Σελ. 17 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 325
  1. #241
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ρε παιδιά, ποιος είπε ότι δεν δουλεύει το Fritz με P2P;
    Επειδή έχω γράψει μερικά από τα μηνύματα που αναφέρονται ως "αρνητικά" στοιχεία, δεν μπορώ να καταλάβω από που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα!!!
    Το router θεωρώ ότι είναι άψογο, με μοναδικό μειονέκτημα ότι για το port forwarding θα πρέπει να βάζεις μία θύρα κάθε φορά (όσες θύρες θέλεις βέβαια). Το πρόβλημα επιλύεται με τη ρύθμιση UPnP όπου το router ανοιγοκλείνει όποιες πόρτες θέλει αυτόματα, όπως αναφέρεται στη λύση που προτείνει η εταιρεία (AVM).
    To LowID που επικαλούνται ορισμένοι στο emule μπορεί να οφείλεται σε χιλιάδες αιτίες αλλά όχι στο Fritz!
    Εγώ για τον πρώτο μήνα είχα HighID, μετά από διάφορες προσθαφαιρέσεις προγραμμάτων και αλλαγές ρυθμίσεων δικτύου (για βελτιστοποίηση), κατέληξα με LowID το οποίο δεν άλλαζε με τίποτα.
    Μετά από ένα ωραίο Format έχω και πάλι σταθερά HighID.
    Χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα και torrents (BitLord και μετά BitComet).
    Στα θετικά της γερμανικής εταιρείας ότι απάντησε σε 2 e-mail μου την επόμενη εργάσιμη ημέρα!!!
    Επίσης έχει πολύ εύχρηστες και ξεκάθαρες ρυθμίσεις, χωρίς να έχω οποιαδήποτε προηγούμενη εμπειρία με DSL και routers έκανα όλες τις ρυθμίσεις με το manual και δούλεψαν όλα άψογα αμέσως (port forwarding, P2P κλπ)
    Τώρα που θα αυξηθούν οι χρήστες του router ευελπιστώ ότι θα ξεκουνηθούν να βγάλουν το νέο firmware και στα αγγλικά (το έχουν μόνο στα γερμανικά).
    Πάντως σε εμένα κάνει δουλειά και το πρόγραμμα cFosSpeed (το βρήκα από μήνυμα στο φορουμ), καθώς όταν τρέχεις P2P δίνει προτεραιότητα στον Firefox (ή σε όποια προγράμματα δηλώσεις) για γρηγορότερο browsing.

  2. #242
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15997/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    12.1(dB) / 15(dB)
    'Οποιος έχει βάλει την συγκεκρημένη προσφορά της HOL και την έχει ενεργοποιήση
    ας μας πει εντυπύπωσεις και τις ταχιτητες που πιάνει...
    Ενδιαφέρομαι όπως πολλύ άλλοι για την συγκεκριμένη προσφορά
    και αν ειναι απάτη απο την HOL να μην την πατήσουμε όλοι.

  3. #243
    Το avatar του μέλους energie
    energie Guest
    ρε παιδια για να γινει η διακοπη θα χρειαστουν καοιες ημερες η γινεται αμεσως ?
    κατι αλλο .. θα πρεπει να αγορασεις πρωτα το πακετο της χολ απο καποιο καταστημα και μετα στελνεις την αιτηση σε αυτους μεσω εμαιλ σωστα ?σου δινουν λογαριασμο dial up μεχρι να γινει η συνδεση ετσι ??thx

  4. #244
    Το avatar του μέλους groove54
    groove54 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από energie
    ρε παιδια για να γινει η διακοπη θα χρειαστουν καοιες ημερες η γινεται αμεσως ?
    κατι αλλο .. θα πρεπει να αγορασεις πρωτα το πακετο της χολ απο καποιο καταστημα και μετα στελνεις την αιτηση σε αυτους μεσω εμαιλ σωστα ?σου δινουν λογαριασμο dial up μεχρι να γινει η συνδεση ετσι ??thx
    Κανει 10-15 μερες.
    1) Aγοραζεις το πακετο απο e-shop (εγω δεν το βρηκα ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου παρα μονο εκει) και στελνεις εσυ την αιτηση με φαξ ή σκανναρισμενη με email
    ή
    2) πας στον Γερμανο και κανεις εκει την αιτηση και παιρνεις το πακετο (αλλα σιγα μην το εχουν)
    ή
    3) μπανεις στο hol.gr κατεβαζεις και στελνεις την αιτηση και περιμενεις να σου στειλουν το πακετο

    Εμενα δεν μου εδωσαν τιποτα...

  5. #245
    Το avatar του μέλους energie
    energie Guest
    δλδ 10 μερες για διακοπη και καμια 15αρα για ενεργοποιηση ?

  6. #246
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από groove54

    Εμενα δεν μου εδωσαν τιποτα...
    Χμ.. μάλλον δεν ενημερώθηκες σωστά

    Πάνε στο https://tools.hol.gr/online/HOLOfTools/index.aspx
    βάλε τα account & password όπως τα έγραψες στην αίτηση και θα δεις ότι σου δίνουν

    ps. Μην περιμένεις να σου στείλουν e-mail στη διεύθυνση που έγγραψες στην αίτηση αλλά πάνε στο https://easymail-app.hol.gr/horde/im...new_lang=el_GR
    και βάλε τα account & password όπως τα έγραψες στην αίτηση

  7. #247
    Το avatar του μέλους thbartsas
    thbartsas Guest
    Σημερα εκανα την αιτηση για την πρωτη μου συνδεση adsl στην hol τωρα ελπιζω οποιο modem και να ερθει απο τα δυο να παιζει με τον imac μου

  8. #248
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thbartsas
    Σημερα εκανα την αιτηση για την πρωτη μου συνδεση adsl στην hol τωρα ελπιζω οποιο modem και να ερθει απο τα δυο να παιζει με τον imac μου
    Όποιο και να έρθει λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα

    Το μόνο που χρειάζεσαι είναι να έχει ethernet το modem κάτι που διαθέτουν και τα 2

  9. #249
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Technicolor tg789vac v2
    βρε παιδια,το μοντεμ του ISDN θα το κρατισω οταν φερουν το netroute H Fritz?πιανουν πολυ χωρο..που να τα βαλω και τα 2?

    ακουσα οτι καλυτερα ειναι να γινει η συνδεση του μοντεμ με σειριακη(και οχι με USB)..ισχυει κατι τετοιο?

  10. #250
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Μηνύματα
    623
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13800/990
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από energie
    δλδ 10 μερες για διακοπη και καμια 15αρα για ενεργοποιηση ?
    ρωτα συγκεκριμενα για να παρεις και συγκεκριμενες απαντησεις.

    αν εχεις γραμμη λιανικης. ο ποτες σου την κοβει σε 1 εραγσιμη.
    Αν εσυ εχεις γραμμη απο vivodi , ρωτα οσους ειχαν vivodi και ξερουν να σου απαντησουν


    για ενεργοποιηση, λενε max 10 εργασιμες (15 συνολο) αλλα συνηθως το κανουν σε λιγοτερο, ομως προφανως ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ

    αν δεις αλλοι λενε οτι γραμμη λιανικης απο ποτε πηραν ακομα και μεσα σε 1 εργασιμη
    για πακετα συνηθως παραπανω

    για το πακετο αυτο 6+6 συγκεκριμενα καποιος ειπε οτι πηρε σε 3-4 εργασιμες απο οτε (5-6 απο τοτε που εκανε αιτηση)
    εγω περιμενω στην 4η μερα απο ποτε (6η απο τοτε που εκανα αιτηση στη HOL) και βλεπουμε ...


    ΥΓ εχει γραφτει απο πολλους, εχει γινει και ξεχωριστο thread: ναι, με τους κωδικους που παιρνεις μπορεις να μπεις και με dial-up (isdn ή pstn)
    oταν ξεκινησει η συνδεση dsl , "μηδενιζει το κοντερ" και μετραει ο 1 χρονος συνδεσης απο εκεινη τη μερα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tommygun : 14-12-05 στις 02:01.

  11. #251
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Technicolor tg789vac v2
    ο κωδικος που σου δινουν για το adsl ισχυει ως 64αρα συνδεση μεχρι να σου ενεργοποιηθει το adsl ?αυτο εννοεις?
    μολις πηρα το κουτι..το ειχε ετοιμοπαραδωτο ο γερμανος..μεσα εχει το netroute 2!!
    δεν ζητησαν κωδικο και username!!..(??)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostakiss : 15-12-05 στις 17:11.

  12. #252
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Μηνύματα
    623
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13800/990
    ναι, κι εγω περιμενω (με τις απεργιες χαθηκαν και 2 μερες...) και ειμαι μεσα με isdn

    κανονικα η αιτηση εχει ενα πεδιο που λεει επιθυμητο username (μπορεις να βαλεις και 2 εναλλακτικα) και password


    παρε τηλ και συνεννοησου ωστε να μπαινεις τουλαχιστον με isdn οσο περιμενεις

  13. #253
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από captain556
    'Οποιος έχει βάλει την συγκεκρημένη προσφορά της HOL και την έχει ενεργοποιήση
    ας μας πει εντυπύπωσεις και τις ταχιτητες που πιάνει...
    Ενδιαφέρομαι όπως πολλύ άλλοι για την συγκεκριμένη προσφορά
    και αν ειναι απάτη απο την HOL να μην την πατήσουμε όλοι.
    απάτη σίγουρα δεν είναι αλλά με αυτές τις μακροχρόνιες συνδέσεις δεν κερδίζεις ουσιαστικά τίποτα αφού μετά από ένα χρόνο οι τιμές θα έχουν διαφοροποιηθεί πολύ.Επίσης ταχύτητες όπως 384 θα ακούγονται σαν υπερβολικά χαμηλές Είναι σαν τις απλές συνδέσεις που τις έδιναν προσφορά μέχρι και για τέσσερα χρόνια.

  14. #254
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Technicolor tg789vac v2
    καλυτερα ειναι που εχω το νετρουτ η χειροτερα?
    η συσκευασια ειχε ανοιχτει..κατι το οποιο δεν μου αρεσε πολυ...

  15. #255
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Μηνύματα
    623
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13800/990
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostakiss
    βρε παιδια,το μοντεμ του ISDN θα το κρατισω οταν φερουν το netroute H Fritz?πιανουν πολυ χωρο..που να τα βαλω και τα 2?

    ακουσα οτι καλυτερα ειναι να γινει η συνδεση του μοντεμ με σειριακη(και οχι με USB)..ισχυει κατι τετοιο?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostakiss
    το μοντεμ του ISDN θα το κρατισω οταν φερουν το netroute?πιανουν πολυ χωρο..που να τα βαλω και τα 2+1 eswteriko?uparxei kapoia lush?

    ακουσα οτι καλυτερα ειναι να γινει η συνδεση του μοντεμ με σειριακη(και οχι με USB)..ισχυει κατι τετοιο?

    το νετρουτ ειναι adsl modem και μονο, και θα το συνδεσεις μεσω ethernet (καλωδιο δικτυου).

    οταν λες μοντεμ isdn ποιο εννοεις?
    αν εννοεις το νετμοντ, αυτο πρωταρχικα ειναι isdn terminal και αρα απαραιτητο, δεν γινεται να το βγαλεις, αλλιως δε θα εχεις τηλεφωνο
    επιπλεον ειναι και isdn modem , ωστε να μην χρειαζεσαι ξεχωριστο modem για dial-up isdn
    σε αυτη τη περιπτωση ναι, ειναι καλυτερο να το συνδεσεις μεσω σειριακης γιατι οι usb driver της ιντρακομ εχουν προβλημα.
    αρα για οσο διαστημα περιμενεις το adsl, βαλε το νετμοντ μεσω σειριακης και μπαινε με isdn. Αυτο κανω κι εγω τωρα.


    Τωρα, αν μιλας για εξτρα isdn modem (πχ tornado) που αγοραζουν πολλοι για διαφορους λογους, αν εχεις τετοιο, ναι μετα μπορεις να το βγαλεις.

    Ομως netmod & netroute (ή οποιο αλλο adsl modem/router τυχον επιλεξεις να αγορασεις) αναγκαστικά θα τα εχεις και τα 2 σε λειτουργια, δεν γινεται αλλιως

Σελ. 17 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-06, 20:29
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-06, 11:51
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-06, 02:04
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-05, 18:03
  5. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-04, 05:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας