Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 131
  1. #16
    Εγγραφή
    14-01-2010
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    οι εναλλαγές των καναλιών είναι μια χαρά γρήγορες...τον ntfs 2,5 500gb τον είδε με τη μία και επαιξε η έγγραφή όμως είναι μόνο για το κανάλι που παρακολουθείς απότι γρήγορα ειδα..μικρός πολύ σε μέγεθος και διακριτικός!!έχει και hdmi kai coaxial εγώ τον πήρα για να τον συνδέω με τον προτζέκτορα και δεν με ενδιαφέρει η προγραμματιζόμενη εγγραφη έχω το πισί για αυτό το λόγο που μπορει η έγγραφη σε αναλογικό σήμα να είχε παντα ΄΄θόρυβο΄΄ αλλά στο ψηφιακο είναι μιά χαρά!!και είναι και μόλις 35 ευρο!!δείξτε λίγο έλεος...

  2. #17
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Δοκίμασες κανένα XviD από usb με ελληνικούς υπότιτλους σε εξωτερικό αρχείο srt; Τους δείχνει καλά; Γιατί αν το κάνει αυτό, έχω κάνει παραγγελία..

    ΥΓ. EPG σε ελληνικά είναι; 'Η αγγλικά;

  3. #18
    Εγγραφή
    14-01-2010
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    epg ελληνικό- δοκίμασα mkv μια χαρα- διαστάσεις 20*12,5*3 αρκετά μικρός -τηλεχειριστήριο μικρό και βολικό όχι μεγέθους κάρτας- γρήγορη ανίχνευση και όλα καλα!!

  4. #19
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Και ξαναρωτώ..

    ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ υπότιτλους σε εξωτερικό SRT αρχείο τους δείχνει κανονικά; 'Η αλαμπουρνέζικα;

    ΥΓ. Εκτός αν όταν είπες πως δοκίμασες mkv, εννοούσες με ελληνικούς srt υπότιτλους, εγώ κατάλαβα πως αναφερόσουν μόνο στο βίντεο..

  5. #20
    Εγγραφή
    14-01-2010
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    η ματροσκα που έπαιξα έδειχνε μια χαρά τους ελληνικούς υπότιτλους!!και μπορείς να άλλαξεις το μέγεθο΄ς τους και το χρώμα τους!!αλλά τώρα είδα ότι συνδέοντας τον στην τιβί με hdmi και πάιζοντας τη ματρόσκα δεν είχα ήχο!!όταν λοιπόν παίζεις απο το usb πρέπει να συνδέσεις και τν coaxial μάλλον με την τιβι!!πράγμα φυσικό!!

  6. #21
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως, λέω να τον χτυπήσω.
    'Εχουμε 2 τηλεοράσεις στο σπίτι, οπότε θα δοκιμάσω αρχικά αυτόν και για τη δεύτερη βλέπουμε.
    Ξεφτίλα! 35 ευρώ μόνο! Και υποστηρίζει και NTFS.
    Αν μάθει κανείς για idx/sub, είμαι υπόχρεη - και παραγγέλνω πάραυτα!

  7. #22
    Εγγραφή
    14-01-2010
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    με εξωτερικό srt δεν δοκίμασα αλλά μάλλον δεν θα παίζει!!αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας μας πει!!

  8. #23
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Περιοχή
    Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    348
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105440/11000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Τον πήρα και εγώ και παίζει μια χαρά. Μόνο το τηλεχειριστήριο για να αλλάξει πρέπει να σημαδεύεις σαν με όπλο. Και πάνω από 3 μέτρα δεν βλέπω να φτάνει. Έβαλα MKV και παίζει μια χαρά με εξωτερικούς υπότιτλους, αλλά στο πιο μεγάλο οι υπότιτλοι πάλι μικροί είναι. Τώρα τον ανέλαβε η γυναίκα και δεν τον αφήνει πριν της 9 η ώρα.

  9. #24
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από libair Εμφάνιση μηνυμάτων
    με εξωτερικό srt δεν δοκίμασα αλλά μάλλον δεν θα παίζει!!αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας μας πει!!
    Ήμουν έτοιμος να σε μπινελικώσω γιατί από την προηγούμενη απάντηση που είχες δώσει κατάλαβα πως παίζει και srt και μόλις τον παρήγγειλα (μαζί με ένα HDMI καλώδιο). Ευτυχώς το'σωσε ο επόμενος που επιβεβαίωσε πως παίζει κανονικά srt..

  10. #25
    Εγγραφή
    14-01-2010
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ναι το δοκίμασα μόλις με το σκληρό του αδερφού μου και παίζει μια χαρά!!καλά έκανες και τον παρήγειλες!!το πολύ πολύ να έκανες ενσωμάτωση υποτίτλων ...τόσα προγράμματα υπαρχουν....λολ!!για το τηλεχειριστήριο συμφωνώ πρέπει να το σημαδεύεις!!

  11. #26
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Αν είναι να κάνω ενσωμάτωση.. βράστα.. Ένας λόγος που τον παρήγγειλα, είναι για να γλιτώσω την ταλαιπωρία που τραβάω τώρα κάθε φορά που θέλω να δω κάτι. Το μετατρέπω σε xvid, το γράφω σε επανεγγράψιμο DVD και το βλέπω στο DVD..

    Αυτό με το τηλεχειριστήριο ελπίζω να μην είναι ΠΟΛΥ ενοχλητικό..

  12. #27
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esertas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλα MKV και παίζει μια χαρά με εξωτερικούς υπότιτλους, αλλά στο πιο μεγάλο οι υπότιτλοι πάλι μικροί είναι.
    Εσύ είχες πρόβλημα με τον ήχο, όπως ο libair παραπάνω?
    Πώς τον σύνδεσες?

  13. #28
    Εγγραφή
    14-01-2010
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    όχι όχι απλώς τα λεντάκια ΄που βάζουν στους πομπούς των τηλεχειριστηριών δέν ειναι και πρώτης ποιότητας και μερικές φορές λόγω της κατασκευής του τηλε το κρύβουν κιόλας με αποτέλεσμα να έχει μικρό πεδίο ...δράσης!!αλλά και το μέγεθος του είναι μικρό και είναι καλαίσθητο!!+ ότι υποστηρίζει και ntfs που αν δεν κάνω λάθος δεν το είχε ο xoro!!καλορίζικος!!

    ........Auto merged post: libair πρόσθεσε 2 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    δεν είναι πρόβλημα με τον ήχο!!απλώς αν το θέλεις ψηφιακό υπαρχει το coaxial πίσω!!υπάρχει πάντως στο μενου η λειτουργία επιλογή ψηφιακό ή μη!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος libair : 12-05-10 στις 16:24. Αιτία: auto merged post

  14. #29
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από libair Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ματροσκα που έπαιξα έδειχνε μια χαρά τους ελληνικούς υπότιτλους!!και μπορείς να άλλαξεις το μέγεθο΄ς τους και το χρώμα τους!!αλλά τώρα είδα ότι συνδέοντας τον στην τιβί με hdmi και πάιζοντας τη ματρόσκα δεν είχα ήχο!!όταν λοιπόν παίζεις απο το usb πρέπει να συνδέσεις και τν coaxial μάλλον με την τιβι!!πράγμα φυσικό!!
    Τι ακριβώς mkv του έδωσες, γιατί εγώ 4-5 που βρήκα googlίζοντας για samples, δεν έπαιξε κανένα.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    26-10-2006
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    FritzWlan
    Καλησπέρα, πρώτες εντυπώσεις από το "εργαλείο":
    • πολύ πλαστικό
    • ελαφρύ και μικρό
    • ελληνικό μενού
    • σύνδεση με scart σε crt τηλεόραση και εύρεση των ψηφιακών της ΕΡΤ (mpeg 2) με καλή ποιότητα
    • παίζει avi με εξωτερικούς υπότιτλους srt για τους οποίους έχει 3 ρυθμίσεις μεγέθους και αρκετές όσον αφορά το χρώμα τους
    • σύνδεση με hdmi σε μόνιτορ παίζει mkv που δοκίμασα (720p) αρχείο και υπότιλους σε εξωτερικό αρχείο srt

    ο ήχος μεταφέρεται κανονικά από hdmi στο αρχείο που δοκίμασα
    το χειριστήριο όντως θέλει να στοχεύσεις καλά!!
    αυτά για την ώρα, φαίνεται αξιοπρεπής λύση ...

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-14, 08:41
  2. Ανταλλαγη:DVB-T HD USB ΕΠΙΓΕΙΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΔΕΚΤΗΣ MPEG-2 & MPEG-4 με με hsdpa modem
    Από mfds στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-10, 17:58
  3. NEOTION MPEG4 DVB-T CAM MODULE
    Από Alex_Under στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-10, 12:45
  4. περί codec avc1 (H.264/MPEG-4 AVC)
    Από mts_53 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-09, 16:12
  5. Μετατροπή αρχείου Avi σε MPEG4 ή H.264
    Από littlebeast στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-08, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας