή αναφορά,όπου έχεις το δικαίωμα να αναφέρεις το οτιδήποτε και μετά θα δεις πως θα εξελιχθεί. Αν δε γίνει τίποτα, τότε προχωράς πιο ψηλά στην ιεραρχία.

  6. #6
    Το avatar του μέλους oidarvt
    oidarvt Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.
    Σήμερα έπαθα το εξής:
    Ήμουνα σκοπός σε ένα Φυλάκιο καθώς στην διάρκεια της υπηρεσίας μου έρχεται μια καναδέζα [στρατιωτικό όχημα] ανοίγω την πύλη κανονικά και χαλαρά όπως πάει να φύγει το όχημα ανοίγω την πύλη λίγο απότομα και πέφτει πάνω μου παρόλο που έπεσε δεν έπαθα τίποτα δόξα το θεό φόραγα το κράνος και έπεσα στα μαλακά ας πούμε και ελαφρός χτυπημένος. Ο οδηγός του οχήματος είδε ότι έγινε μου λέει αν είμαι εντάξει και πριν του απαντήσω μου κάνει «Γιατί είσαι αξύριστος» Δεν έδωσα σημασία διότι δεν είχα όρεξη. Επίσης ήταν και ο 2ος σκοπός διπλά μου δεν μπορούσε να κάνει τίποτα γιατί απλά δεν μπορούσε να φανταστεί ότι θα πέφτε επίσης υπήρχαν σύνολο 7 μάρτυρες. Επίσης έμαθα ότι έχει ξαναγίνει πολλές φορές και το προηγούμενο παιδί έσπασε το χέρι του παρόλα αυτά ο διοικητής του τάγματος δεν έκανε τίποτα

    Σκοπός του θέματος:
    1. Μπορώ να κάνω καταγγελία επειδή απειλήθηκε η ιδία μου η ζωή?
    2. Τι πρέπει να προσέξω?
    3. Μπορεί η καταγγελία να στραφεί εναντίον μου?
    4. Μπορεί να πάθουν τίποτα τα αλλά τα παιδιά (αρχιφύλακες, 2ος σκοπός, αλλαγή σκοπών)?
    5. Σε ποιον πρέπει να πάω για να γίνει η καταγγελία?
    6. Μπορώ να απειλήσω τα στελέχοι και να πάρω καμιά άγραφη άδεια?


    PS) Η καταγγελία θα απευθύνεται προς τον διοικητή.
    PS2) Ισως προσθεσω κι αλλες ερωτησεις.
    Θυμαμαι απο όταν ήμουν στο στρατο το 1992:
    Του στρατιώτη η ζωή δεν μετράει και πολυ. Περισσότερο μετράει αν αυτοκτονήσει ένας φυλακισμένος , παρα αν σκοτωθει ένας στρατιώτης στο στρατο.
    Διότι ο φυλακισμένος ειναι πολίτης, ενώ ο στρατιώτης ειναι φαντάρος.
    Και όταν πάμε στο στρατο παραδίνουμε την πολιτική μας ταυτότητα , και μας δίνουν ένα μενταγιόν με έναν αριθμο.
    Οταν εισαι στρατιώτης εισαι ένας απλός αριθμός.
    Νοιάζεται πάρα πολυ η πολιτεία για τους στρατιώτες της, αν κρίνεις απο το μισθό που τους δίνει σε μονοψήφιο αριθμό ευρω.
    Απο την άλλη πλευρά οι καραβανάδες νοιάζονται μόνο για το μισθό τους, για τα γλέντα στις λέσχες τους, για το πόσο όμορφη γκόμενα θα βρουν να παντρευτουν. Ακουν κάθε μέρα μπινελίκια απο τους ανωτέρους τους, και μετα πάνε στο σπιτι τους και το παίζουν διοικητες και τσαμπουκά στην οικογένεια τους κάνουν.
    Η συντήρηση των στρατοπέδων γίνεται μόνο άν χρειαστεί, και μόνο αφου γίνουν ατυχήματα.
    Αν κρίνω απο τα αρχαία πολυβόλα , οχήματα κλπ, απο τις μπαταρίες των αυτοκινητων οι οποίες βγαίνουν όλες άχρηστες, αφου βάζουν απλό νερο βρύσης , υποτίθεται απεσταγμένο, αλλα το συστημα καθαρισμου έχει να αλλαχτει 20 χρόνια ενω ο σωλήνας γράφει οτι μολις το κατω μέρος μόνο πρασινισει, τοτε χρειαζεται αντικατάσταση.
    Απο συντηρηση, άλλο πραγμα στο στρατο.
    Θυμαμαι χαρακτηριστικα μια λάμπα εντομοπαγίδα οταν πηγα φανταρος, την βρηκα εκει χαλασμένη. Πρότεινα την φτιάξω με κανονικα υλικα σταρτερ-μπαλαστ κλπ, ενω αυτη ηταν με ηλεκτρονικη πλακέτα χαλασμένη. Οχι μου ειπαν πρεπει να παει στο 3ο κλιμάκιο ( εγω ημουν 2ο).
    Πηγαινει στο τριτο κλιμακιο και γυρναει μετα απο 3 μηνες και ειπαν ( ειναι καμενα τα τρανσιστορ)
    Ποια τρανσιστορ λεω εγω, αυτοι δεν ξερουν τι εχει επάνω και λένε οτι τα TRIAC ειναι τρανσιστορ
    Τέλος πάντων λέω του διοικητη να με αφησει να τη φτιάξω οπως ξέρω , και τελικα με αφησε.
    Συμπέρασμα: καθυστερησαν 3 μήνες για μια δουλειά 1ας ωρας.

    Αν κάποιοι αναλαμβάνουν πρωτοβουλίες όλα γινονται, αρκει να υπάρχει ενδιαφέρον.

    Ειχα μια απορία , γιατι στην ΣΕΤΤΗΛ τα πράγματα στο ΚΨΜ ήταν πάμφθηνα, ενω στην ΚΟΜΟΤΙΝΗ τα πλήρωνες σε διπλάσια τιμή απο ότι στα περίπτερα. Διότι στη ΣΕΤΤΗΛ ο υπευθυνος αξιωματικός εφοδιασμου , ενδιαφεροταν και έψαχνε.

    Ετσι που ειναι ο στρατος, αυτο που εχω να συμβουλεψω στους στρατευμένους ειναι ΠΡΟΣΟΧΗ, και όταν αγχώνονται, να παιρνουν λιγο το στρατο στην πλάκα και να μην εκτιθενται σε κινδυνους. Διοτι όσο αγχώνεται κάποιος τόσο περισσότερο κανει λάθη, και εκτιθεται σε κινδυνο.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακομα στο φυλακιο ειμαι.
    Δεν εχω αναφερει τιποτα ακομα
    ειμαι 7 μηνες στον στρατο
    Σε ποιο στρατοπαιδο ειμαι δεν μπορω να πω δεν υπαρχουν πολα ατομα που τους εχει πλακωσει μια ολοκληρη πυλη
    Επισης καταγγελια θελω να κανω γιατι κακα τα ψεμματα ημουν τυχερος χωρις πλακα
    αν δε φοραγα κρανος θα χα σπασει το κεφαλι μου αν με εβρησκε σε καμια αλλη γονια μπορει να σπαγα κανα ποδι ή χερι απλα τα θεματα δεν θελω να ξανασυμβει σε κανεναν οποιοδιποτε αλλο για αυτο θελω να ενεργησω. Οσο για αγχος και για τα συμπερασματα δεν εχουν καμια σχεση
    Δεν ειμαι αγχομενος απλα μου την εσπασε που μου τυχε κατι τετοιο
    Ευχαριστω

  8. #8
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από loukoumaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρωσοπική μου γνώμη για το ξύρισμα είχε δίκιο είσαι πια φαντάρος όχι πολίτης.Τώρα όσο για την μπάρα δεν φταίει κανεις απλά έφινε μπορεί να σου πούν ότι είσαι ατζαμής ότι σου έφθγε χίλια δυο
    καλά άμα έψαχνε ο κάθε φαντάρος να κάνει καταγγελίες για όλα αυτά που γίνονται εκέι μέσα θα είμασταν πλούσιοι
    Πάντος άσε λίγο τον εαυτό σου να ζωριστεί εκεί μέσα πίστεψε με η ζωή εκεί έξω που θα την δείς πιο μετά είναι πολυυυυυυυυ πιο δύσκολη και σκληρή
    Ε ναι βέβαια, τώρα που έγινε φαντάρος έπαψε να είναι ελεύθερος άνθρωπος. Σα δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ....Και η ζωή στον στρατό δεν έχει καμία σχέση με την ζωή έξω. Ο στρατός είναι απλά μερικά γυμνάσια πλέον χωρίς ουσιαστική σημασία. Και την καταγγελία σου να την κάνεις κανονικά. Όχι για την μπάρα φταίει κάποιος, κάποιος που δεν ασχολήθηκε να συντηρήσει τις καβίλιες της.... Έλεος με τους ψευτοκαραβανάδες πλεον....

  9. #9
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα στο φυλακιο ειμαι.
    Δεν εχω αναφερει τιποτα ακομα
    ειμαι 7 μηνες στον στρατο
    Σε ποιο στρατοπαιδο ειμαι δεν μπορω να πω δεν υπαρχουν πολα ατομα που τους εχει πλακωσει μια ολοκληρη πυλη
    Επισης καταγγελια θελω να κανω γιατι κακα τα ψεμματα ημουν τυχερος χωρις πλακα
    αν δε φοραγα κρανος θα χα σπασει το κεφαλι μου αν με εβρησκε σε καμια αλλη γονια μπορει να σπαγα κανα ποδι ή χερι απλα τα θεματα δεν θελω να ξανασυμβει σε κανεναν οποιοδιποτε αλλο για αυτο θελω να ενεργησω. Οσο για αγχος και για τα συμπερασματα δεν εχουν καμια σχεση
    Δεν ειμαι αγχομενος απλα μου την εσπασε που μου τυχε κατι τετοιο
    Ευχαριστω
    ε πες το δεν υπαρχει απορητο ετσι και αλλιως οποτε μην νομιζεις

    αλλα εαν εχεις κονε με τον γιατρο πες του να σε στειλει σε κανα 401 και να σου δωσουν καμια ανναρωτικη

  10. #10
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Eκει που σταματά η λογική αρχίζει ο στρατός. Γνωστό απόφθευγμα και εύστοχο. Για να μην αναλωθούμε στο τί ειναι λογικό ή όχι εαν πρέπει ή όχι και άλλα τινα, και τελικά εαν πρέπει να υπάρχει στράτευση (προσωπικά είμα κατά), να πούμε μερικά βασικά δεδομένης της κατάστασης...

    Οι καραβανάδες φοβούνται πάρα πολύ μην τυχόν γραφτεί κάτι στον φάκελό τους. Ετσι εαν έχεις χτυπήσει, ζήτα πλήρεις ιατρικές εξετάσεις. Εαν πονάς έστω και λίγο, μην το κρύβεις. Εαν σου την πέσουν, ειδικά οι γιατροί και σε βγάζουν ότι είσαι εντάξει ενώ νομίζεις ότι δεν είσαι (και στην συνέχεια έχεις πρόβλημα με τον διοικητή σου που θα νομίζει ότι θες γιατρό κάθε πρωί για να λουφάρεις), ζήτα χαρτί υπογεγραμμένο απο τον γιατρό ότι είσαι εντάξει. Αυτό δεν το δίνουν με τίποτα. Θα σε στείλουν για ακτίνες και ότι άλλες εξετάσεις χρειαστεί. Και εαν πραγματικά έχεις πάθει κάτι, έστω και μικρό θα γίνει φάκελος για το πως έγινε κλπ κλπ, μια ΕΔΕ δηλαδή, έστω και εαν το περιστατικό ήταν μικρό. Είναι λάθος να νομίζεται ότι για τον στρατό ο φαντάρος είναι ένα νούμερο, ένα τίποτα. Ειναι έτσι, όσο δεν υποχρεώνονται σε χαρτούρα γιαυτόν. Εαν υπάρξει χαρτούρα, γίνουν φάκελοι, ΕΔΕ κλπ, "κοκκινίζουν" οι φάκελοι των άμεσα εμπλεκομένων αξιωματικών, και δεν το θέλουν όπως ο διάβολος το λιβάνι. Οπότε μάθετε να αξιοποιείτε αυτά τα δεδομένα προς όφελός σας.

    Παρατήρησεις.
    1. Καλά έκανες και δεν έγραψες στοιχεία για το στρατόπεδο και εμπλεκομένους. Μπορεί να σε έβαζε σε μεγάλους μπελάδες.
    2. Προσοχή στην δημοσιοποίηση στοιχείων. Μπορεί να καταλάβουν ποιός είσαι απο το περιστατικό και να σου κάνουν τον βίο αβίωτο. Το άλλο μεγαλύτερο πράγμα που δεν θέλουν στο στρατό ειναι η δημοσιότητα. Ειναι μια κοινότητα τελείως κλειστή, και για τον ένα - ενάμισυ χρόνο που θα μείνεις δεν αξίζει τον κόπο τις περισσότερες φορές να κάνεις τον μάγκα. Αστο να περάσει να τελειώνει....
    3. Πολλές φορές η ζωή έξω θα σου φανεί πολύ πιο σκληρή, με διαφορετικό τρόπο ίσως, απο ότι ο στρατός. Οπότε σκέψου το σαν φροντιστήριο

  11. #11
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eκει που σταματά η λογική αρχίζει ο στρατός. Γνωστό απόφθευγμα και εύστοχο. Για να μην αναλωθούμε στο τί ειναι λογικό ή όχι εαν πρέπει ή όχι και άλλα τινα, και τελικά εαν πρέπει να υπάρχει στράτευση (προσωπικά είμα κατά), να πούμε μερικά βασικά δεδομένης της κατάστασης...

    Οι καραβανάδες φοβούνται πάρα πολύ μην τυχόν γραφτεί κάτι στον φάκελό τους. Ετσι εαν έχεις χτυπήσει, ζήτα πλήρεις ιατρικές εξετάσεις. Εαν πονάς έστω και λίγο, μην το κρύβεις. Εαν σου την πέσουν, ειδικά οι γιατροί και σε βγάζουν ότι είσαι εντάξει ενώ νομίζεις ότι δεν είσαι (και στην συνέχεια έχεις πρόβλημα με τον διοικητή σου που θα νομίζει ότι θες γιατρό κάθε πρωί για να λουφάρεις), ζήτα χαρτί υπογεγραμμένο απο τον γιατρό ότι είσαι εντάξει. Αυτό δεν το δίνουν με τίποτα. Θα σε στείλουν για ακτίνες και ότι άλλες εξετάσεις χρειαστεί. Και εαν πραγματικά έχεις πάθει κάτι, έστω και μικρό θα γίνει φάκελος για το πως έγινε κλπ κλπ, μια ΕΔΕ δηλαδή, έστω και εαν το περιστατικό ήταν μικρό. Είναι λάθος να νομίζεται ότι για τον στρατό ο φαντάρος είναι ένα νούμερο, ένα τίποτα. Ειναι έτσι, όσο δεν υποχρεώνονται σε χαρτούρα γιαυτόν. Εαν υπάρξει χαρτούρα, γίνουν φάκελοι, ΕΔΕ κλπ, "κοκκινίζουν" οι φάκελοι των άμεσα εμπλεκομένων αξιωματικών, και δεν το θέλουν όπως ο διάβολος το λιβάνι. Οπότε μάθετε να αξιοποιείτε αυτά τα δεδομένα προς όφελός σας.

    Παρατήρησεις.
    1. Καλά έκανες και δεν έγραψες στοιχεία για το στρατόπεδο και εμπλεκομένους. Μπορεί να σε έβαζε σε μεγάλους μπελάδες.
    2. Προσοχή στην δημοσιοποίηση στοιχείων. Μπορεί να καταλάβουν ποιός είσαι απο το περιστατικό και να σου κάνουν τον βίο αβίωτο.
    Το άλλο μεγαλύτερο πράγμα που δεν θέλουν στο στρατό ειναι η δημοσιότητα. Ειναι μια κοινότητα τελείως κλειστή, και για τον ένα - ενάμισυ χρόνο που θα μείνεις δεν αξίζει τον κόπο τις περισσότερες φορές να κάνεις τον μάγκα. Αστο να περάσει να τελειώνει....
    3. Πολλές φορές η ζωή έξω θα σου φανεί πολύ πιο σκληρή, με διαφορετικό τρόπο ίσως, απο ότι ο στρατός. Οπότε σκέψου το σαν φροντιστήριο
    σε αυτο εισαι λαθος ισα ισα που πρεπει να ξερει ο καθενας τι και πως και οχι να το κρυβει αλλωστε δυσκολα θα το μαθει κανεις απο εδω

  12. #12
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    6. Μπορώ να απειλήσω τα στελέχοι και να πάρω καμιά άγραφη άδεια?

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


    Ναι βεβαια να το κανεις. Ειδικα αυτο.
    Θα παρεις αγραφη αδεια αοριστου χρονου για το ....Ορμενιο.

    Αμα δεν ξερεις που ειναι πες μου να σου δειξω.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  13. #13
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και που ξερω εγω αν ειναι κανενας στρατιωτικος απο την μοναδα μου και αυτη την στιγμη κοιταει τα post μου?
    Anyway οσο για καταγγελια τι θα κανω?
    Οι πραγματικες δυσκολιες που λετε ολοι ξεκινανε μετα τον στρατο ειναι μπουρδες ΕΣΥ διαλεγεις ποιο δρομο θα διαλεξεις και αναλογα με τον δρομο θα χει τις ΔΙΚΙΕΣ του δυσκολιες ο ΣΤΡΑΤΟΣ ειναι απλα ενας χρονος καθυστερησης απο το να αγγειξεις αυτον τον δρομο μερικα ατομα δεν προλαβενουν καν να τον αγγειξουν λογο σοι και καλα δεν την παλεβουν και φτανουν σε αποφαση αυτοκτονιας καποιοι αλλοι ομως πεθαινουν απο βλακιες στρατου οπως ετυχε σε μενα αν εσπαγα κανενα κεφαλι μπορει να μην ζουσα τωρα.

    Τελικα πως θα τους καταγγειλω?
    Δεν θελω να ξαναγινει τιποτα με την πυλη αρκετα τους την εχω χαρησει αρκετα ως εδω δεν πρεπει να μηλας για να την βγαζουν καθαρι αυτοι και να τα ξηνουν

  14. #14
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που ξερω εγω αν ειναι κανενας στρατιωτικος απο την μοναδα μου και αυτη την στιγμη κοιταει τα post μου?
    Anyway οσο για καταγγελια τι θα κανω?
    Οι πραγματικες δυσκολιες που λετε ολοι ξεκινανε μετα τον στρατο ειναι μπουρδες ΕΣΥ διαλεγεις ποιο δρομο θα διαλεξεις και αναλογα με τον δρομο θα χει τις ΔΙΚΙΕΣ του δυσκολιες ο ΣΤΡΑΤΟΣ ειναι απλα ενας χρονος καθυστερησης απο το να αγγειξεις αυτον τον δρομο μερικα ατομα δεν προλαβενουν καν να τον αγγειξουν λογο σοι και καλα δεν την παλεβουν και φτανουν σε αποφαση αυτοκτονιας καποιοι αλλοι ομως πεθαινουν απο βλακιες στρατου οπως ετυχε σε μενα αν εσπαγα κανενα κεφαλι μπορει να μην ζουσα τωρα.

    Τελικα πως θα τους καταγγειλω?
    Δεν θελω να ξαναγινει τιποτα με την πυλη αρκετα τους την εχω χαρησει αρκετα ως εδω δεν πρεπει να μηλας για να την βγαζουν καθαρι αυτοι και να τα ξηνουν
    το πεζικο ειναι ενας χρονος καθυστερηση +οτι μπορει να κανεις καμια φιλια
    αμα πας ε.δ τοτε θα μαθεις πολλα και σιγουρα δεν θα εχεις την βαρεμαρα του πεζικου...

    αμα σε εχουν στο ματι μην πεις τιποτα..

  15. #15
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Κατι παρομοιο εγινε οταν ημουν περισυ φαντάρος. Καποιο απογευμα ενας εποπ, πηρε 2 νεους και εναν παλιο να με μια καναδεζα να πεταξουν σκουπιδια. Ο εποπ ειπε να φορτωνουν τα βαρελια οι νεοι και ο παλιος να κατσει συνοδηγος και να χρειαστουν βοηθεια να επεμβει. Ο ''παλιος'' ειπε οτι ειναι μ@κια αυτο και θα παει αυτος να ανεβαζει τα βαρελια και να κατσει ενας νεος μπροστα. Αφου φορτωσαν το οχημα και καθως πηγαιναν προς το ''νεκροταφειο'' ο οδηγος αρχησε τα χειροφρενα και τα πατιλικια με αποτελεσμα ενα βαρελι να πεσει πανω στο προσωπο του παλιου και να του σπασει το δεξι συγοματικο και το ματι του υπεστει μικρη βλαβη. Το παιδι ηταν δικηγορος και αμεσως ανεφερε το γεγονος στον ιλαρχο μας, αυτος ειπε να το ξεχασει γιατι ανα παει πιο ψηλα θα βρειι το μπελα του. Το παιδι τοτε πηγε στον υποδοικα και ακουσε τα ιδια, μετα στον διοιηκητη, ο οποιος του ειπε αν το προχωρησει να φυγει απο την μοναδα με 600 μερες φυλακη. Το παιδι τον εγραψε στα @@ του και πηρε τηλ στην υπασπηστρια της ταξιαρχιας να ζητησει προσωπικη ακροαση απο τον ταξιαρχο. Αφου πρωτα μιλησε με τον υποδιοικητη της ταξιαρχιας κανονιστηκε η ημερομηνια για ακροαση. Μεχρι να παει για ακροαση ειχε ηδη φαει 3 10αρες μερες φυλακη για διαφορους λογους. Στην ακροαση απλα δεν εγινε τπτ. ο δοικας της μοναδας μας ηταν κολλητος με καποιους στην ταξιαρχεια οι οποιοι ειπαν στον ταξιαρχο και τελικα, του εδωσαν 20 μερες αναρωτικη απο τις 10 που πηρε τελικα και οι φυλακες δεν σβηστηκαν. Το παιδι ενα μηνα που καθησε στο στρατοπεδο μεχρι να παρει μεταθεση, εφαγε συνολο 90 μερες φυλακη απο τις οποιες υπηρετησε τις 34 συνολικα υπηρετησε 13 μηνες και κατι αντι για 12 απο αυτο το γεγονος.

    Την εκδικηση την πηραμε οταν βαλαμε ενα σκ@το στην αρβιλα του εποπ και οταν την φορεσε το πρωι επρεπε να βλεπατε τη φατσα του οταν το διαπιστωσε!!! Και σπασαμε το κοντερ και αλλα οργανα της μηχανης του ιλαρχου και του σχοισαμε τη σελα, χωρια τις χαρακιες που εφαγαν τα αμαξια τους οταν καναμε σκοπια το βραδυ με τις ξιμφολογχες. Ο καραβανας ποναει στη τσεπη!!!!!

    Πριν παω στρατο δεν με ενοιαζε ουτε δεν ειχα προβλημα να παω, με τις αδικιες που ειδα εκει και την συμπεριφορα μερικων απλα, αν κανω ποτε γιο θα προσπαθησω με τπτ να μην παει πεζικο ή στα τεθωρακισμενα που ημουν εγω, ναυτικο ή αεροπορια θα τον στειλω και παλι θα νοιωθω και ασχημα για τους χαμενους μηνες της ζωης του.

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-08, 11:12
  2. ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΠΥΛΗΣ INTERNET
    Από leuteris7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-07, 17:54
  3. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-07, 02:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας